Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенттерiн бекiту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 9 маусымдағы № 268 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 шілдеде № 4939 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 482 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 16.11.2015 № 482 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттері бекітілсін:
1) "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру";
2) "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы" ММ басшысы
________________ Е. Жаулыбаев
Әкімдіктің
2014 жылғы 9 маусымдағы
№ 268 қаулысымен бекітілген
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу,
куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және оның қалалары мен аудандарының бөлімдері (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны - қағаз түрінде.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 9 июня 2014 года № 268. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 17 июля 2014 года № 4939. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16 ноября 2015 года № 482
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16.11.2015 № 482 (вводится в действие со дня его подписания).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений";
2) "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель ГУ
"Управление координации
занятости и социальных
программ акимата
Костанайской области"
__________ Е. Жаулыбаев
Утвержден
постановлением акимата
от 9 июня 2014 года № 268
Регламент государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне, выплата единовременной
государственной денежной компенсации,
выдача удостоверений"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами районов и городов областного значения (отделы занятости и социальных программ районов, городов областного значения) (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и его отделы городов и районов (далее – ЦОН).
2. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде немесе ХҚО-да:
Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
2) "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының филиалында (бұдан әрі – ЗТМО):
көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеу;
бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1 және (немесе) 2-қосымшасына (ларына) сәйкес нысандар бойынша Стандарттың  9-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып (бұдан әрі – құжаттар), көрсетілетін қызметті алушының өтініш (тер) беруі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады, 30 минут.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына танысу және тиісті бұрыштаманы қою үшін береді, 2 сағат.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;

3. Результатом оказания государственной услуги является:
1) услугодателем и ЦОНом:
решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача удостоверения или его дубликата;
2) в филиале Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" (далее – ГЦВП):
выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающим наказание в местах лишения свободы.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услугополучателем заявления (ий), по формам согласно приложению (ям) 1 и (или) 2 к Стандарту государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее – Стандарт), с приложением документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию, выдает талон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, 30 минут.
Передает документы руководителю услугодателя для ознакомления и наложения соответствующей визы, 2 часа.
Результат процедуры - талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, тиісті бұрыштама қояды, 2 сағат.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын дайындайды:
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту кезінде, 18 жұмыс күні;
куәліктің телнұсқасын берген жағдайда, 3 жұмыс күні ішінде;
алғашқы рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға куәлік беру кезінде — Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қояды.
Рәсімнің нәтижесі – қол қойылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді, 30 минут.
Рәсімнің нәтижесі – берілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, 30 минут.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жауапты орындаушыны айқындау үшін беру жүзеге асырылады, 2 сағат;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, құжаттарды жауапты орындаушыға береді, 2 сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын дайындайды:
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту кезінде, 18 жұмыс күні;
куәліктің телнұсқасын берген жағдайда, 3 жұмыс күні ішінде;
алғашқы рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға куәлік беру кезінде — Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданғаннан кейін 3 жұмыс күні ішінде.

