Шымкент қаласының жерлерді аймақтарға бөлу схемасы туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 маусымдағы № 32/257-5c шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 шілдеде № 2736 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 12/98-VII шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 13.12.2021 № 12/98-VII шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 8 бабының 2 тармағына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қаласының жерді аймақтарға бөлу схемасы бекітілсін (қосымша қоса тіркеледі).
2. Шымкент қалалық мәслихатының 21.12.2011 жылғы № 61/481-4с "Шымкент қаласының жерді аймақтарға бөлу схемасы туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14-1-153 тіркелген 2012 жылғы 03 ақпанда "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Н.Жаңабаев
Қалалық мәслихат хатшысы Н.Бекназаров
Шымкент қалалық мәслихатының
2014 жылғы № 37/257-5с
шешіміне қосымша
Шымкент қаласының жерлерін аймақтарға бөлу схемасы
1-аймақ
Шекара басталады: Бәйдібек би және Астана көшесінің қиылысынан, шығыс бағытына қарай Астана көшесінің оң жағымен Адырбеков көшесінің қиылысына дейін, кейін Адырбеков көшесінің оң жағымен 1-әкімшілік іскер орталығының шекарасына дейін. Шығыстан 2-әкімшілік Іскер орталығымен шектеседі. Әрі қарай Арғынбеков көшесінің оң жағымен Жібек-Жолы көшесінің қиылысына дейін, Жібек-Жолы көшесінің оң жағымен Сайрам көшесінің қиылысына дейін, Сайрам көшесінің оң жағымен оңтүстік бағытындағы Иляев көшесінің қиылысына дейін, Иляев көшесінің оң жағымен Заславский көшесіне дейін, Заславский көшесінің оң жағымен Ақназархан көшесіне дейін, Ақназархан көшесінің оң жағымен Төлеби көшесіне дейін, Төлеби көшесінің оң жағымен Ақпан батыр көшесіне дейін, Ақпан батыр көшесінің оң жағымен Түркістан көшесіне дейін, Түркістан көшесінің оң жағымен батыс бағытына Әл-Фараби көшесінің қиылысына дейін, Әл-Фараби көшесінің оң жағымен оңтүстікке қарай Жангельдин көшесіне, Жангельдин көшесінің оң жағымен темір жолға дейін, темір жолдың оң жағымен батыс бағытымен Павлов көшесіне дейін, Павлов көшесінің оң жағымен Гагарин көшесіне дейін, Гагарин көшесінің оң жағымен батыс бағытымен Кремлевская көшесіне дейін, Кремлевская көшесінің оң жағымен Қалдаяқов көшесіне дейін, Қалдаяқов көшесінің оң жағымен Абай көшесіне дейін, Абай көшесінің оң жағымен Асқаров көшесіне дейін, Асқаров көшесінің оң жағымен Мангельдин көшесіне дейін, Мангельдин көшесінің оң жағымен Темірлан тас жолына дейін, Темірлан тас жолының оң жағымен 124; 127; 125 кварталдары шекарасымен Қазиев көшесіне дейін, Қазиев көшесінің оң жағымен солтүстік бағытымен Арғынбеков көшесіне дейін. Одан әрі Арғынбеков көшесінің оң жағымен Бәйдібек би көшесінің қиылысына дейін және бастапқы нүктеге шығады. Бірінші аймаққа шекара ішінде орналасқан барлық жерлер кіргізілген.
2-аймақ

О схеме зонирования земель города Шымкент
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 24 июня 2014 года № 37/257-5с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 22 июля 2014 года № 2736. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 13 декабря 2021 года № 12/98-VII
Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 13.12.2021 № 12/98-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 8 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить схему зонирования земель города Шымкент (приложение прилагается).
2. Признать утратившим силу решение Шымкентского городского маслихата от 21.12.2011 года № 61/481-4с "О схеме зонирования земель города Шымкента" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14-1-153, опубликовано 03 февраля 2012 года в газете "Панорама Шымкента").
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата Н.Жанабаев
Секретарь городского
маслихата Н.Бекназаров
Приложение к решению
Шымкентского городского
маслихата от 24 июня 2014 года
№ 37/257-5с
Схема зонирования земель города Шымкент
1-зона
Границы начинаются: от пересечения улиц Байдибек би и Астана в восточном направлении по правой стороне улицы Астана до пересечения улицы Адырбекова, затем по правой стороне улицы Адырбекова до границы административно-делового центра-1. С восточной стороны граничит с административно-деловым центром-2. Далее по правой стороне улицы Аргынбекова до пересечения улицы Жибек-Жолы, по правой стороне улицы Жибек-Жолы до пересечения улицы Сайрамской, по правой стороне улицы Сайрамской в южном направлении до пересечения улицы Иляева, по правой стороне улицы Иляева до улицы Заславского, по правой стороне улицы Заславского до улицы Акназархан, по правой стороне улицы Акназархан до улицы Толеби, по правой стороне улицы Толеби до улицы Акпан батыр, по правой стороне Акпан батыр до улицы Туркестанской, по правой стороне улицы Туркестанской в западном направлении до пересечения улицы Аль-Фараби, по правой стороне Аль-Фараби в южном направлении до улицы Жангельдина, по правой стороне улицы Жангельдина до железной дороги, по правой стороне железной дороги в западном направлении до улицы Павлова, по правой стороне улицы Павлова до улицы Гагарина, по правой стороне улицы Гагарина в западном направлении до улицы Кремлевской, по правой стороне улицы Кремлевской до улицы Калдаякова, по правой стороне улицы Калдаякова до улицы Абая, по правой стороне улицы Абая до улицы Аскарова, по правой стороне улицы Аскарова до улицы Мангельдина, по правой стороне улицы Мангельдина до Темирлановского шоссе, по правой стороне Темирлановского шоссе по границам 124; 125; 127 кварталов до улицы Казиева, по правой стороне улицы Казиева в северном направлении до улицы Аргынбекова. Далее по правой стороне улицы Аргынбекова до пересечения улицы Байдибек би до начальной точки. В первую зону вошли все земли, расположенные внутри границы.
2-зона

Шекара басталады: Өтегенов көшесі мен Малхаров көшесінің қиылысынан басталып, шығыс бағытында Малхаров көшесінің оң жағымен Қазиев көшесінің қиылысына дейін, Қазиев көшесінің оң жағымен оңтүстік бағытындағы Мәделі қожа көшесіне дейін, Мәделі қожа көшесінің оң жағымен, 125; 127 кварталдары оң жағымен Темірлан тас жолына дейін, Темірлан тас жолының оң жағымен оңтүстік-шығыс бағытындағы Мангельдин көшесіне дейін, Мангельдин көшесінің оң жағымен Асқаров көшесіне дейін, Асқаров көшесінің оң жағымен Абай көшесіне дейін, Абай көшесінің оң жағымен Қалдаяқов көшесіне дейін, Қалдаяқов көшесінің оң жағымен Кремлевская көшесіне дейін, Кремлевская көшесінің оң жағымен оңтүстік бағытындағы Гагарин көшесіне дейін, Гагарин көшесінің оң жағымен батыс бағытындағы Интернационал көшесіне дейін, Интернационал көшесінің оң жағымен Қалдаяқов көшесіне дейін, Қалдаяқов көшесінің оң жағымен солтүстік-батыс бағытындағы Хамза көшесіне дейін, Хамза көшесінің оң жағымен Гагарин көшесінің қиылысына дейін, Гагарин көшесінің бойымен Қарасу өзеніне дейін, Қарасу өзенінің оң жағымен оңтүстік-шығыс бағытындағы Қорғандай көшесіне дейін, Қорғандай көшесінің оң жағымен Фазылов көшесіне дейін, Фазылов көшесінің оң жағымен Байтулы баба көшесіне дейін, Байтулы баба көшесінің оң жағымен Момышұлы көшесіне дейін, Момышұлы көшесінің оң жағымен Жандосов көшесіне дейін, Жандосов көшесінің оң жағымен Өтегенов көшесіне дейін. Одан әрі Өтегенов көшесінің оң жағымен Малхаров көшесіне дейін жүріп бастапқы нүктеге шығады. Екінші аймаққа шекара ішінде орналасқан барлық жерлер кіргізілген.
Шекара басталады: Әл-Фараби және Түркістан көшесінің қиылысынан басталып, Түркістан көшесінің оң жағымен Қазыбек би көшесіне дейін, Қазыбек би көшесінің оң жағымен Әйтеке би көшесіне дейін, Әйтеке би көшесінің оң жағымен, Громов көшесіне дейін, Громов көшесінің оң жағымен Жангельдин көшесіне дейін, Жангельдин көшесінің оң жағымен Әл-Фараби көшесіне дейін. Одан әрі Әл-Фараби көшесінің оң жағымен Түркістан көшесіне дейін жүріп, бастапқы нүктеге шығады. Екінші аймаққа шекара ішінде орналасқан барлық жерлер кіргізілген.
3-аймақ
Үшінші аймаққа Шымкент қаласының солтүстігінде орналасқан 216; 217 кварталдары, "Бозарық-1" елді мекені жерлерінен басқа жерлер енгізілген.
Шекара басталады: қаланың бұрынғы оңтүстігіндегі шекарасымен, Ташкент тас жолының оң жағымен шығысқа қарай Бадам және Қарабастау елді мекендердің оң жақ шекарасымен, одан әрі Бадам өзенінің оң жағымен мұнай өңдеу зауытының бұрышына жетіп, зауыттың шекарасымен төмен оңтүстік бағытына Жұлдыз ауылы шекарасының оң жағымен түгел 267 кварталды қамтып, 268 кварталдың шекарасымен 276; 275; 266 кварталдарды түгелдей қамтып, батыс бағытында Ташкент тас жолына дейін. Одан әрі Ташкент тас жолының оң жағымен солтүстік бағытына бастапқы нүктеге шығады. Үшінші аймаққа шекара ішінде орналасқан барлық жерлер кіргізілген.
4–аймақ

Границы начинаются: от пересечения улиц Отегенова и Малхарова, в восточном направлении по правой стороне улицы Малхарова до пересечения улицы Казиева, по правой стороне улицы Казиева в южном направлении до улицы Мадели Кожа, по правой стороне улицы Мадели Кожа, по правой стороне 125; 127 кварталов до Темирлановского шоссе, по правой стороне Темирлановского шоссе в юго-восточном направлении до улицы Мангельдина, по правой стороне улицы Мангельдина до улицы Аскарова, по правой стороне улицы Аскарова до улицы Абая, по правой стороне улицы Абая до улицы Калдаякова, по правой стороне улицы Калдаякова до улицы Кремлевской, по правой стороне улицы Кремлевской на юг до улицы Гагарина, по правой стороне улицы Гагарина на запад до улицы Интернациональной, по правой стороне улицы Интернациональной до улицы Калдаякова, по правой стороне улицы Калдаякова в северо-западном направлении до улицы Хамза, по правой стороне улицы Хамза до пересечения улицы Гагарина, по улице Гагарина до реки Карасу, по правой стороне реки Карасу на юго-восток до улицы Коргандай, по правой стороне улицы Коргандай до улицы Фазылова, по правой стороне улицы Фазылова до улицы Байтулы баба, по правой стороне улицы Байтулы баба до улицы Момышулы, по правой стороне улицы Момышулы до улицы Жандосова, по правой стороне улицы Жандосова до улицы Отегенова. Далее границы проходят по правой стороне улицы Отегенова до улицы Малхарова и выходит на изначальную точку отсчета. Во вторую зону вошли все земли, расположенные внутри границы.
Границы начинаются: от пересечения улиц Аль-Фараби и Туркестанской по правой стороне улицы Туркестанской до улицы Казыбек би, по правой стороне улицы Казыбек би до улицы Айтеке би, по правой стороне улицы Айтеке би до улицы Громова, по правой стороне улицы Громова до улицы Жангельдина, по правой строне улицы Жангельдина до улицы Аль-Фараби. Далее проходят по правой стороне улицы Аль-Фараби до улицы Туркестанской до начальной точки. Во вторую зону вошли все земли, расположенные внутри границы.
3-зона
В третью зону вошли земли, находящиеся в северной части города, учетные квартала 216; 217 кроме земель села "Бозарык-1".
Границы начинаются: от старой южной границы территории города, по правой стороне Ташкентской трассы в восточном направлении, по правой стороне границ населенных пунктов Бадам и Карабастау, далее по правой стороне реки Бадам до угла границы нефтеперерабатывающего завода, вниз на юг по границе нефтеперерабатывающего завода, по правой стороне границы села Жулдыз, с включением полностью квартала 267, по границе квартала 268, включая полностью квартала 276; 275; 266 в западном направлении до Ташкентской трассы. Далее по правой стороне Ташкентской трассы на север до начальной точки. В третью зону вошли все земли, расположенные внутри границы.
4-зона

Шекара басталады: Темірлан тас жолы және Алматы-Ташкент айналма жолының қиылысынан бастап, солтүстік бағытымен Төлеметов көшесіне дейін, Төлеметов көшесінің бойымен шығыс бағытындағы Өтегенов көшесіне дейін, Өтегенов көшесінің оң жағымен солтүстік бағытымен 073 кварталды түгел қамтып, Бәйдібек би көшесіне дейін, Бәйдібек би көшесімен шығыс бағытына "Тұран" мөлтек ауданымен шектесіп, "Тұран" мөлтек ауданының оң жағымен қаланың бұрынғы шекарасымен шектесіп, оңтүстік бағытымен Төлеметов көшесіне дейін, Төлеметов көшесінің оң жақ бетімен батыс бағытына қарай, сол беті 1-әкімшілік іскер орталығымен Адырбеков көшесіне дейін, Адырбеков көшесінің оң жағымен Астана көшесіне дейін, Астана көшесінің оң жағымен Бәйдібек би көшесіне дейін, Бәйдібек би көшесінің оң жағымен Арғынбеков көшесінің қиылысына дейін, Арғынбеков көшесінің оң жағымен Қазиев көшесіне дейін, Қазиев көшесінің оң жағымен Малхаров көшесінің қиылысына дейін, Малхаров көшесінің оң жағымен батыс бағытына Өтегенов көшесіне дейін, Өтегенов көшесінің оң жағымен оңтүстік бағытына Жандосов көшесіне дейін, Жандосов көшесінің оң жағымен оңтүстік-батыс бағытына Момышұлы көшесіне дейін, Момышұлы көшесінің оң жағымен Байтулы баба көшесіне дейін, Байтулы баба көшесінің оң жағымен оңтүстік-батыс бағытына Темірлан тас жолына дейін, Фазылов көшесінің оң жағымен Қорғандай көшесіне дейін, Қорғандай көшесінің оң жағымен батыс бағытына Темірлан тас жолына дейін. Одан әрі Темірлан тас жолының оң жағымен бастапқы нүктеге шығады. Төртінші аймаққа шекара ішінде орналасқан барлық жерлер кіргізілген.
5–аймақ
Шекара басталады: солтүстігіндегі ең жоғары орналасқан "Қайнарбұлақ" саяжайымен шектесіп, 202 кварталды қамтып, 203 квартал шекарасымен оңтүстік бағытына Алматы-Ташкент айналма жолына дейін. Одан әрі шығыс бағытындағы оң бетімен "Тұран" мөлтек ауданымен шектесіп, 201; 199 кварталдарды қамтылып, Төлеметов көшесіне дейін, Төлеметов көшесінің оң жағымен батыс бағытына Алматы-Ташкент айналма жолына дейін, Алматы-Ташкент тас жолының оң жағымен Темірлан тас жолына дейін, Темірлан тас жолының оң жағымен Қорғандай көшесіне дейін, Қорғандай көшесінің оң жағымен Қарасу өзеніне дейін, Қарасу өзенінің бойымен 110; 133; 141 кварталдары қамтып, оңтүстік бағытымен Бадам өзеніне дейін, Бадам өзенінің оң жағымен туннельге дейін, туннельден темір жолдың оң жағымен 048 өндірістік аймақтың шекарасымен Қаратөбе ауылына дейін, Қаратөбе ауылының шекарасының оң жағымен Бадам өзеніне дейін, Бадам өзенінің оң жағымен Бадам ауылына дейін, Бадам ауылының оңтүстік шекарасымен 021; 022; 195 кварталдарды қамтып, Ташкент тас жолына дейін, Ташкент тас жолының сол жағымен, қаланың бұрынғы шекарасымен Алматы-Ташкент айналма жолына дейін, бұрынғы қаланың шекарасы бойымен Қызылжар мөлтек ауданының оң жағын қамтып, мазаратқа бұрылатын тас жолға дейін. Одан әрі айналма жолдың оң жағымен темір жолға дейін, темір жолдың оң жағымен 097; 099; 064; 204; 096; 060; 200 кварталдары қамтылып, бастапқы нүктеге шығады. Бесінші аймаққа шекара ішінде орналасқан барлық жерлер кіргізілген.
6–аймақ

Границы начинаются: начиная от пересечения Темирлановского шоссе и объездной дороги Алматы-Ташкент в северном направлении до улицы Толеметова, в восточном направлении по улице Толеметова на восток до улицы Отегенова, по правой стороне улицы Отегенова на север, с включением 073 квартала до улицы Байдибек би, по улице Байдибек би на восток по границе микрорайона "Туран", по правой стороне мкр Туран, по старой границе города на юг до улицы Толеметова, по правой стороне улицы Толеметова на запад, по левой стороне административно - делового центра-1 до улицы Адырбекова, по правой стороне улицы Адырбекова до улицы Астана, по правой стороне улицы Астана до улицы Байдибек би, по правой стороне улицы Байдибек би до пересечения улицы Аргынбекова, по правой стороне улицы Аргынбекова до улицы Казиева, по правой стороне улицы Казиева до пересечения улицы Малхарова, по правой стороне улицы Малхарова на запад до улицы Отегенова, по правой стороне улицы Отегенова на юг до улицы Жандосова, по правой стороне улицы Жандосова на юго-запад до улицы Момышулы, по правой стороне улицы Момышулы до улицы Байтулы баба, по правой стороне улицы Байтулы баба на юго-запад до Темирлановского шоссе, по правой стороне улицы Фазылова до улицы Коргандай, по правой стороне улицы Коргандай на запад до Темирлановского шоссе. Далее по правой стороне Темирлановского шоссе до начальной точки. В четвертую зону вошли все земли, расположенные внутри границы.
5–зона
Границы начинаются: самая верхняя точка граничит на севере с дачным массивом "Кайнарбулак", с включением 202 квартала, по границе 203 квартала на юг до объездной дороги Алматы-Ташкент. Далее в восточном направлении границы проходят по правой стороне микрорайона "Туран", с включением 201,199 кварталов до улицы Толеметова, по правой стороне улицы Толеметова на запад до объездной дороги Алматы-Ташкент, по правой стороне дороги Алматы-Ташкент до Темирлановского шоссе, по правой стороне Темирлановского шоссе до улицы Коргандай, по правой стороне улицы Коргандай до реки Карасу, вдоль реки Карасу, с включением 110; 133; 141 кварталов в южном направлении до реки Бадам, по правой стороне реки Бадам до туннеля, от туннеля по правой стороне железной дороги, по границе квартала 048 производственной зоны до села Каратобе, по правой стороне села Каратобе в южном направлении до реки Бадам, по правой стороне реки Бадам до села Бадам, по южной границе села Бадам, по границам кварталов 021; 022; 195 до Ташкентской автотрассы, по левой стороне Ташкентской автотрассы, по старой границе города до объездной дороги Алматы-Ташкент, по старой границе города, с включением правой стороны микрорайона Кызылжар, до поворота дороги на кладбище. Далее по правой стороне объездной дороги до железной дороги, по правой стороне железной дороги, с включением кварталов 097; 099; 064; 204; 096; 060; 200 до начальной точки. В пятую зону вошли все земли, расположенные внутри границы.
6–зона

Шымкент қаласының солтүстік-батыс бөлігінде және солтүстік-шығыс бөлігінде орналасқан Алматы-Ташкент айналма тас жолымен шектесіп, шығыс бағытындағы қаланың ескі шекарасымен, одан әрі оңтүстік бағытына төмен, одан әрі орман жолығымен батыс бағытындағы Бәйдібек би көшесіне дейін, 073 кварталдың оң жағымен 189 кварталға дейін, 189 кварталдың оң жағымен Алматы-Ташкент айналма тас жолына дейін жүріп бастапқы нүктеге шығады. Алтыншы аймаққа шекара ішінде орналасқан барлық жерлер кіргізілген.
7-аймақ
Осы аймаққа қаланың солтүстігінде 203; 075 кварталдары, яғни бұрынғы Бозарық елді мекені және Бозарық саяжай – бағбаншылық массиві кіргізілген, солтүстігі 216; 217 кварталдарымен және солтүстік-батыс жағы ауылшаруашылығы үшін пайдаланатын жерлермен шектеседі, оңтүстігі Алматы-Ташкент айналма тас жолымен шектеседі.
Шекара басталады: қаланың солтүстік-шығысында Төлеметов көшесінің оң жағымен 2-әкімшілік іскер орталығымен шектеседі. Одан әрі Таскен елді мекен жерлерімен шектесіп, Жібек жолы көшесіне дейін, Жібек-жолы көшесінің оң жағымен, одан әрі темір жолдың оң жағымен Сайрам көшесіне дейін, Сайрам көшесінің оң жағымен Жібек-Жолы көшесіне дейін, Жібек-Жолы көшесінің оң жағымен Арғынбеков көшесіне дейін, Арғынбеков көшесінің оң жағымен 194 кварталдың 1-әкімшілік іскер орталығы шекарасымен солтүстік бағытындағы Төлеметов көшесіне дейін.
Қаланың оңтүстік-шығысында Сайрам көшесі мен Уәлиханов көшесінің қиылысынан басталып, Шымкент-Алматы темір жол бойымен, 035; 039; 040 кварталдарды түгелдей қамтып, темір жол өткелінен Сайрам бағытындағы Әл-Фараби көшесінің оң жағымен, Қызылсай-Тоғыс темір жолының, сол жағымен Бадам өзеніне дейін, өзеннің бойымен шығыс бағытына 049 кварталды қамтып Ленгір тас жолына дейін, Ленгір тас жолының оң жағымен батысқа қарай Қапал батыр алаңына дейін, Ақназархан көшесінің оң жағымен Иляев көшесіне дейін, Иляев көшесінің оң жағымен Сайрам көшесіне дейін, Сайрам көшесінің оң жағымен бастапқы нүктеге дейін.
Осы аймаққа қаланың оңтүстік-шығысында орналасқан өндірістік және экономикалық аймақтары енгізілді: мұнай өңдеу зауыты мен еркін экономикалық аймақ, ауылшаруашылығы үшін пайдаланатын жерлердің шекарасымен шектеседі.
Шекара басталады: Қазыбек би және Түркістан көшесінің қиылысынан бастап, оңтүстік бағытындағы Ақпан батыр көшесіне дейін, Ақпан батыр көшесінің сол жағымен 015; 016 кварталдарды қамтылып, Громов көшесіне дейін, Громов көшесінің оң жағымен Әйтеке би көшесіне дейін, Әйтеке би көшесінің оң жағымен Қазыбек би көшесіне дейін, Қазыбек би көшесінің оң жағымен Түркістан көшесіне деін жүріп, бастапқы нүктеге шығады. Жетінші аймаққа шекара ішінде орналасқан барлық жерлер кіргізілген.
8–аймақ

Расположенные в северо-западной и северо-восточной части города Шымкента, границы проходят по объездной дороге Алматы-Ташкент, в восточном направлении по старым границам города, далее вниз на юг, далее в западном направлении по границам лесопосадки до улицы Байдибек би, далее по правой стороне 073 квартала до 189 квартала, по правой стороне 189 квартала до объездной дороги Алматы-Ташкент и до начальной точки. В шестую зону вошли все земли, расположенные внутри границы.
7–зона
В данную зону вошли 203; 075 кварталы, находящиеся в северной части города, с включением бывшего села Бозарык и дачного массива "Бозарык", граничащие с севера 216; 217 кварталами, северо-западной части с землями сельскохозяйственного использования, с южной части граничит по объездной дороге Алматы-Ташкент.
Границы начинаются: на севере-востоке города, по правой стороне улицы Толеметова граничит с административно-деловым центром-2. Далее граничит с землями населенного пункта Таскен до улицы Жибек-Жолы, по правой стороне улицы Жибек-Жолы, далее по правой стороне железной дороги до улицы Сайрамской, по правой стороне улицы Сайрамской до улицы Жибек-Жолы, по правой стороне улицы Жибек-Жолы до улицы Аргынбекова, по правой стороне улицы Аргынбекова по границе административно-делового центра - 1 194 квартала в северном направлении до улицы Толеметова.
Начиная от пересечения улиц Сайрамской и Уалиханова на юго-востоке города, вдоль железной дороги Шымкент-Алматы с включением кварталов 035; 039; 040, от переезда в Сайрамском направлении по правой стороне улицы Аль-Фараби, по левой стороне железной дороги Кызылсай -Тогыс до реки Бадам, вдоль реки на восток с включением 049 квартала до Ленгерского шоссе, по правой стороне Ленгерского шоссе на запад до площади Капал-батыра, по правой стороне улицы Акназархана до улицы Иляева, по правой стороне Иляева до улицы Сайрамской, по правой стороне улицы Сайрамской до начальной точки.
В данную зону вошли производственные и экономические зоны, находящиеся в юго-восточной части города: нефтеперерабатывающий завод и свободная экономическая зона, граничат с землями сельскохозяйственного использования.
Границы начинаются: от пересечения улиц Казыбек би и Туркестанской в южном направлении до улицы Акпан батыра, по левой стороне улицы Акпан батыра, с включением 015; 016 кварталов до улицы Громова, по правой стороне улицы Громова до улицы Айтеке би, по правой стороне улицы Айтеке би до улицы Казыбек би, по правой стороне улицы Казыбек би до улицы Туркестанской до начальной точки. В седьмую зону вошли все земли, расположенные внутри границы.
8–зона

Осы аймаққа 031; 237 кварталдары түгелдей кіргізілді.
Шекара басталады: қаланың шығыс бөлігінде, Алматы-Шымкент темір жолының оң жағымен Шымкент каналына дейін. Одан әрі каналдың бойымен, шығыс бағытымен, саяжайлардың шетімен 236 квартал шекарасымен Исфиджаб ауылын қамтып, Ибраим ата көшесіне дейін, Исфиджаб ауылының шекарасымен Әл-Фараби көшесіне дейін, Әл-Фараби көшесінің оң жағымен темір жол өткеліне дейін, темір жолдың оң жағымен бастапқы нүктеге шығады. Сегізінші аймаққа шекара ішінде орналасқан барлық жерлер кіргізілген.
Қаланың шығыс бөлігінде орналасқан бұрынғы Сайрам, Базарқақпа, Тұрдыабад, Бадам-1 ауылдарының аумағы түгелдей осы аймаққа енгізілген.
Шекара басталады: 052 кварталдың оңтүстік-шығыс шекарасынан темір жолдың оң жағымен мұнай өңдеу зауытына баратын көпірге дейін, әрі қарай Ленгір тас жолының бойымен Бадам-1 ауылының шекарасына дейін, Бадам-1 батыс шекарасымен Бадам өзеніне дейін. Одан әрі Бадам өзенінің оң жағымен Қаратөбе ауылының шекарасына дейін, 265 кварталды түгелдей қамтып, бастапқы нүктеге шығады. Сегізінші аймаққа шекара ішінде орналасқан барлық жерлер кіргізілген.
9–аймақ
Шымкент қаласының "Қайнарбұлақ", "Бозарық" саяжай массивтері және қалаға енген елді мекендер:
Төлеби ауданынан - Жыланбұзған, Маятас, Елтай, Тоғыс, Айнатас, Текесу, Ақжар;
Сайрам ауданынан - Сайрам, Исфиджаб, Қызылсу, Қаратөбе, Жұлдыз, Ақтас, Бадам-2, Қарабастау, Жалын, Базарқақпа, Бадам-1, Абдулабад, Турдыабад, Бадам, Айкөл, Ақтас, Орманшы, Мәртөбе, Қайнарбұлақ, Оңтүстік, Өтеміс, Шапырашты, Жаңаталап, Игілік, Қызылжар, Қарасу, Тәуелсіздікке 20 жыл, Тассай, Достық, Таскен, Тәжірибе станциясы, Қызылсай.
Ордабасы ауданынан - Алтын төбе, Көкбұлақ тоғызыншы аймаққа кіргізілді.
10–аймақ
Оныншы аймаққа Шымкент қаласының ауылшаруашылығы үшін пайдаланылатын жерлер кіргізілді.

В данную зону полностью вошли 031; 237 кварталы.
Границы начинаются: в восточной части города, по правой стороне железной дороги Алматы-Шымкент до канала Шымкентский. Далее вдоль канала, в восточном направлении по границе дачного массива 236 квартала, с включением села Исфиджаб, до улицы Ибрагим ата, по границе села Исфиджаб до улицы Аль-Фараби, по правой стороне улицы Аль-Фараби до железнодорожного переезда, по правой стороне железной дороги до начальной точки. В восьмую зону вошли все земли, расположенные внутри границы.
В данную зону полностью вошли бывшие населенные пункты, расположенные в восточной части города: Сайрам, Базаркакпа, Турдыабад, Бадам 1.
Границы начинаются: от юго-восточной границы квартала 052 по правой стороне железной дороги до моста на нефтеперерабатывающий завод, далее вдоль Ленгерского шоссе до границы села Бадам-1, по западной границе села Бадам до реки Бадам. Далее по правой стороне реки Бадам до границы села Каратобе, с включением полностью 265 квартала, до начальной точки. В восьмую зону вошли все земли, расположенные внутри границы.
9–зона
В девятую зону вошли дачные массивы "Кайнарбулак", "Бозарык" и все населенные пункты, вошедшие в город:
с Толебийского района - Жыланбузган, Маятас, Елтай, Тогус, Айнатас, Текесу, Акжар;
с Сайрамского района - Сайрам, Исфиджаб, Кызылсу, Каратобе, Жулдыз, Актас, Бадам-2, Карабастау, Жалын, Базаркакпа, Бадам-1, Абдулабад, Турдыабад, Бадам, Айкол, Актас, Орманшы, Мартобе, Кайнарбулак, Онтустик, Отемис, Шапырашты, Жанаталап, Игилик, Кызылжар, Карасу, Тауелсиздикке 20 жыл, Тассай, Достык, Таскен, Опытная станция, Кызылсай.
с Ордабасинского района - Алтынтобе, Кокбулак.
10-зона
В десятую зону вошли земли сельскохозяйственного использования.