Сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 17 шілдедегі № 252/7 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 18 тамызда № 3937 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 28 мамырдағы N 149/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 28.05.2015 N 149/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру";
2) "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру";
3) "Тіреу және қоршау құрылымдарын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін.
2. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуінен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Д.Н. Тұрғановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "17" шілдедегі
№ 252/7 қаулысымен
бекітілді
"Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес Павлодар облысы қалалары мен аудандарының сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
шаруашылық жүргізу құқығындағы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы (бұдан әрі - ХҚО) арқылы;
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры и градостроительства
Постановление акимата Павлодарской области от 17 июля 2014 года № 252/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 18 августа 2014 года № 3937. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28 мая 2015 года N 149/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28.05.2015 N 149/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан";
2) "Выдача архитектурно-планировочного задания";
3) "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования".
2. Государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Турганова Д.Н.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "17" июля 2014 года № 252/7
Регламент государственной услуги
"Выдача справки по определению адреса объектов
недвижимости на территории Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается отделами архитектуры и градостроительства городов и районов Павлодарской области (далее - услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области (далее – ЦОН).
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал);

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 237 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мекенжайдың тіркеу кодын көрсете отырып, жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау бойынша анықтама немесе жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру бойынша анықтама немесе жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын жою бойынша анықтама (бұдан әрі – анықтама).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың болуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау кезінде:
жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихынсыз – 15 (он бес) минут;
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде мұрағаттық мәліметтер бар болған кезде жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихымен - 15 (он бес) минут,
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын өзгерту туралы мұрағаттық мәліметтер жоқ болған кезде жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихымен - 3 (үш) жұмыс күні;
маман көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады, анықтама жобасын дайындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
басшы келіп түскен құжаттарды қарайды, анықтама жобасына қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
маман мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін шығыс хат-хабарлары журналында тіркейді және береді – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне барып және мекенжайдың тіркеу кодын көрсете отырып, оны "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде міндетті тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру немесе жою кезінде - 7 (жеті) жұмыс күні;
маман көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады, анықтаманың жобасын дайындайды – 4 (төрт) жұмыс күні;
басшы келіп түскен құжаттарды қарайды, анықтама жобасына қол қояды– 2 (екі) жұмыс күні;
маман мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін шығыс хат-хабарлары журналында тіркейді және береді – 1 (бір) жұмыс күні.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является одна из следующих справок: по уточнению, присвоению, упразднению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 237 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) при уточнении адреса объекта недвижимости:
без истории изменений адреса объекта недвижимости – 15 (пятнадцать) минут;
с историей изменений адреса объекта недвижимости при наличии архивных сведений в информационной системе "Адресный регистр" – 15 (пятнадцать) минут;
с историей изменений адреса объекта недвижимости при отсутствии архивных сведений об изменении адреса объекта недвижимости в информационной системе "Адресный регистр" – 3 (три) рабочих дня;
специалист осуществляет прием предоставленных услугополучателем документов, подготавливает проект справки – 1 (один) рабочий день;
руководитель рассматривает поступившие документы, подписывает проект справки – 1 (один) рабочий день;
специалист регистрирует в журнале исходящей корреспонденции и выдает готовый результат оказания государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
2) при присвоении или упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса – 7 (семь) рабочих дней;
специалист осуществляет прием предоставленных услугополучателем документов, подготавливает проект справки – 4 (четыре) рабочих дня;
руководитель рассматривает поступившие документы, подписывает проект справки – 2 (два) рабочих дня;
специалист регистрирует в журнале исходящей корреспонденции и выдает готовый результат оказания государственной услуги – 1 (один) рабочий день.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі келесі анықтамалардың бірі: Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мекенжайдың тіркеу кодын көрсете отырып, жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау, беру, жою болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау 2-қосымшада (кестелерде), 3-қосымшада (блок-сызбаларда) келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. ХҚО-ға жүгігу тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы:
Қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ХҚО-ға ұсынады.
1) жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау кезінде:
жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихынсыз – 15 (он бес) минут;
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде мұрағаттық мәліметтер бар болған кезде жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихымен – 15 (он бес) минут,
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын өзгерту туралы мұрағаттық мәліметтер жоқ болған кезде жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихымен – 3 (үш) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттарды береді;
1-үдеріс - ХҚО инспекторы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, ұсынылған құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілетін құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің маманына орындау үшін тапсырады;
1-шарт - көрсетілетін қызметті алушы Стандарттен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді;
2-үдеріс - көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушының ХҚО-дан ұсынған құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады, анықтама жобасын дайындайды;
3-үдеріс - басшы келіп түскен құжаттарды қарайды, анықтама жобасына қол қояды;
4-үдеріс - көрсетілетін қызметті берушінің маманы құжаттарды тапсыру тіркелімін құрайды және дайын анықтаманы ХҚО-ға жолдайды;
5-үдеріс – ХҚО мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.

6. Результатом оказания государственной услуги является одна из следующих справок: по уточнению, присвоению, упразднению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
Специалист услугодателя;
Руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложениях 2 (таблицах), 3 (блок-схемах).
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
Для получения услуги услугополучатель представляет в ЦОН необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
1) при уточнении адреса объекта недвижимости:
без истории изменений адреса объекта недвижимости – 15 (пятнадцать) минут;
с историей изменений адреса объекта недвижимости при наличии архивных сведений в информационной системе "Адресный регистр" – 15 (пятнадцать) минут;
с историей изменений адреса объекта недвижимости при отсутствии архивных сведений об изменении адреса объекта недвижимости в информационной системе "Адресный регистр" – 3 (три) рабочих дня,
услугополучатель подает документы в ЦОН;
процесс 1 – инспектор ЦОНа регистрирует заявление услугополучателя, проверяет представленные документы, выдает услугополучателю расписку о получении документов, в которой указываются номер и дата приема заявления, и передает документы специалисту услугодателя для исполнения;
условие 1 – в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному Стандартом, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
процесс 2 – специалист услугодателя осуществляет прием предоставленных услугополучателем документов из ЦОНа, подготавливает проект справки;
процесс 3 – руководитель рассматривает поступившие документы, подписывает проект справки;
процесс 4 – специалист услугодателя составляет реестр передачи документов и направляет готовую справку в ЦОН.
процесс 5 – ЦОН выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги.

2) жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне барып және мекенжайдың тіркеу кодын көрсете отырып, оны "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде міндетті тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру немесе жою кезінде - 7 (жеті) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттарды береді;
1-үдеріс - ХҚО инспекторы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, ұсынылған құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілетін құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің маманына орындау үшін тапсырады;
1-шарт - көрсетілетін қызметті алушы Стандартпен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттын 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді;
2-үдеріс - көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушының ХҚО-дан ұсынған құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады, анықтама жобасын дайындайды;
3-үдеріс - басшы келіп түскен құжаттарды қарайды, анықтама жобасына қол қояды;
4-үдеріс - көрсетілетін қызметті берушінің маманы құжаттарды тапсыру тіркелімін құрайды және дайын анықтаманы ХҚО-ға жолдайды;
5-үдеріс – ХҚО мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда ұсынады.
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты туралы, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымайтын мүлік объектісін бұзу актісі туралы мәліметтерді ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ХҚО-ға берген кезде мыналарды:
құжаттың нөмірі мен қабылданған күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) мен құжаттарды беру орнын;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегін, атын, әкесінің атын;
көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін), көрсетілетін қызметті алушының байланыс деректерін көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.

2) при присвоении или упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса – 7 (семь) рабочих дней:
услугополучатель подает документы в ЦОН;
процесс 1 – инспектор ЦОНа регистрирует заявление услугополучателя, проверяет представленные документы, выдает услугополучателю расписку о получении документов, в которой указываются номер и дата приема заявления, и передает документы специалисту услугодателя для исполнения;
условие 1 – в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному Стандартом, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
процесс 2 – специалист услугодателя осуществляет прием предоставленных услугополучателем документов из ЦОНа, подготавливает проект справки;
процесс 3 – руководитель рассматривает поступившие документы, подписывает проект справки;
процесс 4 – специалист услугодателя составляет реестр передачи документов и направляет готовую справку в ЦОН.
процесс 5 – ЦОН выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги.
При обращении в ЦОН, день приема документов не входит в срок оказания услуги, при этом услугодатель предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.
Сведения документа, удостоверяющего личность или паспорта гражданина Республики Казахстан, о зарегистрированных правах на недвижимое имущество, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об акте сноса объекта недвижимости, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в ЦОН выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя.

10. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау кезінде:
жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихынсыз – 15 (он бес) минут;
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде мұрағаттық мәліметтер бар болған кезде жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихымен - 15 (он бес) минут,
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын өзгерту туралы мұрағаттық мәліметтер жоқ болған кезде жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихымен - 3 (үш) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;
1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы қызметті алу үшін порталға ЖСН, БСН және парольді енгізу үдерісі (авторландыру үдерісі);
1-талап –ЖСН, БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда тексеру;
2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуымен байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыры;
3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен формат талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұраныс нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде бекіту, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет мерзімін және қайтарылып алынған (күшін жоғалтқан) тіркеу куәліктері тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН, БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН, БСН арасындағы) порталда тексеру;
4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауымен байланысты сұрап отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) көрсетілетін қызметті берушімен сұранысты өңдеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮАШ АЖО) жіберу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың және қызмет көрсету үшін негіздерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
6-үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың бар болуымен байланысты сұрап отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушымен порталда қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) алынуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-ны қолдануымен қалыптасады.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) при уточнении адреса объекта недвижимости:
без истории изменений адреса объекта недвижимости – 15 (пятнадцать) минут;
с историей изменений адреса объекта недвижимости при наличии архивных сведений в информационной системе "Адресный регистр" – 15 (пятнадцать) минут;
с историей изменений адреса объекта недвижимости при отсутствии архивных сведений об изменении адреса объекта недвижимости в информационной системе "Адресный регистр" – 3 (три) рабочих дня:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес–идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля.
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН, БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН, БИН и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, БИН, указанным в запросе и ИИН,БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

ХҚО мен Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары осы регламенттің 4 және 5-қосымшаларына сәйкес диаграммаларда келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдарының реттілігін толық сипаттау, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау 6-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында бейнеленген.
"Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
айқындау бойынша анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі уәкілетті органдар
Бөлімнің атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны/ электронды мекенжайы
1
2
3
4
"Павлодар қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
32-08-94 arhgrad2008@mail.ru
"Екібастұз қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы, Дүйсенбай көшесі, 34-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 7187 755501 arch_ekb@mail.ru
"Ақсу қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы, Астана көшесі, 21 А-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 71837 56484 archaksu@mail.ru
"Ақтоғай ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауылы, Алин көшесі, 97-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 71841 22062 otdstr_akt@mail.kz
"Баянауыл ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауылы, Сәтбаев көшесі, 45-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 71840 92234 otdel-stroitelstva@mail.ru
"Железин ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Железинка ауылы, Квитков көшесі, 7-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 71831 21969 zhelstroj@gmail.com
"Ертіс ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ертіс ауылы, И. Байзақов көшесі, 14-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 71832 23563 irtstroiteli@mail.ru
"Качир ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Тереңкөл ауылы, Елгин көшесі, 172-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 71833 21055 os.akr@pavlodar.gov.kz
"Лебяжі ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Аққу ауылы, Баймолдин көшесі, 13-үй

Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН и портал приведены в диаграммах, согласно приложениям 4 и 5 к настоящему регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 6.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Уполномоченные органы по оказанию государственной услуги
Наименование отдела
Юридический адрес
График работы
Контактный телефон/эл.адрес
1
2
3
4
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара"
город Павлодар, улица Кривенко, 25
с 9-00 до 18-30 часов
32-08-94 arhgrad2008@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Экибастуза"
город Экибастуз, улица Дуйсенбая, 34
с 9-00 до 18-30 часов
8 7187 755501 arch_ekb@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Аксу"
город Аксу, улица Астана, 21 А
с 9-00 до 18-30 часов
8 71837 56484 archaksu@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Актогайского района"
село Актогай, улица Алина, 97,
с 9-00 до 18-30 часов
8 71841 22062 otdstr_akt@mail.kz
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Баянаульского района"
село Баянаул, улица Сатпаева, 45
с 9-00 до 18-30 часов
8 71840 92234 otdel-stroitelstva@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Железинского района"
село Железинка, улица Квиткова, 7
с 9-00 до 18-30 часов
8 71831 21969 zhelstroj@gmail.com
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Иртышского района"
село Иртышск, улица И. Байзакова, 14
с 9-00 до 18-30 часов
8 71832 23563 irtstroiteli@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Качирского района"
село Теренколь, улица Елгина, 172
с 9-00 до 18-30 часов
8 71833 21055 os.akr@pavlodar.gov.kz
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Лебяжинского района"
село Акку, улица Баймолдина, 13

сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 71839 21401 arhitekturaleb@mail.ru
"Май ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Көктөбе ауылы, Айтеке би көшесі, 14-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
871838 92065 stroi_maisk@mail.ru
"Павлодар ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 32-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
323014 guosapr@mail.ru
"Успен ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Успенка ауылы,
Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі, 30-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 71834 91030 oaiguspenka@mail.ru
"Шарбақты ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауылы, Советов көшесі, 51-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 71836 23491 sherbarhitektura@mail.ru
"Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
айқындау бойынша анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
А. Жылжымайтын мүлік объектісінің
мекенжайын нақтылау кезінде
Үдерістің іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының) №
1
2
3
2
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
3
Іс-қимылдың (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы
Құжаттарды қабылдау, жобаны дайындау
Құжаттарды қарау
Журналда тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімші шешім)
Анықтама жобасы
Жобаға қол қою
Мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру
5
Орындау мерзімдері
1) "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын өзгерту туралы мұрағаттық мәліметтер жоқ болған кезде жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихымен 1 (бір) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
3 (үш) жұмыс күні
2) жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихынсыз 15 (он бес) минут
3) "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде мұрағаттық мәліметтер бар болған кезде жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихымен 15 (он бес) минут;
Б. Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру немесе жою кезінде:
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының) №
1
2
3
2
Бірліктердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
3
Іс-қимылдың (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оларды сипаттау
Құжаттарды қабылдау, жобаны дайындау
Құжаттарды қарау
Журналда тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімші шешім)
Анықтама жобасы
Анықтама жобасына қол қою
Мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру
5
Орындау мерзімдері
4 (төрт) жұмыс күні
2 (екі) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
7 (жеті) жұмыс күні
"Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
айқындау бойынша анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Блок-сызба Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
А. Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау кезінде
Б. Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру немесе жою кезінде:
"Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
айқындау бойынша анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара іс-қимылдарының диаграммасы
жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау
кезінде жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру немесе жою кезінде
Шартты белгілері мен қысқартулар
"Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
айқындау бойынша анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара іс-қимылдарының диаграммасы
жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау кезінде
Шартты белгілері мен қысқартулар
"Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
айқындау бойынша анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
6-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Шартты белгілері
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "17" шілдедегі
№ 252/7 қаулысымен
бекітілді
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

с 9-00 до 18-30 часов
8 71839 21401 arhitekturaleb@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Майского района"
село Коктобе, улица Айтеке би, 14
с 9-00 до 18-30 часов
871838 92065 stroi_maisk@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Павлодарского района"
город Павлодар, улица Каирбаева, 32
с 9-00 до 18-30 часов
323014 guosapr@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района"
село Успенка, улица 10 лет Независимости, 30
с 9-00 до 18-30 часов
8 71834 91030 oaiguspenka@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Щербактинского района"
село Шарбакты, улица Советов, 51
с 9-00 до 18-30 часов
8 71836 23491 sherbarhitektura@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
А. При уточнении адреса объекта недвижимости
Действия процесса
1
№ действия (хода работ)
1
2
3
2
Наименование структурного подразделения
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием документов, подготовка проекта
Рассмотрение документов
Регистрация в журнале
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Проект справки
Подписание проекта
Выдача готового результата оказания государственной услуги услугополучателю
5
Сроки исполнения
1) с историей изменений адреса объекта недвижимости при отсутствии архивных сведений об изменений адреса объекта недвижимости в информационной системе "Адресный регистр" 1 (один) рабочий день
1 (один) рабочий день
1 (один) рабочий день
3 (три) рабочих дня
2) без истории изменений адреса объекта недвижимости 15 (пятнадцать) минут
3) с историей изменений адреса объекта недвижимости при наличии архивных сведений в информационной системе "Адресный регистр"; 15 (пятнадцать) минут
Б. При присвоении или упразднении
адреса объекта недвижимости:
Действие основного процесса (хода работ )
1
№ действия (хода работ )
1
2
3
2
Наименование единиц
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием документов, подготовка проекта
Рассмотрение документов
Регистрация в журнале
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Проект справки
Подписание проекта справки
Выдача готового результата оказания государственной услуги услугополучателю
5
Сроки исполнения
4 (четыре) рабочих дня
2 (два) рабочих дня
1 (один) рабочий день
7 (семь) рабочих дней
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Блок-схема Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
А. При уточнении адреса объекта недвижимости:
Б. При присвоении или упразднении
адреса объекта недвижимости:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через ЦОН
при уточнении адреса объекта недвижимости
при присвоении или упразднении адреса объекта недвижимости
Условные обозначения и сокращения
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных в оказании
государственной услуги через портал
при уточнении адреса объекта недвижимости
Условные обозначения и сокращения
Приложение 6
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Выдача справки по определению адреса объектов
недвижимости на территории Республики Казахстан"
Условные обозначения
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "17" июля 2014 года № 252/7
Регламент государственной услуги "Выдача
архитектурно-планировочного задания"

1. Жалпы ережелер
1. "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес Павлодар облысының облыстық маңызы бар қалаларының, аудандарының сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
шаруашылық жүргізу құқығындағы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы (бұдан әрі - ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 237 қаулысымен бекітілген "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу кодын көрсете отырып, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттары бар анықтама.
2. Мемлекеттік қызметт көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтініші және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 8 (сегіз) жұмыс күні;
кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, тіркелуі туралы белгісі бар өтінішінің көшірмесін береді – 15 (он бес) минут;
басшы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 2 (екі) сағат;
жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар топтамасын қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 4 (төрт) жұмыс күні;
басшы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын қарайды және оны бекітеді – 2 (екі) сағат;
кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсетудің дайын нәтижесін шығыс хат-хабарлары журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 15 (он бес) минут.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача архитектурно-планировочного задания" (далее – государственная услуга) оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) отделами архитектуры и градостроительства городов областного значения, районов Павлодарской области (далее – услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
канцелярией услугодателя;
филиалом Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области (далее – ЦОН).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с архитектурно-планировочным заданием и технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 237 (далее – Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя согласно приложению 2 Стандарта и документы, указанные в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 8 (восемь) рабочих дней:
сотрудник канцелярии принимает пакет документов, осуществляет их регистрацию и выдает копию заявления услугополучателю с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
руководитель рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 2 (два) часа;
ответственный исполнитель изучает представленный пакет документов на соответствие предъявляемым требованиям и подготавливает проект результата оказания государственной услуги – 4 (четыре) рабочих дня;
руководитель рассматривает проект результата оказания государственной услуги и утверждает его – 2 (два) часа;
сотрудник канцелярии регистрирует в журнале исходящей корреспонденции и выдает готовый результат оказания государственной услуги услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут.

2) мынадай құрылыс объектілері үшін - 15 (он бес) жұмыс күні:
электр және жылу энергиясын өндіретін өндірістік кәсіпорындар;
тау-кен өндіру және байыту өндірістік кәсіпорындары;
қара және түсті металлургия, машина жасау өнеркәсібінің өндірістік кәсіпорындары;
елді мекендер мен аумақтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елді мекендердің шекараларынан тыс орналасқан желілік құрылыстар;
қызмет көрсету объектілерімен бірге магистральдық құбырлар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желілері және талшықты-оптикалық байланыс желілері;
қызмет көрсету объектілерімен бірге теміржолдар;
көпірлерді, көпір өткелдерін, тоннельдерді, көп деңгейлі айрықтарды қоса алғанда, республикалық желіге жатқызылған жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдары;
кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, тіркелуі туралы белгісі бар өтінішінің көшірмесін береді – 15 (он бес) минут;
басшы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды, тиісті бұрыштама қояды – 2 (екі) сағат;
жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар топтамасын қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 11 (он бір) жұмыс күні;
басшы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын қарайды және оны бекітеді – 2 (екі) сағат;
кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсетудің дайын нәтижесін шығыс хат-хабарлары журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді– 15 (он бес) минут.
3) жер учаскесінің (аумақтың, трассаның) қолданыстағы шекараларында жүзеге асырылатын, тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобасын әзірлеуге - 3 (үш) жұмыс күні.
кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, тіркелуі туралы белгісі бар өтінішінің көшірмесін береді – 15 (он бес) минут;
басшы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды, тиісті бұрыштама қояды – 2 (екі) сағат;
жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар топтамасын қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
басшы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын қарайды және оны бекітеді – 2 (екі) сағат;
кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсетудің дайын нәтижесін шығыс хат-хабарлары журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді– 15 (он бес) минут.

2) 15 (пятнадцать) рабочих дней – для следующих объектов строительства:
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию;
горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте-, газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;
сотрудник канцелярии принимает пакет документов, осуществляет их регистрацию и выдает копию заявления услугополучателю с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
руководитель рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя, налагает соответствующую визу – 2 (два) часа;
ответственный исполнитель изучает представленный пакет документов на соответствие предъявляемым требованиям и подготавливает проект результата оказания государственной услуги – 11 (одиннадцать) рабочих дня;
руководитель рассматривает проект результата оказания государственной услуги и утверждает его – 2 (два) часа;
сотрудник канцелярии регистрирует в журнале исходящей корреспонденции и выдает готовый результат оказания государственной услуги услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут.
3) 3 (три) рабочих дня – на разработку проекта реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования, осуществляемые в существующих границах земельного участка (территории, трассы).
сотрудник канцелярии принимает пакет документов, осуществляет их регистрацию и выдает копию заявления услугополучателю с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
руководитель рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя, налагает соответствующую визу – 2 (два) часа;
ответственный исполнитель изучает представленный пакет документов на соответствие предъявляемым требованиям и подготавливает проект результата оказания государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
руководитель рассматривает проект результата оказания государственной услуги и утверждает его – 2 (два) часа;
сотрудник канцелярии регистрирует в журнале исходящей корреспонденции и выдает готовый результат оказания государственной услуги услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут.

6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі – Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу кодын көрсете отырып, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттары бар анықтама.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттелігін сипаттау 2-қосымщада (кестелерде), 3-қосымшада (блок-сызбаларда) келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. ХҚО-ға жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы:
Қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ХҚО-ға ұсынады.
1) ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 8 (сегіз) жұмыс күні:
көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттарды береді;
1-үдеріс - ХҚО-ның инспекторы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, ұсынылған құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілетін құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне орындау үшін тапсырады;
1-шарт - көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді;
2-үдеріс - кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады;
3-үдеріс - басшы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды;
4-үдеріс - жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар топтамасын қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды;
5-үдеріс - басшы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын қарайды және оны бекітеді;
6-үдеріс - кеңсе қызметкері құжаттарды тапсыру тіркелімін құрайды және нәтижені ХҚО-ға жолдайды;
7-үдеріс – ХҚО инспекторы тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатта көрсетілген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ХҚО-ға берген кезде мыналарды:
құжаттың нөмірі мен қабылданған күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) мен құжаттарды беру орнын;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегін, атын, әкесінің атын;
көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін), көрсетілетін қызметті алушының байланыс телефондарын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.

6. Результат оказания государственной услуги – справка с архитектурно-планировочным заданием и технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 1 к Стандарту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложениях 2 (таблицах), 3 (блок-схемах).
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
Для получения услуги услугополучатель представляет в ЦОН необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
1) с момента сдачи пакета документов в ЦОН – 8 (восемь) рабочих дней:
услугополучатель подает документы в ЦОН;
процесс 1 - инспектор ЦОНа регистрирует заявление услугополучателя, проверяет представленные документы, выдает услугополучателю расписку о получении документов, в которой указываются номер и дата приема заявления, и передает документы сотруднику канцелярии услугодателя для исполнения;
условие 1 - в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному Стандартом, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
процесс 2 – сотрудник канцелярии осуществляет прием, регистрацию документов;
процесс 3 - руководитель рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя;
процесс 4 - ответственный исполнитель изучает представленный пакет документов на соответствие предъявляемым требованиям и подготавливает проект результата оказания государственной услуги;
процесс 5 - руководитель рассматривает проект результата оказания государственной услуги и утверждает его;
процесс 6 – сотрудник канцелярии составляет реестр передачи документов и направляет результат в ЦОН;
процесс 7 – инспектор ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в ЦОН выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя.

1-шарт - көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді;
2-үдеріс - кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады;
3-үдеріс - көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды;
4-үдеріс - жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар топтамасын қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды;
5-үдеріс - басшы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын қарайды және оны бекітеді;
6-үдеріс - кеңсе қызметкері құжаттарды тапсыру тіркелімін құрайды және нәтижені ХҚО-ға жолдайды;
7-үдеріс – ХҚО-ның инспекторы тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатта көрсетілген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте, көрсетілетін қызметті беруші қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда ұсынады.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрекет ететін құрылымдық-функционалдық бірліктердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы 4-қосымшада келтірілген.
Мемлекеттік қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдарының реттілігін толық сипаттау, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында бейнеленген.
"Сәулет-жоспарлау
тапсырмасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті орган
Бөлімнің атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны/ эл. мекенжайы
1
2
3
4
"Павлодар қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
32-08-94 arhgrad2008@mail.ru
"Екібастұз қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы, Дүйсенбай көшесі, 34-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 7187 755501 arch_ekb@mail.ru
"Ақсу қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы, Астана көшесі, 21 А-үй

условие 1 - в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному Стандартом, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
процесс 2 – сотрудник канцелярии осуществляет прием, регистрацию документов;
процесс 3 - руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя;
процесс 4 - ответственный исполнитель изучает представленный пакет документов на соответствие предъявляемым требованиям и подготавливает проект результата оказания государственной услуги;
процесс 5 - руководитель рассматривает проект результата оказания государственной услуги и утверждает его;
процесс 6 – сотрудник канцелярии составляет реестр передачи документов и направляет результат в ЦОН;
процесс 7 – инспектор ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги.
При обращении в ЦОН, день приема документов не входит в срок оказания услуги, при этом услугодатель предоставляет результат оказания услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.
Диаграммы функционального взаимодействия структурно-функциональных единиц, задействованных в оказании государственной услуги через ЦОН, представлена в приложении 4.
Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача
архитектурно-планировочного
задания"
Уполномоченные органы по оказанию государственной услуги
Наименование отдела
Юридический адрес
График работы
Контактный телефон/ эл. адрес
1
2
3
4
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара"
город Павлодар, улица Кривенко, 25
с 9-00 до 18-30 часов
32-08-94 arhgrad2008@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Экибастуза"
город Экибастуз, улица Дуйсенбая, 34
с 9-00 до 18-30 часов
8 7187 755501 arch_ekb@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Аксу"
город Аксу, улица Астана, 21 А

1. Құжаттар топтамасын қабылдау, оларды тіркеу және құжаттардың тіркелгені туралы көшірмені беру; 2. Құжаттар топтамасын басшыға беру
Құжаттар топтамасын қарау және оны жауапты орындаушыға бұрыштамамен беру
Құжаттар топтамасын оқып-зерттеу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындау
Жобаны қарау, бекіту
Шығыс хат-хабарлар журналында тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімші шешім)
Тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) бар өтініштің көшірмесі
Басшының бұрыштамасы
Нәтижесі жобасы
Қол қойылған нәтиже
Мемлекеттік қызметті көрсетудің дайын нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру
5
Орындау мерзімдері
15 (он бес) минут
2 (екі) сағат
4 (төрт) жұмыс күні
2 (екі) сағат
15 (он бес) минут
8 (сегіз) жұмыс күні
Б. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы 15 (он бес) жұмыс
күні мерзімінде мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Үдерістің іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының) №
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы
1. Құжаттар топтамасын қабылдау, оларды тіркеу және құжаттардың тіркелгені туралы көшірмені беру; 2. Құжаттар топтамасын басшыға беру
Құжаттар топтамасын қарау және оны жауапты орындаушыға бұрыштамамен беру
Құжаттар топтамасын оқып-зерттеу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындау
Жобаны қарау, бекіту
Шығыс хат-хабарлар журналында тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімші шешім)
Тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) бар өтініштің көшірмесі
Басшының бұрыштамасы
Нәтиже жобасы
Қол қойылған нәтиже
Мемлекеттік қызметті көрсетудің дайын нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру
5
Орындау мерзімдері
15 (он бес) минут
2 (екі) сағат
11 (он бір) жұмыс күні
2 (екі) сағат
15 (он бес) минут
15 (он бес) жұмыс күні
В. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы 3 (үш) жұмыс
күні мерзімінде мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Үдерістің іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының) №
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы
1. Құжаттар топтамасын қабылдау, оларды тіркеу және құжаттардың тіркелгені туралы көшірмені беру; 2. Құжаттар топтамасын басшыға беру
Құжаттар топтамасын қарау және оны жауапты орындаушыға бұрыштамамен беру
Құжаттар топтамасын оқып-зерттеу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындау
Жобаны қарау, бекіту
Шығыс хат-хабарлар журналында тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімші шешім)
Тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) бар өтініштің көшірмесі
Басшының бұрыштамасы
Нәтиже жобасы
Қол қойылған нәтиже
Мемлекеттік қызметті көрсетудің дайын нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру
5
Орындау мерзімдері
15 (он бес) минут
2 (екі) сағат
1 (бір) жұмыс күні
2 (екі) сағат
15 (он бес) минут
3 (үш) жұмыс күні
"Сәулет-жоспарлау
тапсырмасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Блок-сызба Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
А. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы 8 (сегіз) жұмыс
күні мерзімінде мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Б. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы 15 (он бес) жұмыс
күні мерзімінде мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
А. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы 3 (үш) жұмыс
күні мерзімінде мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
"Сәулет-жоспарлау
тапсырмасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрекет
ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара іс-қимылының диаграммасы
А. 8 (сегіз) жұмыс күні мерзімінде
мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Б. 15 (он бес) жұмыс күні мерзімінде мемлекеттік
қызметті көрсету кезінде
В. 3 (үш) жұмыс күні мерзімінде мемлекеттік
қызметті көрсету кезінде
Шартты белгілері мен қысқартулар
"Сәулет-жоспарлау
тапсырмасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Шартты белгілері:
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "17" шілдедегі
№ 252/7 қаулысымен
бекітілді
"Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен
жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы
ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін)
реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға)
шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Прием пакета документов, их регистрация и выдача копии о регистрации документов 2. Передача пакета документов руководителю
Рассмотрение пакета документов и передача визой ответственному исполнителю
Изучение пакета документов, подготовка проекта результата оказания государственной услуги
Рассмотрение, утверждение проекта
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Копия заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата)
Виза руководителя
Проект результата
Подписанный результат
Выдача готового результата оказания государственной услуги услугополучателю
5
Сроки исполнения
15 (пятнадцать) минут
2 (два) часа
4 (четыре) рабочих дня
2 (два) часа
15 (пятнадцать) минут
8 (восемь) рабочих дней
Б. При оказании государственной услуги со сроком
15 (пятнадцать) рабочих дней через услугодателя
Действия процесса
1
№ действия (хода работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурного подразделения
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
1. Прием пакета документов, их регистрация и выдача копии о регистрации документов; 2. Передача пакета документов руководителю
Рассмотрение пакета документов и передача визой ответственному исполнителю
Изучение пакета документов, подготовка проекта результата оказания государственной услуги
Рассмотрение, утверждение проекта
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Копия заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата)
Виза руководителя
Проект результата
Подписанный результат
Выдача готового результата оказания государственной услуги услугополучателю
5
Сроки исполнения
15 (пятнадцать) минут
2 (два) часа
11(одиннадцать) рабочих дня
2 (два) часа
15 (пятнадцать) минут
15 (пятнадцать) рабочих дней
В. При оказании государственной услуги со сроком
3 (три) рабочих дня через услугодателя
Действия процесса
1
№ действия (хода работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурного подразделения
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
1. Прием пакета документов, их регистрация и выдача копии о регистрации документов; 2. Передача пакета документов руководителю
Рассмотрение пакета документов и передача визой ответственному исполнителю
Изучение пакета документов, подготовка проекта результата оказания государственной услуги
Рассмотрение, утверждение проекта
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Копия заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата)
Виза руководителя
Проект результата
Подписанный результат
Выдача готового результата оказания государственной услуги услугополучателю
5
Сроки исполнения
15 (пятнадцать) минут
2 (два) часа
1 (один) рабочий день
2 (два) часа
15 (пятнадцать) минут
3 (три) рабочих дня
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача
архитектурно-планировочного
задания"
Блок-схема Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
А. При оказании государственной услуги со сроком
8 (восемь) рабочих дней через услугодателя
Б. При оказании государственной услуги со сроком
15 (пятнадцать) рабочих дней через услугодателя
В. При оказании государственной услуги со сроком
3 (три) рабочих дня через услугодателя
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача
архитектурно-планировочного
задания"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через ЦОН
А. При оказании государственной услуги со
сроком 8 (восемь) рабочих дней
Б. При оказании государственной услуги со
сроком 15 (пятнадцать) рабочих дней
В. При оказании государственной услуги со
сроком 3 (три) рабочих дня
Условные обозначения и сокращения
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Выдача
архитектурно-планировочного
задания"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного задания"
Условные обозначения
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "17" июля 2014 года № 252/7
Регламент государственной услуги "Выдача
решения на реконструкцию (перепланировку,
переоборудование) помещений (отдельных частей)
существующих зданий, не связанных с изменением
несущих и ограждающих конструкций,
инженерных систем и оборудования"

1. Жалпы ережелер
1. "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасына сәйкес Павлодар облысы қалалары мен аудандарының сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) көрсетілетін қызметті берушінің шешімі (бұдан әрі – шешім).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 237 қаулысымен бекітілген "Тіреу және қоршау құрылымдарын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қалпына келтіруге (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттардың болуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және басшыға қарауға береді – 30 (отыз) минут;
басшы құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды, жауапты орындаушыны анықтайды және құжаттар топтамасын жауапты орындаушыға береді – 1 (бір) күнтізбелік күн;
жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын және дұрыстығына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады, шешімді ресімдейді және дайындайды – 26 (жиырма алты) күнтізбелік күн;
басшы құжаттарды қарайды, шешімге қол қояды – 1 (бір) күнтізбелік күн;
кеңсе қызметкері шешімді журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 1 (бір) күнтізбелік күн.
6. Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) көрсетілетін қызметті берушінің шешімі мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования" (далее – государственная услуга) оказывается отделами архитектуры и градостроительства городов и районов Павлодарской области (далее - услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение услугодателя на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования (далее - решение).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, указанных в пункте 9 стандарта государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 237 (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
сотрудник канцелярии осуществляет прием документов, проводит регистрацию заявления услугополучателя с указанием даты и времени приема пакета документов и передает на рассмотрение руководителю – 30 (тридцать) минут;
руководитель рассматривает документы, налагает резолюцию, определяет ответственного исполнителя и передает пакет документов ответственному исполнителю - 1 (один) календарный день;
ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты и соответствие достоверности документов, оформляет и готовит решение – 26 (двадцать шесть) календарных дней;
руководитель рассматривает документы, подписывает решение – 1 (один) календарный день;
сотрудник канцелярии регистрирует в журнале и выдает решение услугополучателю – 1 (один) календарный день.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является решение услугодателя на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау 2-қосымшада (кестеде), 3-қосымшада (блок-сызбада) келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет шаруашылық жүргізу құқығындағы "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы және веб-портал арқылы көрсетілмейді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарын толық сипаттау 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Тіреу және қоршау
конструкцияларын,
инженерлік жүйелер
мен жабдықтарды өзгертуге
байланысты емес қолданыстағы
ғимараттардың үй-жайларын
(жекелеген бөліктерін)
реконструкциялауға (қайта
жоспарлауға, қайта жабдықтауға)
шешім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі уәкілетті органдар
Бөлімнің атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны/ электронды мекенжайы
1
2
3
4
"Павлодар қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
32-08-94 arhgrad2008@mail.ru
"Екібастұз қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы, Дүйсенбай көшесі, 34-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 7187 755501 arch_ekb@mail.ru
"Ақсу қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы, Астана көшесі, 21 А-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 71837 56484 archaksu@mail.ru
"Ақтоғай ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай көшесі, Алин көшесі, 97-үй
сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін
8 71841 22062 otdstr_akt@mail.kz
"Баянауыл ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауылы, Сәтбаев көшесі, 45-үй

3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложениях 2 (таблица), 3 (блок-схема).
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области и веб-портал не оказывается.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 4.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения на
реконструкцию (перепланировку,
переоборудование) помещений
(отдельных частей)
существующих
зданий, не связанных с
изменением
несущих и ограждающих
конструкций,
инженерных систем и
оборудования"
Уполномоченные органы по оказанию государственной услуги
Наименование отдела
Юридический адрес
График работы
Контактный телефон/ эл. адрес
1
2
3
4
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Павлодара"
город Павлодар, улица Кривенко, 25
с 9-00 до 18-30 часов
32-08-94 arhgrad2008@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Экибастуза"
город Экибастуз, улица Дуйсенбая, 34
с 9-00 до 18-30 часов
8 7187 755501 arch_ekb@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Аксу"
город Аксу, улица Астана, 21 А
с 9-00 до 18-30 часов
8 71837 56484 archaksu@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Актогайского района"
село Актогай, улица Алина, 97,
с 9-00 до 18-30 часов
8 71841 22062 otdstr_akt@mail.kz
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Баянаульского района"
село Баянаул, улица Сатпаева, 45