Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 11 маусымдағы № 173 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 шілдеде N 2859 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 тамыздағы N 309 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 20.08.2015 N 309 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырғандар бекітілсін:
1) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 11 июня 2014 года N 173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 17 июля 2014 года N 2859. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20 августа 2015 года N 309
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.08.2015 N 309 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков";
2) регламент государственной услуги "Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости";
3) регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости";
4) регламент государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси механизмами, прицепами к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности";
5) регламент государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости";

6) "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы 11 маусымдағы
№ 173 қаулысымен
бекітілді
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінде берілген құжаттардың электрондық тізілімін жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттардағы деректерді көрсетілетін электрондық тізілімге енгізуді жүргізеді.
3. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі тіркеу құжаттарын (телнұсқаларын) және мемлекеттік нөмірлік белгілерін қағаз нысанда беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің басталу негізі - "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген (бұдан әрі – Стандарт) өтініш пен тиісті құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) ұсыну болып табылады.

6) регламент государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Е. Султанов
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 11 июня 2014 года № 173
Регламент государственной услуги
"Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения (далее – услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю.
2. Форма оказываемой государственной услуги:
электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Уполномоченным органом в сфере информатизации ведется электронный реестр документов, выданных в результате оказания государственной услуги.
Услугодателем производится внесение данных из предоставлямых услугополучатем документов в указанный электронный реестр.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача регистрационных документов (дубликатов) и государственных номерных знаков в бумажной форме.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем, либо его представителем (по нотариально заверенной доверенности) заявления и соответствующего пакета документов, указанного в пункте 9 Стандарта оказания государственной услуги "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан 3 марта 2014 года № 171 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг в области технической инспекции" (далее – Стандарт).

5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына мынадай рәсімдер (іс-әрекеттер) кіреді:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның уәкілетті өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) кіріс нөмірін, тіркелген күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін береді. Тіркелген өтініш пен құжаттар топтамасын басшыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
2) басшы хат-хабармен танысады, жауапты орындаушыны айқындайды, бұрыштаманы қояды және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
3) жауапты орындаушы құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді, тіркеу іс-әрекеттерін жүргізеді, көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттардағы деректерді электрондық тізілімге енгізеді – он бес күнтізбелік күн.
Машиналарды тіркеген кезде жауапты орындаушымен олар байқаудан өткізіледі. Байқау үдерісінде зауыт нөмірлерінің, нөмірлік агрегаттар мен нөмірлік белгілердің машинаға арналған құжаттарда көрсетілген деректерге сәйкес келуін салыстыру жүзеге асырылады.
Жауапты орындаушымен техникалық жөнделген машиналарға Қазақстан Республикасының қолданыстағы стандарттарға сәйкес жасалған техникалық паспорттары мен тиісті үлгілердегі нөмірлік белгілері беріледі. Бір машинаға бір нөмірлік белгі беріледі.
Тіркелген құжат машиналарды тіркеу кітабына тиісті жазбаны енгізе отырып, жауапты орындаушының қолымен және мөрімен растайды. Тіркелетін құжатты, сондай-ақ нөмірлік белгіні алу фактісі машиналарды тіркеу кітабында көрсетілетін қызметті алушының қолымен куәландырады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-әрекеттер) нәтижесі, мынадай рәсімнің (іс-әрекеттің) орындалуының басталуы үшін негіз болады:
1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, басшыға өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері);
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы);
3) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеру, тіркеген кезде техниканы байқаудан өткізу, техникалық паспорттар мен мемлекеттік нөмірлік белгілерді бере отырып, тіркеу іс-әрекеттерін жасау, көрсетілетін қызметі алушы ұсынатын құжаттардағы деректерді электрондық тізілімге енгізу (жауапты орындаушы).

5. В состав процесса оказания государственной услуги, входят следующие процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов, регистрирует заявление, выдает услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копию зарегистрированного заявления с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов. Направляет зарегистрированное заявление и пакет документов руководителю - не более тридцати минут;
2) руководитель знакомится с корреспонденцией, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более тридцати минут;
3) ответственный исполнитель проверяет пакет документов на соответствие требованиям пункта 9 Стандарта, производит регистрационные действия, вносит данные из предоставлямых услугополучатем документов в электронный реестр – пятнадцать календарных дней.
При регистрации машин ответственным исполнителем производится их осмотр. В процессе осмотра осуществляется сверка соответствия заводских номеров, номерных агрегатов и номерных знаков данным, указанным в документах на машину.
На технически исправные машины ответственным исполнителем выдаются технические паспорта и номерные знаки соответствующих типов, изготовленные в соответствии с действующими стандартами Республики Казахстан. На одну машину выдается один номерной знак.
Регистрационный документ, удостоверяется подписью и печатью ответственного исполнителя с внесением соответствующей записи в книгу регистрации машин. Факт получения регистрационного документа, а также номерного знака удостоверяется подписью услугополучателя в книге регистрации машин.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю (работник канцелярии);
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель);
3) проверка пакета документов на соответствие пункта 9 Стандарта, осмотр техники при регистрации, совершение регистрационных действий с выдачей технических паспортов и государственных номерных знаков, внесение данных из предоставлямых услугополучатем документов в электронный реестр (ответственный исполнитель).

3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет жасау тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету барысына көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметшілері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) басшы;
3) жауапты орындаушы.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) кезектілігінің сипаттамасы:
1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, басшыға өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері) – отыз минуттан аспайды;
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы) – отыз минуттан аспайды;
3) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеру, тіркеген кезде техниканы байқаудан өткізу, техникалық төлқұжаттар мен мемлекеттік нөмірлік белгілерді бере отырып, тіркеу іс-әрекеттерін жасау, көрсетілетін қызметі алушы ұсынатын құжаттардағы деректерді электрондық тізілімге енгізу (жауапты орындаушы) – күнтізбелік он бес күн.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы нақты регламенттің қосымшасында көрсетілген.
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдердi, монтаждалған арнайы
жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн
ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу
белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта
тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы
Көрсетілетін қызметті алушының кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы 11 маусымдағы
№ 173 қаулысымен
бекітілді
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель;
3) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю (работник канцелярии) – не более тридцати минут;
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель) – не более тридцати минут;
3) проверка пакета документов на соответствие пункта 9 Стандарта, осмотр техники при регистрации, совершение регистрационных действий с выдачей технических паспортов и государственных номерных знаков, внесение данных из предоставлямых услугополучатем документов в электронный реестр (ответственный исполнитель) – пятнадцать календарных дней.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация, перерегистрация тракторов
и изготовленных на их базе самоходных
шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной
проходимости с выдачей регистрационных
номерных знаков"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугополучателя
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 11 июня 2014 года № 173
Регламент государственной услуги
"Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін (телнұсқасын) тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз нысанда беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің басталу негізі - "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген (бұдан әрі – Стандарт) өтініш пен тиісті құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына мынадай рәсімдер (іс-әрекеттер) кіреді:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның уәкілетті өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) кіріс нөмірін, тіркелген күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін береді. Тіркелген өтініш пен құжаттар топтамасын басшыға тиісті бұрыштаманы қою үшін жібереді – отыз минуттан аспайды;

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога (дубликата) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости в бумажной форме.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем, либо его представителем (по нотариально заверенной доверенности) заявления и соответствующего пакета документов (далее - пакет документов), указанного в пункте 9 Стандарта оказания государственной услуги "Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан 3 марта 2014 года № 171 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг в области технической инспекции" (далее – Стандарт).
5. В состав процесса оказания государственной услуги, входят следующие процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов, регистрирует и выдает услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копию зарегистрированного заявления с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов. Направляет зарегистрированное заявление и пакет документов руководителю для наложения соответствующей резолюции - не более тридцати минут;

2) басшы жауапты орындаушыны айқындайды, бұрыштаманы қояды және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
3) жауапты орындаушы құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді, Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 307-бабына сәйкес кепіл шарттары бар машиналардың кепілі туралы ұсынылған шартын немесе өзге де шартты өтініштегі мәліметтеріне сәйкестігін тексереді.
Құжаттар сәйкес келген жағдайда жауапты орындаушы машиналардың кепіл тізіліміне өтініште көрсетілген деректерді енгізеді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның уәкілетті өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін жазып береді және ұсынады – екі жұмыс күн.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-әрекеттер) нәтижесі, мынадай рәсімнің (іс-әрекеттің) орындалуының басталуы үшін негіз болады:
1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, басшыға тиісті бұрыштаманы қою үшін өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері);
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы);
3) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеру, кепілдің тіркелуін ресімдеу, машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін беру (жауапты орындаушы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет жасау тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметшілері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) басшы;
3) жауапты орындаушы.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) кезектілігінің сипаттамасы:
1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, басшыға тиісті бұрыштаманы қою үшін өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері) – отыз минуттан аспайды;
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы) – отыз минуттан аспайды;

2) руководитель определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более тридцати минут;
3) ответственный исполнитель проверяет пакет документов на соответствие требованиям пункта 9 Стандарта, проверяет представленный договор о залоге машин или иной договор, содержащий условия залога в соответствии со статьей 307 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, на соответствие сведениям, содержащимся в заявлении.
В случае соответствия документов ответственный исполнитель вносит данные, указанные в заявлении в реестр залога машин, выписывает и выдает услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) свидетельство о государственной регистрации залога машин – два рабочих дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю для наложения соответствующей резолюции (работник канцелярии);
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель);
3) проверка пакета документов на соответствие пункту 9 Стандарта, оформление регистрации залога, выдача свидетельства о государственной регистрации залога машин (ответственный исполнитель).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель;
3) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю для наложения соответствующей резолюции (работник канцелярии) – не более тридцати минут;
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель) – не более тридцати минут;

3) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеру, кепілдің тіркелуін ресімдеу, машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін беру (жауапты орындаушы) – екі жұмыс күн.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы нақты регламенттің қосымшасында көрсетілген.
"Тракторлардың және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда, олардың
тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерінің, сондай-ақ жүріп
өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналардың кепілін тіркеу және
мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру"
мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы
Көрсетілетін қызметті алушының кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілері:
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы 11 маусымдағы
№ 173 қаулысымен бекітілді
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде, сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелері мыналар болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәлікті (бұдан әрі – тракторшы-машинист куәлігі) беру, тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын қағаз нысанда беру;

3) проверка пакета документов на соответствие пункту 9 Стандарта, оформление регистрации залога, выдача свидетельства о государственной регистрации залога машин (ответственный исполнитель) – два рабочих дня.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация и выдача свидетельства
о государственной регистрации залога
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов
к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной
проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугополучателя
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 11 июня 2014 года № 173
Регламент государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения (далее – услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю, а также через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) при обращении к услугодателю – выдача удостоверения на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости (далее – удостоверение тракториста-машиниста), выдача дубликата удостоверения тракториста-машиниста в бумажной форме;

2) порталда – көрсетілетін қызметті алушының тракторшы-машинист куәлігін немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын алуына болатын мекенжайды көрсете отырып, рұқсат беру құжатының дайындығы туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде іс-әрекеттер (өзара іс-әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің басталу негізі - "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген (бұдан әрі – Стандарт) өтініш пен тиісті құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) ұсыну болып табылады, не көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы куәландыратын электрондық құжат нысанында сұраным жасайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына мынадай рәсімдер (іс-әрекеттер) кіреді:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның уәкілетті өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) кіріс нөмірін, тіркелген күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін береді. Тіркелген өтініш пен құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін басшыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хат-хабармен танысады, жауапты орындаушыны айқындайды, бұрыштаманы қояды және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
3) жауапты орындаушы құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді, тракторшы-машинист куәліктерін беру журналына мәліметтерді енгізеді, тракторшы-машинист куәлігін жазып береді. Тракторшы-машинист куәліктерін беру журналына мәліметтерді енгізеді, тракторшы-машинист куәлігін жазып береді. Жүргізуге тракторшы-машинист куәліктері берілетін машиналар санаттарының бағандарына "Рұқсат етілді" деген мөртабан қойылады. Жүргізуге рұқсат берілмеген басқа машиналар санаттарының бағандарына қиғаш сызығы бар мөртабан қойылады.
Куәліктер көрсетілетін қызметті алушыға не оның уәкілетті өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) куәліктер беру кітабына жеке қолын қоюы арқылы жеке куәлігін не оны алмастыратын құжатын көрсеткенде беріледі.
Куәлікті беру Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдаған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жүргізіледі, тракторшы куәлігінің телнұсқасын алған кезде көрсетілетін қызметті алушыға өтініш берген орны бойынша куәлік берілгені туралы мәлімет болмаған жағдайда – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдаған сәттен бастап он бес жұмыс күні ішінде.

2) на портале – уведомление о готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить удостоверение тракториста-машиниста или дубликат удостоверения тракториста-машиниста.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем, либо его представителем (по нотариально заверенной доверенности) заявления и соответствующего пакета документов (далее - пакет документов), указанного в пункте 9 Стандарта оказания государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан 3 марта 2014 года № 171 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг в области технической инспекции" (далее - Стандарт), либо запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью услугополучателя.
5. В состав процесса оказания государственной услуги, входят следующие процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов, регистрирует заявление, выдает услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копию зарегистрированного заявления с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов. Направляет зарегистрированное заявление и пакет документов руководителю для наложения резолюции - не более тридцати минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более тридцати минут;
3) ответственный исполнитель проверяет пакет документов на соответствие требованиям пункта 9 Стандарта, вносит сведения в журнал выдачи удостоверений тракториста-машиниста, выписывает удостоверение тракториста-машиниста. Отметки в графах категорий машин, на управление которыми выдается удостоверение тракториста-машиниста, производятся штампом "Разрешено". В графы других категорий машин, на управление которыми не выдано разрешение, ставится штамп с полосой по диагонали.
Удостоверение выдается услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) под роспись в книге выдачи удостоверений по предъявлению удостоверения личности или документа, его заменяющего.
Выдача удостоверения производится в течение двух рабочих дней со дня принятия документов указанных в пункте 9 Стандарта, а при получении дубликата удостоверения тракториста в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя – в течение пятнадцати рабочих дней с момента принятия документов услугополучателя.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-әрекеттер) нәтижесі, мынадай рәсімнің (іс-әрекеттің) орындалуының басталуы үшін негіз болады:
1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, басшыға өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері);
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы);
3) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеру, тракторшы-машинист куәліктерін беру журналына мәліметтерді енгізу, тракторшы-машинист куәлігін жазып беру (жауапты орындаушы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет жасау тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметшілері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) басшы;
3) жауапты орындаушы.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) кезектілігінің сипаттамасы:
1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, басшыға өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері) – отыз минуттан аспайды;
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы) – отыз минуттан аспайды;
3) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеру, тракторшы-машинист куәліктерін беру журналына мәліметтерді енгізу, тракторшы-машинист куәлігін жазып беру (жауапты орындаушы) – екі жұмыс күн.
Тракторшы куәлігінің телнұсқасын алған кезде көрсетілетін қызметті алушыға өтініш берген орны бойынша куәлік берілгені туралы мәлімет болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдаған сәттен бастап он бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы нақты регламенттің қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті алушы не оның уәкілетті өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландыратын электрондық құжат нысанында сұраным жасайды;
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет нәтижесін алған күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе айқындалады.

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю (работник канцелярии);
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель);
3) проверка пакета документов на соответствие требованиям пункта 9 Стандарта, внесение сведений в журнал выдачи удостоверений тракториста-машиниста, выписка и выдача удостоверения тракториста-машиниста (ответственный исполнитель).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель;
3) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю (работник канцелярии) – не более тридцати минут;
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель) – не более тридцати минут;
3) проверка пакета документов на соответствие требованиям пункта 9 Стандарта, внесение сведений в журнал выдачи удостоверений тракториста-машиниста, выписка и выдача удостоверения тракториста-машиниста – два рабочих дня (ответственный исполнитель).
При получении дубликата удостоверения тракториста, в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя выдача удостоверения производится в течение пятнадцати рабочих дней с момента принятия документов услугополучателя. (ответственный исполнитель).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложении к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. При обращении через портал услугополучатель, либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) делает запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя;
В случае обращения через портал услугополучателю в "личном кабинете" отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші және көрсетілетін қызметті алушының өтініш тәртібін және жүйелілік үрдесін (іс-әрекетін) сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушіні жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) арқылы порталда тіркеу (қуаттау);
2) көрсетілетін қызметті берушімен электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау, электрондық сұранымның қажетті торларын толтыру және құжаттар топтамасын қоса беру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін электрондық сұранымды куәландыру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің электрондық сұранымды әзірлеуі (тексеруі, тіркеуі) – отыз минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді, бұрыштама қойып, құжатты жауапты орындаушыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
6) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеру, тракторшы-машинист куәліктерін беру журналына мәліметтерді енгізу, тракторшы-машинист куәлігін жазып беру – екі жұмыс күн. Тракторшы куәлігінің телнұсқасын алған кезде көрсетілетін қызметті алушыға өтініш берген орны бойынша куәлік берілгені туралы мәлімет болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдаған сәттен бастап он бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
7) көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жіберу;
8) көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінің мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу тарихында көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін он бес минуттан аспайтын мерзім ішінде алу.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы нақты регламенттің қосымшасында көрсетілген.
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жүргізу
құқығына куәліктер беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы
Көрсетілетін қызметті алушының кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілері:
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы 11 маусымдағы
№ 173 қаулысымен бекітілді
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства":
1) регистрация (авторизация) услугополучателя на портале посредством индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН);
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение необходимых полей электронного запроса и прикрепление пакета документов;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем – не более тридцати минут;
5) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более тридцати минут;
6) Проверка ответственным исполнителем услугодателя пакета документов на соответствие пункта 9 Стандарта, внесение сведений в журнал выдачи удостоверений тракториста-машиниста, выписка и выдача удостоверения тракториста-машиниста – два рабочих дня. При получении дубликата удостоверения тракториста-машиниста, в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя выдача удостоверения производится в течение пятнадцати рабочих дней;
7) направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя уведомления о готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить удостоверение тракториста-машиниста или дубликат удостоверения тракториста-машиниста.
8) получение услугополучателем уведомления о готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить удостоверение тракториста-машиниста или дубликат удостоверения тракториста-машиниста.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Выдача удостоверений
на право управления тракторами
и изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также
специальными машинами повышенной
проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугополучателя
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 11 июня 2014 года № 173
Регламент государственной услуги
"Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі көлік басқаруға арналған сенімхатқа мөртаңба басу болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттердің) басталу негізі - "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" көрсетілетін мемлекеттiк қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген (бұдан әрі – Стандарт) өтініш пен тиісті құжаттар топтамасын (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына мынадай рәсімдер (іс-әрекеттер) кіреді:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның уәкілетті өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) кіріс нөмірін, тіркелген күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін береді. Тіркелген өтініш пен құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін басшыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
2) басшы жауапты орындаушыны айқындайды, бұрыштаманы қояды және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
3) жауапты орындаушы құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді. Сенімхаттарды тіркеу журналына деректерді енгізеді, көлік басқаруға арналған сенімхатта тіркеу туралы мөртаңбаны басады – бір жұмыс күн.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-әрекеттер) нәтижесі, мынадай рәсімнің (іс-әрекеттің) орындалуының басталуы үшін негіз болады:

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения (далее – услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом государственной услуги является проставление штампа в доверенности на управление транспортом.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги при обращении к услугодателю является представление услугополучателем, либо его представителем (по нотариально заверенной доверенности) заявления и соответствующего пакета документов (далее - пакет документов), указанного в пункте 9 Стандарта оказания государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан 3 марта 2014 года № 171 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг в области технической инспекции" (далее - Стандарт).
5. В состав процесса оказания государственной услуги, входят следующие процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов, регистрирует и выдает услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копию зарегистрированного заявления с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов. Направляет зарегистрированное заявление и пакет документов руководителю для наложения резолюции - не более тридцати минут;
2) руководитель определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более тридцати минут;
3) ответственный исполнитель проверяет пакет документов на соответствие требованиям пункт 9 Стандарта. Заносит данные в журнал регистрации доверенностей, ставит штамп о регистрации в доверенности на управление транспортом – один рабочий день.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, бұрыштаманы қою үшін басшыға өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері);
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы);
3) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеру, сенімхаттың тіркелуін ресімдеу, көлік басқаруға арналған сенімхатта тіркеу туралы мөртаңбаны басу (жауапты орындаушы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет жасау тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметшілері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) басшы;
3) жауапты орындаушы.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) кезектілігінің сипаттамасы:
1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, бұрыштаманы қою үшін басшыға өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері) – отыз минуттан аспайды;
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы) – отыз минуттан аспайды;
3) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеру, сенімхаттың тіркелуін ресімдеу, көлік басқаруға арналған сенімхатта тіркеу туралы мөртаңбаны басу (жауапты орындаушы) – бір жұмыс күн.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы нақты регламенттің қосымшасында көрсетілген.
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен механизмдердi,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерiн,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды сенiмхат
бойынша басқаратын адамдарды тiркеу"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы
Көрсетілетін қызметті алушының кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілері:
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы 11 маусымдағы
№ 173 қаулысымен бекітілді
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю для наложения резолюции (работник канцелярии);
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель);
3) проверка пакета документов на соответствие пункту 9 Стандарта, оформление регистрации доверенности, штамп о регистрации в доверенности на управление транспортом (ответственный исполнитель).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель;
3) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю для наложения резолюции (работник канцелярии) – не более тридцати минут;
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель) – не более тридцати минут;
3) проверка пакета документов на соответствие пункту 9 Стандарта, регистрация доверенности и штамп о регистрации в доверенности на управление транспортом (ответственный исполнитель) – один рабочий день.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация и выдача свидетельства
о государственной регистрации залога
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов
к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной
проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугополучателя
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 11 июня 2014 года № 173
Регламент государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде, сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелері мыналар болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – Мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы талонды (талонның телнұсқасын) бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды (бұдан әрі – машиналар) мемлекеттiк техникалық байқаудан өткiзу;
2) порталда – құжаттарды қарауға қабылдау туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде іс-әрекеттер (өзара іс-әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің басталу негізі - "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген (бұдан әрі – Стандарт) өтініш пен тиісті құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) ұсыну болып табылады, не көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы куәландыратын электрондық құжат нысанында сұраным жасайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына мынадай рәсімдер (іс-әрекеттер) кіреді:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның уәкілетті өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) кіріс нөмірін, тіркелген күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін береді. Тіркелген өтініш пен құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін басшыға жібереді – отыз минуттан аспайды;

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения (далее – услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю, а также через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) при обращении к услугодателю – проведение технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости (далее – машины), с выдачей талона или (дубликата талона) о прохождении государственного технического осмотра;
2) на портале – уведомление о принятии документов к рассмотрению.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем, либо его представителем (по нотариально заверенной доверенности) заявления и соответствующего пакета документов (далее – пакет документов), указанного в пункте 9 Стандарта оказания государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан 3 марта 2014 года № 171 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг в области технической инспекции" (далее - Стандарт), либо запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью услугополучателя.
5. В состав процесса оказания государственной услуги, входят следующие процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов, регистрирует заявление, выдает услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копию зарегистрированного заявления с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов. Направляет зарегистрированное заявление и пакет документов руководителю - не более тридцати минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хат-хабармен танысады, жауапты орындаушыны айқындайды, бұрыштаманы қояды және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
3) жауапты орындаушы құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді және техникалық байқаудан өткізеді – он бес жұмыс күн. Жауапты орындаушы машиналарды мемлекеттік техникалық байқаудан өткізген кезде:
1) машиналардың кiмге тиесiлi екенiн нақтылайды, машина, шасси, қозғалтқыш, рама типінің, моделiнiң, шығарылған жылының, зауыттық нөмiрiнiң және нөмiрлік белгiсiнiң тiркеу құжатында жазылған деректерге сәйкестiгiн тексередi;
2) машиналардың техникалық жай-күйін Қазақстан Республикасында қолданылатын ұлттық стандарттарда, сертификаттарда, дайындаушы зауыттардың пайдалану жөніндегі нұсқаулықтарында белгіленген адам өмірінің, денсаулығының және мүлкінің қауіпсіздігі, қоршаған ортаны қорғау талаптарына сәйкестігін, сондай-ақ "Қазақстан Республикасы Жол қозғалысының ережелерін, Көлік құралдарын пайдалануға жіберу жөніндегі негізгі ережелер мен жол қозғалысының қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша лауазымды адамдар мен жол қозғалысына қатысушылардың міндеттерін және Арнайы түстік-графикалық схемалар бойынша арнайы түстік және дыбыстық белгілермен жабдықталуға және боялуға жататын жедел және арнайы қызметтердің, көліктің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 25 қарашадағы № 1650 қаулысымен бекітілген Негізгі ережелердің талаптарына (бұдан әрі – Көлік құралдарын пайдалануға жіберу жөніндегі негізгі ережелер) сәйкестігін тексереді. Тежегіш жүйенің, рөлмен басқарудың жұмысы, доңғалақтар мен шиналар, жарық және дабыл беру құралдары, тіркеу құрылғысы міндетті тексерілуге жатады.
Нормативтiк-техникалық құжаттардың талаптарына сәйкес келмейтін не жол қозғалысының қауіпсіздігіне және қоршаған ортаны қорғауға қауіп төндіретін ақаулары бар машиналар жарамсыз деп есептеледі және Көлік құралдарын пайдалануға жіберу жөніндегі Негізгі ережелер сәйкес оларды пайдалануға тыйым салынады.
Мемлекеттік техникалық байқаудан өткен машиналарды мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу журналында "Ақаусыз" деген жазу жазылады және байқаудан өткізілген жылы көрсетіліп, мемлекеттін техникалық байқаудан өткені туралы талон немесе (талонның телнұсқасы) беріледі, ол жауапты орындаушының қолымен және тіркеу пунктінің мөртабанымен расталады.
Заңды тұлғалардың машиналарын мемлекеттiк техникалық байқаудан өткізу нәтижелерi машиналарды мемлекеттiк техникалық байқаудан өткізу актiсімен екі данада ресiмделедi. Бiрiншi дана заңды тұлғаның өкiлiне берiледi, ал екiншiсi анықталған кемшiлiктердi жою барысын бақылау үшiн тіркеу пункітінде қалады.
Жеке тұлғалардың машиналарын мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу нәтижелері пайдалануға берген кезде машиналарды техникалық байқаудан өткізу актілермен ресімделеді.

2) руководитель услугодателя знакомится с корреспонденцией, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более тридцати минут;
3) ответственный исполнитель проверяет пакет документов на соответствие требованиям пункта 9 Стандарта и проводит технический осмотр - пятнадцать рабочих дней. Ответственный исполнитель при проведении государственного технического осмотра машин:
1) уточняет принадлежность машины, проверяет соответствие типа, модели, года выпуска, заводского номера машины, шасси, двигателя, рамы и номерного знака данным, записанным в регистрационном документе на машину;
2) проверяет техническое состояние машин на соответствие требованиям безопасности для жизни, здоровья людей и имущества, охраны окружающей среды, установленным действующими в Республике Казахстан национальными стандартами, сертификатами, инструкциями по эксплуатации заводов-изготовителей, а также на соответствие требованиям Основных положений, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1997 года № 1650 "Об утверждении Правил дорожного движения Республики Казахстан, Основных положений по допуску транспортных средств к эксплуатации и обязанностей должностных лиц и участников дорожного движения по обеспечению безопасности дорожного движения и Перечня оперативных и специальных служб, транспорт которых подлежит оборудованию специальными световыми и звуковыми сигналами и окраске по специальным цветографическим схемам" (далее – Основные положения по допуску транспортных средств к эксплуатации). Обязательной проверке подлежат: работа тормозной системы, рулевого управления, колеса и шины, приборы освещения и сигнализации, сцепное устройство.
Машины, не соответствующие требованиям нормативно-технических документов, или имеющие неисправности, угрожающие безопасности дорожного движения и охране окружающей среды, считаются неисправными, и их эксплуатация запрещается согласно Основных положений по допуску транспортных средств к эксплуатации.
На машины, прошедшие государственный технический осмотр, в журнале государственного технического осмотра машин делается запись "Исправен" и выдается талон или (дубликат талона) о прохождении государственного технического осмотра, с указанием года проведения осмотра, который заверяется подписью ответственного исполнителя и штампом регистрационного пункта.
Результаты государственного технического осмотра машин юридических лиц оформляются актом государственного технического осмотра машин в двух экземплярах. Первый экземпляр вручается представителю юридического лица, а второй остается в регистрационном пункте для контроля за ходом устранения выявленных недостатков.
Результаты государственного технического осмотра машин физических лиц оформляются актами технического осмотра машины при эксплуатации.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-әрекеттер) нәтижесі, мынадай рәсімнің (іс-әрекеттің) орындалуының басталуы үшін негіз болады:
1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, басшыға өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері);
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы);
3) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеру, техникалық байқаудан өткізу, техникалық байқаудан өткізу актілерінде, журналда техникалық байқаудан өткізу нәтижелерін ресімдеу, техникалық байқаудан өткені туралы талон немесе (талонның телнұсқасы) жазып береді (жауапты орындаушы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет жасау тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметшілері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) басшы;
3) жауапты орындаушы.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) кезектілігінің сипаттамасы:
1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, басшыға өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері) – отыз минуттан аспайды;
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы) – отыз минуттан аспайды;
3) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеру, техникалық байқаудан өткізу, техникалық байқаудан өткізу актілерінде, журналда техникалық байқаудан өткізу нәтижелерін ресімдеу, техникалық байқаудан өткені туралы талон немесе (талонның телнұсқасы) жазып беру (жауапты орындаушы) – он бес жұмыс күн.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы нақты регламенттің қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті алушы не оның уәкілетті өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландыратын электрондық құжат нысанында сұраным жасайды;
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет нәтижесін алған күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе айқындалады.

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю для наложения резолюции (работник канцелярии);
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель);
3) проверка пакета документов на соответствие пункта 9 Стандарта, проведение технического осмотра, оформление результатов технического осмотра в актах, журнале проведения технического осмотра, выписка и выдача талона или (дубликата талона) о прохождении технического осмотра (ответственный исполнитель).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель;
3) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю для наложения резолюции (работник канцелярии) – не более тридцати минут;
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель) – не более тридцати минут;
3) проверка пакета документов на соответствие пункту 9 Стандарта, проведение технического осмотра, оформление результатов технического осмотра в актах, журнале проведения технического осмотра, выписка и выдача талона или (дубликата талона) о прохождении технического осмотра (ответственный исполнитель) – пятнадцать рабочих дней.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложении к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. При обращении через портал услугополучатель, либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) делает запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя;
В случае обращения через портал услугополучателю в "личном кабинете" отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші және көрсетілетін қызметті алушының өтініш тәртібін және жүйелілік үрдесін (іс-әрекетін) сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушіні жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) арқылы порталда тіркеу (қуаттау);
2) көрсетілетін қызметті берушімен электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау, электрондық сұранымның қажетті торларын толтыру және құжаттар топтамасын қоса беру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін электрондық сұранымды куәландыру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің электрондық сұранымды әзірлеуі (тексеруі, тіркеуі) – отыз минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді, бұрыштама қойып, құжатты жауапты орындаушыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" құжаттарды қарауға қабылдау, мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы мен мерзімі туралы хабарлама жіберуі;
7) көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы тарихында көрсетілетін қызмет алушымен электрондық сұраныс мәртебесі және мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі туралы хабарламалар алу.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы нақты регламенттің қосымшасында көрсетілген.
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда,олардың
тіркемелерін, өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы, мелиоративтік
және жол-құрылысы машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды
жыл сайынғы мемлекеттік техникалық
байқаудан өткізу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы
Көрсетілетін қызметті алушының кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілері:
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы 11 маусымдағы
№ 173 қаулысымен бекітілді
"Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства":
1) регистрация (авторизация) услугополучателя на портале посредством индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН);
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение необходимых полей электронного запроса и прикрепление пакета документов;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем – не более тридцати минут;
5) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более тридцати минут;
6) направление ответственным исполнителем услугодателя в "личный кабинет" услугополучателя уведомления о принятии документов на рассмотрение, сроке и адресе места оказания государственной услуги;
7) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг "личного кабинета" услугополучателя.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного
осмотра тракторов и изготовленных на
их базе самоходных шассии механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной
проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шассии механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугополучателя
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 11 июня 2014 года № 173
Регламент государственной услуги
"Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде, сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелері мыналар болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен қағаз нысанындағы үзінді көшірме (бұдан әрі – көшірме);
2) порталда – уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен үзінді көшірме.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің басталу негізі - "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген (бұдан әрі – Стандарт) өтініш пен тиісті құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) ұсыну болып табылады, не көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы куәландыратын электрондық құжат нысанында сұраным жасайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына мынадай рәсімдер (іс-әрекеттер) кіреді:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның уәкілетті өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) кіріс нөмірін, тіркелген күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін береді. Тіркелген өтініш пен құжаттар топтамасын басшыға жібереді – отыз минуттан аспайды;

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения (далее – услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) при обращении к услугодателю – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества в бумажной форме (далее – выписка);
2) на портале – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем, либо его представителем (по нотариально заверенной доверенности) заявления и соответствующего пакета документов, указанного в пункте 9 Стандарта оказания государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан 3 марта 2014 года № 171 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг в области технической инспекции" (далее - Стандарт), либо запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью услугополучателя.
5. В состав процесса оказания государственной услуги, входят следующие процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и пакет документов, регистрирует заявление, выдает услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копию зарегистрированного заявления с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов. Направляет зарегистрированное заявление и пакет документов руководителю - не более тридцати минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хат-хабармен танысады, жауапты орындаушыны айқындайды, бұрыштаманы қояды және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
3) жауапты орындаушы құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді, ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпаратты дерекқорларда тексереді, ауыртпалықтың бары немесе жоғы екендігі туралы үзінді көшірмені құрастырады. Көрсетілетін қызметті алушыға үзінді көшірмені береді – бір жұмыс күн.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-әрекеттер) нәтижесі, мынадай рәсімнің (іс-әрекеттің) орындалуының басталуы үшін негіз болады:
1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, басшыға өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері);
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы);
3) құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексереді, ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпаратты дерекқорларда тексереді, ауыртпалықтың бары немесе жоғы екендігі туралы үзінді көшірмені құрастырады. Көрсетілетін қызметті алушыға үзінді көшірмені береді (жауапты орындаушы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет жасау тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметшілері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) басшы;
3) жауапты орындаушы.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) кезектілігінің сипаттамасы:
1) өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) қабылдау туралы белгімен өтініштің көшірмелерін беру, басшыға өтініш пен құжаттарды тапсыру (кеңсе қызметкері) – отыз минуттан аспайды;
2) хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны айқындау, бұрыштаманы қою және құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу (басшы) – отыз минуттан аспайды;
3) жауапты орындаушы құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін тексеру, ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпаратты дерекқорларда тексеру, ауыртпалықтың бары немесе жоғы екендігі туралы үзінді көшірмені құрастыру, көрсетілетін қызметті алушыға үзінді көшірмені беру – бір жұмыс күн.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы нақты регламенттің қосымшасында көрсетілген.

2) руководитель услугодателя знакомится с корреспонденцией, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более тридцати минут;
3) ответственный исполнитель проверяет пакет документов на соответствие требованиям пункта 9 Стандарта, проверяет по базе данных информацию об отсутствии (наличии) обременений, формирует выписку о наличии или отсутствии обременения. Выдает выписку услугополучателю - один рабочий день.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю (работник канцелярии);
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель);
3) проверка пакета документов на соответствие пункта 9 Стандарта, проверка по базе данных информацию об отсутствии (наличии) обременений, формирование выписки о наличии или отсутствии обременения. Выдает выписку услугополучателю (ответственный исполнитель).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель;
3) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием, регистрация заявления и пакета документов, выдача услугополучателю, либо его представителю (по нотариально заверенной доверенности) копии заявления с отметкой о приеме, передача заявления и документов руководителю (работник канцелярии) – не более тридцати минут;
2) ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление документов ответственному исполнителю (руководитель) – не более тридцати минут;
3) проверка пакета документов на соответствие пункта 9 Стандарта, проверка по базе данных информацию об отсутствии (наличии) обременений, формирование выписки о наличии или отсутствии обременения, выдача выписки услугополучателю (ответственный исполнитель) – один рабочий день.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложении к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы.
9. Көрсетілетін қызметті алушы не оның уәкілетті өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландыратын электрондық құжат нысанында сұраным жасайды;
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет нәтижесін алған күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебесі айқындалады.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші және көрсетілетін қызметті алушының өтініш тәртібін және жүйелілік үрдесін (іс-әрекетін) сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушіні жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) арқылы порталда тіркеу (қуаттау);
2) көрсетілетін қызметті берушімен электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау, электрондық сұранымның қажетті торларын толтыру және құжаттар топтамасын қоса беру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін электрондық сұранымды куәландыру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің электрондық сұранымды әзірлеуі (тексеруі, тіркеуі) – отыз минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді, бұрыштама қойып, құжатты жауапты орындаушыға жібереді – отыз минуттан аспайды;
6) Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы алынған құжаттарды қарайды, деректер базасы бойынша шектеудің бары/жоғы туралы мәліметтерді тексереді, көшірмені қалыптастырады – бір жұмыс күн;
7) көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жіберу;
8) Көрсетілетін қызмет алушының жеке кабинетіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу тарихында көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы нақты регламенттің қосымшасында көрсетілген.
"Тракторларға және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерге,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда, олардың
тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналарға ауыртпалықтың
жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат
ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-әрекеттерінің анықтамасы
Көрсетілетін қызметті алушының кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілері:

4. Описание порядка порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. При обращении через портал услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) делает запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
В случае обращения через портал услугополучателю в "личном кабинете" отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства":
1) регистрация (авторизация) услугополучателя на портале посредством индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН);
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение необходимых полей электронного запроса и прикрепление пакета документов;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем – не более тридцати минут;
5) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более тридцати минут;
6) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает полученные документы, проверяет по базе данных информацию об отсутствии/наличии обременений, формирует выписку - один рабочий день;
7) направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП;
8) получение услугополучателем результата государственной услуги в истории получения государственных услуг личного кабинета услугополучателя.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложении к настоящему регламенту.
Приложение к Регламенту государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугополучателя
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения: