Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 30 қыркүйектегі № 260 қаулысы. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 6 қарашада № 3678 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 9 қыркүйектегі № 255 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 08.09.2015 № 255 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып Батыс Қазақстан облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттері бекітілсін:
1) "Фармацевтикалық қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.
2. Батыс Қазақстан облысы әкімі аппаратының басшысы (М. Л. Тоқжанов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары Б. М. Мәкенге жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы      С. Шапкенов
2014 жылғы 30 қыркүйектегі № 260
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілді
"Фармацевтикалық қызметке лицензиялар беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Фармацевтикалық қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 201 үй мекенжайында орналасқан "Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), www.egov.kz. веб-порталымен немесе www.еlicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталымен (бұдан әрі- портал) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 142 "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет "Фармацевтикалық қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Салық кодексіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке қызметпен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төлейді:

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 30 сентября 2014 года № 260. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 6 ноября 2014 года № 3678. Утратило силу - постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 8 сентября 2015 года № 255
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 08.09.2015 № 255 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности:
1) регламент государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность";
2) регламент государственной услуги "Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения".
2. Руководителю аппарата акима Западно-Казахстанской области (М. Л. Токжанов) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Макен Б. М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области
С. Шапкенов
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 30 сентября 2014 года № 260
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление здравоохранения Западно-Казахстанской области" (далее - услугодатель), расположенный по адресу: город Уральск, проспект Достык-Дружбы, дом 201, веб-порталом "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал) на основании Стандарта "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 142 "Об Утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
При оказании государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет по месту нахождения услугополучателя лицензионный сбор за право занятия деятельности в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан:

1) фармацевтикалық қызметпен айналысу құқығы үшін лицензия беру кезінде 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды, бірақ 4 (төрт) АЕК-дан артық емес;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 (жүз) пайызын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салу портал арқылы берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту туралы дәлелді жауап) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, лицензия басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін:
мемлкеттік көрсетілетін қызметті берушіге жүгінгенде өтініштің болуы;
портал арқылы жүгінген жағдайда электрондық сұраныс негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді алу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар тапсырылған сәттен бастап, 15 (он бес) минут ішінде қабылдау, тіркеу жұмыстарын жүргізеді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) сағат ішінде құжаттармен танысып, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын тағайындайды және құжаттарды жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарап, қызмет алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны – 5 (бес) жұмыс күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді – 2 (екі) жұмыс күні ішінде немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;

1) при выдаче лицензии за право занятия фармацевтической деятельностью составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии составляет 10 процентов от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии составляет 100 процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее- мотивированный ответ об отказе).
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
наличие заявления при обращении к услугодателю;
при обращении через портал электронный запрос.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при получении лицензии и (или) приложения к лицензии, при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) услугополучатель предоставляет сотруднику канцелярии услугодателя необходимые документы согласно пункту 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя с момента подачи необходимых документов в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет их прием, регистрацию и направляет на резолюцию руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 3 (трех) часов ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя для выдачи государственной услуги и направляет документы необходимые для оказания государственной услуги;
4) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, готовит лицензию и (или) приложение к лицензии в течение 5 (пяти) рабочих дней, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней или мотивированный ответ об отказе и направляет руководителю услугодателя на подпись;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) сағат ішінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде дайын құжатарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға дайын нәтижені ұсынады;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде;
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарын ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар тапсырылған сәттен бастап, 15 (он бес) минут ішінде қабылдау, тіркеу жұмыстарын жүргізеді, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде кіріс құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды 2 (екі) сағат ішінде қарайды, қызмет алушыға лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде дайын құжатарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға дайын нәтижесін береді.
6. Келесі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз болған мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарын қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын тағайындауы және көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жолдауы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қолын қоюы;

5) руководитель услугодателя в течение 3 (трех) часов подписывает лицензию и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный ответ об отказе и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует и выдает готовые результаты услугополучателю;
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) услугополучатель предоставляет сотруднику канцелярии услугодателя документы указанные в пункте 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента подачи необходимых документов осуществляет их прием, регистрацию и направляет на резолюцию руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 2 (двух) часов ознакамливается с входящими документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает поступившие документы, готовит дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии услугополучателю или мотивированный ответ об отказе и направляет руководителю услугодателя на подпись;
5) руководитель услугодателя в течение 2 (двух) часов подписывает дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует и выдает готовые документы услугополучателю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие у услугополучателя документов и передача их руководителю услугодателя;
2) назначение руководителем услугодателя ответственного исполнителя услугодателя и направление ему документов услугополучателя;
3) подготовка ответственным исполнителем услугодателя лицензию и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный ответ об отказе;
4) подписание руководителем услугодателя лицензию (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный ответ об отказе;

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері дайын құжатарды көрсетілетін қызметті алушыға беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау "Фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі - Регламент) 1 және 2-қосымшаларына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары) мен өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 3 және 4-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызмет халыққа қызмет көрсету орталығымен көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі-ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға парольды енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – порталда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) арқылы тіркелген көрсетілген қызметті алушы туралы деректердің нақтылығын логин және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде кемшіліктердің болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

5) выдача готового результата государственной услуги услугополучателю сотрудником канцелярии услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложениям 1 и 2 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность" (далее - Регламент).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 3 и 4 настоящего Регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
10. Государственная услуга через центр обслуживания населения не оказывается.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портал с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;

5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға электрондық қызметті көрсету үшін сұраныстың нысанын шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының, оның құрылымы мен үлгі талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізуі), сұраныс нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде жалғауы;
6) 4-процесс – электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметке ЭҮТШ-та ақы төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - МДҚ АЖ) түседі;
7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-де электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсеткені үшін төлем фактісін тексеру;
8) 5-процесс –"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсеткені үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сұраныста көрсетілген ЖСН мен БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН мен БСН арасындағы бірдейлендіру мәліметтерінің сәйкестігін;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрауды өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған негіздемелерге сәйкестігін тексеруі;
15) 10-процесс – "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде кемшіліктердің болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастырылады;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының диаграммасы осы регламенттің 5-қосымшасында көрсетілген.

5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата государственной услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в информационной системе государственной базе данных (далее-ИС ГБД) "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание электронной государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН или БИН указанным в запросе, и ИИН или БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для оказания государственной услуги;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия), сформированной порталом.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал приведена согласно приложению 5 настоящего Регламента.

12. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы мәлімет көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып,
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері
(қызметкерлері) арасындағы, лицензия және
(немесе) лицензияға қосымша беру рәсімдерінің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың
блок-схемасы
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып,
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері
(қызметкерлері) арасындағы, лицензияның және (немесе)
лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру рәсімдерінің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың
блок-схемасы
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызметін
көрсетудің лицензия және (немесе) лицензияға
қосымша беру бизнес-процестерінің
анықтамалығы
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
"Фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызметін
көрсетудің лицензия және (немесе) лицензияға
қосымшаның телнұсқасын беру
бизнес-процестерінің
Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін
қызметті көрсету кезіндегі функционалды
өзара іс-қимылдың
диаграммасы
2014 жылғы 30 қыркүйектегі № 260
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен бекітілді
"Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының,
психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті

12. В случае обращения через портал услугополучателю в "личном кабинете" отображается статус о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
13. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
14. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензий,
переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на фармацевтическую
деятельность"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензий,
переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на фармацевтическую
деятельность"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии,
переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на фармацевтическую
деятельность"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность"
Приложение 4
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии,
переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на фармацевтическую
деятельность"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность"
Приложение 5
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии,
переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на фармацевтическую
деятельность"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 30 сентября 2014 года № 260
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения"

1. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 201 үй мекенжайында орналасқан "Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Батыс Қазақстан облысы бойынша филиалы (бұдан әрі – ХҚО) арқылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 142 "Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Салық кодексіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке қызметпен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төлейді:
1) денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру кезінде жиырма айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды, бірақ 4 (төрт) АЕК-дан артық емес;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 (жүз) пайызын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салу портал арқылы берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление здравоохранения Западно-Казахстанской области" (далее - услугодатель), расположенный по адресу: город Уральск, проспект Достык-Дружбы 201, веб-порталом "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал), филиалом центра обслуживания населения республиканского государственного предприятия "Центра обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центровов обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН), на основании Стандарта "Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 142 "Об Утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" (далее – Стандарт).
2. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель).
При оказании государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет по месту нахождения услугополучателя лицензионный сбор за право занятия деятельности в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан:
1) при выдаче лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения составляет двадцать месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии составляет 10 процентов от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии составляет 100 процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.

3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, лицензия басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға:
мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге жүгінгенде өтініштің;
ХҚО жүгінген кезде Стандарттың 1 және 3-қосымшаларына сәйкес өтініштің болуы;
портал арқылы жүгінген жағдайда электрондық сұраныс негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар тапсырылған кезеңнен бастап, 15 (он бес) минут ішінде қабылдау, тіркеу жұмыстарын жүргізеді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) сағат ішінде құжаттармен танысып, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын тағайындайды және құжаттарды жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 5 (бес) жұмыс күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 2 (екі) жұмыс күні немесе дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттарды қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызмет беруішінің басшысы 3 (үш) сағат ішінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қолын қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;

3. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги – выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее - мотивированный ответ об отказе).
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги:
наличие заявления при обращении к услугодателю;
при обращении в ЦОН заявление по форме согласно приложениям 1 и 3 Стандарта;
при обращении на портал является электронный запрос.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при получении лицензии и (или) приложения к лицензии, при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) услугополучатель предоставляет сотруднику канцелярии услугодателя документы согласно пункту 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя с момента подачи необходимых документов в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет их прием, регистрацию и направляет на резолюцию руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 3 (трех) часов ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя для выдачи государственной услуги и направляет документы необходимые для оказания государственной услуги;
4) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, готовит лицензию и (или) приложение к лицензии в течение 5 (пяти) рабочих дней, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней или мотивированный ответ об отказе и направляет руководителю услугодателя на подпись;
5) руководитель услугодателя в течение 3 (трех) часов подписывает лицензию и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный ответ об отказе и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;

6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде дайын құжатарды тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды береді;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы қызмет көрсетушінің кеңсе бөлімі қызметкеріне Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарын тапсырады;
2) қызмет көрсетушінің кеңсе бөлімі қызметкері құжаттар тапсырылған кезден бастап, 15 (он бес) минут ішінде қабылдау, тіркеу жұмыстарын жүргізеді, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын тағайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды 2 (екі) сағат ішінде қарайды, қызмет алушыға лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын немесе дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде дайын құжатарды тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
7. Келесі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз болған мемлекеттік қызмет көрсету рәсімі (іс-қимылы) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарын қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының мемлекеттік қызметті беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтап, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жолдауы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу немесе дәлелді бас тартуды дайындауы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге немесе дәлелді бас тартуға қол қоюы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері дайын құжатарды көрсетілетін қызметті алушыға беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует и выдает готовые результаты услугополучателю;
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) услугополучатель предоставляет сотруднику канцелярии услугодателя документы указанные в пункте 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента подачи необходимых документов в течение осуществляет их прием, регистрацию и направляет на резолюцию руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя ознакамливается с документами и в течение 2 (двух) часов определяет ответственного исполнителя услугодателя для выдачи государственной услуги;
4) ответственный исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает поступившие документы, готовит дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии услугополучателю или мотивированный ответ об отказе и направляет руководителю услугодателя на подпись;
5) руководитель услугодателя в течение 2 (двух) часов подписывает дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут регистрирует и выдает готовые документы услугополучателю.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие у услугополучателя документов и передача их руководителю услугодателя;
2) назначение руководителем услугодателя ответственного исполнителя услугодателя и направление ему документов услугополучателя;
3) подготовка ответственным исполнителем услугодателя лицензию и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный ответ об отказе;
4) подписание руководителем услугодателя лицензию (или) приложение к лицензии; переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный ответ об отказе;
5) выдача готового результата государственной услуги услугополучателю сотрудником канцелярии услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау "Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі - Регламент) 1 және 2-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы Регламентінің 3 және 4-қосымшасына сәйкес бизнесс-процесстерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4. ХҚО және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
11. ХҚО-ға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
1) 1-процесс – ХҚО қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е лицензиялау" МДҚ АЖ) логинді және парольді енгізуі (авторизациялау процесі) (1 минут);
2) 2-процесс – ХҚО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысаны шығаруы және ХҚО қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін енгізуі (1 минут);
3) 3-процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) сұраныс жолданады (2 минут);
4) 1 шарт - қызметті алушы мәліметтерінің ЗТ МДҚ-да және бірыңғай салық ақпарттық жүйесінде (бұдан әрі - БСАЖ) болуы тексеріледі (1 минут);
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің ЗТ МДҚ-да немесе БСАЖ-да болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарлама қалыптастырылады (1 минут);
6) 5-процесс – ХҚО қызметкерінің сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына тіркеуі және мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) ЭЦҚ арқылы куәландыруы (2 минут);
7) 6-процесс – ЭҮШ арқылы ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-ға жолдауы (1 минут);

1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложениям 1 и 2 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения" (далее - Регламент).
10. Подробное описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 3 и 4 настоящего Регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
11. Описание порядка обращения в ЦОН с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) процесс 1 – ввод сотрудником ЦОН в информационную систему государственной базы данных (далее - ИС ГБД) "Е-лицензирование" логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги (1 минута);
2) процесс 2 – выбор сотрудником ЦОН государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником ЦОН данных услугополучателя (1 минута);
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного портала (далее - ШЭП) в государственной базе юридических лиц (далее - ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя (2 минуты);
4) условие 1 – проверка наличия данных в ГБД ЮЛ услугополучателя, единая налоговая информационная система (далее - ЕНИС) (1 минута);
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, ЕНИС (1 минута);
6) процесс 5 - заполнение сотрудником ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством электронной цифровой подписи (далее-ЭЦП) заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги (2 минуты);
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП сотрудника ЦОН, через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование" (1 минута);

8) 7-процесс - электрондық құжатты "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да тіркеу (2 минут);
9) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының Стандартта көрсетілген, мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз болатын жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеруі (өңдеуі) (2 минут);
10) 8-процесс - "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде кемшіліктердің болуына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастырылады (1 минут);
11) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ХҚО қызметкері арқылы "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-де қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық лицензия) алуы (1 минут).
ХҚО жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының диаграммасы осы регламенттің 5-қосымшасында көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға парольды енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – порталда бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) арқылы тіркелген көрсетілген қызметті алушы туралы деректердің нақтылығын логин және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде кемшіліктердің болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға электрондық қызметті көрсету үшін сұраныстың нысанын шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының, оның құрылымы мен үлгі талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізуі), сұраныс нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде жалғауы;
6) 4-процесс – электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметке ЭҮТШ-та ақы төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - МДҚ АЖ) түседі;
7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-де электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін төлем фактісін тексеру;

8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование" (2 минуты);
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте, и основаниям для оказания государственной услуги (2 минуты);
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование" (1 минута);
11) процесс 9 – получение услугополучателем через сотрудника ЦОН результата государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование" (1 минута).
Диаграмма получения государственной услуги при обращении в ЦОН приведена согласно приложению 5 настоящего Регламента.
12. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портал с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата государственной услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственной услуги;

8) 5-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсеткені үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сұраныста көрсетілген БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасындағы бірдейлендіру мәліметтерінің сәйкестігін;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрауды өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған негіздемелерге сәйкестігін тексеруі;
15) 10-процесс – "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде кемшіліктердің болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастырылады;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы.
13. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының диаграммасы осы регламенттің 6-қосымшасында көрсетілген.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Денсаулық сақтау саласындағы
есірткі құралдарының,
психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке
лицензиялар беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып,
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері
(қызметкерлері) арасындағы лицензия және (немесе)
лицензияға қосымшаберу рәсімдерінің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың
блок-схемасы
"Денсаулық сақтау саласындағы
есірткі құралдарының,
психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке
лицензиялар беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып,
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері
(қызметкерлері) арасындағы, лицензияның және (немесе)
лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру рәсімдерінің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың
блок-схемасы
"Денсаулық сақтау саласындағы
есірткі құралдарының,
психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке
лицензиялар беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының,
психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу
мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
"Денсаулық сақтау саласындағы
есірткі құралдарының,
психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке
лицензиялар беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының,
психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке лицензияның және (немесе) лицензияға
қосымшаның телнұсқасын беру кезінде беру мемлекеттік
қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
"Денсаулық сақтау саласындағы
есірткі құралдарының,
психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке
лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету
кезіндегі функционалды өзара іс-қимылдың
диаграммасы
"Денсаулық сақтау саласындағы
есірткі құралдарының,
психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке
лицензиялар беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
6-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету
кезіндегі функционалды өзара іс-қимылдың
диаграммасы

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание электронной государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН или БИН указанным в запросе, и ИИН или БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для оказания государственной услуги;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия), сформированной порталом.
13. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал приведена согласно приложению 6 настоящего Регламента.
14. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензий,
переоформление, выдача
дубликатов лицензии на
деятельность, связанную с
оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров в области
здравоохранения"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензий,
переоформление, выдача
дубликатов лицензии на
деятельность, связанную с
оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров в области
здравоохранения"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензий,
переоформление, выдача
дубликатов лицензии на
деятельность, связанную с
оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров в области
здравоохранения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения"
Приложение 4
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензий,
переоформление, выдача
дубликатов лицензии на
деятельность, связанную с
оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров в области
здравоохранения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения"
Приложение 5
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензий,
переоформление, выдача
дубликатов лицензии на
деятельность, связанную с
оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров в области
здравоохранения"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 6
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензий,
переоформление, выдача
дубликатов лицензии на
деятельность, связанную с
оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров в области
здравоохранения"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал