2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 30-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қаңтарда № 3759 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 желтоқсандағы № 40-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 11.01.2016 № 40-3 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 952 933 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 381 734 мың тенге;
салықтық емес түсімдер – 3 340 мың тенге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 64 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 503 859 мың теңге;
2) шығындар – 4 967 501 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 106 096 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 136 762 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 666 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 6 000 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 6 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -126 664 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 126 664 мың теңге:
қарыздар түсімі – 136 758 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30 666 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20 572 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 05.10.2015 № 36-1, 24.12.2015 № 39-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12-баптары қатерге және басшылыққа алынсын:
1) 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 474 711 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі деңгейіне сәйкес төленетін еңбекақы мөлшерін жеткізуге – 6 601 мың теңге;

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2014 года № 30-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2015 года № 3759. Утратило силу - решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 40-3
Сноска. Утратило силу - решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 40-3.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и от 23 января 2001 года Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 952 933 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 381 734 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 340 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 64 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 503 859 тысяч тенге;
2) затраты – 4 967 501 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 106 096 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 136 762 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 666 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 6 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -126 664 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 126 664 тысячи тенге:
поступление займов – 136 758 тысяч тенге;
погашение займов – 30 666 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 572 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.10.2015 № 36-1, от 24.12.2015 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Поступления в районный бюджет на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" и пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы":
1) Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 474 711 тысяч тенге
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, из них на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда – 6 601 тысяч тенге;

үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 43 845 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 500 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 1 197 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 433 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 156 мың теңге;
біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 24 915 мың теңге;
материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақы – 249 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 235 790 мың теңге;
кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй салуға – 11 303 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 136 758 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 690 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 101 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру – 1 520 мың теңге.
2) 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 312 868 мың теңге көлемінде ескерілсін:
Қаражар ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 12 097 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 22 589 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алу – 21 624 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 186 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 57 000 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдауға – 21 306 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 10 362 мың теңге;
Мичурин жалпы орта білім беретін мектеп-балабақшаға күрделі жөндеу жүргізуге – 52 277 мың теңге;

на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 43 845 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 500 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 1 197 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 156 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 8 086 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи – 24 915 тысяч тенге;
на комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи – 249 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 235 790 тысяч тенге;
на строительство жилья для очередников – 11 303 тысячи тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 136 758 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния - 690 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса - 3 101 тысяча тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту– 1 520 тысяч тенге.
2) Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 312 868 тысяч тенге:
на реконструкцию водопровода села Каражар – 12 097 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 22 589 тысяч тенге;
на приобретение техники в целях предотвращения чрезвычайных ситуаций природного характера – 21 624 тысячи тенге.
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 186 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения – 57 000 тысяч тенге;
на государственную поддержку по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях – 21 306 тысяч тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 10 362 тысячи тенге;
на капитальный ремонт Мичуринской средней общеобразовательной школы-сад – 52 277 тысяч тенге;

Дариян ауылындағы балабақшаға күрделі жөндеу жүргізуге – 6 353 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру – 18 289 мың теңге;
"Менің Отаным Қазақстан. Моя Родина - Казахстан" – оқу әдістемесін ауданның 1 сынып оқушыларына Президенттен сыйлық ретінде табыс ету үшін – оқулықтар сатып алуға – 903 мың теңге;
трансформаторлық кіші станса жинақтамасы және ілеспе материалдарын сатып алуға – 7 602 мың теңге;
Переметный ауылының аудандық мәдениет үйін күрделі жөндеуге – 82 280 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 10.04.2015 № 32-1, 07.07.2015 № 34-1, 05.10.2015 № 36-1, 24.12.2015 № 39-1 шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2015 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы 30 666 мың теңге қарастырылсын.
7. 2015 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 25 500 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 24.12.2015 № 39-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25 %-ға көтеру белгіленсін.
9. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г. А. Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

на капитальный ремонт детского сада в селе Дарьинское – 6 353 тысячи тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 18 289 тысяч тенге;
на приобретение учебников для вручения в качестве подарка от Президента первоклассникам района – учебное пособие "Менің Отаным Қазақстан. Моя родина - Казахстан" – 903 тысячи тенге;
на приобретение комплекта трансформаторных подстанции и сопутствующих материалов – 7 602 тысячи тенге;
на капитальный ремонт районного дома культуры села Переметное – 82 280 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.04.2015 № 32-1, 07.07.2015 № 34-1, 05.10.2015 № 36-1, 24.12.2015 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Установить на 2015 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 30 666 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 25 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.12.2015 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2015 года.
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год, согласно приложения 4.
10. Руководителю аппарата районного маслихата (Терехов Г. А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и средствах массовой информации.