"2014-2016 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 23 желтоқсандағы №23/1 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 қарашадағы № 33/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 қарашада N 2998 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджеттік кодексінің 106109-баптарына, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Заңының 21-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2014-2016 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы» аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 23 желтоқсандағы №23/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 20 қаңтар № 2498 тіркелген, 2014 жылғы 31 қаңтардағы «Ауыл арайы», 2014 жылғы 31 қаңтардағы «Сельская новь» аудандық газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 1237 және 8 қосымшаларға сәйкес, «2014-2016 жылдарға, соның ішінде 2014 жылға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 637 757,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 282 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –7 659,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46 834 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 301 063,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 643 768,1 мың теңге ;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 312 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 10 414,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 103 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 3 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -16 322,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 16 322,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 386 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 103 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение районного маслихата от 23 декабря 2013 года № 23/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 19 ноября 2014 года № 33/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 ноября 2014 года № 2998
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», Жамбылский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 23 декабря 2013 года № 23/1 «О районном бюджете Жамбылского района на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2498 от 20 января 2014 года, опубликовано в районных газетах от 31 января 2014 года «Ауыл арайы», от 31 января 2014 года «Сельская новь») следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 1237 и 8 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 637 757,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 282 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 659,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 46 834 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 301 063,5 тысяч тенге;
2) затраты – 2 643 768,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 312 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 414,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 103 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 3 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 16 322,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 16 322,8 тысяч тенге:
поступление займов – 10 386 тысяч тенге;
погашение займов – 3 103 тысяч тенге;

бюджет қаражаттарының қолданылатын қалдықтары – 9 039,8 мың теңге».
14 тармақ 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) 15 мың теңге – Казанка селосында жергілікті сумен жабдықтау көзінің құрылысына арналған жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге.»;
Көрсетілген шешімнің 15 қосымшалар осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
2.Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихаттың
кезектен тыс ХХХІІІ сессиясының төрайымы
Жамбыл аудандық мәслихаттың хатшысы
Л.Шатохина
Б.Мұсабаев

используемые остатки бюджетных средств – 9 039,8 тысяч тенге.»;
пункт 14 дополнить подпунктом 4):
«4) 15 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Казанка.»;
приложения 15 к решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
XXXIII внеочередной сессии
Жамбылского районного маслихата
Секретарь
Жамбылского районного маслихата
Л. Шатохина
Б.Мусабаев

10 571
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
122
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
64 420
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету бойынша қызметтер
60 948
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
3 472
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
136 416,2
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
134 155,2
022
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
2 261
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) экономика және қаржы бөлімі
23 621
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
224
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
205
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
110
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттің атқарылуы, коммуналдық меншікті басқару, кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту жүйесін қалыптастыру және дамыту саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 082
02
Қорғаныс
3 917
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 917
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шегіндегі іс-шаралар
3 827
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымында төтенше жағдайларын алдын алу және оларды жою
90
007
Мемлекеттік өртке қарсы қызметтердің органдары құрылмаған мекендерде аудандық (қалалық) ауқымда дала өрттерін, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және сөндіру жөніндегі іс-шаралар
0
04
Білім
2 016 334
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім бөлімі
2 016 334
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқу ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
60 587
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
110 451
003
Жалпы білім беру
1 763 805
006
Балаларға қосымша білім беру
30 939
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 446
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 404
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
15 385
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
276
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі

10 571
003
Капитальные расходы государственного органа
122
122
Аппарат акима района (города областного значения)
64 420
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
60 948
003
Капитальные расходы государственного органа
3 472
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
136 416,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
134 155,2
022
Капитальные расходы государственного органа
2 261
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 621
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
224
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
205
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
110
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
23 082
02
Оборона
3 917
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 917
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 827
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
90
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
0
04
Образование
2 016 334
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 016 334
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
60 587
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
110 451
003
Общеобразовательное обучение
1 763 805
006
Дополнительное образование для детей
30 939
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 446
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 404
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
15 385
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
276
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

8 119
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығындары
15 922
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
102 136,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
102 136,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
21 029
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
835
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7 160,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
9 769
010
Үйде тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек-балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 032
014
Үйде отырған мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету
28 138
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
11 959,1
017
Мүгедектерді қалпына келтіру жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ым қимыл мамандарының қызметтерін ұсыну, жеке көмекшілер беру
1 830
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламалар және жұмыспен қамтамасыз етуді іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 959
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
425
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
33 923,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 000
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту аясында объектілерді жөндеу және көркейту
2 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 437,2
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту аясында объектілерді жөндеу және көркейту
9 437,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 743
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту аясында объектілерді жөндеу
2 743
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
6 006
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
6 000
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
15

8 119
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 922
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
102 136,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102 136,4
002
Программа занятости
21 029
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
835
005
Государственная адресная социальная помощь
7 160,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
9 769
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 032
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28 138
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
11 959,1
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 830
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
19 959
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
425
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
33 923,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 000
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 437,2
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
9 437,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 743
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2 743
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6 006
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
6 000
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
15

474
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
24 482,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 281
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
120
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды ұстап құртуды ұйымдастыру
295
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 080
011
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
3 105,9
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
4 601
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастары бөлімі
9 757
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумақтарында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 881
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын орнату кезiнде өткiзiлетiн жерге орналастырулар
1 876
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
33 204
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
33 204
11
Өнеркәсіп, сәулеттік, қала құрылысы және құрылыс қызметтер
14 594
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14 594
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 472
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің негізгі жоспарларын өңдеу
4 830
015
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
292
12
Көлік және коммуникация
22 166
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4 152
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының қызметін қамтамасыз ету
4 152
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 014
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
17 914
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
100
13
Басқалар
35 179
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік бөлімі
6 413
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 413
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
24 482,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15 281
003
Капитальные расходы государственного органа
120
006
Организация санитарного убоя больных животных
0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
295
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 080
011
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
3 105,9
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 601
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 757
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 881
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 876
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
33 204
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
33 204
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14 594
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14 594
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
9 472
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4 830
015
Капитальные расходы государственного органа
292
12
Транспорт и коммуникации
22 166
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 152
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
4 152
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18 014
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
17 914
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
100
13
Прочие
35 179
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
6 413
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6 413
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

Жамбыл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 19 қарашадағы № 33/1 шешіміне 2 қосымша
Жамбыл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 23/1 шешіміне 5 қосымша
2014 жылға арналған Жамбыл ауданының селолық округтері бойынша шығындар
Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
Сома (мың теңге)
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
136 416,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

Приложение 2 к решению маслихата Жамбылского района от 19 ноября 2014 года № 33/1
Приложение 5 к решению маслихата Жамбылского района от 23 декабря 2013 года № 23/1
Расходы по сельским округам Жамбылского района на 2014 год
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
Государственные услуги общего характера
136 416,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа