Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-2 "Бөкей ордасы ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 20-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 желтоқсанда № 3739 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 21-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 27.03.2015 № 21-6 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-2 "Бөкей ордасы ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 3402 тіркелген, 2014 жылғы 15 ақпандағы "Орда жұлдызы" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4 және 5 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 298 958 мың теңге:
салықтық түсімдер – 238 010 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 900 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 060 048 мың теңге;
2) шығындар – 2 290 549 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37 086 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 37 086 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге: қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 28 677 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28 677 мың теңге:
қарыздар түсімі – 36 114 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 558 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 121 мың теңге.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 541 931 мың теңге көлемінде ескерілсін, оның ішінде:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 434 653 мың теңге:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 58 037 мың теңге;

О внесении изменений в решение Бокейординского районного маслихатаот 27 декабря 2013 года № 14-2 "О бюджете Бокейординского района на 2014-2016 годы"
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 20-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 29 декабря 2014 года № 3739. Утратило силу решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 марта 2015 года № 21-6
Сноска. Утратило силу решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.03.2015 № 21-6.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бокейординского районного маслихата от 27 декабря 2013 года № 14-2 "О бюджете Бокейординского района на 2014-2016 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3402, опубликованное 15 февраля 2014 года в газете "Орда жұлдызы") следующие изменения :
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 298 958 тысяч тенге:
налоговые поступления – 238 010 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 900 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 060 048 тысяч тенге;
2) затраты – 2 290 549 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37 086 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 37 086 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -28 677 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 28 677 тысяч тенге:
поступление займов – 36 114 тысячи тенге;
погашение займов – 7 558 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 121 тысяча тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджета в общей сумме - 541 931 тысяча тенге, в том числе:
1) трансферты из республиканского бюджета в сумме - 434 653 тысячи тенге:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 58 037 тысяч тенге;

үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 7 417 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 2 420 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы Бисен ауылдық округінің Бисен ауылында Б. Жаникешов атындағы жалпы білім беретін орта мектебі ғимаратын күрделі жөндеу – 104 002 мың теңге;
кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға – 2 140 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 11 341 мың теңге;
жастар практикасына – 5 147 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 11 119 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 11 016 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 1 737 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату - 18 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 61 589 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы ауданы Бисен ауылының су құбыры құрылысы – 112 503 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 15 880 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға - 30 287 мың теңге;
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 107 278 мың теңге:
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы ауданы Жиекқұм ауылының су құбырын салу – 14 691 мың теңге;
"Бөкей ордасы ауданы Көктерек ауылындағы су құбырының құрылысы" жобалық сметалық құжаттамасын жасақтауға – 5 464 мың теңге;
"Бөкей ордасы ауданы Бөрлі ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалық сметалық құжаттамасын жасақтауға – 9 208 мың теңге;
"Бөкей ордасы ауданы Сайқын ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалық сметалық құжаттамасын жасақтауға – 16 809 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы Бисен ауылдық округінің Жиекқұм ауылында Т. Масин атындағы жалпы білім беретін орта мектебі ғимаратын күрделі жөндеу – 41 106 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы Сайқын ауылының А. Оразбаева және С. Сейфуллин көшелеріндегі 13 бір пәтерлік тұрғын үйлердің құрылысы (А. Оразбаев көшесі бойынша 35, 37, 39, С. Сейфуллин көшесі бойынша 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27) – 46 648 мың теңге;

на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 7 417 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 2 420 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы имени Б. Жаникешова в селе Бисен Бисенского сельского округа Бокейординского района – 104 002 тысячи тенге;
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров – 2 140 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 11 341 тысяча тенге;
на молодежную практику - 5 147 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения – 11 119 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 11 016 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 1 737 тысяч тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 18 тысяч тенге;
текущие целевые трансферты на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 61 589 тысяч тенге;
строительство водопровода села Бисен Бокейординского района Западно-Казахстанской области – 112 503 тысячи тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 15 880 тысячи тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 30 287 тысяч тенге;
2) сумма трансфертов из областного бюджета - 107 278 тысяч тенге:
строительство водопровода села Жиеккум Бокейординского района Западно-Казахстанской области – 14 691 тысяча тенге;
разработка проектно-сметной документации "Строительство водопровода села Коктерек Бокейординского района" – 5 464 тысячи тенге;
разработка проектно-сметной документации "Строительство водопровода села Борли Бокейординского района" – 9 208 тысяч тенге;
разработка проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Сайхин Бокейординского района" – 16 809 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы имени Т. Масина в селе Жиеккум Бисенского сельского округа Бокейординского района - 41 106 тысяч тенге;
строительство 13 одноквартирных жилых домов по улице А. Уразбаевой и С. Сейфуллина села Сайхин Бокейординского района (по улице А. Уразбаевой 35, 37, 39, по улице С. Сейфуллина 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27) – 46 648 тысяч тенге;

3) бюджеттік кредиттер сомасы – 36 114 мың теңге:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 36 114 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Бөкей ордасы аудандық мәслихатының аппарат басшысы (А. Хайруллин) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Қуанышқалиев
Мәслихат хатшысы Е. Таңатов
Бөкей ордасы аудандық
мәслихаттың 2014 жылғы
23 желтоқсандағы № 20-1
шешіміне
қосымша
Бөкей ордасы аудандық
мәслихаттың 2013 жылғы
27 желтоқсандағы № 14-2
шешіміне
1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

3) сумма бюджетных кредитов - 36 114 тысячи тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 36 114 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениию к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Бокейординского районного маслихата (А. Хайруллин) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
С. Куанышкалиев
Секретарь маслихата
Е. Танатов
Приложение
к решению Бокейординского
районного маслихата
от 23 декабря 2014 года № 20-1
Приложение 1
к решению Бокейординского
районного маслихата
от 27 декабря 2013 года № 14-2
Районный бюджет на 2014 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
специфика
Наименование