Федоров ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 299 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 5280 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Федоров ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3277412,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 736904,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7143,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2900,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2530464,6 мың теңге;
2) шығындар – 3288968,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28522,5 мың тенге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44322,5 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15800,0 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 40079,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 40079,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 19.10.2015 № 357 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 1265976,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
2-1. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен шығыстар қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 2072,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1092,0 мың теңге сомасында;
облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен, оның ішінде:
оның ағымдағы шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен патронат тәрбиешілерге еңбекақы төлеу жөніндегі функциясын беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 660,9 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге 596,4 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Федоровского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 26 декабря 2014 года № 299. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 января 2015 года № 5280
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Федоровского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3277412,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 736904,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 7143,5 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2900,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2530464,6 тысячи тенге;
2) затраты – 3288968,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28522,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44322,5 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15800,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 40079,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 40079,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 19.10.2015 № 357 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в районном бюджете предусмотрено на 2015 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1265976,0 тысяч тенге в бюджет района.
2-1. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрены расходы за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 2072,0 тысячи тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1092,0 тысячи тенге;
за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет в сумме 660,9 тысяч тенге;
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 596,4 тысячи тенге;

электронды оқыту жүйесінің бағдарламасы шеңберінде кең жолақты Интернетке ақы төлеуге 3252,0 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға 7307,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 315 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. 2014 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2015 жылы пайдалану (толық пайдалану) туралы бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес орындалуына қабылдансын.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 315 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-3. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансфеттердің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөлінуі 13253,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 330 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке аудан бюджетінен бюджеттік алып қоюлар көлемдері көзделмегені ескерілсін.

на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 3252,0 тысячи тенге;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 7307,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 20.03.2015 № 315 (вводится в действие с 01.01.2015).
2-2. Принять к исполнению перечень бюджетных программ об использовании (доиспользовании) в 2015 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2014 году согласно приложению 6 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 20.03.2015 № 315 (вводится в действие с 01.01.2015).
2-3. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами, городами районного значения в сумме 13253,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-3 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 29.05.2015 № 330 (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.

4. 2015 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 2000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Федоров ауданының 2015 жылға арналған бюджетін атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
XIII cессияның төрағасы,
аудандық мәслихаттың хатшысы               Б. Бекенов
Мәслихаттың
2014 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 299 шешіміне 1-қосымша
Федоров ауданының 2015 жылға арналған аудандық бюджеті

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2015 год в сумме 2000,0 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, села, сельского округа на 2015 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Федоровского района на 2015 год, согласно приложению 5.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель XIII сессии,
секретарь районного маслихата              Б. Бекенов
Приложение 1
к решению маслихата
от 26 декабря 2014 года № 299
Районный бюджет Федоровского района на 2015 год