"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 30 сәуірдегі № 187 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 3 маусымда № 4793 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 482 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 16.11.2015 № 482 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, алайда Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 137 "Діни қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысын қолданысқа енгізу сәтінен ерте емес.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
сәулет және қала құрылысы
басқармасы" ММ басшысы
_______________ Қ. Испергенов
"Қостанай облысы әкімдігінің
дін істері жөніндегі басқармасы"
ММ басшысы
__________________ Н. Нөгербеков
Әкімдіктің
2014 жылғы 30 сәуірдегі
№ 187 қаулысымен бекітілген
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу
және олардың орналасатын жерін айқындау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
(бұдан әрі – регламент)
1. Жалпы ережелер
1. "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қостанай облысының жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – облыс әкімдігі) (дін істері жөніндегі басқармасының келісімі бойынша сәулет және қала құрылысы басқармасы) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беруді "Қостанай облысы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)"
Постановление акимата Костанайской области от 30 апреля 2014 года № 187. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 июня 2014 года № 4793. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16 ноября 2015 года № 482
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16.11.2015 № 482 (вводится в действие со дня его подписания).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 137 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности".
Аким области                               Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель ГУ "Управление
архитектуры и градостроительства
акимата Костанайской области"
__________________ К. Испергенов
Руководитель ГУ "Управление
по делам религий акимата
Костанайской области"
_____________ Н. Нугурбеков
Утвержден
постановлением акимата
от 30 апреля 2014 года № 187
Регламент государственной услуги
"Выдача решения о строительстве культовых
зданий (сооружений), определении их
месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в культовые здания
(сооружения)" (далее – регламент)
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом Костанайской области (далее – акимат области) (управление архитектуры и градостроительства по согласованию с управлением по делам религий).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется государственным учреждением "Управление архитектуры и градостроительства акимата Костанайской области" (далее – услугодатель).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім (бұдан әрі – қаулы) немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 137 "Діни қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт)  10-тармағымен көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 1 және  2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өтініші және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттары (бұдан әрі - құжаттар топтамасы) болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, олардың тіркелуін жүзеге асырады және өтініштің көшірмесін көрсетілетін қызметті алушыға береді - 30 минут.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдап алған тұлғаның тегі, аты-жөні, құжаттардың қабылданған күнін және уақытын көрсете отырып, мөртаңба қойылған көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды - 3 сағат ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, қаулы жобасын дайындайды және "Қостанай облысы әкімдігінің дін істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – дін істері жөніндегі басқарма) келісу үшін сұрау салуды жібереді – күнтізбелік 5 күн.
Рәсімнің нәтижесі – келісу үшін сұрау салу;
4) дін істері жөніндегі басқарма сұрау салуды қабылдайды, құжаттар топтамасын қарайды және қаулы жобасын келісу туралы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – күнтізбелік 10 күн.
Рәсімнің нәтижесі - қаулы жобасын келісу туралы хат немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;

2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - решение о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменения функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) (далее – постановление) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 137 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности" (далее - Стандарт), Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя по формам согласно приложениям 1 и 2 к Стандарту и документы, указанные в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателя принимает пакет документов, осуществляет их регистрацию и выдает копию заявления услугополучателю – 30 минут.
Результат процедуры – копия заявления услугополучателя со штампом, содержащим дату и время приема документов, с указанием фамилии, инициалов лица, принявшего документы;
2) руководитель услугодателя рассматривает пакет документов и определяет ответственного исполнителя услугодателя - 3 часа.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект постановления и направляет в государственное учреждение "Управление по делам религий акимата Костанайской области" (далее – управление по делам религий) запрос для согласования - 5 календарных дней.
Результат процедуры – запрос для согласования;
4) управление по делам религий принимает запрос, рассматривает пакет документов и подготавливает мотивированный ответ о согласовании проекта постановления либо об отказе в оказании государственной услуги - 10 календарных дней.
Результат процедуры – письмо о согласования проекта постановления либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы:
оң шешім қабылданған жағдайда қаулы жобасын облыс әкімдігіне ұсынады – күнтізбелік 1 күн;
бас тарту жағдайында - мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасына қол қояды – күнтізбелік 1 күн.
Рәсімнің нәтижесі – қаулы жобасын облыс әкімдігіне ұсыну немесе қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдау;
6) облыс әкімдігі ұсынылған қаулы жобасын қарайды және қол қояды – күнтізбелік 13 күн.
Рәсімнің нәтижесі – қол қойылған қаулы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға қаулыны береді – 15 минут.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушымен қаулыны алу.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) дін істері жөніндегі басқарма;
5) облыс әкімдігі.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдауды, олардың тіркелуін және көрсетілетін қызметті алушыға мөртабаны бар, құжаттарды қабылдау күнін және уақытын қамтитын құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөнін көрсете отырып, өтініш көшірмесін беруді жүзеге асырады – 30 минут.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды - 3 сағат ішінде.
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделей отырып, қаулы жобасын дайындайды және дін істері жөніндегі басқармаға келісу үшін сұрау салуды жібереді – күнтізбелік 5 күн.
4) дін істері жөніндегі басқарма құжаттар топтамасын қарағаннан кейін қаулы жобасын келісу туралы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – күнтізбелік 10 күн.
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы:
оң шешім қабылданған жағдайда қаулы жобасын облыс әкімдігіне ұсынады – күнтізбелік 1 күн;
бас тарту жағдайында - мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасына қол қояды – күнтізбелік 1 күн.
6) облыс әкімдігі ұсынылған қаулы жобасын қарайды және оған қол қояды – күнтізбелік 13 күн;

