2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ақтау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсанда № 26/249 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 желтоқсанда № 2568 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 21/304 «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 2567 болып тіркелген) сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 747 471,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 265 961 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 190 351,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 986 128 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 305 031 мың теңге;
2) шығындар – 21 320 246,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 232 023 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 232 023 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 36 985 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 36 985 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 841 783,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 841 783,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 7 232 023 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 537 500 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 147 260,3 мың теңге;
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 11.12.2015 № 35/332 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады).
2. Салықтық түсімдер бойынша қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей мөлшерде белгіленгені ескерілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 17,6 пайыз;
әлеуметтік салық – 17,6 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 68,4 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз.

О городском бюджете на 2015-2017 годы
Решение Актауского городского маслихата от 23 декабря 2014 года № 26/249. Зарегестрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 30 декабря 2014 года № 2568
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 21/304 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2567 от 29 декабря 2014 года), Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2015-2017 годы согласно приложению, в том числе на 2015 год, в следующих объемах:
1) доходы – 23 747 471,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 265 961 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 190 351,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 986 128 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 305 031 тысяч тенге;
2) затраты – 21 320 246,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 232 023 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 232 023 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36 985 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 36 985 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 841 783,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 841 783,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7 232 023 тысяч тенге;
погашение займов – 3 537 500 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 147 260,3 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 11.12.2015 № 35/332(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие c 01.01.2015).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 17,6 процентов;
социальный налог – 17,6 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 68,4 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов.

Ескерту. 2 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 02.04.2015 № 28/265(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады);  03.07.2015 № 30/ 282(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады); 28.10.2015 № 34/318(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады); 11.12.2015 № 35/332(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады) шешімдерімен.
3. Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
4. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
269 081 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
176 470 мың теңге – үш деңгейлік жүйе бойынша біліктіліктен өткен мұғалімдердің еңбекақысын көтеруге;
7 460 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясындағы Жастар тәжірибесіне;
4 041 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде еңбекақыны ішінара субсидиялауға;
1 542 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде кадрларды кәсіптік даярлауға;
10 081 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғындарды Жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге;
984 мың теңге – мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
3 265 мың теңге – арнаулы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге;
4 600 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
500 мың теңге – 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
18 345 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
404 769 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазынашылық кәсіпорындары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге;

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата Мангистауской области от 02.04.2015 № 28/265(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие c 01.01.2015); от 03.07.2015 № 30/282(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015); от 28.10.2015 № 34/318(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015); от 11.12.2015 № 35/332(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015)..
3. Установить за счет бюджетных средств, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
269 081 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
176 470 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим квалификацию по трехуровневой системе;
7 460 тысяч тенге – на Молодежную практику в рамках Дорожной карты занятости 2020;
4 041 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы в рамках Дорожной карты занятости 2020;
1 542 тысяч тенге – на профессиональную подготовку кадров в рамках Дорожной карты занятости 2020;
10 081 тысяч тенге – на обеспечение деятельности Центра занятости населения в рамках Дорожной карты занятости 2020;
984 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
3 265 тысяч тенге - на введение стандартов специальных социальных услуг;
4 600 тысяч тенге – на выплату государственной адресной помощи;
500 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
18 345 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
404 769 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;

2 220 мың теңге - азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
3 884 мың теңге - агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға .
Ескерту. 4 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 02.04.2015 № 28/265(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады); 03.07.2015 № 30/282(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады); 28.10.2015 № 34/318(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады); 11.12.2015 № 35/332(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады) шешімдерімен.
4-1. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 1 024 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1 - тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының  03.07.2015  № 30/ 282 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады); жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 28.10.2015 № 34/318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады).
5. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға республикалық бюджеттен жалпы сомасы 2 604 510 мың теңге дамытуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 11.12.2015 № 35/332 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады).
6. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 2 973 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.

2 220 тысяч тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
3 884 тысяч тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата Мангистауской области от 02.04.2015 № 28/265(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015); от 03.07.2015 № 30/282(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015); от 28.10.2015 № 34/318(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015); от 11.12.2015 № 35/332(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015)...
4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусматриваются целевые текущие трансферты из областного бюджета на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 1 024 тысяч тенге .
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 03.07.2015 № 30/282(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015); в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 28.10.2015 № 34/318(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусматриваются целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию местных инвестиционных проектов в общей сумме 2 604 510 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 11.12.2015 № 35/332(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусматриваются бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 2 973 тысяч тенге.

Ескерту. 6 тармақтың екінші абзацы алынып тасталды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 02.04.2015 № 28/265 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады); жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 28.10.2015 № 34/318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады).
7. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте тұрғын-үй құрылысына 214 796 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
7-1. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен қаражаттардың келесі мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
500 808 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
1 315 595 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамытуға және жайластыруға;
5 352 622 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салу және реконструкциялауға кредит беруге;
1 661 632 мың теңге – жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және құрылыс үшін кредит беруге.
Ескерту. Шешім 7-1 - тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 02.04.2015 № 28/265(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады); өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 03.07.2015 № 30/ 282(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады); 28.10.2015 № 34/318(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады); 11.12.2015 № 35/332(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады) шешімдерімен.
8. Қала әкімдігінің резерві 13 490 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 03.02.2015 № 27/259 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады).

Сноска. Абзац второй пункта 6 исключен решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 02.04.2015 № 28/265(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015); в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 28.10.2015 № 34/318(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
7. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены бюджетные кредиты из областного бюджета на строительство жилья в сумме 214 796 тысяч тенге.
7-1. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусматриваются средства за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в следующих размерах:
500 808 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
1 315 595 тысяч тенге – на проектирование, развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
5 352 622 тысяч тенге – на кредитование строительства и реконструкции жилья коммунального жилищного фонда;
1 661 632 тысяч тенге – на кредитование строительства и реконструкции систем тепло, водоснабжения и водоотведения.
Сноска. Дополнен пунктом 7-1 в соответствии с решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 02.04.2015 № 28/265(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015); с изменениями, внесенными решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 03.07.2015 № 30/282(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015); от 28.10.2015 № 34/318(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015); от 11.12.2015 № 35/332(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
8. Утвердить резерв акимата города в сумме 13 490 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Актауского  городского маслихата Мангистауской области от 03.02.2015 № 27/259(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликованияи распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).

9. 2015 жылы қалалық бюджеттің орындалу барысында секвесторға жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д. Телегенова) осы шешім Маңғыстау облыстық әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінің интернет-ресурсында және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
11. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі комиссиясына (С.Кутепов) жүктелсін.
12. Осы шешім әділет органында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрайымы                         С.Шудабаева
Қалалық мәслихаттың хатшысы             М. Молдағұлов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
А. Ким

9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета в 2015 году согласно приложению 4.
10. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации в Департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе «Әділет» и средствах массовой информации.
11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (С.Кутепов).
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                     С.Шудабаева
Секретарь городского маслихата          М. Молдагулов
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Актауский
городской отдел экономики и
бюджетного планирования»
А. Ким

23 желтоқсан 2014 жыл
Ақтау қалалық мәслихатының
2015 жылғы 3 ақпандағы
№ 27/259 шешіміне 1 қосымша
2015 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті.
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 11.12.2015 № 35/332 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 басталатын қатынастарға қатысты таралады).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

23 декабря 2014 года
Приложение 1
к решению Актауского
городского маслихата
от 3 февраля 2015 года № 27/259
Бюджет города Актау на 2015 год.
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Актауского  городского маслихата Мангистауской области от 11.12.2015 № 35/332 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
категория
Сумма тыс. тенге
класс
подкласс
Наименование

19 181
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 181
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
27 786
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 905
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
5 881
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
13 184
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 184
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
18 655
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 655
02
Қорғаныс
23 105
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23 105
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23 105
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
31 964
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 964
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
31 964
04
Білім беру
8 847 544
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
14 068
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
14 068
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 290 449
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 328
003
Жалпы білім беру
4 972 407
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
98 975
006
Балаларға қосымша білім беру
285 800
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
23 192
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
1 612 701
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
52 170
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
12 499
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

19 181
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
19 181
452
Отдел финансов района (города областного значения)
27 786
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
21 905
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
5 881
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
13 184
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
13 184
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
18 655
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
18 655
02
Оборона
23 105
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23 105
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23 105
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
31 964
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 964
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
31 964
04
Образование
8 847 544
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
14 068
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
14 068
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 290 449
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
27 328
003
Общеобразовательное обучение
4 972 407
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
98 975
006
Дополнительное образование для детей
285 800
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
23 192
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 612 701
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
52 170
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 499
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций