Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуге арналған субсидиялар нормативін, сондай-ақ қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптарды бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 25 маусымдағы N 216 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 1 тамызда N 2893 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі N 120 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 9.04.2015 N 120 қаулысымен.
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруды жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 ақпандағы № 103 қаулысымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруды жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидаларының 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар бекітілсін:
1-қосымшаға сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуге арналған субсидиялар нормативі;
2-қосымшаға сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптар.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының
әкімі
Е. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 216 қаулысына
1-қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуге арналған субсидиялар нормативі
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
1
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
3 200
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 216 қаулысына
2-қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптар
Р/с№
Субсидиялау бағыты
Өлшемдер мен талаптар
1
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру

Об утверждении норматива субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, а также критерий и требований к поставщикам услуг по искусственному осеменению
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 25 июня 2014 года N 216. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 1 августа 2014 года N 2893. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 9 апреля 2015 года № 120
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 9.04.2015 № 120.
В соответствии с пунктом 4 Правил субсидирования из местных бюджетов на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, увержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2014 года № 103, акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
норматив субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах согласно приложению 1;
критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах согласно приложению 2.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е.Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Приложение 1
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 25 июня 2014 года № 216
Норматив субсидий
на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий за 1 единицу, тенге
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов
3 200
Приложение 2
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 25 июня 2014 года № 216
Критерии и требования
к поставщикам по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
№ п/п
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
2
3
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах

1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесінде табынның өсімін молайту жөніндегі қызметті көрсету бойынша техник-ұрықтандырушы ретінде қызметін бастағаны туралы хабарламаның болуы.
2. Қолдан ұрықтандыруға арналған қажетті құралдардың болуы:
1) ауыл шаруашылығы малдарының ұрығын сұйық азотта ұзақ мерзімде сақтауға арналған Дьюар ыдысы;
2) пайетті ыдыстан шығару үшін пайдаланылатын пинцет;
3) пайеттердегі ұрықты жібітуге арналған пайеттер жібіткіші;
4) пайеттерді сүртуге пайдаланылатын майлықтар;
5) пайеттер немесе қайшыларға арналған кескіш, олармен пайеттердің ұшы кесіледі;
6) ұрықты пайетке құюға және ұрықты жатырдың қуысына енгізуге арналған шприц-катетер;
7) сиырдың жыныстық жүйесін металл шприц-катетермен шырышты қабығын жарақаттаудан қорғау үшін пайдаланылатын қаптар;
8) малды ұрықтандырған кезде гигиеналық қорғағыш құрал ретінде бір рет пайдаланылатын қолғаптар;
9) бір рет пайдаланылатын қолғаптарды майлауға арналған гель-май.

1. Наличие уведомления в государственном учреждении "Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" о начале деятельности в качестве техника осеменатора по оказанию услуг по воспроизводству стада
2. Наличие необходимых инструментов для искусственного осеменения:
1) сосуда Дьюара, предназначенного для длительного хранения в жидком азоте семени сельскохозяйственных животных;
2) пинцета, используемого для извлечения пайеты из сосуда;
3) размораживателя пайет, предназначенного для оттаивания семени в пайетах;
4) салфеток, используемых для вытирания пайет;
5) резака для пайет или ножниц, которыми отрезается кончик пайеты;
6) шприца-катетера, предназначенного для заправки семени в пайеты и введении семени в полость матки;
7) чехлов, используемых для защиты половой системы коровы от травмирования слизистых оболочек металлическим шприцом-катетером;
8) одноразовых перчаток, используемых при осеменении как защитно-гигиеническое средство;
9) геля-смазки, предназначенной для смазки одноразовых перчаток.