Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 02 сәуірдегі N 76 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 06 мамырда N 3296 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қарашадағы N 302 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 16.11.2015 N 302 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 02 апреля 2014 года N 76. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 06 мая 2014 года N 3296. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 16 ноября 2015 года N 302
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 16.11.2015 N 302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг в области технической инспекции", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости";
2) регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости";
3) регламент государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности;
4) регламент государственной услуги "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков";

5) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысының қолданысқа енгізілуінен бұрын емес.
Облыс әкімі Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 2 " сәуірдегі
№ 76 қаулысымен бекітілді
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) қызмет берушісі облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде көрсетіледі.

5) регламент государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости";
6) регламент государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости".
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг в области технической инспекции".
Аким области Б. Сапарбаев
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "2" апреля 2014 года
№ 76
Регламент государственной услуги "Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее - государственная услуга) являются местные исполнительные органы области, районов и городов областного значения (далее - услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю.

2. Көрсетілетін мемлекеттiк қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (телнұсқаны) (бұдан әрі - машиналардың кепілін мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк) қағаз нысанда беру болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, қызмет алушының немесе оның өкілінің (нотариат куәландырған сенімхат бойынша) белгіленген нысан бойынша өтінішінің болуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-ші іс-қимыл – қызмет алушының құжаттарын қабылдау және тексеру, қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналында тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2-ші іс-қимыл – машиналардың кепілі туралы ұсынылған құжаттарды тексеру. Машиналардың кепілін мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiкті ресiмдеу, жылжымалы мүлік кепілі тізілімінде тіркеу. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - қызмет алушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күнi;
3-ші іс-қимыл – қызмет алушыға машиналардың кепілін мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiкті беру. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі қызмет алушыға кіріс нөмірін, тіркеу күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін беру болып табылады. Тіркелген құжаттар осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылды бастау үшін негіз болып табылады. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі машиналардың кепілін мемлекеттiк тiркеу туралы ресімделген куәлiк, жылжымалы мүлік кепілі тізіліміне тіркеу болып табылады. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі қызмет алушыға машиналардың кепілін мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiкті жылжымалы мүлік кепілі тізіліміне қызмет алушының жеке қол қоюы арқылы беру болып табылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога (дубликата) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости в бумажной форме (далее - свидетельство о государственной регистрации залога машин).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления в установленной форме услугополучателя либо его представителя (по нотариально заверенной доверенности) с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 - прием и проверка документов услугополучателя, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут;
действие 2 - проверка представленных документов. Оформление свидетельства о государственной регистрации залога машин, регистрация в реестре регистрации залога движимого имущества. Срок оказания государственной услуги - 2 (два) рабочих дня с момента сдачи услугополучателем необходимых документов;
действие 3 - выдача услугополучателю свидетельства о государственной регистрации залога машин. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего регламента, является выдача услугополучателю копии зарегистрированного заявления, с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов. Зарегистрированные документы служат основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является оформленное свидетельство о государственной регистрации залога машин, регистрация в реестре регистрации залога движимого имущества. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является выдача услугополучателю свидетельства о государственной регистрации залога машин под личную роспись услугополучателя в реестре регистрации залога движимого имущества.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс- қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қызмет берушінің бiр қызметкерi қатысады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) қызмет алушының құжаттарын қабылдау және Стандарттың 9 тармағында белгіленген тізбеге сәйкестігін тексеру, қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналында тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) қызмет берушінің жауапты қызметкерінің ұсынылған құжаттардың белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруі. Машиналардың кепілін мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiкті ресiмдеу, жылжымалы мүлік кепілі тізіліміне тіркеу. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - қызмет алушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күнi;
3) қызмет берушінің жауапты қызметкерінің қызмет алушыға жылжымалы мүлік кепілі тізіліміне жеке қол қоюы арқылы машиналардың кепілін мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiкті беруі. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Қызмет берушіге жүгіну кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемада көрсетілген.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. Регламент 9-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тракторлардың және олардың
базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен
механизмдердің,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тіркемелерді
қоса алғанда, олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерінің,
сондай-ақ жүріп
өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналардың кепілін
тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы
куәлік беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентiне
1 қосымша

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвует один сотрудник услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием и проверка документов услугополучателя на соответствие перечню, определенному в пункте 9 Стандарта, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут;
2) проверка сотрудником услугодателя представленных документов на соответствие установленным требованиям. Оформление свидетельства о государственной регистрации залога машин, регистрация в реестре регистрации залога движимого имущества. Срок оказания государственной услуги - 2 (два) рабочих дня с момента сдачи услугополучателем необходимых документов;
3) выдача сотрудником услугодателя услугополучателю свидетельства о государственной регистрации залога машин, под личную роспись в реестре регистрации залога движимого имущества. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут.
Описание последовательности процедур (действий) при обращении к услугодателю указано в блок-схеме, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 9 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Регистрация и выдача свидетельства о государственной
регистрации залога тракторов и
изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и
дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных
машин повышенной проходимости"

Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қызмет берушіге жүгіну кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің блок-схемасы
"Тракторлардың және олардың
базасында жасалған өздігінен жүретін
шассилер мен механизмдердің,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда, олардың
тіркемелерінің, өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы, мелиоративтік
және жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналардың кепілін тіркеу және
мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
2 қосымша
Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 2 " сәуірдегі
№ 76 қаулысымен
бекітілген
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) қызмет берушісі облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде, сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттiк қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтің нәтижесі мыналар болып табылады:
1) қызмет берушіге жүгінген кезде – тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәлік (бұдан әрі – тракторшы-машинист куәлігі) беру, тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын қағаз түрінде беру;

Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Блок-схема последовательности процедур (действий) при обращении к услугодателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация и выдача
свидетельства о государственной
регистрациизалога тракторов и
изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных
машин повышенной проходимости"
Сноска. Регламент дополнен приложением 2 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "2" апреля 2014 года
№ 76
Регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" (далее - государственная услуга) являются местные исполнительные органы области, районов и городов областного значения (далее - услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) при обращении к услугодателю – выдача удостоверения на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости (далее – удостоверение тракториста-машиниста), выдача дубликата удостоверения тракториста-машиниста в бумажной форме;

2) ЭҮП-де – қызмет алушының тракторшы-машинист куәлігін немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын алуына болатын мекенжайды көрсете отырып, рұқсат беру құжатының дайындығы туралы хабарлама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, қызмет алушының немесе оның өкілінің (нотариат куәландырған сенімхат бойынша) белгіленген нысан бойынша өтінішінің немесе қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраудың болуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, қызмет берушіге қағаз түрінде жүгіну кезінде орындалу ұзақтығы:
1-ші іс-қимыл – қызмет алушының құжаттарын қабылдау және тексеру, қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналында тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2-ші іс-қимыл – ұсынылған құжаттарды тексеру. Тракторшы-машинист куәлігін ресiмдеу. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
қызмет алушы толық құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күнi ішінде;
қызмет алушы қызмет берушіге жүгінген жерде куәлік беру туралы мәлімет болмаған жағдайда – қызмет алушының құжаттарын қабылдаған сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде (телнұсқаны алу үшін);
3-ші іс-қимыл – қызмет алушыға тракторшы-машинист куәлiгін немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын беру. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
6. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі қызмет алушыға кіріс нөмірін, тіркеу күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік қызметті алатын күнін және құжаттарды беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін беру болып табылады. Қызмет алушының тіркелген құжаттары осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылды бастау үшін негіз болып табылады. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі ресімделген тракторшы-машинист куәлiгi немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасы болып табылады. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі қызмет алушыға куәліктер беру кітабына жеке қол қою арқылы тракторшы-машинист куәлігін немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын беру болып табылады.

2) на ПЭП – уведомление о готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить удостоверение тракториста-машиниста или дубликат удостоверения тракториста-машиниста.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя либо его представителя (по нотариально заверенной доверенности) в установленной форме или запроса в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП), с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения, при обращении к услугодателю, в бумажной форме:
действие 1 - прием и проверка документов услугополучателя, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут;
действие 2 - проверка представленных документов. Оформление удостоверения тракториста-машиниста. Срок оказания государственной услуги:
с момента сдачи услугополучателем полного пакета документов – в течение 2 (двух) рабочих дней;
в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента принятия документов услугополучателя (для получения дубликата);
действие 3 - выдача услугополучателю удостоверения или дубликата удостоверения тракториста-машиниста. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего регламента, является выдача услугополучателю копии зарегистрированного заявления, с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты получения государственной услуги и места выдачи документов. Зарегистрированные документы услугополучателя служат основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является оформленное удостоверение тракториста-машиниста или дубликат удостоверения тракториста-машиниста. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является выдача услугополучателю удостоверения или дубликата удостоверения тракториста-машиниста под личную роспись в книге выдачи удостоверений.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қызмет берушінің бiр қызметкерi қатысады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсетуге қажетті рәсiмдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) қызмет алушының құжаттарын қабылдау және Стандарттың 9 тармағында белгіленген тізбеге сәйкестігін тексеру, қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналында тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) қызмет берушінің жауапты қызметкерінің ұсынылған құжаттардың белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруі. Тракторшы-машинист куәлiгiн ресiмдеуі, куәліктер беру кітабында тіркеуі. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
қызмет алушы толық құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - 2 (екі) жұмыс күнi ішінде;
қызмет алушы қызмет берушіге жүгінген жерде куәлік беру туралы мәлімет болмаған жағдайда – қызмет алушының құжаттарын қабылдаған сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде (телнұсқаны алу үшін);
3) қызмет берушінің жауапты қызметкерінің қызмет алушыға куәліктер беру кітабына жеке қол қоюы арқылы тракторшы-машинист куәлігін немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын беруі. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Қызмет берушіге жүгіну кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. ЭҮП арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
қызметті берушіге жүгінген жерде куәлік беру туралы мәлімет болмаған жағдайда – қызмет алушының құжаттарын қабылдаған сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде (телнұсқаны алу үшін).
10. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және қызмет беруші мен қызмет алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі:
1) қызмет алушы ЭҮП-де тіркеуді қызмет алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-де тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – қызмет алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызмет алу үшін қызмет алушының парольді ЭҮП-ге енгізу процесі (авторлау процесі);

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвует один сотрудник услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием и проверка документов услугополучателя либо его представителя (по нотариально заверенной доверенности) на соответствие перечню, определенному в пункте 9 Стандарта, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут;
2) проверка ответственным сотрудником услугодателя представленных документов на соответствие установленным требованиям. Оформление удостоверения тракториста-машиниста, регистрация в книге выдачи удостоверений. Срок оказания государственной услуги:
с момента сдачи услугополучателем полного пакета документов – в течение 2 (двух) рабочих дней;
в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента принятия документов услугополучателя (для получения дубликата);
3) выдача ответственным сотрудником услугодателя услугополучателю удостоверения или дубликата удостоверения тракториста-машиниста под личную роспись в книге выдачи удостоверений. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут.
Описание последовательности процедур (действий) при обращении к услугодателю указано в блок–схеме, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Срок оказания государственной услуги при обращении через ПЭП - в течение 2 (двух) рабочих дней;
в случае отсутствия сведения о выдаче удостоверения по месту обращения услугополучателя – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента принятия документов услугополучателя (для получения дубликата).
10. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя и услугодателя, при оказании государственной услуги через ПЭП:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;

3) 1-шарт – тіркелген қызмет алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) мен пароль арқылы ЭҮП-де тексеру;
4) 2-процесс – қызмет алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-нің авторлаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс – қызмет алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, қызмет алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды бекітуі;
6) 4- процесс – электрондық үкіметтің төлем шлюзінде (бұдан әрі – ЭҮТШ) мемлекеттік қызметке ақы төлеу, бұдан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – МДБ АЖ) келіп түседі;
7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-де мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін төлем төлеу фактісін тексеру;
8) 5-процесс – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін қызмет алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
9) 3-шарт – ЭҮП-де ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
10) 6-процесс – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) қызмет алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
11) 7-процесс – қызмет алушының электрондық құжатын "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
12) 4-шарт – алынған құжаттардың Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкестігін тексеру;
13) 8-процесс – қызмет алушының мемлекеттiк қызмет нәтижесін уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түрінде алуы (қызмет алушының порталындағы "жеке кабинетіне" қызмет алушының тракторшы-машинист куәлігін немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын алуы мүмкін мекенжайды көрсете отырып, рұқсат беру құжатының дайын болатын мерзімі туралы хабарлама).
11. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл схемасы осы Регламенттiң 2 қосымшасында көрсетiлген.
12. Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және қызмет алушы мен қызмет берушінің рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі:
1) 1- процесс – қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға логин мен пароль енгізуі (авторлау процесі);

3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП-ом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата государственной услуги на платежный шлюз электронного правительства (далее - ПШЭП), эта информация поступает в информационной системе государственной базы данных (далее - ИС ГБД) "Е -лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственной услуги;
8) процесс 5 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
9) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
10) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
11) процесс 7 – регистрация электронного документа услугополучателя в информационной системе ИС ГБД "Е - лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) условие 4 – проверка полученных документов на соответствие перечню, предусмотренному в пункте 9 Стандарта;
13) процесс 8 – получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление в "личный кабинет" портала услугополучателя, о сроках готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить удостоверение тракториста-машиниста или дубликат удостоверения тракториста–машиниста) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного должностного лица.
11. Схема функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП указана в приложении 2 к настоящему регламенту.
12. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя и услугодателя, при оказании государственной услуги через услугодателя:
1) процесс 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;

2) 1-шарт – тіркелген қызмет берушінің қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да авторлаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – қызмет беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттiк қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет алушының деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – қызмет беруші қызметкерінің қағаз түріндегі құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және мемлекеттік қызмет алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына бекітуі, электронды үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ -ға жіберуі;
6) 2-шарт – жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасында (бұдан әрі - ЖТ МДБ) қызмет алушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-процесс – қызмет беруші қызметкерінің қағаз түріндегі құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына бекітуі;
8) 6-процесс – сұрау салуды "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да мемлекеттік қызметті өңдеу;
9) 3-шарт – алынған құжаттардың Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкестігін тексеру;
10) 7-процесс – қызмет алушының мемлекеттiк қызмет нәтижесін уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түрінде алуы (қызмет алушының тракторшы-машинист куәлігін немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын алуы мүмкін мекенжайды көрсете отырып, рұқсат беру құжатының дайын болатын мерзімі туралы хабарлама).
13. Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл реттілігінің схемасы осы регламенттiң 3 қосымшасында көрсетiлген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламентке 4 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. Регламент 14-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды
жүргізу құқығына
куәліктер беру" мемлекеттiк қызмет
регламентiне
1 қосымша
Қызмет берушіге жүгіну кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің блок-схемасы
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін
шассилер мен механизмдерді, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналарды жүргізу
құқығына куәліктер беру" мемлекеттiк
қызмет регламентiне
2 қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін
шассилер мен механизмдерді, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналарды жүргізу
құқығына куәліктер беру" мемлекеттiк
қызмет регламентiне
3 қосымша
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Шартты белгілер
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен жүретін
шассилер мен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жүргізу құқығына
куәліктер беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентiне
4 қосымша

2) условие 1 - проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя государственной услуги;
5) процесс 4 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем государственной услуги и прикрепление их к форме запроса, отправка в ИС ГБД "Е-лицензирование через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц (далее - ГБД ФЛ);
7) процесс 5 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
8) процесс 6 - регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 3 – проверка полученных документов на соответствие перечню, предусмотренному в пункте 9 Стандарта;
10) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление о сроках готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить удостоверение тракториста-машиниста или дубликат удостоверения тракториста–машиниста), в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного должностного лица.
13. Схема функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя указана в приложении 3 к настоящему регламенту.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 14 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Выдача удостоверений на право
управления
тракторами и изготовленными на
их базе самоходными шасси и
механизмами, самоходными
сельскохозяйственными,
мелиоративными и
дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также
специальными машинами
повышенной
проходимости"
Блок-схема последовательности процедур (действий) при обращении к услугодателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Выдача удостоверений на право
управления тракторами и
изготовленными на их базе
самоходными шасси и
механизмами, самоходными
сельскохозяйственными,
мелиоративными и
дорожно-строительными машинами
и механизмами, а также
специальными
машинами повышенной
проходимости"
Схема функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги
"Выдача удостоверений на право
управления тракторами и
изготовленными на их базе
самоходными шасси и механизмами, самоходными
сельскохозяйственными,
мелиоративными и
дорожно-строительными машинами
и механизмами,
а также специальными машинами
повышенной проходимости"
Схема функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги
"Выдача удостоверений на право
управления тракторами и
изготовленными на их базе
самоходными шасси и
механизмами, самоходными
сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-
строительными машинами и
механизмами, а также
специальными машинами
повышенной проходимости"

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 2 " сәуірдегі
№ 76 қаулысымен
бекітілді
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
Ескерту. Регламенттің атауы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттік қызметінің (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) қызмет берушісі облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде көрсетіледі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі көлік басқаруға арналған сенімхатқа мөртаңба басу болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, қызмет алушының немесе оның өкілінің (нотариат куәландырған сенімхат бойынша) еркін нысан бойынша өтінішінің болуы негіздеме болып табылады.

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "2" апреля 2014 года
№ 76
Регламент государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности"
Сноска. Наименование регламента - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности" (далее - государственная услуга) являются местные исполнительные органы области, районов и городов областного значения (далее - услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом государственной услуги является проставление штампа в доверенности на управление транспортом.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления в произвольной форме услугополучателя либо его представителя (по нотариально заверенной доверенности) с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).

5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-ші іс-қимыл – қызмет алушының құжаттарын қабылдау және қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналына тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2-ші іс-қимыл – ұсынылған құжаттарды тексеру. Көлік басқаруға арналған сенімхатты тіркеуді ресiмдеу. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - қызмет алушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күнi;
3-ші іс-қимыл – көлік басқаруға арналған сенімхатқа мөртабан басу және қызмет алушыға тіркелген сенімхатты беру. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі қызмет алушыға кіріс нөмірін, тіркеу күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттар беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін беру болып табылады. Тіркелген құжаттар осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылды орындауды бастауға негіз болып табылады. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі тіркелген көлік басқаруға арналған сенімхат болып табылады. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі көлік басқаруға арналған сенімхатқа мөртаңба басу және тіркелген сенімхатты алу кезінде қызмет алушының кiрiс құжаттары журналына қол қоюы болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қызмет берушінің бiр қызметкерi қатысады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсетуге қажетті рәсiмдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) қызмет алушының құжаттарын қабылдау және Стандарттың 9 тармағында белгіленген тізбеге сәйкестігін тексеру, қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналына тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 30 (отыз) минуттан артық емес;
2) қызмет берушінің жауапты қызметкерінің қызмет алушының ұсынылған құжаттарының белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруі. Көлік басқаруға арналған сенімхатты тіркеуді ресімдеу. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - қызмет алушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күнi;

5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 - прием и проверка документов услугополучателя, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати минут);
действие 2 - проверка представленных документов. Оформление регистрации доверенности на управление транспортом. Срок оказания государственной услуги - 1 (один) рабочий день с момента сдачи услугополучателем необходимых документов;
действие 3 - проставление штампа в доверенности на управление транспортом и выдача услугополучателю зарегистрированной доверенности. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего регламента, является выдача услугополучателю копии зарегистрированного заявления, с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов. Зарегистрированные документы служат основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является зарегистрированная доверенность на управление транспортом. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является проставление штампа в доверенности на управление транспортом и личная роспись услугополучателя в журнале входящей документации в получении зарегистрированной доверенности.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвует один сотрудник услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием и проверка документов услугополучателя на соответствие перечню, определенному в пункте 9 Стандарта, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут;
2) проверка ответственным сотрудником услугодателя представленных документов услугополучателя на соответствие установленным требованиям. Оформление регистрации доверенности на управление транспортом. Срок оказания государственной услуги - 1 (один) рабочий день с момента сдачи услугополучателем необходимых документов;

2014 жылғы " 2 " сәуірдегі
№ 76 қаулысымен
бекітілген
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) қызмет берушісі облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде, сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі тіркеу құжаттарын (телнұсқаларын) және мемлекеттік нөмірлік белгілерін қағаз нысанда беру болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттiк қызметінің стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, қызмет алушының немесе оның өкілінің (нотариат куәландырған сенімхат бойынша) белгіленген нысан бойынша өтінішінің немесе қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраудың болуы негіздеме болып табылады.

от "2" апреля 2014 года
№ 76
Регламент государственной услуги "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков" (далее - государственная услуга) являются местные исполнительные органы области, районов и городов областного значения (далее - услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача регистрационных документов (дубликатов) и государственных номерных знаков в бумажной форме.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя либо его представителя (по нотариально заверенной доверенности) в установленной форме или запроса в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).

5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалуының ұзақтығы. қызмет берушіге жүгіну кезінде, қағаз нысанында:
1-ші іс-қимыл – қызмет алушының құжаттарын қабылдау және тексеру, қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналына тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2-ші іс-қимыл – ұсынылған құжаттарды тексеру. Тіркеу құжаттарын (телнұсқаларын) ресiмдеу. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - қызмет алушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күнi ішінде;
3-ші іс-қимыл – қызмет алушыға тіркеу құжаттарын (телнұсқаларын) және мемлекеттік нөмір белгілерін қағаз нысанда беру. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
6. Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызмет көрсетудегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі қызмет алушыға кіріс нөмірін, тіркеу күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні және құжаттар беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін беру болып табылады. Тіркелген құжаттар осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылды орындау үшін негіз болып табылады. Осы регламенттің 5 тармағының 2-ші іс-қимылдың нәтижесі тіркеу құжаттарының (телнұсқаларының) ресiмделуі болып табылады. Осы регламенттің 5 тармағының 3-ші іс-қимылдың нәтижесі машиналарды тіркеу кітабына қызмет алушының қол қоюы арқылы тіркеу құжаттарын (телнұсқаларын) және мемлекеттік нөмір белгілерін қағаз нысанда беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қызмет берушінің бiр қызметкерi қатысады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсетуге қажетті рәсiмдерінің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) қызмет алушының құжаттарының Стандарттың 9 тармағында белгіленген тізбеге сәйкестігін тексеру, қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналына тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) қызмет берушінің жауапты қызметкерінің ұсынылған құжаттардың белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру. Тіркеу құжаттарын (телнұсқаларын) ресiмдеу, машиналарды тіркеу кітабына мәліметтерді тіркеу. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - қызмет алушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күнi ішінде;

5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 - прием и проверка документов услугополучателя, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут;
действие 2 - проверка представленных документов. Оформление регистрационных документов (дубликатов). Срок оказания государственной услуги - в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с момента сдачи услугополучателем необходимых документов;
действие 3 - выдача услугополучателю регистрационных документов (дубликатов) и государственных номерных знаков в бумажной форме. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего регламента, является выдача услугополучателю копии зарегистрированного заявления, с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов. Зарегистрированные документы служат основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента, являются оформленные регистрационные документы (дубликаты). Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является выдача регистрационных документов (дубликатов) и государственных номерных знаков в бумажной форме, под личную роспись в книге регистрации машин.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвует один сотрудник услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием и проверка документов услугополучателя на соответствие перечню, определенному в пункте 9 Стандарта, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут;
2) проверка ответственным сотрудником услугодателя представленных документов на соответствие установленным требованиям. Оформление регистрационных документов (дубликатов), регистрация данных в книге регистрации машин. Срок оказания государственной услуги - в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с момента сдачи услугополучателем необходимых документов;

3) қызмет алушыға машиналарды тіркеу кітабына жеке қол қоюы арқылы тіркеу құжаттарын (телнұсқаларын) және мемлекеттік нөмір белгілерін қағаз нысанда беру. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Қызмет берушіге жүгіну кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемада көрсетілген.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінде берілген құжаттардың электрондық тізілімін жүргізеді.
Кызмет беруші қызметі алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінде ұсынылған құжаттардағы деректерді көрсетілген электрондық тізілімге енгізуді жүргізеді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. Регламент 10-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн
шассилер мен механизмдердi,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда, олардың
тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн
ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн
бере отырып, тiркеу, қайта
тiркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентiне
1 қосымша
Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қызмет берушіге жүгіну кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің блок-схемасы
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздiгiнен жүретiн
шассилер мен механизмдердi,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда, олардың
тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды нөмiрлiк тiркеу
белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта
тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
2 қосымша

3) выдача услугополучателю регистрационных документов (дубликатов) и государственных номерных знаков в бумажной форме, под личную роспись в книге регистрации машин. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут.
Описание последовательности процедур (действий) при обращении к услугодателю указано в блок-схеме, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Уполномоченным органом в сфере информатизации ведется электронный реестр документов, выданных в результате оказания государственной услуги.
Услугодателем производится внесение данных из предоставлямых услугополучателем документов, выданных в результате оказание государственных услуг, в электронный реестр.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 10 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация, перерегистрация
тракторов
и изготовленных на их базе самоходных
шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая
прицепы со смонтированным
специальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных
и дорожно-строительных машин и
механизмов,
а также специальных машин
повышенной
проходимости с выдачей
регистрационных номерных знаков"
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Блок-схема последовательности процедур (действий) при обращении к услугодателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация,
перерегистрация тракторов и
изготовленных на их базе
самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со
смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-
строительных машин и
механизмов, а также
специальных машин
повышенной проходимости с
выдачей регистрационных
номерных знаков"

Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 2 " сәуірдегі
№ 76 қаулысымен
бекітілген
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) қызмет берушісі облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде, сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттiк қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3 Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі мыналар болып табылады:
1) қызмет берушіге жүгіну кезінде - мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы талонды (немесе талонның телнұсқасын) бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды (бұдан әрі – машиналар) мемлекеттiк техникалық байқаудан өткiзу;
2) ЭҮП-де – құжаттардың қарауға қабылданғаны туралы хабарлама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

Сноска. Регламент дополнен приложением 2 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "2" апреля 2014 года
№ 76
Регламент государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной
проходимости"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее - государственная услуга) являются местные исполнительные органы области, районов и городов областного значения (далее - услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) при обращении к услугодателю – проведение технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости (далее – машины), с выдачей талона (или дубликата талона) о прохождении государственного технического осмотра;
2) на ПЭП – уведомление о принятии документов к рассмотрению.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, қызмет алушының немесе оның өкілінің (нотариат куәландырған сенімхат бойынша) белгіленген нысан бойынша өтінішінің немесе қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраудың болуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы. Қызмет берушіге жүгіну кезінде:
1-ші іс-қимыл – қызмет алушының құжаттарын қабылдау және тексеру, қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналына тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 40 (қырық) минуттан аспайды;
2-ші іс-қимыл – ұсынылған құжаттарды тексеру. Машиналарды мемлекеттiк техникалық байқаудан өткiзу және құжаттарды ресімдеу. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - қызмет алушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
3-ші іс-қимыл – мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы талонды (немесе талонның телнұсқасын) беру. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 40 (қырық) минуттан аспайды.
6. Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі қызмет алушыға кіріс нөмірін, тіркеу күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, көрсетілетін қызметті алу күнін және құжаттар беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін беру болып табылады. Тіркелген құжаттар осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылды орындауды бастауға болып табылады. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі машиналарды мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу және машиналардың мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы құжаттарды ресiмдеу болып табылады. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі қызмет алушының машиналарды техникалық байқаудан өткізу журналына қол қоюы арқылы мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы талонды (немесе талонның телнұсқасын) беру болып табылады.

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя либо его представителя (по нотариально заверенной доверенности) в произвольной форме или запроса в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП), с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения. При обращении к услугодателю:
действие 1 - прием и проверка документов услугополучателя, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 40 (сорока) минут;
действие 2 - проверка представленных документов. Проведение государственного технического осмотра машин и оформление документов. Срок оказания государственной услуги - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента сдачи услугополучателем необходимых документов;
действие 3 - выдача талона о прохождении государственного технического осмотра (или дубликата талона). Максимально допустимое время обслуживания - не более 40 (сорока) минут.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего регламента, является выдача услугополучателю копии зарегистрированного заявления, с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов. Зарегистрированные документы служат основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является проведение государственного технического осмотра машин и оформленные документы о прохождении государственного технического осмотра машин. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является выдача талона о прохождении государственного технического осмотра (или дубликата талона) под личную роспись услугополучателя в журнале государственного технического осмотра машин.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қызмет берушінің бiр жауапты қызметкерi қатысады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсетуге қажетті рәсiмдерінің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) қызмет алушының құжаттарын қабылдау және Стандарттың 9 тармағында белгіленген тізбеге сәйкестігін тексеру, қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналына тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 40 (қырық) минуттан аспайды;
2) қызмет берушінің жауапты қызметкерінің ұсынылған құжаттардың белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруі. Машиналарды мемлекеттiк техникалық байқаудан өткiзу және мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы талонды (немесе талонның телнұсқасын) ресімдеу, машиналардың мемлекеттік техникалық байқауы журналына тіркеу. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - қызмет алушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
3) қызмет берушінің жауапты қызметкерінің қызмет алушыға машиналардың техникалық байқаудан өткені туралы талонды (немесе талонның телнұсқасын) беруі. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 40 (қырық) минуттан аспайды.
Қызмет берушіге жүгіну кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. ЭҮП арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
10. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және қызмет алушы мен қызмет беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі:
1) қызмет алушы ЭҮП-де тіркеуді қызмет алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-де тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – қызмет алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушының парольді ЭҮП-ге енгізу процесі (авторлау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) мен пароль арқылы ЭҮП-де тексеру;
4) 2-процесс – қызмет алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-нің авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвует один сотрудник услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием и проверка документов услугополучателя на соответствие перечню, определенному в пункте 9 Стандарта, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 40 (сорока) минут;
2) проверка ответственным сотрудником услугодателя представленных документов на соответствие установленным требованиям. Проведение государственного технического осмотра машин и оформление талона (или дубликата талона) о прохождении государственного технического осмотра, регистрация в журнале государственного технического осмотра машин. Срок оказания государственной услуги - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента сдачи услугополучателем необходимых документов;
3) выдача ответственным сотрудником услугодателя услугополучателю талона о прохождении государственного технического осмотра (или дубликата талона). Максимально допустимое время обслуживания - не более 40 (сорока) минут.
Описание последовательности процедур (действий) при обращении к услугодателю указано в блок–схеме, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Срок оказания государственной услуги при обращении через ПЭП - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
10. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя и услугодателя, при оказании государственной услуги через ПЭП:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер (далее - ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП-ом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;

5) 3-процесс – қызмет алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, қызмет алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды бекітуі;
6) 4-процесс – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін қызмет алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – ЭҮП-де ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) қызмет алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
9) 6-процесс – қызмет алушының электрондық құжатын "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - МДБ АЖ) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
10) 3-шарт – алынған құжаттардың Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс - қызмет алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде алуы (қызмет алушының порталындағы "жеке кабинетіне" құжаттардың қарауға қабылданғаны туралы хабарлама жіберу).
11. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл схемасы осы регламенттiң 2 қосымшасында көрсетiлген.
12. Қызмет беруші арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және қызмет алушы мен қызмет беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі:
1) 1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін қызмет беруші қызметкерінің "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға логин мен пароль енгізуі (авторлау процесі);
2) 1-шарт – тіркелген қызмет беруші қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да авторлаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – қызмет беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің қызмет алушының деректерін енгізуі;
5) 2-шарт - жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасында немесе заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасында (бұдан әрі - ЖТ МДБ/ ЗТ МДБ) қызмет алушы деректерінің болуын тексеру;

5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанных в запросе и ИИН/БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа услугополучателя в информационной системе государственной базы данных (далее - ИС ГБД) "Е - лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 3 – проверка полученных документов на соответствие перечню, предусмотренному в пункте 9 Стандарта;
10) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление в "личный кабинет" портала услугополучателя о принятии документов к рассмотрению) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного должностного лица.
11. Схема функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП указана в приложении 2 к настоящему регламенту.
12. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя и услугодателя при оказании государственной услуги через услугодателя:
1) процесс 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя государственной услуги;
5) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц или в государственной базе данных юридических лиц (далее - ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ);

6) 4-процесс – қызмет беруші қызметкерінің қағаз түріндегі құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына бекітуі;
7) 3-шарт – сұрау салуды "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу және алынған құжаттардың Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс – қызмет алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде алуы (құжаттардың қарауға қабылданғаны туралы хабарлама жіберу).
13. Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл схемасы осы регламенттiң 3 қосымшасында көрсетiлген.
14 Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламентке 4 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. Регламент 14-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған арнайы
жабдығы бар тіркемелерді
қоса алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылысы
машиналары мен тетіктерін, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік
техникалық байқаудан өткізу"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентiне
1 қосымша
Қызмет берушіге жүгіну кезіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің блок-схемасы
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін
шассилер мен механизмдерді,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда, олардың
тіркемелерін, өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылысы машиналары мен
тетіктерін, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды
жыл сайынғы мемлекеттік техникалық
байқаудан өткізу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентiне
2 қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
"Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретіншассилер мен
механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылысы
машиналары мен тетіктерін,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналарды жыл сайынғы
мемлекеттік техникалық байқаудан
өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентiне
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өазара іс-қимылдың схемасы
Шартты белгілер
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен жүретін
шассилер мен механизмдерді,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда, олардың
тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылысы машиналары мен
тетіктерін, сондай-ақ жүріп өту
мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жыл сайынғы
мемлекеттік техникалық байқаудан
өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
4 қосымша

6) процесс 4 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
7) условие 3 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование", проверка полученных документов на соответствие перечню, предусмотренному в пункте 9 Стандарта;
8) процесс 5 – получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление о принятии документов к рассмотрению), в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного должностного лица.
13. Схема функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя указана в приложении 3 к настоящему регламенту.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 14 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Проведение ежегодного
государственного технического
осмотра тракторов и изготовленных
на их базе самоходных
шасси и механизмов, прицепов к
ним, включая прицепы
со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и
дорожно-строительных
машин и механизмов, а также
специальных машин повышенной
проходимости"
Блок-схема последовательности процедур (действий) при обращении к услугодателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Проведение ежегодного
государственного технического
осмотра тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со
смонтированнымспециальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и
дорожно-строительных
машин и механизмов,
атакже специальных машин
повышенной проходимости"
Схема функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги
"Проведение ежегодного
государственного технического
осмотра тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со
смонтированнымспециальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и
дорожно-строительных машин и
механизмов, атакже специальных
машин повышенной проходимости"
Схема функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги
"Проведение ежегодного
государственного технического
осмотра тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси
и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со
смонтированным
специальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-
строительных машин и механизмов,
а также специальных машин
повышенной проходимости"

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 2 " сәуірдегі
№ қаулысымен
бекітілді
"Тракторларға және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) қызмет берушісі облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде, сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттiк қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтің нәтижесі мыналар болып табылады:
1) қызмет берушіге жүгіну кезінде – жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен қағаз түріндегі үзінді көшірме;
2) ЭҮП-де - уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді көшірме.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, қызмет алушының немесе оның өкілінің (нотариат куәландырған сенімхат бойынша) белгіленген нысан бойынша өтінішінің немесе қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраудың болуы негіздеме болып табылады.

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "2" апреля 2014 года
№ 76
Регламент государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее - государственная услуга) являются местные исполнительные органы области, районов и городов областного значения (далее - услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) при обращении к услугодателю – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества в бумажной форме;
2) на ПЭП – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя либо его представителя (по нотариально заверенной доверенности) в установленной форме или запроса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП, с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).

5. Қызмет берушіге қағаз түрінде жүгіну кезінде мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-ші іс-қимыл – қызмет алушының құжаттарын қабылдау және тексеру, қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналына тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2-ші іс-қимыл – ұсынылған құжаттарды тексеру. Жылжымалы мүліктің кепілін тіркеу тізілімінен үзінді көшірмені ресімдеу. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - қызмет алушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күнi;
3-ші іс-қимыл – қызмет алушыға жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді көшірме беру. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі қызмет алушыға кіріс нөмірін, тіркеу күнін, өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөнін, мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттар беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін беру болып табылады. Тіркелген құжаттар осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылды орындауды бастауға негіз болып табылады. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен ресiмделген үзінді көшірме болып табылады. Осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі қызмет алушыға кiрiс құжаттары журналына жеке қол қою арқылы жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді көшірме беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қызмет берушінің бiр қызметкерi қатысады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсетуге қажетті рәсiмдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) қызмет алушының құжаттарын қабылдау және Стандарттың 9 тармағында белгіленген тізбеге сәйкестігін тексеру, қызмет алушының өтінішін кiрiс құжаттары журналына тiркеу. Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) қызмет берушінің жауапты қызметкерінің қызмет алушының ұсынылған құжаттарының белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруі. Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді көшірмені ресімдеу. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - қызмет алушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күнi;

5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесс оказания государственной услуги, длительность выполнения при обращении к услугодателю в бумажной форме:
действие 1 - прием и проверка документов услугополучателя, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут;
действие 2 - проверка представленных документов. Оформление выписки из реестра регистрации залога движимого имущества. Срок оказания государственной услуги - 1 (один) рабочий день с момента сдачи услугополучателем необходимых документов;
действие 3 - выдача услугополучателю выписки из реестра регистрации залога движимого имущества. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего регламента, является выдача услугополучателю копии зарегистрированного заявления, с указанием входящего номера, даты регистрации, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов. Зарегистрированные документы служат основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является оформленная выписка из реестра регистрации залога движимого имущества. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является выдача услугополучателю выписки из реестра регистрации залога движимого имущества под личную роспись в журнале входящей документации.
3. Описание взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвует один сотрудник услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием и проверка документов услугополучателя на соответствие перечню, определенному в пункте 9 Стандарта, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцати) минут;
2) проверка ответственным сотрудником услугодателя представленных документов услугополучателя на соответствие установленным требованиям. Оформление выписки из реестра регистрации залога движимого имущества. Срок оказания государственной услуги - 1 (один) рабочий день с момента сдачи услугополучателем необходимых пакета документов;

Ескерту. Регламент 14-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тракторларға және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн
шассилер мен механизмдерге,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда, олардың
тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн
ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен
механизмдеріне, сондай-ақ жүрiп өту
мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат ұсыну"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентiне
1 қосымша
Қызмет берушіге жүгіну кезіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің блок-схемасы
"Тракторларға және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн
шассилер мен механизмдерге,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда, олардың
тiркемелерiне,өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк
және жол-құрылыс машиналары мен
механизмдеріне,сондай-ақ жүрiп өту
мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарға
ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі
туралы ақпарат ұсыну"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентiне
2 қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
"Тракторларға және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен
механизмдерге, монтаждалған арнайы
жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiне,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен
механизмдеріне, сондай-ақ жүрiп өту
мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарға
ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі
туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентiне
3 қосымша
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Шартты белгілер
"Тракторларға және олардың
базасында жасалған өздiгiнен жүретiн
шассилер мен механизмдерге,
монтаждалған арнайы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда, олардың
тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен
механизмдеріне, сондай-ақ жүрiп өту
мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарға ауыртпалықтың жоқ
(бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентiне
4 қосымша
Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2014 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Регламент дополнен пунктом 14 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Предоставление информации об
отсутствии (наличии)
обременений тракторов
иизготовленных на их базе
самоходных шасси имеханизмов,
прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированным специальным
оборудованием,
самоходныхсельскохозяйственных,
мелиоративных и
дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных
машин повышенной проходимости"
Блок-схема последовательности процедур (действий) при обращении в услугодатель
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Предоставление информации об
отсутствии (наличии)
обременений тракторов и
изготовленных на их базе самоходных шасси имеханизмов,
прицепов к ним,
включая прицепы со
смонтированным специальным
оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных
и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных
машин повышенной проходимости"
Схема функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги
"Предоставление информации об
отсутствии
(наличии) обременений тракторов и
изготовленных на их базе
самоходных шасси имеханизмов,
прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных
и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных
машин повышенной проходимости"
Схема функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги
"Предоставление информации об
отсутствии (наличии) обременений
тракторов и изготовленных на их
базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со
смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных
мелиоративных и дорожно-
строительных машин и механизмов,
а также специальных машин
повышенной проходимости"
Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2014 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).