Алтынсарин ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 239 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 қаңтарда № 5302 болып тіркелді
Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтынсарин ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше, 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2247363,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 416386,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 22331,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4300,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1804346,7 мың теңге;
2) шығындар – 2269737,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44231,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 53514,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9283,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -66604,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 66604,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 19.10.2015 № 298 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін бюджет субвенциялар көлемі 826252,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттен республикалық бюджеттің трансферттері көзделгені ескерілді:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік жәрдем ақысын төлеуге 50,0 мың теңге сомасында;
2) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 266,0 мың теңге сомасында;
3) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру төлеуге 6138,0 мың теңге сомасында;
4) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 2298,0 мың теңге сомасында;
5) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге 66125,0 мың теңге сомасында;
6) мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 52790,3 мың теңге;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 69643,0 мың теңге сомасында;
8) үш деңгейлі жүйесі бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақысыны арттыруға 38697,0 мың теңге сомасында;
9) агроөнеркәсіптік кешендегі жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға 3211,0 мың теңге.

О районном бюджете Алтынсаринского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 239. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 января 2015 года № 5302
Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2247363,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 416386,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 22331,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4300,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1804346,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2269737,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44231,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 53514,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9283,0 тысячи тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 66604,9 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 66604,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 19.10.2015 № 298 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 826252,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 50,0 тысяч тенге;
2) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 266,0 тысяч тенге;
3) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 6138,0 тысяч тенге;
4) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 2298,0 тысяч тенге;
5) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 66125,0 тысяч тенге.
6) на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 52790,3 тысяч тенге;
7) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 69643,0 тысячи тенге;
8) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 38697,0 тысяч тенге;
9) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 3211,0 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 260 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 03.06.2015 № 282 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2015 жылға аудан бюджетінде облыстық бюджетінен трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
1) патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 3613,0 мың теңге сомасында;
2) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдерге 596,0 мың теңге сомасында;
3) алып тасталды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 03.06.2015 № 282 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
4) Ұлы Отан соғысына қатысушыларының және мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмегінің мөлшерін 6-дан 10 айлық көрсеткішке ұлғайтуға 95,0 мың теңге сомасында;
5) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қысқы ұстауға 3000,0 мың теңге сомасында;
6) Қазақстан Республикасы Президентінең "Менің Отаным – Қазақстан Моя Родина-Казахстан" атты бірінші сынып оқушысына сыйлық" оқу құралын сатып алуға және жеткізуге 202,0 мың теңге сомасында;
7) Жануарлардың энзоотиялық аурулары профилактикасы бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 112,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 260 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.06.2015 № 282 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.08.2015 № 289 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.10.2015 № 298 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджет трансферті республикалық бюджеттен 712200,0 мың теңге соммасында, облыстық бюджет 72444,7 мың теңге соммасында, аудан бюджет есебінен 43000,0 мың теңге соммасында ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамыту көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 19.10.2015 № 298 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2015 жылға Алтынсарин ауданының жергілікті атқару органының резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылға арналған ауданның кенттері, ауылдары, ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 20.03.2015 № 260 (вводится в действие с 01.01.2015); с изменением, внесенным решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 03.06.2015 № 282 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрен трансферт из областного бюджета:
1) на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в сумме 3613,0 тысяч тенге;
2) на выплаты единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 596,0 тысяч тенге;
3) исключен решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 03.06.2015 № 282 (вводится в действие с 01.01.2015);
4) на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны c 6 до 10 месячных расчетных показателей в сумме 95,0 тысяч тенге;
5) на зимнее содержание автомобильных дорог районного значения в сумме 3000,0 тысяч тенге;
6) на приобретение и доставку учебного пособия "Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан "Менің Отаным-Қазақстан" Моя родина - Казахстан" в сумме 202,0 тысяч тенге;
7) на проведение ветеринарных мероприятий по профилактике энзоотических болезней животных в сумме 112,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 20.03.2015 № 260 (вводится в действие с 01.01.2015); от 03.06.2015 № 282 (вводится в действие с 01.01.2015); от 18.08.2015 № 289 (вводится в действие с 01.01.2015); от 19.10.2015 № 298 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрен трансферт на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах из республиканского бюджета в сумме 712200,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 72444,7 тысяч тенге, за счет средств районного бюджета в сумме 43000,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 19.10.2015 № 298 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2015 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
8. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов района на 2015 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.

50,0
123
"Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
546,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
329,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
217,0
123
"Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1155,2
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
769,6
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
385,6
12
Көлiк және коммуникация
2020,0
1
Автомобиль көлiгi
2020,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2020,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2020,0
123
"Алтынсарин ауданы Большая чураковка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
250,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
250,0
123
"Алтынсарин ауданы Димитров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
100,0
123
"Алтынсарин ауданы Докучаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
160,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
160,0
123
"Алтынсарин ауданы Красный Кордон ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
100,0
123
"Алтынсарин ауданың Ілияс Омаров атындағы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
100,0
123
"Алтынсарин ауданы Маяковский ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
150,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
150,0
123
"Алтынсарин ауданы Новоалексеев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
60,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
60,0
123
"Алтынсарин ауданы Приозерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
100,0
123
"Алтынсарин ауданы Свердлов ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
150,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
150,0
123
"Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
200,0
123
"Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
650,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
650,0
13
Басқалар
13792,0
9
Басқалар
13792,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
13792,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
13792,0
"Алтынсарин ауданы Большая чураковка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
4000,0
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4000,0
123
"Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8802,2
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
8802,2
123
"Алтынсарин ауданы Димитров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
200,0
123
"Алтынсарин ауданы Докучаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
200,0
123
"Алтынсарин ауданы Свердлов ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
200,0
123
"Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
389,8
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
389,8

50,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района"
546,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
329,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
217,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Убаганского сельского округа Алтынсаринского района"
1155,2
008
Освещение улиц населенных пунктов
769,6
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
385,6
12
Транспорт и коммуникации
2020,0
1
Автомобильный транспорт
2020,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2020,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
2020,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Большечураковского сельского округа Алтынсаринского района"
250,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
250,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Димитровского сельского округа Алтынсаринского района"
100,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
100,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Докучаевского сельского округа Алтынсаринского района"
160,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
160,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима села Красный Кордон Алтынсаринского района"
100,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
100,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима имени Ильяса Омарова сельского округа Алтынсаринского района"
100,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
100,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Маяковского сельского округа Алтынсаринского района"
150,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
150,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Новоалексеевского сельского округа Алтынсаринского района"
60,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
60,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Приозерного сельского округа Алтынсаринского района"
100,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
100,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима села Свердловка Алтынсаринского района"
150,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
150,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района"
200,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
200,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Убаганского сельского округа Алтынсаринского района"
650,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
650,0
13
Прочие
13792,0
9
Прочие
13792,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
13792,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
13792,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Большечураковского сельского округа Алтынсаринского района"
4000,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
4000,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Убаганского сельского округа Алтынсаринского района"
8802,2
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
8802,2
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Димитровского сельского округа Алтынсаринского района"
200,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
200,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Докучаевского сельского округа Алтынсаринского района"
200,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
200,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима села Свердловка Алтынсаринского района"
200,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
200,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района"
389,8
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
389,8