Батыс Қазақстан облысы бойынша денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 1 шілдедегі № 170 қаулысы. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 шілдеде № 3599 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 4 тамыздағы № 200 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.08.2015 № 200 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Дәрігерді үйге шақыру"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Дәрігердің қабылдауына жазылу"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Туберкулез диспансерінен анықтама беру"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Наркологиялық диспансерден анықтама беру"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары Б. М. Мәкенге жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
1 шілдедегі 2014 жылғы № 170
қаулысымен бекітілді
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік қызметті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына (бұдан әрі-Стандарт) сәйкес көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінгенде, медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін (бұдан әрі - МСАК) медициналық ұйымдар (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практика дәрігері) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде көрсетіледі.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области здравоохранения по Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 1 июля 2014 года N 170. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области от 30 июля 2014 года N 3599. Утратило силу - постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 4 августа 2015 года № 200
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 04.08.2015 № 200.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Вызов врача на дом";
2) регламент государственной услуги "Запись на прием к врачу";
3) регламент государственной услуги "Выдача справки с туберкулезного диспансера";
4) регламент государственной услуги "Выдача справки с психоневрологического диспансера";
5) регламент государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера".
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Б. М. Макен.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 170
Регламент
государственной услуги
"Вызов врача на дом"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Вызов врача на дом" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее - ПМСП) (участковый терапевт/участковый педиатр/врач общей практики) (далее – услугодатель) при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, а также в рамках единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал) в соответствии со стандартом государственной услуги "Вызов врача на дом", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - Стандарт).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) тікелей немесе телефон арқылы жүгінген жағдайда–көрсетілетін қызмет берушінің шақыруларды тіркеу журналында жазу (бұдан әрі-журнал), одан кейін дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру немесе дәлелді бас тарту;
2) порталға электрондық форматта жүгінген жағдайда – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызмет берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған дәрігерді үйге шақыру туралы анықтама беру (электрондық түрде) (бұдан әрі - анықтама) немесе дәлелді бас тарту.
Бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраныс қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген уақытта жүгінген күні үйде медициналық көмек көрсетіледі.
5. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызмет беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс (жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі - сенбі аралығында (дүйсенбі-жұма - үзіліссіз сағат 8.00-ден 20.00-ге дейін, сенбі – сағат 9-00-ден 14-00-ге дейін);
2) портал - тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің тікелей немесе телефон байланысы арқылы қызметті берушіге жүгінуі, портал арқылы жүгінген жағдайда электрондық сұраныс түсіру мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау уақытының ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінгенде:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты (он алты жасқа толмаған адамдар үшін – туу туралы куәлігі) (бұдан –әрі құжат) медициналық тіркеушіге ұсынады (бұдан әрі-тіркеуші);
2) тіркеуші бекітілген халық тіркеліміне (бұдан әрі - БХТ) сәйкес осы көрсетілетін қызметті берушіге бекітілгенін тексереді, 10 минуттан аспайды;
бекітілген жағдайда, тіркеуші шақыруларды тіркеу журналына жазады;
бекітілмеген жағдайда көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға дәлелді бас тарту ұсынылады.
Нәтижесі - шақыруларды тіркеу журналына жазу немесе дәлелді бас тарту;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее - услугополучатель).
4. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи – запись в журнале регистрации вызовов услугодателя (далее - журнал), затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача либо мотивированный отказ;
2) в электронном формате при обращении на портал – выдача справки о вызове врача на дом (в электронном виде) (далее - справка) по форме, согласно приложению 1 Стандарта, подписанной электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателя либо мотивированный отказ.
При этом после принятия запроса на оказание государственной услуги услугополучателю на дому оказывается медицинская помощь в установленное время в день обращения.
5. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 8-00 до 20-00 часов без перерыва, в субботу с 9-00 до 14-00 часов) кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение или обращение по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, при обращении через портал является электронный запрос.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при непосредственном обращении к услугодателю:
1) услугополучатель предоставляет документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста - свидетельство о рождении) (далее - документ) медицинскому регистратору (далее - регистратор);
2) регистратор проверяет наличие прикрепления к услугодателю, согласно регистра прикрепленного населения (далее - РПН), не более 10 минут;
при наличии прикрепления к услугодателю, регистратор производит запись в журнале;
в случае отсутствия прикрепления, услугополучателю предоставляется мотивированный отказ.
Результат - запись в журнале либо мотивированный отказ;

3) тіркеуші дәрігердің келетін күні, уақыты туралы ауызша ақпарат береді, 10 минуттан аспайды.
Нәтижесі - дәрігердің келетін күні, уақыты туралы ауызша ақпарат береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұраныс көрсетілетін қызметті берушінің жұмысы аяқталғанға дейін 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндері 18.00-ге дейін, сенбі күні 12.00-ге дейін);
телефон байланысы арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушіге жүгінген жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі ауызша түрде сәйкестендіру үшін жеке басы туралы толық ақпаратты ұсынады: тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі - Т.А.Ә.), жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), мекенжайы, үй телефоны;
2) тіркеуші бекітілген халық тіркеліміне (бұдан әрі - БХТ) сәйкес осы көрсетілетін қызметті берушіге бекітілуімен тексереді, 10 минуттан аспайды;
бекітілген жағдайда, тіркеуші шақыруларды тіркеу журналына жазады;
бекітілмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылады.
Нәтижесі - шақыруларды тіркеу журналына жазу немесе дәлелді бас тарту;
3) тіркеуші дәрігердің келетін күні, уақыты туралы ауызша ақпарат береді, 10 минуттан аспайды.
Нәтижесі - дәрігердің келетін күні, уақыты туралы көрсетілетін қызметті алушыға ауызша ақпарат береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұраныс көрсетілетін қызметті берушінің жұмысы аяқталғанға дейін 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндері 18.00-ге дейін, сенбі күні 12.00-ге дейін);
көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінгенде:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұранысты толтырады;
2) тіркеуші жұмыс уақыты ішінде порталға түскен сұраныстарды тексереді, сұраныс түскен жағдайда, келесі жолмен өңдейді:
БХТ негізінде осы көрсетілетін қызметті берушіге бекітілгенін тексереді;
бекітілген жағдайда тіркеуші шақыруларды тіркеу журналына жазады, электрондық түрде көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған анықтама (растау) толтырады, 30 минуттан аспайды;
бекітілмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған бас тарту туралы дәлелді жауабы электрондық түрде қалыптастырылады.
Нәтижесі - дәрігерді шақырту туралы анықтама беру немесе электрондық түрде дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұраныс көрсетілетін қызметті берушінің жұмысы аяқталғанға дейін 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндері 18.00-ге дейін, сенбі күні 12.00-ге дейін).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрестелітетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзараіс-қимыл
тәртібін сипаттау

3) регистратор в устной форме предоставляет информацию о дате и времени посещения врача, не более 10 минут.
Результат - сообщает устно услугополучателю информацию о дате и времени посещения врача.
Запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы услугодателя (до 18-00 часов в рабочие дни, до 12-00 часов в субботу);
при обращении по телефонной связи к услугодателю:
1) услугополучатель предоставляет информацию о личных данных в устной форме для идентификации фамилию, имя, отчество (далее - ФИО), индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН), адрес проживания, домашний телефон;
2) регистратор проверяет наличие прикрепления к услугодателю согласно РПН, не более 10 минут;
при наличии прикрепления к услугодателю, регистратор производит запись в журнале;
в случае отсутствия прикрепления, услугополучателю предоставляется мотивированный отказ.
Результат - запись в журнале либо мотивированный отказ;
3) регистратор в устной форме предоставляет информацию о дате и времени посещения врача, не более 10 минут.
Результат - сообщает устно услугополучателю информацию о дате и времени посещения врача.
Запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы услугодателя (до 18-00 часов в рабочие дни, до 12-00 часов в субботу);
при обращении услугополучателя на портал:
1) услугополучатель заполняет запрос на портале в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 Стандарта;
2) регистратор в течение рабочего времени проверяет портал на наличие поступившего запроса, в случае наличия запроса, обрабатывает их в следующем порядке:
проверяет наличие прикрепления к услугодателю, согласно РПН;
в случае наличия прикрепления, регистратор производит запись в журнале, формирует справку (подтверждение) в электронном виде, подписанной ЭЦП услугодателя, не более 30 минут;
в случае отсутствия прикрепления формирует мотивированный отказ в электронном виде, подписанной ЭЦП услугодателя.
Результат - выдача справки о вызове врача на дом либо мотивированный отказ в электронном виде.
Запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы услугодателя (до 18-00 часов в рабочие дни, до 12-00 часов в субботу).
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуг

8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орны.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау "Дәрігерді үйге шақыру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламентінің (бұдан әрі-регламент) 1-қосымшасында әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің өту блок-схемасымен сүйемелденеді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) өзара іс-әрекетінің реттілігін, ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін толық сипаттау регламенттің 3-қосымшасына сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызмет бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызмет берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызмет халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен көрсетілмейді.
12. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету барысында көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және пароль арқылы порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызметті алушылар үшін жүргізіледі);
2) 1-процесс – электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін порталда авторизациялану процесі;
3) 1-шарт - порталда логин (ЖСН) және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушының тіркелу мәліметтерінің түпнұсқасын тексеру;
4) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерде бұзушылықтардың болуымен байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны түсіру;
5) 3-процесс - регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті алушының таңдауы;
6) 4-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының тіркелім мәртебесіне сұраныс;
7) 2-шарт – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге бекітілуін тексеру;
8) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге бекітілмеуіне байланысты қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы анықтаманы қалыптастыру;
9) 6-процесс – қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматты талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізу);

8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) регистратура услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия): сопровождается блок-схемой прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) в приложении 1 регламента государственной услуги "Вызов врача на дом" (далее - регламент).
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 3 регламента.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и
(или) иными услугодателями, а также
порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
11. Государственная услуга через центр обслуживания населения и (или) иными услугодателями не оказывается.
12. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 - процесс авторизации на портале для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации на портале в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в регламенте;
6) процесс 4 - запрос статуса прикрепления к услугодателю;
7) условие 2 – проверка прикрепления услугополучателя к услугодателю;
8) процесс 5 – формирование справки о мотивированном отказе в оказании государственной услуги при отсутствии прикрепления услугополучателя к услугодателю.
9) процесс 6 - вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;

10) 7-процесс – порталдан мемлекеттік қызметке сұраныс;
11) 8-процесс – порталға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған сұранысын жіберу;
12) 3-шарт - порталға түскен мәліметтерді тексеру, растау анықтамасын ресімдеу;
13) 9-процесс – қызмет алу үшін дәрігерді шақыруға (дәрігердің Т.А.Ә. қабылдау уақыты/күні, қосымша ақпарат) сұранысты тіркеу туралы қызмет көрсетушінің ЭЦҚ-сы қойылған анықтамасын портал арқылы құру - мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады.
12. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қолданылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес диаграмма түрінде берілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3 бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың)
ұзақтығын көрсете отырып әрбір
іс-қимылдың (рәсімнің) өту
блок-схемасы
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет
көрсету барысындағы функционалдық
өзара іс-қимыл
диаграммасы
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
1 шілдедегі 2014 жылғы № 170
қаулысымен бекітілді
"Дәрiгердiң қабылдауына жазылу"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік қызметті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінгенде, медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін (бұдан әрі - МСАК) медициналық ұйымдар (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практика дәрігері) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

10) процесс 7 – запрос на государственную услугу из портала;
11) процесс 8 – отправка запроса, подписанного ЭЦП услугополучателя на портал;
12) условие 3 – проверка поступивших данных на портале и оформление справки подтверждения;
13) процесс 9 - результатом оказания государственной услуги является формирование порталом справки о регистрации запроса вызова врача на дом (ФИО врача, время/дата посещения, дополнительная информация) подписанная ЭЦП услугодателя.
12. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены в виде диаграммы согласно приложению 2 регламента.
13. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Вызов врача на дом"
Блок - схема
прохождения каждого действия
(процедуры) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Вызов врача на дом"
Диаграмма
функционального взаимодействия при
оказании государственной
услуги через портал
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Вызов врача на дом"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги
"Вызов врача на дом"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 170
Регламент
государственной услуги
"Запись на прием к врачу"
1. Общие положения
1) Государственная услуга "Запись на прием к врачу" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее – ПМСП) (участковый терапевт/участковый педиатр/врач общей практики) (далее – услугодатель) при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, а также в рамках единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал) в соответствии со стандартом государственной услуги "Запись на прием к врачу", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

3. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) тікелей немесе телефон арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызмет берушінің дәрігердің қабылдауына жазылу журналында жазу (бұдан әрі-журнал) және одан кейін дәрігерлердің қабылдау кестесіне (бұдан әрі – кесте) сәйкес дәрігердің қабылдайтын күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру немесе мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруден дәлелді бас тарту;
2) порталға электрондық форматта жүгінген кезде - Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық түрде көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған дәрігердің қабылдауына жазылу туралы анықтама беру немесе дәлелді бас тарту.
Бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраныс қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген уақытта медициналық көмек көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау кезінде көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде кестеге сәйкес дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкіндігі беріледі.
5. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызмет беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс (жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі - сенбі аралығында (дүйсенбі – жұма - үзіліссіз сағат 8.00-ден 20.00-ге дейін, сенбі – сағат 9-00-ден 14-00-ге дейін);
2) портал - тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің тікелей немесе телефон байланысы арқылы қызметті берушіге жүгінуі, портал арқылы жүгінген жағдайда электрондық сұраныс түсіру мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау уақытының ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінгенде:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты (он алты жасқа толмаған адамдар үшін – туу туралы куәлігі) (бұдан – әрі құжат) медициналық тіркеушіге ұсынады (бұдан әрі - тіркеуші);
2) тіркеуші бекітілген халық тіркеліміне (бұдан әрі - БХТ) сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге бекітілгенін тексереді, 10 минуттан аспайды;
бекітілген жағдайда тіркеуші кестеге сәйкес қабылдау уақытын анықтайды және көрсетілетін қызметті алушыға дәрігердің қабылдауының бос уақытын таңдау мүмкіндігін береді, журналға жазады;
көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушіге бекітілмеген жағдайда, көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға дәлелді бас тарту ұсынылады.
Нәтижесі - журналға жазу немесе дәлелді бас тарту;

3. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее - услугополучатель).
4. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя (далее - журнал) и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей (далее - график) либо мотивированный отказ;
2) в электронном формате при обращении на портал – выдача справки о записи на прием к врачу либо мотивированный отказ в электронном виде по форме согласно приложению 1 Стандарта, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателя.
При этом после принятия запроса на оказание государственной услуги в установленное время услугополучателю оказывается медицинская помощь.
При непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю услугополучателю при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно графику.
5. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 8-00 до 20-00 часов без перерыва, в субботу с 9-00 до 14-00 часов) кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение или обращение по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, при обращении через портал является электронный запрос.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при непосредственном обращении к услугодателю:
1) услугополучатель предоставляет документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста - свидетельство о рождении) (далее – документ) медицинскому регистратору (далее – регистратор);
2) регистратор проверяет наличие прикрепления к услугодателю, согласно регистра прикрепленного населения (далее - РПН), не более 10 минут;
при наличии прикрепления к услугодателю, регистратор определяет время приема, согласно графика и предоставляет возможность услугополучателю выбрать свободное время приема врача, производит запись журнале;
в случае отсутствия прикрепления к услугодателю, услугополучателю предоставляется мотивированный отказ.
Результат - запись в журнале либо мотивированный отказ;

3) тіркеуші дәрігердің қабылдайтын күні, уақыты туралы ауызша ақпарат береді, 10 минуттан аспайды.
Нәтижесі - дәрігердің қабылдайтын күні, уақыты туралы ауызша ақпарат беру;
телефон байланысы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті сәйкестендіру үшін жеке мәліметтері туралы ақпаратты алушы ауызша түрде ұсынады: тегі,аты, әкесінің аты (бұдан әрі - Т.А.Ә.), жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), мекенжайы, үй телефоны;
2) тіркеуші БХТ-не сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге бекітілгенін тексереді, 10 минуттан аспайды;
бекітілген жағдайда тіркеуші кестеге сәйкес қабылдау уақытын анықтайды, көрсетілетін қызметті алушыға дәрігердің қабылдауының бос уақытын таңдау мүмкіндігін береді, журналға жазады.
бекітілмеген жағдайда көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға дәлелді бас тарту ұсынылады.
Нәтижесі - журналға жазу немесе дәлелді бас тарту;
3) тіркеуші дәрігердің қабылдайтын күні, уақыты туралы ауызша ақпарат береді, 10 минуттан аспайды.
Нәтижесі - дәрігердің қабылдайтын күні, уақыты туралы көрсетілетін қызметті алушыға ауызша ақпарат береді;
портал арқылы жүгінгенде:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұранысты толтырады;
2) тіркеуші жұмыс уақыты ішінде порталға түскен сұраныстарды тексереді, сұраныс түскен жағдайда, келесі жолмен өңдейді:
БХТ-не сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге бекітілгенін тексереді;
бекітілген жағдайда тіркеуші дәрігердің қабылдауына жазылу журналына жазады, электрондық түрде көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған анықтама (растау) қалыптастырады, 30 минуттан аспайды;
бекітілмеген жағдайда, тіркеуші көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған бас тарту туралы дәлелді жауабын электрондық түрде қалыптастырады.
Нәтижесі – электрондық түрде дәрігердің қабылдауына жазылу туралы анықтама беру немесе дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұраныс көрсетілетін қызметті берушінің жұмысы аяқталғанға дейін 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндері сағат 18.00-ге дейін, сенбі күні сағат 12.00-ге дейін).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орны.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі - регламент) 1- қосымшасында әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің өту блок-схемасымен сүйемелденеді.

3) регистратор в устной форме предоставляет информацию о дате и времени приема врача, не более 10 минут.
Результат - предоставление информации в устной форме о дате и времени приема врача;
при обращении по телефонной связи к услугодателю:
1) услугополучатель предоставляет информацию о личных данных в устной форме для идентификации фамилию, имя, отчество (далее - ФИО), индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН), адрес проживания, домашний телефон;
2) регистратор проверяет наличие прикрепления к услугодателю согласно РПН, не более 10 минут;
при наличии прикрепления к услугодателю, регистратор определяет время приема, согласно графика и предоставляет возможность услугополучателю выбрать свободное время приема врача, производит запись журнале.
в случае отсутствия прикрепления к услугодателю, услугополучатель получает мотивированный отказ.
Результат - запись в журнале либо мотивированный отказ;
3) регистратор в устной форме предоставляет информацию о дате и времени приема врача, не более 10 минут.
Результат - предоставление информации в устной форме о дате и времени приема врача;
при обращении на портал:
1) услугополучатель заполняет запрос на портале в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 Стандарта;
2) регистратор в течение рабочего времени проверяет портал на наличие поступившего запроса, в случае наличия запроса, обрабатывает их в следующем порядке:
проверяет наличие прикрепления к услугодателю, согласно РПН;
при наличии прикрепления, регистратор производит запись в журнале, формирует справку (подтверждение) в электронном виде, подписанной ЭЦП услугодателя, не более 30 минут;
в случае отсутствия прикрепления регистратор формирует мотивированный отказ в электронном виде, подписанной ЭЦП услугодателя.
Результат - выдача справки о записи на прием к врачу либо мотивированный отказ в электронном виде.
Запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы услугодателя (до 18-00 часов в рабочие дни, до 12-00 часов в субботу).
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений
(сотрудников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) регистратура услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) в приложении 1 регламента государственной услуги "Запись на прием к врачу" (далее - регламент).

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) өзара іс-әрекетінің реттілігін, ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін толық сипаттау, регламенттің 3-қосымшасына сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызмет бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызмет
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызмет халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен көрсетілмейді.
12. Мемлекеттік қызметті электрондық үкіметтің порталы арқылы көрсету барысында көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және пароль арқылы порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызметті алушылар үшін жүргізіледі);
2) 1-процесс – электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін порталда авторизациялану процесі;
3) 1-шарт - порталда логин (ЖСН) және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушының тіркелу мәліметтерінің түпнұсқасын тексеру;
4) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерде бұзушылықтардың болуымен байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны түсіру;
5) 3-процесс – регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті алушының таңдауы;
6) 4-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге тіркелім мәртебесіне сұраныс;
7) 2-шарт – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге бекітілуін тексеру;
8) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге бекітілмеуіне байланысты қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы анықтаманы қалыптастыру;
9) 6-процесс – қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматты талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізу);
10) 7- процесс – порталдан электрондық мемлекеттік қызметке сұраныс;
11) 8-процесс – порталдағы мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің түйініне көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған сұранысын жіберу;
12) 3-шарт - порталға түскен мәліметтерді тексеру;
13) 9-процесс – дәрігердің қабылдауына (дәрігердің Т.А.Ә., кабинетінің нөмірі, қабылдау күні/уақыты, қосыша ақпарат) жазылуды тіркеу туралы қызмет көрсетушінің ЭЦҚ-сы қойылған анықтама мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады.

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 3 регламента.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и
(или) иными услугодателями, а также
порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
11. Государственная услуга через центр обслуживания населения и (или) иными услугодателями не оказывается.
12. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью ИИН и пароля (осуществляется для не зарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 - процесс авторизации на портале для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации на портале в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в регламенте;
6) процесс 4 - запрос статуса прикрепления к услугодателю;
7) условие 2 – проверка прикрепления услугополучателя к услугодателю;
8) процесс 5 – формирование справки о мотивированном отказе в оказании государственной услуги при отсутствии прикрепления услугополучателя к услугодателю;
9) процесс 6 - вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
10) процесс 7 – запрос на электронную государственную услугу из портала;
11) процесс 8 – отправка запроса, подписанного ЭЦП услугополучателя в портале на узел услугодателя;
12) условие 3 - проверка поступивших данных на портале;
13) процесс 9 - результатом оказания государственной услуги является справка о регистрации записи на прием к врачу (ФИО врача, номер кабинета, время/дата посещения, дополнительная информация), подписанная ЭЦП услугодателя.

13. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қолданылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес диаграмма түрінде берілген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Дәрігер қабылдауына жазылу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете
отырып әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту
блок-схемасы
"Дәрігер қабылдауына жазылу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету
барысындағы функционалдық өзара іс-қимыл
диаграммасы
"Дәрігер қабылдауына жазылу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Дәрігердің қабылдауына жазылу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
1 шілдедегі 2014 жылғы № 170
қаулысымен бекітілді
"Туберкулез диспансерінен анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1."Туберкулез диспансерінен анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "Туберкулез диспансерінен анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына (бұдан әрі-Стандарт) сәйкес, медициналық ұйымдар (аймақтық туберкулезге қарсы диспансерлер, ауруханалар, туберкулезге қарсы кабинеттер) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі - туберкулез диспансерінен Стандарттың 1-қосымшасындағы нысанға сәйкес фтизиатр-дәрігердің қолы қойылған, жеке мөрімен және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылған, Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті тіркеу журналында (бұдан әрі-журнал) тіркелген қағаз түріндегі анықтама (бұдан әрі - анықтама) беру немесе дәлелді бас тарту.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі. Қазақстан Республикасының "Халықтың денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 35-бабына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құнын көрсетілетін қызметті беруші айқындайды және қызметті берушінің интертнет-ресурсында немесе көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында орналастырылады. Ақы төлеу қолма-қол ақшамен де, көрсетілетін қызметті берушінің есебіне қолма-қол ақшасыз аудару тәсілімен де жүргізіледі.

13. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведены диаграммой согласно приложения 2 регламента.
14. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Запись на прием к врачу"
Блок - схема
прохождения каждого действия
(процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Запись на прием к врачу"
Диаграмма
функционального взаимодействия
структурных подразделений (сотрудников)
в процессе оказании государственной
услуги через портал
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Запись на прием к врачу"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги
"Запись на прием к врачу"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 170
Регламент
государственной услуги
"Выдача справки с туберкулезного диспансера"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки с туберкулезного диспансера" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается медицинскими организациями (территориальными противотуберкулезными диспансерами, больницами, противотуберкулезными кабинетами) (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки с туберкулезного диспансера", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка с туберкулезного диспансера в бумажном виде по форме, согласно приложению 1 Стандарта (далее – справка), подписанная врачом-фтизиатром, заверенная личной врачебной печатью и печатью услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги, согласно приложению 2 Стандарта (далее – журнал) либо мотивированный отказ.
4. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим лицам (далее - услугополучатель). Стоимость оказания государственной услуги в соответствии со статьей 35 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" определяется услугодателем и размещается на интернет-ресурсе услугодателя либо в помещениях услугодателя. Оплата производится как наличными, так и безналичным способом на счет услугодателя.

5. Көрсетілетін қызмет берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс (жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі-жұма сағат 8-00-ден 18-00-ге дейін.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушының тікелей қызметті берушіге жүгінуі мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау уақытының ұзақтығы:
1) тіркеуші құжаттарды тексереді, 20 минуттан аспайды:
жеке басын куәландыратын құжат (он алты жасқа толмаған адамдар үшін – туу туралы куәлік) (бұдан әрі – құжат);
соңғы 12 айдың ішінде орындалған рентгенологтың қорытындысы бар рентген немесе флюорографиялық түсірімдер, ал медициналық ұйымдарға, балалар мектепке дейінгі және мектеп ұйымдарына жұмысқа орналасатын адамдар үшін – 1 айдан кешіктірмей орындалған түсірілімдер (бұдан әрі - рентген);
рентген түсірілімі болған жағдайда тіркеуші жүгінуді журналға тіркейді;
рентген түсірілімі болмаған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту ұсынылады.
Нәтижесі – фтизиатр-дәрігерге жолдайды немесе дәлелді бас тарту ұсынылады;
2) фтизиатр-дәрігер мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін "Қазақстан Республикасының туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" мәліметтер базасымен (бұдан әрі- мәліметтер базасы) салыстырады, 20 минуттан аспайды;
мәліметтер базасында мәліметтер болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту ұсынылады.
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыны кассаға жібереді немесе дәлелді бас тартуды ұсынады;
3) кассир ақы төлеуді қабылдайды және фискалды түбіртек береді (бұдан әрі- түбіртек), 10 минуттан аспайды.
Нәтижесі - фтизиатр-дәрігерге жолдайды;
4) фтизиатр-дәрігер анықтаманы толтырады, қолын және жеке мөрін қояды, 10 минуттан аспайды.
Нәтижесі - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға анықтама беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) тіркеу орны;
2) фтизиатр-дәрігердің кабинеті;
3) касса.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау "Туберкулез диспансерінен анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшасында әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің өту блок-схемасымен сүйемелденеді.

5. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 8-00 до 18-00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение услугополучателя к услугодателю.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистратор проверяет наличие документов, не более 20 минут:
документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста свидетельство о рождении) (далее – документ);
рентген или флюорографические снимки с заключением рентгенолога, выполненные в течение последних 12 месяцев, а для лиц, устраивающихся на работу в медицинские организации, детские дошкольные и школьные организации – не позднее 1 месяца (далее – рентген);
при наличии документа и рентгена регистратор регистрирует обращение в журнале;
в случае отсутствия документа или рентгена, услугополучателю предоставляется мотивированный отказ.
Результат - направляет к врачу-фтизиатру либо предоставляет мотивированный отказ;
2) врач-фтизиатр сверяет данные услугополучателя с базой "Национального регистра больных туберкулезом Республики Казахстан" (далее – база данных), не более 20 минут;
в случае наличия данных услугополучателя в базе данных, услугополучателю предоставляется мотивированный отказ.
Результат - направляет услугополучателя в кассу, либо предоставляет мотивированный отказ;
3) кассир принимает оплату и выдает фискальный чек (далее - чек), не более 10 минут.
Результат - направляет к врачу-фтизиатру;
4) врач-фтизиатр заполняет cправку, подписывает и ставит личную печать, не более 10 минут.
Результат – выдача услугополучателю cправки.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (сотрудников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) регистратура;
2) кабинет врача-фтизиатра;
3) касса.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия): сопровождается блок-схемой прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) в приложении 1 регламента государственной услуги "Выдача справки с туберкулезного диспансера" (далее - регламент).

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) өзара іс-әрекетінің реттілігін, ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін толық сипаттау регламенттің 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызмет бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызмет
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызмет халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен көрсетілмейді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Туберкулез диспансерінен
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып әрбір іс-қимылдың
(рәсімнің) өту
блок-схемасы
"Туберкулез диспансерінен
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Туберкулез диспансерінен анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
1 шілдедегі 2014 жылғы № 170
қаулысымен бекітілді
"Психоневрологиялық
диспансерден анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік қызметті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес Батыс Қазақстан облысы әкімдігі Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық психикалық денсаулық орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ОПДО) және штат кестесі бойынша психиатр-дәрігер көзделген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін (бұдан әрі - МСАК) медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – психоневрологиялық диспансерден Стандарттың 1-қосымшасындағы нысанға сәйкес психиатр-дәрігер мен медицина тіркеушісінің (бұдан әрі – тіркеуші) қолы қойылған және дәрігер мен көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған, Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызметті тіркеу журналында (бұдан әрі – журнал) тіркелген анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру немесе дәлелді бас тарту.

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 2 регламента.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и
(или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем
в процессе оказания
государственной услуги
11. Государственная услуга через центр обслуживания населения и (или) иными услугодателями не оказывается.
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки с
туберкулезного диспансера"
Блок-схема
прохождения каждого действия (процедуры)
с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки с
туберкулезного диспансера"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача справки
с туберкулезного диспансера"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 170
Регламент
государственной услуги
"Выдача справки с
психоневрологического диспансера"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки с психоневрологического диспансера" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается государственным коммунальным казенным предприятием "Областной центр психического здоровья" управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области (далее - ОЦПЗ) и медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее - ПМСП), где по штатному расписанию предусмотрен врач-психиатр (далее - услугодатели) в соответствии со cтандартом государственной услуги "Выдача справки с психоневрологического диспансера", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка с психоневрологического диспансера по форме согласно приложению 1 Стандарта, подписанная врачом-психиатром и медицинским регистратором (далее – регистратор), выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги, согласно приложению 2 Стандарта (далее - журнал), либо мотивированный отказ.

4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі. "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 35-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету құнын көрсетілетін қызметті беруші айқындайды және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында немесе қызмет берушінің үй-жайларында орналастырылады. Ақы төлеу қолма-қол ақшамен де, көрсетілетін қызмет берушінің есебіне қолма-қол ақшасыз аудару тәсілімен де жүргізіледі.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, үзіліссіз сағат 9.00 - 17.00 дейін.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінуі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау уақытының ұзақтығы:
ОПДО-ға жүгінген жағдайда:
1) тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін, Стандарттың 9-тармағында аталған құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) ұсынған жағдайда тіркейді, ОПДО есепте тұрған тұлғаларды мәліметтер базасынан (бұдан әрі - мәліметтер базасы) тексереді, сауалнаманы толтырады және анықтаманы журналға тіркейді, 30 минуттан аспайды.
Құжат болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруден дәлелді бас тарту ұсынылады.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны қызметтің ақысын төлеу үшін кассаға жолдайды немесе дәлелді бас тарту ұсынылады;
2) кассир ақы төлеуді қабылдайды, фискалды түбіртек береді, 20 минуттан аспайды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны психиатр-дәрігердің кабинетіне жолдайды;
3) психиатр-дәрігер көрсетілетін қызметті алушыны қарайды, анықтаманы толтырады, қолын және жеке мөрін қояды, 40 минуттан аспайды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға анықтама береді;
МСАК-ке жүгінген жағдайда:
1) тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының жүгінуін, құжат ұсынған жағдайда, журналға тіркейді сауалнаманы толтырады және анықтаманы журналға тіркейді, 30 минуттан аспайды;
құжат болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту ұсынылады.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны психиатр-дәрігердің кабинетіне жолдайды немесе дәлелді бас тарту ұсынылады;
2) психиатр-дәрігер көрсетілетін қызметті алушыны қарайды, есепте тұрған тұлғалар туралы мәліметтер базасынан тексереді, 20 минуттан аспайды;
мәліметтер базасында көрсетілетін қызмет алушы туралы мәліметтер болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту ұсынылады.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны қызмет ақысын төлеу үшін кассаға жолдайды немесе дәлелді бас тарту ұсынылады;

4. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим лицам (далее – услугополучатели). Стоимость оказания государственной услуги в соответствии со статьей 35 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" определяется услугодателем и размещается на интернет-ресурсе услугодателя либо в помещениях услугодателя. Оплата производится как наличными, так и безналичным способом на счет услугодателя.
5. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 - 17-00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение услугополучателя к услугодателю.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при обращении в ОЦПЗ:
1) регистратор регистрирует обращение услугополучателя в журнале, при условии предъявления документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - документ), проверяет состоит ли на учете по базе данных лиц, состоящих на учете в ОЦПЗ (далее – база данных), заполняет анкету и регистрирует справку в журнале, не более 30 минут;
в случае отсутствия документа или наличия данных услугополучателя в базе данных, услугополучателю предоставляется мотивированный отказ.
Результат - направляет услугополучателя в кассу для оплаты услуги либо предоставляет мотивированный отказ;
2) кассир принимает оплату, выдает фискальный чек, не более 20 минут.
Результат - направляет услугополучателя в кабинет врача-психиатра;
3) врач-психиатр производит осмотр услугополучателя, заполняет справку, ставит подпись и личную печать, не более 40 минут.
Результат - выдает услугополучателю справку;
при обращении в ПМСП:
1) регистратор регистрирует обращение услугополучателя в журнале, при условии предъявления документа, заполняет анкету и регистрирует справку в журнале, не более 30 минут;
в случае отсутствия документа услугополучателю предоставляется мотивированный отказ.
Результат – направляет услугополучателя в кабинет врача-психиатра либо предоставляет мотивированный отказ;
2) врач-психиатр производит осмотр услугополучателя, проверяет по базе данных, состоит ли на учете услугополучатель, не более 20 минут;
в случае наличия данных услугополучателя в базе данных, услугополучателю предоставляется мотивированный отказ.
Результат - направляет услугополучателя в кассу для оплаты услуги либо мотивированный отказ;

3) кассир ақы төлеуді қабылдайды, фискалды түбіртек береді, 20 минуттан аспайды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны психиатр-дәрігердің кабинетіне жолдайды;
4) психиатр-дәрігер анықтаманы толтырады, қолын және жеке мөрін қояды, 20 минуттан аспайды.
Нәтижесі – ақпаратты ұсыну.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
қызмет берушінің (қызметкерлерінің)
құрылымдық бөлімшелерінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) тіркеу бөлімі;
2) психиатр-дәрігердің кабинеті;
3) касса.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау "Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – регламент) 1-қосымшасында әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің өту блок-схемасымен сүйемелденеді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) өзара іс-әрекетінің реттілігін, ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін толық сипаттау регламенттің 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызмет бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа
қызмет көрсету орталығымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де мемлекеттік қызметті берушілермен көрсетілмейді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Психоневрологиялық
диспансерден анықтама беру"
көрсетілетін мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
ОПДО әрбір рәсімінің (іс-қимылының)
ұзақтығын көрсете отырып әрбір
іс-қимылдың (рәсімнің) өту
блок - схемасы
МСАК әрбір рәсімінің (іс-қимылының)
ұзақтығын көрсете отырып әрбір
іс-қимылдың (рәсімнің) өту
блок - схемасы
"Психоневрологиялық
диспансерден анықтама беру"
көрсетілетін мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
ОПДО "Психоневрологиялық диспансерден
анықтама беру" көрсетілетін мемлекеттік
қызметтің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
МСАК "Психоневрологиялық диспансерден
анықтама беру" көрсетілетін мемлекеттік
қызметтің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің

3) кассир принимает оплату, выдает фискальный чек, не более 20 минут.
Результат - направляет услугополучателя в кабинет врача-психиатра;
4) врач-психиатр заполняет справку, ставит подпись и личную печать и выдает справку, не более 20 минут.
Результат – выдача справки.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) регистратура;
2) кабинет врача-психиатра;
3) касса.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры в приложении 1 регламента "Выдача справки с психоневрологического диспансера" (далее - регламент).
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 2 регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
11. Государственная услуга через центр обслуживания населения и (или) иными услугодателями не оказывается.
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки с
психоневрологического
диспансера"
Блок-схема
прохождения каждого действия (процедуры)
с указанием длительности каждой
процедуры (действия) ОЦПЗ
Блок-схема
прохождения каждого действия (процедуры)
с указанием длительности каждой
процедуры (действия) ПМСП
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки с
психоневрологического
диспансера"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача справки
с психоневрологического диспансера" ОЦПЗ
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача справки
с психоневрологического диспансера" ПМСП
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области

1 шілдедегі 2014 жылғы № 170
қаулысымен бекітілді
"Наркологиялық диспансерден анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1."Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік қызметті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген "Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес Батыс Қазақстан облысы әкімдігі Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық наркологиялық диспансері" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ОНД) және штат кестесі бойынша нарколог-дәрігер көзделген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін (бұдан әрі - МСАК) медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – наркологиялық диспансерден Стандарттың 1-қосымшасындағы нысанға сәйкес нарколог-дәрігер мен медицина тіркеушісінің (бұдан әрі – тіркеуші) қолы қойылған және дәрігер мен көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған, Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызметті тіркеу журналында (бұдан әрі–журнал) тіркелген анықтама (бұдан әрі–анықтама) беру немесе дәлелді бас тарту.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі. "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 35-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету құнын көрсетілетін қызметті беруші айқындайды және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында немесе қызмет берушінің үй - жайларында орналастырылады. Ақы төлеу қолма-қол ақшамен де, көрсетілетін қызмет берушінің есебіне қолма-қол ақшасыз аудару тәсілімен де жүргізіледі.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, үзіліссіз сағат 9.00 - 17.00 дейін.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінуі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау уақытының ұзақтығы:

от 1 июля 2014 года № 170
Регламент
государственной услуги
"Выдача справки с
наркологического диспансера"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки с наркологического диспансера" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается государственным коммунальным казенным предприятием "Областной наркологический диспансер" управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области (далее - ОНД) и медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее - ПМСП), где по штатному расписанию предусмотрен врач-нарколог (далее - услугодатели) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (далее - Стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка с наркологического диспансера по форме, согласно приложению 1 Стандарта, подписанная врачом-наркологом и медицинским регистратором (далее – регистратор), выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги, согласно приложению 2 Стандарта (далее - журнал) (далее - справка) либо мотивированный отказ.
4. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим лицам (далее - услугополучатель). Стоимость оказания государственной услуги в соответствии со статьей 35 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" определяется услугодателем и размещается на интернет-ресурсе услугодателя либо в помещениях услугодателя. Оплата производится как наличными, так и безналичным способом на счет услугодателя.
5. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 17-00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение услугополучателя к услугодателю.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1) Стандарттың 9-тармағында аталған құжаттарды (бұдан әрі – құжат) ұсынған жағдайда, тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, сауалнаманы толтырады және анықтаманы журналға тіркейді, 30 минуттан аспайды.
Құжат болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту ұсынылады.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны нарколог-дәрігердің кабинетіне жолдайды немесе дәлелді бас тарту ұсынылады;
2) нарколог-дәрігер көрсетілетін қызметті алушыны визуалды тексеру жүргізеді, наркологиялық есеп туралы мәліметтер базасынан (бұдан әрі – мәліметтер базасы) тексереді, 20 минуттан аспайды;
мәліметтер базасында көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту ұсынылады.
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыны төлеу үшін кассаға жолдайды немесе дәлелді бас тарту;
3) кассир ақы төлеуді қабылдайды, фискалды түбіртек береді, 20 минуттан аспайды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны нарколог-дәрігердің кабинетіне жолдайды;
4) нарколог-дәрігер анықтаманы толтырады, қолын қояды және жеке мөрімен растайды, 20 минуттан аспайды.
Нәтижесі – нарколог-дәрігер қызметті алушыға анықтама береді және тіркеу орнына жолдайды;
5) тіркеуші анықтамаға өз қолын қояды және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен растайды, 10 минуттан аспайды.
Нәтижесі – анықтама беріледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) тіркеу орны;
2) нарколог-дәрігердің кабинеті;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кассасы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау "Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – регламент) 1-қосымшасында әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің өту блок-схемасымен сүйемелденеді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) өзара іс-әрекетінің реттілігін, ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін толық сипаттау регламенттің 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызмет бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
халыққақызмет көрсету орталығымен және
(немесе) өзгеде көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимылдар
тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану
тәртібін сипаттау

1) регистратор регистрирует обращение услугополучателя в базе обращений, при условии предъявления документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - документ), заполняет анкету и регистрирует справку в журнале, не более 30 минут.
В случае отсутствия документа услугополучателю предоставляется мотивированный отказ.
Результат – направляет услугополучателя в кабинет врача-нарколога либо предоставляет мотивированный отказ;
2) врач-нарколог производит визуальный осмотр услугополучателя, проверяет по базе данных наркологического учета (далее – база данных), не более 20 минут;
в случае наличия данных услугополучателя в базе данных, услугополучателю предоставляется мотивированный отказ.
Результат - направляет услугополучателя в кассу для оплаты услуги либо мотивированный отказ;
3) кассир принимает оплату, выдает фискальный чек, не более 20 минут.
Результат - направляет услугополучателя в кабинет врача-нарколога;
4) врач-нарколог заполняет справку, ставит подпись и личную печать, не более 20 минут.
Результат - врач-нарколог выдает услугополучателю справку и направляет в регистратуру;
5) регистратор ставит свою подпись и печать услугодателя на справке, не более 10 минут.
Результат – выдача справки.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) регистратура;
2) кабинет врача-нарколога;
3) касса услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры в приложении 1 регламента государственной услуги "Выдача справки с наркологического диспансера" (далее - регламент).
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 2 регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания
государственной услуги

11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) өзге де мемлекеттік қызметті берушілерімен көрсетілмейді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Наркологиялық диспансерден
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілен қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете
отырып әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту
блок-схемасы
"Наркологиялық диспансерден
анықтама беру" көрсетілетін
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
"Наркологиялық диспансерден анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің
бизнес-процесінің
анықтамалығы

11. Государственная услуга через центр обслуживания населения и (или) иными услугодателями не оказывается.
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки с
наркологического диспансера"
Блок - схема
прохождения каждого действия (процедуры)
с указанием длительности каждой процедуры
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки с
наркологического диспансера"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача справки
с наркологического диспансера"