"Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" № 1-ТӨ нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 16 қарашадағы № 109 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 158 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 22 қаңтарда № 10118 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 18 желтоқсандағы № 147 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 18.12.2015 № 147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алуды жетілдіру мақсатында, «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы 7-бабының 2-тармағын және «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы» № 1-ТӨ нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 16 қарашадағы № 109 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7315 санымен тіркелген, «Заң газетінің» 2011 жылғы желтоқсандағы № 183 (2173) санында жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесінде:
2-тармағында:
он бірінші бөліктен кейін мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Өтініштің қаралуын тоқтату туралы өтінішхаты бар өтініш келіп түскен жағдайда, ол тіркелгеннен кейін өтінішті есепке алу карточкасының «Тоқтату туралы өтінішхат келіп түсті» 19.1 деректемесінде тиісті белгі қою арқылы қараусыз негізгі өтінішке қоса тіркеледі (Заңның 14-бабының 7) тармақшасы).
он екінші бөлік келесі редакцияда жазылсын:
«Осы Ережеге сәйкес есепке алуға жатпайды:
1) бір мемлекеттік органнан екіншісіне келіп түскен қызметтік құжаттар;
2) жоғары тұрған органның тапсырмалары мен нұсқаулары;
3) шағымдардың көшірмелері;
4) өтініштің қаралуын тоқтату туралы өтінішхаты;
5) егер субъектілердің немесе лауазымды тұлғалардың заңсыз шешімдеріне берілген шағыммен байланысты болмаса, жұмысқа қабылдау бойынша; өтініш берушілердің құқықтары мен бостандықтарының бұзылуы туралы сөз қозғалған өтініштерден, заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілердің бұзылуы туралы хабарламалардан басқа, өздері қызмет атқаратын субъектілерге берген қызметкерлерден немесе бағынышты субъектілер қызметкерлерінен келіп түскен; «Мемлекеттік қызмет көрсетулер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңы 4-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген өтініштерді қоспағанда, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша келіп түскен өтініштер.»;
4-тармақта:
үшінші бөлік мынадай редакцияда берілсін:

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2011 года № 109 "Об утверждении Правил учета обращений физических и юридических лиц, отчета формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений физических и юридических лиц" и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 декабря 2014 года № 158. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 января 2015 года № 10118. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 18 декабря 2015 года № 147
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 18.12.2015 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования учета обращений физических и юридических лиц, руководствуясь пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» и подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2011 года № 109 «Об утверждении Правил учета обращений физических и юридических лиц, отчета формы № 1-ОЛ «О рассмотрении обращений физических и юридических лиц» и Инструкции по его составлению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7315, опубликованный в «Юридической газете» от 13 декабря 2011 года № 183 (2173)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах учета обращений физических и юридических лиц:
в пункте 2:
после части одиннадцатой дополнить частью следующего содержания:
«При обращении с ходатайством о прекращении рассмотрения обращения, оно после регистрации приобщается к основному с соответствующей отметкой в реквизите 19.1. «Поступило ходатайство о прекращении» карточки учета обращения (подпункт 7) статьи 14 Закона).»;
часть двенадцатую изложить в следующей редакции:
«Не подлежат учету в соответствии с настоящими Правилами:
1) служебные документы, поступившие из одного государственного органа в другой;
2) поручения и указания вышестоящего органа;
3) дубликаты обращений;
4) ходатайства о прекращении рассмотрения обращения;
5) обращения, поступившие: по приему на работу, если это не связано с жалобой на неправомерные решения субъектов или должностных лиц; от сотрудников в субъекты, в которых они работают или поступившие от сотрудников подчиненных субъектов, кроме обращений, в которых идет речь о нарушении прав и свобод заявителей, сообщений о нарушении законов и иных нормативных правовых актов; по вопросам оказания государственных услуг, за исключением обращений, предусмотренных подпунктом 3) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».»;
в пункте 4:
часть третью изложить в следующей редакции:

«Мысалы, Астана қаласы Алматы ауданы бойынша әкімдіктің білім бөліміне келіп түскен өтініштің бірегей нөмірі мынадай түрде жазылады: 157111000142200015. Бұл жағдайда 15 – өтініштің тіркелген жылы, 71 – Астана қаласының коды, 11 – Астана қаласы Алматы ауданының коды, 00 – ауылдық аймақ коды, 01422 – орган коды, 00015 – талонның реттік нөмірі.»;
төртінші бөліктен кейін мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Өтінішті «Қазпошта» акционерлік қоғамы арқылы тапсырыс хатпен алған кезде өтініштерді есепке алу карточкасының «Бірегей нөмір» 7-деректемесінде субъект пошта байланысы бөлімінде берілген 13-таңбалы штрихті пошта идентификаторын (бұдан әрі – ШПИ) енгізеді және оған «55555» символдарын қосады.
Мысалы, мемлекеттік органға Астана почтамтының Шұғыл операциялық учаскесі (ШОУ) арқылы келіп түскен өтініштің бірегей нөмірі мынадай түрде жазылады: RB012218257KZ55555. Бұл жағдайда алғашқы 13 символ – ШОУ коды және қосымша «55555».»;
5-тармақтың төртінші бөлігінен кейін мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Өтінішті бірнеше мемлекеттік органдар қарастырған кезде, жауапты тікелей өтініш берушіге беретін мемлекеттік органмен өтінішті есепке алу карточкасы қойылады. Сонымен қатар мемлекеттік орган (жинақтаушы) өтінішті «Азаматтардың өтініштері» автоматтандырылған базасында тіркейді, қалған бірлесіп орындаушы мемлекеттік органдар өтініштерді «Қызметтік корреспонденция» автоматтандырылған базасында тіркейді.
Сондай-ақ бірлесіп орындаушылар ақпаратты бірінші орындаушыға он бес күнтізбелік күн ішінде ұсынады (Заңның 9-бабының 2-тармағы).
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Мемлекеттік органдар және жергілікті мемлекеттік басқару органдары, лауазымды тұлғалар жеке және заңды тұлғалардың өтініштері туралы, сондай-ақ бұрын тіркеліп, шешім қабылданған өтініштер бойынша есепке алу мәліметтерін Комитетке және оның аумақтық органдарына субъектінің ведомстволық ақпараттық жүйелерінен мәліметтерді шығару жолымен күн сайын электрондық форматта ұсынады.
Есептік кезеңде тіркелген өтініштер жоқ болған жағдайда, субъект Комитетке немесе оның аумақтық органдарына тиісті хат жолдайды.»;
12-тармақта:
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«7-деректемеде: осы Ереженің 4-тармағының 2 және 5-бөліктерінің талаптарына сәйкес толтырылатын бірегей нөмір талонда көрсетілген нөмірге сәйкес келуі тиіс (талон нөмірі болмаған жағдайда толтырылуы міндетті емес);»;
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«18-деректемеде: өтініш жіберген субъектінің, лауазымды тұлғаның атауы. Деректеме тек жеке немесе заңды тұлғаның өтініші өзге мемлекеттік органнан немесе құзіреті не аумақтылығы бойынша басқа да органнан қайта жолданған жағдайда ғана толтырылады (өтінішті жолдаған субъектінің коды мемлекеттік органдардың анықтамалығынан көрсетіледі немесе болмаған жағдайда қолдан теріледі) (толтырылуы міндетті емес);»;
он тоғызыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:

«Например, уникальный номер обращения, поступившего в отдел образования акимата по Алматинскому району города Астаны, выглядит следующим образом: 157111000142200015. В данном случае 15 – год регистрации обращения, 71 – код города Астаны, 11 – код Алматинского района города Астаны, 00 – код сельского округа, 01422 – код органа, 00015 – порядковый номер талона.»;
после части четвертой дополнить частями следующего содержания:
«При получении обращения заказным письмом через Акционерное общество «Казпочта» в реквизите 7 «Уникальный номер» карточки учета обращения субъект вносит 13-значный штриховой почтовый идентификатор (далее - ШПИ), присвоенный в отделении почтовой связи, и добавляет к нему символы «55555».
Например, уникальный номер обращения, поступившего в государственный орган через Центральный операционный участок (ЦОУ) Астанинского почтамта, выглядит следующим образом: RB012218257KZ55555. В данном случае первые 13 символов – это код ШПИ и дополнительно «55555».»;
после части четвертой пункта 5 дополнить частями следующего содержания:
«При рассмотрении обращения несколькими государственными органами, карточка учета обращения выставляется тем государственным органом, который непосредственно дает ответ заявителю. При этом государственный орган (сводящий) регистрирует обращение в автоматизированной базе «Обращение граждан», остальные государственные органы-соисполнители регистрируют обращение в автоматизированной базе «Служебная корреспонденция».
При этом соисполнителями информация представляется первому исполнителю в течение пятнадцати календарных дней (пункт 2 статьи 9 Закона).»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Государственные органы и органы местного государственного управления, должностные лица предоставляют в Комитет и его территориальные органы, учетные сведения об обращениях физических и юридических лиц, а также по зарегистрированным ранее обращениям, по которым принимались решения, ежедневно в электронном формате путем выгрузки сведений из ведомственных информационных систем субъекта.
В случае отсутствия зарегистрированных обращений в отчетном периоде, субъектом направляется соответствующее письмо в Комитет или его территориальные органы.»;
в пункте 12:
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
«в реквизите 7: уникальный номер, который заполняется в соответствии с требованиями частей 2 и 5 пункта 4 настоящих Правил и должен соответствовать номеру, указанному на талоне (не обязательный для заполнения при отсутствии номера талона);»;
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
«в реквизите 18: наименование субъекта, должностного лица, от которого поступило обращение. Реквизит заполняется только в том случае, если обращение физического или юридического лица перенаправлено из другого государственного органа или иного органа по компетенции либо территориальности (код субъекта, откуда поступило обращение, указывается из справочника государственных органов, либо в случае отсутствия в ручную) (необязательный для заполнения);»;
после абзаца девятнадцатого дополнить абзацем следующего содержания:

«19.1-деректемеде: тоқтату туралы өтінішхат келіп түсті (осы деректемені толтыру кезінде 24*, 27* және 28*-деректемелер толтырылмайды) (міндетті емес, бар болса толтырылады). Өтінішхат тіркелгеннен кейін негізгі өтінішке қоса тіркеледі;
жиырма жетінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«24.1-деректемеде: өтініш берушіге жолданған жауаптың дәл мәні енгізіледі. Сонымен бірге жауаптың түпнұсқасы қосымшаларымен бірге өтініш авторына жеткізудің тиісті тәсілдерімен жолданады (қолма-қол, пошта қызметімен, электрондық поштамен) (толтырылуы міндетті). Бұл деректеме 24-деректеме толтырылған жағдайда толтырылады;
24.1-деректеме Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігін және Премьер-Министр Кеңсесін қоспағанда барлық субъектілермен толтырылады;»;
отыз бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«27-деректемеде: шешімнің қабылданған немесе өтініштің басқа органға қайта жіберілген күні (толтырылуы міндетті);»;
2-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымшада:
5-тармақты 3) тармақшамен келесі редакцияда толықтырылсын:
3) «Заңның 10-бабы 2-тармағы қандай да талаптар, өтінішхаттар, сұраулар немесе ұсыныстар болмаған кезде»;
Аталған бұйрықтың 3-қосымшасында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Аймақ бойынша есептер тексерілген соң және оған аумақтық органның басшысы қол қойғаннан кейін электрондық құжаттар айналымының бірыңғай жүйесі бойынша жолданады.»;
11-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Шағымдарды қоспағанда, бір мемлекеттік органнан екіншіге келіп түскен қызметтік құжаттар, сондай-ақ өтініштердің көшірмелері есепте көрсетуге жатпайды.»;
15-тармақтың отыз алтыншы және отыз жетінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«36-бағанда – осы мемлекеттік органда өтініштерді қарау тәртібін бұзғаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдар саны;
37-бағанда – осы мемлекеттік органда өтініштерді қарау тәртібін бұзғаны үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамдар саны;»;
16-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) 2-бағанның көрсеткіші 3, 4, 7, 8-бағандардың сомасынан артық немесе тең;»;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Логикалық бақылау шарттары:
1) 1-жол 2-68, 73 және 74-жолдардың сомасына тең;
2) 68-жол 69-72-жолдардың сомасынан артық немесе тең.».
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етcін;

«в реквизите 19.1: поступило ходатайство о прекращении (при заполнении данного реквизита, реквизиты 24*, 27* и 28* не заполняются) (необязательный, заполняется если имеется). Ходатайство после регистрации приобщается к основному обращению;»;
после абзаца двадцать седьмого дополнить абзацами следующего содержания:
«в реквизите 24.1: вносится суть ответа, направленного заявителю. При этом оригинал ответа с приложениями направляется автору обращения соответствующими способами доставки (нарочно, почтовой службой, электронной почтой) (обязательный для заполнения). Данный реквизит заполняется в случае заполнения реквизита 24;
реквизит 24.1. заполняется всеми субъектами, за исключением Администрации Президента Республики Казахстан и Канцелярии Премьер-Министра;»;
абзац тридцать первый изложить в следующей редакции:
«в реквизите 27: дата принятого решения либо перенаправления обращения в другой орган (обязательный для заполнения);»;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в приложении 7:
пункт 5 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
«3) при отсутствии каких-либо рекомендаций, требований, ходатайств, просьб п.2 ст.10 Закона.»;
в приложение 3 к указанному приказу:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Отчеты по региону направляются по единой системе электронного документооборота после проверки и подписания его руководителем территориального органа.
часть вторую пункта 11 изложить в следующей редакции:
«Не подлежат отражению в отчете служебные документы, поступившие из одного государственного органа в другой, указания вышестоящего органа, дубликаты и ходатайства.»;
абзацы тридцать шесть и тридцать семь пункта 15 изложить в следующей редакции:
«в графе 36 - количество лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности за нарушение порядка рассмотрения обращений в данном государственном органе;
в графе 37 - количество лиц, привлеченных к административной ответственности за нарушение порядка рассмотрения обращений в данном государственном органе;»;
подпункт 3) пункта 16 изложить в следующей редакции:
«3) показатель графы 2 больше или равен сумме граф 3, 4, 7, 8;»;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
«17. Условия логического контроля:
1) строка 1 равна сумме строк 2-68, 73 и 74;
2) строка 68 больше или равна сумме строк 69-72.».
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;

2) осы бұйрықты мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының құрылымдық бөлімшелеріне мәлімет және жұмыста пайдалану үшін, Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                    А. Дауылбаев
Жоба
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 158 бұйрығына қосымша
Жеке және заңды тұлғалардың
өтініштерін есепке алу Ережесіне
2-қосымша
Нысан
Жеке (заңды) тұлғалардың өтініштерін есепке алу
КАРТОЧКАСЫ
I бөлім. Карточканың базалық деректемелері
1.* Өтінішті тіркеген субъектінің (лауазымды тұлғаның) коды және атауы
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органдардың анықтамалығынан 1 рет толтырылады)
2.* Тегі (жүгінушінің)_______________________________________________
3.* Аты (жүгінушінің) _______________________________________________
4.* Пошта мекенжайы (жүгінушінің) ___________________________________
5.* Жүгінуші заңды тұлға атауы ______________________________________
6. Жүгінген адамның әлеуметтік мәртебесі (көрсетілетін болса міндетті болса)_____ (анықтамалық бойынша коды, 4-қосымша)
7. Бірегей нөмір _______________
II бөлім. Тіркеу кезінде немесе қайта келіп
түскен кезде толтырылатын карточка
8.* Тіркеу нөмірі және тіркеу күні ________ «___»___________ 20__ ж.
9. Шығыс нөмірі және өтінішті қарайтын субъектіге өтінішті жіберу күні (міндетті емес, көрсетілген болса толтырылады) (іс жүргізуді заңды тұлғада тіркеу бойынша) _______
10.* Өтініштің нысаны: (1) – қағаз түрінде, (2) - электрондық, (3) – жеке қабылдауда;
11. Қайталанған өтініштің себебі (міндетті емес, анықтамалықтан толтырылады, 5-қосымша)
12. Өтініштің көшірме данасының белгісі (міндетті емес, өтініштің көшірме данасы болса толтырылады) ____ (1, 2 және әрі қарай көшірме даналардың саны бойынша)
13.* Өтініштің түрі: ___ (анықтамалықтан толтырылады, 6-қосымша)
14.* Өтініштің тілі _____ (1) - мемлекеттік, (2) - ресми, (3) - өзге
15.* Іс-әрекеті шағымдалған органның атауы __________________________
(мемлекеттік органдардың анықтамалығынан толтырылады);
16. Іс-әрекеті шағымдалған лауазымды тұлғаның тегі, аты-жөні (өтініште көрсетілген болса) (міндетті емес, көрсетілген болса толтырылады)
_____________________________________________________________________
17.* Өтініш сұрағының сипаты ______________(өтініш сұрақтарының коды
ЭҚАБЖ-нде қолданылатын сұрақтар сипатының анықтамалығына сәйкес көрсетіледі)

2) направить настоящий приказ заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, структурным подразделениям Генеральной прокуратуры Республики Казахстан для сведения и использования в работе, территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Приложение
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 декабря 2014 года № 158
Приложение 2
к Правилам учета обращений
физических и юридических лиц
Форма
КАРТОЧКА
учета обращения физического (юридического) лица
I часть. Базовые реквизиты карточки
1.* Код и наименование субъекта (должностного лица),
зарегистрировавшего обращение
_____________________________________________________________________
(заполняется один раз из справочника государственных органов)
2.* Фамилия (обратившегося) _________________________________________
3.* Имя (обратившегося) _____________________________________________
4.* Почтовый адрес (обратившегося) __________________________________
5.* Наименование обратившегося юридического лица ____________________
6. Социальный статус обратившегося лица (необязательный, заполняется
если указан)_____ (код по справочнику, приложение 4)
7. Уникальный номер _______________
II часть. Карточка заполняемая при регистрации
или повторном поступлении
8.* Регистрационный номер и дата регистрации ____ «__»_______ 20___г.
9. Исходящий номер и дата отправления обращения в субъект,
рассматривающий обращение (необязательный, заполняется если указан)
(по регистрации делопроизводства в юридическом лице) ________________
10.* Форма обращения: (1) - бумажный, (2) - электронный, (3) – на
личном приеме;
11. Причина повторного обращения (необязательный, заполняется из
справочника, приложение 5)
12. Признак повторного или дубликата обращения (необязательный,
заполняется если дубликат обращения) ____(1, 2, и т.д. по числу
повторности или дубликатов)
13.* Вид обращения: ___ (заполняется из справочника, приложение 6)
14.* Язык обращения _____ (1) - государственный, (2) - официальный,
(3) - иной
15.* Наименование органа, действия которого обжалуются
________________(заполняется из справочника государственных органов);
16. Фамилия, инициалы должностного лица, действия которого обжалуются
(если указаны в обращении) (необязательный, заполняется если указан)
_____________________________________________________________________
17.* Характер вопроса обращения ______________(код вопросов обращения
указывается согласно справочнику характера вопросов, используемого в
ЕСЭДО)

18. Өтініш келіп түсті (міндетті емес, егер өтініш басқа мемлекеттік органнан, өзге лауазымды тұлғадан келіп түскен болса, толтырылады): _______ (субъектінің коды және атауы мемлекеттік органдардың анықтамалығынан немесе болмаған жағдайда – қолмен толтырылады)
19.* Өтініш жоғары тұрған органнан келіп түсті: иә___ жоқ___ (міндетті)
19.1. Тоқтату туралы өтінішхат келіп түсті (осы деректемені толтыру кезінде 24*, 27* және 28*-деректемелер толтырылмайды) (міндетті емес, бар болса толтырылады). Өтінішхат тіркегеннен кейін негізгі өтінішхатқа қоса тіркеледі.
20.* Өтініштің қысқаша мазмұны (аңдатпа) бұрыштама (өтініш мазмұнын толтыру міндетті, қалғаны пайдаланушының қарауына)
_____________________________________________________________________
21.* Өтінішті қарау мерзімі «__»_________20__ж. (автоматты түрде бағдарламамен 15 күнге мерзім белгіленеді, егер заңнамамен басқа мерзім көзделсе, орындаушының басқа орындау күнін ою мүмкіндігі бар)
22.* Өтінішті орындаушы және телефон нөмірі _________________________
_____________________________________________________________________
(Субъект қызметкерінің(лерінің) Т.А.Ә.)
III бөлім. Өтінішті орындау кезінде немесе орындап
болғаннан кейін толтырылатын карточка
23. Өтініш жолданды (міндетті емес, көрсетілген болса толтырылады) (егер өтініш басқа органға жолданса): (1) – төмен тұрған органға; (2) – жоғары тұрған органға, (3) – ведомстволық бағынысы бойынша; (4) – өзге елдердің мемлекеттік органдарына, (5) – сұрау жолданды (өтінішті қарау барысында сұрау жолданған жағдайда толтырылады).
23.1. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 3)-тармақшасына сәйкес өтініш келіп түскен мемлекеттік органның коды және атауы.
23.2. ӨАЕК-нда тіркелген өтінішті тіркеу № (құқық қорғау және арнайы органдарға ғана) ___________________;
23.3. ӨАЕК-нда тіркелген өтінішті тіркеу күні (құқық қорғау және арнайы органдарға ғана)__________________;
24.* Өтініш бойынша шешім: ___ (анықтамалықтан толтырылады, Ереженің 7-қосымшасы)
24.1.* Өтініш берушіге жолданған жауаптың мәні (3100 символдан артық емес). 24-деректеме толтырылған жағдайда толтырылады.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

18. Обращение поступило из (необязательный, заполняется, если
обращение поступило из другого государственного органа, от иного
должностного лица): _______ (код и наименование субъекта заполняется
из справочника государственных органов, либо в случае отсутствия - в
ручную)
19.* Обращение поступило из вышестоящего органа: да___ нет___
(обязательный)
19.1. Поступило ходатайство о прекращении (при заполнении данного
реквизита, реквизиты 24*, 27* и 28* не заполняются)
«__»_________20__г. (необязательный, заполняется если имеется).
Ходатайство после регистрации приобщается к основному обращению.
20.* Краткое содержание (аннотация) обращения, резолюция (заполнять
содержание обращения обязательно, остальное на усмотрение
пользователя)
_____________________________________________________________________
21.* Срок исполнения обращения «__»_________20__г. (автоматически
программой устанавливается срок на 15 дней, если законодательством
предусмотрен другой срок, то исполнитель имеет возможность установить
иную дату исполнения)
22.* Исполнитель обращения и номер телефона _________________________
(Ф.И.О. сотрудника(ов) субъекта)
III часть. Карточка заполняемая при исполнении или после исполнения
обращения
23. Обращение направлено (необязательный, заполняется если указан)
(если обращение направлено в другой орган): (1) - в нижестоящий
орган, (2) - в вышестоящий орган, (3) - по подведомственности, (4) -
в государственные органы других стран, (5) – направлен запрос в
(заполняется в случае направления запроса в ходе рассмотрения
обращения).
23.1. Код и наименование государственного органа, куда поступило
обращение, в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 4 Закона
Республики Казахстан «О государственных услугах».
23.2. № регистрации обращения, зарегистрированного в КУИ (только для
правоохранительных и специальных органов)___________________;
23.3. Дата регистрации обращения, зарегистрированного в КУИ (только
для правоохранительных и специальных органов)__________________;
24.* Решение по обращению: ___ (заполняется из справочника,
приложение 7 к Правилам)
24.1.* Суть ответа заявителю (не более 3100 символов). Заполняется в
случае заполнения реквизита 24.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

25. Сұрау жолданды: _____ (өтінішті қарау барысында өзге органға сұрау жолданған кезде толтырылады).
25.1. Сұрау жолдау күні «_____» _______________20___ ж.
26. Сұрауды ұзарту күні «__»_________20__ ж. (міндетті емес, көрсетілген болса толтырылады).
27.* Қабылданған шешім немесе өтінішті өзге органға қайта жолдау күні (толтырылуы міндетті) «___»_______ 20__ ж.
28.* Шығыс нөмірі _______________________
29. Өтінішті қарау нәтижесі бойынша тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдар саны ___ (міндетті емес)
30. Өтінішті қарау нәтижесі бойынша әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамдар саны ___ (міндетті емес)
31. ААЖ-не мәліметтерді енгізген субъект (бағдарлама автоматтық толтырады)
___________________________________________________________________
(субъект қызметкерінің тегі, аты-жөні)
Ескертпе: *міндетті толтыруға жататын деректемелер белгіленген

25. Направлен запрос в:_____ (заполняется из справочника
государственных органов в случае направления запроса в другой орган в
ходе рассмотрения обращения).
25.1. Дата направления запроса «_____» _______________20____г.
26. Срок продления обращения «__»_________20__г. (необязательный,
заполняется если указан).
27.* Дата принятого решения либо перенаправления обращения в другой
орган «___»____________20__ г.
28.* Исходящий номер _______________________
29. Количество лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности по
результатам рассмотрения обращений ___ (необязательный)
30. Количество лиц, привлеченных к административной ответственности
по результатам рассмотрения обращений ___(необязательный)
31. Сведения внес в АИС субъекта (заполняется автоматически
программой)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. сотрудника субъекта)
Примечание: *обозначены реквизиты обязательного заполнения