Қарасу ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 252 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 5283 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған Қарасу ауданының аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2570453,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 733780,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 18134,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 7716,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1810823,9 мың теңге;
2) шығындар – 2592775,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 36714,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 46565,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 9851,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -59035,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59035,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 23.11.2015 № 323 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 532 475,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеу үшін;
5) әлеуметтік қорғау және тұрғындарға көмек көрсету;
6) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс – шараларды өткізуге;
7) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
8) алып тасталды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 267 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);

О районном бюджете Карасуского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 252. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 января 2015 года № 5283
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карасуского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2570453,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 733780,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 18134,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7716,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1810823,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2592775,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36714,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46565,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9851,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -59035,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59035,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 23.11.2015 № 323 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 532 475,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
3) на выплату государственной адресной социальной помощи;
4) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
5) оказание социальной защиты и помощи населению;
6) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
7) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
8) исключен решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 20.03.2015 № 267 (вводится в действие с 01.01.2015);

9) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
10) азаматтық халық актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 267 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға қаражаттардың түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) Жұмыспен қамту 2020 жол картасының іс – шараларын жүзеге асыруға арналған;
2) Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде қатысушылар іске асырып жатқан жобалар үшін жабдықтарын сатып алуға.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қарасу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
5. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер, республикалық бюджеттен қаражаттардың түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферттер сома түсімі және облыстық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер және облыстық бюджеттен дамуға арналған қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) аудандар және қалалар деңгейіне ақшалай қаражаттарды ағымдағы шотына арқылы патронат тәрбиешілерге еңбекақы төлеу бойынша функцияларды беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) ұстауға;
2) алып тасталды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 314 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) Ұлы Отан соғысы қатысушыларының мен мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішке дейін ұлғайтуға;
4) аудандар және қалалар деңгейіне аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерін қызметін қамтамасыз ету бойынша функцияларды беруге байланысты балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға;
5) сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
6) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қысқы ұстауына;
7) жануарлардың энзоотикалық аурулары бойынша іс-шараларды жүргізу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 314 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Қарасу ауданы жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 4 800,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:

9) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
10) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 20.03.2015 № 267 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020, в том числе:
1) на реализацию мероприятий Дорожной карты занятости 2020;
2) на приобретение оборудования для проектов, реализуемых участниками в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Карасуского района.
5. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление из республиканского бюджета, бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов.
6. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие системы водоснабжения и софинансирование из областного бюджета.
7. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
1) на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов;
2) исключен решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 20.10.2015 № 314 (вводится в действие с 01.01.2015);
3) на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 6 до 10 месячных расчетных показателей;
4) на содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечение деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ на уровень районов и городов;
5) на развитие системы водоснабжения;
6) на зимнее содержание автомобильных дорог районного значения;
7) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 20.10.2015 № 314 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карасуского района на 2015 год в сумме 4 800 тысяч тенге, в том числе:

жедел шығындарға 4 800 мың теңге сомасында.
9. 2015-2017 жылдарға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Он үшінші сессияның төрағасы,
Қарасу аудандық мәслихатының хатшысы       С. Қазиев
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 252 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджеті

на неотложные затраты в сумме 4 800 тысяч тенге.
9. Утвердить перечень бюджетных программ сел и сельских округов на 2015-2017 годы, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
тринадцатой сессии,
секретарь Карасуского
районного маслихата                        С. Казиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 252
Районный бюджет на 2015 год