2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 33/187-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 желтоқсанда № 2937 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 6 қаңтардағы № 3 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 06.01.2016 № 3 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2919 тіркелген шешіміне сәйкес, Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 295 415 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 263 674 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 345 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 532 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 011 864 мың теңге;
2) шығындар – 8 295 931 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 237 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14 865 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 628 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы - - 11 753 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 11 753 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 14 865 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 628 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 516 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 41/233-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2015 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция көлемі 4 011 675 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 17 843 мың теңге сомасында бекітілсін.

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 19 декабря 2014 года № 33/187-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 30 декабря 2014 года № 2937. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 6 января 2016 года № 3)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 06.01.2016 № 3).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 34/258-V «Об областном бюджете на 2015-2017 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2919, Отрарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 295 415 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 263 674 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11 345 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 532 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 011 864 тысяч тенге;
2) затраты – 8 295 931 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 237 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 865 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 628 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 11 753 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 11 753 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 14 865 тысяч тенге;
погашение займов – 3 628 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 516 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 11.12.2015 № 41/233-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Устоновить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2015 год в сумме 4 011 675 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 17 843 тысяч тенге.

5. Бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттiк бағдарламалар бөлiнiсiнде 2015 жылға арналған аудандық бюджеттiк даму бағдарламаларының тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2015 жылға арналған әрбір ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2015 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов на 2015 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 6.

8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238 бабының 2 тармағына сәйкес, 2015 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.

8. Установить на 2015 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, повышенные на двацать пять процентов должностного оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы:                      М.Белгібай
Отырар аудандық
мәслихатының хатшысы:                      Б.Зұлпыхаров
Отырар аудан мәслихатының
19 желтоқсан 2014 жылғы
№ 33/187-V шешіміне 1 қосымша
2015 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 41/233-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
А т а у ы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
Отрарского районного маслихата:            М. Белгібай
Секретарь Отрарского
районного маслихата:                       Б. Зулпыхаров
Приложение 1 к решению
Отрарского районного
маслихата от 19 декабря
2014 года № 33/187-V
Районный бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 11.12.2015 № 41/233-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

332 529
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 760
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
53 163
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
90
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7 900
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 189
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
19 822
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
238 605
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
119 865
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
119 865
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
274 601
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 759
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 759
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 759
2
Әлеуметтiк қамсыздандыру
235 985
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
235 985
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
11 604
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 465
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
55
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 790
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 406
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
38 471
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
93 285
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
15 446
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
248
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
37 215
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
34 857
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

332 529
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11 760
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
53 163
012
Капитальные расходы государственного органа
90
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 900
022
Выплата единовременных денежных средств Казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 189
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
19 822
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
238 605
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
119 865
037
Строительство и реконструкция объектов образования
119 865
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
274 601
1
Социальное обеспечение
3 759
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 759
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 759
2
Социальная помощь
235 985
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
235 985
002
Программа занятости
11 604
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 465
005
Государственная адресная социальная помощь
55
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 790
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 406
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38 471
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
93 285
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15 446
023
Обеспечение деятельности центров занятости
248
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
37 215
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
34 857
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)