2015-2017 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда N 3048 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы N 44/7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 25.12.2015 N 44/7 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2015-2017 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 547 140,9 мың теңге, оның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 264 243 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 161,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім – 7 006 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 268 730,5 мың теңге;
2) шығындар – 1 558 961,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 25 607,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 32 739,2 мың теңге;
бюджеттік несиелерді жабу – 7 131,5 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит (профицит) – - 37 428,7 мың теңге;
6) бюджеттің дефицитін қаржыландыру – 37 428,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 32 703 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 131,5 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 11 857,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 02.12.2015 № 43/1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
жеке және заңды тұлғаларға, жеке кәсіпкерлерге мүлік салығы;
жер салығы;
көлік қаражатына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
заңды және жеке тұлғалармен бөлшектеп сатылатын (авиациялықтан басқа), сондай-ақ, өзіндік өндірістік қажеттіліктерге қолданылатын бензин және заңды және жеке тұлғалармен, сондай-ақ өзіндік өндірістік қажеттіліктерге қолданылатын дизельді жанармай акциздері;
республикалық бюджеттен алынатын кеңестік жинақ және мемлекеттік баждан басқа мемлекет бажы.

О районном бюджете Тимирязевского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 32/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2015 года № 3048. Утратило силу решением маслихата Тимирязеввского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2015 года N 44/7
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тимирязеввского района Северо-Казахстанской области от 25.12.2015 N 44/7 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 547 140,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 264 243 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 7 161,4 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 006 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 268 730,5 тысяч тенге;
2) затраты – 1 558 961,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 607,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 32 739,2 тысячи тенге,
погашение бюджетных кредитов – 7 131,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 37 428,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 37 428,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 32 703 тысячи тенге;
погашение займов – 7 131,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11857,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 02.12.2015 № 43/1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды и дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншік мүліктерін жалға беруден түскен кірістер;
аудан бюджетіне басқа салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірісі қалыптасқаны белгіленсін:
жерді және материалдық емес активтерді сату есебінен;
аудандық бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүліктерді сатудан.
5. Аудандық бюджеттің кірісі қалыптасқаны белгіленсін:
жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген, бюджеттік несиелерді жабудан түскен түсімдер есебінен.
6. Аудандық бюджетте 2015 жылға облыстық бюджеттен берілген, бюджеттік субвенция 1 124 852 мың теңге сомасында қарастырылғаны есептелсін.
7. 2015 жылға аудандық бюджеттің орындалу барысы, 4 қосымшаға сәйкес, жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестріне жатпайтындығы белгіленсін.
8. Аудандық бюджетте келесі мөлшерлерде, республикалық бюджеттен 2015 жылғы нысаналы трансферттер 132 807 мың теңге сомасы есепке алынсын:
1) 24 545 мың теңге – үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақысын жоғарылатуға;
2) 17 268 мың теңге – 2015 жылға Тимирязев ауданы бойынша мектепке дейінгі ұйымдарға мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
3) 164 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) 320 мың теңге –18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
5) 4 020 мың теңге – мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға;
6) 4 823 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге (біржолғы материалдық көмек көрсетуге);
7) 78 261 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
8) 3 406 мың теңге – жаңадан құрылған ветеринария бөлімін қалыпта ұстауға.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 35/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2015 жылғы аудандық бюджетке мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер саны 32 703 мың теңгеге есепке алынсын.
10. . 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен сомасы 11 071,5 мың теңге келесі мөлшерде нысаналы трансферттер алдын ала қарастырылсын:
1) 515 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге (біржолғы материалдық көмек көрсетуге);

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
продажи земли и нематериальных активов;
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам.
6. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета на 2015 год в сумме 1 124 852 тысяч тенге.
7. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
8. Учесть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 132 807 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 24 545 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
2) 17 268 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по Тимирязевскому району на 2015 год;
3) 164 тысяч тенге – на выплату государственной адресной помощи;
4) 320 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
5) 4 020 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
6) 4 823 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне (на единовременную материальную помощь);
7) 78 261 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся госсударственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;
8) 3 406 тысяч тенге – на содержание вновь созданного отдела ветеринарии.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 35/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Учесть в районном бюджете на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 32 703 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 11 071,5 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 515 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне (на единовременную материальную помощь);

2) 3 142,5 мың теңге – энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге;
3) 4751 мың теңге – білім беру мекемелері үшін оқулықтар сатып алу және жеткізуге;
4) 2 663 мың теңге – білім беру мекемелерінің интернет жүйесіне қосылуын ұсыну үшін төлемге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 3.11.2015 № 42/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2015 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 1 545 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 3.11.2015 № 42/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Бюджеттік саладағы қызметкерлердің жалақы төлемі толық көлемде қамтамасыз етілсін.
13. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақылармен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауызымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.
Осы тармақтың қолданылуы ветеринария саласында қызмет атқаратын ветеринарлық пункттердің ветеринар мамандарына қатысты.
14. 2015-2017 жылдарға арналған ауданның бюджет шығындарында 5, 6 және 7 қосымшаларға сай, әрбір ауылдық округ бойынша бюджеттік бағдарламалар қарастырылғаны белгіленсін.
15. 8 қосымшаға сай, 2015 жылға жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша, бөлек санаттағы мұқтаж азаматтарға төлемдер тізімі бекітілсін.
16. 2015 жылға аудандық бюджеттің құрамында 9 қосымшаға сай, мүгедектерді жеке сауықтыру бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тіл мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға ассигнованиелер қарастырылғаны белгіленсін.
17. 2015 жылға жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 7 131 мың теңгеде орнатылсын.
17-1. 10 қосымшаға сәйкес, қаржылық жыл басында қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2014 жылы пайдаланылмаған республикалық және ағымдағы қаржылық жылы пайдалануға (қосымша пайдалануға) рұқсат етілген 2014 жылы дамытуға сомалары, жергілікті бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын.

2) 3142,5 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
3) 4751 тысяча тенге – на приобретение и доставку учебников для организаций образования;
4) 2663 тысячи тенге – на оплату услуг за предоставление доступа к сети интернет организаций образования.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 3.11.2015 № 42/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 1 545 тысяч тенге
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 3.11.2015 № 42/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
12. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Установить специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
14. Установить, что в расходах бюджета района на 2015-2017 годы предусмотрены бюджетные программы по каждому сельскому округу согласно приложениям 5, 6 и 7.
15. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2015 год согласно приложению 8.
16. Установить, что на 2015 год в составе районного бюджета предусмотрены ассигнования на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида согласно приложению 9.
17. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2015 год в сумме 7 131 тысяч тенге.
17-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2014 году, разрешенных к использованию (доиспользованию) в текущем финансовом году и возврата целевых трансфертов республиканского и местного бюджетов, неиспользованных в 2014 году согласно приложению 10.

Ескерту. Шешім 17-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 35/2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
ХХХII сессиясының төрағасы
Ж. Жантоқов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Мұстафин
2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/1 мәслихат шешіміне 1 қосымша
2015 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 17-1 в соответствии с решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 35/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель XХXII сессии
районного маслихата
Ж. Жантоков
Секретарь
районного маслихата
С. Мустафин
Приложение 1 к решению маслихата от 23 декабря 2014 года № 32/1
Бюджет Тимирязевского района на 2015 год

215 933
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
11 297
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11 297
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
64 519
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
64 519
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
113 955
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
113 855
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
100
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
18 219
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 551
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
482
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
186
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7943
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7943
2
Қорғаныс
3 957
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 957
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 568
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
389
4
Бiлiм беру
1 094 270,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
641
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
641
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 073 747,2
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 615
003
Жалпы білім беру
950 145
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10 234
006
Балалар үшін қосымша білім беру
28 668,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
520
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
35 278
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

215 933
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
11 297
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
11 297
122
Аппарат акима района (города областного значения)
64 519
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
64 519
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
113 955
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
113 855
022
Капитальные расходы государственного органа
100
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18 219
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
17 551
003
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
482
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
186
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 943
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7 943
2
Оборона
3 957
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 957
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 568
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
389
4
Образование
1 094 270,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
641
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
641
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 073 747,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
6 615
003
Общеобразовательное обучение
950 145
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10 234
006
Дополнительное образование для детей
28 668,2
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
520
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
35 278
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

535
7
Бейбіт уакытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасы.
40
8
Бұрынғы КСР Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіннен тікелей зардап шеккен және қазіргі кезде Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын адамдар.
327
9
1986- 1987 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар
119
10
"Алтын алқамен", "Күміс алқамен", I және 11 дәрежелі " Ана Даңкы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналар.
1685
11
Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесі бар зейнеткерлер, облыстың, қаланың (ауданның) құрметті азаматтары.
119
12
Әскери міндетті орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан, яки майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргізілген мемлекеттерде әскери міндетін орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдар
9,9
13
Ұлы Отан соғыс қатысушылары мен мүгедектері (Тіс протезін жасау қымбат металдардан және металло- керамикадан, металло-акрилдан басқа)
80
14
Ұлы Отан соғыс қатысушылары мен мүгедектері (Тіс протезін жасау қымбат металдардан және металло- керамикадан, металло-акрилдан басқа)
200
15
Туберкулездің ауыр түрімен ауратындар
793
16
Жетімдер, ата-ана қамқоршылығынан айырылғандар, қараусыз кәмелет жасына толмағандар, оның ішінде девианттық мінез-құлығы барлар, туғаннан үш жасқа дейін ерте психофизикалық дамуының мүмкіндігі шектеулі балалар, тұлғалар организмі қызметінің қатты бұзылуы, ақыл-ой мүмкіндіктерінен және (немесе) физикалық себептер болуы, әлеуметтік мәні бар ауру және қоршаған орта үшін қауіпті аурулар салдарынан тіршілік әрекеті шектеулі тұлғалар, жасы ұлғайған шақта, ауырған ауру салдарына және (немесе) мүгедектікке байланысты өзіне қызмет көрсете алмайтын тіршілік әрекеті шектелген тұлғалар, әлеуметтік дезадаптация және әлеуметтік депривацияға әкелген қатал ұстаудан азап шеккен тұлғалар, баспанасыздар (тұрақты тұратын баспанасыз тұлға), бас бостандығын айыратын жерден босатылған тұлғалар, қылмыстық-атқару инспекциясының пробация есебі қызметінде тұрған тұлгғалар
50
Барлығы
4978
Мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/1 шешіміне 9 қосымша
2015 жылғы мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуін қамтамасыз етуіне қаражат бөлуі
Функц. топ
Мекеме
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Міндетті гигиеналық құралдар
жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру

535
7
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время.
40
8
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза ССР и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан.
327
9
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствии катастрофы на ЧАЭС в 1 986-87 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях.
119
10
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын Алка", "Кум1с Алка", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
1685
11
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед РК, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, города (района) .
119
12
Лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия.
9,9
13
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны (Стоимость зубопротезирования кроме драгоценных металлов и протезов из метало керамики, метало акрилла)
80
14
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (стоимость санаторно-курортного лечения в санаториях и профилакториях Республики Казахстан.)
200
15
Больные тяжелой формой туберкулеза
793
16
Сироты, лица оставшиеся без родительского попечения, безнадзорные несовершеннолетние, в том числе с девиантным поведением, дети с ограниченной возможностью раннего психофизического развития от рождения до трех лет, лица со стойким нарушением функций организма, обусловленные физическими и (или) умственными возможностями; лица с ограничением жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих, лица неспособные к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности, лица пострадавшие от жестокого обращения, приведшего к социальной дезадаптации и социальной депривации, бездомные (лица без определенного места жительства), лица освобожденные из мест лишения свободы, лица находящиеся на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции
50
Итого
4978
Приложение 9 к решению маслихата от 23 декабря 2014 года № 32/1
Распределение бюджетных средств на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии индивидуальной программой реабилитации инвалида
Функц. группа
Учреждение
Программа
Подпрограмма
Наименование
сумма
(тыс. тенге)
Обязательные гигиенические средства
Предоставле ние услуг индивидуальными помощниками
06
Социальная помощь и социальное обеспечение