2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, налагает соответствующую визу, 2 часа.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги:
при регистрации или отказе в регистрации гражданам пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, 18 рабочих дней;
при выдаче дубликата удостоверения, в течение 3 рабочих дней;
при выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям – в течение 3 рабочих дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Результат процедуры – проект результата оказания государственной услуги;
4) руководитель услугодателя принимает решение и подписывает проект результата оказания государственной услуги, в течение 1 рабочего дня.
Результат процедуры – подписанный результат оказания государственной услуги;
5) ответственный исполнитель услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, 30 минут;
Результат процедуры – выданный результат оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделении (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия):
1) сотрудником услугодателя осуществляется прием и регистрация документов, 30 минут.
Осуществляется передача документов руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя, 2 часа;
2) руководителем услугодателя определяется ответственный исполнитель, документы передаются ответственному исполнителю, 2 часа;
3) ответственным исполнителем услугодателя рассматриваются представленные документы, подготавливается проект результата оказания государственной услуги:
при регистрации или отказе в регистрации гражданам пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, 18 рабочих дней;
при выдаче дубликата удостоверения, в течение 3 рабочих дней;
при выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям – в течение 3 рабочих дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қояды, 1 жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді, 30 минут.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің блок-схемасы осы Регламенттің 1- қосымшасындакөрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл жасасу
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет
көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО-ға жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ХҚО-ға жүгінеді;
2) ХҚО қызметкері өтініштердің толтырылуының дұрыстығын және ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді, 5 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3) ХҚО қызметкері өтінішті "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған интеграцияланған ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған құжаттардың тізбесі, өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), өтінішті берген күні және уақыты көрсетілген қолхат береді, 5 минут.
4) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО қызметкері ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша келісімін алады, 5 минут;
5) ХҚО қызметкері құжаттарды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік немесе осыған уәкілетті өзге де байланыс арқылы жібереді, 1 жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қарайды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жібереді:
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту кезінде, 17 жұмыс күні;
куәліктің телнұсқасын берген жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде;
алғашқы рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға куәлік беру кезінде — Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданғаннан кейін 2 жұмыс күні ішінде.
7) ХҚО қызметкері тиісті құжаттарды алу туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді, 15 минут.
Ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
"Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың)
ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің)
арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар)
реттілігінің блок-схемасы
"Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне 2-қосымша
Ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер
мен қысқартулар:
"Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне 3-қосымша
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы
төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Әкімдіктің
2014 жылғы 9 маусымдағы
№ 268 қаулысымен бекітілген
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға
және жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру,
қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті

4) руководителем услугодателя принимается решение и подписывается проект результата оказания государственной услуги, в течение 1 рабочего дня.
5) ответственным исполнителем услугодателя выдается результат оказания государственной услуги, 30 минут.
Блок-схема последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия), указана в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и (или)
иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугодателя:
1) услугополучатель для получения государственной услуги обращается в ЦОН;
2) работник ЦОНа проверяет правильность заполнения заявлений и полноту пакета представленных документов, 5 минут;
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
3) работник ЦОНа регистрирует заявление в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" и выдает услугополучателю расписку, в которой указывается перечень принятых документов, фамилия, имя и отчество (при наличии) работника ЦОНа, принявшего заявление, дата и время подачи заявления, 5 минут;
4) работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, 5 минут;
5) работник ЦОНа подготавливает документы и направляет их услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь, 1 рабочий день;
6) услугодатель рассматривает документы и направляет результат оказания государственной услуги:
при регистрации или отказе в регистрации гражданам пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, 17 рабочих дней;
при выдаче дубликата удостоверения, в течение 2 рабочих дней;
при выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям – в течение 2 рабочих дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
7) работник ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю, 15 минут.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указан в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация и учет
граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне,
выплата единовременной государственной
денежной компенсации, выдача удостоверений"
Блок-схема последовательности
процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация и учет
граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне,
выплата единовременной государственной
денежной компенсации, выдача удостоверений"
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация и учет
граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне,
выплата единовременной государственной
денежной компенсации, выдача удостоверений"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Регистрация
и учет граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне, выплата
единовременной государственной денежной
компенсации, выдача удостоверений"
Утвержден
постановлением акимата
от 9 июня 2014 года № 268
Регламент государственной услуги
"Выдача, переоформление и продление
разрешения иностранному работнику на
трудоустройство и работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой деятельности на
территории соответсвующей
административно-территориальной единицы"

1. Жалпы ережелер
1. "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың жергілікті атқарушы органдары ("Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту;
көрсетілетін қызметті алушыға (шетелдік қызметкерге) жұмысқа орналасуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар
тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1 немесе 5-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша Стандарттың  9-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып (бұдан әрі – құжаттар), көрсетілетін қызметті алушының өтініш беруі, не көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу болып табылады.
5. Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру кезіндегі мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады, 20 минут.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті бұрыштаманы қою үшін береді, 2 сағат ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответсвующей административно-территориальной единицы" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области (государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области") (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (работодателю) на привлечение иностранной рабочей силы;
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (иностранному работнику) на трудоустройство.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услугополучателем заявление по форме согласно приложениям 1 или 5 к Стандарту государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответсвующей административно-территориальной единицы", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее – Стандарт) с приложением документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы) либо запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения при выдаче разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
1) сотрудник услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, 20 минут.
Передает документы руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и наложения соответствующей визы, в течение 2 часов.
Результат процедуры – отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилия и инициалов лица, принявшего документы;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, тиісті бұрыштама қояды, 1 жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын дайындайды, 12 жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қояды, 1 жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – қол қойылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған шешім туралы хабарлайды, 3 жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – хабарлама;
6) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) алады, 20 жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді, 3 жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – берілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі.
6. Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты қайта ресімдеу кезіндегі мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушымен, не портал арқылы ұсынылған құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады, 20 минут.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті бұрыштаманы қою үшін береді, 2 сағат ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, тиісті бұрыштама қояды, 1 жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;

2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает соответствующую визу, в течение 1 рабочего дня.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, в течение 12 рабочих дней.
Результат процедуры - проект результата оказания государственной услуги;
4) руководитель услугодателя принимает решение и подписывает проект результата оказания государственной услуги, в течение 1 рабочего дня.
Результат процедуры – подписанный результат оказания государственной услуги;
5) ответственный исполнитель услугодателя уведомляет услугополучателя о принятом решении, в течение 3 рабочих дней.
Результат процедуры – уведомление;
6) сотрудник услугодателя принимает копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя), в течение 20 рабочих дней.
Результат процедуры – прием документов;
7) ответственный исполнитель услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, в течение 3 рабочих дней;
Результат процедуры – выданный результат оказания государственной услуги.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения при переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
1) сотрудник услугодателя принимает документы, представленные услугополучателем либо порталом, осуществляет их регистрацию, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, 20 минут.
Передает документы руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и наложения соответствующей визы, в течение 2 часов.
Результат процедуры – отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилия и инициалов лица, принявшего документы;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает соответствующую визу, в течение 1 рабочего дня.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя;

11. Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру кезіндегі құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, 20 минут.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті бұрыштама қою үшін беру жүзеге асырылады, 2 сағат ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, құжаттарды жауапты орындаушыға береді, 1 жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына шешім қабылдау үшін жіберілетін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын дайындайды, 12 жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жіберілетін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қояды, 1 жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған шешім туралы хабарлайды, 3 жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) алады, 20 жұмыс күні ішінде;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді, 3 жұмыс күні ішінде.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің блок-схемасы осы Регламенттің 1- қосымшасында (№ 1 диаграмма) көрсетілген.
12. Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты қайта ресімдеу кезіндегі құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, 20 минут.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жауапты орындаушыны айқындау үшін беру жүзеге асырылады, 2 сағат ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, құжаттарды жауапты орындаушыға береді, 1 жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын дайындайды, 2 жұмыс күні ішінде;

11. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия) при выдаче разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
1) сотрудником услугодателя осуществляется прием и регистрация документов, 20 минут.
Осуществляется передача документов руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя, в течение 2 часов;
2) руководителем услугодателя определяется ответственный исполнитель, документы передаются ответственному исполнителю, в течение 1 рабочего дня;
3) ответственным исполнителем услугодателя рассматриваются представленные документы, подготавливается проект результата оказания государственной услуги, который направляется руководителю услугодателя для принятия решения, в течение 12 рабочих дней;
4) руководителем услугодателя принимается решение и подписывается проект результата оказания государственной услуги, который передается ответственному исполнителю услугодателя, в течение 1 рабочего дня;
5) ответственным исполнителем услугодателя уведомляется услугополучатель о принятом решении, в течение 3 рабочих дней;
6) сотрудником услугодателя принимаются копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя), в течение 20 рабочих дней.
7) ответственным исполнителем услугодателя выдается результат оказания государственной услуги, в течение 3 рабочих дней.
Блок-схема последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия), указана в приложении 1 к настоящему Регламенту (диаграмма № 1).
12. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия) при переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
1) сотрудником услугодателя осуществляется прием и регистрация документов, 20 минут.
Осуществляется передача документов руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя, в течение 2 часов;
2) руководителем услугодателя определяется ответственный исполнитель, документы передаются ответственному исполнителю, в течение 1 рабочего дня;
3) ответственным исполнителем услугодателя рассматриваются представленные документы, подготавливается проект результата оказания государственной услуги, в течение 2 рабочих дней;

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жіберілетін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қояды, 1 жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған шешім туралы хабарлайды, 3 жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) алады, 20 жұмыс күні ішінде;
7) қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді, 3 жұмыс күні ішінде.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің блок-схемасы осы Регламенттің 1- қосымшасында (№ 2 диаграмма) көрсетілген.
13. Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты ұзарту кезіндегі құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, 20 минут.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жауапты орындаушыны айқындау үшін беру жүзеге асырылады, 2 сағат ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, құжаттарды жауапты орындаушыға береді, 1 жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын дайындайды, 2 жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына берілетін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қояды, 1 жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған шешім туралы хабарлайды, 3 жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде беріледі, 20 минут.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің блок-схемасы осы Регламенттің 1- қосымшасында (№ 3 диаграмма) көрсетілген.
14. Жұмысқа орналасуға рұқсатты беру және ұзарту кезіндегі құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:

4) руководителем услугодателя принимается решение и подписывается проект результата оказания государственной услуги, который передается ответственному исполнителю услугодателя, в течение 1 рабочего дня;
5) ответственным исполнителем услугодателя уведомляется услугополучатель о принятом решении, в течение 3 рабочих дней;
6) сотрудник услугодателя принимаются копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя), в течение 20 рабочих дней;
7) ответственным исполнителем услугодателя выдается результат оказания государственной услуги, в течение 3 рабочих дней.
Блок-схема последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия), указана в приложении 1 к настоящему Регламенту (диаграмма № 2).
13. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия) при продлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
1) сотрудником услугодателя осуществляется прием и регистрация документов, 20 минут.
Осуществляется передача документов руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя, в течение 2 часов;
2) руководителем услугодателя определяется ответственный исполнитель, документы передаются ответственному исполнителю, в течение 1 рабочего дня;
3) ответственным исполнителем услугодателя рассматриваются представленные документы, подготавливается проект результата оказания государственной услуги, в течение 2 рабочих дней;
4) руководителем услугодателя принимается решение и подписывается проект результата оказания государственной услуги, который передается ответственному исполнителю услугодателя, в течение 1 рабочего дня;
5) ответственным исполнителем услугодателя уведомляется услугополучатель о принятом решении, в течение 3 рабочих дней.
Выдается результат оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю, 20 минут.
Блок-схема последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия), указана в приложении 1 к настоящему  Регламенту (диаграмма № 3).
14. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия) при выдаче и продлении разрешения на трудоустройство:

5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді, 20 минут.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің блок-схемасы осы Регламенттің 1- қосымшасында (№ 5 диаграмма) көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл жасасу
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет
көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
14. Жүгіну тәртібін және портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызмет беруші мен көрсетілетін қызмет алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда жеке сәйкестендіру нөмірі, ЭЦҚ арқылы тіркеуді, авторизацияны жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік электрондық көрсетілетін қызметті таңдауы, электрондық сұрау салудың жолдарын толтыруы және құжаттарды бекітуі;
3) мемлекеттік электрондық көрсетілетін қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің электрондық сұрау салуды өңдеуі (тексеруі, тіркеуі);
5) көрсетілетін қызметті алушымен электрондық сұрау салудың мәртебесі және портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі туралы хабарламаны алу;
6) көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберуі;
7) көрсетілетін қызметті алушымен портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу.
Ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс
берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру, қайта ресімдеу және
ұзарту" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентiне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың)
ұзақтығы көрсетіле отырып,
құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің)
арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар)
реттілігінің блок-схемасы
(№ 1 диаграмма)
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың)
ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің)
арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар)
реттілігінің блок-схемасы
(№ 2 диаграмма)
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың)
ұзақтығы көрсетіле отырып,
құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің)
арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар)
реттілігінің блок-схемасы
(№ 3 диаграмма)
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың)
ұзақтығы көрсетіле отырып,
құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің)
арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар)
реттілігінің блок-схемасы
(№ 4 диаграмма)
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың)
ұзақтығы көрсетіле отырып,
құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің)
арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар)
реттілігінің блок-схемасы
(№ 5 диаграмма)
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс
берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру, қайта ресімдеу және
ұзарту" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентiне 2-қосымша
Ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер
мен қысқартулар:
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс
берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру, қайта ресімдеу және
ұзарту" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентiне 3-қосымша
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру кезіндегі "Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және жұмыс
берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық
бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге
асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты
қайта ресімдеу кезіндегі "Шетелдік
қызметкерге жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық
бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге
асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты
ұзарту кезіндегі "Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта
ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік
қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Жұмысқа орналасуға рұқсат беру және
ұзарту кезіндегі "Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және жұмыс
берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық
бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге
асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Жұмысқа орналасуға рұқсатты қайта
ресімдеу кезіндегі "Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және жұмыс
берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық
бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге
асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы

5) ответственным исполнителем услугодателя выдается результат оказания государственной услуги, 20 минут.
Блок-схема последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия), указана в приложении 1 к настоящему  Регламенту (диаграмма № 5).
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и (или)
иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
16. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя и услугодателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию, авторизацию на портале посредством индивидуального идентификационного номера, ЭЦП;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление документов;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем;
5) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги через портал в "личном кабинете" услугополучателя;
6) направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП;
7) получение услугополучателем результата государственной услуги через портал в "личном кабинете" услугополучателя;
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указан в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача, переоформление
и продление разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой деятельности
на территории соответсвующей
административно-территориальной
единицы"
Блок-схема последовательности
процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с
указанием длительности каждой процедуры
(действия) (Диаграмма № 1)
Блок-схема последовательности
процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с указанием
длительности каждой процедуры
(действия) (Диаграмма № 2)
Блок-схема последовательности
процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с
указанием длительности каждой процедуры
(действия) (Диаграмма № 3)
Блок-схема последовательности
процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с
указанием длительности каждой процедуры
(действия) (Диаграмма № 4)
Блок-схема последовательности
процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с
указанием длительности каждой процедуры
(действия) (Диаграмма № 5)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача, переоформление
и продление разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой деятельности
на территории соответсвующей
административно-территориальной
единицы"
Диаграмма функционального
взаимодействия информационных систем
Условные обозначения
и сокращения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача, переоформление
и продление разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой деятельности
на территории соответсвующей
административно-территориальной
единицы"
Справочник  бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача, переоформление
и продление разрешения иностранному работнику
на трудоустройство и работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для осуществления
трудовой деятельности на территории
соответсвующей административно-территориальной
единицы" при выдаче разрешения на
привлечение иностранной рабочей силы
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги
"Выдача, переоформление и продление
разрешения иностранному работнику
на трудоустройство и работодателям
на привлечение иностранной рабочей
силы для осуществления трудовой
деятельности на территории соответсвующей
административно-территориальной единицы"
при переоформлении разрешения на
привлечение иностранной рабочей силы
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача,
переоформление и продление разрешения
иностранному работнику на трудоустройство
и работодателям на привлечение иностранной
рабочей силы для осуществления трудовой
деятельности на территории соответсвующей
административно-территориальной единицы"
при продлении разрешения на привлечение
иностранной рабочей силы
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача, переоформление
и продление разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и работодателям
на привлечение иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой деятельности на
территории соответсвующей
административно-территориальной единицы"
при выдаче и продлении разрешения
на трудоустройство
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача,
переоформление и продление разрешения
иностранному работнику на трудоустройство
и работодателям на привлечение иностранной
рабочей силы для осуществления трудовой
деятельности на территории соответсвующей
административно-территориальной единицы"
при переоформлении разрешения
на трудоустройство