Семей қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/191-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 желтоқсанда № 3601 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы N 47/258-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 23.12.2015 N 47/258-V шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3589 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 419 558,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 582 610,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 399 523,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 605 588,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 831 837,4 мың теңге;
2) шығындар – 18 127 214,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 3 140 367,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 144 747,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 380,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -55 500,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 55 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 2 792 523,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 792 523,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 18.03.2015 № 38/209-V; 09.04.2015 № 39/213-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.07.2015 № 43/234-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.08.2015 № 44/243-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2015 № 45/247-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2015 № 47/269-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланының) жергілікті атқарушы органының резерві 17 231,5 мың теңге сомасында бекітілсін.

О бюджете города Семей на 2015-2017 годы
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 36/191-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 декабря 2014 года № 3601. Утратило силу - решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 47/258-V
Сноска. Утратило силу - решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 23.12.2015 N 47/258-V (вводится в действие с 01.01.2016 ).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3589) маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 419 558,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 582 610,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 399 523,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 605 588,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 831 837,4 тысяч тенге;
2) затраты – 18 127 214,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 140 367,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 3 144 747,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 380,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -55 500,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 55 500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 2 792 523,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 792 523,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 18.03.2015 № 38/209-V; от 09.04.2015 № 39/213-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 16.07.2015 № 43/234-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 21.08.2015 № 44/243-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 27.10.2015 № 45/247-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 22.12.2015 № 47/269-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) – 17 231,5 тысяч тенге.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 27.10.2015 № 45/247-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2015 жылға арналған төлем көздерінен ұсталатын әлеуметтік салық, жеке табыс салығы, төлем көздерінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша табысты бөлу нормативтері Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 4 наурыздағы № 25/311-V "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3724 болып тіркелген) шешіміне сәйкес 87,5 пайыз атқарылуға алынсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 18.03.2015 № 38/209-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Келесі шығындар қала бюджетінде ескерілсін:
1) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек;
2) 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 5-тармағына сәйкес мамандарға әлеуметтік көмек көрсету.
5. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238-бабына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметкерлердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда бюджет жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар бюджет қаражаты есебінен белгіленсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 18.03.2015 № 38/209-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Семей қаласының ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға 2015 жылы келесі әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну қарастырылсын:
1) көтерме жәрдемақы;
2) тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау.
7. 2015 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізімі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылға арналған бюджетте ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Бюджетте ауылдық округтердің, кенттердің бюджеттік бағдарламалары 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес ескерілсін.

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 27.10.2015 № 45/247-V (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Принять к исполнению на 2015 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источников выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в размере 87,5%, согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 4 марта 2015 года № 25/311-V "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3724).
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 18.03.2015 № 38/209-V (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Учесть в бюджете города затраты:
1) на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
2) на оказание социальной помощи специалистам в соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий".
5. В соответствии со статьей 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить специалистам в области образования и культуры, являющимися гражданскими служащими и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 18.03.2015 № 38/209-V (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Предусмотреть предоставление в 2015 году специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты города Семей, следующие меры социальной поддержки:
1) подъемное пособие;
2) социальная поддержка для приобретения или строительства жилья.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру, в процессе исполнения бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
8. Утвердить объем поступлений в бюджете на 2015 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению 5.
9. Учесть в бюджете бюджетные программы сельских округов, поселков, согласно приложениям 6, 7, 8.

10. Семей қаласының 2015 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын:
мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке – 228 115,0 мың теңге;
санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылық жануарлардың құнын өтеуге (50% дейін) – 2 354 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 12 692 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 12 490 мың теңге;
ветеринарлық дәрі-дәрмектерді қолдануға – 16 052,0 мың теңге;
ветеринарлық дәрі-дәрмектерді уақытша сақтауға – 20 мың теңге;
әлеуметтік-маңызды жарнама, ақпараттық баспа материалдар дайындау және әзірлеуге – 30 000 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 25 637,2 мың теңге;
қаланы абаттандыру және көгалдандыруға – 50 000 мың теңге;
үш Е-35 қазанын орнатумен РК-1 кеңейту және қайта қалпына келтіру" объектісінде іске қосу мен жөндеу жұмыстарын жүргізуге және смета әзірлеуге – 17 001,6 мың теңге;
қала жолдарын орташа жөндеуге – 219 000 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге – 19 707,7 мың теңге;
құралдарды және жылу жүйелереін ағымдағы жөндеуге – 45 070,0 мың теңге;
Мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 7 480,0 мың теңге;
көптілділікті дамыту бойынша бағдарламаны жүзеге асыру үшін 5 пен 11-сынып оқушыларына оқулықтар, дәптерлер және мультимедиялық дискілерді сатып алуға – 69 144,7 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 18.03.2015 № 38/209-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.07.2015 № 43/234-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2015 № 45/247-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. Семей қаласының 2015 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, және (немесе) жайластыруға – 284 326,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 0 мың теңге;
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 42 684 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 49 772,0 мың теңге;
абаттандыруды дамытуға – 160 000 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 20 000,0 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 18.03.2015 № 38/209-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.07.2015 № 43/234-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2015 № 45/247-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

10. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2015 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:
на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан – 228 115,0 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных, направляемых на санитарный убой – 2 354 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 12 692 тысяч тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-падагогической консультативной помощи населению – 12 490 тысяч тенге;
на применение ветеринарных препаратов – 16 052,0 тысяч тенге;
на временное хранение ветеринарных препаратов – 20 тысяч тенге;
на разработку и изготовление социально-значимой рекламы, информационных печатных материалов – 30 000 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 25 637,2 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение города - 50 000 тысяч тенге;
на разработку сметы и проведение пусконаладочных работ на объекте "Расширение и реконструкция РК-1 с установкой трех котлов Е-35" - 17 001,6 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц города – 219 000 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 19 707,7 тысяч тенге;";
на текущий ремонт оборудования и тепловых сетей – 45 070,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа – 7 480,0 тысяч тенге;
на приобретение учебников, тетрадей и мультимедийных дисков для учащихся с 5 по 11 классы на реализацию программы по развитию полиязычия – 69 144,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 18.03.2015 № 38/209-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 16.07.2015 № 43/234-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 27.10.2015 № 45/247-V (вводится в действие с 01.01.2015).
11. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2015 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 284 326,0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 42 684 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 49 772,0 тысяч тенге;
на развитие благоустройства – 160 000 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 20 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 18.03.2015 № 38/209-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 16.07.2015 № 43/234-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 27.10.2015 № 45/247-V (вводится в действие с 01.01.2015).

12. Семей қаласының 2015 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын:
арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 9 713 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға – 724 599 мың теңге;
үш деңгейдегі жүйе бойынша біліктілігін арттырған мұғалімдерге еңбекақыны жоғарылатуға – 165 360,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 41 874 мың теңге;
айлық табысы күн көріс деңгейінен төмен отбасыларына келісілген ақшалай көмек енгізуге – 25 473,0 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға - 38 471,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 133 399,6 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 510 867,6 мың теңге;
профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) – 149,0 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшілерін ұстауға – 10 234 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штаттық санын ұстауға – 8 559 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 18.03.2015 № 38/209-V; 09.04.2015 № 39/213-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2015 № 45/247-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2015 № 47/269-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. Семей қаласының 2015 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 640 567 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйені дамытуға – 2 100 000 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 09.04.2015 № 39/213-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
13-1. Семей қаласының 2015 жылға арналған бюджетінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер қарастырылсын:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға – 79 607 мың теңге;

12. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2015 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на предоставление специальных социальных услуг – 9 713 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 724 599 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 165 360,0 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования – 41 874 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи семьям, имеющим доходы ниже величины прожиточного минимума – 25 473,0 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов – 38 471,0;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 133 399,6,0 тысяч тенге;
на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний) – 149,0 тысяч тенге;
на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний) – 242 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 10 234,0 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния – 8 559,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 18.03.2015 № 38/209-V; от 09.04.2015 № 39/213-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 27.10.2015 № 45/247-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 22.12.2015 № 47/269-V (вводится в действие с 01.01.2015).
13. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2015 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 640 567 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 2 100 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 09.04.2015 № 39/213-V (вводится в действие с 01.01.2015).
13-1. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2015 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 79 607 тысяч тенге;

инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 31 418 мың теңге.
Ескерту. Шешім 13-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 09.04.2015 № 39/213-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің кірістер құрамында республикалық бюджеттен 13 346,1 мың теңге сомасында кредит қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 13 346,1 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 27.10.2015 № 45/247-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
14-1. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің кірістер құрамында Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорынан нысаналы трансферттер есебінен 3 179 952,0 мың теңге сомасында кредит қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
жылумен-, сумен қамтамасыз ету және су қайтарғыш жүйелерін салу және қайта құруға – 3 129 952,0 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау – 50 000,0 мың теңге.
Ескерту. 14-1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 22.12.2015 № 47/269-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
14-2. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің кірістер құрамында облыстық бюджеттен 47 065 мың теңге сомасында кредит қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
тұрғын үйді жобалау және (немесе) салуға – 47 065 мың теңге.

на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 31 418 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 09.04.2015 № 39/213-V (вводится в действие с 01.01.2015).
14. Учесть, что в составе поступлений местного бюджета на 2015 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета в сумме 13 346,1 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 13 346,1 тысяч тенге .
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 27.10.2015 № 45/247-V (вводится в действие с 01.01.2015).
14. Учесть, что в составе поступлений местного бюджета на 2015 год предусмотрены кредиты за счет целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 3 179 952,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 3 129 952,0 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья – 50 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14-1 – в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 22.12.2015 № 47/269-V (вводится в действие с 01.01.2015).
14-2. Учесть, что в составе поступлений местного бюджета на 2015 год предусмотрены кредиты из областного бюджета в сумме 47 065 тысяч тенге, в том числе:
на проектирование и (или) строительство жилья – 47 065 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 14-2 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 16.07.2015 № 43/234-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына қаржыландыруды сынақтан өткізуге жергілікті атқарушы органдардың міндеттері мен қызметтерін беруіне байланысты 16 489 мың теңге көлемінде аудан (қала) бюджетінің трансферттер түсімдерінің сомаларын бөлу қарастырылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 14-2 в соответствии с решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 16.07.2015 № 43/234-V (вводится в действие с 01.01.2015).
15. Предусмотреть распределение сумм поступлений трансфертов из районных (городских) бюджетов в связи с передачей функций и полномочий местных исполнительных органов на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования – 16 489 тысяч тенге.

Ескерту. 6 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 27.10.2015 № 45/247-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Ауылдық округтің, кенттің атауы
Барлығы
Соның ішінде бағдарламалар бойынша
001 " Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты "
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру"
022 " Мемлекеттік органның күрделі шығыстары"
1
Абыралы

Сноска. Приложение 6 – в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 27.10.2015 № 45/247-V (вводится в действие с 01.01.2015).
тысяч тенге
Наименование сельского округа, поселка
Всего
В том числе по программам
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктах"
014 "Организация водоснабжения населенных пунктов"
022 "Капитальные расходы государственного органа"
1
Абралинский