2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 26-2 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 қаңтарда № 3082 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 37-2 шешімімен
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 29.02.2016 № 37-2 шешімімен (қол қойылған куннен бастап күшіне енеді).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2015–2017 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:"15 448 823" деген сандар "15 494 601" деген сандармен ауыстырылсын;
1) кірістер – 15 494 601 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 768 769 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 693 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 71 245 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 640 177 мың теңге;
2) шығындар – 15 572 225 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 2 973 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 2 973 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер– 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -80 597 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 80 597 мың теңге; оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 973 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77 624 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 27.03.2015 № 27-3; 23.06.2015 № 30-1; 18.09.2015 № 32-1 шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2015 жылға аудандық бюджетке келесідей көлемде ескерілсін:
- төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс
салығы – 100%;
- төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
- әлеуметтік салық – 50%.

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2014 года № 26-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 января 2015 года № 3082. Утратило силу решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 29 февраля 2016 года № 37-2
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 29.02.2016 № 37-2 (вступает в силу со дня подписания).
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2015-2017 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 494 601 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 13 768 769 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 25 693 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 71 245 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 640 177 тысяч тенге;
2) затраты – 15 572 225 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 973 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 973 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе :
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -80 597 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 80 597 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 973 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77 624 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № 27-3; от 23.06.2015 № 30-1; от 18.09.2015 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть на 2015 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районный бюджет в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 50%.

3. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2015 жылға арналған көлемі 8 813 760 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 519 674 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға – 13 518 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 292 683 мың теңге (оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге – 18 810 мың теңге);
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 55 310 мың теңге (оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге -6 898 мың теңге);
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 200 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 1 777 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 9 546 мың теңге;
халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге – 6 183 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға келесідей көлемде:
бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері – 500 000 мың теңге;
бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері - 50 000 мың теңге;
кәсіпкерлікке шағын несие беруге республикалық бюджеттен - 147 000 мың теңге несиелер көзделгені ескерілсін.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ауылдықелді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 102 402 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін, әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға – 13 376 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

3. Установить на 2015 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме – 8 813 760 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
519 674 тысяч тенге - на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
13 518 тысяч тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
292 683 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования (из них:
18 810 тысяч тенге – на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда);
55 310 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе (из них: 6 898 тысяч тенге - на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда);
200 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
1 777 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
9 546 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных 70-летию Победы в Великой Отечественной войне;
6 183 тысяч тенге – на оказание социальной защиты и помощи населению.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год на реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года предусмотрены в следующих объемах:
500 000 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию бюджетных инвестиционных проектов;
50 000 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие из областного бюджета на реализацию бюджетных инвестиционных проектов;
147 000 тысяч тенге – кредиты из республиканского бюджета для микрокредитования предпринимательства.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 102 402 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете в рамках "Дорожной карты занятости 2020" на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты на ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов в сумме 13 376 тысяч тенге.

8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдарғамамандарды әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшін - 2 973 мың теңге сомасында бюджеттiк несие беру көзделгенi ескерiлсiн.
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесідей көлемде:
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға - 1 202 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне және Ауғаныстандағы ұрыс қимылдарға қатысушыларға, қаза тапқандардың отбасыларына коммуналдық шығындарын өтеуге – 2 760 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 70 жылдығын тойлауға байланысты Ұлы Отан соғысына қатысушыларға материалдық көмекке – 8 100 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға материалдық көмекке – 380 мың теңге;
автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 580 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

8. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены кредиты в сумме 2 973 тысяч тенге местным исполнительным органам на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год из областного бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты в следующих объемах:
1 202 тысяч тенге – на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
2 760 тысяч тенге – на возмещение коммунальных расходов участников и инвалидов Великой Отечественной войны, вдовам воинов, погибших в Великой Отечественной войне и участникам войны в Афганистане и семьям погибших;
8 100 тысяч тенге – на материальную помощь участникам Великой Отечественной войны в связи с празднованием 70-летия Победы Великой Отечественной войны;
380 тысяч тенге – на материальную помощь лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную войнскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
580 000 тысяч тенге – на капитальный ремонт автомобильных дорог.

10. 2015 жылға жергілікті атқарушы органының резерві 277 314 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2015 жылға қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппаратын қаржыландыру көлемі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын аудандық бюджеттің бағдарлама тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және кәсіпкерлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Б. Сұлтанов) жүктелсін.

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2015 год в сумме 277 314 тысяч тенге.
11. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2015 год согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год согласно приложению 5.
13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития предпринимательства (Б. Султанов).

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2517765
003
Жалпы білім беру
2370657
006
Балаларға қосымша білім беру
147108
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
165217
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18173
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
63324
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
856
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
19000
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
8394
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
55470
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10900
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
10900
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
178130
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1202
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1202
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149297
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
40687
004
Ауылдық жерлерде тұратын білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2750
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1700
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22602
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3600
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
23312
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
28678
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
15988
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
8680
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25597
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды, жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23607

464
Отдел образования района (города областного значения)
2516063
003
Общеобразовательное обучение
2368955
006
Дополнительное образование для детей
147108
464
Отдел образования района (города областного значения)
163172
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18173
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
65024
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
856
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
19000
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
8394
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
51725
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10900
037
Строительство и реконструкция объектов образования
10900
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
183711
464
Отдел образования района (города областного значения)
1202
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1202
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154378
002
Программа занятости
40687
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2135
005
Государственная адресная социальная помощь
1700
006
Оказание жилищной помощи
1300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22602
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3600
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23312
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
26678
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
23684
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
8680
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26097
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24107

16186
830911
"2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 25 желтоқсандағы ХXVI сессиясының № 26-2 шешіміне 5 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын аудандық бюджеттің бағдарлама тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру

16186
830911
Приложение 5 к решению
XXVІ сессии районного
маслихата от 25 декабря
2014 года № 26-2 "О районном
бюджете на 2015-2017 годы"
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательные обучение