Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 16/152 "2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы мәслихатының 2014 жылғы 24 қарашадағы № 25/234 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 08 қазанда № 2530 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 19 қарашадағы № 20/297 «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/188 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылғы 20 қарашадағы № 2524 болып тіркелген) сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 16/152 «2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2327 болып тіркелген, 2013 жылғы 31 желтоқсандағы №208-209 «Маңғыстау» газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 470 757,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 15 010 036,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 170 964 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 616 383 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 673 374 мың теңге;
2) шығындар – 21 019 110,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 290 500 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 290 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 63 500 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 63 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 902 352,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 902 352,7 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 537 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 364 852,7 мың теңге».
2 тармақтағы екінші, үшінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение городского маслихата от 12 декабря 2013 года № 16/152 "О городском бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 24 ноября 2014 года № 25/234. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 26 ноября 2014 года № 2530.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 19 ноября 2014 года № 20/297 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 13/188 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2524 от 20 ноября 2014 года), Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 12 декабря 2013 года № 16/152 «О городском бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2327, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 31 декабря 2013 года № 208-209) следующие изменения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
«1. Утвердить городской бюджет на 2014-2016 годы, согласно приложению, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 470 757,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 010 036,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 170 964 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 616 383 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 673 374 тысяч тенге;
2) затраты – 21 019 110,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 290 500 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 290 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 63 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 63 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 902 352,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 902 352,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 537 500 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 364 852,7 тысяч тенге».
Абзацы второйтретий пункта 2 изложить в новой редакции:

«төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 23,7 пайыз;
әлеуметтік салық – 23,8 пайыз;».
4 тармақтағы екінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, он екінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
«694 441 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
7 167 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясындағы Жастар тәжірибесіне;
4 457 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде еңбекақыны ішінара субсидиялауға;
5 363 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясында кадрлардың біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға;
12 288 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге;
13 511 мың теңге - арнаулы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге;
18 158 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге.».
Көрсетілген шешімнің 5 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«5. 2014 жылға қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 2 985 217 мың теңге дамытуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.».
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д.Телегенова) осы шешім Маңғыстау облыстық әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, «Әділет» Қазақстан Республикасының ақпараттық-құқықтық жүйесінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға (С.Кутепов) жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, 2014 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихат хатшысы                М. Молдағұлов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
З. Төлеш
2014 жыл 24 қараша
Ақтау қалалық мәслихатының
2014 жылғы 24 қарашадағы
№ 25/234 шешіміне
қосымша
2014 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

«индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 23,7 процентов;
социальный налог – 23,8 процентов;».
Абзацы второй, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый, двенадцатый пункта 4 изложить в новой редакции:
«694 441 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
7 167 тысяч тенге – на Молодежную практику в рамках Дорожной карты занятости 2020;
4 457 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы в рамках Дорожной карты занятости 2020;
5 363 тысяч тенге – на переподготовку и повышение квалификации кадров в рамках Дорожной карты занятости 2020;
12 288 тысяч тенге – на обеспечение деятельности Центра занятости населения в рамках Дорожной карты занятости 2020;
13 511 тысяч тенге - на введение стандартов специальных социальных услуг;
18 158 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи.».
Пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
«5. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусматриваются целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию местных инвестиционных проектов в общей сумме 2 985 217 тысяч тенге.».
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе Республики Казахстан «Әділет».
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (С.Кутепов).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата          М. Молдагулов
«СОГЛАСОВАНО»
Исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения
«Актауский городской отдел
экономики и бюджетного планирования»
З. Толеш
24 ноября 2014 года
Приложение
к решению Актауского
городского маслихата
от 24 ноября 2014 года № 25/234
Бюджет города Актау на 2014 год
категория
Сумма тыс. тенге
класс
подкласс
Наименование