Шемонаиха ауданындағы Шемонаиха кен орнының № 5 құм-қиыршықтас қоспасын игеру ауданындағы Уба өзенінің су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 07 сәуірдегі N 86 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 06 мамырда N 3301 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 39, 116, 125, 145-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына, "Шемонаиха кен орнының № 5 құм-қиыршықтас қоспасын игеру ауданындағы Уба өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін ұйымдастыру" жобасына сәйкес және жер үсті суларының ластануын, қоқысталуын және сарқылуын болғызбау, сондай-ақ өсімдіктер мен жануарлар әлемін сақтау үшін су объектілерін тиісті санитарлық-гигиеналық және экологиялық талаптарға сәйкес жағдайда ұстау мақсатында, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2016 № 392 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Мыналар белгіленсін:
1) осы қаулыға қосымшаға сәйкес Шемонаиха ауданындағы Шемонаиха кен орнының № 5 құм-қиыршықтас қоспасын игеру ауданындағы Уба өзенінің су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуі;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Шемонаиха ауданындағы Шемонаиха кен орнының № 5 құм-қиыршықтас қоспасын игеру ауданындағы Уба өзенінің су қорғау аймағының аумағында арнайы шаруашылыққа пайдалану режимі мен су қорғау белдеуінің аумағында шектеулі шаруашылық қызмет жүргізу режимі.
2. Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы (Қ.Б. Байғонысов) "Шемонаиха кен орнының № 5 құм-қиыршықтас қоспасын игеру ауданындағы Уба өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін ұйымдастыру" жобасын заңнамамен белгіленген құзыретіне сәйкес шаралар қабылдау үшін Шемонаиха ауданының әкіміне және мемлекеттік жер кадастрында есепке алу және су қоры мен жер ресурстарының пайдаланылуы мен қорғалуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру үшін арнайы уәкілеттік берілген мемлекеттік органдарға тапсырсын.

Об установлении водоохранной зоны и водоохранной полосы реки Уба в районе разработки Шемонаихинского месторождения песчано-гравийной смеси № 5 в Шемонаихинском районе и режима их хозяйственного использования
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 07 апреля 2014 года N 86. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 06 мая 2014 года N 3301
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 39, 116, 125, 145-1 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", проектом "Организация водоохранных зон и полос реки Уба в районе разработки Шемонаихинского месторождения песчано-гравийной смеси № 5" и в целях поддержания водных объектов в состоянии, соответствующем санитарно-гигиеническим и экологическим требованиям, для предотвращения загрязнения, засорения и истощения поверхностных вод, а также сохранения растительного и животного мира, Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2016 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить:
1) водоохранную зону и водоохранную полосу реки Уба в районе разработки Шемонаихинского месторождения песчано-гравийной смеси № 5 в Шемонаихинском районе согласно приложению к настоящему постановлению;
2) специальный режим хозяйственного использования на территории водоохранной зоны и режим ограниченной хозяйственной деятельности на территории водоохранной полосы реки Уба в районе разработки Шемонаихинского месторождения песчано-гравийной смеси № 5 в Шемонаихинском районе согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Управлению природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области (Байгонусов К.Б.) передать проект "Организация водоохранных зон и полос реки Уба в районе разработки Шемонаихинского месторождения песчано-гравийной смеси № 5" акиму Шемонаихинского района для принятия мер в соответствии с установленной законодательством компетенцией и специально уполномоченным государственным органам для учета в государственном земельном кадастре и для осуществления государственного контроля за использованием и охраной водного фонда и земельных ресурсов.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н. Ә. Шерубаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Сапарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі Су ресурстары жөніндегі
комитетінің Су ресурстарын пайдалануды
реттеу және қорғау жөніндегі Ертіс
бассейндік инспекциясы басшысының
міндетін атқарушы М. Мұздыбаев
2014 жылғы " 07 " 04
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың
құқықтарын қорғау агенттігінің
Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың
құқықтарын қорғау департаменті
басшысының міндетін атқарушы Ғ. Сүлейменов
2014 жылғы " 08 " 04
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
" 07 " сәуірдегі
№ 86 қаулысына
қосымша
Шемонаиха ауданындағы Шемонаиха кен орнының
№ 5 құм-қиыршықтас қоспасын игеру ауданындағы
Уба өзенінің су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуі
Су объектісі, оның учаскесі
Су қорғау аймағы
Су қорғау белдеуі
Шекарасының ұзындығы, (шақырым)
Алаңы, (га)
Орташа ені, (метр)
Шекарасының ұзындығы, (шақырым)
Алаңы, (га)
Орташа
ені, (метр)
Уба өзені, Шемонаиха кен орнының "№ 5 құм-қиыршықтас қоспасының тұсындағы оң жағалау

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Шерубаева Н.А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Сапарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности руководителя
Иртышской бассейновой инспекции
по регулированию использования и охране
водных ресурсов Комитета по водным
ресурсам Министерства окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан М. Муздыбаев
" 07 " 04 2014 года
Исполняющий обязанности руководителя
Департамента по защите прав потребителей
Восточно-Казахстанской области
Агентства Республики Казахстан
по защите прав потребителей Г. Сулейменов
" 08 " 04 2014 года
Приложение
к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 07 " апреля 2014 года
№ 86
Водоохранная зона и водоохранная полоса
реки Уба в районе разработки Шемонаихинского месторождения
песчано-гравийной смеси № 5 в Шемонаихинском районе
Водный объект,
его участок
Водоохранная зона
В том числе
водоохранная полоса
Протяженность границы, (км)
Площадь, (га)
Средняя ширина, (м)
Протяженность границы, (км)
Площадь, (га)
Средняя ширина, (м)
Река Уба, правый берег в створе Шемонаихинского месторождения песчано-гравийной смеси № 5

1,30
90,0
500
1,96
6,5
35
Ескертпе.
Су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуінің шекаралары мен ені "Шемонаиха кен орнының № 5 құм-қиыршықтас қоспасын игеру ауданындағы Уба өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін ұйымдастыру" бекітілген жобасының картографиялық материалдарында көрсетілген.

1,30
90,0
500
1,96
6,5
35
Примечание.
Границы и ширина водоохранной зоны и водоохранной полосы отражены в картографическом материале утвержденного проекта "Организация водоохранных зон и полос реки Уба в районе разработки Шемонаихинского месторождения песчано-гравийной смеси № 5".