Халықты әлеуметтік қорғау және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 136/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 03 маусымда № 3841 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 28 шілдедегі N 222/8 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 28.07.2015 N 222/8 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
"Оралман мәртебесін беру";
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау";
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою";
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру";
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту";
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау";
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау";
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау";
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру";
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу";
"Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
"Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
"Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу";
"Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу";
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру";
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру";
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау";

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты населения и жилищно-коммунального хозяйства
Постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года № 136/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 03 июня 2014 года № 3841. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28 июля 2015 года № 222/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28.07.2015 № 222/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
"Присвоение статуса оралмана";
"Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому";
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан";
"Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости";
"Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы";
"Назначение государственной адресной социальной помощи";
"Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов";
"Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива";
"Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений";
"Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи";
"Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами";
"Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху";
"Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски";
"Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением";
"Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому";
"Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)";
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи";
"Выдача справок безработным гражданам";
"Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет";

Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 28.05.2015 N 157/5 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулының заңнамен белгіленген тәртіпте сәйкес ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.Қ.Сәдібековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" ММ (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызмет алушыға (алушыларға) оралман куәлігін (куәліктерін) беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған өтініш;
2) өмiрбаян (еркiн нысанда);
3) көрсетiлетiн қызметтi алушының және онымен бiрге көшiп келген оның отбасы мүшелерiнiң жеке басын куәландыратын құжаттар (төлқұжаттары, кәмелет жасқа толмаған балалардың туу туралы куәлiктерi және т.б. (қазақ ұлтына жататынын растай отырып) болып табылады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушының жеке басын куәландыратын құжатында қазақ ұлтына жататыны туралы ақпарат болмаған жағдайда, оларға көрсетiлетiн қызметтi алушының және онымен бiрге көшiп келген отбасы мүшелерiнiң тұрақты тұру мақсатында тарихи отаны Қазақстан Республикасына келген және Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындаған өңiрлерге орналастырылған және Қазақстан Республикасы егемендiк алған кезде одан тыс жерлерде тұрақты тұрған, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасы егемендiк алғаннан кейiн одан тыс жерлерде туған және тұрақты тұрған ұлты қазақ балаларының этникалық қазақтарға жатқызылғанын растайтын құжаттар беріледі.
Көрсетiлетiн қызметтi берушi көрсетiлетiн қызметтi алушының басқа облыстың, Астана, Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органында тiркелгенiн анықтаған жағдайда – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органына құжаттарын ауыстыру туралы еркiн нысандағы өтiнiш.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары және көшiрмелерi беріледі, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары (өмiрбаянды қоспағанда) көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 28.05.2015 N 157/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Павлодарской области" обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в установленном законодательством порядке.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садибекова Г. К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение статуса оралмана" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ Павлодарской области" (далее - услугодатель).
2. Форма государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача услугополучателю (лям) удостоверения (ий) оралмана.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление по форме согласно приложению Стандарта государственной услуги "Присвоение статуса оралмана", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
2) автобиография (в произвольной форме);
3) документы, удостоверяющие личность услугополучателя и членов его семьи, переселившихся с ним (паспорта, свидетельства о рождении несовершеннолетних детей и т.д. (с подтверждением принадлежности к казахской национальности);
В случае отсутствия документа, удостоверяющий личность услугополучателя информации о принадлежности к казахской национальности предоставляются им документы, подтверждающие отнесение услугополучателя и членов его семьи, переселившихся с ним к числу этнических казахов, постоянно проживавших на момент приобретения суверенитета Республикой Казахстан за ее пределами, а также их детей казахской национальности, родившихся и постоянно проживавших после приобретения суверенитета Республикой Казахстан за ее пределами, прибывших в Республику Казахстан с целью постоянного проживания на исторической родине и расселяемый (расселяемые) в регионы, определяемые Правительством Республики Казахстан.
В случае обнаружения услугодателем регистрации услугополучателя в другом местном исполнительном органе области, городов Астаны, Алматы – заявление в произвольной форме о переводе документов в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов (за исключением автобиографии) возвращаются услугополучателю.

2. Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналына тіркейді, оралман куәлігінің (куәліктерінің) жобасын көрсетілетін қызметті алушыға беруге дайындайды - 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушыға (алушыларға) оралман куәлігіне (куәліктеріне) қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушының (алушылардың) өзі келген жағдайда ғана оралман куәлігін (куәліктерін) беруді жүзеге асырады - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
3. Рәсімнің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға (алушыларға) оралман куәлігін (куәліктерін) беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасында (кесте) және 2-қосымшада (блок-сызба) көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 3-бөлім 3-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді қолдану қарастырылмаған.
"Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Негізгі рәсімнің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру. Кіріс құжаттар журналына тіркеу, құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Оралман куәлігін (куәліктерін) қызмет алушыға (алушыларға) беруді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті алушыға (алушыларға) оралман куәлігін (куәліктерін) беруді дайындау
Оралман куәлігіне (куәліктеріне) қол қою
Оралман куәлігін (куәліктерін) көрсетілетін қызметті алушыға (алушыларға) беру
5
Орындау мерзімдері
3 (үш) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
"Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттауды көрсететін блок-сызба
"Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік қызметін
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

2. Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает проект выдачи услугополучателю (лям) удостоверения (ий) оралмана – в течение 3 (трех) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает выдачу услугополучателю (лям) удостоверения (ий) оралмана – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу услугополучателю (лям) удостоверения (ий) оралмана при личном посещении услугополучателя – в течение 1 (одного) рабочего дня.
3. Результатом процедуры является выдача услугополучателю (лям) удостоверения (ий) оралмана.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 1 (таблица) и в приложении 2 (блок-схема) к настоящему регламенту
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 3 дополнен пунктом 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
Взаимодействие с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрены.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка представленных документов. Регистрация в журнале входящей документации, рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Осуществление выдачи услугополучателю (лям) удостоверения (ий) оралмана
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготовка выдачи услугополучателю (лям) удостоверения (ий) оралмана
Подписание удостоверения (ий) оралмана
Выдача услугополучателю (лям) удостоверения (ий) оралмана
5
Сроки исполнения
В течение 3 (трех) рабочих дней
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 1 (одного) рабочего дня
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Присвоение
статуса оралмана"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Присвоение статуса оралмана"

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет:
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi – ХҚО);
www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсетудің нәтижесі үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды (бұдан әрi – материалдық қамсыздандыру) тағайындау туралы хабарлама болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетiлетiн қызметтi алушының, заңды өкiлiнiң жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкiмiнiң анықтамасы);
4) психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысы;
5) мүгедектiгi туралы анықтама;
6) банктегi шоттың болуы туралы құжат;
7) осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүгедек баланың үйде оқу фактiсiн растайтын оқу орнының анықтамасы болып табылады.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары және көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.

Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Назначение материального обеспечения детям-инвалидам,
обучающимся на дому"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Также государственная услуга оказывается через:
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - ЦОН);
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому (далее – уведомление о назначении материального обеспечения).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, законного представителя;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельского акима);
4) заключение психолого-медико-педагогической консультации;
5) справка об инвалидности;
6) документ о наличии счета в банке;
7) справка из учебного заведения, подтверждающий факт обучения ребенка-инвалида на дому по форме согласно приложению 2 Стандарта.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.

2. Көрсетiлетiн қызметтi алушы барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi алушыға тiркелген күнi және мемлекеттiк қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген өтiнiштiң үзбелi талоны беріледі.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы тапсырған барлық құжаттарын тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаны дайындайды - 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаға қол қояды - 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға (заңды өкіліне) өзі келгенде береді немесе көрсетiлетiн қызметтi алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
3. Рәсімнің нәтижесі үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаны беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, ХҚО-ға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күнi iшiнде.
ХҚО-ға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өнделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-үдеріс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) ХҚО операторын авторландыру үдерісі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қол (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын ХҚО АЖ-да тексеру;
2-үдеріс ХҚО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚО АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-үдеріс – толтырылған нысанға (енгізілген деректерге, қоса берілген сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салу және оператордың бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен ХҚО АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс – оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжатты (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің ба маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаны) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімінің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-үдеріс – ХҚО қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаны) көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі немесе электрондық поштасына жіберуі.
Барлық қажеттi құжаттар тапсырылған жағдайда көрсетiлетiн қызметтi алушыға тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы:

2. При подаче услугополучателем всех необходимых документов - услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление о назначении материального обеспечения - в течение 7 (семи) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю уведомление о назначении материального обеспечения – в течение 2 (двух) рабочих дней.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу уведомления о назначении материального обеспечения услугополучателю (законному представителю) при личном посещении или направляет почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 (одного) рабочего дня.
3. Результатом процедуры является выдача уведомления о назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
1. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в ЦОН с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов в ЦОН – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОНа на информационной среде ЦОНа (далее – ИС ЦОН) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС ЦОНа подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в автоматизации на ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОНа;
процесс 3 – выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОНа заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа) запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС ЦОНа;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (МИО) (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главным специалистом услугодателя и передается в информационную систему ЦОНа;
процесс 8 – выдача работником ЦОНа нарочно или посредством отправки на электронную почту услугополучателя результата государственной услуги (уведомление о назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому).
После сдачи всех необходимых документов услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) құжаттың қабылданған нөмірі мен күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алудың күні (уақыты) және құжаттарды беру орындары;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының аты-жөні, байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тiзбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкерi құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат бередi.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында (1-диаграмма) берілген.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы порталға жүгiнген кезде – 10 (он) жұмыс күнi iшiнде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну тәртібінің және рәсімнің реттілігі:
1-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін ЖСН және парольді (автоматтандыру үдерісі) порталға енгізу үдерісі;
1-шарт – порталда тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
2-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректеріне бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
4-үдеріс - толтырылған нысанға (енгізілген деректерге, қоса берілген сканерленген құжатқа), мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) ЭҰШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің бас маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаны) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімнің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдалана отыра қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді.

1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 4 (диаграмма 1) к настоящему регламенту.
2. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов на портал – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Описание порядка обращения и последовательности процедур услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс автоматизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в автоматизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портал;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в оказании запрашиваемой государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главного специалиста и передается в личный кабинет услугополучателя на портал.

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында (2-диаграмма) берілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлім 3-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық
қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы және байланыс деректері
Р/с №
Арнайы комиссияның жұмыс органының атауы
Байланыс деректері
1
"Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 4 (диаграмма 2) к настоящему регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Назначение материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Наименование услугодателя и их контактные данные
П/н
Наименование рабочего органа специальной комиссии
Контактные данные
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"

Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25-үй телефон: 8(7182) 323332 opr.osz.ap@pavlodar.gov.kz
2
"Екібастұз қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы Ленин көшесі, 36 б-үй, телефон: 8(71877)70455 zan_ekibastuz@mail.ru
3
"Ақсу қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы, Советов көшесі, 10-үй телефон: 8(71837)50105 zanak@yandex.ru
4
"Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауданы Абай көшесі, 118-үй телефон: 8(71841)21173 aktogai_sozprog@mail.ru
5
"Баянауыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

Город Павлодар, улица Кривенко, 25, телефон: 8(7182) 323332 opr.osz.ap@pavlodar.gov.kz
2
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Экибастуза"
Город Экибастуз. улица Ленина, 36 б, телефон: 8(71877)70455 zan_ekibastuz@mail.ru
3
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Аксу"
Город Аксу, улица Советов, 10 телефон: 8(71837)50105 zanak@yandex.ru
4
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района"
Актогайский район улица Абая, 118 телефон: 8(71841)21173 aktogai_sozprog@mail.ru
5
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Баянаульского района"

Баянауыл ауданы Сәтбаев көшесі, 56-үй телефон: 8(71840)91481 pavlzan@yandex.ru
6
"Железин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Железин ауданы Квитков көшесі, 7-үй телефон: 8(71831)22146 gelez_oszn@mail.ru
7
"Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ертіс ауданы Бөгембай көшесі, 97-үй телефон: 8(71832)21474 irtyshk@yandex.ru
8
"Качир ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Качир ауданы Елгин көшесі, 139-үй телефон: 8(71833)21371 kachirrouz@mail.ru
9
"Лебяжі ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Лебяжі ауданы Мир көшесі, 7-үй телефон: 8(71839)21399 AKKU@yandex.ru
10
"Май ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Май ауданы Уәлиханов көшесі, 34-үй телефон: 8(71838)91434 center5556@rambler.ru
11
"Павлодар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

Баянаульский район улица Сатпаева, 56 телефон: 8(71840)91481 pavlzan@yandex.ru
6
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Железинского района"
Железинский район улица Квиткова, 7 телефон: 8(71831)22146 gelez_oszn@mail.ru
7
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района"
Иртышский район улица Богембая, 97 телефон: 8(71832)21474 irtyshk@yandex.ru
8
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Качирского района"
Качирский район улица Елгина, 139 телефон: 8(71833)21371 kachirrouz@mail.ru
9
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Лебяжинского района"
Лебяжинский район улица Мира, 7 телефон: 8(71839)21399 AKKU@yandex.ru
10
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Майского района"
Майский район улица Валиханова, 34 телефон: 8(71838)91434 center5556@rambler.ru
11
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Павлодарского района"

Павлодар қаласы Генерал Дүйсенов көшесі, 1-үй телефон: 8(7182)533133 defence6@mail.ru defence6@rambler.ru
12
"Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Успен ауданы 10 лет Независимости көшесі, 27-үй телефон: 8(71834)91400 zanusp@mail.ru
13
"Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауданы 1 Май көшесі, 18-үй телефон: 8 (71836)21354 sherb_zanet@mail.ru
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық
қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
Негізігі рәсімнің (барысы, жұмыс ағыны) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналына тіркейді
Құжаттарды қарайды
Хабарламаны беруді жүзеге асырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаның жобасын дайындайды
Материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаға қол қояды
Көрсетілетін қызметті алушыға материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаны береді
5
Орындау мерзімдері
7 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық
қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттауды көрсететін блок-сызба
1) Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық
қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
ХҚО АЖ арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Үйде оқитын мүгедек
балаларға материалдық
қамсыздандыруды тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық
қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

Город Павлодар улица Генерала Дюсенова, 1 телефон: 8(7182)533133 defence6@mail.ru defence6@rambler.ru
12
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Успенского района"
Успенский район улица 10 лет Независимости, 27 телефон: 8(71834)91400 zanusp@mail.ru
13
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района"
Щербактинский район улица 1 Мая, 18 телефон: 8 (71836)21354 sherb_zanet@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Назначение материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1) при обращении услугодателю:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет документы представленные услугополучателем, регистрирует в журнале входящей документации
Рассматривает документы
Осуществляет выдачу уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготавливает проект уведомления о назначении материального обеспечения
Подписывает уведомление о назначении материального обеспечения
Выдача уведомления о назначении материального обеспечения услугополучателю
5
Сроки исполнения
В течение 7 рабочих дней
В течение 2 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Назначение материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Блок-схема, отражающая описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
1) при обращении услугодателю:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Назначение материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Назначение материального
обеспечения детям-инвалидам
обучающимся на дому"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Назначение материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся на дому"

Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет:
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi – ХҚО);
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке алу туралы хабарлама болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның куәлігі), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі (сәйкестендіру үшін).
Салыстырып тексеру үшiн құжаттың түпнұсқасы берiледi, содан кейiн құжаттың түпнұсқасы көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
Мемлекеттiк ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәлiметтердi көрсетiлетiн қызметтi берушi тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкiлеттi лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
2. Көрсетiлетiн қызметтi берушi мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының жазбаша келiсiмiн алады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi алушының дербес деректерi автоматтандырылған ақпараттық жүйеге жауапты адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында енгiзiледi.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы көрсетiлетiн қызметтi алушыдан алынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, қағаз түрінде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны дайындайды - 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы қағаз түрінде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаға қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы қағаз түрінде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға өзі келгенде немесе пошта арқылы көрсетілетін қызметті алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.

Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Также государственная услуга оказывается через:
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - ЦОН);
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверение лица без гражданства), а также для оралманов – удостоверение оралмана (для идентификации).
Документы предоставляется в подлиннике для сверки, после чего подлинники возвращаются услугополучателю.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, содержащихся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных должностных лиц.
2. Услугодатель, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов, персональные данные услугополучателя заносятся в автоматизированную информационную систему в форме электронного документа удостоверенного ЭЦП ответственного лица.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном виде – в течение 3 (трех) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном виде – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу уведомления о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном виде услугополучателю при личном посещении или направляет почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 (одного) рабочего дня.

3. Рәсімнің нәтижесі жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, ХҚО-ға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күнi.
ХҚО-ға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өнделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-үдеріс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) операторын авторландыру үдерісі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қол (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын ХҚО АЖ-да тексеру;
2-үдеріс ХҚО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚО АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы оператордың бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен ХҚО АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс – оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган (ЖАО) ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-үдеріс – бөлімнің жауапты маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке алу туралы хабарламаны) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімінің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-үдеріс – ХҚО қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке алу туралы хабарламаны) көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі немесе электрондық поштасына жіберуі.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейін көрсетiлетiн қызметтi берушiге тiркеу күнi мен мемлекеттiк қызметтi алу күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген қолхат берiледi;
Көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тiзбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкерi құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат бередi.

3. Результатом процедуры является выдача уведомления о регистрации и постановке на учет в качестве безработного.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги.
1. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в ЦОН с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов в ЦОН – 5 (пять) рабочих дней.
Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОНа на информационной среде ЦОНа (далее – ИС ЦОН) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС ЦОНа подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в автоматизации на ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОНа;
процесс 3 – выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОНа заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа) запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС ЦОНа;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (МИО) (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в электронном виде). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главным специалистом услугодателя и передается в информационную систему ЦОНа;
процесс 8 – выдача работником ЦОНа нарочно или посредством отправки на электронную почту услугополучателя результата государственной услуги (уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного).
После сдачи всех необходимых документов услугополучателю выдается расписка с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзге де көрсетілген қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлім 3-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және
есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы және байланыс деректері
Р/с №
Арнайы комиссияның жұмыс органының атауы
Байланыс деректері
1
"Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет
безработных граждан"
Наименование услугодателя и их контактные данные
П/н
Наименование рабочего органа специальной комиссии
Контактные данные
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"

Павлодар қаласы Генерал Дүйсенов көшесі, 1-үй телефон: 8(7182)533133 defence6@mail.ru defence6@rambler.ru
12
"Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Успен ауданы 10 лет Независимости көшесі, 27-үй телефон: 8(71834)91400 zanusp@mail.ru
13
"Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауданы 1 Май көшесі, 18-үй телефон: 8 (71836)21354 sherb_zanet@mail.ru
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және
есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
Негізгі рәсімнің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының жазбаша келiсiмiн алады, кіріс құжаттар журналына тіркейді
Құжаттарды қарайды
Қағаз түрінде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны беруді жүзеге асырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Қағаз түрінде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны дайындайды
Қағаз түріндегі жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаға қол қояды
Қағаз түрінде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны береді,
5
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және
есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттауды көрсететін блок-сызба
1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және
есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
ХҚО АЖ арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

Город Павлодар улица Генерала Дюсенова, 1 телефон: 8(7182)533133 defence6@mail.ru defence6@rambler.ru
12
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Успенского района"
Успенский район улица 10 лет Независимости, 27 телефон: 8(71834)91400 zanusp@mail.ru
13
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района"
Щербактинский район улица 1 Мая, 18 телефон: 8 (71836)21354 sherb_zanet@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет
безработных граждан"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1) при обращении услугодателю:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет представленные услугополучателем документы, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, регистрирует в журнале входящей документации
Рассматривает документы
Осуществляет выдачу уведомления о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном виде
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготавливает уведомления о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном виде
Подписывает уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном виде
Выдача уведомления о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном виде
5
Сроки исполнения
В течение 3 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет
безработных граждан"
Блок-схема, отражающая описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
1) при обращении услугодателю:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет
безработных граждан"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Регистрация и постановка
на учет безработных граждан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"

Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет:
www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесi – адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысуға жолдама беру, онда мыналар қамтылады: 1) жұмысқа орналасуға жолдама; 2) қоғамдық жұмыстарға жолдама; 3) адамдарға кәсiби даярлауға, қайта даярлауға және бiлiктiлiгiн арттыруға жолдама; 4) әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жолдама; 5) жастар практикасына жолдама; 6) адамдарға кәсiби бағдарлануға тегiн қызметтер көрсету.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) көрсетілетін қызметті берушіге: көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке куәлігі немесе Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның куәлігі), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттың түпнұсқасы берiледi, содан кейiн құжаттың түпнұсқасы көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар ақпаратты алу мүмкіндігі болғанда көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат ұсыну талап етілмейді.
2. Көрсетiлетiн қызметтi алушы көрсетiлетiн қызметтi берушіге барлық қажет етілетін құжаттарды бергенде көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, жолдаманы дайындайды – 20 (жиырма) минуттың ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы көрсетiлетiн қызметтi алушыға жолдамаға қолын қояды - 5 (бес) минуттың ішінде.
Жолдаманы бас маман береді - 5 (бес) минуттың ішінде.

Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных
формах содействия занятости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Также государственная услуга оказывается через:
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости, которая включает в себя: 1) направление для трудоустройства; 2) направление на общественные работы; 3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации; 4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места; 5) направление на молодежную практику; 6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) к услугодателю: документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверение лица без гражданства), а также для оралманов – удостоверение оралмана.
Документы предоставляются в подлиннике для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю.
Представление документа, удостоверяющего личность услугополучателя не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем.
2. При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю - главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает направление – в течение 20 (двадцати) минут.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю направление – в течение 5 (пяти) минут.
Главный специалист осуществляет выдачу направления – в течение 5 (пяти) минут.

3. Рәсімнің нәтижесі жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысуға жолдама беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап порталда – 1 (бiр) жұмыс күнi.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну тәртібінің және рәсімнің реттілігі:
1-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін ЖСН-бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және парольді (автоматтандыру үдерісі) порталға енгізу үдерісі;
1-шарт – порталда тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
2-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректеріне бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
4-үдеріс - толтырылған нысанға (енгізілген деректерге, қоса берілген сканерленген құжатқа), мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуға көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi – ЭЦҚ) куәландыру;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжатты (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі арқылы жергілікті атқарушы орган (ЖАО) ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;

3. Результатом процедуры является выдача направления на участие в активных мерах содействия занятости.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
1. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем на портал – 1 (один) рабочий день.
Описание порядка обращения и последовательности процедур услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН) и пароля (процесс автоматизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в автоматизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портал;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в оказании запрашиваемой государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства"/региональный шлюз "электронного правительства" в информационной среде местных исполнительных органов (МИО) (далее - ИС МИО) и обработка государственной услуги главным специалистом услугодателя;

7-үдеріс – бөлімнің жауапты маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (қызметтi көрсету нәтижесi – адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысуға жолдама беру, онда мыналар қамтылады: 1) жұмысқа орналасуға жолдама; 2) қоғамдық жұмыстарға жолдама; 3) адамдарға кәсiби даярлауға, қайта даярлауға және бiлiктiлiгiн арттыруға жолдама; 4) әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жолдама; 5) жастар практикасына жолдама; 6) адамдарға кәсiби бағдарлануға тегiн қызметтер көрсетуді қамтитын жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуға жолдаманы) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімнің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдалана отыра қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында (диаграмма) берілген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлім 2-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді шараларына қатысуға жолдамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы және байланыс деректері
Р/с №
Арнайы комиссияның жұмыс органының атауы
Байланыс деректері
1
"Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (направление на участие в активных мерах содействия занятости, которая включает в себя: 1) направление для трудоустройства; 2) направление на общественные работы; 3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации; 4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места; 5) направление на молодежную практику; 6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главным специалистом услугодателя и передается в личный кабинет услугополучателя на портал.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 4 (диаграмма) к настоящему регламенту.
2. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 2 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в
активных формах содействия занятости"
Наименование услугодателя и их контактные данные
П/н
Наименование рабочего органа специальной комиссии
Контактные данные
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"

1. Жалпы ережелер
1. "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет:
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі:
көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту;
көрсетілетін қызметті алушыға (шетелдік қызметкерге) жұмысқа орналасуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
көрсетiлетiн қызметтi алушы (жұмыс берушi) шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат алу немесе қайта ресiмдеу үшiн:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Шетелдiк қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк аумағында еңбек қызметiн жүзеге асыру үшiн шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат беру, қайта ресiмдеу және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) маусымдық шетелдiк қызметкерлердi тартқан кезде – осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тартылатын шетелдiк қызметкерлер туралы мәлiметтер;
өзге де шетелдiк қызметкерлердi тартқан кезде:
3) өткен және ағымдағы күнтiзбелiк жылдар үшiн берiлген рұқсаттардың орындалу мерзiмi жеткен ерекше шарттарының (олар бар болған кезде) орындалуы туралы (еркiн нысанда) ақпарат;
4) осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тартылатын шетелдiк қызметкерлер туралы мәлiметтер;
тартылатын шетелдiк қызметкерлердiң бiлiктiлiгiн растайтын құжаттар:
5) Қазақстан Республикасының күшiне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен заңдастырылған бiлiмi туралы құжаттардың сканерленген түрiнде нотариат куәландырған аудармасы (егер құжат мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiнде толтырылған болса, көшiрмелерi);

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы" (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ области (далее - услугодатель).
Также государственная услуга оказывается через:
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является:
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (работодателю) на привлечение иностранной рабочей силы;
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (иностранному работнику) на трудоустройство.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
для получения или переоформления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы услугополучателем (работодателем):
1) заявление по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) при привлечении сезонных иностранных работников – сведения о привлекаемых иностранных работниках по форме согласно приложению 2 Стандарта;
при привлечении иных иностранных работников:
3) информация о выполнении особых условий разрешений, выданных за предыдущий и текущий календарные годы, срок исполнения которых наступил (при их наличии) (в произвольной форме);
4) сведения о привлекаемых иностранных работниках по форме согласно приложению 2 Стандарта;
документы на привлекаемых иностранных работников, подтверждающие их квалификацию:
5) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языках) документов об образовании в сканированном виде, легализованных в установленном законодательством Республике Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;

6) қызметкер бұрын жұмыс iстеген жұмыс берушiсiнiң ресми бланкiсiнде жазылған қызметкердiң еңбек қызметi туралы сканерленген түрiнде жазбаша растауы қоса берiлген қызметкердiң еңбек қызметi туралы ақпарат (тиiстi кәсiп бойынша жұмыс өтiлi жөнiнде бiлiктiлiк талаптары болған кезде) немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар;
7) шетелдiк жұмыс берушi мен тартылатын шетелдiк қызметкер арасында жасалған еңбек шартының (мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiндегi аудармасымен) сканерленген түрiнде нотариат куәландырған көшiрмесi (егер шетелдiк заңды тұлға – жұмыс берушi Қазақстан Республикасындағы қызметiн филиал, өкiлдiк құрмай жүзеге асыратын болса, өз қызметкерлерiн келiсiмшарт бойынша жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету үшiн Қазақстан Республикасына жiбередi);
8) жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету үшiн жасалған келiсiмшарттың (мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiндегi аудармасымен) сканерленген түрiнде нотариат куәландырған көшiрмесi (егер шетелдiк заңды тұлға – жұмыс берушi Қазақстан Республикасындағы қызметiн филиал, өкiлдiк құрмай жүзеге асыратын болса, өз қызметкерлерiн келiсiмшарт бойынша жұмысты орындау, қызметтер көрсету үшiн Қазақстан Республикасына жiбередi);
9) жұмыс берушiнiң басқа әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер аумағында жұмыстарды орындауға, қызметтердi көрсетуге арналған шартының, келiсiмшартының (мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiндегi аудармасымен) сканерленген түрiнде нотариат куәландырған көшiрмесi (шетелдiк қызметкерлердiң функционалдық мiндеттерiн күнтiзбелiк бiр жыл iшiнде күнтiзбелiк алпыс күннен артық бiрнеше әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында орындауы қажет болған жағдайда);
10) осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес кадрлардағы жергiлiктi қамту туралы ақпарат (мына адамдарды қоспағанда: шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi, мемлекеттiк мекемелер мен кәсiпорындар, шетелдiк қызметкерге жұмысқа орналасуға, шетелдiк заңды тұлғалардың өкiлдiктерiне, сондай-ақ басым жобалар мен шығу елдерi бойынша квоталар шегiнде, арнайы экономикалық аймақтың аумағында берiлетiн рұқсаттар);
11) ауыстырылатын қызметкерлердiң кәсiптерiн немесе мамандықтарын, паспортта немесе жеке куәлiкте көрсетiлген деректерге сәйкес тегiн, атын, әкесiнiң атын, ауыстыру мерзiмiн көрсете отырып, корпоративтiк ауыстыру (егер шетелдiк қызметкер корпоративтiк ауыстыру шеңберiнде тартылса) туралы шетелдiк заңды тұлға берген хаттың және (немесе) келiсiмнiң (мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiндегi аудармасымен) нотариат куәландырған аудармасы;

6) информация о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением в сканированном виде письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан;
7) нотариально засвидетельствованная копия (с переводом на государственный или русский языки) трудового договора, заключенного между иностранным работодателем и привлекаемым иностранным работником в сканированном виде (в случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, осуществляющее свою деятельность в Республике Казахстан без образования филиала, представительства, направляет своих работников в Республику Казахстан по контракту на выполнение работ, оказания услуг);
8) нотариально засвидетельствованная копия (с переводом на государственный или русский языки) контракта на выполнение работ, оказание услуг в сканированном виде (в случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, осуществляющее свою деятельность в Республике Казахстан без образования филиала, представительства, направляет своих работников в Республику Казахстан по контракту на выполнение работ, оказания услуг);
9) нотариально засвидетельствованная копия (с переводом на государственный или русский языки) договора, контракта работодателя на выполнение работ, оказание услуг на территории других административно-территориальных единиц в сканированном виде (в случае, если необходимо выполнение иностранными работниками функциональных обязанностей на территории нескольких административно-территориальных единиц более шестидесяти календарных дней в течение календарного года);
10) информация о местном содержании в кадрах по форме согласно приложению 3 Стандарта (за исключением следующих лиц: субъекты малого предпринимательства, государственные учреждения и предприятия, иностранному работнику на трудоустройство, представительства иностранных юридических лиц, а также разрешения, выдаваемые в рамках квот по приоритетным проектам и странам исхода, на территорию специальной экономической зоны);
11) нотариально заверенный перевод (на государственном и русском языках) письма и (или) соглашения иностранного юридического лица о корпоративном переводе с указанием сроков перевода, профессий или специальностей, фамилии, имени, отчества переводимых работников в соответствии с данными указанными в паспорте или удостоверении личности (в случае, если иностранный работник привлекается в рамках корпоративного перевода);

12) осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартына 4-қосымшада белгiленген нысан бойынша рұқсат берудiң ерекше шарттарын келiсу;
көрсетiлетiн қызметтi алушы (жұмыс берушi) шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсатты ұзарту үшiн:
1) Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) өткен және ағымдағы күнтiзбелiк жылдар үшiн берiлген рұқсаттардың орындалу мерзiмi жеткен ерекше шарттарының (олар бар болса) орындалуы туралы (еркiн нысанда) ақпарат;
3) жұмыс берушiнiң басқа әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер аумағында жұмыстарды орындауға, қызметтердi көрсетуге арналған шартының, келiсiмшартының (мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiндегi аудармасымен) сканерленген түрiнде нотариат куәландырған көшiрмесi (шетелдiк қызметкерлердiң функционалдық мiндеттерiн күнтiзбелiк бiр жыл iшiнде күнтiзбелiк алпыс күннен артық бiрнеше әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында орындауы қажет болған жағдайда);
4) Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес кадрлардағы жергiлiктi қамту туралы ақпарат (мына адамдарды қоспағанда: шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi, мемлекеттiк мекемелер мен кәсiпорындар, шетелдiк қызметкерге жұмысқа орналасуға, шетелдiк заңды тұлғалар өкiлдiктерiне, сондай-ақ басым жобалар мен шығу елдерi бойынша квоталар шегiнде, арнайы экономикалық аймақтың аумағында берiлетiн рұқсаттар);
5) рұқсаттың мерзiмiн ұзартуға негiздеме (еркiн нысанда);
6) рұқсаттың нотариат куәландырған көшiрмесi.
Жұмысқа орналасуға рұқсат алу немесе ұзарту үшiн көрсетiлетiн қызметтi алушы (шетелдiк қызметкер) көрсетiлетiн қызметтi берушiге:
1) Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiштi:
2) Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес шетелдiк қызметкер туралы мәлiметтердi;
шетелдiк қызметкердiң бiлiктiлiгiн растайтын құжаттарды:
1) Қазақстан Республикасының күшiне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен заңдастырылған бiлiмi туралы құжаттардың сканерленген түрiнде нотариат куәландырған аудармасын (егер құжат мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiнде толтырылған болса, көшiрмелерiн);
2) қызметкер бұрын жұмыс iстеген жұмыс берушiсiнiң ресми бланкiсiнде жазылған қызметкердiң еңбек қызметi туралы сканерленген түрiнде жазбаша растауы қоса берiлген қызметкердiң еңбек қызметi туралы ақпаратты (тиiстi кәсiп бойынша жұмыс өтiлi жөнiнде бiлiктiлiк талаптары болған кезде) немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттарды ұсынады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы (шетелдiк қызметкер) жұмысқа орналасуға рұқсатты қайта ресiмдеу үшiн көрсетiлетiн қызметтi берушiге:

12) согласование особых условий выдачи разрешений по форме согласно приложению 4 Стандарта;
для продления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы услугополучателем (работодателем):
1) заявление по форме согласно приложению 1 Стандарта;
2) информация о выполнении особых условий разрешений, выданных за предыдущий и текущий календарные годы, срок исполнения которых наступил (при их наличии) (в произвольной форме);
3) нотариально засвидетельствованная копия (с переводом на государственный или русский языки) договора, контракта работодателя на выполнение работ, оказание услуг на территории других административно-территориальных единиц в сканированном виде (в случае, если необходимо выполнение иностранными работниками функциональных обязанностей на территории нескольких административно-территориальных единиц более шестидесяти календарных дней в течение календарного года);
4) информация о местном содержании в кадрах по форме согласно приложению 3 Стандарта (за исключением следующих лиц: субъекты малого предпринимательства, государственные учреждения и предприятия, иностранному работнику на трудоустройство, представительства иностранных юридических лиц, а также разрешения, выдаваемые в рамках квот по приоритетным проектам и странам исхода, на территорию специальной экономической зоны);
5) обоснование продления срока разрешения (в произвольной форме);
6) нотариально заверенная копия разрешения.
Для получения или продления разрешения на трудоустройство услугополучатель (иностранный работник) представляет услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 5 Стандарта;
2) сведения об иностранном работнике по форме согласно приложению 2 Стандарта;
документы иностранного работника, подтверждающие его квалификацию:
1) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языке) документов об образовании в сканированном виде, легализованных в установленном законодательством Республике Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
2) информация о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением в сканированном виде письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан.
Для переоформления разрешения на трудоустройство услугополучатель (иностранный работник) представляет услугодателю:

1) Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiштi;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн ұсынады.
Рұқсат алу, қайта ресiмдеу және ұзарту кезiнде өткен және ағымдағы күнтiзбелiк жылдар үшiн берiлген рұқсаттардың орындалу мерзiмi шетелдiк жұмыс күшiн тарту кезiнде жеткен ерекше шарттардың орындалуы туралы ақпарат:
1) шетелдiк қызметкерлер қатарындағы:
05-2008 "Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiмнiң кәсiптерi мен мамандықтарының сыныптауышы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыныптауышына енгiзiлмеген кәсiптер немесе мамандықтар бойынша жұмыс iстейтiндерден;
этникалық қазақтар немесе бұрынғы отандастар болып табылатын адамдардан;
2) жұмыс берушiлер қатарындағы:
кадрлардағы жергiлiктi қамтуды ұлғайту бағдарламасын iске асыратындардан және Қазақстан Республикасының азаматтарын жалдау, даярлау және шетелдiк персоналды қысқарту бойынша мiндеттемелерi барлардан;
технологиялық жабдықты iске қосу, ретке келтiру және монтаждау бойынша жұмыстарды орындайтын мердiгерлердi қоса алғанда, 2010 – 2014 жылдарға арналған Қазақстанды индустрияландыру картасының тiзбесiне енгiзiлген жобаларды iске асыруға қатысатындардан;
"Өнiмдiлiк 2020" бағдарламасын iске асыруға қатысатындардан, жоғары бiлiктi шетелдiк мамандарды тартуға мемлекеттiк қолдау көрсету бойынша оң шешiм алғандардан;
шетелдiк жұмыс күшiн басым жобалар және шығу елдерi бойынша квота шегiнде тартатындардан;
шетелдiк жұмыс күшiн шетелдiк заңды тұлғалар өкiлдiктерiне тартатындардан;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мекемелерi немесе мемлекеттiк кәсiпорындары болып табылатындардан талап етiлмейдi.
Мемлекеттік қызмет көрсету барысында мынадай мәселелер бойынша құрылымдық бөлімшенің (қызметкердің) іс-әрекеті:
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру (41 жұмыс күні):
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттарының журналында және "Шетелдік жұмыс күші" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "ШЖК" АЖ) тіркейді (20 минуттан аспайды);
көрсетілетін қызметті беруші шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру жөніндегі комиссияның ұсынымы бойынша рұқсат беру туралы шешім қабылдайды (15 жұмыс күні ішінде);
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру туралы қабылдаған шешім туралы жұмыс берушіге "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - МДҚ АЖ) арқылы немесе жазбаша хабарлайды - 3 жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы немесе қағаз түрінде рұқсат беру туралы хабарлама алғаннан кейін жұмыс берушіге 20 жұмыс күні ішінде шетелдік жұмыс күшіне берілген рұқсаттың қолданылу мерзімінің тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарды ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы немесе қағаз түрінде қызмет алушыға 3 жұмыс күні ішінде рұқсат береді.
Шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты ұзарту (8 жұмыс күні):
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттарының журналында және "ШЖК" АЖ-да тіркейді - 20 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттар негізінде оны қабылдаған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсат мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты ұзарту туралы қабылдаған шешімі жөнінде жұмыс берушіге "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы немесе 3 жұмыс күні ішінде жазбаша түрде хабарлайды;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы немесе қағаз түрінде қызмет алушыға (қызмет алушы жұмыс берушіге өтініш білдірген жағдайда) рұқсат береді.
Шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу (31 жұмыс күні):
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттарының журналында және "ШЖК" АЖ-да тіркейді - 20 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті беруші 5 жұмыс күні ішінде рұқсатты қайта ресімдеу туралы шешім қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу туралы қабылданған шешім туралы жұмыс берушіге "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы немесе 3 жұмыс күні ішінде жазбаша түрде хабарлайды;
көрсетілетін қызметті алушы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы немесе қағаз түрінде рұқсат беру туралы хабарламаны алғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушіге 20 жұмыс күні ішінде шетелдік жұмыс күшіне рұқсаттың қолданылуы мерзімінің тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарды ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы немесе қағаз түрінде қызмет алушыға рұқсат береді – 3 жұмыс күні ішінде.
Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға рұқсат беру және оны ұзарту үшін 31 жұмыс күні:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттарының журналында және "ШЖК" АЖ-да" тіркейді - 20 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттар негізінде оны қабылдаған күннен бастап шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру туралы шешім қабылдайды - 5 жұмыс күні ішінде;
уәкілетті органның бас маманы шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру немесе оны ұзарту туралы қабылданған шешім туралы шетелдік қызметкерге "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы немесе жазбаша хабарлайды - 3 жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушы хабарлама алғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушіге рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін оның Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарды (банк пен қызметкердің арасындағы шарттың, шетелдік қызметкердің банк шотына кепілдік жарнаның енгізілгенін растайтын құжаттың көшірмесін) ұсынады - 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың көшірмелерін алған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға рұқсат береді.
Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу (3 жұмыс күні):
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттарының журналында және "ШЖК" АЖ-да тіркейді - 20 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті беруші шетелдік қызметкердің жұмысқа орналасуына арналған рұқсатты қайта ресімдейді - 3 жұмыс күні ішінде.

1) заявление по форме согласно приложению 5 Стандарта;
2) копия документа удостоверяющего личность.
При получении, переоформлении и продлении разрешений не требуются предоставления информации о выполнении особых условий разрешений, выданный за предыдущий и текущий календарные годы, срок исполнения которых наступил при привлечении иностранной рабочей силы:
1) из числа иностранных работников:
работающих по профессиям или специальностям, не вошедшим в Государственный классификатор Республики Казахстан 05-2008 "Классификатор профессий и специальностей технического и профессионального, послесреднего образования";
являющихся этническими казахами или бывшими соотечественниками;
2) из числа работодателей:
реализующих программы увеличения местного содержания в кадрах и имеющих обязательства по найму, подготовке граждан Республики Казахстан и сокращению иностранного персонала;
участвующих в реализации проектов, включенных в перечень Карты индустриализации Казахстана на 2010 - 2014 годы, включая подрядчиков, выполняющих работы по пуску, наладке и монтажу технологического оборудования;
участвующих в реализации Программы "Производительность 2020", получивших положительное решение по предоставлению государственной поддержки в привлечении высококвалифицированных зарубежных специалистов;
привлекающих иностранную рабочую силу в рамках квоты по приоритетным проектам и странам исхода;
привлекающих иностранную рабочую силу в представительства иностранных юридических лиц;
являющихся государственными учреждениями и государственными предприятиями Республики Казахстан.
Действия структурного подразделения (работника) в процессе оказания государственной услуги, по вопросу:
выдачи разрешения на привлечение иностранной рабочей силы (41 рабочий день):
главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации и информационной системе "Иностранная рабочая сила" (далее - ИС "ИРС") (не более 20 минут);
услугодатель по рекомендации Комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы принимается решение о выдаче (в течение 15 рабочих дней);
главный специалист услугодателя через информационную систему "Государственная база данных Е-лицензирование" (далее – ИС "ГБД Е-лицензирование") либо письменно уведомляет работодателя о принятом решении в выдаче - в течение 3 рабочих дней;
услугополучатель после получения уведомления о выдаче разрешения через ИС "ГБД Е-лицензирование" либо в бумажном виде представляет услугодателю документы, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения иностранной рабочей силы – (в течение 20 рабочих дней);
главный специалист услугодателя после подписания руководителем услугодателя через ИС "ГБД-Е лицензирование" либо в бумажном виде выдает разрешение услугополучателю - в течение 3 рабочих дней.
Продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы (8 рабочих дней):
главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации и ИС "ИРС" - не более 20 минут;
услугодатель на основании представленных документов с даты их принятия принимает решение о продлении срока разрешения на привлечение иностранной рабочей силы - в течение 5 рабочих дней;
главный специалист услугодателя через ИС "ГБД Е-лицензирование" либо письменно уведомляет работодателя о принятом решении в продлении - в течение 3 рабочих дней;
главный специалист услугодателя через ИС "ГБД-Е лицензирование" либо в бумажном виде выдает разрешение услугополучателю (при обращении услугополучателю к услугодателю).
Переоформление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы (31 рабочий день):
главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации и ИС "ИРС" - не более 20 минут;
услугодатель принимает решение о переоформлении разрешения - в течение 5 рабочих дней;
главный специалист услугодателя через ИС "ГБД Е-лицензирование" либо письменно уведомляет работодателя о принятом решении в переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы - в течение 3 рабочих дней;
услугополучатель после получения уведомления о выдаче разрешения через ИС "ГБД Е-лицензирование" либо в бумажном виде представляет услугодателю документы, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения иностранной рабочей силы - в течение 20 рабочих дней;
главный специалист услугодателя после подписания руководителем услугодателя через ИС "ГБД-Е лицензирование" либо в бумажном виде выдает разрешение услугополучателю - в течение 3 рабочих дней.
Для выдачи и продления разрешения на трудоустройство иностранному работнику (31 рабочих дней):
главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации и ИС "ИРС" - не более 20 минут;
услугодатель на основании представленных документов с даты их принятия принимает решение о выдаче разрешения на привлечение иностранной рабочей силы - в течение 5 рабочих дней;
главный специалист уполномоченного органа через ИС "ГБД Е-лицензирование" либо письменно уведомляет иностранного работника о принятом решении в выдаче или продлении на привлечение иностранной рабочей силы - в течение 3 рабочих дней;
услугополучатель после получения уведомления представляет услугодателю документы, гарантирующие его выезд из Республики Казахстан по истечении срока действия разрешения (копии договора между банком и работником) и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет иностранного работника - в течение 20 рабочих дней;
услугодатель выдает иностранному работнику разрешение на трудоустройство с даты получения копий документов - в течение 3 рабочих дней.
Переоформление разрешения на трудоустройство иностранному работнику (3 рабочих дня):
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации и ИС "ИРС" - не более 20 минут;
услугодатель переоформляет разрешение иностранному работнику на трудоустройство - в течение 3 рабочих дней.

3. Рәсімнің нәтижесі:
көрсетілетін қызмет алушыға (жұмыс берушіге) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және рұқсаттың мерзімін ұзарту;
көрсетілетін қызмет алушыға (жұмыс берушіге) жұмысқа орналастыруға рұқсат беру, қайта ресімдеу және рұқсаттың мерзімін ұзарту болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында (кесте) және 2-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Халыққа қызмет көрсету орталығымен мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде өзара іс-қимыл жасау қарастырылмаған.
2. Көрсетілетін қызметті алушы (жұмыс беруші) портал арқылы құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
рұқсат беру – 41 (қырық бiр) жұмыс күнi iшiнде;
рұқсатты қайта ресiмдеу – 31 (отыз бiр) жұмыс күнi iшiнде;
рұқсатты ұзарту – 8 (сегiз) жұмыс күнi iшiнде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну тәртібінің және рәсімнің реттілігі:
1-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін ЖСН-бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және парольді (автоматтандыру үдерісі) порталға енгізу үдерісі;
1-шарт – порталда тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
2-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректеріне бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
4-үдеріс - толтырылған нысанға (енгізілген деректерге, қоса берілген сканерленген құжатқа), мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) ЭҰШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (көрсетілетін қызмет алушыға (жұмыс берушіге) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және рұқсаттың мерзімін ұзартуды) қалыптастыруы. Электрондық құжат бас маманының ЭЦҚ-сын пайдалана отыра қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жүйесіне порталға жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында (диаграмма) берілген.

3. Результатом процедуры является:
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (работодателю) на привлечение иностранной рабочей силы;
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (иностранному работнику) на трудоустройство.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 1 (таблица) и в приложении 2 (блок-схема) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
1. Взаимодействие с центром обслуживания населения в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
2. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем (работодателем) через портал:
выдача разрешения – в течение 41 (сорок один) рабочих дня;
переоформление разрешения – в течении 31 (тридцать один) рабочего дня;
продление разрешения – в течении 8 (восемь) рабочих дней.
Описание порядка обращения и последовательности процедур услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс автоматизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в автоматизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портал;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в оказании запрашиваемой государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (работодателю) на привлечение иностранной рабочей силы). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главного специалиста и передается в личный кабинет услугополучателя на портал.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 3 (диаграмма) к настоящему регламенту.

1) рұқсат беру мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде:
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсыған құжаттарды тексереді
Шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру жөніндегі комиссияның ұсынымдары бойынша рұқсатты беру туралы шешім қабылдайды
Жұмыс берушіні "Е-лицензиялау МДҚ" АЖ арқылы немесе жазбаша түрде қабылданған шешім туралы хабарлайды
Көрсетілетін қызметті алушыдан шетелдік жұмыс күшіне рұқсаттың қолданылуы мерзімінің тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарды қабылдайды
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы "Е-лицензиялау МДҚ" АЖ арқылы немесе жазбаша түрде қол қойылғаннан құжаттарды қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Кіріс құжаттар журналында және "ШЖКТ" АЖ-да тіркейді
Қабылданған шешім туралы хабарламаға қол қояды
Хабарламаны жібереді
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді
Көрсетілетін қызметті алушыға "Е-лицензиялау МДҚ" АЖ арқылы немесе қағаз түрінде рұқсат береді
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан аспайды
15 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
20 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде

1) при обращении к услугодателю по вопросу выдачи разрешения:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Главный специалист услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет представленные услугополучателем документы
По рекомендации Комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы принимает решение о выдаче разрешения
Уведомляет работодателя через ИС "ГБД Е-лицензирование" либо письменно уведомляет о принятом решении
Принимает от услугополучателя документы, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения иностранной рабочей силы
После подписания руководителем услугодателя через ИС "ГБД-Е-лицензирование", либо в бумажном виде принимает подписанные документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрирует в журнале входящей документации и ИС "ИРС"
Подписывает уведомление о принятом решении
Направляет уведомление
Передает руководителю услугодателя
Выдает разрешение услугополучателю через ИС "ГБД Е лицензирование", либо в бумажном виде
5
Сроки исполнения:
Не более 20 минут
В течение 15 рабочих дней
В течение 3 рабочих дней
В течение 20 рабочих дней
В течение 3 рабочих дней

2) рұқсаттың мерзімін ұзарту мәселесі бойынша көрсетілетін қызмет берушіге өтініш берген кезде:
Негізгі рәсімнің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы берген құжаттарды тексереді
Рұқсат мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдайды
Жұмыс берушіні хабарламаны алғаннан кейін де шешім қабылданғаны туралы хабардар етеді
Қол қойылған құжаттарды қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Кіріс құжаттарының журналында және "ШЖК" АЖ-да тіркейді
Қабылданған шешім туралы хабарламаға қол қояды
Хабарламаны жібереді
Көрсетілетін қызметті алушыға "Е-лицензиялау МДҚ" АЖ арқылы немесе қағаз түрінде рұқсат береді
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан аспайды
5 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезінде

2) при обращении к услугодателю по вопросу продления разрешения:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет представленные услугополучателем документы
Принимает решение о продлении срока разрешения
Уведомляет работодателя о принятом решении
Принимает подписанные документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрирует в журнале входящей документации и ИС "ИРС"
Подписывает уведомление о принятом решении
Направляет уведомление
Выдает разрешение через ИС "ГБД Е-лицензирование" либо в бумажном виде
5
Сроки исполнения:
Не более 20 минут
В течение 5 рабочих дней
В течение 3 рабочих дней
При обращении услугополучателя к услугодателю

4) Шетелдік жұмыскерге жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты беру мен мерзімін ұзарту мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде:
Негізгі рәсімнің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді
Жұмысқа орналасу туралы рұқсат беру және мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдайды
Жұмыс берушіні хабарламаны алғаннан кейін де шешім қабылданғаны туралы хабардар етеді
Көрсетілетін қызметті алушыдан рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін оның Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарды (банк пен қызметкердің арасындағы шарттың, шетелдік қызметкердің банк шотына кепілдік жарнаның енгізілгенін растайтын құжаттың көшірмесін) қабылдайды
Ұсынылған құжаттарды қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Кіріс құжаттарының журналында және "ШЖК" АЖ-да тіркейді
Қабылданған шешім туралы хабарламаға қол қояды
Хабарламаны жібереді
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді
Рұқсат береді
5
Орындау мерзімі
20 минуттан аспайды
5 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
20 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
5) жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде:
Негізгі рәсімнің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарын тексереді
Рұқсаттың мерзімін қайта ресімдеу туралы шешім қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Кіріс құжаттарының журналында және "ШЖК" АЖ-да тіркейді
Рұқсатты қайта ресімдейді
5
Орындау мерзімі
20 минуттан аспайды
3 жұмыс күні ішінде
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек
қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттауды көрсететін сызба

4) при обращении к услугодателю по вопросу выдачи и продления разрешения на трудоустройство иностранному работнику:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет представленные услугополучателем документы
Принимает решение о выдаче и продлении срока разрешения на трудоустройство
Уведомляет работодателя о принятом решении и после получения уведомления
Принимает от услугополучателя документы, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения иностранной рабочей силы (копии договора между банком и работником) и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет иностранного работника
Принимает предоставленные документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрирует в журнале входящей документации и ИС "ИРС"
Подписывает уведомление о принятом решении
Направляет уведомление
Передает руководителю услугодателя
Выдает разрешение
5
Сроки исполнения:
Не более 20 минут
В течение 5 рабочих дней
В течение 3 рабочих дней
В течение 20 рабочих дней
В течение 3 рабочих дней
5) при обращении к услугодателю по вопросу переоформления разрешения на трудоустройство:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет представленные услугополучателем документы
Принимает решение о переоформлении срока разрешения
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
регистрирует в журнале входящей документации и ИС "ИРС"
Переоформляет разрешение
5
Сроки исполнения:
Не более 20 минут
В течение 3 рабочих дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача, переоформление и продление
разрешения иностранному работнику на
трудоустройство и работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы
для осуществления трудовой деятельности
на территории соответствующей
административно-территориальной единицы"
Блок-схема, отражающая описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті алушы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру жөніндегі мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде (41 жұмыс күні)
2) көрсетілетін қызметті алушы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсаттың мерзімін ұзарту жөніндегі мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде (8 жұмыс күні)
3) көрсетілетін қызметті алушы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу жөніндегі мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде (31 жұмыс күні)
4) көрсетілген қызметті алушы шетел жұмыскеріне жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты беру және мерзімін ұзарту жөніндегі мәселесімен көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде (31 жұмыс күні)
4) көрсетілген қызметті алушы жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу жөніндегі мәселесімен көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде (3 жұмыс күні)
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек
қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс
берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін
шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру,
қайта ресімдеу және ұзарту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Рұқсат беру мәселесі бойынша "Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Рұқсаттың мерзімін ұзарту мәселесі бойынша жүгінген
кезде "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Рұқсатты қайта ресімдеу мәселесі бойынша "Шетелдік
қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек
қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шетелдік жұмыскерге жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты
беру мен мерзімін ұзарту мәселелері бойынша "Шетелдік
қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру,
қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу
мәселелері бойынша "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға
және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1) при обращении услугополучателем к услугодателю по вопросу выдачи разрешения на привлечение иностранной рабочей силы (41 рабочий день)
2) при обращении услугополучателем к услугодателю по вопросу продления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы (8 рабочих дней)
3) при обращении услугополучателем к услугодателю по вопросу переоформления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы (31 рабочий день)
4) при обращении услугополучателем к услугодателю по вопросу выдачи и продления разрешения на трудоустройство иностранному работнику (31 рабочих дней)
5) при обращении услугополучателем к услугодателю по вопросу переоформления разрешения на трудоустройство (3 рабочих дня)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача, переоформление и продление
разрешения иностранному работнику на
трудоустройство и работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы
для осуществления трудовой деятельности
на территории соответствующей
административно-территориальной единицы"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача, переоформление
и продление разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей административно-
территориальной единицы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения
иностранному работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение иностранной рабочей
силы для осуществления трудовой деятельности на территории
соответствующей административно-территориальной
единицы" по вопросу выдачи разрешения
Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы для осуществления
трудовой деятельности на территории
соответствующей административно-территориальной
единицы" по вопросу продления разрешения
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения
иностранному работнику на трудоустройство и работодателям
на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления
трудовой деятельности на территории соответствующей
административно-территориальной единицы"
по вопросу переоформления разрешения
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для осуществления трудовой
деятельности на территории соответствующей
административно-территориальной единицы" по вопросу выдачи и
продления разрешения на трудоустройство иностранному работнику
Справочник бизнес-процессов № 5 оказания государственной услуги
"Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для осуществления трудовой
деятельности на территории соответствующей
административно-территориальной единицы" по вопросу
переоформления разрешения на трудоустройство
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи"

1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет:
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi – ХҚО);
кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – әкім) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес отбасы құрамы туралы мәлiметтер;
3) Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес адамның (өтiнiш берушiнiң отбасы мүшелерiнiң) алған табыстары туралы мәлiметтер;
4) Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы мәлiметтер;
5) көрсетiлетiн қызметтi алушының (отбасы мүшелерiнiң) тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi не мекенжай анықтамасы;
6) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысқан жағдайда әлеуметтiк келiсiмшарт болып табылады.
Осы тармақтың бiрiншi бөлiгiнiң 2) – 4) тармақшаларында көрсетiлген құжаттардың бланкiлерi мемлекеттiк қызметтi көрсету орындарында көрсетiлетiн қызметтi алушыларға берiледi және олар өздерi толтырады. Осы тармақтың бiрiншi бөлiгiнiң 5) тармақшасында көрсетiлген құжат түпнұсқада берiледi. Осы тармақтың бiрiншi бөлiгiнiң 6) тармақшасында көрсетiлген құжат салыстырып тексеру үшiн түпнұсқа мен көшiрмеде берiледi, содан кейiн түпнұсқасы көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
Көрсетiлген құжаттардағы ақпарат мемлекеттiк ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетiлетiн қызметтi алушының жеке басын куәландыратын тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжаттардың көшiрмелерiн ұсыну талап етiлмейдi.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Также государственная услуга оказывается через:
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - ЦОН);
акима поселка, села, сельского округа (далее – аким).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление по форме согласно приложению 1 Стандарта;
2) сведения о составе семьи согласно приложению 2 Стандарта;
3) сведения о полученных доходах лица (членов семьи заявителя) согласно приложению 3 Стандарта;
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства согласно приложению 4 Стандарта;
5) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства услугополучателя (членов семьи), либо адресная справка;
6) социальный контракт, в случаях участия в активных мерах содействия занятости.
Бланки документов, указанных в подпунктах 2) - 4) части первой настоящего пункта, предоставляются услугополучателю в местах оказания государственной услуги и заполняются им собственноручно. Документ, указанный в подпункте 5) части первой настоящего пункта, предоставляется в оригинале. Документ, указанный в подпункте 6) части первой настоящего пункта предоставляется в подлиннике и копии для сверки, после чего оригинал возвращается услугополучателю.
Предоставление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами.

2. Көрсетiлетiн қызметтi берушi егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттiк қызметтер көрсету кезiнде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының жазбаша келiсiмiн алады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушіге тiркелген және мемлекеттiк қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген өтiнiштiң үзбелi талоны беріледі – 15 минуттың ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, хабарлама немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 4 (төрт) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе оның өкіліне сенімхат бойынша) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты өзі келгенде береді немесе көрсетілетін қызметті алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
3. Рәсімнің нәтижесі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, ХҚО-ға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 7 (жетi) жұмыс күнi iшiнде.
ХҚО-ға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өнделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-үдеріс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) операторын авторландыру үдерісі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қол (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын ХҚО АЖ-да тексеру;
2-үдеріс ХҚО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚО АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (жеке тұлғалар үшін де деректер енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқықты куәландыратын сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы оператордың бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен ХҚО АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс - оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-үдеріс – бөлімнің жауапты маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімінің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-үдеріс – ХҚО қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны) көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі немесе электрондық поштасына жіберуі.
Барлық қажеттi құжаттар тапсырылғаннан кейін көрсетiлетiн қызметтi алушыға тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы:

2. Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы - в течение 15 минут.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – в течение 4 (четырех) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу уведомления о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю (либо его представителю по доверенности) при личном посещении или направляет почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 (одного) рабочего дня.
3. Результатом процедуры является выдача уведомления о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
1. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в ЦОН с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН – 7 (семь) рабочих дней.
Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОНа на информационной среде ЦОНа (далее – ИС ЦОН) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС ЦОНа подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в автоматизации на ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОНа;
процесс 3 – выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОНа заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа) запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС ЦОНа;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (МИО) (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главным специалистом услугодателя и передается в информационную систему ЦОНа;
процесс 8 – выдача работником ЦОНа нарочно или посредством отправки на электронную почту услугополучателя результата государственной услуги (уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи).
После сдачи всех необходимых документов услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) өтiнiштiң нөмiрi мен қабылданған күнi көрсетiлген өтiнiш;
2) сұрау салынған мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берiлетiн күнi (уақыты) мен орны;
5) орталықтың құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) көрсетiлетiн қызметтi алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, көрсетiлетiн қызметтi алушы өкiлiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары көрсетiлген қолхат берiледi.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тiзбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкерi құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат бередi.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында (диаграмма) берілген.
2. Әкімге өтініш білдірген кезде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімімен Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті ұсынады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушіге тiркелген және мемлекеттiк қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген өтiнiштiң үзбелi талоны беріледі – 15 минуттың ішінде.
Әкімдіктің бас маманы өтінішті кіріс құжаттар журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге береді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы әкімдіктің бас маманы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды - 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы әкімге хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді - 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Әкімдіктің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді - 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзге де көрсетілген қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.

1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 4 (диаграмма) к настоящему регламенту.
2. При обращении акиму:
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту, с перечнем документов, перечисленных в пункте 9 к Стандарту.
Услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – не более 15 (пятнадцати) минут.
Главный специалист акимата регистрирует заявление в журнале входящей документации и передает полученные от услугополучателя документы услугодателю – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные акимом документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 2 (двух) рабочих дней.
Главный специалист услугодателя передает акиму уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Главный специалист акимата выдает услугополучателю уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 5 (пяти) рабочих дней
Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
3. Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
4. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.

1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
Негізгі рәсімнің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттарды қабылдау
Ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру. Көрсетілетін қызмет алушыдан мемлекеттiк қызметтер көрсету кезiнде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға жазбаша келiсiмiн алу. Кіріс құжаттар журналында тіркеу, құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Тіркеу күні көрсетілген үзбелі талонды беру
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Көрсетілетін қызметті берушіге хабарлама немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
5
Орындау мерзімдері
15 минуттың ішінде
4 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде

1) при обращении услугодателю:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принятие всех необходимых документов
Проверка представленных документов. Получение письменного согласия услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг. Регистрация в журнале входящей документации, рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Осуществление выдачи уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача отрывного талона с указанием даты регистрации
Подготовка уведомления о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированного ответа об отказе предоставления государственной услуги
Подписание уведомления о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача услугополучателю уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
5
Сроки исполнения
В течение 15 минут
В течение 4 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня

2) Әкімге өтініш білдірген кезде:
Рәсімнің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
Атауы
Әкімдіктің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Әкімдіктің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттарды қабылдау
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тексеру, кіріс құжаттар журналында тіркеу
Ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру. Кіріс құжаттар журналында тіркеу
Құжаттарды қарау
Хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруді жүзеге асыру
Хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Үзбелі талон беру
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жіберу
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу
Көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды
5 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттауды көрсететін блок-сызба
1) көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
2) әкімге өтініш білдірген кезде:
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
ХҚО АЖ арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
5-қосымша
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік
қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

2) при обращении акиму:
Действия процессов (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование
Главный специалист акимата
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Главный специалист акимата
3
Наименование действия (процесса процедуры, операции) и их описание
Принятие всех необходимых документов
Проверка представленных услугополучателем документов, регистрация в журнале
Прием и проверка представленных документов. Регистрация в журнале входящей документации
Рассмотрение документов
Осуществляет передачу уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Прием уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организациионно - распорядительное решение)
Выдача отрывного талона с указанием даты регистрации
Направление документов услугодателю
Подготовка уведомления о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Подписание уведомления о назначении государственной адресной социальной по-мощи, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Передача уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
Выдача услугополучателю уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
В течение 5 рабочих дней
В течение 5 рабочих дней
В течение 2 рабочих дней
В течение 5 рабочих дней
В течение 5 рабочих дней
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственной адресной
социальной помощи"
Блок-схема, отражающая описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
1) при обращении услугополучателем услугодателю:
2) при обращении акиму:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственной адресной
социальной помощи"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи"
Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных представительных органов"

1. Жалпы ережелер
1. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет:
кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі (бұдан әрі – әкім);
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсетудің нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті жеке деректерді жинақтауға және өңдеуге келісімді көрсете отыра, ерікті түрде жазылған өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша отбасының құрамы туралы мәліметтер;
5) тұлғаның (отбасы мүшелерінің) табысы туралы мәліметтер;
6) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын акт және/немесе құжат болып табылады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері беріледі, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
2. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызмет алушыға оның тіркелу күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі - 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындайды – 6 (алты) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны өзі келгенде береді немесе көрсетілетін қызмет алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді – 1 жұмыс күні ішінде.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Также государственная услуга оказывается через:
акима поселка, села, сельского округа (далее – аким);
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление произвольной формы с указанием согласия на сбор и обработку персональных данных, необходимых для назначения социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
4) сведения о составе семьи по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
5) сведения о доходах лица (членов семьи);
6) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации;
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
2. При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю - услугополучателю выдается талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – не более 30 (тридцати) минут.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление о назначении социальной помощи – в течение 6 (шести) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю уведомление о назначении социальной помощи – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу уведомления о назначении социальной помощи услугополучателю при личном посещении или направляет почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 (одного) рабочего дня.

3. Рәсімнің нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Халыққа қызмет көрсету орталығымен мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде өзара іс-қимыл жасау қарастырылмаған.
2. Әкімге өтініш білдірген кезде:
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін береді.
Көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі - 30 (отыз) минуттан аспайды.
Әкімдіктің бас маманы өтінішті кіріс құжаттар журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге береді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы әкімдіктің бас маманы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындайды – 4 (төрт) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы әкімге әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны береді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Әкімдіктің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны береді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (блок-сызба) және 3-қосымшасында (кесте) көрсетілген.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап – 8 (сегiз) жұмыс күнi.
Әлеуметтiк көмек көрсету үшiн құжаттар жетiспеген не олардың бүлiнуiне, жоғалуына байланысты өтiнiш берушiнiң қажеттi құжаттарды беру мүмкiндiгi болмаған жағдайда – 20 (жиырма) жұмыс күнi iшiнде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну тәртібінің және рәсімнің реттілігі:
1-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алу үшін жеке сәйкестендіру номірін (бұдан әрі ЖСН) және парольді (автоматтандыру үдерісі) порталға енгізу үдерісі;
1-шарт – порталда тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
2-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректеріне бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
4-үдеріс - толтырылған нысанға (енгізілген деректерге, қоса берілген сканерленген құжатқа), мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) ЭҰШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-үдеріс көрсетілетін қызметті берушінің бас маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімнің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдалана отыра қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне порталға жібереді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында (диаграмма) берілген.

3. Результатом процедуры является уведомление о назначении социальной помощи.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
1. Взаимодействие с центром обслуживания населения в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
2. При обращении акиму:
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет перечень документов, перечисленных в пункте 9 Стандарта.
Услугополучателю выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – не более 30 (тридцати) минут.
Главный специалист акимата регистрирует заявление в журнале входящей документации и передает полученные от услугополучателя документы услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные главным специалистом акимата документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление о назначении социальной помощи – в течение 4 (четырех) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении социальной помощи – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя передает акиму уведомление о назначении социальной помощи – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист акимата выдает услугополучателю уведомление о назначении социальной помощи – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
3. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем на портал – 8 (восемь) рабочих дней.
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи, либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей срок оказания государственной услуги - в течение 20 (двадцати) рабочих дней.
Описание порядка обращения и последовательности процедур услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароля (процесс автоматизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателем через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в автоматизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портал;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в оказании запрашиваемой государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через ШЭП/РШЭП в информационную систему местного исполнительного органа (далее - ИС МИО) и обработка государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении социальной помощи). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главного специалиста и передается в личный кабинет услугополучателя на портал.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 4 (диаграмма) к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлім 4-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы және байланыс деректері
Р/с №
Арнайы комиссияның жұмыс органының атауы
Байланыс деректері
1
"Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

4. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Назначение социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов"
Наименование услугодателя и их контактные данные
П/н
Наименование рабочего органа специальной комиссии
Контактные данные
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"

1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
Негізгі рәсімнің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттарды қабылдайды
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді
Құжаттарды қарайды
Хабарлама беруді жүзеге асырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Өтініштің үзбелі талонын береді
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама жобасын дайындау
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қояды
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама береді
5
Орындау мерзімдері
30 минуттан аспайды
6 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде

1) при обращении услугодателю:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает все необходимые документы
Проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации
Рассматривает документы
Осуществляет выдачу уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает отрывной талон заявления
Подготавливает проект уведомления о назначении социальной помощи
Подписывает уведомление о назначении социальной помощи
Выдача уведомления о назначении социальной помощи
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течение 6 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня

2) әкімге өтініш білдірген кезде:
Рәсімдердің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
Атауы
Әкімдіктің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Әкімдіктің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттарды қабылдайды
Көрсетілген қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тексеру, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру
Әкімдік ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді
Құжаттарды қарайды
Хабарламаны беруді жүзеге асырады
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Өтініштің үзбелі талонын береді
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын жіберу
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындайды
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қояды
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны береді
Көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны береді
5
Орындау мерзімдері
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
4 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттауды көрсететін блок-сызба
1) Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
2) әкімге өтініш білдірген кезде:
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

2) при обращении акиму:
Действия процессов (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование
Главный специалист акимата
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Главный специалист акимата
3
Наименование действия (процесса процедуры, операции) и их описание
Принимает все необходимые документы
Проверка представленных услугополучателем документов, выдача расписки о приеме соответствующих документов
Проверяет представленные акиматом документы, регистрирует в журнале входящей документации
Рассматривает документы
Осуществляет передачу уведомления
Прием уведомления о назначении социальной помощи
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительные решение)
Выдает отрывной талон заявления
Направление пакета документа услугодателю
Подготавливает уведомление о назначении социальной помощи
Подписывает уведомление о назначении социальной помощи
Передает уведомление о назначении социальной помощи
Выдача услугополучателю уведомление о назначении социальной помощи
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течение 1 рабочего дня
В течение 4 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Назначение социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов"
Блок-схема, отражающая описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
1) при обращении услугодателю:
2) при обращении акиму:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Назначение социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных представительных органов"
Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"

1. Жалпы ережелер
1. "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет:
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi – ХҚО);
тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – әкім) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) еркін нысанда өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімдерінің анықтамасы);
4) жұмыс орнынан анықтама;
5) екінші деңгейдегі банкте немесе банк операцияларын жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда дербес шоты бар екенін растайтын құжат болып табылады.
Көрсетілген құжаттардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну талап етілмейді.
2. Көрсетілетін қызметті беруші, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы ұсынылған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындайды – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қояды - 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Бас маман көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны (немесе оның өкіліне сенімхат бойынша) өзі барғанда береді немесе қызмет алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Также государственная услуга оказывается через:
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - ЦОН);
акима поселка, села, сельского округа (далее – аким), в случае отсутствия услугодателя по месту жительства.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление в произвольной форме;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка, либо справка сельских акимов);
4) справка с места работы;
5) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций.
Предоставление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами.
2. Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление о назначении социальной помощи – в течение 7 (семи) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении социальной помощи – в течение 2 (двух) рабочих дней.
Главный специалист осуществляет выдачу уведомления о назначении социальной помощи услугополучателю (либо его представителю по доверенности) при личном посещении или направлении почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 (одного) рабочего дня.

3. Рәсімнің нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Ауылдық елдi мекендерде тұратын және жұмыс iстейтiн әлеуметтiк сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтiк көмек тағайындау" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, ХҚО-ға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күнi iшiнде.
ХҚО-ға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өнделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-үдеріс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) операторын авторландыру үдерісі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қол (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын ХҚО АЖ-да тексеру;
2-үдеріс ХҚО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚО АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы оператордың бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен ХҚО АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс – оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ)/"электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің бас маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімінің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-үдеріс – ХҚО қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны) көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі немесе электрондық поштасына жіберуі.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тiзбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкерi құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат бередi.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында (диаграмма) берілген.

3. Результатом процедуры является выдача уведомления о назначении социальной помощи.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
1. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в ЦОН с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов в ЦОН – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОНа на информационной среде ЦОНа (далее – ИС ЦОН) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС ЦОНа подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в автоматизации на ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОНа;
процесс 3 – выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОНа заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа) запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС ЦОНа;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (МИО) (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении социальной помощи). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главным специалистом услугодателя и передается в информационную систему ЦОНа;
процесс 8 – выдача работником ЦОНа нарочно или посредством отправки на электронную почту услугополучателя результата государственной услуги (уведомление о назначении социальной помощи).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 4 (диаграмма) к настоящему регламенту.

2. Әкімге өтініш білдірген кезде:
Мемлекеттік қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Әкімдіктің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды кіріс құжаттар журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті берушіге береді – 4 (төрт) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы ауылдық округ әкімі ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындайды – 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы әкімдікке әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны береді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Әкімдіктің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны береді – 4 (төрт) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
3. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілмейді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігініңн, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзге де көрсетілген қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлім 4-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс
істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын
сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы және байланыс деректері
Р/с №
Арнайы комиссияның жұмыс органының атауы
Байланыс деректері
1
"Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

2. При обращении акиму:
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет документы, перечисленные в пункте 9 Стандарта.
Главный специалист акимата регистрирует в журнале входящей документации и передает полученные от услугополучателя документы услугодателю – в течение 4 (четырех) рабочих дней.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные акимом сельского округа документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление о назначении социальной помощи – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю уведомление о назначении социальной помощи – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя передает в акимат уведомление о назначении социальной помощи – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист акимата выдает услугополучателю уведомление о назначении социальной помощи – в течение 4 (четырех) рабочих дней
Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
3. Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
4. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в
сельских населенных пунктах, по
приобретению топлива"
Наименование услугодателя и их контактные данные
П/н
Наименование рабочего органа специальной комиссии
Контактные данные
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"

1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
Негізгі рәсімнің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру. Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алу. Кіріс журналына тіркеу, құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Хабарлама беруді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындау
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қою
Қызмет алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру
5
Орындау мерзімдері
7 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
2) әкімге өтініш білдірген кезде:
Рәсімдердің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
Атауы
Әкімдіктің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Әкімдіктің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тексеру, кіріс құжаттар журналына тіркеу
Ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру. Кіріс құжаттар журналына тіркеу
Құжаттарды қарау
Құжаттарды беруді жүзеге асыру
Көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге беру
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындау
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қою
Әкімдікке әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру
Көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру
5
Орындау мерзімдері
4 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
4 жұмыс күні ішінде
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс
істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын
сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттауды көрсететін блок-сызба
1) Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
3) Әкім арқылы өтініш білдірген кезде:
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс
істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын
сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
ХҚО АЖ арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Ауылдық елді мекендерде
тұратын және жұмыс
істейтін әлеуметтік сала
мамандарына отын сатып
алу бойынша әлеуметтік
көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін
әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

1) при обращении услугодателю:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка представленных документов. Получение письменного согласия услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг. Регистрация в журнале входящей документации, рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Осуществление выдачи уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготовка уведомления о назначении социальной помощи
Подписание уведомления о назначении социальной помощи
Выдача услугополучателю уведомления о назначении социальной помощи
5
Сроки исполнения
В течение 7 рабочих дней
В течение 2 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
2) при обращении акиму:
Действия процессов (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
Главный специалист акимата
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Главный специалист акимата
3
Наименование действия (процесса процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка представленных услугополучателем документов, регистрация в журнале входящей документации
Прием и проверка представленных документов. Регистрация в журнале входящей документации
Рассмотрение документов
Осуществление передачи документов
Прием документов от услугодателя
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача полученных от услугополучателя документов услугодателю
Подготовка уведомления о назначении социальной помощи
Подписание уведомления о назначении социальной помощи
Передача уведомления о назначении социальной помощи в акимат
Выдача услугополучателю уведомления о назначении социальной помощи
5
Сроки исполнения
В течение 4 рабочих дней
В течение 5 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
В течение 4 рабочих дней
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в
сельских населенных пунктах, по
приобретению топлива"
Блок-схема, отражающая описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
1) при обращении услугодателю:
2) при обращении через акима:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в
сельских населенных пунктах, по
приобретению топлива"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Назначение социальной
помощи специалистам социальной
сферы, проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы, проживающим и работающим в сельских
населенных пунктах, по приобретению топлива"

Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы
мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет:
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi – ХҚО) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесi:
көрсетiлетiн қызметтi берушiде немесе ХҚО-да:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешiм;
2) куәлiктi немесе оның телнұсқасын беру;
Зейнетақы төлеу жөніндегі орталықта:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеу;
2) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетiлетiн қызметтi алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1 және (немесе) 2-қосымшасына (ларына) сәйкес нысан бойынша өтініш (тер);

Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне,
выплата единовременной государственной денежной компенсации,
выдача удостоверений"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Также государственная услуга оказывается через:
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - ЦОН);
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является:
услугодателем и ЦОН:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
в Государственном центре по выплате пенсии:
1) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
2) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающих наказание в местах лишения свободы.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление (я) по формам согласно приложению (ям) 1 и (или) 2 к Стандарту государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - стандарт);

2) жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендiру үшiн);
3) тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжат;
4) банк шоты туралы мәлiметтер немесе өтемақы беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйыммен жасалған шарт;
5) 1949 жылдан бастап 1965 жылды қоса алғандағы, 1966 жылдан бастап 1990 жылды қоса алғандағы кезеңдерде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттарды (мұрағат анықтамалары, ауылдық, кенттiк Халық депутаттары кеңестерiнiң, тұрғын үйдi пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмдерiнiң, пәтер иелерi кооперативтерiнiң анықтамаларын; еңбек кiтапшасын; оқу орнын бiтiргенi туралы дипломды; әскери билеттi; туу туралы куәлiктi, орта бiлiм туралы аттестатты, негiзгi мектептi бiтiргенi туралы куәлiктi), болған кезде - "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгiленген тәртiппен бұрын берiлген куәлiк болып табылады.
Егер осы тармақтың 5) тармақшасында көрсетiлген құжаттар сақталмаса, онда ядролық сынақтардың әсерiне ұшыраған аумақтарда тұрудың заңды фактiлерiн және кезеңiн белгiлеу туралы соттың шешiмi ұсынылады.
Құжаттар салыстырып тексеру үшiн көшiрмелерде және түпнұсқаларда ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
Көрсетiлген құжаттардағы ақпарат мемлекеттiк ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетiлетiн қызметтi алушының жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжаттардың көшiрмелерiн ұсыну талап етiлмейдi.
2. Мемлекеттiк қызметтерді көрсету кезiнде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының жазбаша келiсiмiн алады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажет етілетін құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызмет алушыға оған тіркелгені және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді - 30 (отыз) минуттың ішінде.
Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешім алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешім дайындайды - 16 (он алты) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешімге қол қояды – 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Куәлік немесе оның телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешімді қабылдағаннан кейін куәлікті немесе оның телнұсқасын дайындайды 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы куәлікке немесе оның телнұсқасына қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешімді және/немесе куәлікті немесе оның көшірмесін береді 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі егер мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау үшін қосымша сұрау салу, тексерулер жүргізу қажет болған жағдайда 1 (бір) айға ұзартылады.

2) документ, удостоверяющий личность (для идентификации);
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) сведения о банковском счете или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
5) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы), при наличии - удостоверение, выданное ранее в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном полигоне".
Если документы, указанные в подпункте 5) настоящего пункта не сохранились, то предоставляется решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники возвращаются услугополучателю.
Представление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами.
2. Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов – услугополучателю выдается талон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы – в течение 30 минут.
Для получения решения о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне:
главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает решение о признании гражданина Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – в течение 16 (шестнадцати) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю решение о признании гражданина Республики Казахстан пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – в течение 3 (трех) рабочих дней.
Для получения удостоверения или его дубликата:
главный специалист услугодателя после принятия решения о регистрации гражданина пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне подготавливает удостоверение или его дубликат – в течение 3 (трех) рабочих дней.
руководитель услугодателя подписывает удостоверение или его дубликат – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу решения о признании гражданина Республики Казахстан пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и/или удостоверение или его дубликат – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Срок оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц в случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказании государственной услуги.

3. Рәсімнің нәтижесі Қазақстан Республикасының азаматын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешімді және/немесе куәлікті немесе оның көшірмесін беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) басқа да қызмет берушілермен өзара
іс-әрекет жасау, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, ХҚО-ға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап:
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу немесе тiркеуден бас тарту туралы шешiм қабылданған өтiнiштi тiркеген күннен бастап - 20 (жиырма) жұмыс күнi;
алғашқы рет жүгiнген көрсетiлетiн қызметтi алушыларға куәлiк беру - Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу туралы шешiм қабылданғаннан кейiн бес жұмыс күнi iшiнде;
куәлiктiң телнұсқасын беру - көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшi тiркелген күнiнен бастап 5 (бес) жұмыс күнi iшiнде.
Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi мемлекеттiк қызмет көрсету туралы шешiмдi қабылдау үшiн қосымша сұрау салу, тексеру жүргiзу қажет болған жағдайларда 1 (бiр) айға ұзартылады.
ХҚО-ға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өнделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-үдеріс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) операторын авторландыру үдерісі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қол (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын ХҚО АЖ-да тексеру;
2-үдеріс ХҚО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚО АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы оператордың бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен ХҚО АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс - оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;

3. Результатом процедуры является выдача решения о признании гражданина Республики Казахстан пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и/или удостоверение или его дубликат.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
1. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в ЦОН с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН:
со дня регистрации заявления принятие решения о регистрации или отказе в регистрации гражданам пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 (двадцать) рабочих дней;
выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям – в течение 5 (пять) рабочих дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача дубликата удостоверения - в течение 5 (пять) рабочих дней со дня регистрации заявления услугополучателя;
Срок оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц в случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказании государственной услуги;
Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОНа на информационной среде ЦОНа (далее – ИС ЦОН) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС ЦОНа подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в автоматизации на ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОНа;
процесс 3 – выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОНа заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа) запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС ЦОНа;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (МИО) (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги главным специалистом услугодателя;

7-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің бас маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (көрсетілетін қызметті беруші және ХҚО-мен: 1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешiмді; 2) куәлiктi немесе оның телнұсқасын беруді; Зейнетақы төлеу жөніндегі орталықта: 1) көрсетiлетiн қызметтi алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеуді; 2) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетiлетiн қызметтi алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақыны) қалыптастыруы.
Электрондық құжатты бөлімінің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді.
8-үдеріс – ХҚО қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (көрсетілетін қызметті беруші және ХҚО-мен: 1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешiмді; 2) куәлiктi немесе оның телнұсқасын беруді; Зейнетақы төлеу жөніндегі орталықта: 1) көрсетiлетiн қызметтi алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеуді; 2) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетiлетiн қызметтi алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақыны) көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі немесе электрондық поштасына жіберуі.
2. Барлық қажеттi құжаттар тапсырылғаннан кейін көрсетiлетiн қызметтi алушыға қабылданған құжаттардың тiзбесi, өтiнiштi қабылдаған ХҚО қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде), өтiнiштi берген күнi және уақыты көрсетiлген қолхат беріледі.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тiзбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкерi құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат бередi.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында (диаграмма) берілген.
3. Мемлекеттік қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.

процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (услугодателем и ЦОН: 1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне; 2) выдача удостоверения или его дубликата; в Государственном центре по выплате пенсии: 1) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей; 2) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающих наказание в местах лишения свободы).
Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главным специалистом услугодателя и передается в информационную систему ЦОНа;
процесс 8 – выдача работником ЦОНа нарочно или посредством отправки на электронную почту услугополучателя результата государственной услуги (услугодателем и ЦОН: 1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне; 2) выдача удостоверения или его дубликата; в Государственном центре по выплате пенсии: 1) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей; 2) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающих наказание в местах лишения свободы).
2. После сдачи всех необходимых документов услугополучателю выдается расписка, в которой указывается перечень принятых документов фамилия, имя и отчество (при наличии) работника ЦОН принявшего заявление, дата и время подачи заявления.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 4 (диаграмма) к настоящему регламенту.
3. Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
4. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.

1) көрсетілетін қызметті алушыға шешім алу үшін өтініш білдірген кезде:
Негізгі рәсімдердің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдайды
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді
Құжаттарды қарастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Талон береді
Кіріс құжаттар журналына тіркейді
Көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасының азаматын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешімді беру
5
Орындау мерзімдері
30 минут ішінде
16 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
2) көрсетілетін қызметті берушіге куәлік немесе оның телнұсқасын беру туралы өтініш білдіргенде:
Рәсімдердің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Қазақстан Республикасының азаматын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешім қабылдағаннан кейін куәлік немесе оның телнұсқасын беру туралы құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Куәлікті немесе оның көшірмесін беруді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Куәлікті немесе оның телнұсқасын дайындау
Куәлікке немесе оның телнұсқасына қол қою
Көрсетілетін қызметті алушыға куәлікті немесе оның телнұсқасын беру
5
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу,
куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттауды көрсететін блок-сызба
1. Шешім алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
2. Көрсетілетін қызметті берушіге куәлік немесе оның телнұсқасын беруге өтініш білдірген кезде:
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу,
куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
ХҚО АЖ арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
Шешім алу үшін жүгінген кезде "Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

1) при обращении услугодателю за решением:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает документы
Проверяет представленные услугополучателем документы
Рассмотрение документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает талон
Регистрирует в журнале входящей документации.
Подписание решения о признании гражданина Республики Казахстан, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
5
Сроки исполнения
В течение 30 минут
В течение 16 рабочих дней
В течение 3 рабочих дней
2) при обращении услугодателю за удостоверением или его дубликатом:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает решение о регистрации гражданина, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, рассматривает документы на выдачу удостоверения или его дубликата
Рассмотрение документов
Осуществление выдачи удостоверения или его дубликата
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготовка удостоверения или его дубликата
Подписание удостоверения или его дубликата
Выдача услугополучателю удостоверения или его дубликата
5
Сроки исполнения
В течение 3 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне, выплата единовременной
государственной денежной компенсации,
выдача удостоверений"
Блок-схема, отражающая описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
1. при обращении услугодателю за решением:
2. при обращении услугодателю за удостоверением или его дубликатом:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне, выплата единовременной
государственной денежной компенсации,
выдача удостоверений"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Регистрация и учет
граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне, выплата
единовременной государственной
денежной компенсации,
выдача удостоверений"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне,
выплата единовременной государственной денежной компенсации,
выдача удостоверении" при обращении за разрешением

Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Куәлік немесе оның телнұсқасын беру туралы жүгінген кезде
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы
мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін
оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды рәсімдеу туралы хабарлама беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды рәсімдеу мемлекеттік қызмет" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының және немесе оның заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
3) мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасынан көшірме үзінді;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектерi және жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар үшiн – белгiленген үлгiдегi куәлiк;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары үшiн – тұрғылықты жерi бойынша медициналық ұйымның протездiк-ортопедиялық көмек көрсету қажеттiгi туралы қорытындысы;
6) жұмыс берушi-дара кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актi және жұмыс берушi-дара кәсiпкердiң қызметiнiң тоқтатылғаны немесе заңды тұлғаның таратылғаны туралы құжат.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары және көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.

Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной
государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"
при обращении за удостоверением или его дубликатом
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи (далее - уведомление).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление по форме согласно приложению Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и/или законного представителя;
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов - выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны - удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны – заключение медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - акт о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.

2. Көрсетiлетiн қызметтi алушы қажеттi құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушi көрсетілетін қызметті алушыға тiркелген күнi мен мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон бередi – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, хабарлама дайындайды – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаны өзі келгенде береді немесе көрсетілетін қызметті алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
3. Рәсімнің нәтижесі хабарламаны беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 3-бөлім 3-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді қолдану қарастырылмаған.
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды рәсімдеу"
мемлекетік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы және байланыс деректері
Р/с №
Арнайы комиссияның жұмыс органының атауы
Байланыс деректері
1
"Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

2. При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю - услугополучателю выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – не более 30 (тридцати) минут.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление – в течение 7 (семи) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает уведомление – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу уведомления услугополучателю (либо законному представителю) при личном посещении или направляет почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 (один) рабочего дня.
3. Результатом процедуры является выдача уведомления.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 3 дополнен пунктом 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
Взаимодействие с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрены.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Наименование услугодателя и их контактные данные
П/н
Наименование рабочего органа специальной комиссии
Контактные данные
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"

Шарбақты ауданы 1 Май көшесі, 18-үй телефон: 8 (71836)21354 sherb_zanet@mail.ru
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды рәсімдеу"
мемлекетік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Негізгі рәсімнің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттарды қабылдау
Ұсынылған құжаттарды тексеру. Кіріс құжаттар журналына тіркеу, құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Хабарламаны беруді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Тіркеу күні көрсетілген талон беру
Мүгедектерге протездiкортопедиялық көмек ұсыну мерзiмдерiн көрсетуімен құжаттарды ресiмдеу туралы хабарламаны дайындау
Хабарламаға қол қою
Хабарламаны беру
5
Орындау мерзімдері
30 минуттан аспайды
7 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды рәсімдеу"
мемлекетік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттауды көрсететін блок-сызба
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін
оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

Щербактинский район улица 1 Мая, 18 телефон: 8 (71836)21354 sherb_zanet@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принятие всех необходимых документов
Проверка представленных документов. Регистрация в журнале входящей документации, рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Осуществление выдачи уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача талона с указанием даты регистрации
Подготовка уведомления об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи
Подписание уведомления
Выдача уведомления
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течение 7 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Блок-схема, отражающая описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно-ортопедической помощи"
Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими и обязательными
гигиеническими средствами"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдар беру мерзiмдерi көрсетiлген құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) көрсетiлетiн қызметтi алушының және/немесе заңды өкiлiнiң жеке басын куәландыратын құжат;
3) кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – баланың туу туралы куәлiгi;
4) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндi көшірме;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi үшiн – белгiленген үлгiдегi куәлiк;
6) жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар үшiн – жеңiлдiкке құқығы туралы белгiсi бар зейнеткерлiк куәлiгi;
7) бiрiншi, екiншi, үшiншi топтағы мүгедектер үшiн – зейнеткерлiк куәлiгiнiң көшiрмесi;
8) жұмыс берушi-дара кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайларда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен еңбек жарақатын алған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актi және жұмыс берушi-дара кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушының және/немесе заңды өкiлiнiң жеке басын куәландыратын құжат;
2) кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – баланың туу туралы куәлiгi;
3) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндi көшiрме;
4) жұмыс берушi-дара кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайларда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен еңбек жарақатын алған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актi және жұмыс берушi-дара кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
1) Стандарттың қосымшасынға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) көрсетiлетiн қызметтi алушының және/немесе заңды өкiлiнiң жеке басын куәландыратын құжат;

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств (далее - уведомление).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
по обеспечению сурдотехническими средствами:
1) заявление по форме согласно приложению Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и/или законного представителя;
3) для несовершеннолетних детей инвалидов - свидетельство о рождении ребенка;
4) выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
5) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – удостоверение установленного образца;
6) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы;
7) для инвалидов первой, второй, третьей групп – копия пенсионного удостоверения;
8) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - акт о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
по обеспечению тифлотехническими средствами:
1) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и/или законного представителя;
2) для несовершеннолетних детей инвалидов - свидетельство о рождении ребенка;
3) выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - акт о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
1) заявление по форме согласно приложению к Стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и/или законного представителя;

1. Жалпы ережелер
1. "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесi жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң және есту кемiстiгi бар мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметтерiн ұсыну мерзiмi көрсетiлген құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң және есту кемiстiгi бар мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметтерiн ұсыну үшiн мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) көрсетiлетiн қызметтi алушының және/немесе заңды өкiлiнiң жеке басын куәландыратын құжат;
3) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндi көшiрме;
4) мүгедектiгi туралы анықтама болып табылады.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары және көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
2. Көрсетiлетiн қызметтi алушы қажеттi құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушi көрсетiлетiн қызметтi алушыға тiркелген күні және мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон бередi - 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы тапсырған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны дайындайды - 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша өкіліне) өзі келгенде береді немесе көрсетiлетiн қызметтi алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху (далее – уведомление об оформлении документов).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление по форме согласно приложению Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и/или законного представителя;
3) выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) справка об инвалидности.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
2. При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю - услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – не более 30 (тридцать) минут.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, готовит уведомление об оформлении документов – в течение 7 (семи) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает уведомление об оформлении документов – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист осуществляет выдачу уведомления об оформлении документов услугополучателю (либо представителю по доверенности) при личном посещении или направляет почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 (одного) рабочего дня.

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі мүгедектерге кресло-арба беру мерзімдерін көрсетуімен құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған өтініш;
2) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы;
3) жазатайым оқиға туралы акт және жұмыс берушінің-жеке кәсіпкердің қызметін тоқтату туралы немесе заңды тұлғаны жою туралы құжат болып табылады.
Cалыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері беріледі, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
2. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажет етілетін құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді - 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, хабарлама дайындайды – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаға қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Бас маман көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаны өзі келгенде береді немесе көрсетілетін қызметті алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
3. Рәсімнің нәтижесі хабарламаны беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам кресла-коляски (далее - уведомление).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление по форме согласно приложению Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида;
3) акт о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
2. При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю - услугополучателю выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – не более 30 (тридцать) минут.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление – в течение 7 (семи) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю уведомление – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист осуществляет выдачу уведомления услугополучателю при личном посещении или направляет почтой по адресу. указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 рабочего дня.
3. Результатом процедуры является выдача уведомления.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламентің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметтің көрсетілетін нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметтің көрсету натижесі қызмет көрсету мерзiмi көрсетiлген, санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетiлетiн қызметтi алушының, заңды өкiлiнiң жеке басын куәландыратын құжат;
3) денсаулық сақтау ұйымы берген санаторий-курорттық карта;
4) тұрақты тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкiмдерiнiң анықтамасы);
5) мүгедектiгi туралы анықтамадан үзiндi көшiрме және мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндi көшiрмелер;
6) мүгедектiң жазбаша келiсiмiмен басқа адам өтiнiш бiлдiрген кезде – оның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi болып табылады.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары және көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
2. Көрсетiлетiн қызметтi алушы барлық қажеттi құжаттарды ұсынған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушi тiркелген күнi және мемлекеттiк қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон бередi - 30 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, хабарлама дайындайды - 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша өкіліне, не заңды өкіліне) өзі келгенде береді немесе көрсетілетін қызмет алушының өтінішінде көрсетілген мекенжай бойынша пошта арқылы жібереді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам санаторно-курортного лечения (далее - уведомление).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление по форме согласно приложению Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, законного представителя;
3) санаторно-курортная карта, выданная организацией здравоохранения;
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов)
5) выписка из справки об инвалидности и выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
6) при подаче заявления другим лицом с письменного согласия инвалида – копия документа, удостоверяющего его личность.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
2. При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю - услугополучателю выдается талон заявления с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – не более 30 (тридцати) минут.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление – в течение 7 (семи) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает уведомление – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу уведомления услугополучателю (либо представителю по доверенности или законному представителю) при личном посещении или направляет почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 (одного) рабочего дня.

1. Жалпы ережелер
1. "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі үй жағдайында көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтер мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жазбаша өтiнiш;
2) баланың тууы туралы куәлiгiнiң немесе жеке куәлiгiнiң көшiрмесi;
3) тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкiмдерiнiң анықтамалары);
4) мүгедектiгi туралы анықтаманың көшiрмесi (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
5) осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндi көшiрме (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
7) зейнеткерлiк жастағы адамдар үшiн – зейнеткерлiк куәлiгiнiң көшiрмесi;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және оларға теңестiрiлген адамдар үшiн – Ұлы Отан соғысының қатысушысы мен мүгедегi және оларға теңестiрiлген адам мәртебесiн растайтын куәлiктiң көшiрмесi болып табылады.
Құжаттардың көшiрмелерi түпнұсқаларымен қоса ұсынылады, салыстырып тексерiлгеннен кейiн көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
2. Көрсетiлетiн қызметтi алушы қажеттi құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушi тiркелген және мемлекеттiк қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон бередi - 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 11 (он бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 1 ( бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға өзі келгенде береді немесе көрсетілетін қызмет алушының өтінішінде көрсетілген мекенжай бойынша пошта арқылы жібереді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому (далее – уведомление об оформлении документов), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) письменное заявление по форме согласно приложению 1 Стандарта;
2) копия свидетельства о рождении ребенка или удостоверения личности;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских акимов);
4) копия справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинская карта по форме согласно приложению 2 Стандарта;
6) копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц пенсионного возраста – копия пенсионного удостоверения;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – копия удостоверения, подтверждающего статус участника и инвалида Великой Отечественной войны и лица, приравненного к ним;
Копии документов предоставляются вместе с оригиналами, которые после сверки возвращаются услугополучателю.
2. При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю - услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – не более 30 (тридцати) минут.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление об оформлении документов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 11 (одиннадцати) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает уведомление об оформлении документов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист осуществляет выдачу уведомления об оформлении документов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю (либо представителю по доверенности) при личном посещении или направляет почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 (одного) рабочего дня.

1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтер мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Стандарттың 1 немесе 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жазбаша өтініш;
2) баланың туу туралы куәлігінің немесе жеке куәлігінің көшірмесі;
3) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
4) Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша медициналық карта;
5) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме (қарттар үшін талап етілмейді);
6) он сегіз жастан асқан адамдар үшін – соттың адамды әрекетке қабілетсіз деп тану туралы шешімі (болған кезде);
7) зейнеткерлік жастағы адамдар үшін – зейнеткерлік куәлігінің көшірмесі;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері және оларға теңестірілген адамдар үшін – Ұлы Отан соғысының қатысушысы мен мүгедегі және оларға теңестірілген адам мәртебесін растайтын куәлігінің көшірмесі болып табылады.
Құжаттардың көшірмелері түпнұсқаларымен бірге ұсынылады, салыстырып тексерілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
2. Көрсетiлетiн қызметтi алушы қажеттi құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушi тiркелген және мемлекеттiк қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон бередi - 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтер мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтер мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтер мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға өзі келгенде береді немесе көрсетілетін қызмет алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) письменное заявление по форме согласно приложениям 1 или 2 Стандарта;
2) копия свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности;
3) копия справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
4) медицинская карта по форме согласно приложению 3 Стандарта;
5) копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
6) для лиц старше восемнадцати лет – решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
7) для лиц пенсионного возраста – копия пенсионного удостоверения;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – копия удостоверения, подтверждающего статус участника и инвалида Великой Отечественной войны и лица, приравненного к ним.
Копии документов предоставляются вместе с оригиналами, которые после сверки возвращаются услугополучателю.
2. При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю - услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – не более 30 (тридцати) минут.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 14 (четырнадцати) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего день.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу уведомления об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги при личном посещении услугополучателя или направляет почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 (одного) рабочего дня.

1. Жалпы ережелер
1. "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет:
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi – ХҚО);
ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – Әкім) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш.
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат болып табылады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасы берiледi, содан кейiн құжаттың түпнұсқасы көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
Мемлекеттiк ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы мәлiметтердi көрсетiлетiн қызметтi берушi немесе ХҚО тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкiлеттi лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
2. Көрсетiлетiн қызметтi берушi, ХҚО мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының жазбаша келiсiмiн алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді. Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды – 5 минуттың ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтамаға қол қояды – 5 минуттың ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді – 5 минуттың ішінде.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Также государственная услуга оказывается через:
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - ЦОН);
акима сельского округа (далее – аким).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
Документы предоставляются в подлиннике для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных должностных лиц.
2. Услугодатель, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале – в течение 5 (пяти) минут.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале – в течение 5 (пяти) минут.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале услугополучателю (либо его представителю по доверенности) – в течение 5 (пяти) минут.

3. Рәсімнің нәтижесі көрсетілетін қызметті алышыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Әкімге өтініш білдірген кезде:
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың қосымшасына сәйкес нысан бойынша 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін береді.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасы берiледi, содан кейiн құжаттың түпнұсқасы көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
Әкімдіктің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды кіріс құжаттар журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге береді – 3 (үш) минуттың ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы әкімдікпен берілген құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды – 5 (бес) минуттың ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтамаға қол қояды - 2 (екі) минуттың ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы Әкімдіктің бас маманына ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді – 3 (үш) минуттың ішінде.
Әкімдіктің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді – 2 (екі) минуттың ішінде.
Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, ХҚО-ға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) жұмыс күнi (құжаттарды ХҚО-ға қабылдаған күн мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмiне кiрмейдi).
ХҚО-ға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өнделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-үдеріс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) операторын авторландыру үдерісі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қол (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын ХҚО АЖ-да тексеру;
2-үдеріс ХҚО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚО АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы оператордың бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен ХҚО АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс – оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-үдеріс – бөлімнің жауапты маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (көрсетілетін қызметті алышыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімінің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-үдеріс – ХҚО қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (көрсетілетін қызметті алышыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы) көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі немесе электрондық поштасына жіберуі.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тiзбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкерi құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат бередi.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында (диаграмма) берілген.

3. Результатом процедуры является выдача справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
1) При обращении акиму:
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет заявление по форме согласно приложению к Стандарту с перечнем документов, перечисленных в пункте 9 к Стандарту.
Документы предоставляются в подлиннике для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю.
Главный специалист акимата регистрирует заявление в журнале входящей документации и передает полученные от услугополучателя документы услугодателю – в течение 3 (трех) минут.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные главным специалистом акимата документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале – в течение 5 (пяти) минут.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале – в течение 2 (двух) минут.
Главный специалист услугодателя передает главному специалисту акимата справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале – в течение 3 (трех) минут.
Главный специалист акимата выдает услугополучателю справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале – в течение 2 (двух) минут.
Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
2. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в ЦОН с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН – 3 (три) рабочих дня (день приема документов в ЦОНе не входит в срок оказания государственной услуги).
Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОНа на информационной среде ЦОНа (далее – ИС ЦОН) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС ЦОНа подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в автоматизации на ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОНа;
процесс 3 – выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОНа заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа) запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС ЦОНа;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (МИО) (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главным специалистом услугодателя и передается в информационную систему ЦОНа;
процесс 8 – выдача работником ЦОНа нарочно или посредством отправки на электронную почту услугополучателя результата государственной услуги (справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 4 (диаграмма) к настоящему регламенту.

3. Мемлекеттік қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігініңн, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзге де көрсетілетін қызметті беруші-лермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлім 4-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы және байланыс деректері
Р/с №
Арнайы комиссияның жұмыс органының атауы
Байланыс деректері
1
"Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

3. Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
4. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной социальной помощи"
Наименование услугодателя и их контактные данные
П/н
Наименование рабочего органа специальной комиссии
Контактные данные
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"

1) Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
Рәсімдердің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдайды және тексереді, Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының жазбаша келiсiмiн алады, кіріс құжаттар журналында тіркейді
Құжаттарды қарайды
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы беруді жүзеге асырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтамаға қол қояды
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді
5
Орындау мерзімдері
5 минуттың ішінде
5 минуттың ішінде
5 минуттың ішінде

1) при обращении услугодателю:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет представленные услугополучателем документы, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, регистрирует в журнале входящей документации
Рассматривает документы
Осуществляет выдачу справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготавливает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
Подписывает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
Выдача справки, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
5
Сроки исполнения
В течение 5 минут
В течение 5 минут
В течение 5 минут

2) Әкімге өтініш білдірген кезде:
Рәсімдердің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
Атауы
Әкімдіктіктің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Әкімдіктің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдайды және тексереді
Әкімдіктіктің бас маманымен берілген құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді
Құжаттарды қарайды
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы беруді жүзеге асырады
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Қызмет берушіге құжаттар топтамасын жібереді
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтамаға қол қояды
Әкімдіктік бас маманына ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді
Қызмет алушыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді
5
Орындау мерзімдері
3 минуттың ішінде
5 минуттың ішінде
2 минуттың ішінде
3 минуттың ішінде
2 минуттың ішінде
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттауды көрсететін блок-сызба
1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
2) Әкім арқылы өтініш білдірген кезде:
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
ХҚО АЖ арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

2) при обращении акиму:
Действия процессов (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
Главный специалист акимата
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Главный специалист акимата
3
Наименование действия (процесса процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка представленных документов
Проверяет представленные главным специалистом акимата документы, регистрирует в журнале входящей документации
Рассматривает документы
Осуществляет передачу справки, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
Прием справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление пакета документов услугодателю
Подготавливает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
Подписывает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
Передает главному специалисту акимата справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
Выдача услугополучателю справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
5
Сроки исполнения
В течение 3 минут
В течение 5 минут
В течение 2 минут
В течение 3 минут
В течение 2 минут
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной социальной помощи"
Блок-схема, отражающая описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
1) при обращении услугодателю:
2) при обращении через акиму:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной социальной помощи"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки,
подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к
получателям адресной
социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям адресной
социальной помощи" при обращении услугодателю

Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет:
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi – ХҚО);
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама болып табылады (бұдан әрі – анықтама).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе төлқұжаты, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның куәлігі), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі болып табылады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасы беріледі, содан кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Мемлекеттiк ақпараттық жүйелерде қамтылған, жеке басын куәландыратын құжат туралы мәлiметтердi көрсетiлетiн қызметтi берушi тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкiлеттi лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.

Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Также государственная услуга оказывается через:
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - ЦОН);
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является справка о регистрации в качестве безработного (далее - справка).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверение лица без гражданства), а также для оралманов – удостоверение оралмана;
Сведения о документе, удостоверяющем личность, содержащихся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченных должностных лиц.

2. Көрсетiлетiн қызметтi берушi, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының жазбаша келiсiмiн алады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, анықтаманы дайындайды - 5 (бес) минуттың ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызмет алушының анықтамасына қол қояды - 3 (үш) минуттың ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы анықтама беруді жүзеге асырады - 2 (екі) минуттың ішінде.
3. Рәсімнің нәтижесі анықтаманы беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, ХҚО-ға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi: көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап – 15 минут.
ХҚО-ға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өнделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-үдеріс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) операторын авторландыру үдерісі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қол (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын ХҚО АЖ-да тексеру;
2-үдеріс ХҚО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚО АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы оператордың бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен ХҚО АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс – оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің бас маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтаманы) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімінің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-үдеріс – ХҚО қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтаманы) көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі немесе электрондық поштасына жіберуі.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті алатын күні және тіркелген күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген қолхат беріледі.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкерi құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат бередi.

2. Услугодатель, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает справку – в течение 5 (пяти) минут.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю справку – в течение 3 (трех) минут.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу справки – в течение 2 (двух) минут.
3. Результатом процедуры является выдача справки.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
1. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в ЦОН с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН – 15 минут.
Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОНа на информационной среде ЦОНа (далее – ИС ЦОН) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС ЦОНа подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в автоматизации на ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОНа;
процесс 3 – выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОНа заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа) запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС ЦОНа;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (МИО) (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главным специалистом услугодателя и передается в информационную систему ЦОНа;
процесс 8 – выдача работником ЦОНа нарочно или посредством отправки на электронную почту услугополучателя результата государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного).
После сдачи всех необходимых документов услугополучателю выдается расписка с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында (1-диаграмма) берілген.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi: көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын порталға жүгінген сәттен бастап – 15 минут.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну тәртібінің және рәсімнің реттілігі:
1-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін ЖСН-сін және парольді (автоматтандыру үдерісі) порталға енгізу үдерісі;
1-шарт – порталда тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
2-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректеріне бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
4-үдеріс - толтырылған нысанға (енгізілген деректерге, қоса берілген сканерленген құжатқа), мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) ЭҰШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің бас маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтаманы) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімнің бас маманы ЭЦҚ-ны пайдалана отыра қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында (2-диаграмма) берілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.

Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 4 (диаграмма 1) к настоящему регламенту.
2. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документов услугополучателем на портал – 15 минут.
Описание порядка обращения и последовательности процедур услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс автоматизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в автоматизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портал;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в оказании запрашиваемой государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главного специалиста и передается в личный кабинет услугополучателя на портал.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 4 (диаграмма 2) к настоящему регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.

1. Жалпы ережелер
1. "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші) көрсетеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет:
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi – ХҚО);
кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – әкім) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі - тағайындау туралы хабарлама немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздемелер бойынша мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме:
1) Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) көрсетiлетiн қызметтi алушының жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлiгi, шетелдiктiң Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты) (сәйкестендiру үшiн); сондай-ақ оралмандар үшiн – оралман куәлiгi;
3) баланың (балалардың) тууы туралы куәлiгi (куәлiктерi) не туу туралы актiлiк жазбадан үзiндi көшiрме (2007 жылғы 13 тамызға дейiн туған жағдайда);
4) көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерi баланың тууы туралы куәлiгiндегi деректермен сәйкес келмеген жағдайда, неке қию (некенi бұзу) туралы куәлiк (некеге 2008 жылғы 1 маусымға дейiн тұрған жағдайда);
5) құжаттардың түпнұсқалары негiзiнде толтырылған осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес отбасының құрамы туралы мәлiметтер;
6) осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес отбасы мүшелерiнiң табыстары туралы мәлiметтер;
7) отбасының тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжат;
8) балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгiлеудi немесе асырап алуды растайтын құжат;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее - государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Также государственная услуга оказывается через:
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - ЦОН);
акима поселка, села, сельского округа (далее – аким).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявление по форме согласно приложению 1 Стандарта;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан) (для идентификации); а также для оралманов – удостоверение оралмана;
3) свидетельство (свидетельства) о рождении ребенка (детей), либо выписка из актовой записи о рождении (в случае рождения до 13 августа 2007 года);
4) свидетельство о заключении (расторжении) брака (в случае заключения брака до 1 июня 2008 года), в случае расхождения данных услугополучателя с данными в свидетельстве о рождении ребенка;
5) сведения о составе семьи согласно приложению 2 Стандарта государственной услуги, заполненные на основании оригиналов документов;
6) сведения о доходах членов семьи согласно приложению 3 Стандарта государственной услуги;
7) документ, подтверждающий регистрацию по настоящему месту жительства семьи;
8) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения);

9) жәрдемақыларды беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйымдағы банк шотының нөмiрлерi туралы мәлiметтердi растайтын құжат;
10) өтiнiштi және қажеттi құжаттарды үшiншi адамдар берген жағдайда – сенiмхат болып табылады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушының жеке басын куәландыратын құжатын, баланың (балалардың) тууы туралы куәлiгiн не (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейiн жүргiзiлген тiркеулер бойынша) туу туралы актiлiк жазбадан үзiндi көшiрменi, (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейiн жүргiзiлген тiркеулер бойынша) неке қию туралы куәлiктi, сондай-ақ 6), 7), 8) тармақшаларда көрсетiлген құжаттарды, оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алу мүмкiндiгi болған жағдайда талап етiлмейдi.
Құжаттар:
көрсетiлетiн қызметтi берушiге немесе ХҚО-ға түпнұсқаларда ұсынылады сканерден өткiзiледi, содан кейiн көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады;
Әкiмге салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалар мен көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
2. Көрсетiлетiн қызметтi берушi, ауылдық округ әкiмi, ХҚО, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының жазбаша келiсiмiн алады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушiге – көрсетiлетiн қызметтi алушыға тiркелген және мемлекеттiк қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген өтiнiштiң үзбелi талоны беріледі - 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді және басшыға қарау үшін жібереді – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бас маманға орындау үшін жібереді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы тағайындау туралы хабарламаның немесе Стандарттың 10-тармағында қарастырылған жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын дайындайды - 4 (төрт) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы тағайындау туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты өзі келгенде береді немесе көрсетiлетiн қызметтi алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді – 1 жұмыс күні ішінде.

9) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий;
10) доверенность – в случае подачи заявления и необходимых документов третьими лицами;
Представление документа, удостоверяющего личность услугополучателя, свидетельства о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельства о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), а также сведения документов, указанных в подпунктах 6), 7), 8) не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем.
Документы предоставляются:
услугодателю или в ЦОН в подлинниках, которые сканируются, после чего возвращаются услугополучателю;
Акиму в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
2. Услугодатель, аким сельского округа, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю - услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – не более 30 (тридцати) минут.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации и направляет руководителю для рассмотрения - не более 30 (тридцати) минут.
Руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет главному специалисту для исполнения - в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя подготавливает проект уведомления о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – в течение 4 (четырех) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу уведомления о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги при личном посещении или направляет почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – в течение 1 (одного) рабочего дня.

3. Рәсімнің нәтижесі тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
2. Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Әкімге өтініш білдірген кезде:
көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген үзбелі талон береді - 30 (отыз) минуттан аспайды.
Әкімнің бас маманы өтінішті кіріс құжаттар журналында тіркейді және қызмет алушыдан алынған құжаттарды қызмет берушіге береді – 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы әкім ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді және басшыға қарастыру үшін жібереді – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бас маманға орындау үшін жібереді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы тағайындау туралы хабарламаның немесе Стандартының 10-тармағында қарастырылған жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын дайындайды - 12 (он екі) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы тағайындау туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетiлетiн қызметтi берушінің бас маманы әкімге тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жібереді - 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Әкімнің бас маманы көрсетiлетiн қызметтi алушының үзбелі талоны негізінде көрсетiлетiн қызметтi алушыға тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді - 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және 3-қосымшасында (блок-сызба) көрсетілген.
Әкім арқылы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің нәтижесі көрсетiлетiн қызметтi алушыға тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады - 2 (екі) жұмыс күні ішінде.

3. Результатом процедуры является выдача уведомления о назначении, либо мотивированный ответ об отказе.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
1. При обращении к акиму:
услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – не более 30 (тридцати) минут.
Главный специалист акима регистрирует заявление в журнале входящей документации и передает полученные от услугополучателя документы главному специалисту услугодателя – в течение 3 (трех) рабочих дней.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные акимом документы, регистрирует в журнале входящей документации и направляет руководителю для рассмотрения - не более 30 минут.
Руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет главному специалисту для исполнения - в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя подготавливает проект уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – в течение 12 (двенадцати) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Главный специалист услугодателя направляет акиму уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 3 (трех) рабочих дней.
Главный специалист акима выдает услугополучателю уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 2 (двух) рабочих дней.
Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) и в приложении 3 (блок-схема) к настоящему регламенту.
Результатом процедуры оказания государственной услуги через акима является выдача услугополучателю уведомления о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение 2 (двух) рабочих дней.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, ХҚО-ға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күнi ішінде.
ХҚО-ға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өнделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-үдеріс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) операторын авторландыру үдерісі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қол (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын ХҚО АЖ-да тексеру;
2-үдеріс ХҚО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚО АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-үдеріс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы оператордың бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен ХҚО АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-үдеріс – оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің бас маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімінің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-үдеріс – ХҚО қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты) көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі немесе электрондық поштасына жіберуі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ХҚО арқылы тапсырған кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат өтініштің қабылданғанын растау болып табылады, онда мыналар көрсетіледі:

2. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в ЦОН с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов в ЦОН – в течение 7 (семи) рабочих дней.
Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОНа на информационной среде ЦОНа (далее – ИС ЦОН) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС ЦОНа подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в автоматизации на ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОНа;
процесс 3 – выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОНа заполненной формы (введенных данных, прикрепленного сканированного документа) запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС ЦОНа;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (МИО) (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главным специалистом услугодателя и передается в информационную систему ЦОНа;
процесс 8 – выдача работником ЦОНа нарочно или посредством отправки на электронную почту услугополучателя результата государственной услуги (уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги).
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через ЦОН – подтверждением принятия заявления является расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) қабылданған нөмірі мен күні көрсетілген өтініш;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеу үшін өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының, оның өкілінің толық аты-жөні және олардың байланыс телефондары.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тiзбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкерi құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат бередi.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында (диаграмма) берілген.
ХҚО арқылы мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесi – көрсетілетін қызметті алушыға тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
3. Мемлекеттік қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлім 4-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы және байланыс деректері
Р/с №
Арнайы комиссияның жұмыс органының атауы
Байланыс деректері
1
"Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и назначение приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 4 (диаграмма) к настоящему регламенту.
Результатом процедуры оказания государственной услуги через ЦОН является выдача услугополучателю уведомления о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
3. Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
4. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет"
Наименование услугодателя и их контактные данные
П/н
Наименование рабочего органа специальной комиссии
Контактные данные
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"

1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде:
Негізгі рәсімнің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттарды қабылдайды
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді
Құжаттарды қарайды
Құжаттарды оңдейді
Құжаттар жобасын қарайды
Қол қойылған құжаттарды қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Өтініштің үзбелі талонын береді
Кіріс құжаттар журналында тіркейді
Орындау үшін бас маманға жібереді
Тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
Тағайындау туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
5
Орындау мерзімдері
30 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
1 (бір) жұмыс күні ішінде
4 (төрт) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
3) әкімге өтініш берген кезде:
Рәсімдердің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл-дың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Атауы
Әкімнің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Әкімнің бас маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттарды қабылдау
Құжаттарды кіріс құжаттар журналында тіркейді
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тескереді
Құжаттарды қарайды
Құжаттарды өңдейді
Қол қойылған құжаттарды қарайды
Қол қойылған құжаттарды қабылдайды
Тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Өтініштің үзбелі талонын береді
Қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді
Кіріс құжаттар журналында тіркейді
Орындау үшін бас маманға жібереді
Тағайындау туралы хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
Тағайындау туралы хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Тағайындау туралы хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
Көрсетілетін қызметті алушыға тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
5
Орындау мерзімдері
30 (отыз) минуттан аспайды
3 (үш) жұмыс күні ішінде
30 (отыз) минуттан аспайды
1 (бір) жұмыс күні ішінде
12 (он екі) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
3 (үш) жұмыс күні ішінде
2 (екі) жұмыс күні ішінде
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттауды көрсететін блок-сызба

1) при обращении услугодателю:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает все необходимые документы
Проверяет представленные услугополучателем документы
Рассматривает документы
Отрабатывает документы
Рассматривает проект документов
Принимает подписанные документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает отрывной талон заявления
Регистрирует в журнале входящей документации
Направляет главному специалисту для исполнения
Подготавливает проект уведомления о назначении, либо мотивированный ответ об отказе
Подписывает уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе
Выдает уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе
5
Сроки исполнения
Не более 30 (тридцати) минут
Не более 30 (тридцати) минут
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 4 (четырех) рабочих дней
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 1 (одного) рабочего дня
2) при обращении акиму:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование
Главный специалист акима
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Главный специалист акимата
3
Наименование действия (процесса процедуры, операции) и их описание
Прием всех необходимых документов
Регистрирует в журнале входящей документации
Проверяет представленные услугополучателем документы
Рассматривает документы
Отрабатывает документы
Рассматривает проект документов
Принимает подписанные документы
Прием уведомления о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача отрывного талона заявления
Передает полученные документы услугодателю
Регистрирует в журнале входящей документации
Направляет главному специалисту для исполнения
Подготавливает проект уведомления о назначении, либо мотивированный ответ об отказе
Подписывает уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе
Выдает уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе
Выдача услугополучателю уведомление о назначении, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
5
Сроки исполнения
Не более 30 (тридцати) минут
В течение 3 (трех) рабочих дней
Не более 30 (тридцати) минут
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 12 (двенадцати) рабочих дней
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 3 (одного) рабочего дня
В течение 2 (одного) рабочего дня
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет"
Блок-схема, отражающая описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде:
2) әкімге өтініш берген кезде:
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
ХҚО АЖ арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Он сегіз жасқа дейінгі
балаларға мемлекеттік
жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік
жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 279/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 136/4 қаулысымен
бекітілді
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
Ескерту. Регламенттің күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 28.05.2015 N 157/5 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1) при обращении услугодателю:
2) при обращении акиму:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Назначение
государственного пособия на
детей до восемнадцати лет"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет"
Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 279/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 136/4
Регламент государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
Сноска. Регламент утратил силу постановлением акимата Павлодарской области от 28.05.2015 N 157/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).