"Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдік мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі N 2/309 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2014 жылғы 19 мамырда N 1046 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 13 шілдедегі № 3/436 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 13.07.2015 № 3/436 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі № 451 «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» және 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңдарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 180 «Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы» қаулысын басшылыққа ала отырып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдік мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» 2012 жылғы 8 маусымдағы № 2/536 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 945 болып тіркелген, 2012 жылғы 24 шілдеде «Алматы ақшамы» және «Вечерний Алматы» газеттерінің сандарында жарияланған);
Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» 2012 жылғы 8 маусымдағы № 2/536 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 23 мамырдағы № 2/430 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2013 жылғы 21 маусымда № 981 болып тіркелген, 2013 жылғы 27 маусымда «Алматы ақшамы» және «Вечерний Алматы» газеттерінде жарияланған).
3. Алматы қаласы Ішкі саясат басқармасы осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары З. Аманжоловаға жүктелсін.

Об утверждении регламента государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 28 апреля 2014 года N 2/309. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 19 мая 2014 года за N 1046. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 13 июля 2015 года № 3/436
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 13.07.2015 № 3/436 ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 июля 1999 года № 451 «О средствах массовой информации», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», руководствуясь постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 180 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории города Алматы».
2. Признать утратившими силу:
постановление акимата города Алматы от 8 июня 2012 года № 2/536 «Об утверждении регламента электронной государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории города Алматы» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 945, опубликованное 24 июля 2012 года в газетах «Алматы ақшамы» и «Вечерний Алматы»);
постановление акимата города Алматы от 23 мая 2013 года № 2/430 «О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Алматы от 8 июня 2012 года № 2/536 «Об утверждении регламента электронной государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории города Алматы» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 981 от 21 июня 2013 года, опубликованное 27 июня 2013 года в газетах «Алматы ақшамы» и «Вечерний Алматы»).
3. Управлению внутренней политики города города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы З. Аманжолову.

5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген кезден бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі
А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 28 сәуірдегі N 2/309
қаулысымен бекітілген
«Алматы қаласының аумағында таратылатын шетелдік
мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Алматы қаласының аумағында таратылатын шетелдік мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 180 қаулысымен бекітілген «Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі № 843 «Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесiн бекiту туралы» (бұдан әрі - Ереже) негізінде әзірленді.
«Алматы қаласының аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Алматы қаласы Ішкі саясат басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі көрсетеді (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО);
3) «электрондық үкіметтің»: www.e.gov.kz веб-порталы» (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - Алматы қаласының аумағында аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтама (Ереженің 3 қосымшасына сәйкес белгіленген нысан бойынша).
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
көрсетілетін қызмет берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті және Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік және орыс тілдерінде алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы
А. Есимов
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 28 апреля 2014 года № 2/309
Регламент
государственной услуги «Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории города Алматы»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории города Алматы» (далее – Регламент) разработан на основании Стандарта государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 180 (далее - Стандарт) и постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843 «Об утверждении Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан» (далее - Правила).
Государственная услуга «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории города Алматы» (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление внутренней политики города Алматы» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) Центры обслуживания населения (далее - ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории города Алматы (форма которой установлена в приложении 3 Правил).
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
2. Описание порядка взаимодействия услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов на государственном или русском языках для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы немесе орталық қызметкерімен құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті қарауы;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
4) көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін рәсімдеуі;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою;
6) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдау.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық-функционалдық бірліктердің (бұдан әрі - ҚФБ) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы.
Құжаттар топтамасын кеңсеге тіркеу үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
Құжаттар топтамасын жіберу көрсетілетін қызметті беруші маманына қарау үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
7. Көрсетілген қызметті берушінің құрылымдық-функционалдық бірліктерінің арасындағы өзара іс-қимыл тәртібін рәсімді (іс-әрекетті) сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және қажетті құжаттар түскен соң Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4 тармағымен бекітілген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қарарға сәйкес мемлекеттік қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті алушы маманына орындау үшін береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманына ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексереді;
4) ұсынылған құжаттарды тексеріп, талдау жасағаннан кейін көрсетілетін қызмет берушінің маманы көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін рәсімдейді;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін рәсімдеп болған соң, көрсетілетін қызмет берушінің маманы көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға береді, көрсетілетін қызмет берушінің елтаңбалы мөрі қойылады;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
8. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруді - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін жүзеге асырады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.

1) прием документов специалистов услугодателя или работником центра и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем управления;
3) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
4) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя;
6) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю.
6. Перечень структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) специалист услугодателя;
Максимально допустимое время регистрации в канцелярии пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
Максимально допустимое время передачи пакета документов на рассмотрение специалисту услугодателя – 15 (пятнадцать) минут.
7. Описание последовательности процедур (действий) между СФЕ услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя специалисту для исполнения;
3) специалист услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта;
4) после проверки и анализа представленных документов специалист услугодателя оформляет результат оказания государственной услуги;
5) после оформления результата оказания государственной услуги специалист услугодателя передает на подпись руководителю услугодателя соответствующие документы и ставится гербовая печать услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және ХҚО-ға құжаттарды берген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күнді құрайды (ХҚО құжаттарды қабылдаған күнді есепке алмастан, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады).
10. Көрсетілетін қызмет беруші ҚФБ арасындағы өзара рәсімдерінің (іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 1 қосымшасындағы кестеге сәйкес берілген.
3. ХҚО және портал арқылы сипаттау
11. ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін сипаттау:
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ХҚО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы «броньдауға» болады.
Мемлекеттік қызметті ХҚО арқылы көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылдаған күні;
2) сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың деректері туралы, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық деректер нысанында алады.
ХҚО қызметкері құжаттардың түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырады, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызмет алушыға қайтарады.
Қажетті құжаттардың тізімі Стандарттың 9 тармағында көрсетілген.
Көрсетілген қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын берген жағдайда ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады. Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету бағыты туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша бірыңғай байланыс-орталығы 1414 телефоны бойынша ұсынылады.

9. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 Стандарта и составляют 10 (десять) рабочих дней с момента сдачи документов в ЦОН (без учета приема документов в ЦОН, при этом услугодатель представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги).
10. Описание последовательности процедур (действий) между СФЕ услугодателя приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия через ЦОН и портал
11. Описание порядка обращения государственной услуги через ЦОН:
прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в ЦОНе - с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы.
Государственная услуга оказывается в порядке «электронной очереди», без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя услугополучателя и их контактных телефонов.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
Работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Перечень необходимых документов указан в пункте 9 Стандарта.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги предоставляется по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.

12. Дайын құжаттарды беруді көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) жеке куәлікті көрсеткен жағдайда қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде ХҚО-ның қызметкері жүзеге асырады.
13. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің (іс-әрекет) сабақтастығы мен өтініш тәртібін сипаттау:
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы береді, бұл сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға өтініш жасауы үшін порталдан «Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын таралатын шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудің бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы «жеке кабинеттен» жіберген кезде өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады, көрсетілетін қызметті берушімен өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және (немесе) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН/БСН) және парольдің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс – қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ЖСН/БСН және паролін порталға енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 1-шарт – порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің тұпнұсқалылығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны порталмен қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салудың нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректер енгізу) толтыруы, Стандарттың 9 тармағында көрсетілген электронды түрде қажетті құжаттардың көшірмелерін сұрау салудың нысанына бекіту, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімі мен шақыртылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұрау салынған қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

12. Выдача готовых документов услугополучателю (либо его представителю по доверенности) осуществляется работником ЦОНа на основании расписки, в указанный в ней сроком, при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
13. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) государственной услуги через портал:
Для оказания государственной услуги услугополучатель подает запрос через портал при условии наличия ЭЦП, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории Республики Казахстан». Портал формирует первый шаг подачи заявки, автоматически заполняя данные о услугополучателе.
При отправке запроса через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера и (или) бизнес-идентификационного номера (далее - ИИН/БИН) и пароля;
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателя через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы қызмет көрсетуші өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзінің (бұдан әрі - ЭҮӨШ) автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі-АЖО) жіберу;
9) 6-үдеріс – ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
10) 3-шарт - қызмет берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса берген Стандартта көрсетілген құжаттардың және қызмет көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы құжаттарында орын алған бұзушылықтарға байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының порталмен қалыптастырылған қызмет қорытындысын (электрондық құжат нысанындағы анықтама) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің қызметкері ЭЦҚ қолдану арқылы қалыптастырылады.
14. Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өзара функционалды әрекеті, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ХҚО арқылы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес графикалық түрде сипатталған.
15. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өзара функционалды әрекеті, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентінің 3 қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 456 қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. Регламент 16-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 21.10.2014 № 4/868 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Алматы қаласының аумағында
таралатын шетелдiк мерзiмдi
баспасөз басылымдарын есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Көрсетілетін қызмет беруші ҚФБ арасындағы
өзара рәсімдер (іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
«Алматы қаласының аумағында
таралатын шетелдiк мерзiмдi
баспасөз басылымдарын есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде өзара функционалды әрекет етудің № 1 диаграммасы
ХҚКО АЖ арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
«Алматы қаласының аумағында
таралатын шетелдiк мерзiмдi
баспасөз басылымдарын есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
3 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету
кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы
«Алматы қаласының аумағында
таралатын шетелдiк мерзiмдi
баспасөз басылымдарын есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
4 қосымша
«Алматы қаласының аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) региональный шлюз «электронного правительства» (далее - РШЭП) для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
12) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (справка в форме электронного документа), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
14. Описание функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя, а также через ЦОН в процессе оказания государственной услуги указаны в графическом виде согласно приложения 2 к настоящему Регламенту.
15. Описание функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал, в графической форме приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту государственной услуги.
16. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 456 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 16 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 21.10.2014 № 4/868 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
«Учет иностранных периодических
печатных изданий,
распространяемых на территории
города Алматы»
Описание последовательности процедур (действий)
между СФЕ услугодателя
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
«Учет иностранных периодических
печатных изданий,
распространяемых на территории
города Алматы»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги
через услугодателя
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
«Учет иностранных периодических
печатных изданий,
распространяемых на территории
города Алматы»
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через портал
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги «Учет иностранных
периодических печатных
изданий, распространяемых
на территории города Алматы»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории города Алматы»

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 21.10.2014 № 4/868 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ҚФБ      - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталықтарының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара іс-қимылдары»;
«Алматы қаласының аумағында
таралатын шетелдiк мерзiмдi
баспасөз басылымдарын есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
5 қосымша
«Алматы қаласының аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 21.10.2014 № 4/868 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ҚФБ      - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталықтарының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара іс-қимылдары»;
«Алматы қаласының аумағында
таралатын шетелдiк мерзiмдi
баспасөз басылымдарын есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
6 қосымша
«Алматы қаласының аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 6-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 21.10.2014 № 4/868 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ҚФБ      - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталықтарының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара іс-қимылдары»;

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 21.10.2014 № 4/868 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги «Учет иностранных
периодических печатных
изданий, распространяемых
на территории города Алматы»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории города Алматы»
Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 21.10.2014 № 4/868 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 6
к регламенту государственной
услуги «Учет иностранных
периодических печатных
изданий, распространяемых
на территории города Алматы»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории города Алматы»
Сноска. Регламент дополнен приложением 6 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 21.10.2014 № 4/868 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;