Маңғыстау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 14/114 "2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 17/148 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 13 мамырда № 2416 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 16 cәуірдегі № 16/246 «Облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/188 «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылы 4 мамырдағы № 2410 болып тіркелген) сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 14/114 «2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылғы 10 қаңтардағы № 2335 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылы 17 қаңтарда жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
«2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6 267 526,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 427 619,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 15 769,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша-11 211,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 812 927,0 мың теңге;
2) шығындар – 6 304 833,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 45 876,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 55 560,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 684,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 83 183,3 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 83 183,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 55 560,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 684,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары- 37 307,3 мың теңге.»;
2 тармақта:
1) тармақшада:
«70,9» деген сандар «79,8» деген сандармен ауыстырылсын;
4) тармақшада:

О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского районного маслихата от 12 декабря 2013 года № 14/114 "О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Мангистауского района Мангистауской области от 24 апреля 2014 года № 17/148. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 мая 2014 года № 2416
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 16 апреля 2014 года № 16/246 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 13/188 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 4 мая 2014 года за № 2410), районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 12 декабря 2013 года № 14/114 «О районном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2014 года за № 2335, опубликовано в информационно-правовой системе «Әділет» от 17 января 2014 года) следующие изменения и дополнения:
«Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 267 526,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 427 619,4 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 15 769,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 211,0 тысяча тенге; поступлениям трансфертов – 1 812 927,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6 304 833,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 876,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 55 560,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 684,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами- 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 83 183,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета-
83 183,3 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов - 55 560,0 тысяч тенге;
погашение займов - 9 684,0 тысячи тенге;
использование остатков бюджетных средств – 37 307,3 тысяч тенге.»;
в пункте 2:
в подпункте 1):
цифры «70,9» заменить цифрами «79,8»;
в подпункте 4):

«71» деген сандар «79,8» деген сандармен ауыстырылсын;
3 тармақта:
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
«126 072 мың теңге – жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қызметкерлер болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер қызметкерлеріне, сонымен қатар мемлекеттік кәсіпорындар қызметкерлеріне 2014 жылдың 1 сәуірінен бастап ерекше жағдайдағы еңбегі үшін лауазымдық жалақысына ай сайын 10 пайыз көлемінде қосымша төлеуге;
9 257 мың теңге - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
179 мың теңге - 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
145 мың теңге - мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар Жоспарын іске асыру үшін - жол белгілерін орнатуға.».
4 тармақта:
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«91 096 мың теңге - Шетпе селосынан «Қолжетімді баспана-2020» бағдарламасы бойынша 4 пәтерлік тұрғын үй құрылысын салуға.».
4-1 тармақта:
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«126 122 мың теңге - Жыңғылды селосынан көлік жолының құрылысын салуға.».
2. Осы шешімнің интернет-ресурста жариялануын және орындалысын бақылау Маңғыстау ауданы әкімінің орынбасарына (А.Сарбалаев) жүктелсін.
3. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         С. Төребаев
Аудандық Мәслихат
хатшысы                                 Т. Қылаңов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимқызы

цифры «71» заменить цифрами «79,8»;
в пункте 3:
дополнить абзацами следующего содержания:
«126 072 тысячи тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года;
9 257 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
179 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
145 тысяч тенге - для реализаций Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – установка дорожных знаков.».
В пункте 4:
дополнить абзацом следующего содержания:
«91 096 тысяч тенге – на строительство 4 квартирного жилого дома по программе «Доступное жилье - 2020» в село Шетпе.».
В пункте 4-1:
дополнить абзацом следующего содержания:
«126 122 тысячи тенге – на строительство автомобильных дорог село Жынгылды.».
2. Опубликование настоящего решения на интернет ресурсе и контроль за исполнением возложить на заместителя акима Мангистауского района (А.Сарбалаев).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                     С.Туребаев
Секретарь районного
маслихата                               Т.Кыланов
«СОГЛАСОВАНО»
Шабикова Рима Нерражимовна
Руководитель государственного
учреждения «Мангистауский районный
отдел экономики и финансов»

2 000,0
040
Мектепке дейінгі бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттік бiлiм беру тапсырысын іске асыруға
15 660,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
96 871,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
339 283,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
339 283,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
281 584,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5 471,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5 471,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
275 968,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
33 251,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28 380,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 487,0
006
Тұрғын үй көмегі
6 110,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
154 088,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 222,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
8 414,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2 604,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 255,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 500,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
957,0
021
Мемлекеттік органнын күрделі шығыстары
1 700,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
145,0
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
145,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 116 060,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 016 011,0
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
608 384,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
307 028,0
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
100 599,0

2 000,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
15 660,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
96 871,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
339 283,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
339 283,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
281 584,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5 471,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 471,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
275 968,0
002
Программа занятости
33 251,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28 380,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14 487,0
006
Жилищная помощь
6 110,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
154 088,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 222,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8 414,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 604,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 255,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 500,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
957,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 700,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
145,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
145,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 116 060,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 016 011,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
608 384,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
307 028,0
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
100 599,0

118 077,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
73 222,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 286,0
003
Мемлекеттік органнын күрделі шығыстары
660,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
59 014,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
2 262,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35 243,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
35 243,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 612,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 612,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 376,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15 376,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14 876,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
12
Көлік және коммуникация
886 307,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
886 307,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
153 307,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
235 768,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
497 232,0
13
Басқалар
132 150,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9 663,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 513,0
004
Мемлекеттік органнын күрделі шығыстары
150,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
109 987,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 927,0
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
66 060,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
30 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

118 077,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
73 222,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
11 286,0
003
Капитальные расходы государственного органа
660,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
59 014,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 262,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35 243,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
35 243,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 612,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 612,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 376,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15 376,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
14 876,0
015
Капитальные расходы государственного органа
500,0
12
Транспорт и коммуникации
886 307,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
886 307,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
153 307,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
235 768,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
497 232,0
13
Прочие
132 150,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9 663,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
9 513,0
004
Капитальные расходы государственного органа
150,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
109 987,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
13 927,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
66 060,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 000,0
Капитальные расходы государственного органа
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)