2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 25-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қаңтарда № 3761 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 34-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 11.01.2016 № 34-3 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 027 798 мың теңге:
салықтық түсімдер – 840 342 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 750 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 178 306 мың теңге;
2) шығындар – 4 994 933 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 70 174 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 87 332 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 158 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 74 652 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 74 652 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -111 961 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 111 961 мың теңге;
қарыздар түсімі – 87 332 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 158 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 41 787 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 23.12.2015 № 33-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері 2014 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 3-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 12.08.2015 № 30-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 15, 19-баптары басшылыққа және қаперге алынсын.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 655 823 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 декабря 2014 года № 25-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2015 года № 3761. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 34-3
Сноска. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 34-3.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 027 798 тысяч тенге:
налоговые поступления – 840 342 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 750 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 178 306 тысяч тенге;
2) затраты – 4 994 933 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 70 174 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 87 332 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 158 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 74 652 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 74 652 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -111 961 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 111 961 тысяча тенге;
поступление займов – 87 332 тысячи тенге;
погашение займов – 17 158 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 41 787 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2015 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Поступление в районный бюджет на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" от 28 ноября 2014 года и пунктом 3 настоящего решения.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.08.2015 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 15, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 655 823 тысячи тенге, в том числе:

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 11 465 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 43 996 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 866 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 4 172 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 53 мың теңге;
мүгедектерді гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 9 329 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 11 539 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 630 338 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға – 15 742 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау – 18 590 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 6 741 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 82 701 мың теңге;
ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 74 325 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер "Жұмыспен қамту 2020 жол қартасы" бағдарламасы шеңберінде – 246 991 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу – әдістемелік кешендерді сатып алуға және жеткізуге – 11 603 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алуға – 21 624 мың теңге;
Ақжайық ауданы Чапаев ауылының Республика және Есенжанов көшелерінің жолдарын күрделі жөндеуге – 227 793 мың теңге;
Ақжайық ауданы Тайпақ ауылының Чапаев көшесінен Сағырбаев көшесіне дейінгі Гагарин көшесі автожолын орташа жөндеуге – 109 470 мың теңге;
Ақжайық ауданы Жаңабұлақ ауылының су құбырын қайта құруға (түзету) – 30 442 мың теңге;
Ақжайық ауданы Жанама ауылының су құбырының құрылысына (түзету) – 51 241 мың теңге;
Ақжайық ауданы Кеңсуат ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға (қайта қарау) – 21 749 мың теңге;
Ақжайық ауданы Көнеккеткен және Қамыстыкөл ауылдарының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 12 789 мың теңге;

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 11 465 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 43 996 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 866 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 4 172 тысячи тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в организациях, обслуживающих инвалидов – 53 тысячи тенге;
на увеличение норм гигиенических средств для инвалидов – 9 329 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 11 539 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работникам государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета – 630 338 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 15 742 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 18 590 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 6 741 тысяча тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 82 701 тысяча тенге;
на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 74 325 тысяч тенге;
на целевые текущие трансферты в рамках "Дорожной карты занятости 2020" – 246 991 тысяча тенге;
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 11 603 тысячи тенге;
на приобретение техники для ликвидации чрезвычайных ситуаций техногенного характера – 21 624 тысячи тенге;
на капитальный ремонт дорог по улицам Республики и Есенжанова села Чапаево Акжаикского района – 227 793 тысячи тенге;
на средний ремонт автодорог от улицы Чапаева до улиц Сагырбаева и Гагарина села Тайпак Акжаикского района – 109 470 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Жанабулак Акжаикского района (корректировка) – 30 442 тысячи тенге;
на корректировку строительства водопровода села Жанама Акжаикского района (корректировка) – 51 241 тысяча тенге;
на газификацию социальных объектов села Кенсуат Акжаикского района (повторное рассмотрение) – 21 749 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов в селах Конеккеткен и Камыстыкол Акжаикского района – 12 789 тысяч тенге;

Ақжайық ауданы Әтібек ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға (қайта қарау) – 5 721 мың теңге;
Ақжайық ауданы Тасоба ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға (қайта қарау) – 6 543 мың теңге;
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2015 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. Облыстық бюджеттен 2015 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы 3 127 161 мың теңге болып белгіленсін.
8. 2015 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 13 532 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру белгіленсін.
10. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Аудандық мәслихат аппаратының ұйымдастыру бөлімінің басшысы (Т. Горбунова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
12. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы С. Уразова
Мәслихат хатшысы Д. Жақсыбаев
Ақжайық аудандық
мәслихатының
2014 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 25-2 шешіміне
1-қосымша
2015 жылғы арналған аудандық бюджет

на газификацию социальных объектов села Атибек Акжаикского района – 5 721 тысяча тенге;
на газификацию социальных объектов села Тасоба Акжаикского района (повторное рассмотрение) – 6 543 тысячи тенге.
5. Установить на 2015 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2015 год в общей сумме 3 127 161 тысяча тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 13 532 тысячи тенге.
9. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2015 года.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
11. Руководителю организационного отдела районного маслихата (Горбунова Т. А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии С. Уразова
Секретарь маслихата Д. Джаксыбаев
Приложение 1
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 18 декабря 2014 года № 25-2
Районный бюджет на 2015 год

8179
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11637
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11637
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
162710
1
Ауыл шаруашылығы
54868
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
16477
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
16477
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
16573
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16573
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
21818
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5503
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
16315
6
Жер қатынастары
11941
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11941
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11941
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
95901
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
95901
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
95901
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11026
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11026
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет,қала құрылысы және құрылыс бөлімі
11026
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11026
12
Көлік және коммуникация
1000
1
Автомобиль көлігі
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
0
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
1000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

8179
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11637
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
11637
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
162710
1
Сельское хозяйство
54868
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16477
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16477
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
16573
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
16573
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
21818
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
5503
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
16315
6
Земельные отношения
11941
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11941
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11941
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
95901
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
95901
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
95901
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11026
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11026
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11026
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11026
12
Транспорт и коммуникации
1000
1
Автомобильный транспорт
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
1000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям