2015-2017 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 35/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 8 қаңтарда N 3045 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихаты аппаратының 2016 жылғы 12 қаңтардағы N 9.2.1.29/02 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы  мәслихаты аппаратының 12.01.2016 N 9.2.1.29/02 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9, 75 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2015-2017 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет бекітілсін, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 4 562 685,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 553 525 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 486 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 106 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 967 568,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 615 523,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 385,3 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 65 760 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 374,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялары бойынша сальдо – 0,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 101 223,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 101 223,2 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 26.10.2015 N 41/4 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) әлеуметтік салығынан;
2) жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салығынан;
3) жер салығынан;
4) бірыңғай жер салығынан;
5) көлік құралдарына салығынан;
6) акциздер мыналарға:
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
7) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
8) кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
9) мемлекеттік баж салығы.
3. Қызылжар ауданы бюджетінің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:

О Кызылжарском районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 19 декабря 2014 года № 35/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 января 2015 года № 3045. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 12 января 2016 года N 9.2.1.29/02)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 12.01.2016 года N 9.2.1.29/02).
В соответствии со статьей 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 562 685,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 553 525 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14 486 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 27 106 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 967 568,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 615 523,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 385,3 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 65 760 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 374,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 101 223,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 101 223,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 26.10.2015 N 41/4 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога;
2) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
3) земельного налога;
4) единого земельного налога;
5) налога на транспортные средства;
6) акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
7) платы за пользование земельными участками;
8) сбора за ведение предпринимательской и профессиональной деятельностью;
9) государственной пошлины.
3. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:

1) мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер;
2) аудандық бюджетке басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) жер учаскелерін сатудан түскен түсім;
2) жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
5. Аудан бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер ауданның бюджетіне есептелінетіні белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 2 131 612 мың теңге сомадағы субвенциялар 2015 жылға ескерілсін.
7. 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес ауданның әрбір ауылдық округінің 2015-2017 жылдарға бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
8. 7 қосымшаға сәйкес 2015 жылғы жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
9. 2015 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі мөлшердегі нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
1) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
2) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 36/1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
4) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
6) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
7) халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге;
8) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
9) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
10) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 36/1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
11) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
12) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 36/1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
13) "Өңірлерді дамыту 2020 жылға дейінгі бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 728 қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
14) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін күтіп-ұстауға;

1) доходов от государственной собственности;
2) других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета формируются от продажи основного капитала:
1) поступлений от продажи земельных участков;
2) платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что в бюджет района зачисляются поступления от погашения выданных из бюджета района кредитов.
6. Предусмотреть на 2015 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района в общей сумме 2 131 612 тысяч тенге.
7. Утвердить на 2015-2017 годы бюджетные программы каждого сельского округа района согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно.
8. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 7.
9. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
2) - исключен решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 36/1 (вводится в действие с 01.01.2015);
3) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
5) выплату государственной адресной социальной помощи;
6) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
7) оказание социальной защиты и помощи населению;
8) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
9) изъятие земельных участков для государственных нужд;
10) - исключен решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 36/1 (вводится в действие с 01.01.2015);
11) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
12) - исключен решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 36/1 (вводится в действие с 01.01.2015);
13) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 728 "Об утверждении Программы развития регионов до 2020 года";
14) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;

15) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штаттық санын күтіп-ұстауға.
Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2015-2017 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 36/1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2015 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Аталған соманы бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
11. Облыстық бюджеттен 2015 жылға мақсатты трансферттер Қызылжар аудандық бюджетте ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2015-2017 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
11-1. 2015 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан аудандық бюджеттің шығындары бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 8 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 36/1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2015 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 50 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 26.10.2015 N 41/4 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

15) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 36/1 (вводится в действие с 01.01.2015).
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области о Кызылжарском районном бюджете на 2015-2017 годы.
10. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанной суммы определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата о районном бюджете на 2015-2017 годы.
11. Предусмотреть в Кызылжарском районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из областного бюджета.
11-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2015 года, согласно приложению 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 36/1 (вводится в действие с 01.01.2015).
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области о Кызылжарском районном бюджете на 2015-2017 годы.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 50 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 26.10.2015 N 41/4 (вводится в действие с 01.01.2015).

13. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеуі қамтамасыз етілсін.
14. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларын кемінде жиырма бес пайызға көтеру белгілесін.

13. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
14. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

376,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 420
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 420
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 479,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 479,9
2
Қорғаныс
7 852
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 852
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 102
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 550
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
200
4
Бiлiм беру
2 413 238
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
288 177
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
62 631
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
225 546
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4 483
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
4 483
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 029 856
003
Жалпы білім беру
1 992 645
006
Балаларға қосымша білім беру
37 211
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
26 304
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
26 304
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
64 418
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 545
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
22 771
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16 103
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
447
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

376,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 420
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
10 420
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 479,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27 479,9
2
Оборона
7 852
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 852
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 102
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 550
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
200
4
Образование
2 413 238
464
Отдел образования района (города областного значения)
288 177
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
62 631
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
225 546
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 483
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
4 483
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 029 856
003
Общеобразовательное обучение
1 992 645
006
Дополнительное образование для детей
37 211
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
26 304
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
26 304
464
Отдел образования района (города областного значения)
64 418
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 545
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
22 771
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 103
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
447
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению