Қарақия аудандық маслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 15/164 "2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 қарашадағы № 23/232 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 қарашада № 2536 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/188 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2014 жылғы 19 қарашадағы № 20/297 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2524 болып тіркелген) сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарақия аудандық мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 15/164 «2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2341 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылдың 28 қантарда жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 032 259 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 632 181 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20 613 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 40 730 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 338 734 мың теңге.
2) шығындар – 8 978 630 мың теңге.
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37 793 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 55 560 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 767 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 83 920 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 83 920 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 68 084 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 68 084 мың теңге;
қарыздар түсімі – 55 560 мың теңге; қарыздарды өтеу – 17 767 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 30 291 мың теңге.
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен белгіленеді.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.».
Көрсетілген шешіммен бекітілген 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 20 декабря 2013 года № 15/164 "О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24 ноября 2014 года № 23/232. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 ноября 2014 года № 2536.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 19 ноября 2014 года № 20/297 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 13/188 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных прововых актов за № 2524), Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 20 декабря 2013 года № 15/164 «О районном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегестрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2341, опубликовано в информационно-правовой системе «Әділет» от 28 января 2014 года) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям, в том числе бюджет на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 032 259 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 632 181 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям –20 613 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 40 730 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 338 734 тысяч тенге.
2) затраты – 8 978 630 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 37 793 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 55 560 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 767 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 83 920 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 83 920 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 68 084 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 68 084 тысяч тенге;
поступление займов – 55 560 тысяч тенге;
погашение займов – 17 767 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30 291 тенге.
Пункт 8 изложить в новой редакции:
«Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.».
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.».

2. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Челеева
Аудандық мәслихаттың
хатшысы А. Мееров
«КЕЛІСІЛДІ»
«Қарақия аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Әбдіхалықова Алия Жұмабайқызы
2014 жыл 24 қараша
Қарақия аудандық мәслихатының 2014 жылғы
24 қарашадағы № 23/232 шешіміне
қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
Сан Сын ІшкСын Атауы Сомасы мың теңге

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                     Н. Челеева
Секретарь районного
маслихата                               А.Мееров
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Каракиянского районного
отдела экономики и финансов»
Абдикаликова Алия Жумабаевна
24 ноября 2014 года
Приложение
к решению Каракиянского районного маслихата
от 24 ноября 2014 года № 23/232
Районный бюджет на 2014 год
Кат класc подкласc Наименование Сумма тысяч тенге

1 013 514
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
322 039
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
321 899
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 924
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
83 134
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17 993
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 267
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
194
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
142 227
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 279
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
617
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
13 379
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
3 631
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 774
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 030
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
450
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
140
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс шаралар жоспарын іске асыру
140
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 538 374
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
111 416
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
89 000
011
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
8 036
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
14 380
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
158 708
002
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер усчасткелерін алып қою, соның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру
27 361
003
Мемлекеттк тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
71 811
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
20 500
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
26 939
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру

1 013 514
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
322 039
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
321 899
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22 924
002
Программа занятости
83 134
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17 993
005
Государственная адресная социальная помощь
20 267
006
Оказание жилищной помощи
194
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
142 227
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 279
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
617
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13 379
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
3 631
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 774
021
Капитальные расходы государственного органа
11 030
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
450
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
140
050
Реализация Плана мероприятии по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
140
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 538 374
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
111 416
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
89 000
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
8 036
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
14 380
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
158 708
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
27 361
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
71 811
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
20 500
015
Освещение улиц в населенных пунктах
26 939
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020