Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы N 342 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 қаңтарда N 3652 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 24 қарашадағы N 314 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 24.11.2015 N 314 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253, "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" 2014 жылғы 28 мамырдағы № 562 қаулыларына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Туберкулез диспансерінен анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) "Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) "Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
8) "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
"22" желтоқсандағы
№ 342 қаулысымен
бекітілген
"Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі қызмет алушының немесе оның өкілінің қызмет берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы денсаулық сақтаудың Бірыңғай ақпараттық жүйесі шеңберінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүгінген кезде бастапқы медициналық - санитарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практикалық дәрігер) (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области здравоохранения
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 19 декабря 2014 года N 342. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 23 января 2015 года N 3652. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24 ноября 2015 года N 314
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24.11.2015 N 314 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения", от 28 мая 2014 года № 562 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Вызов врача на дом";
2) регламент государственной услуги "Запись на прием к врачу";
3) регламент государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь";
4) регламент государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции";
5) регламент государственной услуги "Выдача справки с туберкулезного диспансера";
6) регламент государственной услуги "Выдача справки с психоневрологического диспансера";
7) регламент государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера";
8) регламент государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Д. Ахметов
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "22" декабря 2014 года
№ 342
Регламент государственной услуги "Вызов врача на дом"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Вызов врача на дом" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь (участковый терапевт/участковый педиатр/врач общей практики) (далее – услугодатель) при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, а также в рамках единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі:
1) тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде – қызмет берушінің шақыруларды тіркеу журналына жазба енгізу, содан кейін дәрігердің келу күнін, уақытын көрсетіп ауызша жауап беру;
2) порталға электронды форматта жүгінген кезде–Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша қызмет берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған дәрігерді үйге шақыру туралы (электронды түрде) анықтама беру.
Бұл ретте, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраным қабылданғаннан кейін қызметті алушыға белгіленген уақытта үй жағдайында медициналық көмек көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: қағаз және электронды түрде.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттар тізбесі болған жағдайда, қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) қызмет берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінуі негіз болады.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 іс-қимыл – қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – шақыруларды тіркеу журналына жазба енгізу, содан кейін дәрігердің келу күнін, уақытын көрсетіп ауызша жауап беру. Орындалу ұзақтығы – (бес) 5 минут.
Қызмет берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде қызметті алушының қызмет берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 10 (он) минуттан аспайды.
Қызмет берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет жүгінген күні көрсетіледі. Бұл ретте, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұраным қызмет берушінің жұмысы аяқталуына 2 (екі) сағат қалғанға дейін қабылданады (жұмыс күндері сағат 18.00-ге дейін, сенбі күні сағат 12.00-ге дейін).
6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi қызмет берушінің шақыруларды тіркеу журналына жазба енгізу, содан кейін дәрігердің келу күні, уақыты көрсетілген ауызша жауап болып табылады.

2. Форма оказания государственной услуги электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи – запись в журнале регистрации вызовов услугодателя, затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача;
2) в электронном формате при обращении на портал – выдача справки о вызове врача на дом (в электронном виде), подписанной электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Вызов врача на дом", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее – стандарт).
При этом после принятия запроса на оказание государственной услуги услугополучателю в установленное время на дому оказывается медицинская помощь.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение или по телефонной связи услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю, при наличии перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – запись в журнале регистрации вызовов и затем устный ответ услугополучателю с указанием даты, времени посещения врача. Длительность выполнения – 5 (пять) минут.
Срок оказания государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю, с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю – не более 10 (десяти) минут.
Государственная услуга при непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю оказывается в день обращения. При этом запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы услугодателя (до 18. 00 часов в рабочие дни, до 12. 00 часов в субботу).
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является запись в журнале регистрации вызовов услугодателя затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача.

3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
қызмет берушінің тіркеу бөлімінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 іс-қимыл – қызмет берушінің тіркеу орнының маманы стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес қызметті алушыдан (немесе сенімхат бойынша оның өкілінен) құжаттар қабылдауды жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – қызмет берушінің тіркеу орнының маманы шақыруларды тіркеу журналына жазба енгізеді, содан кейін дәрігердің келу күнін, уақытын көрсетіп, ауызша жауап береді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға сәйкес, әрбiр iс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу кезінде қызметті беруші мен қызметті алушының жүгіну және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің тәртібі:
1) қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және парольдің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 процесс – қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда ЖСН мен парольді енгізуі (авторлану процесі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2 процесс – қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 процесс – қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) нысанды оның құрылымдық және пішіндік талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізуі), сұраным нысанына стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде қоса тіркеуі, сондай-ақ қызметті алушының сұранымды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист регистратуры услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – специалист регистратуры услугодателя осуществляет прием документов от услугополучателя (либо его представителя по доверенности) согласно перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – специалист регистратуры услугодателя производит запись в журнале регистрации вызовов, затем дает устный ответ услугополучателю с указанием даты, времени посещения врача. Длительность выполнения - 5 (пять) минут.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при получении государственной услуги через портал:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем (либо его представителем по доверенности) ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем (либо его представителем по доверенности) государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем (либо его представителем по доверенности) формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктер тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
7) 4 процесс – қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5 процесс – мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызметті берушінің ЭЦҚ көмегімен сұранымды куәландыру және электрондық құжатты (сұранымды) өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮШ) қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі –АЖО) жіберу;
9) 6 процесс – электрондық құжатты қызметті берушінің АЖО-да тіркеу;
10) 3 шарт – қызмет берушінің электрондық құжаттың мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған негіздерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 7 процесс – бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 8 процесс – қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) қызметті берушінің ЭЦҚ-мен қол қойылған дәрігерді үйге шақыру туралы (электронды түрде) анықтама беру.
Портал арқылы жүгіну кезінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі қызмет алушының қызмет берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет электронды форматта порталға жүгінген күні көрсетіледі. Бұл ретте, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраным қызмет берушінің жұмысы аяқталуына 2 (екі) сағат қалғанға дейін қабылданады (жұмыс күндері сағат 18.00-ге дейін, сенбі күні сағат 12.00-ге дейін).
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және қызметті беруші мен қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы Регламентке 3 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1 қосымша
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
"22" желтоқсандағы
№ 342 қаулысымен
бекітілген
"Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствие в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных;
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугодателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя для обработки;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа основаниям для оказания государственной услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 – выдача услугополучателю (либо его представителю по доверенности) справки о вызове врача на дом (в электронном виде), подписанной ЭЦП услугодателя.
Срок оказания государственной услуги при обращении через портал с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю – не более 30 (тридцати) минут.
Государственная услуга в электронном формате оказывается в день обращения на портал. При этом запрос на оказание государственной услуги принимается за 2 (два) часа до окончания работы услугодателя (до 18. 00 часов в рабочие дни, до 12. 00 часов в субботу).
10. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указан в диаграмме функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Вызов врача на дом"
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Вызов врача на дом"
Приложение 3к регламенту
государственной услуги
"Вызов врача на дом"
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "19" декабря 2014 года
№ 342
Регламент государственной услуги "Запись на прием к врачу"

1. Жалпы ережелер
1. "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі қызмет алушының немесе оның өкілінің қызмет берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы денсаулық сақтаудың Бірыңғай ақпараттық жүйесі шеңберінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүгінген кезде бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практикалық дәрігер) (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі:
1) қызмет берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде – қызмет берушінің дәрігерінің қабылдауына алдын-ала жазылу журналына жазба енгізу, содан кейін дәрігердің қабылдау кестесіне (бұдан әрі – кесте) сәйкес, дәрігердің қабылдау күні, уақыты көрсетіліп ауызша жауап беру;
2) порталға электронды форматта жүгінген кезде – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша қызмет берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған дәрігердің қабылдауына электронды түрде жазылу туралы анықтама беру.
Бұл ретте, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраным қабылданғаннан кейін қызметті алушыға белгіленген уақытта медициналық көмек көрсетіледі.
Қызмет берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген жағдайда қызмет алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау кезінде кестеге сәйкес дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкіндігі беріледі.
Электрондық форматта порталда қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау кезінде кестеге сәйкес дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкіндігі беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: қағаз және электронды түрде.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң)
іс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттар тізбесі болған жағдайда, қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) қызмет берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгіну негіз болады.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:

1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Запись на прием к врачу" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь (участковый терапевт/ участковый педиатр/врач общей практики) (далее – услугодатель) при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, а также в рамках единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2.Форма оказания государственной услуги электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей (далее – график);
2) в электронном формате при обращении на портал – выдача справки о записи на прием к врачу в электронном виде, подписанной электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя по форме, согласно приложению к стандарту государственной услуги "Запись на прием к врачу", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее – стандарт).
При этом, после принятия запроса на оказание государственной услуги в установленное время услугополучателю оказывается медицинская помощь.
При непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю услугополучателю при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно графику.
В электронном формате на портале услугополучателю при выборе государственной услуги представляется возможность выбрать свободное время врача согласно графику.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение или по телефонной связи услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю, при наличии перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:

1 іс-қимыл – қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – дәрігердің қабылдауына алдын-ала жазылу журналына жазба енгізу және кестеге сәйкес дәрігердің қабылдау күні, уақыты көрсетіліп ауызша жауап беру. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут.
Қызмет берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде қызметті алушының қызмет берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 10 (он) минуттан аспайды, бұл уақыт ішінде қызметті алушыға ауызша жауап беріледі.
6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi дәрігердің қабылдауына алдын-ала жазылу журналына жазба енгізу және кестеге сәйкес дәрігердің қабылдау күні, уақыты аталып ауызша жауап болып табылады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара
iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
қызмет берушінің тіркеу бөлімінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 іс-қимыл – қызмет берушінің тіркеу орнының маманы стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес қызметті алушыдан (немесе сенімхат бойынша оның өкілінен) құжаттар қабылдауды жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – қызмет берушінің тіркеу орнының маманы дәрігердің қабылдауына алдын-ала жазылу журналына жазба енгізеді, содан кейін кестеге сәйкес дәрігердің қабылдау күнін, уақытын атап ауызша жауап береді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға сәйкес, әрбiр iс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу кезінде қызметті беруші мен қызметті алушының жүгіну және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің тәртібі:
1) қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және парольдің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);

действие 1 – прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу и устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком. Длительность выполнения – 5 (пять) минут.
Срок оказания государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю – не более 10 (десяти) минут, в течение которого услугополучателю предоставляется устный ответ.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является запись в журнале предварительной записи на прием к врачу и устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист регистратуры услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – специалист регистратуры услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) согласно перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – специалист регистратуры услугодателя производит запись в журнале предварительной записи на прием к врачу, затем дает устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком. Длительность выполнения – 5 (пять) минут.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при получении государственной услуги через портал:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы Регламентке 3 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Дәрігердің қабылдауына
жазылу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
"Дәрігердің қабылдауына
жазылу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
"Дәрігердің қабылдауына
жазылу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
"22" желтоқсандағы
№ 342 қаулысымен
бекітілген
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту" мемлекеттік қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады, сондай-ақ мемлекеттік қызмет www.egov.kz "электрондық үкімет" веб порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1 қосымшасына сәйкес қызмет берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған қағаз түріндегі (еркін нысанда) немесе электрондық құжат нысанындағы тіркеу туралы анықтама (талон).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: қағаз және электронды түрде.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл
тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттар тізбесі болған жағдайда, қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) қызмет берушіге жүгінуі негіз болады.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Запись на прием к врачу"
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Запись на прием к врачу"
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги
"Запись на прием к врачу"
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "19" декабря 2014 года
№ 342
Регламент государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель), а также государственная услуга оказывается через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка (талон) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме) или в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю, при наличии перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:

1 іс-қимыл – қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – тіркеу туралы қағаз түріндегі (еркін түрде) анықтама (талон) беру. Орындалу ұзақтығы – 25 (жиырма бес) минут.
Қызметті алушының қызмет берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi тіркеу туралы қағаз түріндегі (еркін түрде) анықтама (талон) беру болады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара
iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
қызмет берушінің статистикалық кабинетінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 іс-қимыл – қызмет берушінің статистикалық кабинетінің маманы стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттар тізбесіне сәйкес қызметті алушыдан (немесе сенімхат бойынша оның өкілінен) құжаттар қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – қызмет берушінің статистикалық кабинетінің маманы тіркеу туралы қағаз түріндегі (еркін түрде) анықтама (талон) береді. Орындалу ұзақтығы – 25 (жиырма бес) минут.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға сәйкес, әрбiр iс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу кезінде қызметті беруші мен қызметті алушының жүгіну және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің тәртібі:
1) қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және парольдің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 процесс – қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда ЖСН мен парольді енгізуі (авторлану процесі);

действие 1 – прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме). Длительность выполнения – 25 (двадцать пять) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю – 1 (один) рабочий день.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист статистического кабинета услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – специалист статистического кабинета услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) согласно перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – специалист статистического кабинета услугодателя выдает справку (талон) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме). Длительность выполнения – 25 (двадцать пять) минут.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при получении государственной услуги через портал:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем (либо его представителем по доверенности) ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;

3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2 процесс – қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталмен авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 процесс – қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) нысанды оның құрылымдық және пішіндік талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізуі), сұраным нысанына стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде қоса тіркеуі, сондай-ақ қызметті алушының сұранымды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктер тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
7) 4 процесс – қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5 процесс – мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызметті алушының ЭЦҚ көмегімен сұранымды куәландыру және электрондық құжатты (сұранымды) өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮШ) қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі –АЖО) жіберу;
9) 6 процесс – электрондық құжатты қызметті берушінің АЖО - да тіркеу;
10) 3 шарт – қызмет берушінің электрондық құжаттың мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 7 процесс – бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған мемлекеттік көрестілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 8 процесс – қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) қызмет берушінің ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түріндегі анықтаманы (талонды) беру.
Портал арқылы жүгіну кезінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі қызмет алушының қызмет берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және қызметті беруші мен қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы Регламентке 3 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін
медициналық ұйымға бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1 қосымша
"Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін
медициналық ұйымға бекіту"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
"Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін
медициналық ұйымға бекіту"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
3 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
"22" желтоқсандағы
№ 342 қаулысымен
бекітілген
"АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем (либо его представителем по доверенности) государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем (либо его представителем по доверенности) формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствие в списке отозванных (анулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных;
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугодателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз "электронного правительства" (далее - ШЭП) в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя для обработки;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа основаниям для оказания государственной услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги, в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 – выдача услугополучателю (либо его представителю по доверенности) справки (талона) в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугодателя.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю при обращении через портал – 1 (один) рабочий день.
10. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указан в диаграмме функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Прикрепление к медицинской
организации, оказывающей
первичную медико-санитарную
помощь"
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Прикрепление к медицинской
организации, оказывающей
первичную медико-санитарную
помощь"
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги
"Прикрепление к медицинской
организации, оказывающей
первичную медико-санитарную
помощь"
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "19" декабря 2014 года
№ 342
Регламент государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции"

1. Жалпы ережелер
1. "АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу" мемлекеттік қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі облыстың ЖИТС-тың профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі орталығы, бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін ұйымдар (бұдан әрі – қызметті беруші) болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің теріс нәтижесін растайтын анықтама-сертификат.
Анықтама-сертификат берілген сәтінен бастап 3 (үш) ай бойы жарамды болады.
Зерттеп-қарау нәтижесі теріс болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілген қызметті алушының қолына беріледі.
Бастапқы оң нәтижені алу кезінде көрсетілген қызметті беруші адамның иммун тапшылығы вирусына антиденелердің (бұдан әрі – АИТВ) болуына қайта тестілеу үшін қан алуды қамтамасыз етеді.
Зерттеп-қарау нәтижесі нақты оң болған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілген қызметті алушының өзінің қолына жазбаша хабарлама түрінде беріледі.
Кәмелетке толмаған және әрекетке қабілетсіз көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін көрсетілетін қызметті беруші олардың ата-аналарына немесе өзге заңды өкілдеріне береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл
тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттар тізбесі болған жағдайда, қызмет алушының қызмет берушіге тікелей жүгінуі негіз болады.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн iс-қимылдардың мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) қызмет алушының облыстың ЖИТС-тың профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі орталығына жүгінуі кезінде (бұдан әрі – ЖИТС Орталығы):
1 іс-қимыл – қызмет алушының құжаттар топтамасын қабылдау. Орындалу ұзақтығы 5 (бес) минут;
1 шарт – АИТВ-инфекциясының бар-жоғына міндетті түрде құпия медициналық зерттеп-қарау қызметін алу кезінде – жеке басын куәландыратын құжат (он алты жасқа толмаған тұлғалар үшін – туу туралы куәлігі);
АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын медициналық зерттеп-қарау қызметін алу кезінде құжаттар талап етілмейді – дербес код беріледі;

1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции" (далее – государственная услуга) являются Центр по профилактике и борьбе со СПИД области, медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка-сертификат, подтверждающая отрицательный результат государственной услуги, согласно приложению к стандарту государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее – стандарт).
Справка-сертификат действительна в течение 3 (трех) месяцев с момента ее выдачи.
В случае отрицательного результата обследования результат оказания государственной услуги выдается услугополучателю лично на руки.
При получении первичного положительного результата услугодателем обеспечивается забор крови для повторного тестирования на наличие антител к вирусу иммунодефицита человека (далее – ВИЧ).
В случае окончательного положительного результата обследования результат оказания государственной услуги выдается в виде письменного уведомления услугополучателю лично на руки.
Результаты оказания государственной услуги несовершеннолетним и недееспособным услугополучателям выдаются услугодателем их родителям или иным законным представителям.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение услугополучателя к услугодателю при наличии перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
5. Содержание действий, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) при обращении услугополучателя в Центр по профилактике и борьбе со СПИД области (далее – Центр СПИД):
действие 1 - прием пакета документов услугополучателя. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
условие 1 - при получении услуги обязательного конфиденциального медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции – документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста – свидетельство о рождении);
при получении услуги добровольного анонимного медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции документы не требуются – присваивается индивидуальный код;

2 іс-қимыл – АИТВ-ға психо-әлеуметтік кеңес беруді есепке алу журналына (бұдан әрі ПӘК журналы) тіркеумен АИТВинфекциясы мәселелері бойынша міндетті тестіге дейінгі кеңес беру. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 іс-қимыл қан алуды зерттеу үшін қан алу журналына тіркеумен жүзеге асыру. Орындалу ұзақтығы 15 (он бес) минут;
4 іс-қимыл – иммундық ферменттік талдау (бұдан әрі ИФТ) әдісімен зерттеу. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
2 шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде бастапқы теріс нәтиже жағдайында;
5 іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 шарт ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің баржоғына зерттеуде бастапқы оң нәтиже жағдайында;
6 іс-қимыл басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізу. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
4 шарт ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
7 іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
5 шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
8 іс-қимыл Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 қарашадағы № 1280 қаулысымен бекітілген Клиникалық және эпидемиологиялық айғақтар бойынша адамдарды АИТВ-инфекциясының болуына медициналық тексеру қағидаларына (бұдан әрі – Қағида) сәйкес, екінші қан сарысуын зерттеу үшін комиссиялық қан алу. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
9 іс-қимыл басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізу. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
6 шарт АИТВ-ға антиденелердің баржоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
10 іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
7 шарт ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
11 іс-қимыл Қағидаға сәйкес ИФТ және иммундық блотинг (бұдан әрі ИБ) әдісімен қайталап бақылау үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі "ЖИТС-тың профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі Республикалық орталығы" (бұдан әрі – ЖИТС РО) мемлекеттік мекемесінің диагностикалық зертханасына қан сарысуын жеткізу. Орындалу ұзақтығы – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды;

действие 2 - обязательное дотестовое консультирование по вопросам ВИЧ-инфекции, с регистрацией в журнале учета психо-социального консультирования на ВИЧ (далее – журнал ПСК). Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 3 - осуществление забора крови для исследования с регистрацией в журнале забора крови. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
действие 4 - исследование методом иммуноферментного анализа (далее – ИФА). Длительность выполнения - 1 (один) рабочий день;
условие 2 - при первичном отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 5 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения - 20 (двадцать) минут;
условие 3 - при первичном положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 6 - проведение дополнительного исследования сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 4 - при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 7 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 5 - при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 8 - проведение комиссионного взятия второй сыворотки крови для исследования, согласно Правилам медицинского обследования лиц по клиническим и эпидемиологическим показаниям на наличие ВИЧ - инфекции, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2011 года № 1280 (далее – Правила). Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
действие 9 - проведение дополнительного исследования сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 6 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 10 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 7 - при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 11 - доставка сыворотки крови в диагностическую лабораторию государственного учреждения "Республиканский центр по профилактике и борьбе со СПИД" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - РЦ СПИД) для переконтроля методом ИФА и иммунного блотинга (далее – ИБ), согласно Правилам. Длительность выполнения - не более 7 (семи) рабочих дней;

12 іс-қимыл – ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу. Орындалу ұзақтығы 2 (екі) жұмыс күні;
13 іс-қимыл ЖИТС РО-ның диагностикалық зертханасынан нәтижені алу. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды;
8 шарт – АИТВ-ға антиденелердің баржоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
14 іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
9 шарт – ИБ әдісімен АИТВ-ға антиденелерінің баржоғына зерттеуде оң нәтиже жағдайында;
15 іс-қимыл – АИТВ-инфекциясына оң нәтиже жөнінде жазбаша хабарламаны қызметті алушының жеке қолына беру. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Қызметті алушы қызмет берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі – зерттеп-қараудың теріс нәтижесі жағдайында – 3 (үш) жұмыс күні; зерттеп-қараудың оң нәтижесі жағдайында – 20 (жиырма) жұмыс күні;
2) қызмет алушы бастапқы медициналық санитариялық көмек көрсететін медициналық ұйымға жүгінуі кезінде (бұдан әрі БМСК медициналық ұйымы):
1 іс-қимыл қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау. Орындалу ұзақтығы 5 (бес) минут;
1 шарт – АИТВ-инфекциясының бар-жоғына міндетті түрде құпия медициналық зерттеп-қарау қызметін алу кезінде – жеке басын куәландыратын құжат (он алты жасқа толмаған тұлғалар үшін – туу туралы куәлігі);
АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын медициналық зерттеп-қарау қызметін алу кезінде құжаттар талап етілмейді - дербес код беріледі;
2 іс-қимыл – ПӘК журналына тіркеумен АИТВ-инфекциясы мәселелері бойынша міндетті тестіге дейінгі кеңес беру. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 іс-қимыл қан алуды зерттеу үшін қан алу журналына тіркеумен жүзеге асыру. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
4 іс-қимыл ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына қан үлгілерін зерттеу үшін жеткізу. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5 іс - қимыл ИФТ әдісімен зерттеу. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
2 шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде бастапқы теріс нәтиже жағдайында;
6 іс-қимыл – БМСК-ның медициналық ұйымы ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7 іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3 шарт – АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде бастапқы оң нәтиже жағдайында;

действие 12 - исследование методом ИФА и ИБ. Длительность выполнения - 2 (два) рабочих дня;
действие 13 - получение результата из диагностической лаборатории РЦ СПИД. Длительность выполнения – не более 2 (двух) рабочих дней;
условие 8 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 14 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 9 - при положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИБ;
действие 15 – выдача письменного уведомления лично на руки услугополучателю о положительном результате на ВИЧ-инфекцию. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю - при отрицательном результате обследования - 3 (три) рабочих дня; при положительном результате обследования - 20 (двадцать) рабочих дней;
2) при обращении услугополучателя в медицинскую организацию, оказывающую первичную медико-санитарную помощь (далее – медицинская организация ПМСП):
действие 1 - прием пакета документов услугополучателя. Длительность выполнения - 5 (пять) минут;
условие 1 - при получении услуги обязательного конфиденциального медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции – документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста – свидетельство о рождении);
при получении услуги добровольного анонимного медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции документы не требуются – присваивается индивидуальный код;
действие 2 - обязательное дотестовое консультирование по вопросам ВИЧ-инфекции, с регистрацией в журнале ПСК. Длительность выполнения - 20 (двадцать) минут;
действие 3 - осуществление забора крови для исследования с регистрацией в журнале забора крови. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
действие 4 – доставка образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 5 - исследование методом ИФА. Длительность выполнения - 1 (один) рабочий день;
условие 2 - при первичном отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 6 - медицинская организация ПМСП забирает результаты исследований из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 7 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения - 20 (двадцать) минут;
условие 3 - при первичном положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;

8 іс-қимыл басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізу. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
4 шарт ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
9 іс-қимыл – БМСК-ның медициналық ұйымы ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
10 іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
5 шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
11 іс-қимыл Қағидаға сәйкес екінші қан сарысуын зерттеу үшін комиссиялық қан алу. Орындалу ұзақтығы 15 (он бес) минут;
12 іс-қимыл ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына қан үлгілерін зерттеу үшін жеткізу. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
13 іс-қимыл басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізу. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
6 шарт АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
14 іс-қимыл – БМСК-ның медициналық ұйымы ЖИТС Орталығынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
15 іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
7 шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
16 іс-қимыл Қағидаға сәйкес ИФТ және ИБ әдісімен қайталап бақылау үшін ЖИТС РО диагностикалық зертханасына қан сарысуын жеткізу. Орындалу ұзақтығы – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды;
17 іс-қимыл – ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу. Орындалу ұзақтығы 2 (екі) жұмыс күні;
18 іс-қимыл ЖИТС РО диагностикалық орталығынан нәтижені алу. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды;
8 шарт – АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
19 іс-қимыл – БМСК-ның медициналық ұйымы ЖИТС Орталығынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
20 іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
9 шарт ИБ әдісімен АИТВ-ға антиденелерінің бар-жоғына зерттеуде оң нәтиже жағдайында;

действие 8 - проведение дополнительного исследования сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 4 - при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 9 - медицинская организация ПМСП забирает результаты исследования из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 10 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 5 - при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 11 - проведение комиссионного взятия второй сыворотки крови для исследования, согласно Правилам. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
действие 12 – доставка образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 13 - проведение дополнительного исследования сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 6 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 14 – медицинская организация ПМСП забирает результаты исследований из Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 15 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 7 - при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 16 - доставка сыворотки крови в диагностическую лабораторию РЦ СПИД для переконтроля методом ИФА и ИБ, согласно Правилам. Длительность выполнения - не более 7 (семи) рабочих дней;
действие 17 - исследование методом ИФА и ИБ. Длительность выполнения - 2 (два) рабочих дня;
действие 18 - получение результата из диагностической лаборатории РЦ СПИД. Длительность выполнения – не более 2 (двух) рабочих дней;
условие 8 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 19 – медицинская организация ПМСП забирает результаты исследований из Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 20 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 9 - при положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИБ;

21 іс-қимыл – АИТВ-инфекциясына оң нәтиже жөнінде жазбаша хабарламаны қызметті алушының жеке қолына беру. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Қызметті алушы қызмет берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі – зерттеп-қараудың теріс нәтижесі жағдайында – 3 (үш) жұмыс күні; зерттеп-қараудың оң нәтижесі жағдайында – 20 (жиырма) жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi міндетті тестіге дейінгі кеңес беру және журналға тіркеу болады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi қызметті алушыдан қан алу жүргізу және журналға тіркеу болады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi ИФТ әдісімен зерттеу болады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің бастапқы теріс нәтижесі жағдайында мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 6-шы іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің бастапқы оң нәтижесі жағдайында басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу болады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 7-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 8-ші іс-қимылдың нәтижесi қайталап зерттеу үшін комиссиялық қан алу болады, ол 9-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 9-шы іс-қимылдың нәтижесi басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу болады, ол 10-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 10-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 11-ші іс-қимылдың нәтижесi оң нәтиже қайталанған жағдайда қан сарысуын ЖИТС РО диагностикалық зертханасына жеткізу болады, ол 12-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 12-шы іс-қимылдың нәтижесi ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу болады, ол 13-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 13-шы іс-қимылдың нәтижесi ЖИТС РО диагностикалық зертханасынан нәтижені алу болады, ол 14-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 14-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 15-ші іс-қимылдың нәтижесi соңғы зерттеу нәтижесі оң болған жағдайда қызмет алушының жеке қолына АИТВинфекциясына оң нәтиже туралы жазбаша хабарлама беру болады.

действие 21 – выдача письменного уведомления лично на руки услугополучателю о положительном результате на ВИЧ-инфекцию. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю - при отрицательном результате обследования - 3 (три) рабочих дня; при положительном результате обследования - 20 (двадцать) рабочих дней.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является прием пакета документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом оказания государственной услуги по действию 2, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является обязательное дотестовое консультирование и регистрация в журнале, которые служат основанием для начала выполнения действия 3. Результатом оказания государственной услуги по действию 3, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является осуществление забора крови услугополучателя и регистрация в журнале, что является основанием для начала действия 4. Результатом оказания государственной услуги по действию 4, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является исследование методом ИФА, что является основанием для начала действия 5. Результатом оказания государственной услуги по действию 5, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при первичном отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 6, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при первичном положительном результате исследования является дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя, что является основанием для начала действия 7. Результатом оказания государственной услуги по действию 7, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 8, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является комиссионное взятие крови для повторного исследования, что является основанием для начала действия 9. Результатом оказания государственной услуги по действию 9, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента является дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя, что является основанием для начала действия 10. Результатом оказания государственной услуги по действию 10, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 11, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при повторном получении положительного результата производится доставка сыворотки крови в диагностическую лабораторию РЦ СПИД, что является основанием для начала действия 12. Результатом оказания государственной услуги по действию 12, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента является исследование методом ИФА и ИБ, что является основанием для начала действия 13. Результатом оказания государственной услуги по действию 13, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является получение результата из диагностической лаборатории РЦ СПИД, что является основанием для начала действия 14. Результатом оказания государственной услуги по действию 14, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 15, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при окончательном положительном результате исследования является выдача письменного уведомления лично на руки услугополучателю о положительном результате на ВИЧ-инфекцию.

Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi міндетті тестіге дейінгі кеңес беру және журналға тіркеу болады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi қызметті алушыдан қан алу жүргізу және журналға тіркеу болады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына зерттеу үшін қан үлгілерді жеткізу болады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесi ИФТ әдісімен зерттеу болады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 6-шы іс-қимылдың нәтижесi БМСК-ның медициналық ұйымының ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижесін алуы болады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 7-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің бастапқы теріс нәтижесі жағдайында мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 8-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің бастапқы оң нәтижесі жағдайында басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу болады, ол 9-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 9-шы іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайында БМСК-ның медициналық ұйымының ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижесін алуы болады, ол 10-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 10-шы іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің нәтижесі теріс жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушыға беру болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 11-ші іс-қимылдың нәтижесi қайталап зерттеу үшін комиссиялық қан алу болады, ол 12-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 12-ші іс-қимылдың нәтижесi ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына зерттеу үшін қан үлгілерді жеткізу болады, ол 13-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 13-ші іс-қимылдың нәтижесi басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу болады, ол 14-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 14-шы іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайында БМСК-ның медициналық ұйымының ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижесін алуы болады, ол 15-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 15-шы іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің нәтижесі теріс жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушыға беру болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 16-шы іс-қимылдың нәтижесi оң нәтиже қайталанған жағдайда қан сарысуын ЖИТС РО диагностикалық зертханасына жеткізу болады, ол 17-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 17-ші іс-қимылдың нәтижесi ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу болады, ол 18-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 18-ші іс-қимылдың нәтижесi ЖИТС РО диагностикалық зертханасынан нәтижені алу болады, ол 19-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 19-ші іс-қимылдың нәтижесi БМСК-ның медициналық ұйымының ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижесін алуы болады, ол 20-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 20-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайында мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 21-шы іс-қимылдың нәтижесi соңғы зерттеу нәтижесі оң болған жағдайда қызмет алушының жеке қолына АИТВ-инфекциясына оң нәтиже туралы жазбаша хабарлама беру болады.

Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является прием пакета документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом оказания государственной услуги по действию 2, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является обязательное дотестовое консультирование и регистрация в журнале, которые служат основанием для начала выполнения действия 3. Результатом оказания государственной услуги по действию 3, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является осуществление забора крови услугополучателя и регистрация в журнале, что является основанием для начала действия 4. Результатом оказания государственной услуги по действию 4, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является доставка образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД, что является основанием для начала действия 5. Результатом оказания государственной услуги по действию 5, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является исследование методом ИФА, что является основанием для начала действия 6. Результатом оказания государственной услуги по действию 6, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является получение результата исследования медицинской организацией ПМСП из диагностической лаборатории Центра СПИД, что является основанием для начала действия 7. Результатом оказания государственной услуги по действию 7, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при первичном отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 8, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при первичном положительном результате исследования является дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя, что является основанием для начала действия 9. Результатом оказания государственной услуги по действию 9, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является получение результата исследования медицинской организацией ПМСП из диагностической лаборатории Центра СПИД, что является основанием для начала действия 10. Результатом оказания государственной услуги по действию 10, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 11, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является комиссионное взятие крови для повторного исследования, что является основанием для начала действия 12. Результатом оказания государственной услуги по действию 12, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является доставка образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД, что является основанием для начала действия 13. Результатом оказания государственной услуги по действию 13, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента является дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя, что является основанием для начала действия 14. Результатом оказания государственной услуги по действию 14, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является получение результата исследования медицинской организацией ПМСП из диагностической лаборатории Центра СПИД, что является основанием для начала действия 15. Результатом оказания государственной услуги по действию 15, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 16, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при повторном получении положительного результата производится доставка сыворотки крови в диагностическую лабораторию РЦ СПИД, что является основанием для начала действия 17. Результатом оказания государственной услуги по действию 17, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента является исследование методом ИФА и ИБ, что является основанием для начала действия 18. Результатом оказания государственной услуги по действию 18, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является получение результата из диагностической лаборатории РЦ СПИД, что является основанием для начала действия 19. Результатом оказания государственной услуги по действию 19, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является получение результата исследования медицинской организацией ПМСП из диагностической лаборатории Центра СПИД, что является основанием для начала действия 20. Результатом оказания государственной услуги по действию 20, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 21, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при окончательном положительном результате исследования является выдача письменного уведомления лично на руки услугополучателю о положительном результате на ВИЧ-инфекцию.

3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара
iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
1) тестіге дейінгі/кейінгі кеңес беру кабинетінің маманы – қызмет берушінің психологы;
2) қан алу кабинетінің маманы – қызмет берушінің медбикесі;
3) диагностикалық зертхананың маманы – қызмет берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы;
4) қызмет берушінің эпидемиологиялық бөлімінің маманы;
5) ЖИТС РО-ның диагностикалық зертханасының маманы;
6) қызмет берушінің дәрігер-инфекционисті;
7) қызмет берушінің дәрігер-эпидемиологы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) ЖИТС Орталығына жүгінуі кезінде:
1 іс-қимыл қызмет берушінің психологы қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
1 шарт – АИТВ-инфекциясының бар-жоғына міндетті түрде құпия медициналық зерттеп-қарау қызметін алу кезінде – жеке басын куәландыратын құжат (он алты жасқа толмаған тұлғалар үшін – туу туралы куәлігі);
АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын медициналық зерттеп-қарау қызметін алу кезінде құжаттар талап етілмейді – дербес код беріледі;
2 іс-қимыл қызмет берушінің психологы ПӘК журналына тіркеумен АИТВинфекциясы мәселелері бойынша міндетті тестіге дейінгі кеңес беру жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 іс-қимыл қызмет берушінің медбикесі қан алу журналына тіркеумен АИТВға антиденелердің баржоғына зерттеу үшін қан алуды жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
4 іс-қимыл қызмет берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына ИФТ әдісімен қатал құпия жағдайда АИТВинфекциясын зертхана жағдайында диагностикалау алгоритмі бойынша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
2 шарт - ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің баржоғына зерттеуде бастапқы теріс нәтиже жағдайында;
5 іс-қимыл қызмет берушінің психологы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 шарт – АИТВ-ға антиденелердің баржоғына зерттеуде бастапқы оң нәтиже жағдайында;
6 іс-қимыл – қызмет берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу- жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
4 шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің баржоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист кабинета дотестового/послетестового консультирования – психолог услугодателя;
2) специалист кабинета забора крови – медсестра услугодателя;
3) специалист диагностической лаборатории – врач-лаборант, фельдшер-лаборант услугодателя;
4) специалист эпидемиологического отдела услугодателя;
5) специалист диагностической лаборатории РЦ СПИД;
6) врач-инфекционист услугодателя;
7) врач-эпидемиолог услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) при обращении в Центр СПИД:
действие 1 – психолог услугодателя осуществляет прием пакета документов услугополучателя. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
условие 1 – при получении услуги обязательного конфиденциального медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции – документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста – свидетельство о рождении);
при получении услуги добровольного анонимного медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции документы не требуются – присваивается индивидуальный код;
действие 2 - психолог услугодателя проводит обязательное дотестовое консультирование по вопросам ВИЧ-инфекции, с регистрацией в журнале ПСК. Длительность выполнения - 20 (двадцать) минут;
действие 3 – медсестра услугодателя осуществляет забор крови для исследования на наличие антител к ВИЧ, с регистрацией в журнале забора крови. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
действие 4 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант услугодателя проводит исследование на антитела к ВИЧ методом ИФА в условиях строгой конфиденциальности по алгоритму лабораторной диагностики ВИЧ-инфекции. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 2 - при первичном отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 5 - психолог услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения - 20 (двадцать) минут;
условие 3 - при первичном положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 6 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант услугодателя проводит дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 4 - при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;

7 іс-қимыл – қызмет берушінің психологы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
5 шарт ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
8 іс-қимыл қызмет берушінің медбикесі Қағидаға сәйкес екінші қан сарысуын зерттеу үшін комиссиялық қан алады. Орындалу ұзақтығы 15 (он бес) минут;
9 іс-қимыл – қызмет берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
6 шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің баржоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
10 іс-қимыл – қызмет берушінің психологы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
7 шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
11 іс-қимыл – қызмет берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы Қағидаға сәйкес қан сарысуын ИФТ және ИБ әдісімен қайталап бақылау үшін ЖИТС РО диагностикалық зертханасына жеткізеді. Орындалу ұзақтығы – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды;
12 іс-қимыл – ЖИТС РО-ның диагностикалық зертханасының маманы ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні;
13 іс-қимыл – қызмет берушінің эпидемиологиялық бөлімінің маманы ЖИТС РО диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижесін алады. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды;
8 шарт – АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
14 іс-қимыл қызмет берушінің психологы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
9 шарт ИБ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде оң нәтиже жағдайында;
15 іс-қимыл – қызмет берушінің дәрігер-эпидемиологы, дәрігер-инфекционисті АИТВ-инфекциясына оң нәтиже туралы жазбаша хабарламаны қызмет алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) БМСК-ның медициналық ұйымына жүгінуі кезінде:
1 іс-қимыл қызмет берушінің маманы қызмет алушының құжаттар топтамасын қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
1 шарт – АИТВ-инфекциясының бар-жоғына міндетті түрде құпия медициналық зерттеп-қарау қызметін алу кезінде – жеке басын куәландыратын құжат (он алты жасқа толмаған тұлғалар үшін – туу туралы куәлігі);
АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын медициналық зерттеп-қарау қызметін алу кезінде құжаттар талап етілмейді – дербес код беріледі;

действие 7 - психолог услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 5 - при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 8 – медсестра услугодателя проводит комиссионное взятие второй сыворотки крови для исследования, согласно Правилам. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
действие 9 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант услугодателя проводит дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 6 - при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 10 - психолог услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 7 - при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 11 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант услугодателя производит доставку сыворотки крови в диагностическую лабораторию РЦ СПИД для переконтроля методом ИФА и ИБ, согласно Правилам. Длительность выполнения - не более 7 (семи) рабочих дней;
действие 12 - специалист диагностической лаборатории РЦ СПИД проводит исследование методом ИФА и ИБ. Длительность выполнения – 2 (два) рабочих дня;
действие 13 – специалист эпидемиологического отдела услугодателя получает результаты исследований из диагностической лаборатории РЦ СПИД. Длительность выполнения – не более 2 (двух) рабочих дней;
условие 8 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 14 – психолог услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 9 - при положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИБ;
действие 15 – врач-эпидемиолог, врач-инфекционист услугодателя выдает письменное уведомление лично на руки услугополучателю о положительном результате на ВИЧ-инфекцию. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) при обращении в медицинскую организацию ПМСП:
действие 1 - специалист услугодателя осуществляет прием пакета документов услугополучателя. Длительность выполнения - 5 (пять) минут;
условие 1 - при получении услуги обязательного конфиденциального медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции – документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста – свидетельство о рождении);
при получении услуги добровольного анонимного медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции документы не требуются – присваивается индивидуальный код;

2 іс-қимыл қызмет берушінің маманы ПӘК журналына тіркеумен АИТВинфекциясы мәселелері бойынша міндетті тестіге дейінгі кеңес беру жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3 іс-қимыл қызмет берушінің медбикесі қан алу журналына тіркеумен АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеу үшін қан алуды жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
4 іс-қимыл – қызмет берушінің медбикесі зерттеу үшін қан үлгілерді ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына жеткізеді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5 іс-қимыл қызмет берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына ИФТ әдісімен қатал құпия жағдайда АИТВ-инфекциясын зертхана жағдайында диагностикалау алгоритмі бойынша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
2 шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде бастапқы теріс нәтиже жағдайында;
6 іс-қимыл – қызмет берушінің медбикесі ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7 іс-қимыл қызмет берушінің маманы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 шарт – АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде бастапқы оң нәтиже жағдайында;
8 іс-қимыл – ЖИТС Орталығы диагностикалық зертханасының дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
4 шарт ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
9 іс-қимыл – қызмет берушінің медбикесі ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
10 іс-қимыл – қызмет берушінің маманы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
5 шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
11 іс-қимыл қызмет берушінің медбикесі Қағидаға сәйкес екінші қан сарысуын зерттеу үшін комиссиялық қан алады. Орындалу ұзақтығы 15 (он бес) минут;
12 іс-қимыл – қызмет берушінің медбикесі зерттеу үшін қан үлгілерді ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына жеткізеді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;

действие 2 – специалист услугодателя проводит обязательное дотестовое консультирование по вопросам ВИЧ-инфекции, с регистрацией в журнале ПСК. Длительность выполнения - 20 (двадцать) минут;
действие 3 – медсестра услугодателя осуществляет забор крови для исследования на наличие антител к ВИЧ, с регистрацией в журнале забора крови. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 4 – медсестра услугодателя осуществляет доставку образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 5 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант диагностической лаборатории Центра СПИД проводит исследование на антитела к ВИЧ методом ИФА в условиях строгой конфиденциальности по алгоритму лабораторной диагностики ВИЧ-инфекции. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 2 - при первичном отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 6 – медсестра услугодателя забирает результаты исследований из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 7 – специалист услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 3 - при первичном положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 8 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант диагностической лаборатории Центра СПИД проводит дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 4 - при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 9 - медсестра услугодателя забирает результаты исследований из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 10 – специалист услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцати) минут;
условие 5 - при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 11 – медсестра услугодателя проводит комиссионное взятие второй сыворотки крови для исследования, согласно Правилам. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
действие 12 – медсестра услугодателя осуществляет доставку образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;

13 іс-қимыл ЖИТС Орталығы диагностикалық зертханасының дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
6 шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
14 іс-қимыл – қызмет берушінің медбикесі ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
15 іс-қимыл қызмет берушінің маманы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
7 шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
16 іс-қимыл – ЖИТС Орталығы диагностикалық зертханасының дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы Қағидаға сәйкес қан сарысуын ИФТ және ИБ әдісімен қайталап бақылау үшін ЖИТС РО диагностикалық зертханасына жеткізеді. Орындалу ұзақтығы – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды;
17 іс-қимыл – ЖИТС РО-ның диагностикалық зертханасының маманы ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні;
18 іс-қимыл қызмет берушінің эпидемиологиялық бөлімінің маманы ЖИТС РО диагностикалық зертханасынан нәтижені алады. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды;
8 шарт – АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
19 іс-қимыл – БМСК-ның медициналық ұйымының медбикесі ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
20 іс-қимыл – қызмет берушінің маманы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
9 шарт – ИБ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің бар-жоғына зерттеуде оң нәтиже жағдайында;
21 іс-қимыл – ЖИТС Орталығының дәрігер-эпидемиологы, дәрігер-инфекционисі АИТВ-инфекциясына оң нәтиже туралы жазбаша хабарламаны қызмет алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
9. Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1, 2 қосымшаларға сәйкес, әрбiр iс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке 3 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"АИТВ-инфекциясының бар-
жоғына ерікті түрде жасырын
және міндетті түрде құпия
медициналық зерттеліп-қаралу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
"АИТВ-инфекциясының бар-
жоғына ерікті түрде жасырын
және міндетті түрде құпия
медициналық зерттеліп-қаралу"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2 қосымша
"АИТВ-инфекциясының бар-
жоғына ерікті түрде жасырын
және міндетті түрде құпия
медициналық зерттеліп-қаралу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
"22" желтоқсандағы № 342
қаулысымен бекітілген
"Туберкулез диспансерінен анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

действие 13 - врач-лаборант, фельдшер-лаборант диагностической лаборатории Центра СПИД проводит дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 6 - при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 14 - медсестра услугодателя забирает результаты исследований из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 15 – специалист услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцати) минут;
условие 7 - при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 16 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант диагностической лаборатории Центра СПИД производит доставку сыворотки крови в диагностическую лабораторию РЦ СПИД для переконтроля методом ИФА и ИБ, согласно Правилам. Длительность выполнения - не более 7 (семи) рабочих дней;
действие 17 - специалист диагностической лаборатории РЦ СПИД проводит исследование методом ИФА и ИБ. Длительность выполнения – 2 (два) рабочих дня;
действие 18 – специалист эпидемиологического отдела Центра СПИД получает результат из диагностической лаборатории РЦ СПИД. Длительность выполнения – не более 2 (двух) рабочих дней;
условие 8 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 19 – медсестра медицинской организации ПМСП забирает результаты исследований из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 20 – специалист услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 9 - при положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИБ;
действие 21 – врач-эпидемиолог, врач-инфекционист Центра СПИД выдает письменное уведомление лично на руки услугополучателю о положительном результате на ВИЧ-инфекцию. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня.
9. Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры) согласно приложениям 1, 2 к настоящему Регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Добровольное
анонимное и обязательное
конфиденциальное медицинское
обследование на наличие ВИЧ
инфекции"
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Добровольное
анонимное и обязательное
конфиденциальное медицинское
следование на наличие ВИЧ
инфекции"
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Добровольное
анонимное и обязательное
конфиденциальное медицинское
обследование на наличие ВИЧ
инфекции"
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "19" декабря 2014 года
№ 342
Регламент государственной услуги "Выдача справки с туберкулезного диспансера"

1. Жалпы ережелер
1. "Туберкулез диспансерінен анықтама беру" мемлекеттік қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі медициналық ұйымдар (аймақтық туберкулезге қарсы диспансерлер, ауруханалар, туберкулезге қарсы кабинеттер) (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "Туберкулез диспансерінен анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша фтизиатр-дәрігердің қолы қойылған және жеке дәрігерлік мөрімен, сондай-ақ қызмет берушінің мөрімен куәландырылған, стандарттың 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету тіркеу журналына тіркелген, туберкулезге қарсы диспансерден қағаз түрінде берілген анықтама.
Туберкулез диспансерінен анықтама "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" деректер базасында тексеруден кейін беріледі.
Анықтаманың жарамдылық мерзімі – 10 (он) күн.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттар тізбесі болған жағдайда, қызмет алушының қызмет берушіге жүгінуі негіз болады.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 іс-қимыл – қызмет алушының құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – қызмет алушының "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" деректер базасында бар-жоғын тексеру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
3 іс-қимыл – мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналына жазба енгізу. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
4 іс-қимыл – туберкулезге қарсы диспансерден анықтама беру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут.
Қызметті алушының қызмет берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 60 (алпыс) минуттан аспайды.
6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi қызметті алушының құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" деректер базасында тексеру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік қызмет көрсету журналына жазба енгізу болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi туберкулезге қарсы диспансерден анықтама беру болып табылады.

1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача справки с туберкулезного диспансера" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации (территориальные противотуберкулезные диспансеры, больницы, противотуберкулезные кабинеты) (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с туберкулезного диспансера в бумажном виде по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача справки с туберкулезного диспансера", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее – стандарт), подписанная врачом-фтизиатром, заверенная личной врачебной печатью и печатью услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги, согласно приложению 2 к стандарту.
Справка с туберкулезного диспансера выдается после проверки в базе данных "Национальный регистр больных туберкулезом".
Срок действия справки – 10 (десять) дней.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю, при наличии перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – проверка на наличие услугополучателя в базе данных "Национальный регистр больных туберкулезом". Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 3 – запись в журнале регистрации оказания государственных услуг. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 4 – выдача справки с туберкулезного диспансера. Длительность выполнения – 10 (десять) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю – не более 60 (шестьдесят) минут.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является проверка в базе данных "Национальный регистр больных туберкулезом", что служит основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является запись в журнале регистрации оказания государственной услуги, что является основанием для начала действия 4. Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача справки с туберкулезного диспансера.

3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара
iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
1) қызмет берушінің медициналық тіркеушісі;
2) қызмет берушінің учаскелік фтизиатр-дәрігері.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 іс-қимыл – қызмет берушінің медициналық тіркеушісі стандарттың 9 тармағына сәйкес қызметті алушыдан құжаттар қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – қызмет берушінің учаскелік фтизиатр-дәрігері қызмет алушының "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" деректер базасында бар-жоғын тексеру жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
3 іс-қимыл – қызмет берушінің учаскелік фтизиатр-дәрігері мемлекеттік қызмет көрсету журналына жазба енгізеді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
4 іс-қимыл – қызмет берушінің учаскелік фтизиатр-дәрігері туберкулезге қарсы диспансерден қызмет алушыға анықтаманы береді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут.
9. Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға сәйкес, әрбiр iс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Туберкулез диспансерінен
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
"Туберкулез диспансерінен
анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
"22" желтоқсандағы
№ 342 қаулысымен бекітілген
"Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі штаттық кестеде психиатр-дәрігер қарастырылған медициналық ұйымдар (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша анықтаманы берген психиатр-дәрігер мен медициналық тіркеушінің қолдары қойылған және дәрігер мен қызмет берушінің мөрімен куәландырылған, стандарттың 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналына тіркелген, психоневрологиялық диспансерден қағаз түрінде берілген анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) медицинский регистратор услугодателя;
2) участковый врач-фтизиатр услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – медицинский регистратор услугодателя принимает документы у услугополучателя в соответствии с пунктом 9 стандарта. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – участковый врач-фтизиатр услугодателя производит проверку на наличие услугополучателя в базе данных "Национальный регистр больных туберкулезом". Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 3 – участковый врач-фтизиатр услугодателя производит запись в журнале регистрации оказания государственных услуг. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 4 – участковый врач-фтизиатр услугодателя выдает справку с туберкулезного диспансера услугополучателю. Длительность выполнения – 10 (десять) минут.
9. Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки с
туберкулезного диспансера"
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки с
туберкулезного диспансера"
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "19" декабря 2014 года
№ 342
Регламент государственной услуги "Выдача справки с психоневрологического диспансера"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача справки с психоневрологического диспансера" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, где по штатному расписанию предусмотрен врач-психиатр (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с психоневрологического диспансера по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача справки с психоневрологического диспансера", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее – стандарт) в бумажной форме, подписанная врачом-психиатром и медицинским регистратором, выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги, согласно приложению 2 к стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттар тізбесі болған жағдайда, қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) қызмет берушіге жүгінуі негіз болады.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 іс-қимыл – қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – қызмет алушының науқастарды психиатриялық есепке алу электрондық тіркелімінде бар-жоғын тексеру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
3 іс-қимыл – мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналына жазба енгізу. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
4 іс-қимыл – қызмет алушыға анықтаманы беру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут.
Қызметті алушының қызмет берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 3 (үш) сағат.
6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi науқастарды психиатриялық есепке алу электрондық тіркелімінен тексеру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік қызмет көрсету журналына жазба енгізу болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi қызмет алушыға анықтаманы беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
1) қызмет берушінің медициналық тіркеушісі;
2) қызмет берушінің психиатр-дәрігері.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 іс-қимыл – қызмет берушінің медициналық тіркеушісі стандарттың 9 тармағына сәйкес қызметті алушыдан (немесе сенімхат бойынша оның өкілінен) құжаттар қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – қызмет берушінің медициналық тіркеушісі қызмет алушының науқастарды психиатриялық есепке алу электрондық тіркелімінде бар-жоғын тексереді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
3 іс-қимыл –- қызмет берушінің медициналық тіркеушісі мемлекеттік қызмет көрсету журналына жазба енгізеді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
4 іс-қимыл – қызмет берушінің медициналық тіркеушісі психиатр –дәрігер мен медициналық тіркеушінің қолдары қойылған және дәрігер мен қызмет берушінің мөрімен куәландырылған анықтаманы қызмет алушыға береді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю при наличии перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – проверка на наличие услугополучателя в электронном регистре психиатрического учета больных. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 3 – запись в журнале регистрации оказания государственных услуг. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 4 – выдача справки услугополучателю. Длительность выполнения – 10 (десять) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю – 3 (три) часа.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является проверка в электронном регистре психиатрического учета больных, что служит основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является запись в журнале регистрации оказания государственных услуг, что является основанием для начала действия 4. Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача справки услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) медицинский регистратор услугодателя;
2) врач-психиатр услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – медицинский регистратор услугодателя принимает документы у услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в соответствии с пунктом 9 стандарта. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 - медицинский регистратор услугодателя проверяет наличие услугополучателя в электронном регистре психиатрического учета больных. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 3 – медицинский регистратор услугодателя производит запись в журнале регистрации оказания государственных услуг. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 4 – медицинский регистратор услугодателя выдает справку, подписанную врачом-психиатром и медицинским регистратором, заверенную печатью врача и услугодателя услугополучателю. Длительность выполнения – 10 (десять) минут.

9. Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға сәйкес, әрбiр iс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Психоневрологиялық
диспансерден анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
"Психоневрологиялық
диспансерден анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
"22" желтоқсандағы
№ 342 қаулысымен бекітілген
"Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі штаттық кестеде нарколог-дәрігер қарастырылған медициналық ұйымдар (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша анықтаманы берген нарколог-дәрігер мен медициналық тіркеушінің қолдары қойылған және дәрігер мен қызмет берушінің мөрімен куәландырылған, стандарттың 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналына тіркелген, наркологиялық диспансерден қағаз түрінде берілген анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттар тізбесі болған жағдайда, қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) қызмет берушіге жүгінуі негіз болады.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 іс-қимыл – қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – қызмет алушының диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімінде бар-жоғын тексеру. Орындалу ұзақтығы - 5 (бес) минут;
3 іс-қимыл – мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналына жазба енгізу. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
4 іс-қимыл – қызмет алушыға анықтаманы беру. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут.
Қызметті алушының қызмет берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 3 (үш) сағат.

9. Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки с
психоневрологического
диспансера"
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки с
психоневрологического
диспансера"
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "19" декабря 2014 года
№ 342
Регламент государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, где по штатному расписанию предусмотрен врач-нарколог (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с наркологического диспансера по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее – стандарт) в бумажной форме, подписанная врачом-наркологом и медицинским регистратором, выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги согласно приложению 2 к стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю при наличии перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – проверка на наличие услугополучателя в электронном регистре диспансерных больных. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 3 – запись в журнале регистрации оказания государственных услуг. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 4 – выдача справки услугополучателю. Длительность выполнения – 5 (пять) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю – 3 (три) часа.

6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімінен тексеру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік қызмет көрсету журналына жазба енгізу болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi қызмет алушыға анықтаманы беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
1) қызмет берушінің медициналық тіркеушісі;
2) қызмет берушінің нарколог-дәрігері.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 іс-қимыл – қызмет берушінің медициналық тіркеушісі стандарттың 9 тармағына сәйкес қызметті алушыдан (немесе сенімхат бойынша оның өкілінен) құжаттар қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 іс-қимыл – қызмет берушінің медициналық тіркеушісі қызмет алушының диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімінде бар-жоғын тексереді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
3 іс-қимыл – қызмет берушінің медициналық тіркеушісі мемлекеттік қызмет көрсету журналына жазба енгізеді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
4 іс-қимыл – қызмет берушінің медициналық тіркеушісі нарколог-дәрігер мен медициналық тіркеушінің қолдары қойылған және дәрігер мен қызмет берушінің мөрімен куәландырылған анықтаманы қызмет алушыға береді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут.
9. Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға сәйкес, әрбiр iс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Наркологиялық диспансерден
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
"Наркологиялық диспансерден
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
"22" желтоқсандағы
№ 342 қаулысымен бекiтiлген
"Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является проверка в электронном регистре диспансерных больных, что служит основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является запись в журнале регистрации оказания государственных услуг, что является основанием для начала действия 4. Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача справки услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) медицинский регистратор услугодателя;
2) врач-нарколог услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – медицинский регистратор услугодателя принимает документы у услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в соответствии с пунктом 9 стандарта. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – медицинский регистратор услугодателя проверяет наличие услугополучателя в электронном регистре диспансерных больных. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 3 – медицинский регистратор услугодателя производит запись в журнале регистрации оказания государственных услуг. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 4 – медицинский регистратор услугодателя выдает справку, подписанную врачом - наркологом и медицинским регистратором и заверенную печатью врача и услугодателя услугополучателю. Длительность выполнения – 5 (пять) минут.
9. Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Выдача справки с
наркологического
диспансера"
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки с
наркологического диспансера"
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "19" декабря 2014 года
№ 342
Регламент государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения"

1. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттiк қызметiнің (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдар мен білім беру ұйымдары (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады.
2. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттар.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 мамырдағы № 562 қаулысымен бекітілген "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9 тармағына сәйкес қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарының болуы негіз болады.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 іс-қимыл – қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау және тіркеу. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2 іс-қимыл – құжаттарды қойылатын талаптарға сәйкестігіне қарау, қызмет берушінің құжаттарды беру туралы бұйрығына сәйкес кадрларды даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды ресімдеу және қызмет беруші басшысының орынбасарына келісуге беру. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) жұмыс күні.
3 іс-қимыл – ұсынылған құжаттарды тексеру және келісу. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні;
4 іс-қимыл – кадрларды даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарға қызмет беруші басшысының қол қоюы. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
5 іс-қимыл – қызмет беруші басшысының қолы қойылған кадрларды даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды тіркеу және қызмет алушыға беру. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
Қызметті алушының құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – қорытынды Мемлекеттік аттестаттау комиссиясының (біліктілік комиссиясының) немесе қызмет беруші басшысының шешімі қабылданған күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайды.

1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" (далее – государственная услуга) являются научные организации и организации образования в области здравоохранения (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – документы о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2014 года № 562 (далее – стандарт).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием и регистрация документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 2 – рассмотрение документов на соответствие предъявляемым требованиям, оформление документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров в соответствии с приказом услугодателя о выдаче документов и передача заместителю руководителя услугодателя на согласование. Длительность выполнения – 5 (пять) рабочих дней;
действие 3 – проверка и согласование представленных документов. Длительность выполнения – 2 (два) рабочих дня;
действие 4 – подписание документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров руководителем услугодателя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 5 – регистрация и выдача подписанного руководителем услугодателя документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров услугополучателю. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем – не более 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня принятия решения итоговой Государственной аттестационной комиссии (квалификационной комиссии) или руководителя услугодателя.

6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын тіркеу болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi құжаттарды қарау және қызмет берушінің басшының орынбасарына келісуге беру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi ұсынылған құжаттарды келісу болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi қызмет беруші басшысының құжаттарға қол қоюы болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесi кадрларды даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды қызмет алушыға беру болады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
1) қызмет берушінің басшысы;
2) қызмет беруші басшысының орынбасары;
3) қызмет берушінің қызметкері;
4) орындаушы қызметкер.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 іс-қимыл – қызмет берушінің қызметкері стандарттың 9 тармағына сәйкес қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау және тіркеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2 іс-қимыл – орындаушы қызметкер құжаттарды қойылатын талаптарға сәйкес болуына қарайды, қызмет берушінің құжаттарды беру туралы бұйрығына сәйкес кадрларды даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды ресімдейді және қызмет беруші басшысының орынбасарына келісуге береді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) жұмыс күні;
3 іс-қимыл – қызмет беруші басшысының орынбасары ұсынылған құжаттарды тексереді және келіседі. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні;
4 іс-қимыл – қызмет беруші басшысы кадрларды даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарға қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
5 іс-қимыл – қызмет берушінің қызметкері қызмет беруші басшысының қолы қойылған кадрларды даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды тіркеу және қызмет алушыға беруді жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.

6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является регистрация документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), которая служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является рассмотрение документов и передача заместителю руководителя услугодателя на согласование, что является основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является согласование представленных документов, что является основанием для начала выполнения действия 4. Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является подписание документов руководителем услугодателя, что является основанием для начала выполнения действия 5. Результатом действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) заместитель руководителя услугодателя;
3) сотрудник услугодателя;
4) сотрудник-исполнитель.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – сотрудник услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в соответствии с пунктом 9 стандарта. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 2 – сотрудник-исполнитель осуществляет рассмотрение документов на соответствие предъявляемым требованиям, оформляет документы о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров в соответствии с приказом услугодателя о выдаче документов и передает заместителю руководителя услугодателя на согласование. Длительность выполнения – 5 (пять) рабочих дней;
действие 3 – заместитель руководителя услугодателя проверяет и согласовывает представленные документы. Длительность выполнения – 2 (два) рабочих дня;
действие 4 – руководитель услугодателя подписывает документы о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 5 – сотрудник услугодателя осуществляет регистрацию и выдачу подписанных руководителем услугодателя документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров услугополучателю. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.

9. Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға сәйкес, әрбiр iс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Денсаулық сақтау саласының
кадрларын даярлықтан өткізу,
олардың бiлiктiлiгін арттыру
және қайта даярлау туралы
құжаттарды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1 қосымша
"Денсаулық сақтау саласының
кадрларын даярлықтан өткізу,
олардың бiлiктiлiгін арттыру
және қайта даярлау туралы
құжаттарды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша

9. Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес - процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Выдача документов о
прохождении
подготовки, повышении
квалификации
и переподготовке кадров
отрасли здравоохранения"
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача документов о
прохождении подготовки,
повышении квалификации и
переподготовке кадров отрасли
здравоохранения"