Қоршаған ортаны қорғау саласында мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 312 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 8 қазанда N 2955 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 тамыздағы N 309 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 20.08.2015 N 309 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік қызметтер көрсету туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілгендер бекітілсін:
1) "ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "ІІ, ІІІ және IV санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының
әкімі
Е.Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 312 қаулысымен бекітілген
"ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша жергілікті атқарушы органмен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті (өтінімді) қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру мыналар арқылы жүзеге асырылады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалы және оның қалалық және аудандық бөлімдері (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).

Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны окружающей среды
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 29 августа 2014 года № 312. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 октября 2014 года № 2955. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20 августа 2015 года N 309
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.08.2015 N 309 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий";
2) регламент государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий";
3) регламент государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 29 августа 2014 года № 312
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категорий"
1. Общие положения.
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий" оказывается местным исполнительным органом (далее – услугодатель) по адресу указанному в приложении 1 к настоящему регламенту.
ПриҰм заявления (заявки) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области и его отделы городов и районов (далее ЦОН), по адресам указанным в приложении 2 к настоящему регламенту;
3) веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түріндегі II, III және IV санат объектілеріне қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат, рұқсатты қайта рәсімдеу не көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті одан әрі қарастырудан бас тартатыны туралы дәлелді жауабы.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат түрінде "жеке кабинетке" жолданады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастауға "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 702 қаулысымен бекітілген "ІІ, ІІІ және IV санат объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттар топтамасы қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші (өтінімі) және электрондық сұратуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына енетін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының, ХҚО арқылы, сондай-ақ порталға жүгінгендегі тиісті құжаттар топтамасы бар өтінішті (өтінімді) қабылдауы және тіркеуі және оларды бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдауы – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының тиісті бұрыштаманы қоюы және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысына беруі – 2 (екі) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының зерделеуі (алдын ала қарастыруы) және осы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін жауапты атқарушыны (көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері) айқындауы – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкерінің құжаттар топтамасында ұсынылған материалдардың толықтығын және рұқсат беру талаптарына сәйкестігін қарастыруы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындауы:
өтінішті (өтінімді) одан әрі қарастырудан дәлелді бас тартуды беру – күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде, аталған мерзім ішінде қосымша құжаттар сұратылуы мүмкін;
рұқсат беру – 1 (бір) айдан асырмай;
рұқсатты қайта ресімдеу – 1 (бір) ай ішінде;
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын құрылымдық бөлімше басшысының қарауына енгізуі;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категорий либо мотивированный ответ услугодателя об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление (заявка) и электронный запрос услугополучателя с приложением пакета документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории", утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 702 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) принятие и регистрация работником канцелярии услугодателя заявления (заявки) с соответствующим пакетом документов услугополучателя, через ЦОН, а также при обращении на портал, направление их руководителю услугодателя для наложения визы - 30 (тридцать) минут;
2) наложение соответствующей визы руководителем услугодателя и передача пакета документов руководителю структурного подразделения услугодателя - 2 (два) часа;
3) изучение руководителем структурного подразделения услугодателя (предварительное рассмотрение) и определение ответственного исполнителя, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию настоящей государственной услуги (ответственный работник структурного подразделения услугодателя) - 30 (тридцать) минут;
4) рассмотрение ответственным работником структурного подразделения услугодателя пакета документов на предмет полноты представленных материалов и соответствия требованиям выдачи разрешения и подготовка проекта результата оказания государственной услуги:
выдача мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (заявки) – в течение 15 (пятнадцать) календарных дней в течение данного срока могут быть запрошены дополнительные документы;
выдача разрешения - не более 1 (один) месяца;
переоформление разрешения - в течение 1 (один) месяца;
вносит проект результата оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю структурного подразделения;

5) құрылымдық бөлімшенің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын тексеруді жүзеге асырады, дұрыс дайындалған жағдайда мақұлдау (келісу) жүргізіледі, дайын мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін тапсырылады;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қоюы және оны көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне тапсыруы – 2 (екі) сағат;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тіркеуі және кеңсе арқылы, сондай-ақ порталға жүгінгенде (өтініш жасаған күні – 30 (отыз) минут), ХҚО-ға жүгінгенде (1 (бір) жұмыс күні) көрсетілетін қызметті алушыға беруі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі, ол келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастауға негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің өтініштің көшірмесінде тіркелгені туралы құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетілген белгісі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының бұрыштамасы және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына беру;
3) құжаттар топтамасын зерделеу және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкерін айқындау;
4) құжаттар топтамасында ұсынылған материалдардың толықтығын және рұқсат беру талаптарына сәйкестігін қарастыру, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының мақұлдауы (келісуі) және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін беруі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
7) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі, ХҚО арқылы, немесе портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара әрекеті тәртібінің сипаттамасы
7. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қосылған қызметкерлері:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген әр рәсімнің (әрекеттің) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды және өтінішті (өтінімді) тіркейді, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 30 (отыз) минут;

5) руководителем структурного подразделения осуществляется проверка проекта результата оказания государственной услуги, в случае правильности подготовки проводится одобрение (согласование), готовый результат оказания государственной услуги передается на подпись руководителю услугодателя - 30 (тридцать) минут;
6) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги и передача его работнику канцелярии услугодателя - 2 (два) часа;
7) регистрация и выдача работником канцелярии услугодателя результата государственной услуги услугополучателю поступившие через канцелярию, а также при обращении на портал в день обращения – 30 (тридцать) минут), при обращении в ЦОН - 1 (один) рабочий день.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) отметка на копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) резолюция руководителя услугодателя и передача руководителю структурного подразделения услугодателя;
3) изучение пакета документов и определение ответственного работника структурного подразделения услугодателя;
4) рассмотрение пакета документов на предмет полноты представленных материалов и соответствия требованиям выдачи разрешения, подготовка проекта результата оказания государственной услуги;
5) одобрение (согласование) руководителем структурного подразделения услугодателя и передача на подписание руководителю услугодателя;
6) подписание руководителем услугодателя результата государственной услуги;
7) передача результата государственной услуги услугополучателю через канцелярию услугодателя, через ЦОН, либо портал.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы работники услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный работник структурного подразделения услугодателя.
8. Описание последовательности каждой процедуры (действия) между структурными подразделениями услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает пакет документов и регистрирует заявление (заявку), передает их руководителю услугодателя - 30 (тридцать) минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тиісті бұрыштаманы қояды және құжаттар топтамасын құрылымдық бөлімшенің басшысына береді (2 (екі) сағат);
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы құжаттар топтамасын зерделейді (алдын ала қарастырады) және мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкерін айқындайды, құжаттар топтамасын оған береді – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері құжаттар топтамасында ұсынылған материалдардың толықтығын және рұқсат беру талаптарына сәйкестігін қарастырады және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға, сондай-ақ порталға жүгінгенде құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап дайындайды:
өтінішті (өтінімді) одан әрі қарастырудан дәлелді бас тартуды беру – күнтізбелік 15 (он бес) күннен асырмай, аталған мерзім ішінде қосымша құжаттар сұратылуы мүмкін;
рұқсат беру – 1 (бір) айдан асырмай;
рұқсатты қайта ресімдеу – 1 (бір) ай ішінде;
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын құрылымдық бөлімше басшысының қарауына енгізеді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын тексереді, дұрыс дайындалған жағдайда оны мақұлдайды (келіседі), дайын мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін тапсырады – 30 (отыз) минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды және оны көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне береді – 2 (екі) сағат;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (өтініш жасаған күні – 30 (отыз) минут).
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
4. ХҚО-мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара әрекет тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (әрекеттің) басталуына ХҚО қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының (не оның сенімхат бойынша өкілінің) Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар топтамасы қоса берілген өтінішін (өтінімін) және электрондық сұратуын қабылдауы негіз болып табылады.

2) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и передает пакет документов руководителю структурного подразделения - 2 (два) часа;
3) руководитель структурного подразделения изучает (предварительно рассматривает) пакет документов и определяет ответственного работника структурного подразделения услугодателя, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию государственной услуги, передает ему пакет документов - 30 (тридцать) минут;
4) ответственный работник структурного подразделения услугодателя рассматривает пакет документов на предмет полноты представленных материалов и соответствия требованиям выдачи разрешения и подготавливает проект результата оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугодателю, в ЦОН, а также при обращении на портал:
выдача мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (заявки) – не более 15 (пятнадцать) календарных дней в течение данного срока могут быть запрошены дополнительные документы;
выдача разрешения - не более 1 (один) месяца;
переоформление разрешения - в течение 1 (один) месяца;
вносит проект результата оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю структурного подразделения;
5) руководитель структурного подразделения услугодателя проверяет проект результата оказания государственной услуги, в случае правильности подготовки одобряет (согласовывает) его, готовый результат оказания государственной услуги передает на подпись руководителю услугодателя - 30 (тридцать) минут;
6) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает его работнику канцелярии услугодателя - 2 (два) часа;
7) работник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает результат государственной услуги услугополучателю в день обращения – 30 (тридцать) минут.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги через канцелярию услугодателя согласно приложению 3 настоящего регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие работником ЦОН заявления (заявки) и электронного запроса услугополучателя (либо его представителя по доверенности) с приложением пакета документов согласно пункту 9 Стандарта.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің рәсімдері (әрекеттері), олардың орындалу ұзақтығы:
1) ХҚО қызметкері өтініштің (өтінімнің) дұрыс толтырылуын және құжаттар топтамасының Стандарттың 9-тармағына сәйкес толық болуын тексереді – 15 (он бес) минут.
Құжаттарды қабылдаған кезде ХҚО қызметкері көшірмелердің түпнұсқалығын түпнұсқамен немесе құжаттардың электрондық көшірмелерімен салыстырады, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді – 5 (бес) минут.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 5 (бес) минут;
2) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады, егер Қазақстан Республикасының заңдарымен өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпаратты халыққа қызмет көрсету орталығының біріктірілген ақпараттық жүйесіне берілген құжаттар тізіміне (бұдан әрі – ХҚО БАЖ) енгізеді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы ХҚО БАЖ-бен берілген штрих-коды бар қолхат береді – 5 (бес) минут;
3) ХҚО қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік пошта арқылы немесе осыған уәкілетті өзгеше байланыс арқылы жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні.
4) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеті тәртібінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (әрекеттерді) жүзеге асырады және ХҚО қызметкеріне мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тапсырады;
5) ХҚО қызметкері тиісті құжаттардың қабылдануы туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
12. ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут. ХҚО-да көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
ХҚО-ның өтініштерді құжаттармен бірге қабылдауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруі жедел қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
13. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ХҚО қызметкерімен "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде, жеке өзі келген кезде қолын қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты немесе сенімхатты ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады.

11. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) работник ЦОН проверяет правильность заполнения заявления (заявки) и полноту пакета документов в соответствии с пунктом 9 Стандарта - 15 (пятнадцать) минут;
При приеме документов работник ЦОН сверяет подлинность копий с оригиналами или воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю (5 (пять) минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, услугополучателю работником ЦОН выдается расписка об отказе в приеме документов - 5 (пять) минут;
2) работник ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе в список поданных документов в интегрированную информационную систему центров обслуживания населения (далее – ИИС ЦОН), выдает услугополучателю расписку со штрих-кодом, присвоенным ИИС ЦОН о приеме соответствующих документов - 5 (пять) минут;
3) работник ЦОН подготавливает пакет документов и направляет услугодателю через курьерскую почту или иную уполномоченную на это - связь 1 (один) рабочий день;
4) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и передает работнику ЦОН результат оказания государственной услуги;
5) работник ЦОН в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат государственной услуги услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
12. Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН – 15 (пятнадцать) минут). Максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 15 (пятнадцать) минут.
В ЦОН прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
13. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОН посредством "без барьерного обслуживания" на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность или доверенность.

14. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші әрекеттерінің тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ арқылы порталда тіркелуді (қуаттауды) жүзеге асырады – 2 (екі) минут;
2) көрсетілетін қызметті алушының деректерін растау туралы хабарлама жасалады, не көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты қуаттаудан бас тарту туралы хабарлама жасалады немесе көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасалады – 20 (жиырма) секунд;

14. Порядок действий услугополучателя и услугодателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию (авторизацию) на портале посредством ЭЦП - 2 (два) минуты;
2) формируется сообщение о подтверждении данных услугополучателя, либо формируется сообщение об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя или формируется сообщение об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя - 20 (двадцать) секунд;

3) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді таңдауы, электрондық сұрату жолдарын толтыруы және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеуі – 5 (бес) минут;
4) электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық сұратуды куәландыру – 2 (екі) минут;
5) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұратуын өңдеу (тексеру, тіркеу) – 2 (екі) минут ішінде;

3) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление документов, указанных в пункте 9 Стандарта - 5 (пять) минут;
4) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя - 2 (два) минуты;
5) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугополучателя - в течение 2 (два) минут;

6) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрату мәртебесі және мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсетудің тарихынан алуы – 1 (бір) минут;
7) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзара әрекеті тәртібінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (әрекеттерді) жүзеге асырады және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін порталға жолдайды;

6) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроки оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг в "личном кабинете" услугополучателя - 1 (один) минута;
7) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и направляет на портал результат оказания государственной услуги;

8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сымен қол қойылған, электрондық құжат түріндегі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін өңдеу және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдау – 1 (бір) минут ішінде.
15. ХҚО және порталдың ақпараттық жүйелерінің көрсетілетін қызметті берушімен функционалдық өзара әрекетінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
"ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі
№ р/с
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны, электрондық пошта мекенжайы, ресми сайты
1
2
3
4
5
1
"Солтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Парк көшесі, 57В
Жұмыс күндері
900 – 1830
түскі асқа үзіліс
1300 – 1430
(87152)
53-36-53,
53-36-37,
dpr@sko.kz
www.dpr.sko.gov.kz
"ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы бөлімдерінің тізбесі
№ р/с
ХҚО атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс телефоны
1
2
3
4
1
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Петропавл қалалық № 1 бөлімі
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157

8) обработка и направление в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем услугодателя - в течение 1 (один) минуты;
15. Описание функционального взаимодействия информационных систем через ЦОН и портал, взаимодействия с услугодателем приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 настоящего регламента.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий"
Структурное подразделение местного исполнительного органа в сфере охраны окружающей среды
№ п/п
Наименование структурного подразделения
Юридический адрес
График работы
Контактный телефон, адрес электронной почты, официальный сайт
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Северо-Казахстанской области"
город Петро-павловск, улица Парковая, 57В
в рабочие дни
900 – 1830
перерыв
на обед
1300 – 1430
8(7152)
53-36-53,
53-36-37,
dpr@sko.kz, www.dpr.sko.gov.kz
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий"
Перечень отделов Центра обслуживания населения по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование ЦОН
Юридический адрес
Контактный телефон:
1
2
3
4
1
Отдел № 1 города Петропавловска филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Ауэзова, 157

8(7152)33-88-81
2
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Петропавл қалалық № 2 бөлімі
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
8(7152)33-02-29
3
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Айыртау аудандық бөлімі
Саумалкөл ауылы, Дәулетбай Сыздықов көшесі, 4
8(71533)2-01-84
4
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Ақжар аудандық бөлімі
Талшық ауылы, Жеңіс көшесі, 67
8(71546)2-21-08
5
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Аққайың аудандық бөлімі
Смирнов ауылы, Еңбек көшесі, 11
8(71532)2-25-86
6
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Есіл аудандық бөлімі
Явленка ауылы, Ленин көшесі, 6
8(71543)2-20-03
7
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Жамбыл аудандық бөлімі
Пресновка ауылы, Горький қалтарысы, 10-г
8(71544)2-29-16
8
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық бөлімі
Новоишим ауылы, Ленин көшесі, 7
8(71535)2-22-19
9
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Қызылжар аудандық бөлімі
Бескөл ауылы, Институт көшесі, 1-в
8(71538)2-17-46
10
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық бөлімі
Булаев қаласы, Юбилейный көшесі, 62
8(71531)2-14-13
11
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Мамлют аудандық бөлімі
Мамлютка қаласы, Сәбит Мұқанов көшесі, 11
8(71541)2-27-48
12
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Тайынша аудандық бөлімі
Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208
8(71536)2-36-03
13
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Тимирязев аудандық бөлімі
Тимирязев ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 17
8(71537)2-03-02
14
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Уәлиханов аудандық бөлімі
Кішкенекөл ауылы, Уәлиханов көшесі, 80

8(7152)33-88-81
2
Отдел № 2 города Петропавловска филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 72
8(7152)33-02-29
3
Айыртауский районный отдел филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
село Саумалколь, улица Даулетбая Сыздыкова, 4
8(71533)2-01-84
4
Акжарский районный отдел филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
село Талшик, улица Победы, 67
8(71546)2-21-08
5
Аккайынский районный отдел филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
село Смирново, улица Труда, 11
8(71532)2-25-86
6
Есильский районный отдел филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
село Явленка, улица Ленина, 6
8(71543)2-20-03
7
Жамбылский районный отдел филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
село Пресновка, переулок Горького, 10-г
8(71544)2-29-16
8
Районный отдел имени Габита Мусрепова филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
село Новоишимское, улица Ленина, 7
8(71535)2-22-19
9
Кызылжарский районный отдел филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
аул Бесколь, улица Институтская, 1-в
8(71538)2-17-46
10
Районный отдел Магжана Жумабаева филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
город Булаево, улица Юбилейная, 62
8(71531)2-14-13
11
Мамлютский районный отдел филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
город Мамлютка, улица Сабита Муканова, 11
8(71541)2-27-48
12
Тайыншинский районный отдел филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 208
8(71536)2-36-03
13
Тимирязевский районный отдел филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
село Тимирязево, улица Шокана Уалиханова, 17
8(71537)2-03-02
14
Уалихановский районный отдел филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
село Кишкенеколь, улица Уалиханова, 80

6. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі, ол келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастауға негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің өтініштің көшірмесінде тіркелгені туралы құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетілген белгісі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының бұрыштамасы және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына беру;
3) құжаттар топтамасын зерделеу және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкерін айқындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындау;
5) құрылымдық бөлімше басшысының бұрыштамасы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
7) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі, ХҚО немесе портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара әрекеті тәртібінің сипаттамасы
7. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қосылған құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды және өтінішті тіркейді, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қарастырады, бұрыштама қояды және құрылымдық бөлімшенің басшысына береді – 2 (екі) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы келіп түскен құжаттар топтамасын зерделейді және мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін жауапты қызметкерді айқындайды – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері мыналарды дайындайды (өтініш тіркелген сәттен бастап):
мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы – 1 (бір) айдан асырмай;
мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын қайта беру – 10 (он) жұмыс күнінен асырмай;
алдын ала сараптама – 5 (бес) жұмыс күнінен асырмай;
мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін құрылымдық бөлімше басшысының қарауына енгізеді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тексереді, бұрыштама қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін береді – 30 (отыз) минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды және оны көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне береді – 2 (екі) сағат;

6. Содержание каждой процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию заявления и пакета документов поступившие от услугополучателя, через ЦОН, а также при обращении на портал и направляет их руководителю услугодателя для наложения визы, подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов - 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и направляет пакет документов руководителю структурного подразделения услугодателя - 2 (два) часа;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя определяет ответственного исполнителя, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию государственной услуги (ответственный работник структурного подразделения услугодателя) - 30 (тридцать) минут;
4) ответственный работник структурного подразделения услугодателя подготавливает (с момента регистрации заявления):
заключение государственной экологической экспертизы - не более 1 (один) месяца;
повторное заключение государственной экологической экспертизы - не более 10 (десять) рабочих дней;
предварительная экспертиза – не более 5 (пять) рабочих дней;
вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю структурного подразделения;
5) руководитель структурного подразделения проверяет результат оказания государственной услуги визирует и передает его на подпись руководителю услугодателя - 30 (тридцать) минут;
6) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает его работнику канцелярии услугодателя - 2 (два) часа;
7) работник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает результат государственной услуги услугополучателю поступившие от услугополучателя, а также при обращении на портал (в день обращения – 30 (тридцать) минут), при обращении в ЦОН – 1 (один) рабочий день.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) отметка на копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) виза руководителя услугодателя и передача руководителю структурного подразделения услугодателя;
3) изучение пакета документов и определение ответственного работника структурного подразделения услугодателя;
4) подготовка результата оказания государственной услуги;
5) виза руководителя структурного подразделения и передача результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя;
6) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги;
7) передача результата государственной услуги услугополучателю через канцелярию услугодателя, ЦОН либо портал.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений услугодателя, которые задействованы в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя;
3) ответственный работник структурного подразделения услугодателя;
4) работник канцелярии услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает пакет документов и регистрирует заявление, передает руководителю услугодателя - 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает пакет документов услугополучателя накладывает визу и передает руководителю структурного подразделения - 2 (два) часа;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя изучает поступивший пакет документов и определяет ответственного работника, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию государственной услуги - 30 (тридцать) минут;
4) ответственный работник структурного подразделения услугодателя подготавливает (с момента регистрации заявления):
заключение государственной экологической экспертизы - не более 1 (один) месяца;
повторное заключение государственной экологической экспертизы - не более 10 (десять) рабочих дней;
предварительная экспертиза – не более 5 (пять) рабочих дней;
вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю структурного подразделения;
5) руководитель структурного подразделения услугодателя проверяет результат оказания государственной услуги, визирует и передает его на подпись руководителю услугодателя - 30 (тридцать) минут;
6) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает его работнику канцелярии услугодателя - 2 (два) часа;

7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (өтініш жасаған күні – 30 (отыз) минут.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
4. ХҚО-мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара әрекет тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің рәсімдері (әрекеттері), олардың орындалу ұзақтығы:
1) ХҚО қызметкері өтініштің дұрыс толтырылуын және құжаттар топтамасының толық болуын тексереді – 15 (он бес) минут.
Құжаттарды қабылдаған кезде ХҚО қызметкері көшірмелердің немесе құжаттардың электрондық көшірмелерінің түпнұсқалығын түпнұсқамен салыстырады, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға стандарттың 2-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
2) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады, егер Қазақстан Республикасының заңдарымен өзгеше көзделмесе – 5 (бес) минут;
3) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұлғасын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпаратты ХҚО БАЖ берілген құжаттар тізіміне енгізеді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді – 5 (бес) минут;
4) ХҚО қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік пошта арқылы немесе осыған уәкілетті өзгеше байланыс арқылы жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
5) ХҚО қызметкері тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді – 15 (он бес) минут.
11. ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
ХҚО-да көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
ХҚО-ның өтініштерді құжаттармен қабылдауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруі жедел қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.

7) работник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает результат государственной услуги услугополучателю в день обращения – 30 (тридцать) минут.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги через канцелярию услугодателя согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) работник ЦОН проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов - 15 (пятнадцать) минут;
При приеме документов работник ЦОН сверяет подлинность копий с оригиналами или воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, услугополучателю работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов согласно приложению 2 к стандарту - 15 (пятнадцать) минут.
2) работник ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан - 5 (пять) минут;
3) работник ЦОН идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателей в список поданных документов в ИИС ЦОН, выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов - 5 (пять) минут;
4) работник ЦОН подготавливает пакет документов и направляет услугодателю через курьерскую почту или иную уполномоченную на это связь - 1 (один) рабочий день;
5) работник ЦОН в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат государственной услуги услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.

12. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді ХҚО қызметкері "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде, жеке өзі келген кезде қолын қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты немесе сенімхатты ұсынғаннан кейін жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жұмылдырылған ХҚО арқылы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекетінің сипаты "II, III және IV санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында келтірілген.
14. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші әрекеттерінің тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ арқылы порталда тіркелуді (қуаттауды) жүзеге асырады – 2 (екі) минут;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді таңдауы, электрондық сұрату жолдарын толтыруы және стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеуі – 5 (бес) минут;
3) электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық сұратуды куәландыру – 2 (екі) минут;
4) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұратуын өңдеу (тексеру, тіркеу) – 2 (екі) минут ішінде;
5) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрату мәртебесі және мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсетудің тарихынан алуы – 1 (бір) минут;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды және тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 (он бес) минут;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қарастырып, бұрыштама қояды және құрылымдық бөлімшенің басшысына береді – 15 (он бес) минут;
8) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы келіп түскен құжаттар топтамасын зерделейді және мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне енетін жауапты қызметкерді айқындайды – 15 (он бес) минут.
9) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жуапты қызметкері мыналарды дайындайды (өтініш тіркелген сәттен бастап):
мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы – 1 (бір) айдан асырмай;
мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын қайта беру – 10 (он) жұмыс күнінен асырмай;
алдын ала сараптама – 5 (бес) жұмыс күнінен асырмай;
мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін құрылымдық бөлімше басшысының қарауына енгізеді;

12. Максимальное допустимое время ожидание для сдачи пакета документов в ЦОН – 15 (пятнадцать) минут.
Максимальное допустимое время обслуживание услугополучателя в ЦОН - 15 (пятнадцать) минут.
В ЦОН прием заявлений с документами и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирования электронной очереди посредством портала.
13. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОН посредством "безбарьерного обслуживания" на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющий личность или доверенность.
14. Описании функционального взаимодействия информационных систем через ЦОН, задействованных в оказании государственной услуги, приведено в справочнике бизнес - процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к регламенту государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий".
15. Порядок действий услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию (авторизацию) на портале посредством ЭЦП - 2 (две) минуты;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление документов, указанных в пункте 9 стандарта - 5 (пять) минут;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя - 2 (две) минуты;
4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугополучателя - в течение 2 (две) минут;
5) получение услугополучателем уведомление о статусе электронного запроса и сроки оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг в "личном кабинете" услугополучателя - 1 (одна) минута;
6) работник канцелярии услугодателя принимает и регистрирует пакет документов и передает руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
7) руководитель услугодателя рассматривает пакет документов услугополучателя накладывает визу и передает руководителю структурного подразделения - 15 (пятнадцать) минут;
8) руководитель структурного подразделения услугодателя изучает поступивший пакет документов и определяет ответственного работника, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию государственной услуги - 15 (пятнадцать) минут;
9) ответственный работник структурного подразделения услугодателя подготавливает (с момента регистрации заявления):
заключение государственной экологической экспертизы - не более 1 (один) месяца;
повторное заключение государственной экологической экспертизы - не более 10 (десять) рабочих дней;
предварительная экспертиза – не более 5 (пять) рабочих дней;
вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю структурного подразделения;

10) құрылымдық бөлімшенің басшысы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тексереді, бұрыштама қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді – 15 (он бес) минут;
11) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілген қызмет берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түрінде порталға жолдайды – 15 (он бес) минут;

10) руководитель структурного подразделения проверяет результат оказания государственной услуги визирует и передает его на подпись руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
11) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и направляет в портал результат государственной услуги в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;

12) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін өңдеу және ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдау – 1 (бір) мину);
13) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіндегі" мемлекеттік қызмет алу тарихынан алуы – 1 (бір) минут.
15. Портал арқылы ақпараттық жүйелердің көрсетілетін қызметті берушімен функционалдық өзара әрекетінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
"II, III және IV санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органның мекенжайы мен телефондары
№ р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан жері
Ресми сайты
Қабылдау күні мен уақыты
Телефоннөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1
"Солтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Парк көшесі, 57В
www.dpr.sko. gov.kz
жұмыс күндері
900 – 1830
түскі асқа үзіліс
1300 – 1430
(87152) 533651
(87152) 533647
"II, III және IV санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары
№ р/с
Орталықтардың (филиалдарының, бөлімдерінің, бөлімшелерінің) атауы
Орналасқан жерінің мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Петропавл қалалық № 1 бөлімі
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157

12) обработка и направление в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги, в форме электронного документа подписанного ЭЦП (1 (одна) минута);
13) получение услугополучателем результата оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг в "личном кабинете" услугодателя (1 (одна) минута).
16. Описание функционального взаимодействия информационных систем через портал с услугодателем приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий"
Адрес и телефоны уполномоченного органа
№ п/п
Наименование уполномочен-ного органа
Место-
распо-ложение уполно-моченного органа
Официальный сайт
Дни и время приема
Теле-фонный номер
Теле-фонный номер руково-дителя
1
Государственное учреждение "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Северо-Казахстанской области"
город Петро-павловск, улица Парковая, 57В
www.dpr.sko. gov.kz
в рабочие дни
900 – 1830
перерыв
на обед
1300 – 1430
(87152) 533651
(87152) 533647
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий"
Центры обслуживания населения
№ п/п
Наименование центров (филиалы, отделы, отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
Отдел № 1 города Петропавловска филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Ауэзова, 157

8(71542)2-28-11
15
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының Шал ақын аудандық бөлімі
Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесі, 31
8(71534)2-73-90
"II, III және IV санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
А. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілгенде
Б. ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілгенде
В. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілгенде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 312 қаулысымен бекітілген
"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су
айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық
және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды
белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызметі осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстың жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қағаз жеткізгіштегі жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөніндегі қаулысы (бұдан әрі – қаулы).
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (әрекетті) бастауға "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 702 қаулысымен бекітілген "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының (немесе оның сенімхат бойынша өкілінің) өтініші мен құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің қабылдауы негіз болып табылады.

8(71542)2-28-11
15
Отдел района Шал акына филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
город Сергеевка, улица Желтоксан, 31
8(71534)2-73-90
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
А. При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
Б. При оказании государственной услуги через ЦОН
В. При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 29 августа 2014 года № 312
Регламент государственной услуги
"Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
оказывается местным исполнительным органом области (далее - услугодатель) согласно приложению 1 настоящего регламента.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановление акимата Северо-Казахстанской области по закреплению охотничьих угодий рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства (далее – Постановление) на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем (либо его представителя по доверенности) заявления и документов услугополучателя, согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 702 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан".

5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әр рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдайды, оны тіркеуді жүзеге асырады және сұратудың қабылданған күні мен нөмірі; сұратылған көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі; қоса берілген құжаттар саны мен атауы; құжаттар берілетін күні (уақыты) мен орны; құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді және өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тиісті бұрыштама қою үшін береді – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тиісті бұрыштаманы қояды және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы келіп түскен материалдарды зерделейді және осы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін жауапты орындаушыны айқындайды (бұдан әрі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері) – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді және қандай да бір құжат жетіспеген жағдайда өтініш берушіге хабарлайды (3 (үш) жұмыс күні ішінде), облыс әкімдігі қаулысының жобасын дайындайды, қаулыға қол қойылғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тапсырады (өтініш тіркелген сәттен бастап 11 (он бір) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде дайындайды);
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді – 30 (отыз) минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды – 2 (екі) сағат;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді (30 минут).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі, келесі рәсімді (әрекетті) бастауға негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушыға сұратудың қабылданған күні мен нөмірі; сұратылған көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі; қоса берілген құжаттар саны мен атауы; құжаттар берілетін күні (уақыты) мен орны; құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру және өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление услугополучателя, осуществляет его регистрацию и выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием номера и даты приема запроса, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты (время) и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества должностного лица услугодателя принявшего заявление на оформление документов и передает заявление руководителю услугодателя для наложения соответствующей визы - 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и направляет пакет документов руководителю структурного подразделения услугодателя - 30 (тридцать) минут;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя изучает поступившие материалы и определяет ответственного работника, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию настоящей государственной услуги (далее – ответственный работник структурного подразделения услугодателя) - 30 (тридцать) минут;
4) ответственный работник структурного подразделения услугодателя проверяет представленный пакет документов услугополучателя на полноту и уведомляет заявителя в случае нехватки какого-либо документа (в течение 3 (три) рабочих дней), рассматривает документы, подготавливает проект постановления акимата области, после подписания постановления передает в канцелярию услугодателя (с момента регистрации заявления подготавливает в срок не более 11 (одиннадцать) рабочих дней);
5) работник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги - 30 (тридцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) выдача услугополучателю расписки о приеме соответствующих документов с указанием номера и даты приема запроса, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты (время) и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества должностного лица услугодателя принявшего заявление на оформление документов и передача заявления руководителю услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына жіберу;
3) осы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын айқындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қоюы және оны көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдауы;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алуы.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара әрекеті тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген сипаттамасы:
1) кеңсе қызметкері өтініш қабылдауды жүзеге асырғаннан және көрсетілетін қызметті алушыға сұратудың қабылданған күні мен нөмірі; сұратылған көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі; қоса берілген құжаттар саны мен атауы; құжаттар берілетін күні (уақыты) мен орны; құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат бергеннен кейін, құжаттар топтамасын тиісті бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тиісті бұрыштаманы қояды және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы келіп түскен материалдарды зерделейді және осы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін жауапты қызметкерді айқындайды – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері көрсетілген қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді және қандай да бір құжат жетіспеген жағдайда өтініш берушіге хабарлайды (3 (үш) жұмыс күні ішінде), мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындайды, қаулыға қол қойылғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді (өтініш тіркелген сәттен бастап 11 (он бір) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде дайындайды);

2) наложение визы руководителя услугодателя и направление руководителю структурного подразделения услугодателя;
3) определение ответственного работника структурного подразделения услугодателя, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию настоящей государственной услуги;
4) результат оказания государственной услуги;
5) получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, которые задействованы в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя;
3) ответственный работник структурного подразделения услугодателя;
4) работник канцелярии услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник канцелярии после осуществления приема заявления и выдачи услугополучателю расписки о приеме соответствующих документов с указанием номера и даты приема запроса, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты (время) и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества должностного лица услугодателя принявшего заявление на оформление документов, передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения соответствующей визы - 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и направляет пакет документов руководителю структурного подразделения услугодателя - 30 (тридцать) минут;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя изучает поступившие материалы и определяет ответственного работника, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию настоящей государственной услуги - 30 (тридцать) минут;
4) ответственный работник структурного подразделения услугодателя проверяет представленный пакет документов услугополучателя на полноту и уведомляет заявителя в случае нехватки какого-либо документа (в течение 3 (три) рабочих дней), подготавливает результат оказания государственной услуги, после подписания постановления передает в канцелярию услугодателя (с момента регистрации заявления подготавливает в срок не более 11 (одиннадцать) рабочих дней);

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді – 30 (отыз) минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды – 2 (екі) сағат;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (30 минут).
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 2-қосымшасында ұсынылған.
"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
№ р/с
Облыстың жергілікті атқарушы органы
Жұмыс режимі
Мекенжайы
1
2
3
4
1
"Солтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Парк көшесі, 57В, 4-қабат, 429-кабинет
"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіл іктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

5) работник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги - 30 (тридцать) минут.
9. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлены в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
№ п/п
Местный исполнительный
орган области
Режим работы
Адрес
1
2
3
4
1
Государственное учреждение "Управление
природных ресурсов и регулирования природопользования Северо-Казахстанской области"
С понедельника по пятницу с 9- 00 часов до 18-30 часов
перерыв с 13-00 часов до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Северо – Казахстанская область, город Петропавловск, улица Парковая, 57В,4 этаж, кабинет 429
Приложение 2
к регламенту государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"