2015–2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түпқараған аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсанда № 27/189 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 31 желтоқсанда № 2573 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және «2015–2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 21/304 шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2567 болып тіркелген), аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015 - 2017 жылға арналған аудандық бюджет қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6 006 808,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 3 854 559,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 872,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 67 399,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 2 079 977,5 мың теңге;
2) шығындар - 6 240 058,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 16 626,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 20 616,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 3 990,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 249 876,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 249 876,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 14 670,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 3 990,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 239 196,1 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 35/240 шешімімен(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемде белгіленсін:
1) төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы – 15,4 пайыз;
3) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 100 пайыз.
Ескерту. 2 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 30.03.2015 № 29/199 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 24 декабря 2014 года № 27/189. Зарегестрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 31 декабря 2014 года № 2573
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 21/304 «Об областном бюджете на 2015–2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2567), районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 006 808,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3 854 559,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 872,8 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 67 399,0 тысяч тенге;
поступление трансфертов - 2 079 977,5 тысяч тенге:
2) затраты - 6 240 058,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 16 626,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 20 616,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3 990,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 249 876,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) -
249 876,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 14 670,0 тенге;
погашение займов - 3 990,0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 239 196,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решении Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 11.12.2015 № 35/240(вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 15,4 процента;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источников выплаты – 100 процента;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процента;
5) социальный налог – 100 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 30.03.2015 № 29/199(вводится в действие с 01.01.2015).

3. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 310 121 мың теңге сомасында бюджеттік алымдар белгіленсін.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге;
Ескерту. 4 - тармақтың төртінші абзацы алынып тасталды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 30.03.2015 № 29/199 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
«Жұмыспен қамтудың жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберiнде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
«Жұмыспен қамту–2020» бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
Ескерту. 5 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 30.03.2015 № 29/199 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
7.«7. Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмектерді төмендегідей мөлшерде белгілеуге құқық берілсін:
21–23 наурыз – Наурыз мейрамы:
«Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған көп балалы аналар немесе бұрын «Батыр ана» атағын алған, I және II дәрежедегі «Ана даңқы» орденімен марапатталғандарға – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедектерге және 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
26 сәуір – Чернобыль атом электр станциясындағы апат күні:
Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған адамдарға – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;

3. Установить на 2015 год бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет в сумме 310 121 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района:
на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
Сноска. Четвертый абзац пункта-4 исключено решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 30.03.2015 № 29/199 (вводится в действие с 01.01.2015).
на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы «Дорожная карта занятости 2020»;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
на развитие сельских населенных пунктов по Программе «Дорожная карта занятости 2020»;
5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 30.03.2015 № 29/199(вводится в действие с 01.01.2015).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены бюджетные кредиты распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района:
для реализации мер социальной поддержки специалистов.
7. Предоставить право на назначение социальной помощи отдельным категориям граждан, в следующих размерах:
21–23 марта – Праздник Наурыз:
многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» и удостоенным ранее звания «Мать героиня», награжденным орденами «Материнская слава» I и II степени – 2 (два) месячных расчетных показателей;
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
26 апреля – День аварии на Чернобыльской атомной электростанции:
лицам, ставшим инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;

1986–1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушыларға – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
1988–1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушыларға – 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;
1 мамыр – Қазақстан халықтарының бірлігі мерекесі:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедектерге және 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
9 мамыр – Жеңіс күні:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға (Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған адамдардан басқа) – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1986–1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға, сондай–ақ 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдарға – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар–ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата–аналары және екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабар–ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертігу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
бейбіт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай–ақ қайтыс болуы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай–ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен және «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;

участникам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1986–1987 годах – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1988–1989 годах – 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
1 мая – праздник единства народов Казахстана:
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
9 мая – День Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 100 (сто) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции) – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1986–1987 годах) – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
родителям и не вступившие в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных органов погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах в мирное время – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям сотрудников органов внутренных дел, погибших при исполнении служебных обязанностей – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью «За оборону Ленинграда» и знаком «Житель блокадного Ленинграда», признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;

Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарға – 20 000 (жиырма мың) теңге;
1 маусым – Балаларды қорғау күні:
мүгедек балаларға және 18 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедектерге – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні:
асыраушысынан айырылу бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға (балаларға) – 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш;
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
1991 жылға дейін Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғаларға – 36 (отыз алты) айлық есептік көрсеткіш;
1 қазан – Халықаралық қарттар күні:
жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар мен 70 жастан асқан зейнеткерлерге – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
6 қазан – Қазақстан Республикасының мүгедектер күні:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедектерге және 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
16 желтоқсан – Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедектерге және 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
Өмірлік қиын жағдайда деп танылған азаматтарға табысы есептелмей көрсетілетін әлеуметтік көмек:
мемлекеттік зейнетақы, жәрдемақы берілмеген кезде, онкологиялық ауруларға, мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шыққан ауруларға, иммун тапшылығы вирусын жұқтырған тұлғаларға жылына бір рет – 25 (жиырма бес) айлық есептік көрсеткіш;
18 жасқа дейінгі үйден оқитын мүгедек балаларға ай сайын – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зиян шеккен адамдарға (отбасыларға) өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап алты айдан кешіктірмей, жылына бір рет – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш.
Өмірлік қиын жағдайда деп танылған адамдарға табысы есептеліп көрсетілетін әлеуметтік көмек:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша белгіленген 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың тұлғаларына тұрмыстық қажеттіліктерге, емделуге, дәрі–дәрмек алуға, мектепке керек–жарақтарын алуға немесе отбасының бір мүшесі қайтыс болуына байланысты жылына бір рет 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде.
Табысын есепке алмай және мамандық таңдауға шектеу коймай Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында оқитын мүгедек студенттерге және өтініш жасаған айдың алдындағы он екі айда жан басына шаққандағы орташа табысы, Маңғыстау облысы бойынша белгіленген 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар келесі санаттағы адамдарға көрсетілетін әлеуметтік көмек ағымдағы қаржы жылына арналған бюджет қаражаты шегінде жылына бір рет білім беру ұйымдарына оқуды төлеуге арналған нақты шығындар бойынша және ай сайын тамақтану мен жатақ шығындарын ішінара жабуға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш:
Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын студенттерге;
тұл жетімдерге немесе балалар үйінде және балалар ауылында тәрбиеленуші студенттерге;
ата–анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек немесе екеуі де зейнеткер студенттерге;
ата–анасының біреуі қайтыс болған студенттерге;
бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған кемінде төрт және одан да көп баласы бар отбасының орташа, техникалық және кәсіби, орташадан кейінгі білім беру мекемелерінде, жоғарғы оқу орнында күндізгі бөлімде оқитын 23 жастан аспаған балаларына көрсетіледі.
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек, жылына бір рет – 12100 (он екі мың бір жүз) теңге.

гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 000 (двадцать тысяч) тенге;
1 июня – День защиты детей:
детям–инвалидам и инвалидам с детства до 18 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
30 августа – День Конституции Республики Казахстан:
получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей) – 8 (восемь) месячных расчетных показателей;
лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью до 1991 года – 36 (тридцать шесть) месячных расчетных показателей;
1 октября – Международный день пожилых людей:
получателям социального государственного пособия по возрасту и пенсионерам по возрасту старше 70 лет – 2 (два) месячных расчетных показателей;
6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан:
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям–инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
16 декабря – День Независимости Республики Казахстан:
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям– инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей.
Социальная помощь предоставляется лицам, оказавшимся в трудной жизненной ситуации без учета дохода:
онкологическим больным и больным, выписанным из специализированной и противотуберкулезной медицинской организации, лицам заразившимся вирусом иммунодефицита при отсутствии государственной пенсий или пособий, один раз в год – 25 (двадцать пять) месячных расчетных показателей;
детям–инвалидам до 18 лет, обучающимся на дому, ежемесячно – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
лицам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара не позднее шести месяцев со дня наступления указанных ситуации, один раз в год – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей.
Социальная помощь предоставляемая лицам, оказавшимся в трудной жизненной ситуации с учетом дохода:
лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума установленного в Мангистауской области в предшествующем квартале к моменту обращения, на бытовые нужды, на лечение, приобретение медикаментов, учебных принадлежностей или в связи со смертью одного из членов семьи один раз в год по заявлению, в размере не превышающим 40 (сорок) месячных расчетных показателей.
Социальная помощь предоставляемая студентам–инвалидам, обучающимся в высших учебных заведениях Республики Казахстан без учета дохода и без ограничения выбора специальности и для следующих категории лиц семей, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума в Мангистауской области за двенадцать месяцев перед обращением в пределах средств, предусмотренных местным бюджетом на текущий финансовый год, предоставляется в виде единовременной оплаты образовательных услуг по фактическим затратам организации образования и на частичное покрытие затратов питания и проживания – 5 (пять) месячных расчетных показателей:
студентам, обучающихся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан;
круглым сиротам или студентам воспитанникам детских домов и детских деревень;
студентам, оба или один из родителей, которых являются инвалидами или оба родителя которых являются пенсионерами;
студентам, которые один из родителей умерли;
детям из семей, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях не достигшим 23 лет.
Социальная помощь на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, единовременно – 12 100 (двенадцать тысяч сто) тенге.

Ескерту. 7 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 30.03.2015 № 29/199 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.
Ескерту. 8 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 30.03.2015 № 29/199 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 5000 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 4–қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
11. 5 қосымшаға сәйкес 2015 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 11 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 29.10.2015 № 34/230 шешімімен(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы:                        А.Набиев
Аудандық мәслихат хатшысы:              А. Досанова
«КЕЛІСІЛДІ»
«Түпқараған аудандық экономика және
қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
басшысы:
Ж.Төлеген
24 желтоқсан 2014 жыл
Түпқараған аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 30.03.2015 № 29/199(вводится в действие с 01.01.2015).
8. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности за счет бюджетных средств должностные оклады и тарифные ставки повышенные не менее чем на двадцать пять процентов по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 30.03.2015 № 29/199(вводится в действие с 01.01.2015).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа в размере 5 000 000 (пять миллионов) тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета в 2015 году, согласно приложению–4.
11. Утвердить в районном бюджете на 2015 год перечень бюджетных программ по селам, сельским округам, согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решении Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 29.10.2015 № 34/230(вводится в действие с 01.01.2015).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии:                    А.Набиев
Секретарь районного маслихата:          А.Досанова
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного учреждения
«Тупкараганский районный отдел экономики
и финансов»
Ж.Толеген
24 декабрь 2014 год
ПРИЛОЖЕНИЕ-1
к решению Тупкараганского

7 270,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 476,0
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
15,0
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
111 949,0
010
Үйде тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
951,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 941,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2 840,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
4 255,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
3 250,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды және жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 488,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 287,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
360,0
025
«Өрлеу» жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
1 328,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
116,0
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
116,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
2 296 816,7
123
Қызылөзен ауылы әкімінің аппараты
150,0
027
«Жұмыспен қамту - 2020 жол картасы» Бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
150,0
123
Таушық ауылы әкімінің аппараты
120,0
027
«Жұмыспен қамту - 2020 жол картасы» Бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
120,0
123
Сайын Шапағатов ауылдық округі әкімінің аппараты
1 787,0
027
«Жұмыспен қамту - 2020 жол картасы» Бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
1 787,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
909 638,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, және (немесе) салу, реконструкциялау
21 252,0
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, және (немесе) жайластыру
888 386,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
351 122,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
351 122,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

7 270,0
005
Государственная адресная социальная помощь
3 476,0
006
Оказание жилищной помощи
15,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
111 949,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
951,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 941,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 840,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4 255,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
3 250,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16 488,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 287,0
021
Капитальные расходы государственного органа
360,0
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту «Өрлеу»
1 328,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
116,0
050
Реализация Плана мероприятии по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
116,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 296 816,7
123
Аппарат акима села Кызылозен
150,0
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе «Дорожная карта занятости- 2020»
150,0
123
Аппарат акима села Таушык
120,0
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе «Дорожная карта занятости- 2020»
120,0
123
Аппарат акима сельского округа Сайын Шапагатова
1 787,0
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе «Дорожная карта занятости- 2020»
1 787,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
909 638,7
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
21 252,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
888 386,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
351 122,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
351 122,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

9 072,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
2 588,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
4 013,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 903,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 923,0
006
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
14 561,0
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
14 294,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
862,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
500,0
470
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, тілдерді дамыту бөлімі
1 120,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
1 120,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
18 128,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
3 400,0
007
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
14 728,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
8 384,0
004
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
8 384,0
470
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
12 081,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру, тілдерді және мәдениетті дамыту саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 685,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
275,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 121,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
19 322,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру, тілдерді және мәдениетті дамыту саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 476,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 846,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
4 490,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 490,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
72 662,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 706,0
099
Мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру

9 072,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
2 588,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 013,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 903,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 923,0
006
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
14 561,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
862,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
500,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
1 120,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
1 120,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
18 128,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
3 400,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
14 728,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
8 384,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
8 384,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
12 081,0
001
Услуги по реализаций государственной политики на местном уровне в области информаций, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
6 685,0
003
Капитальные расходы государственного органа
275,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 121,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
19 322,0
001
Услуги по реализаций государственной политики на местном уровне в области информаций, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
10 476,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 846,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
4 490,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
4 490,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
72 662,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 706,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов

68 868
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
31 582
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 654
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
5 724
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
8 204
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10 757
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 757
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
26 529
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
26 529
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 716
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
12 716
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12 716
12
Көлiк және коммуникация
321 896
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
321 896
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
88 719
045
Ауданның маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
233 177
13
Басқалар
110 330
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
10 544
123
Сайын Шапағатов ауылдық округі әкімінің аппараты
68 472
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
68 472
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 586
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 586
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15 272
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
15 272
15
Трансферттер
1 497 911
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 497 911
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
007
Бюджеттік алып қоюлар
1 497 911
3. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
0
Бюджеттік кредиттер
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
0

68 868
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
31 582
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
17 654
007
Организация отлова и уничтожение бродячих собак и кошек
5 724
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
8 204
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10 757
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 757
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
26 529
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
26 529
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 716
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12 716
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
12 716
12
Транспорт и коммуникации
321 896
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
321 896
022
Развитие транспортной инфраструктуры
88 719
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
233 177
13
Прочие
110 330
123
Аппарат акима сельского округа Сайын Шапагатова
68 472
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
68 472
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 586
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
26 586
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15 272
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
15 272
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
Трансферты
1 497 911
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 497 911
007
Бюджетные изъятия
1 497 911
3. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
0
Бюджетные кредиты
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
0