Жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 137/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 03 маусымда № 3840 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 28 мамырдағы N 151/5 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 28.05.2015 N 151/5 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау";
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу";
"Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу";
"Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу";
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін.
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы "Жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" № 367/12 қаулысының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3379 болып тіркелген, 2013 жылғы 31 қаңтарда "Сарыарқа самалы" газетінде, 2013 жылғы 31 қаңтарда "Звезда Прииртышья" газетінде жарияланды).
3. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану,қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулынің заңнамамен белгіленген тәртіпте ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуы бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.К. Әшімбетовке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуір
№ 137/4 қаулысымен
бекітілді
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге
келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере недропользования
Постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года № 137/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 06 июня 2014 года № 3840. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28 мая 2015 года N 151/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28.05.2015 N 151/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстана от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
"Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых";
"Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";
"Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей";
"Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей";
"Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Павлодарской области от 26 декабря 2012 года № 367/12 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере недропользования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3379, опубликовано 31 января 2013 года в газете "Сарыарка Самалы", 31 января 2013 года в газете "Звезда Прииртышья").
3. Государственному учреждению "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в установленном законодательством порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ашимбетова Н.К.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 24 апреля 2014 года
№ 137/4
Регламент государственной услуги "Заключение, регистрация
и хранение контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"

1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қол қойылған және тіркелген кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарт болып табылды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы" № 153 қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9–тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының болуы негіздеме болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды кеңсенің маманы тіркейді, басшылыққа жібереді (10 минут ішінде);
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі (1 жұмыс күні ішінде);
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды (2 жұмыс күні ішінде);
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, келісімшарт жобаларын ресімдейді (7 жұмыс күні ішінде);
5) келісімшарт жобаларын құрылымдық бөлімшенің басшысы қарайды (2 жұмыс күні ішінде);
6) келісімшартқа басшылық қол қояды (1 жұмыс күні ішінде);
7) кеңсе қызметкері келісімшартты мөрмен растайды, оны кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге шарттарды тіркеу журналында тіркейді, келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді (10 минут ішінде).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қол қойылған және тіркелген кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарт болып табылды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті алушының құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области".
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является подписанный и зарегистрированный контракт на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
2. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству (в течение 10 минут);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение (в течение 1 рабочего дня);
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов (в течение 2 рабочих дней);
4) ответственный исполнитель рассматривает предоставленные документы на полноту, оформляет проекты контракта (в течение 7 рабочих дней);
5) проекты контракта рассматривается руководителем структурного подразделения (в течение 2 рабочих дней);
6) контракт подписывается руководством (в течение 1 рабочего дня);
7) сотрудник канцелярии заверяет контракт печатью, регистрирует его в журнале регистрации контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых выдает контракт услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно (в течение 10 минут).
3. Результатом оказания государственной услуги является подписанный и зарегистрированный контракт на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя участвующие в процессе оказания государственной услуги:

1) кеңсенің қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
2. Әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен өзара әрекетін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және 2-қосымшасының блок-сызбасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 3-бөлім 3-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 255/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға,
өндіруге келісімшарттар жасау,
оларды тіркеу және сақтау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағының) №
1
2
3
4
5
6
7
Атауы
Кеңсе қызметкері
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Басшылық
Кеңсе қызметкері
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды басшылыққа жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау
Қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын қарау, келісімшарт жобаларын ресімдеу
Келісімшарт жобаларын қарау
Келісімшартқа қол қою
Келісімшартты мөрмен растау, оны кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге шарттарды тіркеу журналында тіркеу, келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркелген өтініш
Бұрыштама
Бұрыштама
Келісімшарт жобалары
Қаралған келісімшарт жобалары
Қол қойылған келісімшарт
Тіркелген келісімшарт
Орындау мерзімдері
10 минут ішінде
1 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
7 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 минут ішінде
Келесі іс-қимылдың №
2
3
4
5
6
7
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға,
өндіруге келісімшарттар жасау,
оларды тіркеу және сақтау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау блок-сызбасы
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
келісімшарттар жасау, оларды
тіркеу және сақтау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге келісімшарттар жасау, оларды
тіркеу және сақтау" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 255/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуір
№ 137/4 қаулысымен
бекітілді
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы"
Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда,
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді
жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес
құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген
жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
2. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложение 1 и блок-схема приложении 2 настоящему регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 3 дополнен пунктом 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 255/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
1. Государственная услуга "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" не оказывается через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения Центр обслуживания населения Павлодарской области и веб-портал "электронного правительства".
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Заключение, регистрация и
хранение
контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных
ископаемых"
Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование
Сотрудник канцелярии
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководство
Сотрудник канцелярии
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, направление документов руководству
Определение ответственного структурного подразделения.
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение документов на полноту, оформление проектов контракта
Рассмотрение проектов контракта
Подписание контракта
Заверние акта печатью и регистрация контракта в журнале регистрации, выдача контракта, и выдача услугополучателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Проекты контракта
Рассмотренные проекты контракта
Подписанные контракты
Контракт, зарегистрированный
Сроки исполнения
В течение 10 минут
В течение 1 рабочего дня
В течение 2 рабочих дней
В течение 7 рабочих дней
В течение 2 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
В течение 10 минут
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Заключение, регистрация
и хранение контрактов на
разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Блок-схема описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги " Заключение,
регистрация
и хранение контрактов
на разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги"Заключение,
регистрация и хранение контрактов
на разведку, добычу общераспространенных
полезных ископаемых" через услугодателя
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 255/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 24 апреля 2014 года
№ 137/4
Регламент государственной услуги
"Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных
для проведения разведки и добычи общераспространенных
полезных ископаемых, строительства и (или) подземных
сооружений, не связанных с разведкой или добычей,
в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан
"О недрах и недропользовании"

1. Жалпы ережелер
1. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы" № 153 қаулысымен бекітілген "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9–тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының болуы негіздеме болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды кеңсенің маманы тіркейді, басшылыққа жібереді (10 минут ішінде);
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі (1 күнтізбелік күні ішінде);
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды (2 күнтізбелік күні ішінде);
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатын ресімдейді (7 күнтізбелік күні ішінде);
5) жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатын құрылымдық бөлімшенің басшысы қарайды (2 күнтізбелік күні ішінде);

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области".
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
2. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству (в течение 10 минут);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение (в течение 1 календарного дня);
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов (в течение 2 календарных дней);
4) ответственный исполнитель рассматривает предоставленные документы на полноту, оформляет письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр (в течение 7 календарных дней);
5) письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, рассматриваются руководителем структурного подразделения (в течение 2 календарных дней);

6) жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатқа басшы қол қояды (1 күнтізбелік күні ішінде);
7) кеңсе қызметкері жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатын құрастырады, тіркеу журналында тіркейді, жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатын көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді (10 минут ішінде).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсенің қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен өзара әрекетін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және 2-қосымшасының блок-сызбасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 3-бөлім 3-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 255/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Жер қойнауы және жер
қойнауын пайдалану туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңында көзделген
жағдайларда, кең таралған
пайдалы қазбаларды
барлауды және өндіруді жүргізу,
барлауға немесе өндіруге
байланысты емес құрылыс
және (немесе) жерасты
ғимараттары үшін
берілген жер қойнауының
учаскелеріне арналған
сервитуттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Іс-қимылдын № (жұмыс барысынын, ағынынын) №
1
2
3
4
5
6
7
Атауы
Кеңсе кызметкері
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Басшы
Кеңсе қызметкері
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды басшылыққа жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау
Қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын қарау, жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат ресімдеу
Жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатын қарау
Жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатына қол қою
Хатты мөрмен растау, оны журналға тіркеу, жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатын мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру өкімдік шешім)
Тіркелген өтініш
Бұрыштама
Бұрыштама
Жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат
Жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат
Жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы қол қойылған хабарлама-хат
Жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат
Орындау мерзімдері
10 минут ішінде
1 күнтізбелік күні ішінде
2 күнтізбелік күні ішінде
7 күнтізбелік күні ішінде
2 күнтізбелік күні ішінде
1 күнтізбелік күні ішінде
10 минут ішінде
Келесі іс-қимылдың №
2
3
4
5
6
7
"Жер қойнауы және жер
қойнауын пайдалану туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңында көзделген
жағдайларда, кең таралған
пайдалы қазбаларды
барлауды және өндіруді жүргізу,
барлауға немесе өндіруге
байланысты емес құрылыс
және (немесе) жерасты
ғимараттары үшін
берілген жер қойнауының
учаскелеріне арналған
сервитуттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау блок-сызбасы
"Жер қойнауы және жер
қойнауын пайдалану
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңында
көзделген жағдайларда, кең
таралған пайдалы
қазбаларды барлауды және
өндіруді жүргізу,
барлауға немесе өндіруге
байланысты емес
құрылыс және (немесе) жерасты
ғимараттары үшін берілген жер
қойнауының учаскелеріне
арналған сервитуттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану
туралы" Қазақстан Республикасының Заңында
көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу,
барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс
және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген
жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды
тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 255/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуір
№ 137/4 қаулысымен
бекітілді
"Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын
салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

6) письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, подписываются руководством (в течение 1 календарного дня);
7) сотрудник канцелярии составляет письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, регистрирует его в журнале, выдает письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно (в течение 10 минут).
3. Результатом оказания государственной услуги является письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
2. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 и блок-схема приложении 2 настоящему регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 3 дополнен пунктом 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 255/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
1. Государственная услуга "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" не оказывается через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения Центр обслуживания населения Павлодарской области и веб-портал "электронного правительства".
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация сервитутов
на участки недр,
предоставленных для проведения
разведки и добычи
общераспространенных полезных
ископаемых, строительства и
(или)подземных сооружений, не
связанных с разведкой или
добычей, в случаях,
предусмотренных Законом
Республики Казахстан "О недрах
и недропользовании"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование
Сотрудник канцелярии
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководство
Сотрудник канцелярии
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, направление документов руководству
Определение ответственного структурного подразделения
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение документов на полноту, оформление письма-уведомления о регистрации сервитутов на участки недр
Рассмотрение письма-уведомления о регистрации сервитутов на участки недр
Подписание письма-уведомления о регистрации сервитутов на участки недр
Заверение письма печатью, регистрация его в журнале регистрации, выдача письма-уведомления о регистрации сервитутов на участки недр, получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр
Рассмотренное письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр
Подписанное письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр
Письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр
Сроки исполнения
В течение 10 минут
В течение 1 календарного дня
В течение 2 календарных дней
В течение 7 календарных дней
В течение 2 календарных дней
В течение 1 календарного дня
В течение 10 минут
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация сервитутов
на участки недр,
предоставленных для проведения
разведки и добычи
общераспространенных полезных
ископаемых, строительства и
(или)подземных
сооружений, не связанных с
разведкой или добычей, в
случаях, предусмотренных
Законом Республики Казахстан
"О недрах и недропользовании"
Блок-схема описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги регистрация сервитутов
на участки недр,
предоставленных для проведения
разведки и добычи
общераспространенных полезных
ископаемых, строительства и
(или) подземных сооружений не
связанных с разведкой или
добычей, в случаях,
предусмотренных Законом
Республики Казахстан"
О недрах и недропользовании
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Регистрация
сервитутов на участки недр,
предоставленных для проведения разведки
и добычи общераспространенных
полезных ископаемых, строительства
и (или) подземных сооружений не
связанных с разведкой или добычей,
в случаях, предусмотренных Законом
Республики Казахстан" О недрах и
недропользовании" через услугодателя
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 255/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 24 апреля 2014 года
№ 137/4
Регламент государственной услуги "Заключение контрактов
на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей"

1. Жалпы ережелер
1. "Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарт болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы" № 153 қаулысымен бекітілген "Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9–тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының болуы негіздеме болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды кеңсенің маманы тіркейді және басшылыққа жібереді (15 минут ішінде);
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі (1 күнтізбелік күні ішінде);
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды (2 жұмыс күні ішінде);
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, келісімшарт жобаларын ресімдейді (7 күнтізбелік күні ішінде);
5) келісімшарт жобаларын құрылымдық бөлімшенің басшысы қарайды (2 күнтізбелік күні ішінде);
6) келісімшартқа басшы қол қояды (1 күнтізбелік күні ішінде);
7) кеңсе қызметкері келісімшартты мөрмен растайды, оны барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттарды тіркеу журналында тіркейді, келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді (15 минут ішінде).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарт болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области".
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
2. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству (в течение 15 минут);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение (в течение 1 календарного дня);
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов (в течение 2 календарных дней);
4) ответственный исполнитель рассматривает предоставленные документы на полноту, оформляет проекты контракта (в течение 7 календарных дней);
5) проекты контракта рассматриваются руководителем структурного подразделения (в течение 2 календарных дней);
6) контракт, подписываются руководством (в течение 1 календарного дня);
7) сотрудник канцелярии заверяет контракт печатью, регистрирует его в журнале регистрации контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, выдает контракт услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно (в течение 15 минут).
3. Результатом оказания государственной услуги является контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя участвующие в процессе оказания государственной услуги:

1) кеңсенің қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
2. Әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен өзара әрекетін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және 2-қосымшасының блок - сызбасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 3-бөлім 3-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 255/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. "Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және немесе пайдалануға келісімшарттар жасау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Барлауға немесе өндіруге
байланысты емес
жерасты құрылыстарын салуға
және (немесе) пайдалануға
келісімшарттар жасасу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағының) №
1
2
3
4
5
6
7
Атауы
Кеңсе қызметкері
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Басшы
Кеңсе қызметкері
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды басшылыққа жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
Қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын қарау, келісімшарт жобаларын ресімдеу
Келісімшарт жобаларын қарау
Келісімшартқа қол қою
Келісімшартты мөрмен растау, оны шарттарды тіркеу журналында тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) келісімшартты беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркелген өтініш
Бұрыштама
Бұрыштама
Келісімшарт жобалары
Келісімшарт жобаларын қарау
Қол қойылған келісімшарт
Тіркелген келісімшарт
Орындау мерзімдері
15 минут ішінде
1 күнтізбелік күні ішінде
2 күнтізбелік күні ішінде
7 күнтізбелік күні ішінде
2 күнтізбелік күні ішінде
1 күнтізбелік күні ішінде
15 минут ішінде
Келесі іс-қимылдың №
2
3
4
5
6
7
"Барлауға немесе өндіруге
байланысты емес жерасты
құрылыстарын салуға және
(немесе) пайдалануға
келісімшарттар жасасу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау блок-сызбасы
"Барлауға немесе өндіруге
байланысты емес жерасты
құрылыстарын салуға және
(немесе) пайдалануға
келісімшарттар жасасу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы
"Барлауға немесе өндіруге байланысты
емес жерасты құрылыстарын салуға және
(немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы

1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
2. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 и блок-схема приложение 2 настоящему регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 3 дополнен пунктом 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 255/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
1. Государственная услуга "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" не оказывается через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения Центр обслуживания населения Павлодарской области и веб-портал "электронного правительства".
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Заключение контрактов
на строительство
и (или) эксплуатацию подземных
сооружений, не связанных с
разведкой или добычей"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование
Сотрудник канцелярии
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководство
Сотрудник канцелярии
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, направление документов руководству
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение документов на полноту, оформление проектов контракта
Рассмотрение проектов контракта
Подписание контракта
Заверение контракта печатью, регистрация его в журнале регистрации контрактов, выдача контракта, услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Проекты контракта
Рассмотрение проектов контракта
Подписанный контракт
Зарегистрированный контракт
Сроки исполнения
В течение 15 минут
В течение 1 календарного дня
В течение 2 календарных дней
В течение 7 календарных дней
В течение 2 календарных дней
В течение 1 календарного дня
В течение 15 минут
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Заключение контрактов
на строительство и (или)
эксплуатацию подземных
сооружений, не связанных с
разведкой или добычей"
Блок-схема описание порядка взаимодействия структурных
подразделений услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Заключение контрактов
на строительство и (или)
эксплуатацию подземных
сооружений, не связанных с
разведкой или добычей"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Заключение контрактов
на строительство и (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных
с разведкой или добычей" через
услугодателя

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 255/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуір
№ 137/4 қаулысымен
бекітілді
"Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе
өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және
(немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды мемлекеттік тіркеу актісі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы" № 153 қаулысымен бекітілген "Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекетті көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының болуы негіздеме болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды кеңсенің маманы тіркейді және басшылыққа жібереді (10 минут ішінде);
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі (1 жұмыс күні ішінде);
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды, жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, акт жобаларын ресімдейді, құрылымдық бөлімшенің басшысы актіні тексереді (2 жұмыс күні ішінде);
4) келісімшартқа басшы қол қояды, кеңсе қызметкері актіні мөрмен растайды, жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу журналында тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді (1 жұмыс күні ішінде).

Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 255/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 24 апреля 2014 года
№ 137/4
Регламент государственной услуги
"Регистрация контрактов на предоставление права
недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области".
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является акт государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
1. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству (в течение 10 минут);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение (в течение 1 рабочего дня);
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов, ответственный исполнитель, рассматривает предоставленные документы на полноту, оформляет проекты акта, рассмотрение руководителем структурного подразделения проекта акта (в течение 2 рабочих дней);
4) контракт подписывается руководством, сотрудник канцелярии заверяет акт печатью, регистрирует его в журнале регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, выдает акт услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно (в течение 1 рабочего дня);

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды мемлекеттік тіркеу актісі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсенің қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
2. Әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен өзара әрекетін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және 2-қосымшасыныңблок-сызбасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 3-бөлім 3-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 255/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Жер қойнауын пайдалану
құқығын беруге,
барлауға немесе өндіруге
байланысты емес
жерасты құрылыстарын салуға
және (немесе)
пайдалануға арналған
келісімшарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағының) №
1
2
3
4
5
6
7
Атауы
Кеңсе қызметкері
Басшы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Басшы
Кеңсе қызметкері
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және оларды сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, (кіріс нөмірі, күні) құжаттарды басшылыққа жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
Қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттарды толықтығын қарау, акт жобаларын ресімдеу
Акт жобаларына бұрыштама қою
Актіге қол қою
Актіні мөрмен растау, шарттарды тіркеу журналында тіркеу, актіні мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркелген өтініш
Бұрыштама
Бұрыштама
Акт жобалары
Қаралған акт жобалары
Қол қойылған акт
Тіркелген акт
Орындау мерзімдері
10 минут
ішінде
1 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-қимылдың №
2
3
4
5
6
7
"Жер қойнауын пайдалану
құқығын беруге,
барлауға немесе өндіруге
байланысты емес
жерасты құрылыстарын салуға
және (немесе)
пайдалануға арналған
келісімшарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау блок-сызбасы
"Жер қойнауын пайдалану
құқығын беруге, барлауға
немесе өндіруге байланысты
емес жерасты құрылыстарын
салуға және (немесе) пайдалануға
арналған келісімшарттарды
тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы
"Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге,
барлауға немесе өндіруге байланысты
емес жерасты құрылыстарын салуға және
(немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды
тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы

3. Результатом оказываемой государственной услуги является акт государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
2. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 и блок-схема приложении 2 настоящему регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 3 дополнен пунктом 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 255/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуг
1. Государственная услуга "Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" не оказывается через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения Центр обслуживания населения Павлодарской области и веб-портал "электронного правительства".
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация контрактов
на предоставление
права недропользования, на
строительство и (или)
эксплуатацию подземных
сооружений, не связанных с
разведкой или добычей"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование
Сотрудник канцелярии
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководство
Сотрудник канцелярии
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления (входящий номер, дата), направление документов руководству
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение
документов на полноту, оформление проектов акта
Рассмотрение проектов акта
Подписание акта
Заверение акта печатью, регистрация его в журнале регистрации контрактов, выдача акта, услугополучателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Проекты акта
Рассмотренные проекты акта
Подписанные акты
Акт зарегистрированный
Сроки исполнения
В течение 10 минут
В течение 1 рабочего дня
В течение 2 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация контрактов
на предоставление права
недропользования, на
строительство и (или)
эксплуатацию подземных
сооружений, не связанных с
разведкой или добычей"
Блок-схема описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация контрактов
на предоставление права
недропользования, на
строительство
и (или) эксплуатацию подземных
сооружений,не связанных с
разведкой или добычей"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Регистрация
контрактовна предоставление права
недропользования, настроительство и
(или) эксплуатацию подземных
сооружений, не связанных с разведкой
или добычей" через услугодателя

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 255/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуір
№ 137/4 қаулысымен
бекітілді
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге
жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiн беру:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы (бұдан әрi – Орталық) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік) болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы" № 154 қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауының болуы негіздеме болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды кеңсенің маманы тіркейді, басшылыққа жібереді (15 минут ішінде);
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі (1 жұмыс күні ішінде);
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды (1 жұмыс күні ішінде);
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, жер қойнауын пайдалану құқығын кепiлге беруге рұқсатының болуын тексереді, куәлікті ресімдейді (1 жұмыс күні ішінде);

Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 255/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 24 апреля 2014 года
№ 137/4
Регламент государственной услуги
"Регистрация договора залога права недропользования на
разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области".
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения Центр обслуживания населения Павлодарской области (далее – Центр).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются свидетельство о регистрации договора залога права недропользования (далее – свидетельство).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя или электронного запроса услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", 26 февраля 2014 года № 154 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья" (далее – Стандарт).
2. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству (в течение 15 минут);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение (в течение 1 рабочего дня);
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов (в течение 1 рабочего дня);
4) ответственный исполнитель рассматривает представленные документы на полноту, наличие разрешения на передачу права недропользования в залог, оформляет свидетельство (в течение 1 рабочего дня);

5) құрылымдық бөлімшенің басшысы куәлікті қарайды, мемлекеттік қызмет куәлігіне басшы қол қояды, кеңсе қызметкері куәлікті мөрмен растайды, оны кепілді тіркеу журналына тіркейді және куәлікті береді, көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді (1 жұмыс күні ішінде).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлік болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсенің қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен өзара әрекетін сипаттау осы регламенттің 1,2-қосымшаларында және 3-қосымшасы блок-сызбасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет алу үшін көрсетілетті қызметті алушы Орталыққа Стандарттың 9-тармағына көзделген қажетті құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурсы болып табылатын көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметін Орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы электрондық – сандық қолтаңбасы қойылған электрондық деректер нысанында алады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің әр процедурасын (іс-әрекеттті) көрсете отырып, Орталыққа өтініш беру тәртібін сипаттау:
1) 1 - үдеріс орталықтың қызметкерi түпнұсқаларды құжаттардың мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi, содан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді, қызмет берушіге орындау үшін жібереді, қабылданған құжаттарды кеңсенің маманы тіркейді, басшылыққа жібереді (15 минут ішінде);
2) 2 - үдеріс басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі (1 жұмыс күні ішінде);
3) 3 - үдеріс құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды (1 жұмыс күні ішінде);

5) свидетельство, рассматривается руководителем структурного подразделения, свидетельство государственной услуги подписываются руководством, сотрудник канцелярии заверяет свидетельство печатью, регистрирует его в журнале регистрации залога и выдает свидетельство, и выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) нарочно (в течение 1 рабочего дня).
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются свидетельство о регистрации договора залога права недропользования.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень (работников) услугодателя, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
2. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1, 2 и блок-схема приложение 3 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
1. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в Центр необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник Центра получает посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, подписанные электронно-цифровой подписью.
2. Описание порядка обращения в Центр с указанием каждой процедуры (действия) оказания государственной услуги:
1) процесс-1 работник Центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю, направляет услугодателю для исполнения, принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству (в течение 15 минут);
2) процесс – 2 документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение (в течение 1 рабочего дня);
3) процесс – 3 руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов (в течение 1 рабочего дня);

4) 4 - үдеріс жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, жер қойнауын пайдалану құқығын кепiлге беруге рұқсатының болуын тексереді, куәлікті ресімдейді (1 жұмыс күні ішінде);
5) 5 - үдеріс құрылымдық бөлімшенің басшысы куәлікті қарайды, мемлекеттік қызмет куәлігіне басшы қол қояды, кеңсе қызметкері куәлікті мөрмен растайды, оны кепілді тіркеу журналына тіркейді және куәлікті береді, көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді (1 жұмыс күні ішінде).
Орталық арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеті осы регламентке қоса берілген 4-қосымшаға сәйкес диаграммада көрсетілді.
3. Мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушының өзі Орталыққа өтініш білдірген кезде "терезе" арқылы беріледі.
4. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлім 5-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 255/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге,
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Іс-қимылдын (жұмыс барысының, ағының) №
1
2
3
4
5
6
7
Атауы
Кеңсе қызметкері
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Басшылық
Кеңсе қызметкері
Іс-қимылдың (процесстің рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды басшылыққа жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
Қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын қарау, құзыретті органның рұқсатының болуын тексеру, куәлік жобаларын ресімдеу
Куәлік жобаларын қарау
Куәлікке қол қою
Кепіл шарттарын тіркеу журналында куәлікті тіркеу және мөрмен растау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының (сенімхат бойынша оның өкілінің) қолына куәлікті беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастыру, өкімдік шешім)
Тіркелген өтініш
Бұрыштама
Бұрыштама
Куәлік жобалары
Куәлік жобаларын қарау
Қол қойылған куәлік
Тіркелген куәлік
Орындау мерзімі
15 минут ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-қимылдың №
2
3
4
5
6
7
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге,
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Орталық және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Іс-қимылдын (жұмыс барысының, ағының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы
Орталық қызметкері
Кеңсе қызметкері
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Басшылық
Кеңсе қызметкері
Орталық қызметкері
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттардың түпнұсқалығын мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды басшылыққа жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
Қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттарды толықтығын қарау, құзыретті органның рұқсатының болуын тексеру, куәлік жобаларын ресімдеу
Куәлік жобаларын қарау
Куәлікке қол қою
Кепіл шарттарын тіркеу журналында куәлікті тіркеу және мөрмен растау, куәлікті мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына беру
Мемлекеттік қызметті алушыға кепіл шарттарын тіркеу туралы куәлікті береді. Нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету бойынша журналға қол қоюы
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастыру, өкімдік шешім)
Орындау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жібереді
Тіркелген өтініш
Бұрыштама
Бұрыштама
Куәлік жобалары
Куәлік жобаларын карау
Қол қойылған куәлік
Тіркелген куәлік
Тіркелген куәлік
Орындау мерзімі
15 минут ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-қимылдың №
2
3
4
5
6
7
8
9
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге,
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау блок-сызбасы
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге,
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Орталықпен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
диаграмасы графикалық үлгісінде
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге,
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
Орталық және көрсетілетін қызметті
беруші арқылы "Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге, жер
қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы

4) процесс - 4 ответственный исполнитель рассматривает представленные документы на полноту, наличие разрешения на передачу права недропользования в залог, оформляет свидетельство (в течение 1 рабочего дня);
5) процесс - 5 свидетельство, рассматривается руководителем структурного подразделения, свидетельство государственной услуги подписываются руководством, сотрудник канцелярии заверяет свидетельство печатью, регистрирует его в журнале регистрации залога, работник центра выдает свидетельство, услугополучателю (либо его представителю по доверенности) нарочно (в течение 1 рабочего дня).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Центр приведены диаграммой согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
3. Выдача результата государственной услуги осуществляется при личном обращении в Центр посредством "окон".
4. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" не оказывается через веб-портал "электронного правительства".
5. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя, а также через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Павлодарской области в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 5 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 255/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
на разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование
Сотрудник канцелярии
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководство
Сотрудник канцелярии
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, направление документов руководству
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение документов на полноту, проверка наличия разрешения компетентного органа, оформление проектов свидетельства
Рассмотрение проектов свидетельства
Подписание свидетельства
Заверение печатью и регистрация свидетельства в журнале регистрации договоров залога и выдает услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Проекты свидельства
Рассмотрение проектов свидетельства
Подписанные свидетельства
Зарегистрированные свидетельства
Сроки исполнения
В течение 15 минут
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
на разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги и Центром
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование
Работник Центра
Сотрудник канцелярии
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководство
Сотрудник канцелярии
Работник Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем после возвращает
Прием документов, регистрация заявления, направление документов руководству
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение документов на полноту, проверка наличия разрешения компетентного органа, оформление проектов свидетельства
Рассмотрение проектов свидетельства
Подписание свидетельства
Заверение акта печатью и регистрация свидетельства в журнале регистрации договоров залога и выдает услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно
Выдает услугополучателю свидетельство о регистрации договора залога права недропользования.Результат – роспись услугополучателя в журнале по предоставлению государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направляет услугодателю для исполнения
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Проекты свидельства
Рассмотрение проектов свидетельства
Подписанные свидетельства
Свидетельства, зарегистрированные
Свидетельства, зарегистрированные
Сроки исполнения
В течение 15 минут
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
на разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Блок-схема описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
на разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Диаграмма взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги через
центр обслуживания населения, в графической форме
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
на разведку добычу
общераспространенных полезных
ископаемых"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Регистрация договора
залога права недропользования на разведку
добычу общераспространенных полезных
ископаемых" через услугодателя и Центр