Сарыкөл ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджетi туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 218 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 5281 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарыкөл ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2601309,6 мың тенге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 519794,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6458,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3913,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2071144,6 мың теңге;
2) шығындар – 2608527,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 21033,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 28503,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7470,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -28251,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28251,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 16.11.2015 № 283 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 1247450 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке аудан бюджетінен бюджеттік алып қоюлар көлемдері көзделмегені ескерілсін.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2015 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5-1. 2015 жылына жергілікті атқарушы органының резерві 1 500,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

О районном бюджете Сарыкольского района на 2015–2017 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 218. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 января 2015 года № 5281
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, а также подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 12 и 3-соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2601309,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 519794,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 6458,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3913,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2071144,6 тысяч тенге;
2) затраты – 2608527,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21033,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 28503,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7470,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -28251,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28251,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 16.11.2015 № 283 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в районном бюджете предусмотрено на 2015 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1247450 тысяч тенге в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.
4. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ поселка, села, сельского округа на 2015 год согласно приложению 5.
5-1. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2015 год в сумме 1 500,0 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 240 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті
сессияның төрайымы                         Қ. Дәндібаева
Аудандық
мәслихат хатшысы                           А. Қарашолақов
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 218 шешіміне 1-қосымша
Сарыкөл ауданының 2015 жылға арналған бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 20.03.2015 № 240 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
очередной сессии                           К. Дандыбаева
Секретарь
районного маслихата                        А. Карашулаков
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 218
Бюджет Сарыкольского района на 2015 год

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
7470,0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
7470,0
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 218 шешіміне 4-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджетті
атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
АТАУЫ
Білім беру
Жалпы білім беру
Ауданның (аудандық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Еңбекпен қамту бағдарламасы
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 218 шешіміне 5-қосымша
2015 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі

452
Отдел финансов района (города областного значения)
7470,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
7470,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 218
Перечень бюджетных программ, не подлежащих
секвестированию в процессе исполнения
районного бюджета на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
Социальная помощь и социальное обеспечение
Программа занятости
Государственная адресная социальная помощь
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Приложение 5
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 218
Бюджетные программы поселка, села, сельского округа на 2015 год

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 16.11.2015 № 283 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
№ р/с
Атқарушы орган – бағдарламалардың әкімшісі
коды
Бюджеттік бағдарлама
1
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Сарыкөл кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 16.11.2015 № 283 (вводится в действие с 01.01.2015).
№ п/п
Исполнительный орган - администратор программ
код
Бюджетная программа
1
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Сарыколь акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
07-3-123-010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13-9-123-040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
2
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Барвин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04-2-123-005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13-9-123-040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
3
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Златоуст ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13-9-123-040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Веселоподол ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Комсомол ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04-2-123-005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Краснознамен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
13-9-123-040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
7
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Ленинград ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
8
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Лесной ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
9
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Маяк ауыл әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13-9-123-040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
10
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Севастополь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13-9-123-040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
11
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Тағыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13-9-123-040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
12
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Тимирязев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04-2-123-005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру

07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
07-3-123-010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13-9-123-040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Барвиновского сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
04-2-123-005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13-9-123-040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Златоустовского сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13-9-123-040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Весело-Подольского сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
5
Государственное учреждение "Аппарат акима Комсомольского сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
04-2-123-005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
6
Государственное учреждение "Аппарат акима Краснознаменского сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
13-9-123-040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
7
Государственное учреждение "Аппарат акима Ленинградского сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
8
Государственное учреждение "Аппарат акима Лесного сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
9
Государственное учреждение "Аппарат акима села Маяк акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13-9-123-040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
10
Государственное учреждение "Аппарат акима Севастопольского сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13-9-123-040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
11
Государственное учреждение "Аппарат акима Тагильского сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13-9-123-040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
12
Государственное учреждение "Аппарат акима Тимирязевского сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
04-2-123-005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов

07-13-123-011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Сорочин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
01-1-123-022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
14
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Чехов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

07-13-123-011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13
Государственное учреждение "Аппарат акима Сорочинского сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
01-1-123-022
Капитальные расходы государственного органа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
14
Государственное учреждение "Аппарат акима Чеховского сельского округа акимата Сарыкольского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах