Алматы қаласында жер қатынастары саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 22 мамырдағы N 2/385 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2014 жылғы 18 маусымда N 1063 болып тіркелді. Күші жойылды – Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 3/477 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы қаласы әкімдігінің 27.09.2016 № 3/477 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілді).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысын басшылыққа ала отырып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттері бекітілсін:
1) "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерiнiң кадастрлық (бағалау) құнын бекіту";
2) "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту";
3) "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру";
4) Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру".
2. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласында жер қатынастары саласында көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" 2013 жылғы 29 наурыздағы № 1/294 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 976 болып тіркелген, 2013 жылғы 14 мамырда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Алматы қаласы Жер қатынастары басқармасы осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Б. Сауранбаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 22 мамырдағы
N 2/385 қаулысымен бекітілді
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Алматы қаласы Жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушіге, сондай-ақ Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере земельных отношений в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 22 мая 2014 года N 2/385. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 18 июня 2014 года за N 1063. Утратило силу постановлением акимата города Алматы 27 сентября 2016 года № 3/477
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 27.09.2016 № 3/477 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", руководствуясь постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством";
2) "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков";
3) "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка";
4) "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ".
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Алматы от 29 марта 2013 года № 1/294 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере земельных отношений в городе Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 976, опубликовано 14 мая 2013 года в газетах "Алматы Ақшамы" и "Вечерний Алматы").
3. Управлению земельных отношений города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Б. Сауранбаева.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы А. Есимов
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 22 мая 2014 года № 2/385
Регламент государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в частную
собственность государством"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений города Алматы" (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются при непосредственном обращении к услугодателю, а также через Центры обслуживания населения (далее – ЦОН).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық
бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті
берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген өтінішті және қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдайды және өтінішті тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті қарайды және бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын белгілеу актісінің нақтылығын зерттеу және тексеру және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бекітуге жіберу;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын белгілеу актісін қарайды, бекітеді көрсетілетін қызметті беруші кеңсесіне береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық
бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті
берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдайды және өтінішті тіркейді. Тіркегеннен кейін құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим
и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов услугополучателя, на государственном или русском языках для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее - Стандарт).
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом канцелярии услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя и наложение резолюции;
3) изучение и проверка достоверности представленного акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка ответственным специалистом услугодателя и направление для утверждения руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя рассматривает, утверждает акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и передает в канцелярию услугодателя;
5) специалист канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги получателю.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ответственный специалист услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя отражен в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) специалист канцелярии услугодателя принимает и регистрирует документы представленные услугополучателем. После регистрации передает пакет документов руководителю услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттарды қарайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын белгілеу актісінің нақтылығын тексереді және салыстырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бекіту үшін 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын белгілеу актісін қарайды, бекітеді және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесіне береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) жұмыс күні.
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
4. ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариаттық түрде куәландырылған сенімхат бойынша) мемлекеттік қызметті алу үшін ХҚО-ға Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
ХҚО-ның қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтер бойынша құжаттар түпнұсқалылығын салыстырады, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады;
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "терезе" арқылы ХҚО-ға өзі (немесе оның өкілі (нотариаттық түрде куәландырылған сенімхат бойынша) жүгінген жағдайда жүзеге асырылады.
11. Құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон беріледі:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;

2) руководитель услугодателя рассматривает поступившие документы и передает ответственному специалисту услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный специалист услугодателя изучает, проверяет достоверность представленного акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и направляет для утверждения руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) руководитель услугодателя рассматривает, утверждает акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и передает в канцелярию услугодателя;
5) специалист канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги получателю в течение 1 (одного) рабочего дня.
9. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в ЦОН – 3 (три) рабочих дня;
При обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги (при этом услугодатель представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги).
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОНом, а также
порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) представляет в ЦОН необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник ЦОНа получает посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, подписанные электронно-цифровой подписью.
Работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Выдача результата государственной услуги осуществляется при личном обращении (либо его представителе (по нотариально заверенной доверенности) в ЦОН посредством "окон".
11. При приеме документов через услугодателя или ЦОН услугополучателю выдается талон о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;

4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
ХҚО-ға жүгіну тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес графикалық формада келтірілген.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО-ның қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша келісімін алады.
ХҚО-да құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді оның қызметкері жеке басын куәландыратын құжат және сенімхат ұсынылған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмеген жағдайда, ХҚО олардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алуға ХҚО-ға бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде, ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жібереді, одан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
12. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
15. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.

4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны.
Описание порядка обращения в ЦОН приведено в графической форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В ЦОНе выдача документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности и доверенности.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечению одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.
12. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работник ЦОНа выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
15. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 без перерыва. Государственная услуга оказывается в порядке (электронной) очереди, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.

16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезеңділігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар Орталықпен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ЭҮП пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі
Ескерту. Регламент 16-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 26.11.2014 № 4/982 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері
арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігі
сипаттамасының блок-сызбасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-
әрекеттің (жұмыс барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық-
функцио-
налды бірліктер атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы (орындаушы)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
3
Іс әрекеттің (үдеріс-
тің,
шараның,
операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарау және бұрыштама қою
Ұсынылған жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын белгілеу актісінің нақтылығын зерттеу және тексеру
Құжаттарды және жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын белгілеу актісін қарау
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастырушылық-
өкімдік құжаттар)
Көрсетілетін қызметті беруші басшысына құжаттар топтамасын беру
Түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына (орындаушыға) беру
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бекіту үшін жіберу
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жіберу
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру
5
Орындау мерзімдері
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2 бағана
3 бағана
4 бағана
5 бағана
5 бағана
2-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін сипаттау
"Мемлекет жеке меншікке
сататын нақты жер
учаскелерінің қадастрлық
(бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік қызмет
регламентіне 4 қосымша
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің қадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

16. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром и порядка использования ПЭП в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту
Сноска. Регламент дополнен пунктом 16 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 26.11.2014 № 4/982 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
Блок-схема
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) услугодателя
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наиме-
нование
струк-
турно-
функци-
ональ-
ных
единиц
Специа-
лист
канце-
лярии
услуго-
дателя
Руково-
дитель
услуго-
дателя
Ответст-
венный
специалист
услугода-
теля
(испол-
нитель)
Руково-
дитель
услуго-
дателя
Специа-
лист кан-
целярии
услуго-
дателя
3
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры
опера-
ции) и
их опи-
сание
Прием и
регист-
рация
доку-
ментов
пред-
став-
ленных
услуго-
получа-
телем
Рассмот-
рение до-
кументов
и
наложение
резолюции
Изучение и
проверка
достовер-
ности
представ-
ленного
акта опре-
деления
кадастро-
вой (оце-
ночной)
стоимости
земельного
участка
Рассмот-
рение до-
кументов
и утвер-
ждение
акта ка-
дастровой
(оценоч-
ной)
стоимости
земель-
ного
участка
Выдача
результа-
та
оказания
государ-
ственной
услуги
услугопо-
лучателю
4
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное
реше-
ние)
Переда-
ча
пакета
доку-
ментов
руково-
дителю
услуго-
дателя
Передача
поступив-
ших доку-
ментов
ответст-
венному
специа-
листу
услуго-
дателя
(испол-
нителю)
Направле-
ние для
утвержде-
ния руко-
водителю
услугода-
теля
Передача
резуль-
тата
оказания
государ-
ственной
услуги в
канцеля-
рию услу-
годателю
Выдача
резуль-
тата
оказания
государ-
ственной
услуги
услугопо-
лучателю
5
Сроки
испол-
нения
в течение 1 (одного) рабочего дня
в течение 1 (одного) рабочего дня
в течение 1 (одного) рабочего дня
6
Номер
следую-
щего
дейст-
вия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
5 колонка
Приложение 2
Описание порядка оказания государственной
услуги через ЦОН
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных
земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 26.11.2014 № 4/982 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету
Мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету
Шартты белгілер:
ХҚО – Халыққа қызмет көрсету орталығы,
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі,
БСН - бизнес - сәйкестендіру нөмірі,
ЭЦҚ - электрондық-цифрлық қолтаңба,
ЭҮШ - "электрондық үкімет" шлюзі,
ЭҮӨШ АЖО - "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны,
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 3 күн.
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 22 мамырдағы N 2/385
қаулысымен бекітілді
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Алматы қаласы Жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушіге, сондай-ақ Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО), www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрық (бұдан әрі – бұйрық).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрықты қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаттар нысанында жіберіледі.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық
бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті
берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 26.11.2014 № 4/982 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Оказание государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю
Оказание государственной услуги через ПЭП
Оказание государственной услуги через Центр
Условные обозначения:
ЦОН – Центр обслуживания населения,
ИИН – индивидуальный индетификационный номер,
БИН – бизнес-идентфикационный номер,
ЭЦП – электронно-цифровая подпись,
ШЭП – шлюз "электронного правительства",
АРМ РШЭП – автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства",
Срок оказания услуги по Стандарту – 3 дня.
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 22 мая 2014 года № 2/385
Регламент государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов по
формированию земельных участков"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений города Алматы" (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются при непосредственном обращении к услугодателю, а также через Центры обслуживания населения (далее – ЦОН), веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал
"Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – приказ об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка (далее – приказ).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения за получением приказа об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим
и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген өтінішті немесе электрондық сұрауды және қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдайды және өтінішті тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті қарайды және бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы өтінішті қарайды және түскен құжаттардың заңнамаға сәйкестігін тексереді, бұйрық дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттың орындалуының негізділігін тексереді, бұйрыққа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық
бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті
берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы тапсырған құжаттарды қабылдайды және тіркейді. Тіркегеннен кейін құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы түскен құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарайды, құжаттардың толықтығын тексереді, бұйрық немесе уәжделген бас тарту туралы жауап дайындайды және 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;

5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов или электронного запроса услугополучателя, на государственном или русском языках для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее - Стандарт).
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом канцелярии услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя и наложение резолюции;
3) рассмотрение заявления и проверка представленных документов на соответствие законодательству ответственным специалистом услугодателя, подготовка приказа и направление на подпись руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя проверяет обоснованность исполнения документа, подписывает приказ и передает в канцелярию услугодателя;
5) специалист канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги получателю.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ответственный специалист услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя отражен в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) специалист канцелярии услугодателя принимает и регистрирует документы представленные услугополучателем. После регистрации передает пакет документов руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) руководитель услугодателя рассматривает поступившие документы и передает ответственному специалисту услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный специалист услугодателя рассматривает поступившие документы на соответствие законодательству, проверяет полноту поступивших документов, подготавливает приказ либо мотивированный ответ об отказе и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней;

12. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
16. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі;
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
3) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
17. Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары және шешімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес - сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен Порталда тіркеуді жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының қызметтерді алу үшін Порталда ЖСН/БСН және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізу үдерісі;
3) 1 шарт – ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын Порталда тексеру;
4) 2 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзылыстарға байланысты Порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде сұрау нысанына бекіту, сондай-ақ сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;

12. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работник ЦОНа выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
16. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 без перерыва. Государственная услуга оказывается в порядке (электронной) очереди, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
17. Пошаговые действия и решения услугодателя через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;

6) 2 шарт - Порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН арасында, және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында) сәйкестігін тексеру;
7) 4 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауы) көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) жіберу;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9 тармағында көрсетілген, көрсетілетін қызметті алушы қоса берген құжаттарды және қызметтерді көрсету үшін негіздерді сәйкестік тұрғысында тексеруі;
10) 6 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының Портал қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-н пайдалана отырып қалыптастырылады.
18.пПортал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жұмылдырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезеңділігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар Орталықпен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ЭҮП пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі
Ескерту. Регламент 19-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 26.11.2014 № 4/982 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері
арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігі сипаттамасының
блок-сызбасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-
әрекеттің
(жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық-
функцио-
налды бірліктер атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы (орындаушы)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
3
Іс
әрекеттің
(үдеріс-
тің,
шараның,
операция-
ның)
атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарау және бұрыштама қою
Құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарау, құжаттардың толықтығын тексеру
Құжаттың орындалуы-
ның негізділігін тексеру, қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру
Бұйрықты немесе бас тарту туралы жауапты көрсетілетін қызметті алушыға беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастырушы-
лық-
өкімдік құжаттар)
Көрсетілетін қызметті беруші басшысына құжаттар топтамасын беру
Түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына (орындау-
шыға) беру
Бұйрық немесе уәжделген бас тарту туралы жауапты дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жіберу
Бұйрықты немесе бас тарту туралы жауапты көрсетілетін қызметті алушыға беру
5
Орындау мерзімдері
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
3 (үш) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2 бағана
3 бағана
4 бағана
5 бағана
5 бағана
2-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін сипаттау
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
жұмылдырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4 қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
18. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
19. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром и порядка использования ПЭП в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту
Сноска. Регламент дополнен пунктом 19 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 26.11.2014 № 4/982 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
Блок-схема
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) услугодателя
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наиме-
нование
струк-
турно-
функци-
ональ-
ных
единиц
Специа-
лист
канце-
лярии
услуго-
дателя
Руково-
дитель
услуго-
дателя
Ответст-
венный
специалист
услугода-
теля
(испол-
нитель)
Руково-
дитель
услуго-
дателя
Специа-
лист кан-
целярии
услуго-
дателя
3
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры
опера-
ции) и
их опи-
сание
Прием и
регист-
рация
доку-
ментов
пред-
став-
ленных
услуго-
получа-
телем
Рассмот-
рение до-
кументов
и
наложение
резолюции
Рассмот-
рение
документов
на соот-
ветствие
законода-
тельству,
проверка
полноты
документов
Проверка
обосно-
ванности
исполне-
ния до-
кумента,
подписа-
ние и
передача
в канце-
лярию
услуго-
дателя
Выдача
приказа
либо
мотивиро-
ванного
ответа об
отказе
услугопо-
лучателю
4
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное
реше-
ние)
Переда-
ча
пакета
доку-
ментов
руково-
дителю
услуго-
дателя
Передача
поступив-
ших доку-
ментов
ответст-
венному
специа-
листу
услуго-
дателя
(испол-
нителю)
Подготовка
приказа
либо
мотиви-
рованного
ответа об
отказе и
направле-
ние на
подпись
руководи-
телю услу-
годателя
Передача
резуль-
тата
оказания
государ-
ственной
услуги в
канцеля-
рию услу-
годателю
Выдача
приказа
либо
мотивиро-
ванного
ответа об
отказе
услугопо-
лучателю
5
Сроки
испол-
нения
в тече-
ние 1
(одного)
рабочего
дня
в тече-
ние 1
(одного)
рабочего
дня
в течение
3 (трех)
рабочих
дней
в тече-
ние 1
(одного)
рабочего
дня
в тече-
ние 1
(одного)
рабочего
дня
6
Номер
следую-
щего
дейст-
вия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
5 колонка
Приложение 2
Описание порядка оказания государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных при оказании государственной
услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных проектов
по формированию земельных
участков"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 26.11.2014 № 4/982 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету
Мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету
Шартты белгілер:
ХҚО – Халыққа қызмет көрсету орталығы,
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі,
БСН - бизнес - сәйкестендіру нөмірі,
ЭЦҚ - электрондық-цифрлық қолтаңба,
ЭҮШ - "электрондық үкімет" шлюзі,
ЭҮӨШ АЖО - "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны,
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 7 күн.
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 22 мамырдағы N 2/385
қаулысымен бекітілді
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Алматы қаласы Жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі арқылы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Алматы қаласының әкімдігі көрсетеді (бұдан әрі – әкімдік).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушіге, сондай-ақ Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО), www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру туралы қаулы (бұдан әрі – шешім).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Қағаз жеткізгіште шешім беру туралы қаулыны алуға жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электронды форматта ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаттар нысанында жіберіледі.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін
қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 26.11.2014 № 4/982 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Оказание государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю
Оказание государственной услуги через ПЭП
Оказание государственной услуги через Центр
ЦОН – Центр обслуживания населения,
ИИН – индивидуальный идентификационный номер,
БИН – бизнес-идентификационный номер,
ЭЦП – электронно-цифровая подпись,
ШЭП – шлюз "электронного правительства",
АРМ РШЭП – автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства",
Срок оказания услуги по Стандарту – 7 дней.
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 22 мая 2014 года № 2/385
Регламент государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого назначения
земельного участка"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее - государственная услуга) оказывается акиматом города Алматы (далее - акимат) через коммунальное государственное учреждение "Управление земельных отношений города Алматы" (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются при непосредственном обращении к услугодателю, а также через Центры обслуживания населения (далее – ЦОН), веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал
"Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановление о выдаче решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее – решение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения за получением постановления о выдаче решения на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим
и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген өтінішті немесе электрондық сұрауды және қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдайды және өтінішті тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті қарайды және бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы өтінішті қарайды және түскен құжаттарды тексереді, Алматы қаласы Жер комиссиясысының отырысына материалдарды дайындайды және енгізеді;
4) материалдарды комиссияда қарау және шешім қабылдау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесі шешім жобасын дайындайды және шешім қабылдау үшін әкімдікке жолдайды;
6) әкімдік шешім қабылдайды;
7) әкімдік мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
8) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық
бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті
берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
5) әкімдік.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы тапсырған құжаттарды қабылдайды және тіркейді. Тіркегеннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттарды қарайды және 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына береді;

5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов или электронного запроса услугополучателя, на государственном или русском языках для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от
16 апреля 2014 года № 358 (далее - Стандарт).
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом канцелярии услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя и наложение резолюции;
3) рассмотрение заявления и проверка представленных документов ответственным специалистом услугодателя, подготовка и внесение материалов на заседание Земельной комиссии города Алматы (далее - комиссия);
4) рассмотрение материалов на комиссии и принятие решения;
5) подготовка проекта решения структурным подразделением услугодателя и направление в акимат для принятия решения;
6) принятие решения акиматом;
7) направление акиматом результата оказания государственной услуги услугодателю;
8) выдача результата оказания государственной услуги услугодателем услугополучателю.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ответственный специалист услугодателя;
3) структурное подразделение услугодателя;
4) руководитель услугодателя;
5) акимат.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя отражен в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) специалист канцелярии услугодателя принимает и регистрирует документы представленные услугополучателем. После регистрации передает пакет документов руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) руководитель услугодателя рассматривает поступившие документы и передает ответственному специалисту услугодателя в течение 2 (двух) рабочий дней;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы түскен құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарайды, құжаттардың толықтығын тексереді, 10 (он) жұмыс күні ішінде жер учаскелерін беру бойынша комиссия отырысына материалдарды дайындайды және енгізеді;
4) комиссия отырысында қаралғаннан кейін жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешім 5 (бес) жұмыс күні ішінде ресімделеді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе уәжделген бас тарту туралы әкімдік шешімінің жобасын дайындайды және 7 (жеті) жұмыс күні ішінде шешім қабылдау үшін материалдарды әкімдікке жібереді;
6) әкімдік 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;
7) әкімдік 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
8) көрсетілетін қызметті беруші жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешімінің көшірмесін көрсетілетін қызметті алушыға 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және:
1) көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 37 (отыз жеті) жұмыс күнін;
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді (бұл орайда қызмет беруші қызмет көрсетудің мерзімі бітуінен бір күн бұрын мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді);
порталға жүгінгенде – 33 (отыз үш) жұмыс күнін құрайды.
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
4. ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібін сипаттау
10. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариаттық түрде куәландырылған сенімхат бойынша) мемлекеттік қызметті алу үшін ХҚО-ға Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
ХҚО-ның қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтер бойынша құжаттардың түпнұсқалылығын салыстырады, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады;
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "терезе" арқылы ХҚО-ға өзі (немесе оның өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) жүгінген жағдайда жүзеге асырылады.

3) ответственный специалист услугодателя рассматривает поступившие документы на соответствие законодательству, проверяет полноту поступивших документов, подготавливает и вносит материалы на заседание комиссии по предоставлению земельных участков в течение 10 (десяти) рабочих дней;
4) после рассмотрения на заседании комиссии, принятие решения о возможности изменения целевого назначения земельного участка либо отказ оформляется в течение 5 (пяти) рабочих дней;
5) структурное подразделение услугодателя подготавливает проект решения акимата об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированного отказа и направляет материалы в акимат для принятия решения в течение 7 (семи) рабочих дней;
6) акимат принимает решение об изменении целевого назначения либо об отказе в течение 7 (семи) рабочих дней;
7) акимат направляет решение услугодателю в течение 2 (двух) рабочих дней;
8) услугодатель направляет копию решения об изменении целевого назначения на земельный участок либо об отказе услугополучателю в течение 3 (трех) рабочих дней.
9. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет:
1) с момента сдачи пакета документов:
услугодателю, в ЦОН – 37 (тридцать семь) рабочих дней;
при обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги (при этом услугодатель представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги).
при обращении на портал – 33 (тридцать три) рабочих дня.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОНом, а также
порядка использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) представляет в ЦОН необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник ЦОНа получает посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, подписанные электронно-цифровой подписью.
Работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Выдача результата государственной услуги осуществляется при личном обращении (либо его представителе (по нотариально заверенной доверенности) в ЦОН посредством "окон".

8) 5 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауы) көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) жіберу;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9 тармағында көрсетілген, көрсетілетін қызметті алушы қоса берген құжаттарды және қызметтерді көрсету үшін негіздерді сәйкестік тұрғысында тексеруі;
10) 6 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының Портал қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-н пайдалана отырып қалыптастырылады.
18.Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жұмылдырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезеңділігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар Орталықпен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ЭҮП пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі
Ескерту. Регламент 19-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 26.11.2014 № 4/982 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері
арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігі сипаттамасының
блок-сызбасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-
әрекеттің
(жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
Құрылымдық-
функционалды бірліктер атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы (орындаушы)
Комиссия отырысында қарау және жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту мүмкіндігі немесе бас тарту туралы шешім қабылдау
3
Іс әрекеттің (үдерістің, шараның, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарау және бұрыштама қою
Құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарау, құжаттардың толықтығын тексеру, комиссия отырысына материалдарды дайындау және енгізу
Түскен материалдарды қарау және өтінішті қанағаттандыру мүмкіндігі туралы шешім қабылдау немесе жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуден бас тарту
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдасты-
рушылық-
өкімдік құжаттар)
Көрсетілетін қызметті беруші басшысына құжаттарды тапсыру
Түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына (орындаушыға) тапсыру
Материалдарды комиссияның қарауына жіберу
Түскен материалдарды қарау және өтінішті қанағаттандыру мүмкіндігі туралы шешім қабылдау немесе жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуден бас тарту
5
Орындау мерзімдері
1 (бір) жұмыс күні ішінде
2 (екі) жұмыс күні ішінде
10 (он) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 бағана
3 бағана
4 бағана
5 бағана
1 кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-
әрекеттің
(жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
Құрылымдық-функционалды бірліктер атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі
Әкімдік
Әкімдік
Көрсетілетін қызметті беруші
3
Іс әрекеттің (үдеріс-
тің,
шараның, операция-
ның) атауы және оның сипаттамасы
жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе уәжделген бас тарту туралы әкімдік шешімінің жобасын дайындау және шешім қабылдау үшін материалдарды әкімдікке жіберу
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешім қабылдау
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешімді көрсетілетін қызметті берушіге жіберу
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешімді көрсетілетін қызметті алушыға беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдас-
тыру-
нұсқау беру сипатын-
дағы құжаттар)
жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе уәжделген бас тарту туралы әкімдік шешімінің жобасын дайындау және шешім қабылдау үшін материалдарды әкімдікке жіберу
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешім қабылдау
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешімді көрсетілетін қызметті берушіге жіберу
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешімді көрсетілетін қызметті алушыға беру
5
Орындау мерзімдері
7 (жеті) жұмыс күні ішінде
7 (жеті) жұмыс күні ішінде
2 (екі) жұмыс күні ішінде
3 (үш) жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
6 бағана
7 бағана
8 бағана
8
2-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін сипаттау
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
жұмылдырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 4 қосымша
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
18. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
19. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром и порядка использования ПЭП в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту
Сноска. Регламент дополнен пунктом 19 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 26.11.2014 № 4/982 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
Блок-схема
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) услугодателя
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
2
Наиме-
нование
струк-
турно-
функци-
ональ-
ных
единиц
Специа-
лист
канце-
лярии
услуго-
дателя
Руково-
дитель
услуго-
дателя
Ответст-
венный
специалист
услугода-
теля
(испол-
нитель)
Рассмотрение на заседании комиссии и принятие решения о возможности изменения целевого назначения земельного участка либо отказ
3
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры
опера-
ции) и
их опи-
сание
Прием и
регист-
рация
доку-
ментов
пред-
став-
ленных
услуго-
получа-
телем
Рассмот-
рение до-
кументов
и
наложение
резолюции
Рассмот-
рение
документов
на соот-
ветствие
законода-
тельству,
проверка
полноты
документов
подготовка
и внесение
материалов
на
заседание
комиссии
Рассмотрение поступивших материалов и принятие решения о возможности удовлетворения заявления либо в отказе на изменение целевого назначения земельного участка
4
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное
реше-
ние)
Переда-
ча
пакета
доку-
ментов
руково-
дителю
услуго-
дателя
Передача
поступив-
ших доку-
ментов
ответст-
венному
специа-
листу
услуго-
дателя
(испол-
нителю)
Направле-
ние мате-
риалов на
рассмот-
рение
комиссии
Рассмотрение поступивших материалов и принятие решения о возможности удовлетворения заявления либо в отказе на изменение целевого назначения земельного участка
5
Сроки
испол-
нения
в тече-
ние 1
(одного)
рабочего
дня
в тече-
ние 2
(двух)
рабочих
дней
в течение
10
(десяти)
рабочих
дней
в течение 1 (одного) рабочего дня
6
Номер
следую-
щего
дейст-
вия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наимено-
вание
струк-
турно-
функци-
ональных
единиц
Структур-
ное
подраз-
деление
услугода-
теля
Акимат
Акимат
Услугодатель
3
Наимено-
вание
действия
(процес-
са, про-
цедуры
опера-
ции) и
их
описание
Подготовка
проекта
решения
акимата об
изменении
целевого
назначения
земельного
участка
либо моти-
вирован-
ного
отказа и
направле-
ние
материалов
в акимат
для
принятия
решения
Принятие
решения об
изменении
целевого
назначения
земельного
участка
либо об
отказе
Направление
решения об
изменении
целевого
назначения на
земельный
участок либо
об отказе
услугодателю
Выдача
решения об
изменении
целевого
назначения на
земельный
участок либо
об отказе услугополу-
чателю
4
Форма
заверше-
ния
(данные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное
решение)
Подготовка
проекта
решения
акимата об
изменении
целевого
назначения
земельного
участка
либо моти-
вирован-
ного
отказа и
направле-
ние
материалов
в акимат
для
принятия
решения
Принятие
решения об
изменении
целевого
назначения
земельного
участка
либо об
отказе
Направление
решения об
изменении
целевого
назначения на
земельный
участок либо
об отказе
услугодателю
Выдача
решения об
изменении
целевого
назначения на
земельный
участок либо
об отказе
услугополу-
чателю
5
Сроки
испол-
нения
в течение 7 (семи) рабочих дней
в течение 7 (семи) рабочих дней
в течение 2 (двух) рабочих дней
в течение 3 (трех) рабочих дней
6
Номер
следую-
щего
действия
6 колонка
7 колонка
8 колонка
8
Приложение 2
Описание порядка оказания государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных при оказании государственной
услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения на
изменение целевого
назначения земельного участка
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 26.11.2014 № 4/982 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету
Мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету
Шартты белгілер:
ХҚО – Халыққа қызмет көрсету орталығы,
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі,
БСН - бизнес - сәйкестендіру нөмірі,
ЭЦҚ - электрондық-цифрлық қолтаңба,
ЭҮШ - "электрондық үкімет" шлюзі,
ЭҮӨШ АЖО - "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны,
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 37 күн.
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 22 мамырдағы N 2/385
қаулысымен бекітілді
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Алматы қаласы Жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі арқылы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Алматы қаласының әкімдігі көрсетеді (бұдан әрі – әкімдік).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушіге, сондай-ақ Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО), www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы өкім (бұдан әрі – рұқсат).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы өкімді қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаттар нысанында жіберіледі.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 26.11.2014 № 4/982 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Оказание государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю
Оказание государственной услуги через ПЭП
Оказание государственной услуги через Центр
Условные обозначения:
ЦОН – Центр обслуживания населения,
ИИН – индивидуальный идентификационный номер,
БИН – бизнес-идентификационный номер,
ЭЦП – электронно-цифровая подпись,
ШЭП – шлюз "электронного правительства",
АРМ РШЭП – автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства",
Срок оказания услуги по Стандарту – 37 дней.
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 22 мая 2014 года № 2/385
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного
участка для изыскательских работ"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее - государственная услуга) оказывается акиматом города Алматы (далее - акимат) через коммунальное государственное учреждение "Управление земельных отношений города Алматы" (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются при непосредственном обращении к услугодателю, а также через Центры обслуживания населения (далее – ЦОН), веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал
"Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – распоряжение о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения за получением распоряжения о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим
и юридическим лицам (далее – услугополучатель).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық
бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті
берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген өтінішті немесе электрондық сұрауды және қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдайды және өтінішті тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті қарайды және бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы өтінішті қарайды және түскен құжаттардың заңнамаға сәйкестігін тексереді, тиісті уәкілетті органдарға келісуге жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы әкімдіктің іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешім қабылдау үшін материалдарды әкімдікке жібереді;
5) әкімдік шешім қабылдайды. Қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық
бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті
берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) уәкілетті органдар;
5) әкімдік.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы тапсырған құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов или электронного запроса услугополучателя, на государственном или русском языках для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее - Стандарт).
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом канцелярии услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя и наложение резолюции;
3) рассмотрение заявления и проверка представленных документов на соответствие законодательству ответственным специалистом услугодателя, направление на согласование в соответствующие уполномоченные органы;
4) подготовка ответственным специалистом услугодателя проекта решения акимата о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо об отказе и направление материалов в акимат для принятия решения о выдаче или об отказе;
5) принятие решения акиматом. Направление результата оказания государственной услуги услугодателю;
6) выдача результата оказания государственной услуги услугодателем услугополучателю.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ответственный специалист услугодателя;
3) руководитель услугодателя;
4) уполномоченные органы;
5) акимат.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя отражен в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) специалист канцелярии услугодателя принимает и регистрирует документы представленные услугополучателем. После регистрации передает пакет документов руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) руководитель услугодателя рассматривает поступившие документы и передает ответственному специалисту услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы түскен құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарайды, құжаттардың толықтығын тексереді, тиісті уәкілетті органдарға келісуге жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы әкімдіктің іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешім қабылдау үшін материалдарды әкімдікке 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді;
5) әкімдік іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды және қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушіге 4 (төрт) жұмыс күні ішінде жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді (бұл орайда қызмет беруші қызмет көрсетудің мерзімі бітуінен бір күн бұрын мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді);
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
4. ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
10. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариаттық түрде куәландырылған сенімхат бойынша) мемлекеттік қызметті алу үшін ХҚО-ға Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
ХҚО-ның қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтер бойынша құжаттардың түпнұсқалылығын салыстырады, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады;
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "терезе" арқылы ХҚО-ға өзі (немесе оның өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) жүгінген жағдайда жүзеге асырылады.
11. Құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон беріледі:

3) ответственный специалист услугодателя рассматривает поступившие документы на соответствие законодательству, проверяет полноту документов, направляет на согласование в соответствующие уполномоченные органы;
4) подготовка ответственным специалистом услугодателя проекта решения акимата о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо об отказе и направление материалов в акимат для принятия решения о выдаче или об отказе в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) акимат принимает решение о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо об отказе и направляет результат оказания государственной услуги услугодателю в течение 4 (четырех) рабочих дней;
6) услугодатель выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня.
9. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта и составляет:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в ЦОН, а также при обращении на портал – 10 (десять) рабочих дней;
При обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги (при этом услугодатель представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги).
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОНом, а также
порядка использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) представляет в ЦОН необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник ЦОНа получает посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, подписанные электронно-цифровой подписью.
Работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Выдача результата государственной услуги осуществляется при личном обращении (либо его представителе (по нотариально заверенной доверенности) в ЦОН посредством "окон".
11. При приеме документов через услугодателя или ЦОН услугополучателю выдается талон о приеме соответствующих документов с указанием: