Мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 173 "Науырзым ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2014 жылғы 27 қарашадағы № 252 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 5 желтоқсанда № 5200 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 173 "Науырзым ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4389 тіркелген, 2014 жылғы 23 қаңтарда "Науырзым тынысы" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Науырзым ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1367440,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 168177,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4306,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 517,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1194440,1 мың теңге;
2) шығындар – 1394205,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8727,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 10386,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 1659,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -35492,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35492,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10386,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1659,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26765,7 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 11161,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 2390,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 7711,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 34969,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2013 года № 173 "О районном бюджете Наурзумского района на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27 ноября 2014 года № 252. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 декабря 2014 года № 5200
В соответствии со статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 27 декабря 2013 года № 173 "О районном бюджете Наурзумского района на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4389, опубликовано 23 января 2014 года в газете "Науырзым тынысы") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 1367440,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 168177,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4306,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 517,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1194440,1 тысяч тенге;
2) затраты – 1394205,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8727,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10386,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1659,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -35492,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35492,6 тысяч тенге:
поступление займов – 10386,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1659,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26765,7 тысяч тенге.".
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 11161,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 2390,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 7711,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 34969,0 тысяч тенге.".
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:

"5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мүгедектерге қызмет көрсету үшін бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерге жол белгілері мен сілтемелерді орнатуға 293,3 мың тенге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
комунальдық объекттің меншігің материалды – техникалық базасын нығайту мен қамтамасыз ету ушін 6104,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мүгедектерге қызмет көрсету үшін бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерге жол белгілері мен сілтемелерді орнатуға 97,5 мың тенге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы, аудандық
мәслихаттың хатшысы                        З. Алдажұманова
Мәслихаттың
2014 жылғы 27 қарашадағы
№ 252 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 173 шешіміне 1-қосымша
Науырзым ауданының 2014 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
I. Кірістер

"5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевого текущего трансферта из республиканского бюджета в рамках реализации Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов:
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 293,3 тысяч тенге.".
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевого текущего трансферта из республиканского бюджета:
на укрепление материально – технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 6104,0 тысяч тенге.".
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
9. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов, на развитие из областного бюджета, в рамках реализации Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов:
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 97,5 тысяч тенге.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата              З. Алдажуманова
Приложение
к решению маслихата
от 27 ноября 2014 года № 252
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 173
Бюджет Наурзумского района на 2014 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы