2015-2017 жылдарға арналған Бородулиха ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 28-2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 12 қаңтарда № 3616 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 38-2-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 23.12.2015 № 38-2-V шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3589 нөмірімен тіркелген) Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3350757,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 715532 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6047 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 58705 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2570473,7 мың теңге;
2) шығындар – 3347457,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 38438 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 50541 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12103 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -44273,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 44273,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 16.03.2015 № 30-2-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.04.2015 № 32-2-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.08.2015 № 34-2-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.10.2015 № 36-2-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2015 № 38-6-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетіне 2015 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 4 наурыздағы № 25/311-V шешімімен белгіленген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3724 нөмірімен тіркелген) 78,7 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.

О бюджете Бородулихинского района на 2015-2017 годы
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года № 28-2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 12 января 2015 года № 3616. Утратило силу - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 38-2-V
Сноска. Утратило силу - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2015 № 38-2-V (вводится в действие с 01.0.1.2016).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3589) Бородулихинский районный маслихат Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3350757,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 715532 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6047 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 58705 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2570473,7 тысяч тенге;
2) затраты – 3347457,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38438 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 50541 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 12103 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -44273,5 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 44273,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.03.2015 № 30-2-V; от 09.04.2015 № 32-2-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 25.08.2015 № 34-2-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 19.10.2015 № 36-2-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 22.12.2015 38-6-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Принять к исполнению на 2015 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 78,7 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 4 марта 2015 года № 25/311-V "О внесении изменений в решение от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3724).

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 16.03.2015 № 30-2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2015 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 2028282 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 15 мамырдағы № 251 Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3 тармақтарына сәйкес ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы азаматтық қызметшілеріне, егер Қазақстан Республикасының заңдарына өзгеше белгіленбесе,бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.
5. 2015 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 7465,4 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 19.10.2015 № 36-2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 4 қосымшаға сәйкес 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі ескерілсін.
7. 2015 жылға аудандық бюджетте Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 19346,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 19.10.2015 № 36-2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудандық бюджетте табыстары ең төменгі күнкөріс деңгейінен өмен мөлшердегі отбасыларына ақшалай көмек көрсету енгізуге 27949,0 мың теңге мөлшерінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 19.10.2015 № 36-2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 239352,1 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 22.12.2015 № 38-6-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.03.2015 № 30-2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Учесть объем бюджетной субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района на 2015 год в сумме 2028282 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года № 251 установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 7465,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.10.2015 № 36-2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Учесть перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
7. Учесть в районном бюджете на 2015 год трансферты из республиканского бюджета на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 19346,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.10.2015 № 36-2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на внедрение обусловленной денежной помощи семьям, имеющим доходы ниже величины прожиточного минимума в размере 27949,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.10.2015 № 36-2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 239352,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.12.2015 38-6-V (вводится в действие с 01.01.2015).

10. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 75891 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 19.10.2015 № 36-2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Аудандық бюджетте Бородулиха ауылындағы Ф. Середин көшесі бойында орналасқан 59 пәтерлі тұрғын үйді қайта жөндеуге, дамытуға облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 165193,6 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарын жобалау, жайластыру, дамыту және (немесе) сатып алуға – 39355 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 16.03.2015 № 30-2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2015 жылға аудандық бюджеттің түсімдер құрамында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 49441,0 мың теңге көлемінде республикалық бюджеттен несиелер ескерілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 19.10.2015 № 36-2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2 қосымшаға сәйкес 2015 жылға арналған "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты" 123 бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша шығындар көлемі жалпы сомасы 285502,6 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 22.12.2015 № 38-6-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

10. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 75891 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.10.2015 № 36-2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
11. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на развитие из областного бюджета, на реконструкцию 59-ти квартирного жилого дома по улице Ф. Середина в селе Бородулиха в следующих размерах:
165193,6 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
39355 тысяч тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.03.2015 № 30-2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
12. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2015 год кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов 49441,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.10.2015 № 36-2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
13. Утвердить по администраторам бюджетных программ 123 "Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа" на 2015 год объем расходов в общей сумме 285502,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.12.2015 38-6-V (вводится в действие с 01.01.2015).

14. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Быков
Аудандық мәслихатының хатшысы У. Майжанов
Бородулиха аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
24 желтоқсандағы № 28-2-V
шешіміне № 1 қосымша
2015 жылға арналған Бородулиха ауданының бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 22.12.2015 № 38-6-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сома
(мың
теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кiрiстер атауы
I.КІРІСТЕР

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии С. Быков
Секретарь районного маслихата У. Майжанов
Приложение № 1
решение Бородулихинского
районного маслихата от
24 декабря 2014 года № 28-2-V
Бородулихинский районный бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.12.2015 38-6-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1.ДОХОДЫ

003
Жалпы білім беру
5
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Бородулиха аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
24 желтоқсандағы № 28-2-V
шешiмiне № 5 қосымша
2015 жылға арналған ауылдық (кенттік) округтердегі аппараттардың бөлінісіндегі "Қала, аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" 123.001 код бағдарламасы бойынша шығындар
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 22.12.2015 № 38-6-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауылдық (кенттік) округтердегі
аппараттардың атауы
сомасы
(мың теңге)
БАРЛЫҒЫ:

003
Общеобразовательное обучение
5
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение № 5
к решению Бородулихинского
районного маслихата от
24 декабря 2014 года № 28-2-V
Затраты по коду программы 123.001. "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа" в разрезе аппаратов сельских (поселковых) округов на 2015 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.12.2015 38-6-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование аппаратов
сельских (поселковых) округов
Сумма
(тысяч тенге)
ВСЕГО:

2015 жылға арналған ауылдық (кенттік) округтердегі аппараттардың бөлінісіндегі "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" 123.008. код бағдарламасы бойынша шығындар
Ескерту. 7 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 19.10.03.2015 № 36-2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауылдық (кенттік) округтердегі
аппараттардың атауы
сомасы
(мың теңге)
БАРЛЫҒЫ:
30974
1
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппараты ММ

Затраты по коду программы 123.008. "Освещение улиц населенных пунктов" в разрезе аппаратов сельских (поселковых) округов на 2015 год
Сноска. Приложение 7 - в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области 19.10.2015 № 36-2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование аппаратов
сельских (поселковых) округов
Сумма (тысяч тенге)
ВСЕГО:
30974
1
ГУ Аппарат акима Андреевского сельского округа

2015 жылға арналған ауылдық (кенттік) округтердегі аппараттарының "Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде,ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" 123.013 код бағдарламасы бойынша шығындар
Ескерту. 11 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 19.10.03.2015 № 36-2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауылдық (кенттік) округтердегі
аппараттардың атауы
сомасы
(мың теңге)
БАРЛЫҒЫ:

Затраты по коду программы 123.013. "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, (селах, сельских округах" в разрезе аппаратов сельских (поселковых) округов на 2015 год
Сноска. Приложение 11 - в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области 19.10.2015 № 36-2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование аппаратов
сельских (поселковых) округов
Сумма (тысяч тенге)
ВСЕГО:

3771
Бородулиха аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
24 желтоқсандағы № 28-2-V
шешiмiне № 12 қосымша
2015 жылға арналған ауылдық (кенттік) округтердегі аппараттардың бөлінісіндегі "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" 123.022. код бағдарламасы бойынша шығындар
Ескерту. 12 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 19.10.03.2015 № 36-2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауылдық (кенттік) округтердегі
аппараттардың атауы
сомасы
(мың теңге)
БАРЛЫҒЫ:

3771
Приложение № 12
к решению Бородулихинского
районного маслихата от
24 декабря 2014 года № 28-2-V
Затраты по коду программы 123.022. "Капитальные расходы государственного органа" в разрезе аппаратов сельских (поселковых) округов на 2015 год
Сноска. Приложение 12 - в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области 19.10.2015 № 36-2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование аппаратов сельских (поселковых) округов
Сумма (тысяч тенге)
ВСЕГО: