Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 31 наурыздағы N 72 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 06 мамырда N 3297 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 02 қыркүйектегі N 221 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 02.09.2015 N 221 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983, "Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулыларына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ "Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулысының қолданысқа енгізілуінен бұрын емес.
Облыс әкімі
Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
" 31 " наурыздағы № 72
қаулысымен бекітілген
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) қызмет берушісі Шығыс Қазақстан облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады, оның ішінде қызмет www.egov.kz "электронды үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы да көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электронды (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік (бұдан әрі – куәлік) беру болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны – электронды.
Куәлікті қағаз тасығышта алуға өтініш білдірген жағдайда, мемлекеттік қызметтің нәтижесі электрондық нысанда ресімделіп, басып шығарылады және қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен және мөрімен расталады.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области культуры
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 31 марта 2014 года № 72. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 06 мая 2014 года N 3297. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 02 сентября 2015 года № 221
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 02.09.2015 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 "Об утверждении реестра государственных услуг", от 24 февраля 2014 года № 140 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей";
2) регламент государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 140 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры".
Аким области
Б. Сапарбаев
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 31 " марта 2014 года № 72
Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" (далее – государственная услуга) является Управление культуры, архивов и документации Восточно-Казахстанской области (далее - услугодатель), в том числе через "портал электронного правительства": www.egov.kz (далее - ПЭП).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная).
3. Результататом оказания государственной услуги является выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей (далее - свидетельство) по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 140 (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
В случае обращения за получением свидетельства на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішінің немесе ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжат нысанындағы сұрау салудың болуы мемлекеттік қызмет көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастаудың негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны және олардың орындалу ұзақтығы:
1-ші іс–қимыл - қызмет беруші кеңсесі қызметкерінің құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, қызмет беруші басшысына құжаттарды беру. Орындалу ұзақтығы – құжат түскен сәттен бастап 10 (он) минуттан артық емес;
2-ші іс-қимыл – қызмет беруші басшысының құжаттарды қарауы, қызмет берушінің бөлім басшысына құжаттарды беруі. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут ішінде;
3-ші іс-қимыл – қызмет беруші бөлім басшысының құжаттарды қарауы, қызмет беруші бөлімінің маманына құжаттарды беруі. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут ішінде;
4-ші іс-қимыл – қызмет беруші бөлімі маманының құжаттар топтамасын "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағында қарастырылған талаптарға сәйкестігін қарауы. Орындалу ұзақтығы - 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
5-ші іс-қимыл – қызмет беруші басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы. Орындалу ұзақтығы - 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6-шы іс-қимыл – қызмет алушыға қызмет беруші басшысының қолы қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдау. Орындалу ұзақтығы - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі қызмет берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде - 10 (он) жұмыс күні ішінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіліп, тіркеу туралы белгі қойылған өтініш көшірмесін қызмет алушыға беру және қызмет беруші басшысына құжаттар топтамасын беру болып табылады. Қызмет беруші басшысына тапсырылған құжаттар топтамасы осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылды бастауға негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет беруші басшысының құжаттарды қарауы және қызмет беруші басшысының бұрыштама қойылған құжаттарды қызмет беруші бөлім басшысына беруі болып табылады, ол осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылды орындауға негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет беруші бөлім басшысының құжаттарды қарауы және қызмет беруші бөлім басшысы бұрыштамасы қойылған құжаттарды қызмет беруші бөлім маманына беруі болып табылады, олар осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылды бастауға негіз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет беруші бөлім маманының құжаттардың осы Стандарттың 9-тармағында қарастырылған талаптарға сәйкестігін қарауы және мемлекеттік қызметті (мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлікті беру) дайындауы болып табылады, ол осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимылды орындауға негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қоюы болып табылады, ол осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 6-шы іс-қимылды орындауға негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 6-шы іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет беруші басшысының қолы қойылған нәтижені қызмет алушыға жолдау болып табылады.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления по форме согласно приложению 2 к Стандарту либо запроса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги и длительность их выполнения:
действие 1 – прием и регистрация документов сотрудником канцелярии услугодателя, передача документов руководителю услугодателя. Длительность выполнения - не более 10 (десяти) минут с момента поступления;
действие 2 – рассмотрение документов руководителем услугодателя, передача документов руководителю отдела услугодателя. Длительность выполнения - в течение 15 (пятнадцати) минут;
действие 3 – рассмотрение документов руководителем отдела услугодателя, передача документов специалисту отдела услугодателя. Длительность выполнения - в течение 15 (пятнадцати) минут;
действие 4 – рассмотрение пакета документов специалистом отдела услугодателя на соответствие предъявляемым требованиям, предусмотренным пунктом 9. Длительность выполнения - в течение 7 (семи) рабочих дней;
действие 5 – подписание результата государственной услуги руководителем услугодателя. Длительность выполнения - в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 6 – направление подписанного руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги услугополучателю. Длительность выполнения - в течение 1 (одного) рабочего дня.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 10 (десять) рабочих дней.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача услугополучателю копии заявления с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов и передача пакета документов руководителю услугодателя. Переданный пакет документов руководителю услугодателя, является основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является рассмотрение документов руководителем услугодателя и передача завизированных документов руководителем услугодателя руководителю отдела услугодателя, которые являются основанием для выполнения действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 3, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, являются рассмотрение документов руководителем отдела услугодателя и передача документов с резолюцией руководителя отдела услугодателя специалисту отдела услугодателя, которые служат основанием для начала выполнения действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 4, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является рассмотрение документов специалистом отдела услугодателя на соответствие предъявляемым требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта и подготовка результата государственной услуги, которые являются основанием для выполнения действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 5, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя, которое является основанием для выполнения действия 6, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 6, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является направление подписанного руководителем услугодателя результата услугополучателю.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері;
2) қызмет беруші басшысы;
3) қызмет беруші бөлімінің басшысы;
4) қызмет беруші бөлімінің маманы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
5) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және кіріс құжаттары журналына тіркеу және құжаттарды қызмет беруші басшысына беру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минуттан артық емес;
6) қызмет беруші басшысының құжаттарды қарауы, қызмет беруші бөлім басшысына құжаттарды беруі. Орындалу ұзақтығы - 15 (он бес) минут ішінде;
7) қызмет беруші бөлім басшысының құжаттарды қарауы, қызмет беруші бөлім маманына құжаттарды беруі. Орындалу ұзақтығы - 15 (он бес) минут ішінде;
8) қызмет беруші бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-шы тармағында көзделген қойылатын талаптарға сәйкестігін қарауы және мемлекеттік көрсетілетін қызметіне келісім беруге дайындауы. Орындалу ұзақтығы – қызмет берушіге құжаттар топтамасы түскен күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
9) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - қызмет беруші басшысының мөртаңбасы және қолы қойылып расталған электрондық үлгідегі келісім беру құжаты. Орындалу ұзақтығы - 1 (бір) күн ішінде;
10) қызмет беруші басшысының қолы қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдау. Орындалу ұзақтығы - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiнің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес әрбiр iс-қимылды (рәсiмді) өтудің блок-сызбасында көрсетілген.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. "Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және қызмет беруші мен қызмет алушы рәсімдерінің реттілігі осы Регламентке 4 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара iс-қимыл № 2 диаграммасында көрсетілген:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-де тіркелуді жүзеге асырады, ол мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП-де тіркелмеген мемлекеттік қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием документов и регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации и передача документов руководителю услугодателя. Длительность выполнения – не более 10 (десяти) минут;
2) рассмотрение документов руководителем услугодателя, передача документов руководителю отдела услугодателя. Длительность выполнения – в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) рассмотрение документов руководителем отдела услугодателя, передача документов специалисту отдела услугодателя. Длительность выполнения - в течение 15 (пятнадцати) минут;
4) рассмотрение документов специалистом отдела услугодателя на соответствие предъявляемым требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта и подготовка результата государственной услуги. Длительность выполнения - в течение 7 (семи) рабочих дней со дня поступления пакета документов услугодателю;
5) результат оказания государственной услуги – документ в электронном формате, заверенный печатью и подписью руководителя услугодателя. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) направление подписанного руководителем услугодателя результата услугополучателю. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Описание последовательности процедур указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания электронной государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через ПЭП указан в диаграмме № 2 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель государственной услуги осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя государственной услуги (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на ПЭП);

2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін қызметті алушының ЭҮП-ге мемлекеттік қызметті және парольді енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН/БСН) мен пароль арқылы ЭҮП-те тексеру;
4) мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды бекітіп, мемлекеттік қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
5) мемлекеттік қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) ЭҮП-де ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін, қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
7) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-ның көмегімен қызмет көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) куәландыру (қол қою);
8) ЭҮП АЖ-ге электронды құжатты (мемлекеттік қызмет алушының сұрау салуын) тіркеу және ЭҮП АЖ-де өтінішті өңдеу;
9) мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру үшін қызмет берушінің мәдени құндылықтардың түпнұсқалылығын тексеруі;
10) мемлекеттік қызметті алушының ЭҮП-те қалыптастырылған қызмет қорытындысын (куәлік) немесе сараптамалық комиссияның қарауына мәдени құндылық бұйымдарын қолма-қол беру туралы сұрау салуды алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
www.e.gov.kz "электронды үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің реттілігі осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес блок-сызбада көрсетілген.
Қызмет беруші арқылы қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер осы Регламентке 3 қосымшада, № 2 диаграммада көрсетілген:
2) 1-ші шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын логин және пароль арқылы ЭҮП АЖ-да тексеру;
11) 2-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
12) 3-ші процесс – ЭҮП АЖ–да сұрау салуды тіркеу және ЭҮП АЖ-да қызметті өңдеу;
13) 4-ші процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығының куәлігін) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің лауазымды тұлғасының ЭЦҚ-сы қолданылып қалыптастырылады.

2) прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем государственной услуги и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе государственной услуги через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экранные формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем государственной услуги формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
5) выбор услугополучателем государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
7) удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
8) регистрация электронного документа (запроса получателя государственной услуги) в ИС ПЭП и обработка запроса в ИС ПЭП;
9) проверка услугодателем подлинности культурной ценности для выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей;
10) получение услугополучателем государственной услуги результата услуги (свидетельства), сформированной ПЭП либо запроса о предоставлении предметов культурной ценности нарочно на рассмотрение экспертной комисии. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Порядок обращения и последовательности процедур услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через ПЭП www.egov.kz указан в блок-схеме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Пошаговые действия и решения через услугодателя приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту, диаграмма № 2:
1) процесс 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ПЭП для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ПЭП подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 - выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя государственной услуги;
4) процесс 3 - регистрация запроса в ИС ПЭП и обработка услуги в ИС ПЭП;
5) процесс 4 – получение услугополучателем государственной услуги результата услуги (Свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей) сформированной ИС ПЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП должностного лица услугодателя.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламентке 4 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі және "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. Регламент 10-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 01.10.2014 N 263 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту:
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендiру нөмiрi;
ЖТ МДҚ - "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
ЗТ МДҚ - "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
ЭҮП - "электрондық үкiметтің" веб-порталы;
ЭҮШ - "электрондық үкiметтің" шлюзi;
ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба.
"Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлік
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1 қосымша
Қызмет берушінің мемлекеттік қызмет көрсету реттілігінің сызбасы
"Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлік
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2 қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу сызбасы
Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлік
беру" мемлекеттік электрондық
қызмет көрсету регламентіне
3 қосымша
Вэб-портал арқылы мемлекеттік электрондық қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік электрондық қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлік
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
А. Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Ескерту. Регламент 4- қосымшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 01.10.2014 N 263 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Б. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
" 31 " наурыздағы № 72
қаулысымен бекітілген
"Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги и размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 10 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 01.10.2014 N 263 ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
АРМ – автоматизированное рабочее место;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
ГБД ЮЛ – государственная база данных "Юридические лица";
ПЭП – веб-портал "электронного правительства";
ШЭП – шлюз "электронного правительства";
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
временного вывоза
культурных ценностей"
Блок-схема последовательности оказания государственной услуги услугодателя
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
временного вывоза
культурных ценностей"
Схема получения государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
"Выдача свидетельства
на право временного вывоза
культурных ценностей"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через вэб-портал
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
"Выдача свидетельства на
право временного вывоза
культурных ценностей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
А. При оказании государственной услуги через услугодателя
Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 01.10.2014 N 263 ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Б. При оказании государственной услуги через ПЭП
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 31 " марта 2014 года № 72
Регламент государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения"

1. Жалпы ережелер
1. "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) қызмет берушісі Шығыс Қазақстан облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады, онын ішінде қызмет "www.egov.kz" "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі-портал) арқылы да көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізетін заңды және жеке тұлға туралы мәліметтер (ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны, атауы, ЖСН/БСН, басшының ТАЖ) бар еркін үлгідегі өтініштің немесе жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізетін заңды және жеке тұлға туралы мәліметтер (ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны, атауы, ЖСН/БСН, басшының ТАЖ) бар, қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәләндырылған электронды құжат нысанындағы сұрау салудың болуы мемлекеттік қызмет көрсету рәсімін бастаудың негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдардың) мазмұны және олардың орындалу ұзақтығы:
1-ші іс–қимыл-қызмет беруші кеңсесі қызметкерінің құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, қызмет беруші басшысына құжаттарды беру. Орындалу ұзақтығы – құжат түскеннен кейін 10 (он) минуттан кем емес;
2-ші іс-қимыл – қызмет беруші басшысының құжаттарды қарауы, қызмет берушінің бөлім басшысына құжаттарды беруі. Орындалу ұзақтығы – 40 (қырық) минут ішінде;
3-ші іс-қимыл – қызмет беруші бөлім басшысының құжаттарды қарауы, қызмет беруші бөлімінің маманына құжаттарды беруі. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут ішінде;
4-ші іс-қимыл – қызмет беруші бөлімі маманының құжаттардың Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында қарастырылған талаптарға сәйкес келуін қарауы және мемлекеттік көрсетілетін қызметін дайындауы. Орындалу ұзақтығы – 13 (он үш) жұмыс күні ішінде;

1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения" (далее – государственная услуга) является, управление культуры, архивов и документации Восточно-Казахстанской области (далее – услугодатель), в том числе через "портал электронного правительства" www.egov.kz(далее – ПЭП).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная(частично автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги является согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры(действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления в произвольной форме, запрос в форме электронного документа или запрос в форме электронного документа услугополучателем, либо его представителя по доверенности согластно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги и длительность их выполнения:
действие 1 – прием и регистрация документов сотрудником канцелярии услугодателя,передача документов руководителю услугодателя.Длительность выполнения - не более 10(десяти) минут с момента поступления;
действие 2 – рассмотрение документов руководителем услугодателя, передача документов руководителю отдела услугодателя. Длительность выполнения - в течение 40 (сорока) минут;
действие 3 – рассмотрение документов руководителем отдела услугодателя, передача документов специалисту отдела услугодателя. Длительность выполнения - в течение 30 (тридцати) минут;
действие 4 – рассмотрение документов специалистом отдела услугодателя на соответствие предъявляемым требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 140 (далее – Стандарт) и подготовка результата государственной услуги. Длительность выполнения - 13 (тринадцать) рабочих дней;

5-ші іс-қимыл – қызмет беруші басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы. Орындалу ұзақтығы- 20 (жиырма) минут ішінде;
6-шы іс-қимыл – қызмет алушыға қызмет беруші басшысының қолы қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдау. Орындалу ұзақтығы - (1) бір жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі қызмет берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде- 15 (он бес) жұмыс күні.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі осы Регламенттің 5-ші тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіліп, тіркеу туралы белгі қойылған өтініш көшірмесін қызмет алушыға беру және қызмет беруші басшысына құжаттар топтамасын беру болып табылады. Қызмет беруші басшысына берілген құжаттар топтамасы осы Регламенттің 5-ші тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылды орындауды бастауға негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-ші тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимыл нәтижесі қызмет беруші басшысының құжаттарды қарауы және қызмет беруші басшысының бұрыштама қойылған құжаттарды қызмет беруші бөлім басшысына беруі болып табылады, олар осы Регламенттің 5-ші тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылды орындауға негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-ші тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет беруші бөлім басшысының құжаттарды қарауы және қызмет беруші бөлім басшысы қарарымен құжаттарды қызмет беруші бөлім маманына беру болып табылады, олар осы Регламенттің 5-ші тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылды бастауға негіз болады. Осы Регламенттің 5-ші тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет беруші бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және мемлекеттік көрсетілетін қызметті дайындауы болып табылады, олар осы Регламенттің 5-ші тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимылды бастауға негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-ші тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимыл нәтижесі қызмет беруші басшысының мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қоюы болып табылады, ол осы Регламенттің 5-ші тармағында көрсетілген 6-шы іс-қимылды орындауға негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-ші тармағында көрсетілген 6-шы іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет беруші басшысының қолы қойылған нәтижені көрсетілетін қызметті алушыға жолдау болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

действие 5 – подписание результата государственной услуги руководителем услугодателя. Длительность выполнения - в течение 20 (двадцати) минут;
действие 6 – направление 1 (одного) подписанного руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги услугополучателю. Длительность выполнения - втечение 1 (одного) рабочего дня.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача услугополучателю копии заявления с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов и передача пакета документов руководителю услугодателя. Переданный пакет документов руководителю услугодателя, является основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является рассмотрение документов руководителем услугодателя и передача завизированных документов руководителем услугодателя руководителю отдела услугодателя, которые являются основанием для выполнения действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 3, указанному в пункте 5 настоящего Регламента,являются рассмотрение документов руководителем отдела услугодателя и передача документов с резолюцией руководителя отдела услугодателя специалисту отдела услугодателя, которые служат основанием для начала выполнения действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 4, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является рассмотрение документов специалистом отдела услугодателя на соответствие предъявляемым требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта и подготовка результата государственной услуги, которые являются основанием для выполнения действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 5, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя, который является основанием для выполнения действия 6, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 6, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является направление подписанного руководителем услугодателя результата услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері;
2) қызмет беруші басшысы;
3) қызмет беруші бөлімінің басшысы;
4) қызмет беруші бөлімінің маманы.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және кіріс құжаттары журналына тіркеу және құжаттарды қызмет беруші басшысына беру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минуттан артық емес;
2) қызмет беруші басшысының құжаттарды қарауы, қызмет беруші бөлім басшысына құжаттарды беруі.Орындалу ұзақтығы - 40 (қырық) минут ішінде;
3) қызмет беруші бөлім басшысының құжаттарды қарауы, қызмет беруші бөлім маманына құжаттарды беруі. Орындалу ұзақтығы - 30 (отыз) минут ішінде;
4) қызмет беруші бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-шы тармағында көзделген қойылатын талаптарға сәйкестігін қарауы және мемлекеттік көрсетілетін қызметіне келісім беруге дайындауы. Орындалу ұзақтығы - 13 (он үш) жұмыс күні ішінде;
5) қызмет беруші басшысының мөртаңбасы және қолы қойылып расталған электрондық үлгідегі келісім беру құжаты. Орындалу ұзақтығы - 20 (жиырма) минут ішінде;
6) қызмет беруші басшысының қолы қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдау. Орындалу ұзақтығы - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес әрбір іс-қимылды (рәсімді) өтудің блок-сызбасында көрсетілген.
4. Электронды мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. ЭҮП арқылы қызмет көрсетудің қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері (ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі № 1 функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы) осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП-гекіреді, www.elicense.kz "Е-лицензиялау Мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесі" порталының (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ)сілтемесі арқылы өтеді,мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен тіркеуді жүзеге асырады (ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-да тіркелмеген мемлекеттік қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-ші процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін қызметті алушының ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-ға мемлекеттік қызметті және парольді енгізу процесі (авторландыру процесі);

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием документов и регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации и передача документов руководителю услугодателя.Длительность выполнения – не более 10 (десяти) минут;
2) рассмотрение документов руководителем услугодателя,передача документов руководителю отдела услугодателя. Длительность выполнения –в течение 40 (сорока) минут;
3) рассмотрение документов руководителем отдела услугодателя,передача документов специалисту отдела услугодателя. Длительность выполнения - в течение 30 (тридцати) минут;
4) рассмотрение документов специалистом отдела услугодателя на соответствие предъявляемым требованиям,предусмотренным пунктом 9 Стандарта и подготовка результата государственной услуги.Длительность выполнения – в течение 13 (тринадцати) рабочих дней;
5) результат оказания государственной услуги – документ в электронном формате, заверенный печатью и подписью руководителя услугодателя. Длительность выполнения – в течение 20 (двадцати) минут;
6) направление подписанного руководителем услугодателя результата услугополучателю. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок – схеме прохождения каждого действия (процедуры), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания электронной государственной услуги
9) Пошаговые действия и решения через Портал электронного правительство (Далее - ПЭП) ( диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП) приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель государственной услуги заходит на ПЭП, проходит по ссылке на портале "Информационная система Государственная база данных Физическое лицо" (далее – ИС ГБД ФЛ/ЮЛ), осуществляет регистрацию с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя государственной услуги (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на ИС ГБД ФЛ/ЮЛ);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем государственной услуги и пароля (процесс авторизации) на ИС ГБД ФЛ/ЮЛ для получения государственной услуги;

3) 1-ші шарт – тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын логин (ЖСН/БСН) мен пароль арқылы ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-да тексеру;
4) 2-ші процесс – мемлекеттік қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-ші процесс – мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды бекітіп, мемлекеттік қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-ші процесс – мемлекеттік қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-ші шарт – ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін, қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
8) 5-ші процесс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұратып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-шы процесс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-ның көмегімен қызмет көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) куәландыру (қол қою);
10) 7-ші процесс- электрондық құжатты (мемлекеттік қызметті алушының сұрау салуын) ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-да тіркеу және сұрау салуды ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-да өңдеу;
11) 3-ші шарт – қызмет берушінің "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру" үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға сәйкестігін тексеруі;
12) 8-ші процесс – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін ("Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру") алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің өкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
11. ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің реттілігі осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес блок-сызбада көрсетілген.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер 3-қосымшада № 2 диаграммада көрсетілген:
1) 1-ші процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-ға логин мен пароль енгізуі (авторлау процесі);

3) условие 1 - проверка на ИС ГБД ФЛ/ЮЛ подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе государственной услуги через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование ИС ГБД ФЛ/ЮЛ сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государственной услуги;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экранные формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем государственной услуги формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - выбор услугополучателем государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 - проверка на ИС ГБД ФЛ/ЮЛ срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя государственной услуги;
9) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 - регистрация электронного документа (запроса получателя государственной услуги) в ИС ГБД ФЛ/ЮЛ и обработка запроса в ИС ГБД ФЛ/ЮЛ;
11) условие 3 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя государственной услуги к требованиям для "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения";
12) процесс 8 - получение услугополучателем государственной услуги результата услуги ("Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения"), сформированной ИС ГБД ФЛ/ЮЛ. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Порядок обращения и последовательности процедур услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через ПЭП www.egov.kz указан в блок-схеме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Пошаговые действия и решения через услугодателя приведены в приложении 3 к настоящему регламенту, диаграмма № 2:
1) процесс 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД ФЛ/ЮЛ для оказания государственной услуги;

2) 1-ші шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-да тексеру;
3) 2-ші процесс–көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ хабарлама қалыптастыру;
4) 3-ші процесс – көрсетілетін қызметті берушінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-ші процесс – қызмет беруші қызметкерінің қағаз тасымалдағышта құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және мемлекеттік қызметті алушының ұсынған қажетті құжаттарын сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына бекітуі;
6) 5-ші процесс - ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-да сұрау салуды тіркеу және ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-да қызметтерді өңдеу;
7) 6-шы процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МДҚ ЖТ/ЗТ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін ("Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру") алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің лауазымды тұлғасының ЭЦҚ-сы қолданылып қалыптастырылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламентке 4 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі және "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. Регламент 12-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 01.10.2014 N 263 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескертпе:
Аббревиатуралардың мағынасы:
БСН –бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
АЖ - ақпараттық жүйе;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
МДҚ ЖТ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
МДҚ ЗТ – "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
ЭҮП – "электрондық үкіметтің" веб-порталы;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ТАЖ – тегі, аты, жөні.
Жергілікті маңызы бар тарих
және мәдениет ескерткіштеріне
ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүргізуге келісім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1 қосымша
Қызмет берушінің мемлекеттік қызмет көрсету реттілігінің блок-сызбасы
Жергілікті маңызы бар тарих
және мәдениет ескерткіштеріне
ғылыми реставрациялау
жұмыстарын жүргізуге келісім
беру" мемелекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2 қосымша
Веб-порталға жүгінген уақыттағы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу блок-сызбасы
"Жергілікті маңызы бар тарих
және мәдениет ескерткіштеріне
ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүргізуге келісім
беру" мемелекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3 қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл жасау № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл жасау № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жергілікті маңызы бар тарих
және мәдениет ескерткіштеріне
ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүргізуге келісім
беру" мемелекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
А. Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде

2) условие 1 - проверка в ИС ГБД ФЛ/ЮЛ подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД ФЛ/ЮЛ сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя государственной услуги;
5) процесс 4 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем государственной услуги и прикрепление их к форме запроса;
6) процесс 5 - регистрация запроса в ИС ГБД ФЛ/ЮЛи обработка услуги в ИС ГБД ФЛ;
7) процесс 6 – получение услугополучателем государственной услуги результата услуги (Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения) сформированной ИС ГБД ФЛ/ЮЛ. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП должностного лица услугодателя.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги и размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 12 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 01.10.2014 N 263 ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИС – Информационная система;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
ГБД ЮЛ – государственная база данных "Юридические лица";
ПЭП - портал "электронного правительства";
ЭЦП – Электронная цифровая подпись.
ФИО- Фамилия, имя, отчество
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Согласование проведения
научно-реставрационных работ
на памятниках истории и
культуры местного значения"
Блок-схема последовательности оказания государственной услуги услугодателя
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Согласование проведения
научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры местного значения"
Блок-схема получения государственной услуги при обращении через веб-портал
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
"Согласование проведения
научно-реставрационных работ
на памятниках истории
и культуры местного значения"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
"Согласование проведения
научно-реставрационных работ
на памятниках истории и
культуры местного значения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
А. При оказании государственной услуги через услугодателя