Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 23 мамырдағы № 150 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 23 маусымда № 2939 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 23 қазандағы № 328 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 23.10.2015 № 328 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі:
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16–бабының 3–тармағына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес "Туберкулез диспансерінен анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес "Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес "Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары Ш. Мұқанға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысының қолданысқа енгізілуінен бұрын емес.
Облыс әкімі                                Б. Ізмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысына 1-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысымен бекітілген
"Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы өтініш берген кезде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практика дәрігері) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде көрсетіледі.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области здравоохранения
Постановление Акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 23 июня 2014 года № 2939. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 23 октября 2015 года № 328
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 23.10.2015 № 328 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Вызов врача на дом" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Запись на прием к врачу" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь" согласно приложению 3 к настоящему потановлению;
4) регламент государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции" согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги "Выдача справки с туберкулезного диспансера" согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги "Выдача справки с психоневрологического диспансера" согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) регламент государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера" согласно приложению 7 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Мукан Ш. – заместителя акима Атырауской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения".
Аким области
Б. Измухамбетов
Приложение 1 к постановлению акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150 Утвержден постановлением акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150
Регламент государственной услуги "Вызов врача на дом"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Вызов врача на дом" (далее – государственная услуга) оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (участковый терапевт/участковый педиатр/врач общей практики) (далее – услугодатель) при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, а также в рамках единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті берушінің шақыруларды тіркеу журналында жазылу, одан кейін дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру;
2) порталға электронды форматта жүгінген кезде – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша және көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған дәрігерді үйге шақыру туралы анықтама беру (электрондық түрде).
Бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраныс қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген уақытта үйде медициналық көмек көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процестің (әрекеттің) басталуына мыналар негіз болады:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыруы;
порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесі келесідей рәсімдерден (іс-қимылдан) тұрады:
қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің қызметкері шақыруларды тіркейтін журналға жазба енгізе отырып, дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап береді - қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 10 (он) минуттан артық емес.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл  тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) тартылады:
көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасында, мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығы 3-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

2. Форма оказания государственной услуги электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи – запись в журнале регистрации вызовов услугодателя затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача;
2) в электронном формате при обращении на портал – выдача справки о вызове врача на дом (в электронном виде) по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - стандарт) подписанной электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
При этом после принятия запроса на оказание государственной услуги услугополучателю в установленное время на дому оказывается медицинская помощь.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении к услугодателю документы, указанные в пункте 9 стандарта;
при обращении на портал: запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложнию 2 к стандарту.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур (действий):
при сдаче необходимых документов работник отдела регистратуры услугодателя делает запись в журнале регистрации вызовов и дает устный ответ с указанием даты, времени посещения врача - не более 10 (десять) минут с момента подачи необходимых документов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник отдела регистратуры услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1, справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

8. Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық әрекеттері және шешімдері (портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген):
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталда тіркеледі;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталға ЖСН және пароль енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының Регламентте көрсетiлген мемлекеттік қызметтi таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректер енгізу) оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұраныс куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң қолданылу мерзiмiн және кері шақырылған (күші жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң тiзiмiнде болмауын, сондай-ақ сәйкестендiру деректерiнiң (сұраныста көрсетiлген ЖСН мен ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасының расталмауына байланысты сұраныс жасалған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты куәландыру және көрсетілетін қызметті беруші өңдеу үшiн көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнындағы (бұдан әрі - АЖО) электронды үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы электронды құжаттарды (сұранысты) жолдау, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуi үшiн сұранысты қанағаттандыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің АЖО электронды құжаттарды тiркеуi;
10) 3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің электрондық құжаттардың (сұраныстың) мемлекеттік қызмет көрсету негiзiне сәйкес келуiн тексеру;
11) 7-процесс - туындап отырған бұзушылықтарға байланысты сұрастырып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны дайындау;
12) 8-процесс - көрсетілетін қызметті берушінің АЖО қалыптасқан мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесiн көрсетілетін қызметті алушының алуы (дәрiгердi үйге шақырту туралы анықтаманы беру (электронды түрде).
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функциялық өзара әрекеттесу диаграммасы
Шартты белгілер:
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
"Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығы
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысына 2-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысымен бекітілген
"Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

8. Пошаговые действия и решения услугодателя через портал (диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 - ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 - удостоверение запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в автоматизированном рабочем месте (далее - АРМ) услугодателя для обработки;
9) процесс 6 - регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 - проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания государственной услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 - получение услугополучателем результата государственной услуги (выдача справки о вызове врача на дом (в электронном виде), сформированного АРМ услугодателя.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Вызов врача на дом"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Вызов врача на дом"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Вызов врача на дом"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Вызов врача на дом"
Приложение 2 к постановлению акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150
Регламент государственной услуги "Запись на прием к врачу"

1. Жалпы ережелер
1. "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызметті алушы немесе оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы өтініш берген кезде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практика дәрігері) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік  қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы өтініш берген кезде – көрсетілетін қызметті берушінің дәрігерінің қабылдауына алдын ала жазылу журналында жазылу және одан кейін дәрігерлердің қабылдау кестесіне (бұдан әрі – кесте) сәйкес дәрігердің қабылдайтын күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру;
2) порталға электронды форматта жүгінген кезде – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша және көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған дәрігердің қабылдауына жазылу туралы анықтама беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процестің (әрекеттің) басталуына мыналар негіз болады:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыруы;
порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
5. Мемлекетік қызмет көрсету бойынша процесі келесідей рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:
қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің дәрігерінің қабылдауына алдын ала жазылу журналында жазба енгізе отырып, дәрігердің қабылдауына жазған күні мен уақытын көрсете отырып, ауызша жауап береді - қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 10 (он) минуттан аспайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара  іс-қимылдар тәртібін сипаттау

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Запись на прием к врачу" (далее – государственная услуга) оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (участковый терапевт/участковый педиатр/врач общей практики) (далее – услугодатель) при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, а также в рамках единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и(или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей (далее – график);
2) в электронном формате при обращении на портал – выдача справки о записи на прием к врачу в электронном виде по форме, согласно приложению к стандарту государственной услуги, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - стандарт) и подписанной электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении к услугодателю документы, указанные в пункте 9 стандарта;
при обращении на портал: запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур (действий):
при сдаче необходимых документов работник отдела регистратуры услугодателя делает запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и дает устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей (далее – график) – не более 10 (десять) минут с момента подачи необходимых документов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің АЖО электронды құжаттарды тiркеуi;
10) 3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің электронды құжаттардың (сұраныстың) мемлекеттік қызмет көрсету негiзiне сәйкес келуiн тексеру;
11) 7-процесс - туындап отырған бұзушылықтарға байланысты сұрастырып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны дайындау;
12) 8-процесс - көрсетілетін қызметті берушінің АЖО қалыптасқан мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесiн көрсетілетін қызметті алушының алуы (дәрігердің қабылдауына жазылу туралы анықтаманы беру (электронды түрде).
"Дәрігердің қабылдауына жазылу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Дәрігердің қабылдауына жазылу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функциялық өзара әрекеттесу диаграммасы
Шартты белгілер:
"Дәрігердің қабылдауына жазылу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
" Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығы
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысына 3-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысымен бекітілген
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-санитариялық  алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған қағаз түріндегі (еркін нысанда) немесе электрондық құжат нысанындағы тіркеу туралы анықтама (талон).

9) процесс 6 - регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 - проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания государственной услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 - получение услугополучателем результата государственной услуги (выдача справки о записи на прием к врачу (в электронном виде), сформированного АРМ услугодателя.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Запись на прием к врачу"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Запись на прием к врачу"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Запись на прием к врачу"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Запись на прием к врачу"
Приложение 3 к постановлению акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150
Утвержден постановлением акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 150
Регламент государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь" (далее – государственная услуга) оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка (талон) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме) или в форме электронного документа, подписанной электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - стандарт).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процестің (әрекеттің) басталуына мыналар негіз болады:
қызмет берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының жазбаша түрдегі өтініші мен стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыруы;
порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесі келесідей рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:
көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтінішін журналға тіркеп, тіркеуші қағаз түріндегі көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылған тіркеу туралы анықтама (талон) береді – 1 (бір) жұмыс күнінен артық емес.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) тартылады:
көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасында, мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы 3-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық әрекеттері және шешімдері (мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функциялық өзара әрекеттесу диаграммасы және сызбасы) осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес жүргізіледі:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталда тіркеледі;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталға ЖСН және пароль енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении к услугодателю заявление в произвольной форме;
при обращении на портал: запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к стандарту.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур (действий):
Работник отдела регистратуры услугодателя фиксирует обращение услугополучателя в журнале регистрации и выдает справку (талон) прикрепления в бумажном формате, заверенную печатью услугодателя – не более 1 (один) рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник отдела регистратуры услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1, справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через портал (диаграмма функционального взаимодействия при оказании услуги через портал приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 - ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;

5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының Регламентте көрсетiлген мемлекеттік қызметтi таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректер енгізу) оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұраныс куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң қолданылу мерзiмiн және кері шақырылған (күші жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң тiзiмiнде болмауын, сондай-ақ сәйкестендiру деректерiнiң (сұраныста көрсетiлген ЖСН мен ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасының расталмауына байланысты сұраныс жасалған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты куәландыру және көрсетілетін қызметті беруші өңдеу үшiн көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнындағы (бұдан әрі - АЖО) электронды үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы электронды құжаттарды (сұранысты) жолдау, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуi үшiн сұранысты қанағаттандыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің АЖО электронды құжаттарды тiркеуi;
10) 3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің электронды құжаттардың (сұраныстың) мемлекеттік көрсетілетін қызмет негiзiне сәйкес келуiн тексеру;
11) 7-процесс - туындап отырған бұзушылықтарға байланысты сұрастырып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны дайындау;
12) 8-процесс - көрсетілетін қызметті берушінің АЖО қалыптасқан мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесiн көрсетілетін қызметті алушының алуы (тіркеу туралы анықтама (талон) (электронды түрде).
"Медициналық-санитариялық алғашқы
көмек көрсететін медициналық ұйымға
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Медициналық-санитариялық алғашқы
көмек көрсететін медициналық ұйымға
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функциялық өзара әрекеттесу диаграммасы
Шартты белгілер:
"Медициналық-санитариялық алғашқы
көмек көрсететін медициналық ұйымға
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығы
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысына 4-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысымен бекітілген
"АИТВ инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

5) процесс 3 - выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 - удостоверение запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в автоматизированном рабочем месте (далее - АРМ) услугодателя для обработки;
9) процесс 6 - регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 - проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания государственной услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 - получение услугополучателем результата государственной услуги (справка (талон) о прикреплении (в электронном виде), сформированного АРМ услугодателя.
Приложение 1 к регламенту государственной
услуги "Прикрепление к медицинской
организации, оказывающей первичную
медико-санитарную помощь"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2 к регламенту государственной
услуги "Прикрепление к медицинской
организации, оказывающей первичную
медико-санитарную помощь"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь"
Приложение 4 к постановлению акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150
Регламент государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции"

1. Жалпы ережелер
1. "АИТВ инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет медико-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдармен және "Облыстық ЖИТС-ке қарсы күрес және алдын алу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнымен көрсетіледі (одан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандартқосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің теріс нәтижелерін растайтын  анықтама-сертификат.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің басталуына көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарымен жүгінуі негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесі келесідей рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:
1) психоәлеуметтік кеңес беру кабинетінің (ПӘК) дәрігері АИТВ-инфекциясы бойынша тестіге дейінгі кеңес өткізеді, көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді толтырады және қан алу кабинетіне жібереді – 20 (жиырма) минуттан артық емес;
2) қан алу кабинетінің медбикесі АИТВ-инфекциясының антиденелерін анықтау үшін қан алады – 10 (он) минуттан артық емес;
3) психоәлеуметтік кеңес беру кабинетінің дәрігері тесттен кейінгі кеңес беру кезінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің теріс нәтижелерін растайтын анықтама-сертификат нысанындағы көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін береді - 3 (үш) жұмыс күнінен артық емес.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) тартылады:
психоәлеуметтік кеңес беру кабинетінің дәрігері;
қан алу кабинетінің медбикесі.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасында, мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес – процестерінің анықтамалығы 2-қосымшасында келтірілген.
"АИТВ инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде
жасырын және міндетті түрде құпия медициналық
зерттеліп-қаралу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"АИТВ инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде
жасырын және міндетті түрде құпия медициналық
зерттеліп-қаралу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
"АИТВ инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығы
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысына 5-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысымен бекітілген
"Туберкулез диспансерінен анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции" оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь и коммунальным государственным казенным предприятием "Областной центр по профилактике и борьбе с синдромом приобретенного иммунодефицита (СПИД)" (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка-сертификат, подтверждающая отрицательные результаты государственной услуги, согласно приложению к стандарту государственной услуги, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие обращения услугополучателя к услугодателю с документом, указанном в пункте 9 стандарта.
5. Процесс оказания государственной услуги при обращении услугополучателя состоит из следующих процедур (действий):
1) врач психосоциального консультирования (ПСК) проводит дотестовое консультирование по вопросам ВИЧ-инфекции, заполняет данные услугополучателя и направляет в кабинет анонимного тестирования – не более 20 (двадцати) минут;
2) медсестра кабинета забор крови для исследования на наличие антител к ВИЧ-инфекции – не более 10 (десять) минут;
3) врач психосоциального консультирования выдает отрицательный результат государственной услуги в форме справки - сертификата в ходе послетестового консультирования – не более 3 (три) рабочих дней.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
врач кабинета психосоциального консультирования;
медсестра кабинета забора крови.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1, справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 регламенту государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ–инфекции"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2 регламенту государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ–инфекции"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ–инфекции"
Приложение 5 к постановлению акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 150
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150
Регламент государственной услуги "Выдача справки с туберкулезного диспансера"

1. Жалпы ережелер
1. "Туберкулез диспансерінен анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Атырау облыстық туберкулезге қарсы күрес диспансері" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - фтизиатр дәрігер қол қойған, жеке дәрігерлік мөрмен және көрсетілген қызметті берушінің мөрімен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуді тіркеу журналында анықтаманы тіркей отырып, расталған мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз түріндегі туберкулез диспансерінен анықтама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процестің (әрекеттің) басталуына көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыруы негіз болады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесі келесідей рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:
1) оператор көрсетілетін қызметті алушының "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" деректер базасында болуын (болмауын) тексереді - 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) тексерген соң оператор журналға көрсетілетін қызметті алушы туралы деректі тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыны кассаға жолдайды - 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) кассир мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төленетін ақыны қабылдап, чек береді және көрсетілетін қызметті алушыны фтизиатр дәрігерге  жолдайды - 15 (он бес) минуттан аспайды;
4) фтизиатр-дәрігер анықтамаға қолын қойып, жеке дәрігерлік мөрімен және көрсетілген қызметті берушінің мөрімен куәландырады және анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға береді - 15 (он бес) минуттан аспайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) тартылады:
оператор;
кассир;
фтизиатр-дәрігер.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасында, мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығы 2-қосымшасында келтірілген.
"Туберкулез диспансерінен анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Туберкулез диспансерінен анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
"Туберкулез диспансерінен анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығы
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысына 6-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысымен бекітілген
"Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки с туберкулезного диспансера" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальным государственным казенным предприятием "Атырауский областной противотуберкулезный диспансер" (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка с туберкулезного диспансера в бумажном виде по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - стандарт), подписанная врачом-фтизиатром, заверенная личной врачебной печатью и печатью услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги, согласно приложению 2 к стандарту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является документы, указанные в пункте 9 стандарта.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур (действий):
1) оператор проверяет в портале "Национальный регистр туберкулезных больных" наличие (отсутствие) услугополучателя – не более 15 (пятнадцать) минут;
2) после проверки оператор регистрирует в журнале данные услугополучателя и направляет в кассу – не более 15 (пятнадцать) минут;
3) кассир принимает оплату за оказываемую услугу, выдает чек и направляет услугополучателя к врачу фтизиатру - не более 15 (пятнадцать) минут;
4) врач-фтизиатр подписывает и заверяет личной врачебной печатью и печатью услугодателя и выдает услугополучателю справку – не более 15 (пятнадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
оператор;
кассир;
врач-фтизиатр.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1, справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача справки с туберкулезного диспансера"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Выдача
справки с туберкулезного диспансера"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справки с туберкулезного диспансера"
Приложение 6 к постановлению акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150
Регламент государственной услуги "Выдача справки с психоневрологического диспансера"

1. Жалпы ережелер
1. "Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Атырау облыстық психоневрологиялық диспансері" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: психиатр-дәрігер мен анықтаманы берген медициналық тіркеуші қол қойған және дәрігер мен көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуді тіркеу журналында анықтаманы тіркей отырып, расталған мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес психоневрологиялық диспансердің анықтамасы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процестің (әрекеттің) басталуына көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыруы негіз болады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесі келесідей рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:
1) медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушы құжаттарын қабылдап алып, толықтығын, деректер базасында болуын (болмауын) тексереді - 30 (отыз) минуттан аспайды:
тексерген соң медициналық тіркеуші журналға көрсетілетін қызметті алушы туралы дерек енгізеді, өзі қол қойған анықтаманы психиатр-дәрігерге береді және көрсетілетін қызметті алушыны кассаға жолдайды – 20 (жиырма) минуттан аспайды.
2) кассир мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төленетін ақыны қабылдап, чек береді және көрсетілетін қызметті алушыны медициналық тіркеушіге жолдайды – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
3) психиатр-дәрігер анықтамаға  қолын қойып, жеке мөрімен және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырады – 30 (отыз) минуттан аспайды;
4) психиатр–дәрігер анықтамаға қол қойғаннан кейін медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсынады – 20 (жиырма) минуттан аспайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) тартылады:
кассир;
медициналық тіркеуші;
психиатр-дәрігер.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки с психоневрологического диспансера" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальным государственным казенным предприятием "Атырауский областной психоневрологический диспансер" (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка с психоневрологического диспансера по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - стандарт) в бумажной форме, подписанная врачом-психиатром и медицинским регистратором, выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги, согласно приложению 2 к стандарту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является документы, указанные в пункте 9 стандарта.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур (действий):
1) медицинский регистратор принимает и проверяет полноту документов, наличие (отсутствие) на учете на базе данных - не более 30 (тридцать) минут:
после проверки медицинский регистратор регистрирует в журнале данные услугополучателя, передает подписанную им справку врачу–психиатру и направляет услугополучателя в кассу - не более 20 (двадцать) минут;
2) кассир принимает оплату за оказываемую услугу, выдает чек и направляет услугополучателя медицинскому регистратору – не более 20 (двадцать) минут;
3) врач-психиатр подписывает и заверяет личной печатью и печатью услугодателя – не более 30 (тридцать) минут;
4) после подписания справки врачом-психиатром медицинский регистратор выдает услугополучателю результат государственной услуги – не более 20 (двадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасында, мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығы 2-қосымшасында келтірілген.
"Пихоневрологиялық диспансерден анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Пихоневрологиялық диспансерден анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Пихоневрологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығ
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысына 7-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы
№ 150 қаулысымен бекітілген
"Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Атырау облыстық наркологиялық диспансері" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: нарколог-дәрігер мен анықтаманы берген медициналық тіркеуші қол қойған және дәрігер мен көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуді тіркеу журналында анықтаманы тіркей отырып, расталған мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес наркологиялық диспансердің анықтамасы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процестің (әрекеттің) басталуына қызмет берушіге жүгінген кезде стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыруы негіз болады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесі келесідей рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:
1) медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушы құжаттарын қабылдап алып, толықтығын, деректер базасында болуын (болмауын) тексереді - 30 (отыз) минуттан аспайды:
тексерген соң медициналық тіркеуші журналға көрсетілетін қызметті алушы туралы дерек енгізеді, өзі қол қойған анықтаманы нарколог-дәрігерге береді және көрсетілетін қызметті алушыны кассаға жолдайды – 20 (жиырма) минуттан аспайды.

6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
кассир;
медицинский регистратор;
врач-психиатр.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1, справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача справки с психоневрологического диспансера"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача справки с психоневрологического диспансера"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справки с психоневрологического диспансера"
Приложение 7 к постановлению акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 150
Регламент государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки с наркологического диспансера" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальным государственным казенным предприятием "Атырауский областной наркологический диспансер" (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка с наркологического диспансера по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги, утвержденной постановлением Правительства от 20 марта 2014 года "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - стандарт) в бумажной форме, подписанная врачом-наркологом и медицинским регистратором, выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги, согласно приложению 2 к стандарту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является при обращении к услугодателю документы, указанные в пункте 9 стандарта.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур (действий):
1) медицинский регистратор принимает и проверяет полноту документов, наличие (отсутствие) на учете на базе данных - не более 30 (тридцать) минут:
после проверки медицинский регистратор регистрирует в журнале данные услугополучателя, передает подписанную им справку врачу–наркологу и направляет услугополучателя в кассу - не более 20 (двадцать) минут;

2) кассир мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төленетін ақыны қабылдап, чек береді және көрсетілетін қызметті алушыны медициналық тіркеушіге жолдайды – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
3) нарколог-дәрігер анықтамаға қолын қойып, жеке мөрімен және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырады – 30 (отыз) минуттан аспайды;
4) нарколог–дәрігер анықтамаға қол қойғаннан кейін медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсынады – 20 (жиырма) минуттан аспайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) тартылады:
кассир;
медициналық тіркеуші;
нарколог-дәрігер.
6. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасында, мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығы 2-қосымшасында келтірілген.
"Наркологиялық диспансерден анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Наркологиялық диспансерден анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес–процестерінің анықтамалығы

2) кассир принимает оплату за оказываемую услугу, выдает чек и направляет услугополучателя медицинскому регистратору – не более 20 (двадцать) минут;
3) врач-нарколог подписывает и заверяет личной печатью и печатью услугодателя – не более 30 (тридцать) минут;
4) после подписания справки врачом-наркологом медицинский регистратор выдает услугополучателю результат государственной услуги – не более 20 (двадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
кассир;
медицинский регистратор;
врач-нарколог.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1, справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера"