Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 20/131 "2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 23/159 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 16 мамырда № 2421 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы және «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 148-V Қазақстан Республикасының Заңдарына, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 16/246 «Облыстық мәслихаттың «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/188 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылғы 4 мамырда № 2410 тіркелген)  шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 20/131 «2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2333 тіркелген, алғашқы ресми жарияланған күні 2014 жылғы 31 қаңтар, ресми жариялау көзі «Рауан» газеті) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
шешімде:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемде:
1) кірістер – 8228754,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2219661,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9710,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16071,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5983312,0 мың теңге;
2) шығындар – 8353210,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 78075,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 97230,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19155,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -202531,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -202531,3 мың теңге;
5 тармақта:
екінші абзацтағы «266152,0» сандары «281632,0» сандарымен;
сегізінші абзацтағы «478577,0» сандары «922454,0» сандарымен ауыстырылсын;
тармақ мынадай мазмұндағы тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші және он үшінші абзацтармен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 23 декабря 2013 года № 20/131 "О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 28 апреля 2014 года № 23/159. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 16 мая 2014 года № 2421
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» от 3 декабря 2013 года № 148-V, решением Мангистауского областного маслихата от 16 апреля 2014 года № 16/246 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 13/188 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 4 мая 2014 года № 2410), районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести следующие изменения и дополнения в решение районного маслихата от 23 декабря 2013 года № 20/131 «О районном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2333, дата первого официального опубликования 31 января 2014 года, источник официального опубликования газета «Рауан»)
в решении:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующем объеме:
1) доходы – 8228754,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2219661,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9710,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16071,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5983312,0 тысяч тенге;
2) затраты - 8353210,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 78075,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 97230,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19155,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -202531,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 202531,3 тысяч тенге;
в пункте 5:
в абзаце втором цифры «266152,0» заменить цифрами «281632,0»;
в абзаце восьмом цифры «478577,0» заменить цифрами «922454,0»;
пункт дополнить девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым и тринадцатым абзацами следующего содержания:

«Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу бағдарламасы бойынша Бейнеу селосында төрт пәтерлі мунипициальды (коммуналды) тұрғын үй құрылысы жұмыстарына – 150000,0 мың теңге»;
«Мемлекеттік мекемелердің азаматтық қызметшілері мен штаттан тыс қызметкерлерінің еңбекақыларының өсуіне – 134183,0 мың теңге, оның ішінде жалпы білім беру 131289,0 мың теңге, аудандық кітапханалардың жұмыс істеуі 2421,0 мың теңге, жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру 473,0 мың теңге»;
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек – 28155,0 мың теңге»;
«18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар – 1127,0 мың теңге»;

«Строительства четырехквартирного мунипициального (коммунального) жилого дома в селе Бейнеу по программе проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 150000,0 тысяч тенге»;
«На увеличение заработный платы гражданским служащим и внештатным работникам государственных учреждений – 134183,0 тысяч тенге, из них общеобразовательное обучение 131289,0 тысяч тенге, функционирование районных библиотек 2421,0 тысяч тенге, реализация мероприятий в сфере молодежной политики 473,0 тысяч тенге»;
«Государственная адресная социальная помощь – 28155,0 тысяч тенге»;
«Государственные пособия на детей до 18 лет – 1127,0 тысяч тенге»;

«Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру – 367,0 мың теңге».
2. «Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты» мемлекеттік мекемесі (Қ.Еламанов) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Әділет» ақпараттық - құқықтық жүйесінде орналастыруды қамтамасыз етсін.

«Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – 367,0 тысяч тенге».
2. Государственному учреждению «Аппарат Бейнеуского районного маслихата» (К.Еламанов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официального опубликования в средствах массовой информации и размещения в информационно – правовой системе «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан».

3 010 488,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
8 000,0
003
Жалпы білім беру
2 777 183,0
006
Балаларға қосымша білім беру
75 065,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 459,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
42 709,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
10 740,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
11 129,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
70 203,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
688 694,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
688 694,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
339 700,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
309 500,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
59 337,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36 368,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
40 155,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 645,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
134 765,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 345,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3 880,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
16 242,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 763,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29 833,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 573,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 564,0
012
Ақпараттық жүйелер құру
650,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700,0
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру

3 010 488,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
8 000,0
003
Общеобразовательное обучение
2 777 183,0
006
Дополнительное образование для детей
75 065,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15 459,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
42 709,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
10 740,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 129,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
70 203,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
688 694,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
688 694,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
339 700,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
309 500,0
002
Программа занятости
59 337,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36 368,0
005
Государственная адресная социальная помощь
40 155,0
006
Оказание жилищной помощи
12 645,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
134 765,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 345,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3 880,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
16 242,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 763,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29 833,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21 573,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 564,0
012
Создание информационных систем
650,0
021
Капитальные расходы государственного органа
700,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

18 000,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
45 799,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
45 799,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 420,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 420,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
50 631,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 873,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
16 248,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
23 510,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
87 856,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 464,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
28 464,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
13 608,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 502,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 290,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
816,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14 094,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 448,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4 646,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
31 690,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
31 690,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16 190,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16 190,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 860,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
330,0
12
Көлiк және коммуникация
24 936,0

18 000,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
45 799,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
45 799,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 420,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9 420,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
50 631,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
10 873,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
16 248,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 510,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
87 856,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 464,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28 464,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
13 608,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
10 502,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 290,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
816,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14 094,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 448,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4 646,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
31 690,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
31 690,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16 190,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16 190,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15 860,0
015
Капитальные расходы государственного органа
330,0
12
Транспорт и коммуникации
24 936,0