Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 2 қазандағы № 1808 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 3 қарашада № 5140 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 4 мамырдағы № 464 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 04.05.2016 № 464 қаулысымен (қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органының үлгi ережесiн бекiту туралы" Жарлығына сәйкес Рудный қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы О.В. Кононенкоға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолдаңысқа енгізіледі.
Рудный қаласының әкімі Б. Ғаязов
Рудный қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қазандағы № 1808
қаулысымен бекітілген
Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі"
мемлекеттік мекемесі туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі білім беру саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного
Постановление акимата города Рудного Костанайской области от 2 октября 2014 года № 1808. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 ноября 2014 года № 5140. Утратило силу постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 4 мая 2016 года № 464
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 04.05.2016 № 464 (вводится в действие со дня его подписания).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Рудного ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного Кононенко О.В.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Рудного Б. Гаязов
Утверждено
постановлением акимата
города Рудного
от 2 октября 2014 года № 1808
Положение о государственном учреждении "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере образования.
2. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

5. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзіретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111500, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Рудный қаласы, Ленин көшесі, 30 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Рудный қаласының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін каржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы - Қазақстан Республикасының білім, тәрбие саясатын жүзеге асыру.
15. Міндеттері:
1) қала аумағында Қазақстан Республикасының білім беру саясатын жүзеге асыру;

5. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 111500, Республика Казахстан, Костанайская область, город Рудный, улица Ленина, дом 30.
9. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного.
10. Учредителем государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного является акимат города Рудного.
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного.
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного.
Если государственному учреждению "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного
14. Миссия государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного - реализация образовательной, воспитательной политики Республики Казахстан.
15. Задачи:
1) реализация на территории города образовательной политики Республики Казахстан;

2) қала аумағында Қазақстан Республикасының тәрбиелеу саясатын жүзеге асыру;
3) материалдық–техникалық базаны дамыту және нығайту;
4) білім саласында перспективті, ағымдағы, нысаналы бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру;
5) қоғамдық ұйымдармен және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара әрекеттесу;
6) ведомствоға бағынысты ұйымдарында қолданыстағы заңнаманың дұрыс қолданылуына бақылау жасау.
16. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) ведомствоға бағынысты ұйымдарының білім беруді дамыту бағдарламаларын мемлекеттік стандарттар негізінде іске асыру бойынша жұмысын ұйымдастырады;
2) кешкі (ауысымды) оқыту түрін қоса алғанда, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді қамтамасыз етеді;
3) мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алуды, оларды орта білім алғанға дейін оқытуды ұйымдастырады;
4) оқушылардың ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысуын ұйымдастырады;
5) бастауыш, негізгі орта, жалпы орта және мектепке дейінгі білім берудің жалпы білім беру оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық қамтамасыз етілуіне жәрдемдеседі;
6) мектепалды даярлықтың, бастауыш, негізгі орта, және жалпы орта білім берудің жалпы білім беру оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқулықтарды және оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуді ұйымдастырады;
7) балалардың қосымша білім алуын қамтамасыз етеді;
8) мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарына және отбасыларға қажетті әдістемелік және кеңестік көмек көрсетеді;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте білім беру ұйымдарының оқушылары мен тәрбиеленушілеріне медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
10) Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет көрсету тізіліміне сәйкес жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
11) ақпараттық жүйелерді оңтайландыру және автоматтандыру арқылы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз етеді;
12) мемлекеттік қызметтер стандарттары мен регламенттерінің қолжетімділігін қамтамасыз етеді;
13) қызмет алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы хабардар болуын қамтамасыз етеді;
14) қызмет алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өтініштерін қарайды;
15) қызмет алушылардың бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіруге бағытталған шараларды қолданады;
16) мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызметкерлердің біліктілігін арттыруды қамтамасыз етеді;

2) реализация на территории города воспитательной политики Республики Казахстан;
3) развитие и укрепление материально-технической базы;
4) разработка и реализация перспективных, текущих, целевых программ в области образования;
5) взаимодействие с общественными организациями и средствами массовой информации;
6) осуществление контроля за правильным применением действующего законодательства в подведомственных организациях.
16. Функции государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного:
1) организует работу подведомственных организаций по реализации программ развития образования на основе государственных стандартов;
2) обеспечивает предоставление начального, основного среднего и общего среднего образования, включая вечернюю (сменную) форму обучения;
3) организует учет детей дошкольного и школьного возраста, их обучение до получения ими среднего образования;
4) организует участие обучающихся в едином национальном тестировании;
5) оказывает содействие в материально-техническом обеспечении государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего и дошкольного образования;
6) организует приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов организациям образования, реализующим общеобразовательные учебные программы предшкольной подготовки, начального, основного среднего и общего среднего образования;
7) обеспечивает дополнительное образование для детей;
8) оказывает организациям дошкольного воспитания и обучения и семьям необходимую методическую и консультативную помощь;
9) организует в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, медицинское обслуживание обучающихся и воспитанников организаций образования;
10) оказывает государственные услуги физическим и юридическим лицам согласно реестру государственных услуг, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан;
11) обеспечивает повышение качества оказания государственных услуг, посредством оптимизации и автоматизации информационных систем;
12) обеспечивает доступность стандартов и регламентов государственных услуг;
13) обеспечивает информированность услугополучателей о порядке оказания государственных услуг;
14) рассматривает обращения услугополучателей по вопросам оказания государственных услуг;
15) принимает меры, направленные на восстановление нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателей;
16) обеспечивает повышение квалификации работников в сфере оказания государственных услуг;

17) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру және автоматтандыру жөнінде шаралар қолданады;
18) егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, халыққа қызмет көрсету орталықтарына мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйелерге қолжетімділікті ұсынады;
19) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ведомствоға бағынысты білім беру ұйымдарында мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылауды жүргізеді;
20) мемлекеттік қызметтер стандарттарын сақтауды қамтамасыз етеді;
21-1) патронаттық тәрбиешілердің ағымдағы шоттарына ақша қаражатын аудару арқылы еңбегіне ақы төлейді;
22) ведомствоға бағынысты ұйымдарының қаржы-шаруашылық қызметіне кешенді талдау жасайды;
23) ведомствоға бағынысты ұйымдарына қаржы-шаруашылық қызметі, бухгалтерлік есеп және қаржылық есеп беру мәселелері бойынша құқықтық, әдістемелік көмек көрсетеді;
24) қызметтік құжаттар мен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарап, қажетті шара қолданады;
25) Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзіретіне жататын мәселелер бойынша азаматтарды қабылдайды және оларға кеңес береді;
26) мемлекеттік тілдің кеңінен қолданылуы бойынша шара қабылдайды;
27) қалалық ведомствоаралық комиссиялар органының функцияларын жүзеге асыру:
кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі;
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды асырап алуға беру туралы рұқсат беру мүмкіндігі туралы қорытынды беретін;
жазғы кезеңде балалар мен жасөспірімдердің демалуын, сауықтырылуын және жұмыспен қамтылуын ұйымдастыру жөніндегі.
28) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес басқа да функцияларды жүзеге асырады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 12.02.2015 № 189 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқықтары:
1) осы Ережеге сәйкес өз құзыретінің шегінде білім беру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органның өкілі болу;
2) өз құзыреті шегінде ведомствоға бағынысты мекемелер мен кәсіпорындар үшін орындауға міндетті бұйрықтар шығару;
3) белгіленген тәртіпте атқарушы биліктің мемлекеттік органдарынан, жергілікті өзін-өзі басқару органдарынан, кәсіпорындардан, мекемелер мен ұйымдардан (олардың ұйымдастыру-құқықтық нысаны мен ведомстволық тиістілігіне қарамастан) өз қызметтері бойынша мәліметтерді, материалдарды және құжаттарды сұрату және алу;

17) принимает меры по оптимизации и автоматизации процессов оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
18) предоставляет доступ центрам обслуживания населения к информационным системам, содержащим необходимые для оказания государственных услуг сведения, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан;
19) проводит внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг в подведомственных организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
20) обеспечивает соблюдение стандартов государственных услуг;
21) осуществляет функции государства по опеке и попечительству в отношении несовершеннолетних;
21-1) оплачивает труд патронатных воспитателей путем перечисления денежных средств на их текущие счета;
22) осуществляет комплексный анализ финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций;
23) обеспечивает методическое, правовое сопровождение подведомственных организаций по вопросам финансово–хозяйственной деятельности, бухгалтерского учҰта и финансовой отчетности;
24) рассматривает служебные документы, и обращения физических и юридических лиц, принимает необходимые меры;
25) принимает и консультирует граждан по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного;
26) принимает меры, направленные на широкое применение государственного языка;
27) осуществление функций рабочего органа городских межведомственных комиссий:
по делам несовершеннолетних и защите их прав;
выдающей заключение о возможности выдачи разрешения о передаче детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, на усыновление;
по организации отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков летом;
28) осуществляет иные функции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 12.02.2015 № 189 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Права государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного:
1) представлять местный исполнительный орган по вопросам образования, в пределах компетенции, согласно настоящему Положению;
2) издавать в пределах своей компетенции приказы, обязательные для исполнения подведомственными учреждениями и предприятиями;
3) запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов исполнительной власти, органов местного самоуправления, предприятий, учреждений и организаций (независимо от их организационно-правовой формы и ведомственной принадлежности) сведения, материалы и документы по роду своей деятельности;

4) білім беру саласында қажетті мәселелерді шешу үшін уақытша және тұрақты жұмыс топтарын, комиссияларды және басқа ұжымдық органдарды құру;
5) жарғылық қызметтеріне сәйкес ведомствоға бағынысты ұйымдар мен кәсіпорындардың құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы өтініш ету және енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды бақылау;
6) белгіленген тәртіпте және өз қызметінің мақсатына сәйкес бекітілген мүлікке иелік ету және қолдану;
7) жергілікті атқарушы органдардың келісімімен өзінің негізгі қызметін жоспарлау және білім беру саласының дамуын анықтау;
8) ведомствоға бағынысты ұйымдар мен кәсіпорындардың қызметін талдау;
9) теориялық және практикалық білім, шеберлік, дағдыларды жаңарту, сонымен қатар, мемлекеттік қызметтерді сапалы көрсету мақсатында білім бөлімінің мемлекеттік қызметшілерінің біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету;
10) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да құқықтарды іске асыру.
18. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) мемлекеттік қызметтер стандарттары мен регламенттеріне сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету;
2) мүмкіндігі шектеулі адамдардың мемлекеттік қызметтерді алуы кезінде оларға қажетті жағдайлар жасау;
3) қызмет алушыларға мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы қолжетімді нысанда толық және анық ақпарат ұсыну;
4) мемлекеттік қызмет стандартында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі өткенге дейін бір тәуліктен кешіктірмей халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығына жіберу;
5) мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызметкерлердің біліктілігін арттыру;
6) қызмет алушылардың шағымдарын белгіленген мерзімдерде қарауға және оларды қарау нәтижелері туралы хабардар ету;
7) қызмет алушылардың сұрау салуы бойынша мемлекеттік қызметтің орындалу сатысы туралы хабардар ету;
8) қызмет алушылардың бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіруге бағытталған шараларды қолдану;
9) мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйелердің іркіліссіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
10) мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз ету;

4) создавать временные и постоянные рабочие группы, комиссии и другие коллективные органы для решения необходимых вопросов в сфере образования;
5) ходатайствовать о внесении и контролировать вносимые в учредительные документы подведомственных учреждений и предприятий изменения и дополнения в соответствии с их уставной деятельностью;
6) владеть и пользоваться закрепленным за ним имуществом в установленном порядке и в соответствии с целью своей деятельности;
7) планировать свою основную деятельность и определять развитие сферы образования по согласованию с местными исполнительными органами;
8) анализировать деятельность подведомственных учреждений и предприятий;
9) обеспечивать повышение квалификации государственных служащих отдела образования с целью обновления теоретических и практических знаний, умений, навыков, а так же качественного оказания государственных услуг;
10) отказывать в оказании государственных услуг в случаях и по основаниям, установленным законами Республики Казахстан;
11) осуществлять иные права в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обязанности государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного:
1) оказывать государственные услуги в соответствии со стандартами и регламентами государственных услуг;
2) создавать необходимые условия для лиц с ограниченными возможностями при получении ими государственных услуг;
3) предоставлять полную и достоверную информацию о порядке оказания государственных услуг услугополучателям в доступной форме;
4) направлять в центр обслуживания населения результат государственной услуги, оказываемой через центр обслуживания населения, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги, установленного стандартом государственной услуги;
5) повышать квалификацию работников в сфере оказания государственных услуг;
6) рассматривать жалобы услугополучателей и информировать их о результатах рассмотрения в установленные сроки;
7) информировать по запросу услугополучателей о стадии исполнения государственной услуги;
8) принимать меры, направленные на восстановление нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателей;
9) обеспечивать бесперебойное функционирование информационных систем, содержащих необходимые сведения для оказания государственных услуг;
10) обеспечивать внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации;

11) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға қызмет алушының жазбаша келісімін алу;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да міндеттерді асыру.
3. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
20. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысын Рудный қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
22. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда ұсынады;
2) Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды;
3) жұмыскерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
4) заңнамаға сәйкес жұмыскерлерін қабылдайды, босатады және тәртіптік жауапкершілікке тартады;
5) бұйрықтар мен нұсқаулықтар шығарады;
6) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасайды және осы үшін дербес жауапты болады;
7) жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асырады;
8) заңнамаға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
23. Басшы өзінің орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
24. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі басшысы бекіткен Регламентке сәйкес белгіленеді.

11) получать письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
12) осуществлять иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного
19. Руководство государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного задач и осуществление им своих функций.
20. Руководитель государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного назначается на должность и освобождается от должности акимом города Рудного.
21. Руководитель государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Полномочия руководителя государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного:
1) представляет государственное учреждение "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного в государственных органах, иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного;
3) утверждает должностные инструкции работников;
4) принимает, увольняет и привлекает к дисциплинарной ответственности работников в соответствии с законодательством;
5) издает приказы и инструкции;
6) оказывает противодействие коррупции и несет за это персональную ответственность;
7) осуществляет личный прием физических лиц и представителей юридических лиц;
8) осуществляет другие полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
23. Руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
24. Режим работы государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного устанавливается в соответствии с Регламентом, утверждаемым руководителем.

4. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
25. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
26. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі коммуналдық меншікке жатады.
27. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
28. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 22.12.2015 № 1777 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 1 балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 2 балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
3) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 3 балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 4 балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
5) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 5 балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
6) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 6 балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
7) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 7 балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
8) Рудный қаласы әкімдігінің "Тәрбиеленушілерді мектепке дейін оқытып-тәрбиелеу, дамыту Орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

4. Имущество государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного
25. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
26. Имущество государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного относится к коммунальной собственности.
27. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного
28. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного
Сноска. Перечень с изменением, внесенным постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 22.12.2015 № 1777 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 1" акимата города Рудного;
2) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 2" акимата города Рудного;
3) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 3" акимата города Рудного;
4) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 4" акимата города Рудного;
5) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 5" акимата города Рудного;
6) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 6" акимата города Рудного;
7) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 7" акимата города Рудного;
8) Коммунальное государственное казенное предприятие "Дошкольный учебно-воспитательный Центр развития воспитанников" акимата города Рудного;

9) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 9 балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
10) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 10 балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
11) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 11 балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
12) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 12 балалар бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
13) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 13 балалар бақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
14) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 14 балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
15) Рудный қаласы әкімдігінің "Балдәурен" мектепке дейінгі дамыту және тәрбиелеу орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
16) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 16 балалар балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
17) Рудный қаласы әкімдігінің "Балалар көркемсурет мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
18) Рудный қаласы әкімдігінің "Балалар мен жастарды дамыту және шығармашылық сарайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
19) Рудный қаласы әкімдігінің "Балалар тәрбиелеу-сауықтыру кешені" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 12.02.2015 № 189 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 1 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 2 гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 3 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) "Рудный қаласы әкімдігінің № 4 мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 5 гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 7 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 9 бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 10 мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 11 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 12 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 13 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12) Рудный қаласы әкімдігінің "Дм. Карбышев атындағы № 14 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

9) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 9" акимата города Рудного;
10) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 10" акимата города Рудного;
11) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 11" акимата города Рудного;
12) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский сад № 12" акимата города Рудного;
13) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский сад № 13" акимата города Рудного;
14) Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад № 14" акимата города Рудного;
15) Коммунальное государственное казенное предприятие "Дошкольный центр развития и воспитания "Балдәурен" акимата города Рудного;
16) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский сад № 16" акимата города Рудного;
17) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская художественная школа" акимата города Рудного;
18) Коммунальное государственное казенное предприятие "Дворец развития и творчества детей и молодежи" акимата города Рудного;
19) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский воспитательно-оздоровительный комплекс" акимата города Рудного.
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении государственного учреждения "Рудненский городской отдел образования" акимата города Рудного
Сноска. Перечень с изменением, внесенным постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 12.02.2015 № 189 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 1" акимата города Рудного;
2) Коммунальное государственное учреждение "Гимназия № 2" акимата города Рудного;
3) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 3" акимата города Рудного;
4) Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей № 4 акимата города Рудного";
5) Коммунальное государственное учреждение "Гимназия № 5" акимата города Рудного;
6) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 7" акимата города Рудного;
7) Коммунальное государственное учреждение "Начальная школа № 9" акимата города Рудного;
8) Коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия № 10" акимата города Рудного;
9) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 11" акимата города Рудного;
10) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 12" акимата города Рудного;
11) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 13" акимата города Рудного;
12) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 14 имени Дм. Карбышева" акимата города Рудного;

13) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 15 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 17 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 18 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
16) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 19 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
17) Рудный қаласы әкімдігінің "Железорудная стансасының № 20 негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 21 гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
19) "№ 1 Қашар орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
20) Рудный қаласы әкімдігінің "№ 2 Қашар орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
21) Рудный қаласы әкімдігінің "Кешкі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

13) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 15" акимата города Рудного;
14) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 17" акимата города Рудного;
15) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 18" акимата города Рудного;
16) Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 19" акимата города Рудного;
17) Коммунальное государственное учреждение "Основная школа № 20 станции Железорудная" акимата города Рудного;
18) Коммунальное государственное учреждение "Гимназия № 21" акимата города Рудного;
19) Коммунальное государственное учреждение "Качарская средняя школа № 1";
20) Коммунальное государственное учреждение "Качарская средняя школа № 2" акимата города Рудного;
21) Коммунальное государственное учреждение "Вечерняя средняя школа" акимата города Рудного.