"2014-2016 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысының Есіл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы N 25/145 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 18 ақпандағы N 28/163 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 21 ақпанда N 2562 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104106109-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2014-2016 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы» Солтүстік Қазақстан облысының Есіл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 25/145 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 16 қаңтарда № 2491 тіркелген, 2014 жылғы 7 ақпанда «Есіл таңы» газетінде, 2014 жылғы 7 ақпанда «Ишим» газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«1. 2014-2016 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті, соның ішінде 123 қосымшаларға сәйкес 2014 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер 2 464 952 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер 278 761 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 701 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер 63 236 мың теңге;
трансферттер түсімдері 2 121 254 мың теңге;
2) шығындар 2 466 580,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер 35 893 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік несиелер 46 737 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 10 844 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 140 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін
сатудан түскен қаржылық активтерді сатып алу 140 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық (профицит) – 37 381,7 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын
(профицитті қолдану) қаржыландыру 37 381,7 мың теңге;
қарыздардың түсімі 46 737 мың теңге;
қарыздарды өтеу 10 844 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың қолданылатын қалдықтары 1 488,7 мың теңге.»;
17-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«17. 2014 жылға Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 2975 мың теңге сомасында бекітілсін.»;
аталған шешімге 1-қосымша осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2013 года N 25/145 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18 февраля 2014 года N 28/163. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 21 февраля 2014 года N 2562
В соответствии со статьей 104106109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2013 года № 25/145 «О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2491 от 16 января 2014 года, опубликовано 7 февраля 2014 года в газете «Есіл таңы», 7 февраля 2014 года в газете «Ишим») следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы, согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы 2 464 952 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям 278 761 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 1 701 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 63 236 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 2 121 254 тысяч тенге;
2) затраты 2 466 580,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 35 893 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 46 737 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 10 844 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 140 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи
финансовых активов государства 140 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 37 381,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета: 37 381,7 тысяч тенге;
поступление займов 46 737 тысяч тенге;
погашение займов 10 844 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1488,7 тысяч тенге.»;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
«17. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2014 год в сумме 2975 тысяч тенге.»;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;

келесі мазмұндағы 18-1-тармағымен толықтырылсын:
«18-1. Аудан бюджетінің шығыстарында 2013 қаржылық жыл бойы республикалық бюджеттен 2832,8 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 344,9 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару «Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару» 459006000 бюджеттік бағдарламасы бойынша 3177,7 мың теңге сомасында, қаржылық жыл басында қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен 1488,7 мың теңге сомасында және бюджеттік қаражаттарды қайта бөлу есебінен 1689 мың теңге сомасында 8-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.»;
аталған шешім осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес 8-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының мәслихатының
сессия төрайымы                            Ғ. Аманжолова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының хатшысы           Т. Мұқашев
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл
ауданы мәслихатының 2014 жылғы 18
ақпандағы № 28/163 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 25/145 шешіміне 1-қосымша
2014 жылға арналған Есіл ауданының бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
2013жыл сомасы (мың теңге)
Кірістер

дополнить пунктом 18-1 следующего содержания:
«18-1. Предусмотреть в расходах бюджета района возврат неиспользованных в течение 2013 финансового года целевых трансфертов выделенных из республиканского бюджета в сумме 2832,8 тысяч тенге, областного бюджета в сумме 344,9 тысяч тенге по бюджетной программе 459006000 «Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов» в сумме 3177,7 тысяч тенге за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 1488,7 тысяч тенге и за счет перераспределения бюджетных средств в сумме 1689 тысяч тенге, согласно приложению 8.»;
вышеуказанное решение дополнить приложением 8 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области               Г. Аманжолова
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области               Т. Мукашев
Приложение 1 к решению маслихата
Есильского района Северо-Казахстанской
области от 18 февраля 2014 года № 28/163
Приложение 1 к решению маслихата
Есильского района Северо-Казахстанской
области от 20 декабря 2013 года № 25/145
Бюджет Есильского района на 2014 год
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2013 год
Доходы

2 368
007
Аудандық (қала) масштабында, мемлекеттік өртке қарсы қызмет мекемелері жоқ елді мекендерде дала өрттерін сөндіру және одан сақтандыру бойынша іс-шаралар
494
3
Қоғам тәртібі, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
747
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
747
021
Елді мекендерде жол жүру қауіпсіздігін қамтамасыз ету
747
4
Білім
1 827 801
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 262
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 262
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 825 539
009
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
49 440
040
Мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім тапсырыстарын жүзеге асыру
94 184
015
Ата -анасының қамқорынсыз қалған сәби (балалар) және (жетім балалар) жетім баларды күтуге (қамқоршы) қамқоршыларына айсайынғы ақшалай қаражат төлеу
8 470
003
Жалпы білім беру
1 597 422
006
Балаларға қосымша білім беру
42 174
001
Білім саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша қызметтер
11 194
067
Ведоствоға қарасты мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығындары
8 194
6
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім мемлекеттік мекемелерінде білім жүйесін ақпараттандыру
6 292
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім мемлекеттік мекемелеріне оқу-әдістемелік кешендерді, оқулықтарды сатып алу және жеткізу
8 169
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
100 596
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77 166
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
23 260
004
Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету
5 283
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 250
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек
3 845
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
31 759
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы
7 751
017
Мүгедектерді оңалту бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетулерін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

2 368
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
494
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
747
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
747
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
747
4
Образование
1 827 801
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа.
2 262
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 262
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 825 539
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
49 440
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
94 184
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка(детей), оставшегося без попечения родителей
8 470
003
Общеобразовательное обучение
1 597 422
006
Дополнительное образование для детей
42 174
6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11 194
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 194
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
6 292
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
8 169
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
100 596
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77 166
002
Программа занятости
23 260
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 283
005
Государственная адресная социальная помощь
1250
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 845
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
31 759
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
7 751
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида