Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 16 маусымдағы № 280 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 23 шілдеде № 4953 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 қыркүйектегі № 384 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 10.09.2015 № 384 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттері бекітілсін:
1) "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту";
2) "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту";
3) "Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру";
4) "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру";
5) "Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
Әкімдіктің
2014 жылғы 16 маусымдағы
№ 280 қаулысымен бекітілген
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Облыстың жер қатынастары басқармасымен, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың (қалалардың) бөлімдерімен көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және оның қалалары мен аудандарының бөлімдері арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі – ХҚО).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – бекітілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
5. Көрсетілетін қызметті берушіге өтішін білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес үлгідегі өтінішті Стандарттың  9-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса қабылдауы болып табылады.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области 16 июня 2014 года № 280. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 июля 2014 года № 4953. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 10 сентября 2015 года № 384
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 10.09.2015 № 384 (вводится в действие со дня его подписания).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством";
2) "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков";
3) "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка";
4) "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ";
5) "Выдача разрешения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
Утвержден
постановлением акимата
от 16 июня 2014 года № 280
Регламент государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных участков,
продаваемых в частную собственность
государством"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением земельных отношений области, отделами городов областного значения, районов (городов) (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
1) через канцелярию услугодателя;
2) через филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и его отделы городов и районов (далее - ЦОН);
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении к услугодателю является принятие услугодателем заявления, по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (далее-Стандарт) с приложением документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов).

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркейді және мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талонды береді:
сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары, 10 минут.
Құжаттар топтамасын қалыптастырады және басшыға береді, 2 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон немесе берілетін құжаттар тізілімінде құжаттарды алу туралы белгі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштама қояды, 2 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасының толықтығын және жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісінің дұрыстығын тексереді, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бекіту үшін актіні жібереді, 2 жұмыс күні.
Іс-қимыл нәтижесі – жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнынының актісіне қол қояды, 3 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – қол қойылған жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі;
5) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушыға жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнынының актісін береді, 15 минут.
Іс-қимыл нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға берілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы іс-қимылдардың реттілігін сипаттау,:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдағаннан, оларды тіркегеннен және тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талонды бергеннен кейін, 15 минут, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын жібереді, 2 сағат;

6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) сотрудник услугодателя принимает пакет документов от услугополучателя, регистрирует их и выдает талон о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны, 10 минут.
Формирует пакет документов и передает руководителю, 2 часа.
Результат действия - талон о приеме соответствующих документов либо отметка о получении документов в реестре передаваемых документов;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, 2 часа.
Результат действия – виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту пакета документов и достоверность акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, направляет руководителю услугодателя акта для утверждения, 2 рабочих дня.
Результат действия – акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка;
4) руководитель услугодателя подписывает акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, 3 часа.
Результат действия – подписанный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка;
5) ответственный исполнитель выдает услугополучателю акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, 15 минут.
Результат действия – выданный услугополучателю акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия:
1) сотрудник услугодателя после приема пакета документов, их регистрации и выдачи талона о приеме соответствующих документов, 15 минут, передает пакет документов руководителю услугодателя, 2 часа;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасымен танысқаннан кейін оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді, 2 сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісінің дұрыстығын тексереді, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бекіту үшін актіні жібереді, 2 жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісіне қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді, 3 сағат.
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісін береді, 15 минут.
Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы іс-қимылдар реттілігінің блок-схемасы осы Регламенттің 1- қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
халыққа қызмет көрсету орталығымен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл жасасу
тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. ХҚО-ға өтініш білдіру кезінде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме ХҚО қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдау болып табылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір іс-қимылдың мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) ХҚО-ның қызметкері өтініштің дұрыс толтырылуын және көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді (5 минут).
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттар топтамасын толық ұсынған кезде, ХҚО-ның қызметкері оларды "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған интеграцияланған ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде тіркейді (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ) және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талонды береді (5 минут);
2) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО-ның қызметкері ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша келісімін алады (5 минут);
3) ХҚО-ның қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік немесе осыған уәкілетті өзге де байланыс арқылы жібереді, (1 жұмыс күнінен аспайды);

2) руководитель услугодателя ознакомившись с пакетом документов передает его ответственному исполнителю услугодателя, в течение 2 часов;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет достоверность акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, направляет руководителю услугодателя для утверждения 2 рабочих дня;
4) руководитель услугодателя подписывает акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и передает ответственному исполнителю услугодателя, 3 часа;
5) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги, 15 минут.
Блок-схема последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия представлена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и (или)
иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении в ЦОН является принятие работником ЦОНа пакета документов от услугополучателя.
10. Содержание каждого действия, входящего в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник ЦОНа проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем, (5 минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту.
При предоставлении полного пакета документов, работник ЦОНа регистрирует их в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН) и выдает услугополучателю талон о приеме соответствующих документов (5 минут);
2) работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан (5 минут);
3) работник ЦОНа подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь (не более 1 дня);

4) көрсетілетін қызметті беруші жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісіне қол қояды және ХҚО-ға жібереді, 2 жұмыс күні.
5) ХҚО-ның қызметкері тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді (15 минут).
Көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін алуға хабарласпаған жағдайда, ХҚО оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан соң оны көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Мемлекеттік қызметті ХҚО арқылы көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер учаскелерінің
кадастрлық (бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы көрсетіле
отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы
іс-қимылдар реттілігінің блок-схемасы
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер учаскелерінің
кадастрлық (бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті
ХҚО арқылы көрсету кезінде іске қосылатын
ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен
қысқартулар:
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер учаскелерінің
кадастрлық (бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
қызметті көрсету бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Әкімдіктің
2014 жылғы 16 маусымдағы
№ 280 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру жобаларын
бекiту" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Облыстың жер қатынастары басқармасы, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың (қалалардың) бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және оның қалалары мен аудандарының бөлімдері арқылы (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі – портал).

4) услугодатель подписывает и направляет акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в ЦОН, 2 рабочих дня;
5) работник ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю (15 минут).
В случаях, когда услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через ЦОН представлена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых
в частную собственность государством"
Блок-схема последовательности
действий между структурными подразделениями
(работниками) услугодателя с указанием
длительности каждого действия
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых
в частную собственность государством"
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных
в оказании государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых
в частную собственность государством"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной) стоимости
конкретных земельных участков,
продаваемых в частную собственность
государством"
Утвержден
постановлением акимата
от 16 июня 2014 года № 280
Регламент государственной
услуги "Утверждение землеустроительных
проектов по формированию земельных участков"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением земельных отношений области, отделами городов областного значения, районов (городов) (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
1) через канцелярию услугодателя;
2) через филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и его отделы городов и районов (далее - ЦОН);
3) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекiту туралы бұйрық (бұдан әрі – бұйрық).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін
сипаттау
5. Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт)  1-қосымшасынасәйкес үлгідегі өтінішті Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса қабылдауы (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркейді және мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талонды береді:
сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары, 10 минут.
Құжаттар топтамасын қалыптастырады және басшыға береді, 2 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон немесе берілетін құжаттар тізілімінде құжаттарды алу туралы белгі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштама қояды, 2 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасының толықтығын тексереді, бұйрықтың жобасын дайындайды, 5 жұмыс күні.
Іс-қимыл нәтижесі – бұйрықтың жобасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрыққа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді, 1 жұмыс күні.
Іс-қимыл нәтижесі – қол қойылған бұйрық;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – приказ об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка (далее – приказ).
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении к услугодателю является принятие услугодателем заявления, по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (далее-Стандарт) с приложением документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов) либо электронный запрос от услугополучателя.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) сотрудник услугодателя принимает пакет документов от услугодателя, регистрирует их и выдает талон о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны, 10 минут.
Формирует пакет документов и передает руководителю, 2 часа.
Результат действия - талон о приеме соответствующих документов либо отметка о получении документов в реестре передаваемых документов;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, 2 часа.
Результат действия – виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту пакета документов, подготавливает проект приказа, 5 рабочих дней.
Результат действия – проект приказа;
4) руководитель услугодателя подписывает приказ и передает ответственному исполнителю услугодателя, 1 рабочий день.
Результат действия – подписанный приказ;

5) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушыға бұйрықты береді, 15 минут.
Іс-қимыл нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға берілген бұйрық.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы іс-қимылдардың реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдағаннан, оларды тіркегеннен және тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талонды бергеннен кейін, 15 минут, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын жібереді, 2 сағат;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасымен танысқаннан кейін оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді, 2 сағат ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасының толықтығын тексереді, бұйрықтың жобасын дайындайды және оны басшыға жібереді, 5 жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрыққа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді, 1 жұмыс күні.
5) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушыға бұйрықты береді, 15 минут.
Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы іс-қимылдар реттілігінің блок-схемасы осы Регламенттің 1- қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл жасасу тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібін сипаттау
9. ХҚО-ға өтініш білдіру кезінде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме ХҚО қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдауы болып табылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір іс-қимылдың мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) ХҚО-ның қызметкері өтініштің дұрыс толтырылуын және көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар топтамасының Стандарттың 9-тармағына сәйкес толықтығын тексереді (5 минут).
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттар топтамасын толық ұсынған кезде ХҚО-ның қызметкері оларды "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған интеграцияланған ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде тіркейді (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ) және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талонды береді (5 минут);

5) ответственный исполнитель выдает услугополучателю приказ, 15 минут.
Результат действия – выданный услугополучателю приказ.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия:
1) сотрудник услугодателя после приема пакета документов, их регистрации и выдачи талона о приеме соответствующих документов, 15 минут, передает пакет документов руководителю услугодателя, 2 часа;
2) руководитель услугодателя ознакомившись с пакетом документов передает его ответственному исполнителю услугодателя, в течение 2 часов;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту пакета документов, подготавливает проект приказа и передает его руководителю, 5 рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает приказ и передает ответственному исполнителю услугодателя, 1 рабочий день;
5) ответственный исполнитель выдает услугополучателю приказ, 15 минут.
Блок-схема последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия представлена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с
центром обслуживания населения и (или)
иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении в ЦОН является принятие работником ЦОНа пакета документов от услугополучателя.
10. Содержание каждого действия, входящего в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник ЦОНа проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем, на соответствие пункту 9 Стандарта (5 минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту.
При предоставлении полного пакета документов, работник ЦОНа регистрирует их в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН) и выдает услугополучателю талон о приеме соответствующих документов (5 минут);

2) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО-ның қызметкері ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша келісімін алады (5 минут);
3) ХҚО-ның қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік немесе осыған уәкілетті өзге де байланыс арқылы жібереді, (1 жұмыс күнінен аспайды);
4) көрсетілетін қызметті беруші бұйрықты дайындайды, қол қояды және ХҚО-ға жібереді, 5 жұмыс күні.
5) ХҚО-ның қызметкері тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді (15 минут).
Көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін алуға хабарласпаған жағдайда, ХҚО оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан соң оны көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Мемлекеттік қызметті ХҚО арқылы көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті Портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының іс-әрекеттерінің тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі арқылы (бұдан әрі - ЖСН) порталда тіркелуді (авторизациялауды) жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық сұрау салудың жолақтарын толтыруы және  Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеуі;
3) электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру (бұдан әрі - ЭЦҚ);
4) көрсетілетін қызметті берушінің электрондық сұрау салуды өңдеуі (тексеруі, тіркеуі);
5) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салудың мәртебесі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі туралы хабарламаны алу;
6) көрсетілетін қызметті берушімен ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберуі;
7) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы
көрсетіле отырып, құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің)
арасындағы іс-қимылдар реттілігінің
блок-схемасы
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті
ХҚО арқылы көрсету кезінде іске қосылатын
ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті
Портал арқылы көрсету кезінде іске
қосылатын ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл
диаграммасы
Шартты белгілер мен
қысқартулар:
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру жобаларын
бекiту" мемлекеттік қызметті көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Әкімдіктің
2014 жылғы 16 маусымдағы
№ 280 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті

2) работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан (5 минут);
3) работник ЦОНа подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь (не более 1 дня);
4) услугодатель подготавливает, подписывает и направляет приказ в ЦОН, 5 рабочих дней;
5) работник ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю (15 минут).
В случаях, когда услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через ЦОН представлена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
11. Порядок действий услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию (авторизацию) на портале посредством индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН);
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством электронной цифровой подписи услугополучателя (далее – ЭЦП);
4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем;
5) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в "личном кабинете" услугополучателя;
6) направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП;
7) получение услугополучателем результата государственной услуги в "личном кабинете" услугополучателя;
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал представлена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных проектов
по формированию земельных
участков"
Блок-схема последовательности
действий между структурными подразделениями
(работниками) услугодателя с указанием
длительности каждого действия
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных проектов
по формированию земельных
участков"
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных
в оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных проектов
по формированию земельных
участков"
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных
в оказании государственной услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных проектов
по формированию земельных
участков"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Утверждение
землеустроительных проектов по формированию
земельных участков"
Утвержден
постановлением акимата
от 16 июня 2014 года № 280
Регламент государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"

1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Облыстың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың (қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және оның қалалары мен аудандарының бөлімдері арқылы (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі – портал).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру туралы қаулы (бұдан әрі – шешім) немесе Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 49-1-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін
сипаттау
5. Көрсетілетін қызметті берушіге өтішін білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес үлгідегі өтінішті Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса қабылдауы (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркейді және мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талонды береді:
сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары, 10 минут.
Құжаттар топтамасын қалыптастырады және басшыға береді, 2 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон немесе берілетін құжаттар тізілімінде құжаттарды алу туралы белгі;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, городов областного значения, районов (городов) (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
1) через канцелярию услугодателя;
2) через филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и его отделы городов и районов (далее - ЦОН);
3) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановление о выдаче решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее – решение) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в соответствии со статьей 49-1 Земельного кодекса Республики Казахстан.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении к услугодателю является принятие услугодателем заявления, по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (далее-Стандарт) с приложением документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов) либо электронный запрос от услугополучателя.
6. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) сотрудник услугодателя принимает пакет документов от услугополучателя, регистрирует их и выдает талон о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны, 10 минут.
Формирует пакет документов и передает руководителю, 2 часа.
Результат действия - талон о приеме соответствующих документов либо отметка о получении документов в реестре передаваемых документов;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы орындаушыны – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесін айқындайды, тиісті бұрыштама қояды, 2 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, 3 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының бұрыштамасы;
4) жауапты орындаушы қаулының тиісті жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды, 31 жұмыс күні.
Іс-қимыл нәтижесі – қаулының тиісті жобасы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қаулыға қол қояды, ал бас тарту кезінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды, 5 жұмыс күні.
Іс-қимыл нәтижесі – қол қойылған қаулы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
6) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушыға қаулының көшірмесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді, 15 минут.
Іс-қимыл нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға берілген қаулының көшірмесі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) жауапты орындаушы;
8. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығын көрсете отырып құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы іс-қимылдардың реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдағаннан, оларды тіркегеннен және тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талонды бергеннен кейін, 15 минут, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын жібереді, 2 сағат;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасымен танысқаннан кейін оны көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне жібереді, 2 сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы тиісті бұрыштамасымен құжаттар топтамасын жауапты орындаушыға жібереді, 3 сағат;
4) жауапты орындаушы қаулының тиісті жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және оны құрылымдық бөлімшенің басшысына жібереді, 31 жұмыс күні.

2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя - структурное подразделение услугодателя, налагает соответствующую визу, 2 часа.
Результат действия – виза руководителя услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя определяет ответственного исполнителя, 3 часа.
Результат действия – виза руководителя структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель подготавливает соответствующий проект постановления либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, 31 рабочих дней.
Результат действия – соответствующий проект постановления либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
5) руководитель услугодателя подписывает постановление, а в случае отказа руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, 5 рабочих дней.
Результат действия – подписанное постановление либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
6) ответственный исполнитель выдает услугополучателю копию постановления либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, 15 минут.
Результат действия – выданный услугополучателю копия постановления либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель;
8. Описание последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия:
1) сотрудник услугодателя после приема пакета документов, их регистрации и выдачи талона о приеме соответствующих документов, 15 минут, передает пакет документов руководителю услугодателя, 2 часа;
2) руководитель услугодателя ознакомившись с пакетом документов передает его в структурное подразделение услугодателя, в течение 2 часов;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя с соответствующей визой передает пакет документов ответственному исполнителю, 3 часа;
4) ответственный исполнитель подготавливает соответствующий проект постановления либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги передает его руководителю структурного подразделения, 31 рабочих дней;

5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды, немесе көрсетілетін қызметті беруші басшысының қаулыға қол қоюын қамтамасыз етеді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қол қойылған нәтижесін жауапты орындаушыға жібереді, 5 жұмыс күні;
6) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушыға қаулының көшірмесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді, 15 минут.
Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы іс-қимылдар реттілігінің блок-схемасы осы Регламенттің 1- қосымшасында көрсетілген
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
халыққа қызмет көрсету орталығымен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл жасасу
тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. ХҚО-ға өтініш білдіру кезінде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме ХҚО қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдауы болып табылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір іс-қимылдың мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) ХҚО-ның қызметкері өтініштің дұрыс толтырылуын және көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар топтамасының Стандарттың 9-тармағына сәйкес толықтығын тексереді (5 минут).
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттар топтамасын толық ұсынған кезде, ХҚО-ның қызметкері оларды "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған интеграцияланған ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде тіркейді (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ) және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талонды береді (5 минут);
2) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО-ның қызметкері ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша келісімін алады (5 минут);
3) ХҚО-ның қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік немесе осыған уәкілетті өзге де байланыс арқылы жібереді, (1 жұмыс күнінен аспайды);
4) көрсетілетін қызметті беруші қаулыны дайындайды, қол қояды және көшірмесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚО-ға жібереді, 36 жұмыс күні;

5) руководитель структурного подразделения услугодателя подписывает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги либо обеспечивает подписание руководителем услугодателя постановления и передает подписанный результат оказания государственной услуги ответственному исполнителю, 5 рабочих дней;
6) ответственный исполнитель выдает услугополучателю копию постановления либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, 15 минут.
Блок-схема последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия представлена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и (или)
иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении в ЦОН является принятие работником ЦОНа пакета документов от услугополучателя.
10. Содержание каждого действия, входящего в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник ЦОНа проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем (5 минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту.
При предоставлении полного пакета документов, работник ЦОНа регистрирует их в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН) и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов (5 минут);
2) работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан (5 минут);
3) работник ЦОНа подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь (не более 1 дня);
4) услугодатель подготавливает, подписывает и направляет копию постановления либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в ЦОН, 36 рабочих дней;

1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың (қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және оның қалалары мен аудандарының бөлімдері арқылы (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі – портал).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру туралы өкім (бұдан әрі – рұқсат).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін
сипаттау
5. Көрсетілетін қызметті берушіге өтішін білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт)  1-қосымшасына сәйкес үлгідегі өтінішті Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса қабылдауы (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркейді және мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талонды береді:
сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары, 10 минут.
Құжаттар топтамасын қалыптастырады және басшыға береді, 2 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон немесе берілетін құжаттар тізілімінде құжаттарды алу туралы белгі;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, городов областного значения, районов (городов) (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
1) через канцелярию услугодателя;
2) через филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и его отделы городов и районов (далее - ЦОН);
3) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - распоряжение о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение).
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Порядок действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении к услугодателю является принятие услугодателем заявления, по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (далее-Стандарт) с приложением документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов) либо электронный запрос от услугополучателя.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) сотрудник услугодателя принимает пакет документов от услугополучателя, регистрирует их и выдает талон о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны, 10 минут.
Формирует пакет документов и передает руководителю, 2 часа.
Результат действия – талон о приеме соответствующих документов либо отметка о получении документов в реестре передаваемых документов;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы орындаушыны – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесін айқындайды, тиісті бұрыштама қояды, 2 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, 3 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының бұрыштамасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарайды, өкімнің тиісті жобасын дайындайды, 6 жұмыс күні.
Іс-қимыл нәтижесі – өкімнің тиісті жобасы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өкімге қол қояды, 3 жұмыс күні.
Іс-қимыл нәтижесі – қол қойылған өкім;
6) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушыға өкімнің көшірмесін береді, 15 минут.
Іс-қимыл нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға берілген өкімнің көшірмесі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
8. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы іс-қимылдардың реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдағаннан, оларды тіркегеннен және тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талонды бергеннен кейін, 15 минут, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын жібереді, 2 сағат;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасымен танысқаннан кейін оны көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне жібереді, 2 сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы тиісті бұрыштамасымен құжаттар топтамасын жауапты орындаушыға жібереді, 3 сағат;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарап, өкімнің тиісті жобасын дайындайды және оны құрылымдық бөлімшенің басшысына жібереді, 6 жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы көрсетілетін қызметті беруші басшысының өкімге қол қоюын қамтамасыз етеді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қол қойылған нәтижесін жауапты орындаушыға жібереді, 3 жұмыс күні;
6) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушыға өкімнің көшірмесін береді, 15 минут.
Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы іс-қимылдар реттілігінің блок-схемасы осы Регламенттің 1- қосымшасында көрсетілген.

2) руководитель услугодателя определяет исполнителя - структурное подразделение услугодателя, налагает соответствующую визу, 2 часа.
Результат действия – виза руководителя услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя определяет ответственного исполнителя, 3 часа.
Результат действия – виза руководителя структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя рассмотрев документы на соответствие законодательства, подготовливает соответствующий проект распоряжения, 6 рабочих дней.
Результат действия – соответствующий проект распоряжения;
5) руководитель услугодателя подписывает распоряжение, 3 рабочих дня.
Результат действия – подписанное распоряжение;
6) ответственный исполнитель выдает услугополучателю копию распоряжения, 15 минут.
Результат действия – выданный услугополучателю копия распоряжения.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия:
1) сотрудник услугодателя после приема пакета документов, их регистрации и выдачи талона о приеме соответствующих документов, (15 минут), передает пакет документов руководителю услугодателя, 2 часа;
2) руководитель услугодателя ознакомившись с пакетом документов передает его в структурное подразделение услугодателя, 2 часа;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя с соответствующей визой передает пакет документов ответственному исполнителю, 3 часа;
4) ответственный исполнитель услугодателя рассмотрев документы на соответствие законодательства, подготовливает соответствующий проект распоряжения и передает его руководителю структурного подразделения, 6 рабочих дней;
5) руководитель структурного подразделения услугодателя обеспечивает подписание руководителем услугодателя распоряжения и передает подписанный результат оказания государственной услуги ответственному исполнителю, 3 рабочих дня;
6) ответственный исполнитель выдает услугополучателю копию распоряжения, 15 минут.
Блок-схема последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия представлена в приложении 1 к настоящему Регламенту.

2) көрсетілетін қызметті алушы электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық сұрау салудың жолақтарын толтыруы және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеуі;
3) электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру (бұдан әрі - ЭЦҚ);
4) көрсетілетін қызметті берушінің электрондық сұраныстың өңдеуі (тексеруі, тіркеуі);
5) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салудың мәртебесі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі туралы хабарламаны алуы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберуі;
7) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскелерін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы көрсетіле
отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы
іс-қимылдар реттілігінің блок-схемасы
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскелерін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті
ХҚО арқылы көрсету кезінде іске қосылатын
ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскелерін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті
Портал арқылы көрсету кезінде іске
қосылатын ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен
қысқартулар:
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскелерін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Әкімдіктің
2014 жылғы 16 маусымдағы
№  қаулысымен бекітілген
"Суармалы егiстiктi суарылмайтын
алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың (қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру облыстық маңызы бар қалалардың, аудандар мен қалалардың жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством электронной цифровой подписи услугополучателя (далее – ЭЦП);
4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем;
5) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в "личном кабинете" услугополучателя;
6) направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП;
7) получение услугополучателем результата государственной услуги в "личном кабинете" услугополучателя;
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал представлена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование земельного участка
для изыскательских работ"
Блок-схема последовательности
действий между структурными подразделениями
(работниками) услугодателя с указанием
длительности каждого действия
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование земельного участка
для изыскательских работ"
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных
в оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование земельного участка
для изыскательских работ"
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных
в оказании государственной
услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
использование земельного участка
для изыскательских работ"
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ"
Утвержден
постановлением акимата
от 16 июня 2014 года № 280
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на перевод
орошаемой пашни в неорошаемые
виды угодий"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, городов областного значения и районов (городов) (далее - МИО).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию местного исполнительного органа города областного значения, районов и городов.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру туралы көрсетілетін қызметті берушінің қаулысы (бұдан әрі – рұқсат).
4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Көрсетілетін қызметті берушіге өтішін білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт)  1-қосымшасына сәйкес үлгідегі өтінішті Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса қабылдауы болып табылады (бұдан әрі – құжаттар топтамасы).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың ЖАО кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркейді және құжаттарды қабылдаушының тегі, аты, әкесінің аты, күні мен уақыты, нәтижені алу мерзімі мен орны көрсетілген талонды береді (бұдан әрі – талон), 10 минут.
Құжаттар топтамасын қалыптастырады және облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың ЖАО басшысына береді, 2 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға талонды беру;
2) облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың ЖАО басшысы орындаушыны – облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органын айқындайды, тиісті бұрыштама қояды, 6 сағат.
Іс-қимыл нәтижесі – облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың ЖАО басшысының бұрыштамасы;
3) облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органы құжаттар топтамасын қарастырады, аудандық ауыл және су шаруашылығы органдарымен келіседі, жинақтайды және құжаттар топтамасын қорытындысымен облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына жолдайды, 29 жұмыс күні.
Іс-қимыл нәтижесі – құжаттар топтамасын қорытындымен қоса облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына жолдау;
4) облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органы құжаттар топтамасын қарастырады, облыстық ауыл және су шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау органдарымен келіседі, жинактайды және құжаттар топтамасын тиісті қорытындының қосымшасымен қоса жер қатынастары жөніндегі орталық уәкілетті органға жолдайды, 25 жұмыс күні.
Іс-қимыл нәтижесі – құжаттар топтамасын қорытындымен қоса жер қатынастары жөніндегі орталық уәкілетті органына жолдау;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановление услугодателя о разрешении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий (далее – разрешение).
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении к услугодателю является принятие услугодателем заявления, по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (далее-Стандарт) с приложением документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) канцелярия МИО города областного значения, районов и городов принимает пакет документов от услугополучателя, регистрирует их и выдает талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, срока и места получения результата (далее – талон), 10 минут.
Формирует пакет документов и передает руководителю МИО города областного значения, районов и городов, 2 часа.
Результат действия – выдача услугополучателю талона;
2) руководитель МИО города областного значения, районов и городов определяет исполнителя – уполномоченный орган по земельным отношениям города областного значения, районов и городов, налагает соответствующую визу, 6 часов.
Результат действия – виза руководителя МИО города областного значения, районов и городов;
3) уполномоченный орган по земельным отношениям города областного значения, районов и городов рассматривает пакет документов, согласовывает с районными органами сельского и водного хозяйства, обобщает и направляет пакет документов с заключением в уполномоченный орган по земельным отношениям области, 29 рабочих дней.
Результат действия – направление пакета документов с заключением в уполномоченный орган по земельным отношениям области;
4) уполномоченный орган по земельным отношениям области рассматривает пакет документов, согласовывает с областными органами сельского и водного хозяйства, охране окружающей среды, обобщает и направляет пакет документов с приложением соответствующего заключения в центральный уполномоченный орган по земельным отношениям, 25 рабочих дней.
Результат действия – направление пакета документов с заключением в центральный уполномоченный орган по земельным отношениям;

5) жер қатынастары жөніндегі орталық уәкілетті органы құжаттар топтамасын қарастырады, ауыл шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау орталық уәкілетті органдарымен келіседі, жинақталған қорытындысымен облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына жолдайды, 30 жұмыс күні,
Іс-қимыл нәтижесі – құжаттар топтамасын қорытындымен қоса облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына жолдау;
6) облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органы қаулының жобасын дайындайды, оған облыстың ЖАО қол қоюын қамтамасыз етеді және облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына жолдайды, 10 жұмыс күні.
Іс-қимыл нәтижесі – облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына қаулыны жолдау;
7) облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органы көрсетілетін қызметті алушыға қаулыны береді, 15 минут.
Іс-қимыл нәтижесі – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің екінші данасына қойылған қол;
3. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың ЖАО кеңсесі;
2) облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың ЖАО басшысы;
3) облыстың, облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органы.
8. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығын көрсете отырып құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы іс-қимылдардың реттілігін сипаттау:
1) облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың ЖАО кеңсесі құжаттар топтамасын қабылдағаннан, оларды тіркегеннен және талонды бергеннен кейін, 15 минут, облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың ЖАО басшысына береді, 2 сағат;
2) облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың ЖАО басшысы құжаттар топтамасын облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына жібереді, 6 сағат;
3) облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органы құжаттар топтамасын қорытындымен қоса облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына жібереді, 29 жұмыс күні;
4) облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органы облыстық ауыл және су шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау органдарымен келісілгеннен кейін, құжаттар топтамасын қорытындымен қоса жер қатынастары жөніндегі орталық уәкілетті органына жібереді, 25 жұмыс күні;

5) центральный уполномоченный орган по земельным отношениям рассматривает пакет документов, согласовывает с центральными уполномоченными органами сельского хозяйства, охране окружающей среды, с обобщенным заключением направляет в уполномоченный орган по земельным отношениям области, 30 рабочих дней.
Результат действия – направление пакета документов с заключением в уполномоченный орган по земельным отношениям области;
6) уполномоченный орган по земельным отношениям области подготовливает проект постановления, обеспечивает подписание его МИО области и направляет в уполномоченный орган по земельным отношениям города областного значения, районов и городов, 10 рабочих дней.
Результат действия – направление в уполномоченный орган по земельным отношениям города областного значения, районов и городов постановления;
7) уполномоченный орган по земельным отношениям города областного значения, районов и городов выдает услугополучателю постановление, 15 минут.
Результат действия – роспись на втором экземпляре готового результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия МИО города областного значения, районов и городов;
2) руководитель МИО города областного значения, районов и городов;
3) уполномоченный орган по земельным отношениям области, города областного значения, районов и городов.
8. Описание последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия:
1) канцелярия МИО города областного значения, районов и городов после принятия пакета документов, их регистрации и выдачи талона, 15 минут, передает их руководителю местного исполнительного органа города областного значения, районов и городов, 2 часа;
2) руководитель МИО города областного значения, районов и городов направляет пакет документов в уполномоченный орган по земельным отношениям города областного значения, районов и городов, 6 часов;
3) уполномоченный орган по земельным отношениям города областного значения, районов и городов направляет пакет документов с заключением в уполномоченный орган по земельным отношениям области, 29 рабочих дней;
4) уполномоченный орган по земельным отношениям области после согласования с областными органами сельского и водного хозяйства, охране окружающей среды, направляет пакет документов с заключением в центральный уполномоченный орган по земельным отношениям, 25 рабочих дней;

5) жер қатынастары жөніндегі орталық уәкілетті органы ауыл шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау орталық уәкілетті органдарымен келісілгеннен кейін, құжаттар топтамасын қорытындымен қоса облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына жібереді, 30 жұмыс күні;
6) облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органы қаулыға облыстың ЖАО қол қоюын қамтамасыз етеді және облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына жібереді, 10 жұмыс күні;
7) облыстық маңызы бар қаланың, аудандар мен қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органы көрсетілетін қызметті алушыға қаулыны береді, 15 минут.
Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы іс-қимылдар реттілігінің блок-схемасы осы Регламенттің 1- қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Суармалы егiстiктi суарылмайтын
алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы көрсетіле
отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы
іс-қимылдар реттілігінің блок-схемасы
"Суармалы егiстiктi суарылмайтын
алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
"Суармалы егiстiктi суарылмайтын
алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат
беру" мемлекеттік қызметті көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы

5) центральный уполномоченный орган по земельным отношениям после согласования с центральными уполномоченными органами сельского хозяйства, охране окружающей среды, направляет пакет документов с заключением в уполномоченный орган по земельным отношениям области, 30 рабочих дней;
6) уполномоченный орган по земельным отношениям области обеспечивает подписание постановления МИО области и направляет в уполномоченный орган по земельным отношениям города областного значения, районов и городов, 10 рабочих дней.
7) уполномоченный орган по земельным отношениям города областного значения, районов и городов выдает услугополучателю постановление, 15 минут.
Блок-схема последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия представлена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
перевод орошаемой пашни в
неорошаемые виды угодий"
Блок-схема последовательности
действий между структурными
подразделениями (работниками)
услугодателя с указанием длительности
каждого действия
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
перевод орошаемой пашни в
неорошаемые виды угодий"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача разрешений
на перевод орошаемой пашни в неорошаемые
виды угодий"