2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 32-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда N 3050 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихаты аппаратының 2016 жылғы 17 ақпандағы N 03-02-13/28 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихаты аппаратының 17.02.2016 N 03-02-13/28 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес 2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық бюджеті бекітілсін, соның ішінде 2015 жылға мына көлемде:
1) кірістер –2 393 115,9 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер –314 566,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 488,4мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –15 643,9 мың теңге;
трансферттердің түсуі –2 051 417 мың теңге, оның ішінде;
облыстық бюджеттен берілетін субвенция –1 454 883 мың теңге;
2) шығындар –2 411 644,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 973,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 56 487 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді жабу – 10 513,7 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, сонымен қатар:
қаржылық активтер сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекетке қаржылық активтерді сатудан түскен түсім - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 64 502,1 мың тенге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 64 502,1 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихатының 04.11.2015 N 38-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж.

О бюджете Акжарского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы
Решение маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2014 года № 32-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2015 года № 3050. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 17 февраля 2016 года N 03-02-13/28)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 17.02.2016 N 03-02-13/28).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Акжарского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 393 115,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 314 566,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям –11 488,4тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –15 643,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов –2 051 417 тысяч тенге, в том числе;
субвенция, передаваемая из областного бюджета – 1 454 883 тысяч тенге;
2) затраты – 2 411 644,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 973,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 56 487 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –10 513,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 64 502,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 64 502,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 04.11.2015 N 38-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина;

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсемдер;
аудандық бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер.
4. Аудандық бюджет кірістері мыналар есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер.
5. Әр ауылдық округтердің 2015-2017 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкесінше бекітілсін.
6. 7 қосымшаға сәйкес 2015 жылға жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
7. 2015 жылға арналған бюджеттің инвестициялық жобаларына бөлінетін даму бюджеттік бағдарламалар 8 қосымшаға сәйкесінше бекітілсін.
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
2) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихатының 31.03.2015 N 34-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) мектепке дейіңгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
4) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
6) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
7) халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге;
8) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
9) ауылды елді-мекендердегі сумен қамту жүйесін дамыту;
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің "2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық бюджет туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
10) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
11) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихатының 31.03.2015 N 34-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие доходы от государственной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
другие неналоговые поступления в бюджет района;
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от продажи основного капитала.
5. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа на 2015-2017 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно.
6.Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 7.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития с разделением на бюджетные инвестиционные проекты на 2015 год согласно приложению 8 соответственно.
8. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
2) - исключен решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2015 N 34-2 (вводится в действие с 01.01.2015);
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
5) выплату государственной адресной социальной помощи;
6) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
7) оказание социальной защиты и помощи населению;
8) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
9) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области "О бюджете Акжарского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы";
10) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
11) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2015 N 34-2 (вводится в действие с 01.01.2015).

9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген келесі бюджеттік кредиттер ескерілсін:
мамандарға әлеуметтік қолдау қөрсету шараларын іске асыруға – 56 487 мың теңге.
9-1 Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары, республикалық және облыстық бюджеттерден 2014 жылы берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихатының 31.03.2015 N 34-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Аталған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің "2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық бюджет туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
11. 2015 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 1 000 мың теңге сомада бекітілсін.
12. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.

9. Учесть в районном бюджете на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 56 487 тысяч тенге.
9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2014 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2015 N 34-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области "О бюджете Акжарского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы".
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 1 000 тысяча тенге.
12. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.

13. Ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың жалақысы және ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайыздан көтерілуі белгілесін.
14. Осы шешімнің 13 тармағының күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.

13. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
14. Действие пункта 13 настоящего решения распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.

400251,3
07
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7918,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
7918,4
07
1
123
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
4872
07
1
123
027
Ақжар ауданының Талшық а. 50 пәтерлі тұрғын үй салуға жоба-сметалық құжаттамалар әзірлеу
4872
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
3046,4
Ақжар ауданының Талшық а. 50 пәтерлі тұрғын үй салуға жоба-сметалық құжаттамалар әзірлеу (сыртқы инженерлік желілер және аумақты абаттандыру)
3046,4
07
2
Коммуналдық шаруашылық
392 332,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
392332,9
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
392 332,9
соның ішінде
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Дәуіт а.
106 559
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Үлгілі а.
76 161
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Казанское а.
95 527
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Қызылту а.
95 384
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Ақжарқын а.
1 438
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Байтұс а.
17 263,9
2014 жылғы желтоқсандағы № 32-1 Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаттың шешіміне 9 қосымша
Бюджет қаражатының бос қалдықтарды бөлу
Ескерту. Шешім 9-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихатының 31.03.2015 N 34-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы мың тенге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Шығындар
18528,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12309,5
2
Коммуналдық шаруашылық
12309,5

400251,3
07
1
Жилищное хозяйство
7918,4
07
1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
7918,4
07
1
467
003
Проектирование и(или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4872
Разработка проектно-сметной документации на строительство 5-этажного 50 квартирного жилого дома по улице Ауэзова в с. Талшик Акжарского района,
4872
07
1
467
004
Проектирование, развитие и/или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3046,4
Разработка проектно-сметной документации на строительство модульной котельни с подведением инженерно-коммуникационной инфраструктуры с благоустройством территории к 5-этажному 50 квартирному жилому дому по улице Ауэзова в с. Талшик Акжарского района,
3046,4
07
2
Коммунальное хозяйство
392 332,9
07
2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
392332,9
07
2
467
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
392 332,9
Реконструкция разводящих сетей, водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу с. Дәуіт Акжарского района
106 559
Реконструкция разводящих сетей, водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу с. Улгілі Акжарского района
76 161
Реконструкция разводящих сетей, водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу с. Казанское Акжарского района
95 527
Реконструкция разводящих сетей, водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу с. Кызылту Акжарского района
95 384
Реконструкция разводящих сетей, водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу с. Акжаркын Акжарского района
1438
Реконструкция разводящих сетей, водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу с. Байтус Акжарского района
17263,9
Приложение 9 к решению Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2014 года № 32-1
Распределение свободных остатков бюджетных средств
Сноска. Решение дополнено приложением 9 в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2015 N 34-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
Функциональная группа
Сумма тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Затраты
18528,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12309,5
2
Коммунальное хозяйство
12309,5