"Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 3 сәуірдегі № 558 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 5 мамырда № 4671 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 18 наурыздағы № 274 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 18.03.2016 № 274 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9–1-бабының 4–1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес Рудный қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы С.Б. Костина жоғарыда көрсетілген ережені Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес әділет органдарында тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Рудный
қаласының әкімі
Б. Ғаязов
Рудный қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 3 сәуірдегі
№ 558 қаулысымен
бекітілген
"Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі басқарушы орган болып табылады:
1) "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық әлеуметтік қызметтерді көрсететін аумақтық орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының;
2) Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің "Белгілі тұрағы жоқ тұлғаларға арналған әлеуметтік бейімделу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің;

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ"
Постановление акимата города Рудного Костанайской области от 3 апреля 2014 года № 558. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 мая 2014 года № 4671. Утратило силу постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 18 марта 2016 года № 274
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 18.03.2016 № 274 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4–1 статьи 9–1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Рудного ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ".
2. Руководителю государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" Костиной С.Б. обеспечить регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
города Рудного
Б. Гаязов
Утверждено
постановлением акимата
города Рудного
от 3 апреля 2014 года
№ 558
Положение
о государственном учреждении
"Рудненский городской отдел занятости и социальных программ"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере занятости и социальной защиты населения.
2. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" является органом управления:
1) государственного коммунального казенного предприятия "Рудненский территориальный центр оказания социальных услуг" акимата города Рудного государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ";
2) коммунального государственного учреждения "Центр социальной адаптации для лиц, не имеющих определенного места жительства" Рудненского городского отдела занятости и социальных программ;

3) Рудный қаласы әкімдігінің "Жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің.
3. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай–ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Рудный қаласының әкімдігі тұлғасында мемлекет болып табылады.
5. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық–құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай–ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
6. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық–құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық–құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
8. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы функцияларды жүзеге асыру болып табылады.
9. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің мақсаты еңбекке қабілетсіз халықты және әлеуметтік қолдауға мұқтаж тұлғаларды әлеуметтік қорғаумен, әлеуметтік қолдау мен халыққа әлеуметтік қызмет көрсету бойынша мемлекеттік өкілеттіктерді орындауға жататын Қостанай облысының Рудный қаласында бірыңғай әлеуметтік саясатты жүргізумен қамтамасыз ету болып табылады.
10. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіпте "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
11. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штаттық санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
12. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111500, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Рудный қаласы, Пионер көшесі, 21 үй.

3) коммунального государственного учреждения "Центр занятости" акимата города Рудного.
3. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Учредителем государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" является государство в лице акимата города Рудного.
5. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" является юридическим лицом в организационно–правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
6. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" вступает в гражданско–правовые отношения от собственного имени.
7. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" имеет право выступать стороной гражданско–правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
8. Предметом деятельности государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" является осуществление функций в области занятости и социальной защиты населения.
9. Целью деятельности государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" является обеспечение социальной защиты нетрудоспособного населения и лиц, нуждающихся в социальной поддержке, проведение единой социальной политики в городе Рудном, надлежащее выполнение государственных полномочий по социальной поддержке и социальному обслуживанию населения.
10. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
11. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
12. Местонахождение юридического лица: 111500, Республика Казахстан, Костанайская область, город Рудный, улица Пионерская, дом 21.

13. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ".
14. Осы Ереже "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
15. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
16. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен бөлім функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
17. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы халықтың өмір деңгейін және табысын, оның жұмыспен қамтылуын, әлеуметтік қорғалуын және әлеуметтік қызмет көрсетуін арттырудан тұрады.
18. Міндеттері:
1) Рудный қаласының жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік саясатын іске асыру, оның дамуына жәрдемдесу;
2) аз қамтылған отбасылардың, жұмыссыз азаматтардың, ардагерлердің, мүгедектердің және мұқтаж азаматтардың басқа жекелеген санаттарының әлеуметтік қолдауын ұйымдастыру;
3) азаматтардың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша қолданыстағы заңнамамен көзделген құқықтарын, олардың мүдделерін, мемлекеттік кепілдіктерін қорғау;
4) "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі басқару органы болып табылатын мекемелер мен кәсіпорындардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру;
5) халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау мәселелері жөнінде халықты ақпараттандыру болып табылады;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де міндеттер.
19. Функциялары:
1) мемлекеттік әлеуметтік саясатты іске асыру;
2) бюджеттік қаражат қажеттілігін болжау және қолданыстағы заңнамаға сәйкес әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру;
3) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету;

13. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ".
14. Настоящее Положение является учредительным документом
государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ".
15. Финансирование деятельности государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" осуществляется из местного бюджета.
16. Государственному учреждению "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ".
Если государственному учреждению "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
17. Миссия государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" заключается в повышении уровня жизни и доходов населения, его занятости, социальной защите и социального обслуживания.
18. Задачи:
1) реализация государственной политики занятости и социальной защиты населения города Рудного, содействие ее развитию;
2) организация социальной поддержки малообеспеченных семей, безработных граждан, ветеранов, инвалидов и других отдельных категорий нуждающихся граждан;
3) защита прав граждан, их интересов, государственных гарантий, предусмотренных действующим законодательством по вопросам занятости и социальной защиты;
4) осуществление контроля за деятельностью учреждений и предприятий, в которых государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" является органом управления;
5) информирование населения по вопросам занятости и социальной защиты населения;
6) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
19. Функции:
1) реализация государственной социальной политики;
2) прогнозирование потребности бюджетных средств и реализация социальных программ в соответствии с действующим законодательством;
3) оказание государственных услуг в соответствии с действующим законодательством;

4) "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау және кеңес беру;
5) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және қажетті шаралар қолдану;
6) есептілікті құру және тиісті мемлекеттік органдарға беру;
7) коммерциялық емес (үкіметтік емес) ұйымдармен өзара әрекеттесу;
8) Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің "Белгілі тұрағы жоқ тұлғаларға арналған әлеуметтік бейімделу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін басқару органының функцияларын жүзеге асыру;
9) "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық әлеуметтік қызметтерді көрсететін аумақтық орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнын басқару органының функцияларын жүзеге асыру;
10) Рудный қаласы әкімдігінің "Жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін басқару органының функцияларын жүзеге асыру;
11) өмірлік қиын жағдайда жүрген тұлғаға (отбасыға) арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету туралы шешімді қабылдау;
12) кәмелетке толғандарға қатысты қамқорлыққа алу және қорғаншылық жөніндегі қызметтерді жүзеге асыру;
13) еңбек нарығын талдау және болжау, еңбек нарығының жағдайы туралы тұрғындарға және жергілікті атқарушы органдарға ақпарат беру;
14) өтініш білдірген азаматтар мен жұмыссыздарға жұмыс алу мүмкіндігі туралы, ал жұмыс берушілерге – жұмыс күшімен қамтамасыз ету мүмкіндігі туралы ақпарат беру;
15) азаматтар мен жұмыссыздарға жұмыс таңдауда көмек көрсету, тұлғаларға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру;
16) еңбек нарығы бойынша мәліметтер банкін қалыптастыру;
17) азаматтарға және жұмыссыздарға кәсіптік бағдар бойынша тегін қызметтерді көрсету;
18) қолданыстағы заңнамаға сәйкес жұмыссыздар үшін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру;
19) қолданыстағы заңнамаға сәйкес халықтың нысаналы топтары үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
20) қолданыстағы заңнамаға сәйкес, еңбек нарығының қажеттілігіне сәйкес жұмыссыздарды және азаматтарды кәсіптік даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
21) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының жиырма тоғыз жастан аспаған түлектері санынан тіркелген жұмыссыздарға жастар практикасын ұйымдастыру;
22) жұмыс берушілермен әлеуметтік жұмыс орындарын құруға арналған шарттарды жасау;

4) прием и консультирование физических лиц и представителей юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ";
5) рассмотрение обращений физических и юридических лиц и принятие необходимых мер;
6) составление и предоставление отчетности в соответствующие государственные органы;
7) взаимодействие с некоммерческими (неправительственными) организациями;
8) осуществление функций органа управления коммунального государственного учреждения "Центр социальной адаптации для лиц, не имеющих определенного места жительства" Рудненского городского отдела занятости и социальных программ;
9) осуществление функций органа управления государственного коммунального казенного предприятия "Рудненский территориальный центр оказания социальных услуг" акимата города Рудного государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ";
10) осуществление функций органа управления коммунального государственного учреждения "Центр занятости" акимата города Рудного;
11) вынесение решения о предоставлении специальных социальных услуг лицу (семье), находящемуся в трудной жизненной ситуации;
12) осуществление функций по опеке и попечительству в отношении совершеннолетних;
13) анализ и прогнозирование рынка труда, информирование населения и местные исполнительные органы о состоянии рынка труда;
14) информирование обращающихся граждан и безработных о возможности получения работы, а работодателей – о возможности обеспечения рабочей силой;
15) оказание содействия гражданам и безработным в выборе работы, выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости;
16) формирование банка данных по рынку труда;
17) оказание бесплатных услуг гражданам и безработным в профессиональной ориентации;
18) организация общественных работ для безработных в соответствии с действующим законодательством;
19) организация социальных рабочих мест для целевых групп населения в соответствии с действующим законодательством;
20) организация профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации в соответствии с потребностями рынка труда безработных и граждан, в соответствии с действующим законодательством;
21) организация молодежной практики для зарегистрированных безработных из числа выпускников организаций образования, реализующих профессиональные образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего образования, не старше двадцати девяти лет;
22) заключение договоров с работодателями на создание социальных рабочих мест;

23) жастар практикасынан өту үшін жұмыс берушілермен жұмыс орындарын құруға арналған шарттарды жасау;
24) мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасының әлеуметтік бөлігін орындау;
25) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соларға теңестірілген тұлғаларға санаторий–курорттық емдеуге құжаттарды ресімдеу;
26) автомобиль көлігімен мүгедектерді тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету;
27) жартылай стационар жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу;
28) 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырға дейінгі кезеңде кемінде 6 ай жұмыс істеген тұлғалардың жұмыс өтілін белгілеу үшін арнайы комиссияның жұмыс органы функцияларын жүзеге асыру;
29) Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу үшін арнаулы комиссияның жұмыс органы функцияларын жүзеге асыру. Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге жеңілдіктер мен кепілдіктерге құқығын растайтын куәліктерді алу және беру;
30) қорғаншылық және қамқорлық жөніндегі қалалық консультациялық–кеңесші ведомствоаралық комиссияның жұмыс органы функцияларын жүзеге асыру;
31) өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер тұлғалардың (отбасының) өтініштерін қарау және әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығару жөніндегі арнайы консультациялық–кеңесші ведомствоаралық комиссияның жұмыс органы функцияларын жүзеге асыру;
32) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де функцияларды жүзеге асыру.
20. Құқықтары:
1) осы Ережеге сәйкес, өз құзыреті шегінде, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органды ұсыну;
2) өз құзыреті шегінде бағыныстағы мекемелер мен кәсіпорындар үшін орындауға міндетті бұйрықтар, нұсқаулар және өзге де актілерді шығару;
3) белгіленген тәртіпте атқарушы биліктің мемлекеттік органдарынан, жергілікті өзін–өзі басқару органдарынан, кәсіпорындардан, мекемелерден және ұйымдардан (олардың ұйымдастырушылық–құқықтық нысанына және ведомстволық бағынысына қарамастан) өз қызметі бойынша мәліметтерді, материалдарды және құжаттарды сұрату және алу;
4) әлеуметтік қолдау және халыққа әлеуметтік қызмет көрсету мәселелерін шешу үшін уақытша және тұрақты жұмыс топтарды, комиссияларды және басқа ұжымдық органдарды құру;
5) ведомстволық бағыныстағы мекемелер мен кәсіпорындардың құрылтай құжаттарына олардың жарғылық қызметтеріне сәйкес өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы өтініш ету және бақылау;

23) заключение договоров с работодателями на создание рабочих мест для прохождения молодежной практики;
24) исполнение социальной части индивидуальных программ реабилитации инвалидов;
25) оформление документов на санаторно–курортное лечение участникам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним по льготам и гарантиям;
26) оказание услуг по перевозке инвалидов автомобильным транспортом;
27) оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях полустационара;
28) осуществление функций рабочего органа специальной комиссии для установления стажа работы лицам, проработавшим не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 год;
29) осуществление функций рабочего органа специальной комиссии для регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне. Приобретение и выдача удостоверений, подтверждающих право на льготы и компенсации пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
30) осуществление функций рабочего органа городской консультативно–совещательной межведомственной комиссии по опеке и попечительству.
31) осуществление функций рабочего органа консультативно–совещательной межведомственной специальной комиссии по рассмотрению заявлений лиц (семьи), претендующих на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации, и вынесению заключений о необходимости оказания социальной помощи;
32) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
20. Права:
1) представлять местный исполнительный орган по вопросам занятости и социальной защиты населения, в пределах компетенции, согласно настоящему Положению;
2) издавать в пределах своей компетенции приказы, инструкции и прочие акты, обязательные для исполнения подведомственными учреждениями и предприятиями;
3) запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов исполнительной власти, органов местного самоуправления, предприятий, учреждений и организаций (независимо от их организационно–правовой формы и ведомственной принадлежности) сведения, материалы и документы по роду своей деятельности;
4) создавать временные и постоянные рабочие группы, комиссии и другие коллективные органы для решения вопросов социальной поддержки и социального обслуживания населения;
5) ходатайствовать о внесении и контролировать вносимые в учредительные документы подведомственных учреждений и предприятий изменения и дополнения в соответствии с их уставной деятельностью;

6) белгіленген тәртіпте және өз қызметінің мақсатына сәйкес оған бекітілген мүлікті иелену, пайдалану және басқару;
7) өзінің негізгі қызметін жоспарлау және жергілікті атқарушы органдармен келісім бойынша жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау саласының дамуын белгілеу;
8) ведомстволық бағыныстағы мекемелер мен кәсіпорындардың қызметін талдау;
9) жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау саласында ақпараттық қамтамасыз етудің бірыңғай жүйесін құру;
10) теориялық және практикалық білімін, іскерлігін, дағдыларын жаңарту, сондай–ақ мемлекеттік қызметтерді сапалы көрсету мақсатында "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілерінің біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету;
11) қолданыстағы заңнамалық актілерімен қарастырылған өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
21. Міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясын сақтау, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің, облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының бұйрықтарын, нұсқаулық хаттарын, облыс, Рудный қаласы әкімдігінің қаулыларын, қала әкімінің, облыстық, қалалық мәслихаты шешімдерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай–ақ осы Ережені орындау;
2) мемлекеттік қызметтерді сапалы көрсетуін қамтамасыз ету;
3) мемлекеттік қызметтерді тұтынушыларды мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттандыруын қамтамасыз ету;
4) "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын өзге де міндеттерді орындау.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
22. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшылығын "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
23. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысын қызметке облыстық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасымен келісім бойынша Рудный қаласының әкімі тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметінен босатылатын орынбасарлары бар.

6) владеть, пользоваться и распоряжаться закрепленным за ним имуществом в установленном порядке и в соответствии с целью своей деятельности;
7) планировать свою основную деятельность и определять развитие сферы занятости и социальной защиты населения по согласованию с местными исполнительными органами;
8) анализировать деятельность подведомственных учреждений и предприятий;
9) создавать единую систему информационного обеспечения в области занятости и социальной защиты населения;
10) обеспечивать повышение квалификации государственных служащих государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" с целью обновления теоретических и практических знаний, умений, навыков, а так же качественного оказания государственных услуг;
11) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
21. Обязанности:
1) соблюдать Конституцию Республики Казахстан, исполнять законы Республики Казахстан, акты Президента и Правительства Республики Казахстан, приказы, инструктивные письма Министерства труда и социальной защиты населения, областного управления координации занятости и социальных программ, постановления акимата области, города Рудного, решения акима города, областного, городского маслихата, иные нормативные правовые акты, а также настоящее Положение;
2) обеспечивать качественное оказание государственных услуг;
3) обеспечивать информированность потребителей государственных услуг о порядке оказания государственных услуг;
4) выполнять иные обязанности, входящие в компетенцию государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ".
3. Организация деятельности государственного органа
22. Руководство государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" задач и осуществление им своих функций.
23. Руководитель государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Рудного по согласованию с областным управлением координации занятости и социальных программ.
24. Руководитель государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

25. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) бұйрықтарды шығарады және орындалуға міндетті нұсқаулар береді;
3) заңмен белгіленген тәртіпте көтермелеу, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жазалар салу мәселелерін шешеді;
4) сенімхатсыз "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарында, өзге ұйымдарда ұсынады;
5) белгіленген сан мен еңбекақы төлеу қоры шегінде "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі жұмыскерлерінің штаттық кестесін бекітеді;
6) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және ол үшін дербес жауап береді;
7) жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асырады;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оның құзыретіне жататын мәселелер бойынша өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін орындауды орынбасары жүзеге асырады.
26. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
27. Жұмыс режимі "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысымен бекітілетін "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі жұмысының регламентіне сәйкес орнатылады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
28. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

25. Полномочия руководителя государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ":
1) назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ";
2) издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения;
3) решает в установленном законом порядке вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарных взысканий;
4) без доверенности представляет государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" в государственных органах, иных организациях;
5) утверждает в пределах установленной численности и фонда оплаты труда штатное расписание работников государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ";
6) оказывает противодействие коррупции и несет за это персональную ответственность;
7) осуществляет личный прием физических лиц и представителей юридических лиц;
8) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" в период его отсутствия осуществляется заместителем.
26. Руководитель государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
27. Режим работы устанавливается в соответствии с регламентом работы государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ", утверждаемом руководителем государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ".
4. Имущество государственного органа
28. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" относится к коммунальной собственности.
30. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленными за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
31. "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
1) "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық әлеуметтік қызметтерді көрсететін аумақтық орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
"Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1) Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің "Белгілі тұрағы жоқ тұлғаларға арналған әлеуметтік бейімделу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) Рудный қаласы әкімдігінің "Жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
31. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении
государственного учреждения "Рудненский городской
отдел занятости и социальных программ"
1) государственное коммунальное казенное предприятие "Рудненский территориальный центр оказания социальных услуг" акимата города Рудного государственного учреждения "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ".
Перечень государственных учреждений,
находящихся в ведении "Рудненский городской отдел
занятости и социальных программ"
1) коммунальное государственное учреждение "Центр социальной адаптации для лиц, не имеющих определенного места жительства" Рудненского городского отдела занятости и социальных программ;
2) коммунальное государственное учреждение "Центр занятости" акимата города Рудного.