Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 20/131 "2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы"
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 шілдедегі № 25/170 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 12 тамызда № 2484 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 20/131 «2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2333 болып тіркелген, 2014 жылғы 31 қаңтардағы № 5 «Рауан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2. 1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1 және 2 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8228754,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2219661,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9710,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 16071,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5983312,0 мың теңге;
2) шығындар – 8353210,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 78075,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 97230,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19155,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 202531,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 202531,3 мың теңге.»;
3. 6 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
4. «Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға жұмсалатын шығынды өтеу үшін жылына бір рет 7 (жеті) айлық есептік көрсеткіш көлемінде әлеуметтік көмек белгіленсін.».
14 қосымшалар осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Бейнеу аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Қ.Еламанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалысын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ.Әбілшеевке жүктелсін.
4. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Аудандық мәслихат
хатшысы
Н.Хайруллаев
А.Ұлұқбанов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Бейнеу аудандық экономика және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесі басшысының міндетін атқарушы
Б.Б.Әзірханов
«23» шілде 2014 жыл
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 23 шілдедегі
№25/170 шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
Сан
Сын
Ішк Сын
Ерек
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
1.КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение районного маслихата от 23 декабря 2013 года № 20/131 "О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23 июля 2014 года № 25/170. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 12 августа 2014 года № 2484
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законам Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 23 декабря 2013 года № 20/131 «О районном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2333, опубликовано в газете «Рауан» 31 января 2014 года № 5) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
2. «1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1 и 2 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
3. доходы – 8228754,0 тысяч тенге, в том числе по :
4. налоговым поступлениям – 2219661,0 тысяч тенге;
5. неналоговым поступлениям – 9710,0 тысяч тенге;
6. поступлениям от продажи основного капитала – 16071,0 тысяч тенге;
7. поступлениям трансфертов – 5983312,0 тысяч тенге;
1) затраты – 8353210,3 тысяч тенге;
2) чистое бюджетное кредитование – 78075,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 97230,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19155,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -202531,3 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 202531,3 тысяч тенге.»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«Установить социальную помощь на возмещение расходов на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии проживающих и работающим в сельских населенных пунктах в размере 7 (семь) месячного расчетного показателя один раз в год.».
приложения 14 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
8. Руководителю аппарата Бейнеуского районного маслихата (Еламанов К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в средствах массовой информации.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Абилшееву К.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
Секретарь районного
маслихата
Н.Хайруллаев
А.Улукбанов
«СОГЛАСОВАНО»
Исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения «Бейнеуский
районный отдел экономики и финансов»
Б.Б.Азирханов
«23» июля 2014 год
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 23 июля 2014 года № 25/170
Бюджет района на 2014 год
Кат
Кл
Пдк
Спк
Наименование
Сумма, тыс.тенге
1
2
3
1.ДОХОДЫ

33 672,0
Ақжігіт селолық округі әкімінің аппараты
37 820,0
Сарға селолық округі әкімінің аппараты
6 100,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 984 944,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
9 196,0
003
Жалпы білім беру
2 777 183,0
006
Балаларға қосымша білім беру
80 697,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 459,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
42 420,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
10 740,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
11 129,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
38 120,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
655 018,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
655 018,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
335 109,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
303 924,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
59 337,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36 368,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32 134,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 645,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
134 765,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 345,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
6 325,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
16 242,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 763,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 818,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 223,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 564,0

33 672,0
Аппарат акима Акжигитского сельского округа
37 820,0
Аппарат акима Саргинского сельского округа
6 100,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 984 944,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
9 196,0
003
Общеобразовательное обучение
2 777 183,0
006
Дополнительное образование для детей
80 697,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15 459,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
42 420,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
10 740,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 129,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
38 120,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
655 018,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
655 018,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
335 109,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
303 924,0
002
Программа занятости
59 337,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36 368,0
005
Государственная адресная социальная помощь
32 134,0
006
Оказание жилищной помощи
12 645,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
134 765,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 345,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6 325,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
16 242,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 763,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 818,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22 223,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 564,0

9 183,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18 000,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
18 000,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
47 039,0
006
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
1 240,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
45 799,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 420,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 420,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
51 042,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 873,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
22 250,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
17 919,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
93 436,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34 946,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
34 946,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
13 608,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 502,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 290,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
816,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
13 192,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 488,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 579,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
125,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
31 690,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
31 690,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16 490,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16 490,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

9 183,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18 000,0
008
Развитие объектов спорта
18 000,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
47 039,0
006
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
1 240,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
45 799,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 420,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9 420,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
51 042,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
10 873,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
22 250,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 919,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
93 436,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34 946,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
34 946,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
13 608,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
10 502,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 290,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
816,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
13 192,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 488,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 579,0
007
Капитальные расходы государственного органа
125,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
31 690,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
31 690,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16 490,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16 490,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)