5) руководитель услугодателя:
в случае принятия положительного решения представляет проект постановления в акимат области - 1 календарный день;
в случае отказа – подписывает проект мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – 1 календарный день.
Результат процедуры – представление проекта постановления в акимат области, либо направление подписанного мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю;
6) акимат области рассматривает и подписывает представленный проект постановления – 13 календарных дней.
Результат процедуры – подписанное постановление;
7) сотрудник услугодателя выдает постановление услугополучателю – 15 минут.
Результат процедуры – получение постановления услугополучателем.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя
4) управление по делам религий;
5) акимат области.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник услугодателя осуществляет прием пакета документов, их регистрацию и выдачу услугополучателю копии заявления со штампом, содержащим дату и время приема документов, с указанием фамилии, инициалов лица, принявшего документы – 30 минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает пакет документов и определяет ответственного исполнителя услугодателя – 3 часа;
3) ответственный исполнитель услугодателя, изучив пакет документов, подготавливает проект постановления и направляет в управление по делам религий запрос для согласования - 5 календарных дней.
4) управление по делам религий, рассмотрев пакет документов, подготавливает мотивированный ответ о согласовании проекта постановления либо об отказе в оказании государственной услуги - 10 календарных дней.
5) руководитель услугодателя:
в случае принятия положительного решения представляет проект постановления в акимат области - 1 календарный день;
в случае отказа – подписывает проект мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и направляет его услугополучателю – 1 календарный день.
6) акимат области рассматривает и подписывает представленный проект постановления– 13 календарных дней;

7) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға қаулы жобасын беруді жүзеге асырады - 15 минут.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 14.07.2014 № 337 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және "электрондық үкіметінің" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 10-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы әкімдігінің 14.07.2014 № 337 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын)
салу және олардың орналасатын
жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді
(ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп айта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту)
туралы шешім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың
(рәсімнің) өту блок-схемасы
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу
және олардың орналасатын жерін айқындау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп айта бейіндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын)
салу және олардың орналасатын жерін
айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Ескерту. Регламент 2-қосымшасымен толықтырылды - Қостанай облысы әкімдігінің 14.07.2014 № 337 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шартты белгілер

7) сотрудник услугодателя осуществляет выдачу постановления услугополучателю – 15 минут.
8. Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия), представлена в приложении 1 к регламенту.
Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления акимата Костанайской области от 14.07.2014 № 337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с
центром обслуживания населения и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Государственная услуга через республиканское государственное учреждение на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 10 в соответствии с постановлением акимата Костанайской области от 14.07.2014 № 337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений),
определении их месторасположения,
а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в культовые
здания (сооружения)"
Блок-схема последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(работниками) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
регламенту государственной услуги
"Выдача решения о строительстве культовых
зданий (сооружений), определении их месторасположения,
а также перепрофилировании (изменении функционального
назначения) зданий (сооружений) в культовые здания
(сооружения)"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача решения
о строительстве культовых зданий (сооружений),
определении их месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения) зданий (сооружений)
в культовые здания (сооружения)"
Сноска. Регламент дополнен приложением 2 в соответствии с постановлением акимата Костанайской области от 14.07.2014 № 337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения