2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 39/1 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 31 желтоқсанда № 2941 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 5 ақпандағы № 17 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 05.02.2016 № 17 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 11 желтоқсандағы 2014 жылғы № 34/258-V «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2919 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының «2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10 137 111 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 713 122 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 361 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43 130 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 368 498 мың теңге;
2) шығындар – 10 210 434 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 66 827 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 89 190 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 363 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 140 150 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 140 150 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 89 190 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 363 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 73 323 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 49/1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері бекітілсін.
2-1. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жоғары бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесіде мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года № 39/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 31 декабря 2014 года № 2941. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 5 февраля 2016 года № 17)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 05.02.2016 № 17).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 34/258-V «Об областном бюджете на 2015-2017 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2919, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 137 111 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 713 122 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 361 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 43 130 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 368 498 тысяч тенге;
2) затраты – 10 210 434 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 66 827 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 89 190 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 363 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 140 150 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 140 150 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 89 190 тысяч тенге;
погашение займов – 22 363 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 73 323 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ордабасинского районного  маслихата Южно-Казахстанской области от 11.12.2015 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целовые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 820 429 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 47 886 мың теңге;
үш деңгейлік бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 150 767 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 1 150 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 16 200 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 13 792 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлердің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа модулі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге және мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 1 069 226 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету шығындарын өтеуге – 16 420 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу үшін шығындарын өтеуге – 5 509 мың теңге;
жаңадан іске қосылған нысандарды ұстауға – 14 678 мың теңге;
жалпы білім беретін мектеп мұғалімдерінің еңбек ақыларына – 25 854 мың теңге;
жалпы білім беру ұйымдарының электр қуатына төлеу шығындарын жабуға – 13 821 мың теңге;
Ұлттық валюта курсының төмендеуіне байланысты аз қамтамасыз етілген отбасыларға әлеуметтік көмек көрсету үшін – 18 783 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 26.01.2015 № 40/1 шешімімен; жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 27.10.2015 № 46/1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2015 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 5 955 875 мың теңге болып белгіленсін.
3-1 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жоғары бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 665 964 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 1 009 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 26.01.2015 № 40/1 шешімімен; жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 27.10.2015 № 46/1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 820 429 тысяч тенге;
проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой отечественной войне –47 886 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учетелям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 150 767 тысяч тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи – 1 150 тысяч тенге;
выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 16 200 тысяч тенге;
увелечение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 13 792 тысяч тенге;
оплату труда по новой модели системы оплата труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учереждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий и на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих, финансируемых из местных бюджетов – 1 069 226 тысяч тенге;
компенсацию потерь по обследованию психического здоровья детей и подростков и оказание психолого–медико–педагогической консультативной помощи населению – 16 420 тысяч тенге;
компенсацию потерь по содержанию ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 5 509 тысяч тенге;
на содержание вновь вводимых обьектов – 14 678 тысяч тенге;
на оплату труда учетелей общеобразовательных школ – 25 854 тысяч тенге;
на уплату расходов за потреблении электрической энергии в организациях оброзования – 13 821 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи малообеспеченным семьям в связи с падением курса Национальной валюты – 18 783 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 26.01.2015 № 40/1; в редакции решения Ордабасинского районного  маслихата Южно-Казахстанской области от 27.10.2015 № 46/1 (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Предусмотреть на 2015 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Ордабасинского района в сумме 5 955 875 тысяч тенге.
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из вышестоящего бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования – 665 954 тысяч тенге;
на развитие сферы газоснабжения – 1 009 000.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 26.01.2015 № 40/1; в редакции решения Ордабасинского районного  маслихата Южно-Казахстанской области от 27.10.2015 № 46/1 (вводится в действие с 01.01.2015).

4. Аудан әкімдігінің 2015 жылға арналған резерві 2 652 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 27.10.2015 № 46/1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2015 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить резерв акима района на 2015 год в сумме 2 652 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Ордабасинского районного  маслихата Южно-Казахстанской области от 27.10.2015 № 46/1 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных в 2015 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ согласно 4 приложения.

6. 2015–2017 жылдарға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 567 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238 бабының 2 тармағына сәйкес, 2015 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарға жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа финансируемого из бюджета района на 2015-2017 годы согласно приложениям 567.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год, согласно приложению 8.
8. Установить на 2015 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы     К.Өмірбай
Аудандық мәслихат хатшысы                  Б.Садвахасов
Ордабасы аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 39/1 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 49/1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санат                      Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
1
2
3

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии районного маслихата    К. Өмірбай
Секретарь районного маслихата              Б. Садвахасов
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного маслихата
от 24 декабря 2014 года № 39/1
Районный бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 11.12.2015 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
Наименование
Сумма, тысяча тенге
Класс
Подкласс
1
2
3