2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 39/235 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 6 қаңтарда N 3041 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер 2 738 529,3 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер 368 995 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 561,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер 13 540 мың теңге;
трансферттер түсімдері 2 349 432,4 мың теңге;
2) шығындар 2 733 063,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер 33 662,9 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік несиелер 47 568 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 13 905,1 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо 12 000 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 12 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін
сатудан түскен түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық (профицит) - 40 197 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын
(профицитті қолдану) қаржыландыру 40 197 мың теңге;
қарыздардың түсімі 47 568 мың теңге;
қарыздарды өтеу 13 905,1 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың қолданылатын қалдықтары 6 534,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 04.11.2015 N 46/292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне сәйкес, келесі салық түсімдері есебінен құрылатыны белгіленсін:
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарға салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін қолданған үшін төлем;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізген үшін жиын;
республикалық бюджетке алынатын консулдық жиын мен мемлекеттік баждан өзге мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салыққа жатпайтын түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
мемлекеттік меншіктегі кірістерден;
мемлекеттік меншіктегі мүлікті жалға алудағы кірістен;
басқа салыққа жатпайтын түсімдер.

О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2015 -2017 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 39/235. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 января 2015 года № 3041
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы 2 738 529,3 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям 368 995 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 6 561,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 13 540 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 2 349 432,4 тысяч тенге;
2) затраты 2 733 063,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 33 662,9 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 47 568 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 13 905,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 12 000 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 12 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов
государства                                            0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 40 197 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 40 197 тысяч тенге;
поступление займов 47 568 тысяч тенге;
погашение займов 13 905,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 534,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.11.2015 N 46/292 (вступает в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от государственной собственности;
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочих неналоговых поступлений.

4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін.
5. Аудандық бюджеттің кірістері мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түскен түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 2015 жылға трансферттер көлемі 1 965 150 мың теңге сомасында, 2016 жылға – 1 952 992 мың теңге, 2017 жылға – 1 952 588 мың теңге қарастырылсын.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттің нысаналы трансферттер түсімі есепке алынсын, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сонымен қатар жергілікті бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорны қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ерекше еңбек жағдайы үшін ай сайынғы үстемеақы төлемі";
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорындағы нысаналы трансферттер есебінен білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен ұстаздардың еңбек төлемдерін арттыруға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
мүгедектерді міндетті түрдегі тазалық заттарымен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараны өткізуге;
азаматтық жағдай актілерінің тіркелу бөлімнің штаттық санақтарын күтуге;
агроөнеркәсіп кешендерінің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін күтуге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 Қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясында қалалар мен селолық елді мекендерді дамытуға.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 09.07.2015 N 43/275 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің нысаналы трансферттер түсімі есепке алынсын, соның ішінде:
Есіл ауданының Явленка селосындағы жиырма жеті пәтерлі тұрғын-үй құрылысына жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;
Есіл ауданының Явленка селосындағы жиырма жеті пәтерлі тұрғын-үй құрылысына жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге (сыртқы және инженерлік желілер мен аумақты абаттандыру);
Есіл ауданының Горный селосындағы 0,4 киловатты жоғары қуатты электр желісі мен 10/0,4 киловатты кешенді трансформаторлы аралық станцияны қайта жаңарту бойынша жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;
еске алу уақыттары мен мерекелік күндерге әлеуметтік көмек мөлшерін ұлғайтуға;
энзоотикалық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын өткізуге;
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
ғаламтор желісіне қызметтерді ұсынуға;

4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи финансовых активов государства.
6. Предусмотреть на 2015 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 1 965 150 тысяч тенге, на 2016 год - 1 952 992 тысяч тенге, на 2017 год - 1 952 588 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов";
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования за счет целевого трансферта из Национального фонда республики Казахстан;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 09.07.2015 N 43/275 (вступает в действие с 01.01.2015).
8. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на разработку проектно-сметной документации на строительство двадцати семи квартирного жилого дома в селе Явленка Есильского района;
на разработку проектно-сметной документации на строительство двадцати семи квартирного жилого дома в селе Явленка Есильского района (внешние и инженерные сети и благоустройство территории);
на разработку проектно-сметной документации по реконструкции высоковольтной электролинии 0,4 киловатт и комплексной трансформаторной подстанции 10/0,4 киловатт в селе Горное Есильского района;
на увеличение размера социальной помощи к памятным датам и праздничным дням;
на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
на приобретение и доставку учебников;
на предоставление услуг к сети интернет;

"Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 Қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясында қалалар мен селолық елді мекендерді дамытуға";
Есіл ауданы әкімдігінің "Қамқор" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық мекемесінің жарғылық капиталын ұлғайтуға;
Есіл ауданының Горный селосындағы тұрғын-үй салуға жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге.
Облыстық бюджеттің жоғарыда көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық бюджет туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 09.07.2015 N 43/275 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға республикалық бюджеттің бюджеттік кредиттері есепке алынсын.
Республикалық бюджеттің жоғарыда көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 39/235 шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 2014 жылдың 29 желтоқсандағы № 422 қаулысымен анықталады.
10. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің шығынына ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін төлем белгіленсін.
11. 2015 жылы мемлекеттік қызметшіге жатпайтын мемлекеттік мекеме жұмысшыларын, мемлекеттік қызметшілерді және қазыналық кәсіпорын жұмысшыларын толық көлемде жалақымен қамтамасыз ету.
12. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалары сақталсын.
13. Осы шешімнің 10, 12 тармақтарының күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.
14. 2015-2017 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалар шеңберінде селолық округтер бойынша шығындар 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Камкор" акимата Есильского района;
на разработку проектно-сметной документации на строительство жилого дома в селе Горное Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "О Есильском районном бюджете на 2015-2017 годы.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 09.07.2015 N 43/275 (вступает в действие с 01.01.2015).
9. Учесть в районном бюджете на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2014 года № 422 "О реализации решения маслихата Есильского района от 23 декабря 2014 года № 39/235 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы".
10. Установить в расходах бюджета района на 2015 год выплаты на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
11. Обеспечить в 2015 году выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работникам казенных предприятий в полном объеме.
12. Специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, сохранить в 2015 году повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
13. Действие пунктов 10, 12 настоящего решения распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
14. Установить расходы на 2015-2017 годы по сельским округам Есильского района в разрезе бюджетных программ, согласно приложениям 4, 5, 6.

15. 2015 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны 7 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.10.2015 N 45/282 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2015 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органдарының резерві 976 мың теңге сомаға бекітілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.10.2015 N 45/282 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
16-1. 2014 қаржылық жылға республикалық бюджеттен бөлінген, қолданылмаған нысаналы трансферттердің қайтарылуын қаржылық жылдың басына қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен аудандық бюджеттің шығындарында 1111,9 мың теңге сома, облыстық бюджеттен 7 655,3 мың теңге сома "Қолданылмаған (аяғына дейін қолданылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару" 459006 бюджеттік бағдарламасы бойынша 8 767,2 мың теңге сома, соның ішінде бос қалдық қаражаттары есебінен қаржылық жылдың басына қалыптасқан 6 534,1 мың теңге сома, бюджеттік қаражаттарды қайта бөлу есебінен 2 233,1 мың теңге сома, 8 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 16-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 20.03.2015 N 41/258 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
16-2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың борыштары мен облыстық бюджеттен қарыздар бойынша басқа да төлемдерге қызмет көрсетуге арналған 19,9 мың теңге сомадағы шығынды қарастыру.
Ескерту. Шешім 16-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 04.11.2015 N 46/292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолдануға енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Ю. Метринский
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл аудандық мәслихат
хатшысы
Т. Мұқашев

15. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 7.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.10.2015 N 45/282 (вступает в действие с 01.01.2015).
16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2015 год в сумме 976 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 - в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.10.2015 N 45/282 (вступает в действие с 01.01.2015).
16-1. Предусмотреть в расходах бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2014 финансовом году в сумме 1111,9 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 7655,3 тысяч тенге по бюджетной программе 459006 "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов" в сумме 8767,2 тысяч тенге, в том числе за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 6534,1 тысяч тенге, за счет перераспределения бюджетных средств в сумме 2233,1 тысяч тенге, согласно приложению 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 20.03.2015 N 41/258 (вступает в действие с 01.01.2015).
16-2. Предусмотреть в бюджете района на 2015 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 19,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.11.2015 N 46/292 (вступает в действие с 01.01.2015).
17. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
Ю. Метринский
Секретарь
маслихата Есильского района
Северо-казахстанской области
Т. Мукашев

2733063,4
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
262094,9
112
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәслихат аппараты
12629
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12629
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
72236
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
68986
003
Мемлекеттік органдардың түпкілікті шығындары
3250
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
145833
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
145833
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9546
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9546
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21850,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) коммуналдық меншігін басқару және бюджетті басқару, мемлекеттік жоспарлау, экономикалық саясатты дамыту және құрастыру саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша қызметтер
20403
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
887
010
Коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіру, жекешелендіруден кейінгі қызмет және оған байланысты келіспеушіліктерді басқару
560,9
2
Қорғаныс
8385
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8385
005
Жалпыға бірдей әскери міндеттің орындалуы шеңберіндегі іс-шаралар
6357
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) масштабындағы төтенше жағдайларды алдын алу және жою
1500
007
Аудандық (қала) масштабында, мемлекеттік өртке қарсы қызмет мекемелері жоқ елді мекендерде дала өрттерін сөндіру және одан сақтандыру бойынша іс-шаралар
528
3
Қоғам тәртібі, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
799
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
799
021
Елді мекендерде жол жүру қауіпсіздігін қамтамасыз ету
799
4
Білім
2009438
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2690
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2690
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1989143
009
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
53864
040
Мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім тапсырыстарын жүзеге асыру

2 733 063,4
1
Государственные услуги общего характера
262 094,9
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
12629
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
12629
122
Аппарат акима района (города областного значения)
72236
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
68986
003
Капитальные расходы государственного органа
3250
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
145 833
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа.
145833
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9546
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9546
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21850,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
20403
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
887
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
560,9
2
Оборона
8 385
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 385
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 357
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
528
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
799
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
799
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
799
4
Образование
2 009 438
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 690
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 690
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 989 143
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
53 864
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 39/235 шешіміне 4 қосымша
2015 жылға селолық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 19.10.2015 N 45/282 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
бағдарлама
Атауы
2015 жыл сомасы (мың теңге)
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер

Приложение 4 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 39/235
Перечень бюджетных программ по сельским округам на 2015 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.10.2015 N 45/282 (вступает в действие с 01.01.2015).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2015 год
01
Государственные услуги общего характера

2146
Спасовка ауылдық округ
825
Тораңғұл ауылдық округ
756
Явленка ауылдық округ
5099
Ясновка ауылдық округ
898
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 39/235 шешіміне 7 қосымша
2015 жылға арналған бюджетті орындау үдерістегі қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізімі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 39/235 шешіміне 8 қосымша
2014 қаржылық жылда республикалық және облыстық бюджеттен бөлінген, қолданылмаған нысаналы трансферттерді қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен және бюджеттік қаражаттардың қайта бөлінуі есебінен қайтару
Ескерту. Шешім 8-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 20.03.2015 N 41/258 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Сомасы, мың теңге
15
Трансферттер

2146
Спасовский сельский округ
825
Тарангульский сельский округ
756
Явленский сельский округ
5099
Ясновский сельский округ
898
Приложение 7 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 39/235
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2015 год
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
4
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 8 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 39/235
Возврат неиспользованных в течение 2014 финансового года целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года и за счет перераспределения бюджетных средств
Сноска. Решение дополнено приложением 8 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 20.03.2015 N 41/258 (вступает в действие с 01.01.2015).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
15
Трансферты