Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2015 - 2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 244 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 8 қаңтарда N 3047 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4844101,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 887040 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 49212,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 91337 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3816511,8 мың теңге;
2) шығындар – 4866705 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 9356,5 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11892 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2535,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -13924 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 13924 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 18036,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 18036,1 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 11892 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2535,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8679,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.11.2015 N 326 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдері есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтардан;
жер салығынан;
бірыңғай жер салығынан;
көлік құралдарына салынатын салықтан;
мыналарға акциздерден:
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отына;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдерден;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдардан;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.

О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года № 244. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 января 2015 года № 3047
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 (далее бюджет района) годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 4844101,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 887040 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 49212,6 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 91337 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3816511,8 тысяч тенге;
2) затраты - 4866705 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 9356,5 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 11892 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2535,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -13924 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 13924 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета      – - 18036,1 тысяч тенге
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 18036,1 тысяч тенге;
поступление займов - 11892 тысяч тенге;
погашение займов - 2535,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 8679,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.11.2015 N 326 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов на:
бензин, (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканских бюджет.

3. Аудан бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
ауданның бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдерден;
басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Аудан бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 88 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.11.2015 N 326 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыларын толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
7. 2015 жылы ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары жалақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін. Осы тармақтың қолданысы ветеринария саласында қызметін жүзеге асыратын ветеринарлық пункттердің ветеринария мамандарына таратылады.
8. 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер мынадай көлемдерде есепке алынсын:
1) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне олардың лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 199460 мың теңге;
2) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 85876 мың теңге;
3) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 79666 мың теңге;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 250 мың теңге;
5) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 314 мың теңге;
6) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру аясында халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсетуге - 14245 мың теңге;
7) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 28896 мың теңге;
8) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға - 661 мың теңге;

3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности района;
вознаграждений по кредитам, выданным из бюджета района;
прочих доходов от государственной собственности района;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
прочих неналоговых поступлений.
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 88 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.11.2015 N 326 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
7. Установить в 2015 году специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях. Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельности в области ветеринарии.
8. Учесть в бюджете района целевые трансферты из республиканского бюджета на 2015 год в следующих размерах:
1) 199460 тысяч тенге - на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;
2) 85876 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
3)79666 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4) 250 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) 314 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
6) 14245 тысяч тенге - на оказание социальной защиты и помощи населению в рамках реализации плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
7) 28896 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
8) 661 тысяч тенге - на изъятие земельных участков для государственных нужд;

9) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйесін дамытуға -165724 мың теңге;
10) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 700000 мың теңге;
11) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының құрылымдарын ұстауға - 7208 мың теңге;
12) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штаттық санын ұстауға - 974 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 14.08.2015 N 309 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер есептелсін, оның ішінде:
1) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін және әлеуметтік-мәдени объектілерін жөндеуді және елді мекендерді абаттандыруды бірлесіп қаржыландыруға – 7745,6 мың теңге;
2) елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға – 4935,1 мың теңге;
3) атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерін ұлғайтуға – 3191 мың теңге;
4) энзоотиялық ауруларға қарсы алдын-алу іс шараларын жүргізуге -11007,5 мың теңге;
5) оқулықтар сатып алуға және жеткізуге – 10164 мың теңге;
6) интернет желісіне қызмет ұсынуға -15185 мың теңге;
7) жолдарды ағымдағы жөндеуге – 59777,6 мың теңге;
8) Тайынша қаласының стадионына күрделі жөндеу жүргізуге - 21000 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.11.2015 N 326 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. 8-қосымшаға сәйкес аудан бюджетінің шығыстары қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары, 2014 жылы толық пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 01.04.2015 N 269 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде 11892 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер есептелсін.
11. Облыстық бюджеттен 2015 жылға арналған аудан бюджетіне берілетін 2400232 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар есептелсін.
12. Тайынша қаласы және ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бөлігінде 2015 - 2017 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

9) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах- 165724 тысяч тенге;
10) на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 700000 тысяч тенге;
11) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса - 7208 тысяч тенге;
12) на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния - 974 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 14.08.2015 N 269 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Учесть в бюджете района на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на софинансирование ремонта объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройства населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020" - 7745,6 тысяч тенге;
2) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах - 4935,1 тысяч тенге;
3) на увеличение размера социальной помощи к памятным датам и праздничным дням - 3191 тысяч тенге;
4) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней - 11007,5 тысяч тенге;
5) на приобретение и доставку учебников - 10164 тысяч тенге;
6) предоставление услуг к сети интернет - 15185 тысяч тенге;
7) текущий ремонт дорог - 59777,6 тысяч тенге;
8) на проведение капитального ремонта стадиона города Тайынша - 21000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.11.2015 N 326 (вводится в действие с 01.01.2015).
9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, недоиспользованных в 2014 году, согласно приложению 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 01.04.2015 N 269 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Учесть в бюджете района на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 11892 тысяч тенге.
11. Учесть бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2015 год в сумме 2400232 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень бюджетных программ в разрезе аппаратов акимов города Тайынша и сельских округов на 2015 - 2017 годы согласно приложений 4, 5, 6.

13. 2015 жылға арналған аудан бюджетін атқару процессінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар 7-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
14. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының
XXXIII сессиясының төрайымы
М. Потапова
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 244 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған Тайынша ауданының бюджеті

13. Установить, что в процессе исполнения бюджета района на 2015 год не подлежат секвестру бюджетные программы, согласно приложению 7.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
ХХХIII сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
М. Потапова
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение 1 к решению маслихата Тайыншинского районаСеверо-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года № 244
Бюджет Тайыншинского района на 2015 год

7827,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
246,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10062,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
236,5
011
Мәдениет объектілерін дамыту
236,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
136940,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3447,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
3447,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
17467,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17467,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14261,0
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9949,0
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3785,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
527,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
101765,5
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12192,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
508,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
200,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
300,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5940,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
11007,5
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
71618,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17428,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
17428,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8581,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
8847,0
12
Көлік және коммуникация
85025,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
24448,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
24448,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

7827,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения ) уровне
246,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10062,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
236,5
011
Развитие объектов культуры
236,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
136940,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3447,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3447,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
17467,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
17467,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14261,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9949,0
004
Организация работ по зонированию земель
3785,0
007
Капитальные расходы государственного органа
527,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
101765,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
12192,0
003
Капитальные расходы государственного органа
508,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
200,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
300,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
5940,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
11007,5
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
71618,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17428,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
17428,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
8581,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
8847,0
12
Транспорт и коммуникации
85025,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
24448,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
24448,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

10369
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21090
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттiк атқару және коммуналдық меншiгін басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
19910
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
380
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
800
02
Қорғаныс
8368
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімінің аппараты
8368
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6568
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
800
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5800
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
5800
04
Білім беру
2459101
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2459101
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14685
003
Жалпы білім беру
2320609
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20437
006
Балаларға қосымша білім беру
27033
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
282
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
55789
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
19146
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
638
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
482
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
148841
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148841
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

10369
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21090
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
19910
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
380
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
800
02
Оборона
8368
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8368
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6568
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
800
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5800
04
Образование
2459101
464
Отдел образования района (города областного значения)
2459101
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14685
003
Общеобразовательное обучение
2320609
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
20437
006
Дополнительное образование для детей
27033
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
282
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
55789
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
19146
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
638
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
482
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
148841
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148841
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

12487
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12487
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
73325
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
73325
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
185983
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
185983
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10369
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10369
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23765
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншiгін басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
19910
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
380
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3475
02
Қорғаныс
8350
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімінің аппараты
8350
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6550
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
800
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8800
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
8800
04
Білім беру
2478337
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2478337
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14685
003
Жалпы білім беру
2339845
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20437
006
Балаларға қосымша білім беру
27033
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
282
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету

12487
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
12487
122
Аппарат акима района (города областного значения)
73325
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района
(города областного значения)
73325
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
185983
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
185983
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10369
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
10369
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23765
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
19910
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
380
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3475
02
Оборона
8350
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8350
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6550
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
800
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8800
04
Образование
2478337
464
Отдел образования района (города областного значения)
2478337
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14685
003
Общеобразовательное обучение
2339845
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
20437
006
Дополнительное образование для детей
27033
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
282
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения

8272
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
14963
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
48660
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
1134
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
23905
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6510
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12285
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
5110
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
12461
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8015
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
246
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4200
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
114876
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9310
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9310
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
105566
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21564
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
200
007
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1000
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6750
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
71618
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі іс-шараларды іске асыру
4434
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8116
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8116
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8116
12
Көлік және коммуникация
35284
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
20984
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда , ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20984
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

8272
003
Поддержка культурно- досуговой работы
14963
006
Функционирование районных (городских) библиотек
48660
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1134
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
23905
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6510
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12285
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5110
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
12461
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8015
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения ) уровне
246
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4200
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
114876
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9310
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9310
474
Отдел селького хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
105566
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
21564
006
Организация санитарного убоя больных животных
200
007
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1000
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
6750
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
71618
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4434
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8116
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8116
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
8116
12
Транспорт и коммуникации
35284
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
20984
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
20984
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 244 шешіміне 7-қосымша
2015 жылға арналған аудан бюджетін атқару процессінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функциялық топ
әкімгер
бағдарлам
Атауы
04
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 244 шешіміне 8-қосымша

Приложение 7 к решению маслихата Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года № 244
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год
функциональная группа
Наименование
администратор
программа
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 8 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года № 244