Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 5 тамыздағы № 376 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 4 қыркүйекте № 5063 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 482 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 16.11.2015 № 482 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3- тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Негізгі орта, жалпы орта білім беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Кемтар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға консультативтік көмек көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеру және оларға консультация беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық түзеу және әлеуметтік оңалту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
Әкімдіктің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 376 қаулысымен бекітілген
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Негізгі орта, жалпы орта білім беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және оның аудандар мен қалалар бөлімдері (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы жүзеге асырылады.
2 Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 5 августа 2014 года № 376. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 сентября 2014 года № 5063. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16 ноября 2015 года № 482
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16.11.2015 № 482 (вводится в действие со дня его подписания).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) регламент государственной услуги "Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании";
2) регламент государственной услуги "Оказание консультативной помощи семьям, воспитывающим детей с ограниченными возможностями";
3) регламент государственной услуги "Психолого-медико-педагогическое обследование и консультирование детей с ограниченными возможностями";
4) регламент государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации";
5) регламент государственной услуги "Психолого-медико-педагогическая коррекция и социальная реабилитация детей с ограниченными возможностями";
6) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
Утвержден
постановлением акимата
от 5 августа 2014 года
№ 376
Регламент государственной услуги "Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании" (далее – государственная услуга) оказывается организациями основного среднего и общего среднего образования (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
1) канцелярией услугодателя;
2) филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и его отделы городов и районов (далее – ЦОН).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі негізгі орта білім беру туралы куәліктің телнұсқасы, жалпы орта білім туралы аттестаттың телнұсқасы (бұдан әрі - телнұсқа) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті және "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін мектепке дейінгі және орта білім беру саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 мамырдағы № 538 қаулысымен бекітілген "Негізгі орта, жалпы орта білім беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі - Стандарт9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар топтамасын) қабылдауы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді және өтініштің көшірмесін беруді жүзеге асырады - 15 минуттан аспайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 15 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің көшірмелерін беру.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды - 3 сағаттан аспайды;
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, телнұсқаның жобасын дайындайды - күнтізбелік 27 күннен аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - телнұсқаның жобасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы телнұсқаға қол қояды - күнтізбелік 1 күннен аспайды;
Рәсімнің нәтижесі - қол қойылған телнұсқа;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыға телнұсқаны береді.
Рәсімнің нәтижесі – телнұсқаны беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.

3. Результатом оказания государственной услуги является дубликат свидетельства об основном среднем образовании, дубликата аттестата об общем среднем образовании (далее - дубликат).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления и соответствующих документов (далее – пакет документов) указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2014 года № 538 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере дошкольного и среднего образования" (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов, их регистрацию и выдачу копии заявления, не более 15 минут. Передает руководителю услугодателя, не более 15 минут.
Результат процедуры – выдача услугополучателю копии заявления.
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, не более 3 часов.
Результат процедуры - виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект дубликата, не более 27 календарных дней.
Результат процедуры – проект дубликата;
4) руководитель услугодателя подписывает дубликат, не более 1 календарного дня.
Результат процедуры - подписанный дубликат;
5) канцелярия услугодателя выдает дубликат услугополучателю.
Результат процедуры – выдача дубликата.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.

7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдауды жүзеге асырады - 15 минуттан аспайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 15 минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасымен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды және құжаттар топтамасын орындау үшін береді - 3 сағаттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, телнұсқаның жобасын дайындайды - күнтізбелік 27 күннен аспайды;
4) көрсетілген қызметті берушінің басшысы телнұсқаға қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді - күнтізбелік 1 күннен аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі телнұсқаны көрсетілетін қызметті алушыға береді - 15 минуттан аспайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚКО-на жүгіну тәртібін, көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуын өңдеу ұзақтығын сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ХҚКО-на жүгінеді;
2) ХҚКО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті қабылдайды және қолхатты береді - 10 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚКО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді (15 минуттан аспайды).
3) Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚКО қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады - 5 минуттан аспайды;
4) ХҚКО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпаратты және берілген құжаттар тізімін ХҚКО ИАЖ-не енгізеді - 5 минуттан аспайды;
5) ХҚКО қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушыға курьерлік немесе өзге де осыған уәкілетті байланыс арқылы жібереді - 1 күннен аспайды;
Көрсетілетін қызметті беруші телнұсқаны дайындайды және ХҚКО жібереді – 27 күнтізбелік күннен аспайды.

7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов от услугополучателя, не более 15 минут. Передает руководителю услугодателя, не более 15 минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с пакетом документов, определяет ответственного исполнителя услугодателя и передает пакет документов для исполнения, не более 3 часов;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект дубликата, не более 27 календарных дней;
4) руководитель услугодателя подписывает дубликат и передает его в канцелярию услугодателя, не более 1 календарного дня;
5) канцелярия услугодателя выдает услугополучателю дубликат, не более 15 минут.
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указана в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугодателя:
1) услугополучатель для получения государственной услуги обращается в ЦОН;
2) работник ЦОНа принимает заявление от услугополучателя и выдает расписку, не более 10 минут;
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению к Стандарту(не более 15 минут);
3) работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, не более 5 минут;
4) работник ЦОНа идентифицируют личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов в ИИС ЦОН, не более 5 минут;
5) работник ЦОНа подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь, не более 1 дня;
Услугодатель подготавливает дубликат и направляет в ЦОН, не более 27 календарных дней.

6) ХҚКО қызметкері құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді - 15 минуттан аспайды.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
"Негізгі орта, жалпы орта білім
беру туралы құжаттардың телнұсқаларын
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы
"Негізгі орта, жалпы орта білім
беру туралы құжаттардың телнұсқаларын
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Негізгі орта, жалпы орта білім
беру туралы құжаттардың телнұсқаларын
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
"Негізгі орта, жалпы орта білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Әкімдіктің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 376 қаулысымен бекітілген
"Кемтар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға консультативтік көмек көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кемтар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға консультативтік көмек көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін қабылдауы мен беруі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесімен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – кемтар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға жазбаша ұсыныс (бұдан әрі - ұсыныс).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 мамырдағы № 538 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін мектепке дейінгі және орта білім беру саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Кемтар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға консультативтік көмек көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі - Стандарт9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауы болып табылады.

6) работник ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме пакета документов, выдает дубликат услугополучателю, не более 15 минут;
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указан в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача дубликатов документов об основном
среднем, общем среднем образовании"
Блок-схема, прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача дубликатов документов об основном
среднем, общем среднем образовании"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Центр обслуживания населения
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача дубликатов документов об основном
среднем, общем среднем образовании"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании"
Сноска. Приложение с изменением, внесенным постановлением акимата Костанайской области от 23.02.2015 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
от 5 августа 2014 года
№ 376
Регламент государственной услуги "Оказание консультативной помощи семьям, воспитывающим детей с ограниченными возможностями"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оказание консультативной помощи семьям, воспитывающим детей ограниченными возможностями" (далее – государственная услуга) оказывается реабилитационными центрами, кабинетами психолого-педагогической коррекции (далее – услугодатель).
Прием и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется канцелярией услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является письменная рекомендация семье, воспитывающей ребенка с ограниченными возможностями (далее - рекомендация).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Оказание консультативной помощи семьям, воспитывающим детей с ограниченными возможностями", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2014 года № 538 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере дошкольного и среднего образования", (далее – Стандарт).

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады - 15 минуттан аспайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын (бұдан әрі - құжаттар топтамасы) береді - 5 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - құжаттар топтамасын тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды - 15 минуттан аспайды;
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, ұсыныс жобасын дайындайды - 25 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - ұсыныстың жобасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынысқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне береді - 10 минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері ұсынысты береді - 15 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - ұсыныс.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады - 15 минуттан аспайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын береді- 5 минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды - 15 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, ұсыныс жобасын дайындайды - 25 минуттан аспайды;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием пакета документов, их регистрацию, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, не более 15 минут. Передает пакет документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов) руководителю услугодателя, не более 5 минут.
Результат процедуры - регистрация пакета документов;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, не более 15 минут.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект рекомендации, не более 25 минут.
Результат процедуры – проект рекомендации;
4) руководитель услугодателя подписывает рекомендацию и передает сотруднику канцелярии услугодателя, не более 10 минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает рекомендацию, не более 15 минут.
Результат процедуры – рекомендация.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием пакета документов, их регистрацию, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, не более 15 минут. Передает пакет документов руководителю услугодателя, не более 5 минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, не более 15 минут.
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект рекомендации, не более 25 минут.

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынысқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне береді - 10 минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері ұсынысты береді - 15 минуттан аспайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
3. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және "электрондық үкіметінің" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Кемтар балаларды тәрбиелеп отырған
отбасыларға консультативтік көмек көрсету"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы
"Кемтар балаларды тәрбиелеп отырған
отбасыларға консультативтік көмек көрсету"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Кемтар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға консультативтік көмек көрсету" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Әкімдіктің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 376 қаулысымен бекітілген
"Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеру және оларға консультация беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеру және оларға консультация беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін қабылдау мен беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеруден өту кезіндегі жазбаша қорытынды; психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация беру кезіндегі жазбаша ұсыным.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

4) руководитель услугодателя подписывает рекомендацию и передает сотруднику канцелярии услугодателя, не более 10 минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает рекомендацию, не более 15 минут.
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указана в приложении 1 к настоящему Регламенту.
8. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указан в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через республиканское государственное учреждение на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Оказание консультативной помощи
семьям, воспитывающим детей с
ограниченными возможностями"
Блок-схема, прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Оказание консультативной помощи
семьям, воспитывающим детей с
ограниченными возможностями"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Оказание консультативной помощи семьям, воспитывающим детей с ограниченными возможностями"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
от 5 августа 2014 года
№ 376
Регламент государственной услуги "Психолого-медико-педагогическое обследование и консультирование детей с ограниченными возможностями"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Психолого-медико-педагогическое обследование консультирование детей с ограниченными возможностями" (далее – государственная услуга) оказывается психолого-медико-педагогическими консультациями (далее – услугодатель).
Прием и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: при психолого-медико-педагогическом обследовании письменное заключение; при психолого-медико-педагогическом консультировании - письменная рекомендация.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушімен құжаттарды қабылдау болып табылады:
1) туу туралы куәліктің көшірмесі (тексеру үшін түпнұсқасы);
2) бар болса – мүгедектігі туралы қорытындының көшірмесі;
3) дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы.
Қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші тереңінен тексеру үшін мынадай құжаттарды қосымша сұратады:
1) денсаулық сақтау ұйымының алғашқы медициналық құжаттама нысандары: № 112/у "Баланың даму тарихы" нысаны, № 027/у "Амбулаториялық, стационарлық науқастың медициналық картасынан көшірме" нысаны;
2) білім беру ұйымынан психологиялық-педагогикалық мінездеме;
3) оқыту тілі бойынша, математикадан жазба жұмыстары, суреттері және іс-әрекетінің басқа да өнімдері.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеру өткізу кезінде:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады және қолхаттың көшірмесін береді - 15 минуттан аспайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 15 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - қолхаттың көшірмесін беру;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды – 4 сағаттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды - күнтізбелік 13 күннен аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды – күнтізбелік 1 күннен аспайды;
Рәсімнің нәтижесі - мемлекеттік қызмет көрсетудің қол қойылған нәтижесі;
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді - 15 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
2) Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациядан өту кезінде:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады және қолхаттың көшірмесін береді - 15 минуттан аспайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 5 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхат беру;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды – 15 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 30 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды – 10 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді - 15 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - мемлекеттік қызмет көрсетудің қол қойылған нәтижесі.

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем документов:
1) копия свидетельства о рождении (оригинал для сверки);
2) копия заключения об инвалидности при наличии;
3) заключение врачебно-консультационной комиссии.
При необходимости услугодатель для углубленного обследования дополнительно запрашивает следующие документы:
1) формы первичной медицинской документации организаций здравоохранения: форму № 112/у "История развития ребенка", форму № 027/у "Выписка из медицинской карты амбулаторного, стационарного больного";
2) психолого-педагогическую характеристику из организации образования;
3) письменные работы по языку обучения, математике, рисунки и другие продукты деятельности.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) при проведении психолого-медико-педагогического обследования:
канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов, представленных услугополучателем, их регистрацию, канцелярия услугодателя получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан и выдает копию расписки, не более 15 минут. Передает руководителю услугодателя, не более 15 минут.
Результат процедуры - выдача копии расписки;
руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, не более 4 часов.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя;
ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, не более 13 календарных дней.
Результат процедуры – проект результата оказания государственной услуги;
руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги, не более 1 календарного дня;
Результат процедуры - подписанный результат оказания государственной услуги;
канцелярия услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, не более 15 минут.
Результат процедуры – выданный результат оказания государственной услуги услугополучателю.
2) При психолого-медико-педагогическом консультировании:
канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов, представленных услугополучателем, их регистрацию, канцелярия услугодателя получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан и выдает копию расписки, не более 15 минут. Передает руководителю услугодателя, не более 5 минут.
Результат процедуры - выдача расписки о приеме пакета документов;
руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, не более 15 минут.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя;
ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, не более 30 минут.
Результат процедуры – проект результата оказания государственной услуги;
руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги, не более 10 минут;
канцелярия услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, не более 15 минут.
Результат процедуры - подписанный результат оказания государственной услуги.

8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 34-қосымшаларында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және "электрондық үкіметінің" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Мүмкіндіктері шектеулі балаларды
психологиялық-медициналық-педагогикалық
тексеру және оларға консультация беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы
"Мүмкіндіктері шектеулі балаларды
психологиялық-медициналық-педагогикалық
тексеру және оларға консультация беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы
"Мүмкіндіктері шектеулі балаларды
психологиялық-медициналық-педагогикалық
тексеру және оларға консультация беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
"Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеру және оларға консультация беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Мүмкіндіктері шектеулі балаларды
психологиялық-медициналық-педагогикалық
тексеру және оларға консультация беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
"Мүмкіндіктері шектеулі балаларды тексеру және оларға психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Әкімдіктің
2014 жылғы 7 тамыздағы
№ 376 қаулысымен бекітілген
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудан, облыстық, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру:

8. Справочники бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 34 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через республиканское государственное учреждение на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Психолого-медико-педагогическое
обследование и консультирование детей
с ограниченными возможностями"
Блок-схема, прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Психолого-медико-педагогическое
обследование и консультирование детей
с ограниченными возможностями"
Блок-схема, прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Психолого-медико-педагогическое
обследование и консультирование детей
с ограниченными возможностями"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Психолого-медико-педагогическое обследование и консультирование детей с ограниченными возможностями"
Условные обозначения:
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Психолого-медико-педагогическое
обследование и консультирование детей
с ограниченными возможностями"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Психолого-медико-педагогическое обследование и консультирование детей с ограниченными возможностями"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
от 5 августа 2014 года
№ 376
Регламент государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами района (города областного значения), акимами района в городе, города областного, районного значения, поселка, села, сельского округа (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және оның аудандар мен қалалар бөлімдері (бұдан әрі - ХҚКО);
3) "электронды үкімет" веб-порталы www.еgоv.kz (бұдан әрі - Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды/қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - кезекке қою, бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыға кезектілік нөмірі көрсетілген қолхат беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электронды/қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 мамырдағы № 538 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін мектепке дейінгі және орта білім беру саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" (бұдан әрі - Стандартқаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды (бұдан әрі-құжаттар топтамасын) көрсетілетін қызметті алушыдан, немесе электрондық сұрау салуды қабылдауы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар топтамасын қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады - 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын береді - 5 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі – берілетін құжаттар топтамасын тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды – 5 минуттан аспайды;
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды - 10 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды – 5 минуттан аспайды;

1) канцелярию услугодателя;
2) филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и его отделы городов и районов (далее – ЦОН);
3) веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановка на очередь, о чем услугополучателю выдается расписка с указанием номера очередности.
Форма предоставления результата государственной услуги электронная/бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2014 года № 538 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере дошкольного и среднего образования" (далее - Стандарт) и соответствующих документов указанных в пункте 9 Стандарта (далее - пакет документов) от услугополучателя, либо электронный запрос.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов и их регистрацию, не более 15 минут.
Передает пакет документов руководителю услугодателя не более 5 минут.
Результат процедуры – регистрация пакета документов;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, не более 5 минут.
Результат процедуры - виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, не более 10 минут.
Результат процедуры – проект результата оказания государственной услуги;
4) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги, не более 5 минут;

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін береді - 15 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - мемлекеттік қызмет көрсетудің қол қойылған нәтижесі және оны көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады - 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын береді - 5 минуттан аспайды.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды - 5 минуттан аспайды.
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды - 10 минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды - 5 минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін береді - 15 минуттан аспайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚКО-на өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ХҚКО-на жүгінеді;
2) ХҚКО-ның қызметкері өтініштерді толтыру дұрыстығы мен құжаттар топтамасының толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті қолхатты береді - 5 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушымен құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚКО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

5) канцелярия услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, не более 15 минут.
Результат процедуры – подписанный результат оказания государственной услуги и выдача его услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов и их регистрацию, не более 15 минут.
Передает пакет документов руководителю услугодателя не более 5 минут.
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, не более 5 минут.
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, не более 10 минут.
4) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги, не более 5 минут;
5) канцелярия услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, не более 15 минут.
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указана в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугодателя:
1) услугополучатель для получения государственной услуги обращается в ЦОН;
2) работник ЦОНа проверяет правильность заполнения заявлений и полноту пакета документов и выдает услугополучателю соответствующую расписку, не более 5 минут;
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту.

3) ХҚКО-ның қызметкері егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады - 5 минуттан аспайды;
4) ХҚКО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпаратты және ХҚКО ИАЖ берілген құжаттар тізімін енгізеді - 5 минуттан аспайды;
5) ХҚКО-ның қызметкері құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді - 15 минуттан аспайды.
ХКҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді (авторизациялауды) жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық сұрау салу жолдарын толтыруы және құжаттар топтамасын бекітуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін электрондық сұрау салуды ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің электрондық сұрау салуды өңдеуі (тексеруі, тіркеуі);
5) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіндегі" мемлекеттік қызмет көрсетуді алу тарихында мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі мен электрондық сұрау салу мәртебесі туралы хабарламаны алуы;
6) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қолы қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жіберуі;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу тарихынан мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" алуы.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес – процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Әкімдіктің

3) работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, не более 5 минут;
4) работник ЦОНа идентифицируют личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов в ИИС ЦОН, не более 5 минут;
5) работник ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме пакета документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю, не более 15 минут;
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя и услугодателя при оказании государственной услуги через Портал.
1) услугополучатель осуществляет регистрацию (авторизацию) на портале;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление пакета документов;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем;
5) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг личного кабинета услугополучателя;
6) направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП;
7) получение услугополучателем результата государственной услуги в истории получения государственных услуг личного кабинета услугополучателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал указана в приложении 3 к настоящему регламенту.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указан в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Блок-схема, прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Центр обслуживания населения
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата

2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 376 қаулысымен бекітілген
"Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық түзеу және әлеуметтік оңалту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық түзеу және әлеуметтік оңалту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) бейімдеу орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін қабылдау мен беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - психологиялық-медициналық-педагогикалық комиссияның қорытындысы.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушімен құжаттарды қабылдау болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының ата-анасының (заңды өкілдерінің) еркін нысандағы өтініші;
2) көрсетілетін қызметті алушының ата-анасының (заңды өкілдерінің) жеке куәлігінің көшірмесі;
3) баланың туу туралы куәлігінің (тексеру үшін түпнұсқа) көшірмесі;
4) психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық түзеу және әлеуметтік оңалтуға келісім шартты жасау үшін құжаттар топтамасын тапсыру кезінде:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады және қолхаттың көшірмесін береді - 15 минуттан аспайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 5 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - қолхаттың көшірмесін беру;
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды – 15 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 30 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды – 10 минуттан аспайды;
Рәсімнің нәтижесі - мемлекеттік қызмет көрсетудің қол қойылған нәтижесі;
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді - 15 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.

от 5 августа 2014 года
№ 376
Регламент государственной услуги "Психолого-медико-педагогическая коррекция и социальная реабилитация детей с ограниченными возможностями"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Психолого-медико-педагогическая коррекция и социальная реабилитация детей с ограниченными возможностями" (далее – государственная услуга) оказывается реабилитационными центрами, кабинетами психолого-педагогической коррекции (далее – услугодатель).
Прием и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – заключение психолого-медико-педагогической комиссии.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем документов:
1) заявление родителя (законного представителя) услугополучателя в произвольной форме;
2) копия документа удостоверяющего личность родителя (законного представителя) услугополучателя;
3) копия свидетельства о рождении ребенка (оригинал для сверки);
4) заключение психолого-медико-педагогической консультации.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) при сдачи пакета документов для заключения договора на психолого-медико-педагогическую коррекцию и социальную реабилитацию детей с ограниченными возможностями:
Канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов, их регистрацию, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан и выдает копию расписки, не более 15 минут. Передает руководителю услугодателя, не более 5 минут.
Результат процедуры - выдача копии расписки;
Руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, не более 15 минут.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя;
Ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, не более 30 минут.
Результат процедуры – проект результата оказания государственной услуги;
Руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги, не более 10 минут;
Результат процедуры - подписанный результат оказания государственной услуги;
Канцелярия услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, не более 15 минут.
Результат процедуры – выданный результат оказания государственной услуги услугополучателю.

2) Психологиялық – медициналық - педагогикалық түзеу курсынан өту және мүмкіндіктері шектеулі балаларды әлеуметтік оңалту кезінде - күнтізбелік 90 күннен бастап 180 күнге дейін.
Рәсімнің нәтижесі - психологиялық-медициналық-педагогикалық комиссияның қорытындысы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызметті көрсету кезінде құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады және қолхаттың көшірмесін береді - 15 минуттан аспайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді - 5 минуттан аспайды.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды – 15 минуттан аспайды.
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды - 30 минуттан аспайды.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды - 10 минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін береді – 15 минуттан аспайды.
6) Психологиялық-медициналық-педагогикалық түзеу курсынан өту және мүмкіндіктері шектеулі балаларды әлеуметтік оңалту кезінде - күнтізбелік 90 күннен бастап 180 күнге дейін.
Рәсімнің нәтижесі - психологиялық-медициналық-педагогикалық комиссияның қорытындысы.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

2) При прохождении курса психолого-медико-педагогической коррекции и социальной реабилитацию детей с ограниченными возможностями – от 90 дней до 180 календарных дней.
Результат процедуры – заключение психолого-медико-педагогической комиссии.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием пакета документов, их регистрацию, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан и выдает копию расписки, не более 15 минут. Передает руководителю услугодателя, не более 5 минут.
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, не более 15 минут.
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, не более 30 минут.
4) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги, не более 10 минут;
5) канцелярия услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, не более 15 минут.
При прохождении курса психолого-медико-педагогической коррекции и социальной реабилитацию детей с ограниченными возможностями – от 90 дней до 180 календарных дней.
Результат процедуры – заключение психолого-медико-педагогической комиссии.
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указана в приложении 1 к настоящему Регламенту.
8. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указан в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және "электрондық үкіметінің" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Мүмкіндіктері шектеулі балаларды   психологиялық-медициналық-педагогикалық
түзеу және әлеуметтік оңалту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы
"Мүмкіндіктері шектеулі балаларды   психологиялық-медициналық-педагогикалық
түзеу және әлеуметтік оңалту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық түзеу және әлеуметтік оңалту" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Әкімдіктің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 376 қаулысымен бекітілген
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) астана және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті еркін нысанында қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру (бұдан әрі - рұқсат беру).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін мектепке дейінгі және орта білім беру саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 мамырдағы № 538 қаулысымен бекітілген "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі - Стандарт9-тармағында көрсетілген құжаттарды және көрсетілетін қызметті берушінің еркін нысан бойынша экстернат нысанында оқыту өтінішті қабылдауы болып табылады.

9. Государственная услуга через республиканское государственное учреждение на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Психолого-медико-педагогическая коррекция
и социальная реабилитация детей с
ограниченными возможностями"
Блок-схема, прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Психолого-медико-педагогическая коррекция
и социальная реабилитация детей с
ограниченными возможностями"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Психолого-медико-педагогическая коррекция и социальная реабилитация детей с ограниченными возможностями"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
от 5 августа 2014 года
№ 376
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами города республиканского значения, столицы и района (города областного значения) (далее – услугодатель).
Прием заявления в произвольной форме и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является разрешение на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования (далее - разрешение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления на обучение в форме экстерната в произвольной форме и документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2014 года № 538 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере дошкольного и среднего образования" (далее - Стандарт).

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар топтамасы) қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды қабылдау туралы қолхатты береді – 15 минуттан аспайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдау туралы өтініштің көшірмесін беру.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды – 3 сағаттан аспайды;
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, рұқсат беру жобасын дайындайды – 13 жұмыс күнінен аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және рұқсат беру жобасына қол қояды – 1 жұмыс күнінен аспайды;
Рәсімнің нәтижесі - қол қойылған рұқсат беру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыға рұқсатты береді - 15 минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі - рұқсат беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар топтамасы) қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды қабылдау туралы қолхатты береді – 15 минуттан аспайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды – 3 сағаттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерделейді, рұқсат беру жобасын дайындайды – 13 жұмыс күнінен аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және рұқсат беру жобасына қол қояды – 1 жұмыс күнінен аспайды;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов), их регистрацию и выдачу расписки о приеме документов, не более 15 минут. Передает руководителю услугодателя, не более 15 минут.
Результат процедуры – выдача копии заявления о приеме пакета документов услугополучателю.
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает соответствующую визу, не более 3 часов.
Результат процедуры - виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект разрешения, не более 13 рабочих дней.
Результат процедуры – проект результата оказания государственной услуги;
4) руководитель услугодателя принимает решение и подписывает проект разрешения, не более 1 рабочего дня.
Результат процедуры - подписанное разрешение;
5) канцелярия услугодателя выдает разрешение услугополучателю, не более 15 минут.
Результат процедуры – выдача разрешения.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов), их регистрацию и выдачу расписки о приеме документов, не более 15 минут. Передает руководителю услугодателя, не более 15 минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает соответствующую визу, не более 3 часов;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект разрешения, не более 13 рабочих дней.
4) руководитель услугодателя принимает решение и подписывает проект разрешения, не более 1 рабочего дня;

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыға рұқсатты береді – 15 минуттан аспайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және "электрондық үкіметінің" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

5) канцелярия услугодателя выдает разрешение услугополучателю, не более 15 минут.
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указана в приложении 1 к настоящему Регламенту.
8. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указан в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через республиканское государственное учреждение на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на обучение в форме
экстерната в организациях основного
среднего, общего среднего образования"
Блок-схема, прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на обучение в форме
экстерната в организациях основного
среднего, общего среднего образования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования"
Условные обозначения: